Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

NTV'de saat 16.05 itibariyla cikan haberde Adnan Polat isim veriyor.Bence bu bir ismin kesinlestigini gosterir.Normalde son ana kadar isim verilmez.Ayrica KALLI dahil herkes Adnan SEZGIN'e sorun diyordu.Adnan POLAT'in aciklamasi bana amerikan filmlerinde sucluyu yakalayan FBI ve POLIS'in basin aciklamasi yarisini hatirlatti.

Galatasaray'da 3 aday
Galatasaray Başkan Yardımcısı Adnan Polat, uzun süren sessizliğini NTV'ye bozdu. Transfer çalışmalarını Hollanda'da sürdüren Polat, Aruna Kone, Afonso Alves ve Grafite ile ilgilendiklerini, bu üç oyuncudan birisini transfer etmek için çalıştıklarını söyledi.

NTVSPOR
Güncelleme: 16:05 TSİ 14 Ağustos 2007 Salı

Galatasaray'ın günlerdir süren transfer pazarlıkları ile ilgili ilk açıklama Başkan Yardımcısı Adnan Polat'tan geldi.

Transfer sezonu boyunca ilk defa ilgilendikleri oyuncuların isimlerini açıklayan Polat, NTV'nin sorularını yanıtladı.

Sarı-kırmızılı kulübün listesinde 3 oyuncu bulunduğunu belirten Polat, "PSV'li Kone, Hereenveen'de forma giyen Afonso Alves ve Le Mans'da oynayan Grafite ilgilendiğimiz futbolcular arasında. Amacımız bu üç isimden birisini kadromuza dahil etmek. Şartlar değişirse bu oyunculardan vazgeçme ihtimalimiz de var. Transfer çok zor gerçekleşen bir olay. Kulübü ikna etseniz oyuncu, oyuncuyu ikna etseniz ailesinde problem çıkabiliyor" dedi.

Yurt dışında yönetici Haldun Üstünel ile birlikte transfer çalışmalarını yürüten Polat, Real Madrid'in, Ajax'tan 27 milyon Euro karşılığında Wesley Sneijder'ı ve Feyenoord'tan 14 milyon Euro'ya Royston Drenthe'i almasından sonra, Hollanda'da transfer pazarının yükseldiğini, bu nedenle Kone ve Alves pazarlığında dikkatli davrandıklarını açıkladı.

Polat son günlerde basında çıkan, "Galatasaray bu transferi sponsorlar aracılığı ile yapacak" iddialarının gerçeği yansıtmadığını, takıma alınacak yabancı oyuncunun maliyetinin tamamen kulüp kaynakları ile sağlanacağını belirtirken, "Taraftarımız merak etmesin herhangi bir futbolcu ile anlaşma sağlarsak bunu ilk olarak internet sitemizden duyuracağız, bunun dışında çıkan asılsız haberlere inanmasınlar" diye konuştu.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: ..
Cengiz, adam bekar degil mi yahu?
Ne bileyim yukarda oyle bir haber vardi karisi istemiyor diye. Bizim Mehmet Gurdal hakkinda bir $eyler asmi$ okumadim bende tamamen ama Kone'de din karde$imiz. Cuma gunu cami'ye gidermi$. Tam Hakan'lik yani.
Karisi istemiyorun modasi gecti. Adnan bey demiski Hollanda piyasasi son transferlerden sonra cok yukseldi. O yuzden isler zorlasiyormus.

Eger muslumanligini one cikararak gelecekse hic gelmesin. Din susistimali yapan politakacilara kizarken birde basimiza bunlar cikti. Ribery gecmis kameralar karsisina anlatiyor, bir ezan okumadigi kaldi. Ahmet Hassan'da musluman oldugu icin kasti hareket yapmadigini falan soylemisti. daha niceleri vardi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: ...
Eger muslumanligini one cikararak gelecekse hic gelmesin. Din susistimali yapan politakacilara kizarken birde basimiza bunlar cikti. Ribery gecmis kameralar karsisina anlatiyor, bir ezan okumadigi kaldi. Ahmet Hassan'da musluman oldugu icin kasti hareket yapmadigini falan soylemisti. daha niceleri vardi.
Gun o gun Mehmet. Din karde$ligi onemli. Bu arada bana kadinin gunahini aldirdilar. Ben muz filan derken Kone'nin musluman oldugundan haberim yoktu. bakalim $apkadan bugun kim cikacak. Ama gidi$at hicte iyi degil Moskov bir pijlik yapacak bunlar GS'yin gelirlerini boyle kacirirlarken. Bir yerden kokusu cikacak. Gecen sene uc kuru$a muhtac GS bu sene transfer konusunda "kadinim toptan kes" diyorlar bonservis filan muhim degil diyerek.

Not: Kadinim toptan kes bir Konya degi$idir. Kadinin biri kendine kuma$ alirken tezgahtar bakin burada kesik var ucuza vereyim dediginde sonradan gorme kocasi boyle dermi$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Transfer çalışmalarını Hollanda'da sürdüren Polat, Aruna Kone, Afonso Alves ve Grafite ile ilgilendiklerini, bu üç oyuncudan birisini transfer etmek için çalıştıklarını söyledi.
Polat son günlerde basında çıkan, "Galatasaray bu transferi sponsorlar aracılığı ile yapacak" iddialarının gerçeği yansıtmadığını, takıma alınacak yabancı oyuncunun maliyetinin tamamen kulüp kaynakları ile sağlanacağını belirtirken.....
Adı zikredilen uc oyuncunun maliyetlerinin bir hayli yuksek olacagını dusunuyorum. Bana gore Cagrı ya, Ozgurcan a, Serkan a antremanlarda cok sey ogretecek, yasını almıs, tecrubeli, iyi profesyonel ve devamlılıgı olan, makul fiyatlı bir oyuncu alınabilir/kiralanabilir.

Bu uc genc isim iyi, hos, guzel. Ben acıkcası makul fiyatlı bir Pauleta yı onaylarım. Kulubumuzun mali yapısı biraz olsun duzeldiyse, genc oyunculara daha cok maddi ve egitim imkanı sunmalıyız. (Her ne kadar profesyonel futbol klubu yonetiminde egitim harcamaları futbol kulubune direkt gelir saglamayacak girdi kalemi seklinde algılansa da, klubumun kultur ve geleneginde bir egitim olgusu var ve deger veriliyor. En azından benim gibi bir Spor Klup uyesinin klubunden spordaki basarıya ek temenni ve beklentisi bu sekilde.)

Basarı icin iyi futbolcu, daha iyi futbolcu denklemin, oyunun tartısılmaz kuralı.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bu Kone isi daha pekismedi http://www.planet.nl/planet/show/id=691 ... /sc=cdece9 galiba...

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Murat Biricik wrote: Adı zikredilen uc oyuncunun maliyetlerinin bir hayli yuksek olacagını dusunuyorum. Bana gore Cagrı ya, Ozgurcan a, Serkan a antremanlarda cok sey ogretecek, yasını almıs, tecrubeli, iyi profesyonel ve devamlılıgı olan, makul fiyatlı bir oyuncu alınabilir/kiralanabilir.
bu özellikleri tasiyan bir oyuncumuz var zaten. hem de babasi :lol: ikincisine hic gerek yok :wink:
Quo vadis, Galatasaray?

Oguzhan__Gurses

Post by Oguzhan__Gurses »

Kone öldü, yaşasın alves :D
Bu Aşk Bitmez ..

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Cengiz Akgun wrote:... Bu karisi istemiyor sacmaligi bizimkilerin uydurmasi bu elbette.
Cengiz abi, kadinlarin gucunu biraz kucumsuyorsun galiba :D . Bak, Sunderland'in hocasi Keane bazi futbolcular "karim Londra'da alisveris yapmak istiyor" diye kulubunu reddedince, kuplere binmis:

http://www.dailymail.co.uk/pages/live/a ... ge_id=1773

Yazida gecen WAG terimi, "Wives and Girlfriends" demek oluyormus, ben de arastirdim, oyle ogrendim.

Roy Keane de harbi bir adam haa...
Tan Erten

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Tan,

E2'de footballer's wifes diye bir dizi var, seyret istersen, SPARKS orda MAN UTD.'i temsil ediyor, sarisin bir herifte BECKHAM gibi :)

Isleri gucleri yiyip icip birbirlerinin kocalarini yada TD'yi becermek.Yada kadroyu kurmak.Gecen bir bolumune denk geldim.

Adam bir partide bacak arasini tutarak (kadinlari ima ediyor) this is whats running this club demisti.

Ingilterede kadrolara karisacak kadar hatta kaptanlik secimi konusunda lobi yapan futbolcu esleri oldugunu duymustum sanki bu dizi olayi daha gerceksi kilmis.
TRUST GALATASARAY
MGC

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Tan,

E2'de footballer's wifes diye bir dizi var, seyret istersen, SPARKS orda MAN UTD.'i temsil ediyor, sarisin bir herifte BECKHAM gibi :)
Arada denk geliyorum biraz izliyorum ama basindan yakalayamadim. Bizim cocuklugumuzun Dallas'i bunun yaninda masum kaliyor. Amerikan versiyonunu da cekeceklermis diye okudum.
Tan Erten

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Afonso Alves zum VfL Wolfsburg?

Quelle: SportBild Ausgabe 15.08.07
Vor allem die Spielersuche erfordert höchste Konzentration. Denn Magath jagt jetzt einen Topstürmer! Afonso Alves (26) soll vom SC Heerenveen kommen. Vergangene Saison schoss der Brasilianer 34 Tore in 31 Ligaspielen. Stittgart und Bremen wollten ihn schon, auch Schalke buhlte um ihn. Zehn Millionen Euro soll dieser Alves kosten.
Wolfsburg'un Teknik Direktörü Magath bizim de istedigimiz Alves'in pesindeymis.. Stuttgart ve Werder Bremen de istemisler.. 10 milyon euro civari bir maliyet var..

bu rakam nedense artik cok buyuk gozukmuyor.. bu haberin kaynagi Transfermarkt genelde dogru haberler verir.. ve rakam eger bu ise sanirim bizim bu oyuncuyu alma sansimiz var...acikcasi daha yuksek bir maliyet bekliyordum..

http://www.transfermarkt.de/de/forum/83 ... zeige.html

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

tomas rubin kazan'la anlasmis. kontrati feshedilmis, yani GS bonservis bedeli almadan mi gönderiyor rusya'ya?

ayrica sabah'da cikan habere göre alves'le anlasmak üzereymisiz. hem de sadece 10 milyon $'a.

sabah muhabirleri, lütfen bes paralik itibarinizi da bu kadar kolay harcamayin yahu. rus takimlari 14 milyon EURO (!!!) öneriyor adama. biz ise 10 milyon DOLLAR'a (!!!) mi aliyoruz yani???
pesinde bir cok kulüb var ve transferi en az 10 milyon euro eder.

http://www.sabah.com.tr/haber,83DBD40FC ... F0A5B.html
Quo vadis, Galatasaray?

Oguzhan__Gurses

Post by Oguzhan__Gurses »

Ellerini çabuk tutsunlar acilen forvete ihtiyacımız var.

Favorim: Alves

Plase: Grafite
Bu Aşk Bitmez ..

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Oguzhan__Gurses wrote:Ellerini çabuk tutsunlar acilen forvete ihtiyacımız var.

Favorim: Alves

Plase: Grafite
Hadi bakalim insallah:

http://www.radyospor.com/detay.asp?CID=29845

Bir de arkadasi bir daha inceleyelim:

http://www.youtube.com/watch?v=DInKbk2856c

Eger gelirseki ihtimali az goruyorum, kalecileri cok kotu surunduruyor.
3 buyukler arasindaki maclarda cok fena moral bozar.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Fri Aug 17, 2007 9:01 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alves'in ninesi ile konu$mu$lar mi yoksa daha kiz karde$ini mi ikna ediyorlar? Bir fikri ya da bilgisi olan var mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Locked