Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gorgen
Staff Member

Transfer Gündemi- 2007

Post by Mehmet Gorgen »

Adı: Ndaw (senegal)
Oynadığı Takım:Schoux -Fransa
Mevkii: Defansif orta saha (SOLBEK VE DEFANSTA OYNAMIŞLIĞI DA VAR)

G.Saray'da Ndaw sesleri
Transferlerin yetersizliği nedeniyle eleştiren Galatasaray Yönetimi, takımı kaliteli isimlerle takviye etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Kadroya genç ve aynı zamanda yıldız futbolcu kazandırmayı amaçlayan Sarı-Kırmızılılar, menajerler Ogan Tarhan ve Ali Egesel'i Avrupa Ligleri'nde aradıkları standartlarda oyuncu izlemekle görevlendirdi. Ogan Tarhan'ın bu konuda yönetime bir rapor verdiği, listenin en başında ise Fransa Birinci Lig Takımları'ndan Sochaux'ta forma giyen 22 yaşındaki ön libero Guiranne Ndaw'un bulunduğu belirtildi. Senagalli yıldıza Galatasaray'ın yanı sıra Ada temsilcisi Everton'un da talip olduğu öğrenilirken, Ndaw 'www.eurosport.com' yaptığı açıklamada, 'Hayalim İngiltere'de top oynamak. İki takımın da beni takip ettiğini biliyorum. Ama Galatasaray'a da gidebilirim' ifadelerini kullandı. Yabancı kontenjanı dolu olan Cim Bom'un ise devre arasında Carrusca-Inamato ikilisinden birisini göndermesi halinde bu transferi gerçekleştiriceği, aksi bir durumda ise işin sezon sonuna bırakılacağı öğrenildi.
(AKŞAM)

http://www.goal.tv/goaltv/news/get_news ... ewsID=3322

http://www.eurosport.com/football/ligue ... 4231.shtml

Image
Image

Image

Image
Last edited by Mehmet Gorgen on Mon Mar 19, 2007 10:08 pm, edited 4 times in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Transfer Gündemi-Ocak 2007

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Adı: Ndaw (senegal)
Oynadığı Takım:Schoux -Fransa
Mevkii: Defansif orta saha

,,,
Haber ne kadar dogru orasini bilemem. Yalniz dogru ise bu koca e$eklere soyleyecegim $udur. Fransanin birinci liginde oynayan kaliteli oyuncuyu mezardaki babam da bulur. E$ek herifler sanki GS pacasindan para akiyormu$ gibi pe$inde Avrupa takimlarinin da oldugu futbolcunun Turkiye'ye gelmesi icin ya kendilerinin cinsinden e$ek yuku para teklif edilecektir (sonrada bu para veilemeyecek adam da kacacaktir) ya da bunlar ac tavugun bugday ambari hulyasinin urunudur. Ndaw'mi$. E$ek herifler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Yalniz dogru ise bu koca e$eklere soyleyecegim $udur. Fransanin birinci liginde oynayan kaliteli oyuncuyu mezardaki babam da bulur. E$ek herifler sanki GS pacasindan para akiyormu$ gibi pe$inde Avrupa takimlarinin da oldugu futbolcunun Turkiye'ye gelmesi icin ya kendilerinin cinsinden e$ek yuku para teklif edilecektir....
Ribery'yi bulup getirdiklerinde, o da bir onceki yil altta olsa da, o da 1. ligde idi. Anelka'nin bonusu derlerken, Fransa milli takiminin yildizi olup, Arsenal'i filan pesine dusurdu. Haa, yine beceriksizliklerden bize yar olmadi ama, yani, daha isim yapmamis, ama potansiyeli olan birilerinin bulunmasi da hepten imkansiz degil demek ki, boyle kestirip atmamak lazim. Haa, Newcastle da pesine dustuyse, tamam, "isim yapmamis" kismi pek bu duruma uygulanmaz ama, sen genis zamanda konusuyor olunca, ben de oyle yapayim dedim...

Esek yuku para teklif etmeme durumda da gozleri acilmis gorunuyor. Gerci, az once Bulent Tulun Carrusca icin "2.5 M Euro bonservis odenmis, kim odediyse, tebrik ederim" diye Adnan Polat'la kavgasini devam ettiriyordu. Isin o tarafinda emin olamiyorum hepten...
Özgür

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Gorgen wrote:Yabancı kontenjanı dolu olan Cim Bom'un ise devre arasında Carrusca-Inamato ikilisinden birisini göndermesi halinde bu transferi gerçekleştiriceği, aksi bir durumda ise işin sezon sonuna bırakılacağı öğrenildi.
Gerci Cengiz abi denilecek olani demis yalniz dikkaatinizi cekerim su ustteki alintiya. GS yonetiminin GS tarihinin en berbat en rezil transfer politikasini guttugunun tipik ornegi. Davul zurna esliginde VHS'ten izleyip aldiklari transferi göndermeye calisiyorlar. Bir de Kapuskayi yildiz adayi diye lanse ettiler. Bu transferin de olmayacagi kesin. Onlar alsa alsa Kukunku'yu 2.7 milyon dolara alirlar veya Marek Ketcap'i. Sezon sonuna birakirlar zaten o saate kadar Ingiltere'ye ucup buhar olur gider biz de El Selam bin Kelam Suudi liginin buyuk yildizi ile anlasiriz. Bu menacerlerin isi is GS'i guzel yoluyorlar. Bahia'dan Dos Santos'un ustune dök siyah sivayi, topu dizinde sektirip samba yaparken VHS kasete al GS'a 2-3 milyon dolara kakala. Kimler geldi kimler gecti dört senede.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: ...
Ribery'yi bulup getirdiklerinde, o da bir onceki yil altta olsa da, o da 1. ligde idi. ...
Ne oldu peki Ribery'e? 3 ay zar zor durdu. METZ'e bonservis verdiler. O para da gitti. Kendisine maa$ini
veremediler o da burunlarina osurup cekti gitti. Bunun da yapacagi odur
Oolur ya Ribery gibi bir tongaya basip gelme gafletinde bulunursa. Bir kere adam Avrupanin kokusunu almi$
havasini solumu$. Ne i$i var GS'da? GS'yin ona verebilecegi tek $ey para.
O da dama dedigine gore boyle Avrupa'ya cikan birinin GS'dan bekleyecegi ne olabilir.
GS ile Avrupada $an Sohret kupa filan mi kazanip degerini artiracak boyleleri. Neden boyle du$unmeden
kalbinizden gectigi gibi konu$uyorsunuz
anlami$ degilim.
Hani bir zamanlar hic olmazsa Avrupada filan GS'yin bir ismi vardi.
$imdi GS lafini duyunca gotleri ile guluyorlar Avrupadakiler.
PSV'ye sorduklarinda Koeman ben Hakan $ukur'e kar$i da oynadim dedigindeki gibi.

Boyle adamlari gozleri acilmadan kimse ke$fetmeden gidip Gana'da Senagal'de, Nijerya'da Fildi$i Sahilinde
bulabiliyor musun bulamiyor musun?
Sen ondan haber ver. Degilse "yok akil kuru sevda" der gecer giderim bu ufurmelere.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote: ...
Ribery'yi bulup getirdiklerinde, o da bir onceki yil altta olsa da, o da 1. ligde idi. ...
Ne oldu peki Ribery'e? 3 ay zar zor durdu. METZ'e bonservis verdiler. O para da gitti. Kendisine maa$ini
Oolur ya Ribery gibi bir tongaya basip gelme gafletinde bulunursa. Bir kere adam Avrupanin kokusunu almi$
Cengiz abicim Song'un GS'a gelmeden once Fransa'da oynadigini, Kamerun milli takiminin kaptani oldugunu, Liverpool gibi kuluplerde top kosturdugunu unutma. O Song bugun canini disine takarak oynadi, tekmeye kafa uzatti, 3 kisilik kostu. Herkes Ribery degil. Yani senin savinla bu celisiyor, Ozgur'un ornegi ise bence cok yerinde.

Elbette Fransa'dan da futbolcu alinabilir. Onemli olan potansiyel olan oyuncuyu , GS'in harmanlayip bir iki sene icinde adam gibi bir topcu haline getirebilecek genci bulmak, almak. Baskalari da istiyorsa, fiyati fazlaysa zaten olmaz dert etmeyelim kendimize.

Piyasalari iyi anlamak lazim. Afrika'da bile artik cok parlayan genc oyuncular 5-10 milyon dolar bonservisle transfer oluyorlar. Asagidaki Scouting mission basligini okuman lazim. Orada Nijeryali bir topcudan bahsediyorlar. Mikels, simdi Chelsea'da. O oyuncu gencler dunya kupasinda yildizi en parlayan genc topcuydu. Bizim isi cok iyi bilen Cavcav ise onu degil Nijerya takiminin kaptanini getirdi. Bugun izlemissindir Isaac Promise. Daha cok genc 20 yasinda cocuk ama ben futbolu akliyla oynadigini dusunmuyorum. GS'da boyle biri oynayamaz. 4-5 sene sonra adam olur, belki bu futbol oyununu anlar ama GS'in oyle bir luksu yok. Futbol at gibi sadece kosarak oynanan bir oyun degil. Cavcav'in kontenjanindan oynuyor, Cavcav'in amaci onu allayip pullayip adam edip birilerine satmak. Zaten kendi de oyle diyor. Yoksa eminim Genclerde ondan iyi oynayan futbolcu vardir.

Bizim scoutlarin mahalle arasinda maclari izleyip, bak bu cocuktan adam olur diyecek hallleri yok. Elbette birinci ligler, buyuk turnuvalar izlenecek.

Ayrica el insaf be Cengiz abi, bu daha ilk haber, oldugu bittigi yok, on libero imis. Bu ekibe daha cok zaman verilmeli. 2-3 senesi var bu isin.

Ozan Ersoy

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Ne oldu peki Ribery'e? 3 ay zar zor durdu. METZ'e bonservis verdiler. O para da gitti. Kendisine maa$ini
O da dama dedigine gore boyle Avrupa'ya cikan birinin GS'dan bekleyecegi ne olabilir.
GS ile Avrupada $an Sohret kupa filan mi kazanip degerini artiracak boyleleri. Neden boyle du$unmeden
kalbinizden gectigi gibi konu$uyorsunuz
anlami$ degilim.
Ozan'da detayina inmis, dedigimi dogru haliyle anlamis, belki tekrar detaylandirmaya gerek yok ama, o dediklerimden, nasil olup da "dusunmeden, kalbimden gectigi gibi konustugum" anlamini cikardin onu da ben anlayabilmis degilim. Demissin ki, "Fransa 1. lig'inde oynayan adamdan iyi transfer bulmak maharet degil, oraya geldiyse, zaten piyasasi vardir". Ben de dedim ki, "Ribery orneginde, o piyasa, cok ufak tefek bir piyasayken, bulunup getirildi, ve eleman hemen 1 yil icinde sivrildi, Avrupa'nin top 5-7 klubunun transfer listelerine girdi". Elde tutulup tutulamamasi ayri bir konu, ayri bir beceri(ksizlik). Benim ortaya getirdigim fikirle catisan, onun tersini ispat eden bir durum degil.

Ha dersen ki, (yoneticiler beceriksizlik yapmayip) "GS'de kalsaydi, boyle siyrilamaz, milli takima secilip, dunya kupasindaki yildiz seviyesine yukselemezdi", o yine nispeten daha mantikli bir karsilik olurdu dedigime, onun da egrisini dogrusunu konusurduk canimiz isterse.
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Cengiz abicim Song'un GS'a gelmeden once Fransa'da oynadigini, Kamerun milli takiminin kaptani oldugunu, Liverpool gibi kuluplerde top kosturdugunu unutma. O Song bugun canini disine takarak oynadi, tekmeye kafa uzatti, 3 kisilik kostu. Herkes Ribery degil. Yani senin savinla bu celisiyor, Ozgur'un ornegi ise bence cok yerinde.
Hayir hicte celi$miyor. Song'un geldigi gunle bugunler arasinda
kopruden cok sular akti. Ben ne dedim; para di$inda
GS'ya Avrupaya di$ardan gelip 1. ligde oynami$, isim yapmi$,
ya da goze batarak yapmaya ba$lami$ birini GS'ya getirme durumu
var mi dedim degil mi? Bugun ve gelecegi konu$uyorum.
Bunlara Avrupa takimlarinin verdigi ya da onerdigi para da yetmez en az bir bucuk
katini verecen ki du$unsunler GS'yi. Onu da garanti filan edecen
hem de yarisi filan pe$in vererek Oyle kontrata filanda inanmiyorlar artik.

Ikincisi madem Song'dan dem vurdun onu da soyleyeyim. Song
bugun pundunu buldugunda gidecekler arasinda. Bunu boylece bil. Kafasini sokuyormu$.
Yeterki istedigi GS da aldigi parayi versinler kontrati bittiginde
bir gun durmaz. Gecen sene kazan kaldiran kimdi?
Parami alamiyorum bu $artlar icinde oynamak icin hic icimde
istek kalmadi, o uzattigi dedigin kafasi icin yerinde degil diyerek
takimdan affini isteyen, bu maruzati ile kadrodan kesilen.
Sonra palas pandiras maa$i odenen ve yalvar yakar oynatilan.
$arki mi idi? Hakliydi da bunu yermek icin soylemedim.
Avrupada pazari olan kimse GS'yin agiz kokusunu cekmez boyle bir
maceraya kalkmaz. Durup dururken bile bile de lades demez.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hakan Balta’ya resmi teklif !
Galatasaray, Vestel Manisasporlu Hakan Balta için girişimlere başladı.31
G.Saray yönetimi, Vestel Manisa’da oynayan 23 yaşındaki ‘ofansif sol kanat oyuncusunu’ renklerine katabilmek için düğmeye bastı.

G.Saray yönetimi, takımın en çok aksayan sol kanadına takviye yapmak için, teknik direktör Eric Gerets’in de onay verdiği Vestelli Hakan Balta’yı transfer etmek için Manisaspor’a resmi teklifte bulundu. Sarı-kırmızılılar, Ergün Penbe, Orhan Ak ve genç Ferhat’tan istenen verimin bir türlü alınamaması ve bu oyuncuların devamlılıklarının olmaması nedeniyle Hakan Balta için girişimlerini sürdürüyor. Vestel Manisa’da teknik direktör Ersun Yanal’ın ‘Ofansif sol kanat oyuncusu’ olarak görev verdiği Hakan’ın özellikle bu sezon sergilediği performansı yakından takip eden G.Saray, Ocak ayındaki ara transferde bu oyuncuyu renklerine katmayı planlıyor

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in de Azerbaycan ile oynanan özel karşılaşmada A Milli Takım formasını verdiği 23 yaşındaki Hakan Balta’nın, Vestel Manisaspor ile sözleşmesi 2007’nin 31 Mayıs tarihine kadar devam ediyor. Başarılı bir çıkış gösteren Hakan Balta, bu sezon G.Saray ve Ankaragücü karşılaşmalarında da birer gol atma başarısını gösterdi.

Vatan / Buğra Acar

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Orhan ve Ferhattan istenen verimi alamadığımız için 'ofansif sol kanat oyuncusu' Hakan Balta'ya talip olmuşuz hemi ???
Bravo Buğra Acar..
Mehmet Gorgen wrote:Hakan Balta’ya resmi teklif !
Galatasaray, Vestel Manisasporlu Hakan Balta için girişimlere başladı.31
G.Saray yönetimi, Vestel Manisa’da oynayan 23 yaşındaki ‘ofansif sol kanat oyuncusunu’ renklerine katabilmek için düğmeye bastı.

G.Saray yönetimi, takımın en çok aksayan sol kanadına takviye yapmak için, teknik direktör Eric Gerets’in de onay verdiği Vestelli Hakan Balta’yı transfer etmek için Manisaspor’a resmi teklifte bulundu. Sarı-kırmızılılar, Ergün Penbe, Orhan Ak ve genç Ferhat’tan istenen verimin bir türlü alınamaması ve bu oyuncuların devamlılıklarının olmaması nedeniyle Hakan Balta için girişimlerini sürdürüyor. Vestel Manisa’da teknik direktör Ersun Yanal’ın ‘Ofansif sol kanat oyuncusu’ olarak görev verdiği Hakan’ın özellikle bu sezon sergilediği performansı yakından takip eden G.Saray, Ocak ayındaki ara transferde bu oyuncuyu renklerine katmayı planlıyor

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in de Azerbaycan ile oynanan özel karşılaşmada A Milli Takım formasını verdiği 23 yaşındaki Hakan Balta’nın, Vestel Manisaspor ile sözleşmesi 2007’nin 31 Mayıs tarihine kadar devam ediyor. Başarılı bir çıkış gösteren Hakan Balta, bu sezon G.Saray ve Ankaragücü karşılaşmalarında da birer gol atma başarısını gösterdi.

Vatan / Buğra Acar

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ismail Gezer wrote:Orhan ve Ferhattan istenen verimi alamadığımız için 'ofansif sol kanat oyuncusu' Hakan Balta'ya talip olmuşuz hemi ???
Bravo Buğra Acar..
Haberin dogruluguna inanmak zor. OC kasayi kapamis durumda.

Hakan Balta oyun stili, yapi olarak Milan'da ayni mevkide oyniyan Kaledze'ye cok benziyor. Makine gibi isleyen gorev adami. Gidip gelen hizli kanat adami olarak degil sol kanadi kontrol eden agir bir oyuncu.

Transfer donemi yaklastikca Manisa da goze batan oyunculara FB ve BJK nin nasil yaklasacaklarini merak ediyorum. Manisa yonetimi icin para ikinci planda olmasina ragmen her kezin bir fiyati vardir. Hakan ve Caner'e iyi para teklif edebilirlar. Diger oyunculari bence iyi Anadolu takimlarinda kariyerlerini surdururler.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fatih Gökşen Arjantin'de Gallardo2yu beğenmiş.

Gallardo aşkı alevlendi!
Arjantin'de transfer arayışlarında bulunan Fatih Gökşen, izlediği maçlarda Gallardo'nun etkisinden kurtulamadı

Şampiyonlar Ligi'nde hayal kırıklığı yaşayan Galatasaray, Türkiye Süper Ligi'nde aynı yıkımı yaşamamak için devre arası transfer dönemi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bir hafta önce Arjantin'e giden Futbol Şube Sorumlusu Fatih Gökşen, izlediği maçlarda Gallardo'nun etkisinden kurtulamadı.

Geçen yıl Gallardo'dan sakatlığı nedeniyle vazgeçen yönetim, Arjantinli yıldızın tam anlamıyla eski formuna kavuştuğunu ve takımı River Plate'ye büyük katkı yaptığı raporunu aldı.

Fatih Gökşen, Gallardo'nun Galatasaray'ın aradığı 10 numara olduğunu öne sürerek, "Arjantinli oyuncuyu alarak, taraftarın istediği yıldızı da Ali Sami Yen'e getirmiş oluruz. Böylece ligin ikinci yarısında taraftarımızla kenetlenerek, şampiyonluğun en büyük adayı durumuna geliriz" dedi. Bu arada başkan Özhan Canaydın'ın da yıldız bir oyuncu transfer ederek, Hagi'den sonra taraftarın beklediği oyun kurucuyu sarı kırmızılı renklere katmak için kararlı olduğu ve Galllardo'nun transferine olumlu baktığı öğrenildi.

Burayı takip edenler bilir gallardo'nun özellikle son 1-2 aydır maçlarını takip eden biri olarak söylüyorum bu adam gs'ın ardaığı adamdır. Şuanda benzeri kalitede bir adamı uygun fiyatlarda bulamayız.

O YÜZDEN NE YAPIP EDİP GEREKİRSE ,10 MİLYON USD DE OLSA BU ADAM ALINMALIDIR. EMİN OLUN PİŞMAN OLMAYACAĞIZ. KALİTESİZ HER SENE 2-3 YABANCI ALINACAĞINA 2-3 SENE HİÇ YABANCI ALMAYIP SIRF BU ADAMI ALALIM DAHA FAYDALI OLUR.

Gereksiz yabancı transferine hayır , ama Gallardo'ya kesinlikle evet.......

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote: Burayı takip edenler bilir gallardo'nun özellikle son 1-2 aydır maçlarını takip eden biri olarak söylüyorum bu adam gs'ın ardaığı adamdır. Şuanda benzeri kalitede bir adamı uygun fiyatlarda bulamayız.

O YÜZDEN NE YAPIP EDİP GEREKİRSE ,10 MİLYON USD DE OLSA BU ADAM ALINMALIDIR. EMİN OLUN PİŞMAN OLMAYACAĞIZ. KALİTESİZ HER SENE 2-3 YABANCI ALINACAĞINA 2-3 SENE HİÇ YABANCI ALMAYIP SIRF BU ADAMI ALALIM DAHA FAYDALI OLUR.

Gereksiz yabancı transferine hayır , ama Gallardo'ya kesinlikle evet.......
Mehmet abi senin transfer fikrine kesinlikle guvenirim. Peki, bu adam gelirse Ilic gidecek mi? Ben olsam forvet olarak tutarim yine de.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yabancı sınırlaması olduğundan iliç ve carruscayı gönderir sağ bek, ve playmaker pozisyonuna adam alırdım. Yabancı sınırlaması olmasaydı iliç kalabilir derdim ama bizim takımda ne sağ bek ne de adam gibi sol bek var.

Japonun yerine de o mevkiye daha iyi bir yabancı oyuncu peşine düşerdim. AMA,

Nerede o para.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Senelrdir bir Galardo ruzgari esiyor. Bu adam kac yasina geldi acaba. Bir bilen varmi? FT zamaninda, tahminimce 8 sene once, bize karsi Monaco'da oynamisti.

Locked