Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sonra Emre'yi istemememizin diger bir nedenide
onun tipinde solak , kısa boylu, teknik orta saha
oyuncusu olarak GS cok zengin. Anladigim kadariyla
alt yapi bu tip oyunculara oncelik veriyor.

Alt yapidan Arda, Zafer, Irfan, Oguz, Mehmet Duz
aklima ilk gelenler. Hali hazirda zaten Ayhan, Sas,
ve de Carusca var.
Elinde genc olaninin, sakat olmayaninin, ve de ucuz olanin kaynagi varken, neden saldirgan, davranis bozuklugu ve sakatligi olan,
vede pahali olani alacaksin.?Hele basina o hareketi (Gerci ben spor basininin daha beterlerine layik olduguna inaniyorum)yaptiktan sonra
simdi milli hedef olduktan sonra ?.

Alt yapidan cikan degisik oyuncu olarak ben Ozgurcani, Aydini, Mehmet, Guveni,Anil'i, halen oynayan Semih ve Cem Sultani daha ozgun ve degisik nitelikli buluyorum

Yalniz saha icinde agresiflik derken orada duralim.
Bu basta mentor Acar Baltas tarafindan empoze edilmis, FT tarafindan yonlendirilmis bir oyun stratejisiydi. Nitekim ayni Acar Baltas Milli Takimin Isvicre maclarindada bildigim kadariyla takimin mentoruydu. Hem takimi kamcilayip adrenalin arttiran, hem rakibi sindirip momentuma girmesini onleyen (tabii buna paralel olarak orta sahada bucurlerin presi ile oynatmama prensibi olmali),
hem seyirciyi kamcilayan bir taktikti. Nitekim Hasan Sasta bunu yapar.
Takim kotu giderken boyle deliliklerle takimi kamcilar, momentum yaratirdi. Bana kalirsa bir noktaya kadar da konsantrasyonu ustte tutuyor.
Hasan SasTa zaten bunu itiraf edip, takimi kamcilamak ''rol kestigini'' itiraf etmisti.

Ben Turk takimlarinin ozelikle hucumda basarili, orta sahada hakimiyet kurmasi vede geride sindiren bir yapiya sahip olabilmesi icin , biraz agresiflik ve interaktiflik gerektigini zannediyorum. Turkun momentumu
ve konsantrasyonu icin sart.Tabii bunun icin iyi bir role play teaching coaching( rol yapabilme yonlendirmesi) ve de nerve management(sinir idaresi) lazim. Acar Baltas ticari ve populer oldugu icin bunun sonuna kadar iyi yonetemedi.

Ozan simdi gene basladin su ''milletlerin kulturel yapilarinin is yapmaya etkileri'' sacmaliklarina diyecek bana biliyorum. :evil:
NO ADNANS, NO CRY !!

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Emre'nin 2. yari girip milli takimin en onemli pozisyonunu yaratmasi arkasindan gol paslari vererek galibiyeti getirmesi bir anda mac sonunda yaptigi el-kol hareketiyle gume gitti.. bu adam herkesin soylegi gibi yillardir periyodik olarak oynamiyor..kilo almis.. elestirilerden surekli bunalmis ve patlama noktasini da gördük sonucta.. ama oynadigi 45 dakikalik futbol ile Turkiye'nin belkide havlu atmasini engelledi.. Ozetle Emre, hergun G.Saray'i karistirmaya calisan, yalan yanlis pek cok haber yazan agirlikli Fener destekcisi medyaya benim de cok tasvip etmedigim hareketle bir anda gundeme oturdu.. ama o Emre olmasaydi maci almamizda zordu.. bunu bastan sona TELEVIZYON'dan seyreden herkes görmüstür..

Hasan Sas'in Gerets ve Lucescu'yla olan mactan alinirken yaptigi hareketler filan hic gundeme bu kadar oturmamisti.. eger Emre bedavaya basip gitti diye oluyorsa bunlar, Hasan Sas Dunya Kupa'sindan sonra gitmeyip ne fayda sagladi? parayi alip yillardir top oynadigi yok... oyunculardaki disiplin sorunu Teknik Direktor'le de alakalidir.. demek ki Terim'de milli takimi dusundugu kadar iyi yonetmiyor ki bu sekilde hareketler yapanlar cikiyor..

olayin birde futbol yönü var, Turkiye'de Emre gibi yetenekli oyuncu cok az.. belki de yok...biraz daha destek bulsa Milli Takima alinmamasini onerecekler var.. Basbakan'in bile zaman zaman kose yazarlariyla, halkla, ciftci'yle, köylüyle hoş olmayan cumleler kurarak atistigi gunumuz Turkiye'sinde Lise mezunu oldugundan dahi emin olmadigim 26 yasindaki bir futbolcudan bu kadar elestiri ve baskidan sonra boyle bir hareketin cikmasi neden buyuk bir olay oluyor anlamak güc.. sanirim biz bu futbolculari cok fazla yuce insan yerine koyuyoruz.. elbette iclerinde cok egitimli ve terbiyeli olanlar var ama geneli bu sekilde..

G.Saray'a transferi gerceklesirse guc dengesi bizim lehimize oldukca fazla degisecektir.. Emre'nin G.Saray'a transferinin konusuldugu bir donemde bu karalamalari yapan Fenerli medyanin etkisinden cikalim... Antu.com'da yorum yapan bazi akli balig Fener'liler bile Emre'nin gelmesi durumunda ligi bu G.Saray kesin goturur kaygisini tartisirlarken bizim daha sogukkanli olmamiz lazim..

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Emre'nin hareketinin yanlis anlasildigini soylemis

....Böyle bir yanlış anlaşılmadan dolayı çok özür dilerim"

Hareket bu:

Image

KIm bu yanlis anlayan densizler?

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bence anlami gayet net ve acik.. sanirim bu hareketi ustune alinmak isteyen cok kose yazari var.. bu olayda Emre kadar Turk Spor Medyasi da suclu.. dogru ve durust habercilik konusunda cok iyi oldugunu iclerinde cok azi iddia edebilir..

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozan Ersoy wrote:
Alpay Dedeoglu wrote: Gene Emre sacmaliklarindan biktim. Adamin kronik Pubis'i var iste (yilda 20 mac maksimum , Galatasaray alt yapisinin armagini bu illet aynen giden Ferhat ve Aydindada oldugu soyleniyor.) . Hic bir antrenor ona dayanarak takim yapmamali. Haa alternatif oyuncu olmak istiyorsa , alir mac basina para oturur asagi.Adam sismanlamis iste.
Ben GS'ye ancak burnunun surtmek, top toplatmak icin alirim. Giderken
nedense menajerim bakiyor bu islere , ama gelirken Adnan agbi, Özahan Baba yilisikliklari, evladimiz teraneleri. Ya tam profesyonel, ya tam amator ol. Bu ayak oyunlarini genclere ogretmek icin mi gelecek?
Toplarin basina gecen bir megolaman daha istemiyorum. Necatiyi bu takimdan yollarken, Okan ve Emreye kucak acmak manasizlik. ''Saglik icin spor yapmiyorlar'' madem, GS'de ''Kronik Sakat ve tekavut futbolculari koruma dernegi'' degil o zaman.

Ben Alpay ve Celal'in yorumlarina katiliyorum. Emre muzmin sakat. Sene boyunca 10 tane 90 dakika zor cikariyor. Newcastle'a iyi kazikladi Inter Emre'yi. Dogru durust oynadigi ust duzey karsilasma hayal meyal hatirliyorum. Sahada geziniyor, oradan al oraya ver. Cok hircin, surekli onla bunla kavga ediyor, kart goruyor.

Ayrica agzi durmayan, surekli gundemde olmayi seven bir oyuncu. Oynadigi maclardan daha cok taa Ingiltere'lerden verdigi demeclerde duydum ismini. Kulis adami. GS'in gencleri icin tehlikeli bir oyuncu. Arda'ya "ne isin var burada, git benim gibi senede 2 milyon Euroyu her sene cebine indir, 5-6 sene oyna, sonra donersin bak beni de aldilar geri. Hic bir sey olmaz" gibi bir sey cok rahat der. Her gun beynini yikayabilir. Takimi sirtlayacak, zor gunlerde oyununu yukseltip, onculuk yapacak bir oyuncu degil. Emre'ye guvenip takim kuramazsaniz. Bir gun var bir gun yok olan adam takimin ahengini bozar, oturmasini onler. Ayrica maliyetinin de dusuk olacagini hic sanmiyorum. Bonservisi + maasiyla cok pahali bir transfer olacaktir. O kadar paranin karsiligini alacagimiz bir oyuncu degil.

Ozan Ersoy
Biz bunlari yazdiktan yaklaşık 9 gun sonra, Mehmet Demirkol ne yazmis:

Emre´siz bir mili takım

Bir performansı eleştirmek o performansı sergileyen kişinin hayattaki varlığını‚ yaptığı her şeyi eleştirmek anlamına gelmez. Bu yüzden Emre´nin Malta maçından sonra "Bu ülkenin yaşadığı başarıların hepsinde biz varız" açıklaması manasızdır. Bu söyledikleri büyük bir yetenek olan Emre´nin hayatı anlamada yaşadığı güçlükleri de anlatıyor aslında. Bunun sonucu olarak neden 4 yıldır sıfır performansla oynadığını!
Emre´nin milli takıma katkısı sıfır. Oynadığı kulüplerde vazgeçilmez olamıyor. Sürekli hocasının bile anlamadığı sakatlıklar yaşıyor.

Ne Inter‚ ne de Newcastle´da direkt oyuncu olamadı. Olağanüstü yeteneklerine rağmen manşetlere futboluyla değil‚ önce İsviçre maçındaki olaylar‚ sonra da ´Irkçı tavırlar´ soruşturmasıyla çıktı. Her seferinde ülke halkından yardım istedi ve tüm ülke ayağa kalktı. Peki bunların sonunda Emre´de bir geri dönüş var mı?
Hayır‚ gün geçtikçe daha sıradan bir futbolcu oluyor. Maalesef ne acı ki bu böyle!

Ve bu performans ortadayken Emre vazgeçilmez olduğunu‚ eleştirilmez olduğunu düşünüyor!
Emre çok zamandır‚ performansı açısından güvenilmez bir oyuncu. Bir milli takım onun geçmişteki‚ 6-7 yıl önceki performansına göre şekillendirilemez. Artık milli takım o yokmuş gibi kurulmalı. O ve Yıldıray´a göre şekillendirilecek bir takım yarı yolda kalır. Çünkü ne zaman sağlıklı olacaklarını bilmek olanaksız?
Peki bunu Terim yapabilir mi? Galatasaray´a geldiğinde hiç düşünmeden İlyas ve Ceyhun´u silebilen Terim bunu bugün niye yapamıyor? İkinci Galatasaray seferinde Hakan´ı istemeyen Terim‚ 4 yıl sonra nasıl oluyor da Hakan´sız bir milli takım yapamıyor? Bu takım futbol performansı kriterlerine göre mi yapılıyor‚ yoksa başka faktörler mi var?

Mehmet Demirkol.

http://www.milliyet.com.tr/2007/09/11/spor/ydemirkol.ht ml

Bu yazidan sonra Emre assist yapar ve
Ve Mehmet Demirkol , hareketi yer.

Ne dersin Ozan? Galatasaray'a transfer olupta , ilk macinda gol falan atarsa, bize de hareket ceker mi?
NO ADNANS, NO CRY !!

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bir de anlamadigim su:

Bir futbol klubune sene basinda transfer yaparsin, sonra 1 yil boyunca
stratejiyi birilerinin ustune kurmak zorundasin.

Ama Milli takim kadrosunu her mac icin ayri ayri olusturursun,
futbolcu sakatsa cagirmazsin,yuzlerce secenegin vardir. Evet bir sistem vardir, belli oyunculara guvenirsin ama sakatlandiginda ona yakin oyuncularda vardir.

Birde biz GS'ye gelebilme ihtimalini tartisiyoruz,
ama bu adam zaten Milli Takimda... Sakatsa oynamiyor, saglamsa oynuyor.

Ben sana Sultaniyi bitiripte medya maymunu olamazsin demedim ki...
NO ADNANS, NO CRY !!

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:
Ne dersin Ozan? Galatasaray'a transfer olupta , ilk macinda gol falan atarsa, bize de hareket ceker mi?
Yok hocam. Ataturk'den beri Turkiye'nin yuz aki, gururu koca Emre Belezoglu kiytirik Ozan'la Alpay'i niye taksin? Bize hareket cekmez.

Bir kere asist bile yapmadi. Asist Tuncay'in. Tuncay'a ara pasini o atti. Orta saha oyuncusu olarak o kadarini da yapsin. Oyun kurucu degil mi? Vay be diyecek halim yok. Hangi futbolcudan neyin beklendigini, istikrar kelimesinin anlamini bilecek kadar aklim basinda. Nasil bos kaleye gol atamayan, 10 pozisyondan birini atan santraforun pivotlugu carpraz kosulari bana vizilti geliyorsa, kirk yilda bir cikip da bir ara pasi atan Emre'nin de gozumu boyacagi yok. Hem de hakemin skandal bir karar verdigi macta.

Burada Ali Gursel'in basini cektigi bir grup arkadasin Emre'yi cirkef basina gicikliklarindan dolayi bir nevi "anti-hero" yapma cabasi var. Cogu kisinin yureginin yaginin eridigine eminim, basina gecirdigini gorunce Emre'nin. Ama hem terbiyesizce hem salakca bir sey. Oynarsin cevabini sahada verirsin, ondan sonra da muhatab olmaz, demec falan vermezsin. Daha gecen gun Ali diyordu, "murekkebi ficiyla alanla kavgaya tutusulmaz" diye. Boyle bu dangalaklarla ugrasir durur, ozur falan dilemek zorunda kalirsin iste. Simdi yalan haberlerin, dedikodularin, pespaye yazilarin sayisi yuze katlayacak.

Bence Emre TR'ye donmeyi de dusunuyorsa bu olaydan sonra dusuncesi degismistir. Kolay kolay burada onu rahat birakmazlar. O yuzden derdim de degil, GS'a gelecegi falan yok. FB'ye de gidemez. Bence medya bunun uzerine gitsin, her yazida elestirsinler, hakaret etsinler, bu da belki medyaya inat cikip oynar, yan etki olarak milli takima yararli olur. Yoksa 26 yasinda dubaya donmus, yan gelip paralari saymaktan baska bir seye yaradigi yok.

Ozan Ersoy

Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

Herkese inat Emre'nin bize transfer olup takıma kaptanlık yapmasını çok istiyorum, inşallah bu dileğim Ocak ayında gerçekleşir. Bu kadar bir oyuncunun üstüne gidilmez. Meyve veren ağaçları taşlamada üstümüze yok. Hangi Türk oyuncu bu Türkiye'nin imkanlarında yetişmiş olup Inter ve Newcastle United gibi dev kulüplerde forma giymiş soruyorum?

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gökhan Özçelik wrote:Herkese inat Emre'nin bize transfer olup takıma kaptanlık yapmasını çok istiyorum, inşallah bu dileğim Ocak ayında gerçekleşir. Bu kadar bir oyuncunun üstüne gidilmez. Meyve veren ağaçları taşlamada üstümüze yok. Hangi Türk oyuncu bu Türkiye'nin imkanlarında yetişmiş olup Inter ve Newcastle United gibi dev kulüplerde forma giymiş soruyorum?
Amin.

Ben Inter ve Newcastle gibi buyuk buyuk kuluplerde bir ara forma giymistim.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

Inter ve Newcastle deniyoda..Intere gittigi vakit Inter Galatasaraydan büyükmüydü? Newcastle suan bile Galatasaraydan büyükmü? sanmiyorum biz kendimizi kücük görmeyelim..avrupada oynasinda nerde oynarsa oynasin mantigi yanlis..oynayacaksa avrupada Galatasaraydan büyük takim olmali..o takimda Newcastle degildir..

Hamit Galatasaraydan büyük takima gitcem dedi Bayerne gitti budur dogrusu..

bkz Saidou Galatasraydan büyük bi kulübe geldim dedi küme düstü :D

Emre pes pese 5 mac oynasin..birakin iyisini kötüsünü oynasin ve hala sakat veya ceza durumu olmasin ben Emreyi kabullenirim..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cihan Serbetcioglu wrote:Inter ve Newcastle deniyoda..Intere gittigi vakit Inter Galatasaraydan büyükmüydü? Newcastle suan bile Galatasaraydan büyükmü? ....
Newcastle bilmem ama Inter ile GS kar$ilastirilamayacak kadar buyuk. Koskoca Pirelli Lastik fabrikasinin takimi. Avrupada kupalar kazanmi$. 2 $ampiyonlar ligi, 3 UEFA kupasi iki tanede kitalararasi kupa $ampiyonu. At la e$ek yari$mi$ e$egin alni kari$mi$ derler GS ile Inter'i yari$tirirsaniz. Biraz Dunyaniz geni$lesin ve ayaginiz yere bassin lutfen.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Cihan Serbetcioglu wrote:Inter ve Newcastle deniyoda..Intere gittigi vakit Inter Galatasaraydan büyükmüydü? Newcastle suan bile Galatasaraydan büyükmü? sanmiyorum biz kendimizi kücük görmeyelim..avrupada oynasinda nerde oynarsa oynasin mantigi yanlis..oynayacaksa avrupada Galatasaraydan büyük takim olmali..o takimda Newcastle degildir..

Hamit Galatasaraydan büyük takima gitcem dedi Bayerne gitti budur dogrusu..

bkz Saidou Galatasraydan büyük bi kulübe geldim dedi küme düstü :D

Emre pes pese 5 mac oynasin..birakin iyisini kötüsünü oynasin ve hala sakat veya ceza durumu olmasin ben Emreyi kabullenirim..
Cihan, Newcastle Turkiye'de olsaydi her 5 yilda 2-3 sampiyonluk alirdi o kadroyla.. inter burada olsa 3 buyukler diye bir soylem olmayabilirdi ulkemizde.. o nedenle takimlarin buyuklugunu kiyaslarken kendi bulunduklari ligdeki durumla degil piyasa degerleriyle kiyaslamalisin.. o cunku ellerindeki oyuncularin kalitesini ortaya koyar...

PS. diger forumda hala bosta demissin.. yok oyle birsey..

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/ ... rofil.html

Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

ben Emrenin Intere gittigi dönemki Interi diyorum.. Galatasaray o dönem Interden iyidi..simdiki Interle Galatasarayi kiyaslamiyorum..

Newcastlea gelirsek..biz simdi mac yapalim Newcastlela iddia ediyorum yeneriz..ne kadar istikrarsiz adam varsa hepsi newcastleda toplanmis..

Nilmar konusunda atlamisim özür dilerim ama Chevanton hala Sevillada ve kadro disi :P

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

LigTV Arka Sayfa diye gazetelerin spor mudurlerinin biraraya gelip konustuklari bir program var...

Orada Serdar diye - Sabah gazetesi muduru galiba adam - GS'in Bouzid yerine bir stoper aradigini ve Alman bir stoperle devre arasi icin anlastigini soyledi...

FB'de ise Aziz amcanin Zico'yu sert bir sekilde uyardigini ve Inter macini kaybederlerse Zica'nun buyuk ihtimalle yollanacagini soyledi... FB devre arasinda da Carew veya o ayarda bir golcu alacakmis...

Locked