Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:Alves'in ninesi ile konu$mu$lar mi yoksa daha kiz karde$ini mi ikna ediyorlar? Bir fikri ya da bilgisi olan var mi?
Bir yerlerde okuduguma gore tatilden cok gec dondugu icin kondusyon eksikligi varmis. O yuzden yedek oturacakmis.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Alves'in ninesi ile konu$mu$lar mi yoksa daha kiz karde$ini mi ikna ediyorlar? Bir fikri ya da bilgisi olan var mi?
Bir yerlerde okuduguma gore tatilden cok gec dondugu icin kondusyon eksikligi varmis. O yuzden yedek oturacakmis.
Gelsin i$te Abuziddinin yaninda o da oturur kendini bulana kadar. Kendisi Yattara'nin hem$ehrisi mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote:
Gelsin i$te Abuziddinin yaninda o da oturur kendini bulana kadar. Kendisi Yattara'nin hem$ehrisi mi?
Alves Brezilya'li ama kalpten Yatara'nin hemserisi olabilir, RC gibi.

Alves hakkinda bilgi:
Full name: Afonso Alves Martins Júnior
Date of birth: January 30, 1981
Birthplace: Belo Horizonte, Minas Gerais, Brazil
Nationality: Brazilian
EU passport: No
Height: 185 cm
Weight: 78 kg

Club: Heerenveen
Position: Attacking Midfielder/Forward [C]
Number: 12
Contract expires: June 2011
Previous clubs: Atlético Mineiro > Örgryte > Malmö > (€4.5m) Heerenveen

International debut: June 2007, v Mexico
Caps: 1
Goals: 0
World cups: none

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote:
Oguzhan__Gurses wrote:Ellerini çabuk tutsunlar acilen forvete ihtiyacımız var.

Favorim: Alves

Plase: Grafite
Hadi bakalim insallah:

http://www.radyospor.com/detay.asp?CID=29845

Bir de arkadasi bir daha inceleyelim:

http://www.youtube.com/watch?v=DInKbk2856c

Eger gelirseki ihtimali az goruyorum, kalecileri cok kotu surunduruyor.
3 buyukler arasindaki maclarda cok fena moral bozar.
Bu adamin bize gelme ihtimali benim LA Lakers'dan teklif alma ihtimalime yakin ama benim Lakers'a gitmem biraz daha mumkun. Bu arada dik durunca boyum 1.75, yasim 40, onlari da yazayim. :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: Alves Brezilya'li ama kalpten Yatara'nin hemserisi olabilir, RC gibi.
Espiri yapayim dedim ama internette gulucuk filan koymam lazimdi. Ama sen de anlami$ gibisin. Gidince gelmiyor gec dondu dediginde aklima Yattara geldi. Az mi cektiler bu adamdan TS'da. Memlekete gidince ne zaman gelecegini bilemiyorlardi. kac kere Afrika kupasi ya da lig areasi filan gidip donmesi gereken dunden hafta hatta haftalar gecemeden donemiyordu. Boyle adamlari GS asla tutuamaz elinde. Bir kere adamlarin mazaretleri olacak parami alamiyorum $eklinde. O yuzden Kalli degill UberKalli filan olsa disiplin misiplin kurmak cok zor boyleleri uzerinde. Adama bir kalp kirizi daha gecirtirlerler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Grafik destege ihtiyac duyacak kadar anlayissiz degilim. :D Bilgileri bulunsum diye ekledim.

Ayrica adamin gunahini almayayim belki annesi falan hastaydi ve izin almisti.

Alves'in simdiye kadar oynadigi takimlar Avrupanin 2-3 seviyesine anca erisirler. Bize gelmesi en asagi bir basamak atlatir. O yuzden gelmesi Ali'nin dedigi kadar imkansiz degil sadece cok zor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sirada kim var. Gelecek hafta kimi aliyoruz?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Oguzhan Basyigit

Post by Oguzhan Basyigit »

Cengiz Akgun wrote:Sirada kim var. Gelecek hafta kimi aliyoruz?
umarım ALEXANDER FREI :) şaka bir yana müthiş iş yapar bizde..rennesten sadece 5 milyon euroya dortmunda geçmişti

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Gudjohnsen inkardan kabullenme surecine gectiyse bize iyi olur. Henry transferinden sonra Barca'da kalip forma icin savasacagim demisti (forvette Messi, Eto'o, Ronaldinho, Henry var, arkada Deco'yu saymadan) ne savasi birader :D , galiba Barca da kendine klup bul dedi ama epeydir bakmadim son durumu nedir diye.

Ali

Oguzhan Basyigit

bu arada Lasse Nilsson yani herenveenin gelecek vaadeden santrforu 3 milyon euro ya saint ettiene e geçti..adam elindeki tek doğru dürüst golcüyü satsın diyoruz..bakalım ne olacak adama hiçbir teklifin gelmemesi de çok ilginç

Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

bu saatten sonra olursa ancak grafite olur. yani hosgeldin inamoto. :D
Quo vadis, Galatasaray?

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Oguzhan Basyigit wrote:bu arada Lasse Nilsson yani herenveenin gelecek vaadeden santrforu 3 milyon euro ya saint ettiene e geçti..adam elindeki tek doğru dürüst golcüyü satsın diyoruz..bakalım ne olacak adama hiçbir teklifin gelmemesi de çok ilginç
Oguzhan Nilsson transfer olali 2 hafta oluyor, biz Alves'e talip oldugumuzda coktan gitmisti yani..satmak istemeseler zaten acikca soylerlerdi.. ama sadece biz degil, Lokomoif, Wolfsburgh gibi takimlarla da masaya oturup istedikleri parayi soylediler.. fiyati begenirlerse satacaklar .. Nilsson transferi etkilemez...Sibon'u aldilar..

bir arkadasimin soyledigine gore bizim teklifimizde Necati + Para varmis.. bence gayet mantikli bir iş yapilmis olur..
umarım ALEXANDER FREI :) şaka bir yana müthiş iş yapar bizde..rennesten sadece 5 milyon euroya dortmunda geçmişti
Frei degilde belki Basel'e giden Marco Streller pekala da olabilirdi.. isvicreli 1,5 milyona memleketine gitti...saglam oldugu zaman 1.90'lık boyuyla tam bir Pivot santrafordu.
Baris Tokat wrote:bu saatten sonra olursa ancak grafite olur. yani hosgeldin inamoto. :D
Grafite, Brezilya'dan son donemde cikan en iyi pivot forvetlerden biri.. benim tercihim de Alves ama Grafite'yi Inamoto yapmak dogru degil.. Fransa'ya gelmeden once Brezilya'nin altin karmasindaydi.. en kötü ihtimalle o gelse keske..

hersey bir yana takima sagbek lazim... Bayern'de Lahm'in sagbek oynamaya baslamasi ve H.Altintop'un gelisiyle kadroda yer bulamayan W.Sagnol'un alinmasi da mukemmel bir is olurdu.. Fransiz halen 30 yasinda..

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

5 gun oncesinin haberi (L'equipe.fr)
13/08/2007
Foot - Transferts - Galatasaray attend Grafite
Galatasaray, qui suivait depuis quelques jours la piste de Grafite, l'attaquant brésilien du Mans, est passé dimanche à la vitesse supérieure en adressant une première offre ferme au MUC. D'après L'Equipe de lundi, celle-ci s'élèverait à 1,5 million d'euros. Le joueur, arrivé en 2006 pour 3 millions d'euros, est sous contrat jusqu'en juin 2009. Le club turc a mandaté sur ce dossier John Bico, l'agent qui avait fait venir Franck Ribéry à Galatasaray en 2006. grafite a inscrit 12 buts en 34 matches de L1 la saison passée.

Turkce meali: Galatasaray teklif vermis ve 1,5 milyon euro teklif etmis. 2006'da Le Mans'a 3million euroya gelmis ve 2009'a kadar sozlesmesi var.
Bu isi riberyi GS'ye getiren menajer John Bico takip ediyormus.
Gecen yil 34 macta 12 gol atmis. (Bence zayif, o kadar para etmez)

Saison Club Pays Div. Championnat
Matchs Buts
01-01 Santa Cruz Recife 1 22 5
02-02 Gremio Porto Alegre 1 6 0
03-03 Goias 1 20 12
03-03(juin) Anyang LG 1 - -
04-04 São Paulo 1 38 17
05-05 São Paulo 1 6 0
05-06 Le Mans 1 11 3
06-07 Le Mans 1 34 12
07-08 Le Mans 1 3 1

Bir de Youan Gouffran var. Gecen yil Fransa 2.ligi en iyi oyuncusu. Caeni 1,lige cikardi.
Arsenal ve Lyon istiyormus fakat henuz kimseden teklif yok. Caen'in yetkilisi erken onun gitmesi icin diyor. Bana tam Bobonun gelisini hatirlatan bir transfer gibi geliyor:

Foot - L1 - Fortin :«Aucune offre pour Gouffran»

Alors qu'Alain Perrin a confirmé mardi soir au micro de RTL que l'Olympique Lyonnais, actuellement sur la piste d'un attaquant, s'intéresserait de près au Caennais Yoan Gouffran, Jean-François Fortin (en photo à droite avec Franck Dumas), le président du Stade Malherbe, affirme n'avoir reçu, pour le moment, «aucune proposition» pour celui qui a été élu la saison dernière meilleur joueur de Ligue 2. «Yoan est un joueur très prometteur qui suscite beaucoup d'intérêts de la part de plusieurs clubs. J'ai notamment lu dans la presse qu'Arsenal et Lyon le suivaient... Mais, pour l'instant, je peux vous assurer n'avoir reçu aucun appel ni d'Alain Perrin, ni d'Arsène Wenger. De toute façon, il est sous contrat chez nous», nous a confié le dirigeant du SMC, qui estime qu'un départ de l'international Espoirs serait «précipité».

«Yoan est un jeune joueur qui n'a pas encore participé à un championnat de Ligue 1, précise Fortin. Je suis convaincu que la meilleure chose pour lui et le Stade Malherbe, c'est qu'il dispute cette saison avec nous où il aura un temps de jeu conséquent qui devrait lui permettre, si tout va bien, de s'exprimer au mieux. Contrairement à nous, je ne suis pas sûr que les clubs intéressés puissent lui garantir un statut de titulaire. Si c'est pour qu'il joue 20 minutes en fin de match, je ne pense pas que ce soit très intéressant pour lui... (...) Je crois sincèrement qu'il est encore trop tôt pour qu'il parte. Je veux essayer qu'il évite de faire ce que je pense, moi, être une connerie».

Cok uzun konusmus. Google'dan siz cevirin bir zahmet.

İstatistikler: yas 21

Saison Club Pays Div. Championnat
Matchs Buts
02-03 Caen BCFA2 - -
03-04 Caen 2 2 0
04-05 Caen 1 8 0
05-06 Caen 2 32 8
06-07 Caen 2 37 15
07-08 Caen 1 2 0
NO ADNANS, NO CRY !!

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Turkce meali: Galatasaray teklif vermis ve 1,5 milyon euro teklif etmis. 2006'da Le Mans'a 3million euroya gelmis ve 2009'a kadar sozlesmesi var.
Bu isi riberyi GS'ye getiren menajer John Bico takip ediyormus.
Gecen yil 34 macta 12 gol atmis. (Bence zayif, o kadar para etmez)
Image

Sevgili Alpay,

Fransa Liginde atilan 12 gol, Hollanda liginin 30'una bedeldir.. Fred'in 11, Elmander'in 10 gol attigi ligde Grafite 12 gol atmissa zayif degildir.. hele birde Elmander ve Fred icin istenen paralari da dusundugumuzde Grafite sudan ucuz.. John Utaka Portsmouth'a 10 milyona transfer oldu..

Oguzhan Basyigit

Ben de tam 2 haftadır forumlardan uzağım zaten..sibona katılmıyorum..adam 33 yaşında ve nilsondan çok farklı bir oyuncu..ettiene güzel transfer yaptı..bence herenveen büyük güç kaybetti.lopes i almışlar ama adam hakkında hiçbir fikrim yok..

charisteas ı almalıydık..eğer pivot isteniyorsa boş beleş bir paraya gitti..

FREI ismini yabana atmamak lazım..burda adı geçen adamların hepsinden çok daha kaliteli bir golcü..en azından kendini ispatlamış bir oyuncu.

Strellere gelince daha sabah isviçre ile ilgili ufak bir araştırma yapıyordum..koji nakatadan girdim strellerden çıktım..

Grafite konusunda bir şey eklemek aslında düzeltmek isterim..grafite fransaya gelmeden değil çapraz bağları kopmadan altın karmadaydı..ben şuanki durumunu o sakatlığına bağlıyorum..

beni düşündüren şu? Daisuke matsui,N'ri Romaric gibi süper yıldızların takımında gol sayısının yalnızca 12 ile sınırlı kalması..Ama stil olarak pivot isteyenler için iyi bir seçim..matsuinin gollerini gördük grafite sayesinde..

FREI gibi bir forvet ise sadece şanstır..Alabilme şansımız olduğunu sanmıyorum ,dortmundun satacağını düşünmem açıkçası..müthiş bir golcü..

Sagnol,çok beğendiğim bir oyuncu,hani beyaz kramponun en çok yakıştığı isimlerden..sağ bek için oldukça iyi bileklere sahip..ancak juveye gideceği söylentileri vardı ne oldu da iş olmadı anlayamadım..zaten sağ bek ihtiyacı okadar netki daha doğrusu aranan stil artık okadar belliki hemen her forumda sağ bek tanımında farklı isimler olsa da stiller aynı..

degen,trabelsi,sagnol vs.. hem ortasağ hem bekte değerlendirilebilecek yetenekte adamlar..ihtiyacı görmeyen tek kişi ise forvet ve ego peşindeki yöneticiler..hala anlayamadılar VOLKAN ın ümit karandan daha faydalı olduğunu..bir de sağ ayaklı volkan bulsak ortada bu isimler boştayken..seneye nokta bir transferle sadece bir santrfor alalrak istediğimiz hedefi çizeriz ama bizim yönetim 1 doğru yapsa 10 tane hata yapar işte..şimdi bukadar doğru iş yapıp 30000 kişiyi havaalanına çekicez gibi toyluk yaparsan yukarıda oluşturduğum tablo olamaz tabiki

Locked