Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Gereksiz yabancı transferine hayır , ama Gallardo'ya kesinlikle evet.......
Insallah 18 Ocak taki dogum gununu yeni arkadasları ile Florya da kutlar. Carrusca, Inamoto hatta Ilic i de yeni sahiplerine veririm. Turk oyuncularımızdan bir ikisi ile yolları ayırırım.

Ates imi sag beke, Ferhat ı sol beke orta sahaya Mehmet Guven-Oguz u monte eder, Gallardo yu cimene sallarım.
Soyleyene degil soyletene bak! Hayalini kurdugumuz eleman:

Full name: Marcelo Daniel Gallardo
Date of birth: January 18, 1976
Birthplace: Merlo, Argentina
Nationality: Argentinian
EU passport: No
Height: 169 cm
Weight: 70 kg

Club: River Plate
Position: Attacking Midfielder [R, C]
Number: 10
Contract expires: ?
Previous clubs: River Plate > Monaco > River Plate

International debut: November 1994, v Chile
Caps: 44
Goals: 14
World cups: France 1998, Korea/Japan 2002
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Kusura bakmayin ama en akli basinda diye bildigimiz adamlar bile bu transfer haberlerine baliklama atliyorlarsa bu yonetim GS'a mustahak derim. Saka mi yapiyorsunuz yoksa ciddimisiniz? Dört senelik uykudan hala uyanamadiniz mi? Gaillardaoymus. Pes dogrusu ben artik diyecek birsey bulamiyorum. Taraftar böyle olunce Turgay Kiran da Zidane'i getiriyorum der baskan da Viera'yi. Sizlere samimi söyluyorum iyi uykular hem de mi$il mi$il.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

hürriyetten bir haber daha:
Ali Naci Küçük 2 günde bir sallama haber yapmaya başladı gibime geliyor.

Al Carrusca’yı, ver Ceyhun’u

Ali Naci KÜÇÜK

Orta sahaya lider oyuncu arayan G.Saray’da Ceyhun Eriş ismi ikinci kez gündeme geldi. Sezon başında bu isme karşı çıkan Gerets’i ikna eden yöneticiler, A.Gücü’ne takas teklifinde bulunacak.

YILLARDIR Rumen Hagi’nin boşluğunu dolduracak bir orta saha oyuncusu arayan Galatasaray yönetimi, rotayı sürpriz bir isme çevirdi. Bu sezon Ankaragücü’nde son derece başarılı maçlar çıkaran Ceyhun Eriş, yeniden sarı kırmızılı kulübün listesine girdi. Yeniden diyoruz, çünkü Ceyhun’un bu sezonun başında da Galatasaray yöneticileri tarafından transfer edilmek istendiği ortaya çıktı...

Bizi bu mu kurtaracak?

Sezon öncesi haftalarca Avrupa’da ve Güney Amerika’da "10 numara" arayan sarı kırmızılı yöneticiler, görüştükleri bütün futbolcuların yüksek paralar talep etmesi üzerine Erik Gerets’e, Ceyhun Eriş ismini önerdi. Ancak, Belçikalı çalıştırıcının, "Bizi bu futbolcu mu kurtaracak? Onu alacağınıza iyi bir ön libero transfer edin" diyerek, öneriyi geri çevirdi. Yönetim de bu sözler üzerine Ceyhun’un transferinden vazgeçti.

Problem çıkarmaz

Fakat, ilerleyen haftalar Ceyhun ismini ikinci kez gündeme getirdi. Sarı kırmızılı yöneticiler Gerets’le görüşerek, "Orta sahada lider oyuncumuz yok. Sizden Ceyhun’u bir kez daha düşünmenizi istiyoruz. Kendisi G.Saray’ın alt yapısından yetişen bir futbolcu. Mali yönden bize problem çıkarmaz. Siz evet derseniz, kendisini ocak ayında alabiliriz" dediler. Daha önce bu oyuncunun transferine şiddetle karşı çıkan Gerets’in, bu kez olumlu yanıt verdiği belirtildi. Ceyhun’un transferinde kararlı olan G.Saray yönetiminin, bu oyuncuya karşılık Ankaragücü’ne Marcelo Carrusca’yı takas olarak önereceği belirtildi.

Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Adamı kaç maç oynattık?Şöyle 4 maç peşpeşe 70'er dk oynasın.Ondan sonra hal çaresine bakılır.

Bu takımlara gelip 5 maç oynamadan giden futbolcular için gerçekten üzülüyorum.Herkes hatırlayacaktır.İliç geldi hayli zaman geçti ortada bir şey yoktu.Ama şu anda hem lige alıştı hem fizik gücü biraz daha toparlandı gayet verimli kullanılabiliyor.

Ceyhun için ise şunu düşünmeli;
Evet iyi bir futbolcu ama taş yerinde ağırdır.2 hafta üst üste mağlubiyet, yada lig 8.liği bir anadolu takımı için sorun değil hatta başarıdır ama Galatasaraydan bahsederken bunlar yıkıcı olur.Ceyhunun mevcutlardan daha iyi olduğuna inanmıyorum.

Saygılar.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

* Yönetim Ceyhunu Carruscayla takas etmek istiyormuş :)
Sezon başında Gerets buna karşı çıkmış, iyi bir önlibero alın, demiş!
Şimdi Ceyhun geyiği yeniden gündeme gelmiş..
* Yönetimimiz, İmamoto ve Carruscayı gönderelim, 1 tane kaliteli yabancı alalım diye tutturmuş, ama Gerets ben İmam'dan çok memnunum diye diretiyormuş..
* Semih Haznedaroğlu istifa etmiş..
Kaynak TV8

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

bizim yonetimden herhangi bir kimsede azicik basiret varsa, daha simdiden gelecek sene icin sakaryanin kalecisi martinez icin gorusmelere baslar. ama muhtemelen canaydin daha bu kalecinin varligindan bile haberdar degildir.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?ex ... egoryid=15

Vatan gazetesinin manşeti:

"Al Hasan Kabze’yi ver Hakan Balta’yı"

BarisCakan

Post by BarisCakan »

yaw kimseden bi tepki gelmedi de ben dayanamayacagim

Ceyhun'a simdi kalkip uc mac iyi oynadigi icin sari-kirmizi formayi layik gorduler

Halbuki hal ve tavirlariyla (ozellikle ykin zamana kadar)inanilmaz antipatik ve de kesinlikle takim oyuncusu olmayan bir 10 numaraydi kendisi.
Yetenekli mi kesinlikle, ama buyuk takim oyuncusu degil, saka gibi bir transfer olur. Bir de su var, simdi Ankaragucu'nun herseyi, kaptanlik yapiyor hucumlari organize ediyor, inisiyatif aliyor. Birakin kalsin orada. Iki-uc sene bu seviyede surdurmeye calissin performansini, formasiyla, taraftariyla ozdeslessin, Sonucta gercek bir deger olacaktir hem kendisi hem takimi. Yani kalbur ustu bir futbolcu Istanbul'da oynayacaktir diye bir kural mi var? Mesela Signori vardi Bologna'da. Buyuk takimlari dolastiktan sonra gitti oraya ve senelerce kaptan oldu, golcu oldu Bologna'ya biseyler verdi. Yoksa cok rahatlikla Milano'da Torino'da Roma'daki kluplerden birinin iyi yedegi olurdu..

Hem bu 10 numara arayisi neye gore, onu da anlamadim. Ilic'siz mi oynayacagiz Umit Karan'siz mi, yoksa Inamoto ortada tek mi kalacak.. Bosversenize. Takimin gol pozisyonu hazirlamakta bir problem yasadigini dusunmuyorum ayrica. Sag bek sol bek vasat, gobekte Song iyi Tomas kurayla ve ortanin ortasi da eh iste. Hani gozumun onunde canlaniyor, Gallardo gelse takim savunmasini zayiflattigi, X'le ayni anda oynayip oynayamayacagi konusulacak.

Takima oyuncu degil, moral, birlik-beraberlik lazim. Avrupa'daki tabloyu bir kenara koyarsaniz, ligde puan kaybettigi maclarin (TS haric) tumunu kazanacak kadar oynadik. Gecen sene o maclari kazanirken daha iyi oynamamistik zaten... Kadrodaki Saidou-Inamoto ve Arda degisikliginin boyle bir fark yaratmasi mumkun degil. Sezon basinda sessiz sedasiz gerceklesen Sezgin-Tulun degisikligi daha mantikli bir aciklama sanki.

Hani illa transfer yapilacaksa Tomas'i gonderip caki gibi bir stoper alsinlar

Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Burak Sağlam wrote:Adamı kaç maç oynattık?Şöyle 4 maç peşpeşe 70'er dk oynasın.Ondan sonra hal çaresine bakılır.

Bu takımlara gelip 5 maç oynamadan giden futbolcular için gerçekten üzülüyorum.Herkes hatırlayacaktır.İliç geldi hayli zaman geçti ortada bir şey yoktu.Ama şu anda hem lige alıştı hem fizik gücü biraz daha toparlandı gayet verimli kullanılabiliyor.

Ceyhun için ise şunu düşünmeli;
Evet iyi bir futbolcu ama taş yerinde ağırdır.2 hafta üst üste mağlubiyet, yada lig 8.liği bir anadolu takımı için sorun değil hatta başarıdır ama Galatasaraydan bahsederken bunlar yıkıcı olur.Ceyhunun mevcutlardan daha iyi olduğuna inanmıyorum.

Saygılar.
BarisCakan wrote:yaw kimseden bi tepki gelmedi de ben dayanamayacagim
Herhalde benim yazımı görmediniz Baris bey.Tepki vermemek mümkünmü?Ama bu kadar sorumsuzluğun iş bilmezliğin arasında tepki versek neye yarar.

Saygılar.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Galatasaray'da hedef Szymkowiak...

Serhat Demirtaş / Fanatik Gazetesi

Devre arasında İnamoto ile Carrusca’yı gönderme kararı alan Galatasaray Yönetimi, transferde rotayı belirledi. Sarı-Kırmızılı ekibin hedefi, Trabzonspor’da mutsuz olduğu öğrenilen ve gitmeyi kafasına koyan Szymkowiak.

Bombalar patlayacak

Şampiyonluk yolundaki rakipleri, birer birer yıldızları Türkiye’ye getirirken, suskun kaldığı için eleştirilen Galatasaray Yönetimi, sessiz ama derinden attığı adımlarla, transfer bombalarını patlatmaya hazırlanıyor. İlk olarak Kayserisporlu Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal için devreye giren ve Sarı-Kırmızılı yönetim, yabancı transferinde de rotayı belirledi. İnamoto ile Carrusca’yı ilk yarının bitimiyle göndermeyi planlayan idarecilerin hedefindeki isim; Trabzonsporlu Szymkowiak.
‘Ön liberoya ilaç’ Bordo-Mavili kulüpte mutsuz olduğu öğrenilen ve teknik direktör Ziya Doğan’ın, son Antalyaspor karşılaşmasında 18 kişilik kadroya dahi almadığı Szymkowiak’ın devre arasında Trabzonspor’dan ayrılmak istediği ileri sürüldü. Galatasaray’ın ön libero mevkiinde yaşanan sıkıntıya ilaç olabileceği düşünülen Polonyalı yıldızı, Eric Gerets’in de çok beğendiği kaydedildi. Sarı-Kırmızılı yöneticilerin, gelişme üzerine şimdiden düğmeye bastığı ifade edildi.

Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Murat Fahrioglu wrote:Galatasaray'da hedef Szymkowiak...
Devre arasında İnamoto ile Carrusca’yı gönderme kararı alan Galatasaray Yönetimi, transferde rotayı belirledi...
Şampiyonluk yolundaki rakipleri, birer birer yıldızları Türkiye’ye getirirken, suskun kaldığı için eleştirilen Galatasaray Yönetimi...
İnamoto ile Carrusca’yı ilk yarının bitimiyle göndermeyi planlayan idarecilerin hedefindeki isim...
ileri sürüldü.
düşünülen
kaydedildi.
ifade edildi.
Devre arasinda kimseyi gondermeyi dusunduklerini zannetmiyorum. Amac taraftara "Hani bunlar gidecekti, hala takimdalar" diye oyunculari isliklatmak ve degerlerini dusurmek. Adamlara daha ikinci maclarinda "gonderilmesi dusunuldugu ifade edildigi bildirildi" diye camur attilar ayni Heinz'a yaptiklari gibi. Heinz da kotu oyuncu degildi, Carrusca da degil (Inamoto'yla ilgili bazi suphelerim var :) ).

Asagidaki de iki gun once Fanatik'te cikan bir haber. Yine oyunculara camur atma ve degerlerini dusurmeye yonelik:

Forma hasretine Karşıyaka sınavıyla son veren Buruk, Sakarya maçında tel tel dökülünce, ikinci yarıda oyundan alındı.
13.11.2006

Oyuna kötü başladı
Sarı-Kırmızılı formayla uzun yıllar başarıdan başarıya koşup Inter’e transfer olan ancak İtalya’da tutunamayıp Beşiktaş’a dönen Okan Buruk eski günlerini mumla aratıyor... İkinci Başkan Adnan Polat’ın sezon başında Galatasaray’a tekrar kazandırdığı tecrübeli futbolcu, Karşıyaka karşısındaki olumlu performansıyla Sakarya maçına onbirde başladı ama daha mücadelenin başında yaptığı kritik hatalarla dikkat çekti. Okan, ilk yarının ilerleyen dakikalarında da bocalamaya devam etti.

İnamoto sürprizi!
Belçikalı hocanın en büyük sürprizi ise prensi İnamoto’yu da çıkarıp, Ayhan’ı oyuna sokmasıydı. İnamoto’ya en kötü oynadığı maçlarda bile sabreden Gerets, yaptığı taktik hamleleriyle maçın gidişatında etkili oldu. Devre arasında gönderilmesi gündemde olan Japon futbolcunun bu maçtan sonra uzun süreli olarak dinlendirilebileceği dile getirildi.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

--------------------------------------------------------------------------------

10 numara harekatı
Sezon öncesi istenilen yıldız transferine gerçekleştiremeyen Galatasaray, devre arasında kadrosunu kaliteli bir isimle takviye etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Cim Bom'da gelecek vaad eden yıldız olarak kadroya katılan Carrusa'nın istenilen verimi sağlayamaması nedeniyle ocak ayındaki transfer döneminde gönderilmesi kesinleşirken, bu futbolcunun yerine Vargas ya da Gallardo düşünülüyor. Ülker ile yapılan sponsorluk anlaşmasından gelen 6 milyon doları da bu transfer için harcamayı planlayan Sarı-Kırmızılılar, ilk etapta Vargas'ı gündemine aldı. Yöneticilerin, daha önce Carrusca'ya talip olan İtalyan Catanya kulübüne bu futbolcuyu kiralama önerisiyle gidecekleri ve karşılığında Vargas'ı isteyecekleri öğrenildi. Bu transfer gerçekleşmezse Cim Bom eski gözdesi Gallardo'ya dönecek. Adnan Sezgin ile Fatih Gökşen'in gelişmelere göre önümüzdeki hafta Arjantin'e gidip Gallardo'nun kulübü ve menajeri ile görüşeceği belirtildi.

akşam

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Hürriyet gazetesi

12 kasetlik onay

Ali Naci KÜÇÜK

Cimbom, 3 yıldır peşinde koştuğu River Plate’in 10 numarasını almak için Carrusca’yı gözden çıkardı. Yöneticiler, İnamoto’nun yerine de ön libero ya da sağ bek transfer edecek.

G.SARAY ikinci yarıya bomba gibi girmek için şimdiden düğmeye bastı. Geleceğin takımını kurmak için genç yıldız adaylarına yönelen ve Carrusca ve İnamoto’yu transfer eden sarı kırmızılı yönetim, bu iki oyuncunun hayal kırıklığı yaşatmasından sonra 3 yıllık özlemi River Plateli Marcelo Gallardo’yu yine gündemine aldı.

İki hafta önce yönetici Fatih Gökşen’in Arjantinli futbolcu için başlatmış olduğu operasyon çerçevesi içinde getirilen 12 maç kaseti teknik direktör Erik Gerets’e izlettirildi. Belçikalı teknik adamın 30 yaşındaki tecrübeli oyuncu için, "Takımda bir lidere ihtiyacımız var. Gallardo bunu kapatacak yetenekte. Hem frikik sorunu da ortadan kalkar. Eğer bu transfer olursa şampiyonluk şansımız yüzde 50 artar" dediği öğrenildi.

Para Ülker’den

Karşıyaka maçından sonra tamamen gözden düşen ve Türkiye’den ayrılmayı isteyen Carrusca için yönetim bir taşla 2 kuş vurmak istiyor. Gallardo için 2.5 milyon dolar bonservis bedeli isteyen River Plate Kulübü’ne genç futbolcu artı 2 milyon dolar önerisi yapmayı planlayan yöneticiler, Sakarya maçında oyundan alınan Japon İnamoto’yu da devre arasında elden çıkarmak istiyor.

Cimbom’da 10 numaradan sonra ön libero ve sağ bek için de Ülker Grubu’ndan gelen 5 milyon dolar kullanılacak. Bu mevkiler için scouting ekibi (oyuncu tarama) yurt içi ve yurt dışında araştırmalarını yaparken, Erik Gerets’in yönetime oyuncuların devre arasına mutlaka yetiştirilmesini istediği iddia edildi.

Topuz beklemede

Sarı kırmızılı takım da renktaşı olan Kayseri’nin sağ kanat oyuncusu Mehmet Topuz’u ilk sıraya aldı. Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in de beğendiği genç yetenek için tek sorun kulübünün istediği yüksek bonservis bedeli. Galatasaray’a gelmek isteyen Topuz’un gelişmeleri yakından takip ettiği öğrenildi.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sayın spor gazetecilerine duyuru:

Lütfen içinde :
'' Gallardo, Ulkerden gelen para, Carusca arti...milyon dolar, ortagi Haim Fresco, bir 10 numara, gönderilecek Inamoto, kasetleri izleyen Gerets olur verdi, Gerets iyi bir onlibero istegini tekrarladi, yabanci bir sag/sol bek, Mehmet Topuz, Ceyhun, Ersun Yenal, Yusuf, '' kelimeleri gecen transfer haberleri ve isimleri kullanmayin.

Klub yonetmeyi beceremeyen bu yoneticiler bile sizleri bu sekilde salak ifade ve olmayacak ifadelere yonlendiriyorsa aptalliginiza ve tembelliginize yanin. Gundem degistirmek, pozitif kamuoyu yaratmak ve gercek alinabilecek surpriz oyuncuyu saklamak icin yapiyorlar. Ve siz magazin paprazzisi bile olamayan , basinin en niteliksiz ve aptal guruhu olarak bunlari boyle yazar durursunuz. Aptalliginiz ispat icin bu kadar kagida , emege, ve murekkebe yazik. Biz zaten sizi biliyoruz.
NO ADNANS, NO CRY !!

Locked