Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Hakan Sukur'un gol rekoru meselesi... basta Hakan olmak uzere herkeste bir beklenti var... atsa da hepimiz kurtulsak diye... bu da oynayan Hakan'in atamadikca elestirilmesine, oynamazsa da Hakan'in rekoru kiramamanin getirdigi gerginligi takima yansitmasi durumunu getirebilir..
Bence rekor hic onemli degil.. Hakan rekoru kirsin, hatta o macta 3 gol atsin, 2. macta kacirdi mi yine ayni psikolojiye girecektir..

Siyasi, tarikat, rekor vs ben anlamam.. Futbolcunun sahada yaptiklarina ve yapamadiklarina bakarim.. Gecen sezona kadar Hakan in basarilari ortada.. Ama gecen sezonla birlikte artik verimliligi kalmadi.. Kadroda tutulabilir, sonradan oyunada girebilir ama ilk onbir olmamali artik..

Zayif kaliyor.. Macta alti pasta onune gelen topta oyle bir gerildi ki "kaleciyi iceri sokacak simdi" dedim.. Ama Serkan a geri pasi verdi resmen.. Yani Serkan o kadar rahat aldi ki topu geri pasi olsa bu kadar olurdu..

Kacirdigi tum pozisyonlarda hatali vurus veya tercih yapti pazar aksami.. Sanssizlik falan hikaye..

Maalesef Hakan kolay baski altina girebilen bir futbolcu.. Basinda bunu iyi biliyor ve durmadan Hakan in ustune oynuyorlar..

Neyse santrafora transfer olacagini varsayarsak geriye kalan en onemli sorun bence defans..

Servet cok kolay calim yiyor.. Bire birde mudahaleyi beceremiyor.. Isi bilen bir fovet fena harcar onu.. Bouzid i bir gorseydik diyorum..

Ugur desen AG macinda iyi gozuktu ama bence yetersiz.. Fizik olarak o bolgeyi kapatamaz.. Kontenjanin son hakkini sag beke kullansak bence cok iyi olur..

Bir de Orkun konusu var.. Daha onu sinayacak bir mac olmadi.. Ama ustunde buyuk baski olacak.. InsAallah altindan kalkar ama supheli..

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Nonda transferi bitecek gibi...

GS liseli arkadaslarimiz bize acaba gecirdigi sakatlik ile ilgili roportaji tercume edebilirler mi?

http://www.youtube.com/watch?v=2m_sDoEGqw8

Baska bir yerde dizinin soketinden tamamen ciktigini yan baglarinda onemli bir hasar olustugunu okudum... ama ayni sezon supriz bir sekilde sahalara donus ve hatta CL yarifinalin de Chelsea'ye bir de gol atmis - sonrasin da free-transfer olarak Roma'ya gidip dizinden yine sakatlanmis ve bes ay oynamamis - bunun uzerine sonra ki yil Roma onu Blackburn'e kiralamis... Blackburn taraftari onu bayagi sevmis - hatta Shabba diye isim takip kendisi icin besteler yapmislar...

Hayat hikayesi biraz acikli... Burundi de dogmus ama Afrika'da olan katliamlar yuzunden ailesi ile beraber kucukken Tanzanya'ya bir refugee kampina kacmislar - futbola bu kampta baslamis ve Young African klubu tarafindan orada kesfedilmis - sonra Kongo vatandasi olmus...

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Eski gollerine bakinca, bazi yazilanlari anlamiyorum. Ama tabii sakatligi ve su andaki performansini bilemem. Saniyorum biliyorsunuz ki ona gore yaziyorsunuz (sarcastic olarak soylemiyorum).

Yalniz Sukur'den 6 yas genc ve su golleri izleyince 6 kat daha iyi oldugunu dusunuyorum.

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/Vide ... 2&vid=1676

Sakatlik pozisyonuda var, offf.....
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Celal Gürcüoglu wrote:Sakatlik pozisyonuda var, offf.....
Icim kiyildi resmen pozisyonu gorunce. Boyle bir sakatligi atlatmak mumkun mu, bilemiyorum.

Yine de bu kadar bariz sakatlik gecmisi olan bir oyuncuyu alirken yonetimin de cok bariz bir hata yapip yuksek bir maas onermeyecegini dusunuyorum. Bu kadarini ummak da hakkimiz olsa gerek.
Tan Erten

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bu adam saglam olsa milyonlarca dolar edecegi icin gundeme gelmezdi. Baktilar iki bacakli forvete paralari yetmiyor, tek bacaklisini yari fiyatina kapatma yoluna gidiyorlar demek ki.

Bu da bir mantik! Hem de hic yabanci olmadigimiz turden.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Tan Erten wrote:yonetimin de cok bariz bir hata yapip yuksek bir maas onermeyecegini dusunuyorum
LigTV haberine gore Roma'ya bonservis icin 2 milyon euro, Nonda'ya da yillik 1.2 milyon euro verilecekmis... Bes ay sakat olup kenarda oturmadigi surece Nonda gibi bir isim icin cok buyuk degil rakamlar...
Tan Erten wrote:Boyle bir sakatligi atlatmak mumkun mu, bilemiyorum
Umit Karan tendonlarini koparttiktan sonra nasil donduyse - Nonda'da donmus - yani donmus ama eski Nonda degil... Ustelik Roma'da iken bir diz sakatligi daha yasamis ama ayni diz mi bilmiyorum...

Bu anlam da bizim icin ne ifade ediyor --- 30-40 metre depar atip rakibe bu mesafe icinde 5 metre fark atip kontradan gol atmasini bekleyemeyiz... belki ikili mucadeleye girerken acaba cekingen midir diye dusunulebilir - ama son Blackburn videolarinda topa girmekten pek korkmadigi bayagi acik - ama Tugay'a sorulup daha detayli bilgi edinebilir yoneticilerimiz - herhalde onu da akil etmislerdir :wink:

Acikcasi bizim kontra golcusu aradigimiz pek zannetmiyorum - kisa mesafe de hizli olsun, arkasi kaleye donukken cabuk donebilsin, ceza sahasi icinde toplara cabuk reaksiyon gosterebilsin - bunlari hala yapabiliyorsa ki diz sakatligi geciren biri icin zor kazanilan ozellikler bunlar - o zaman sakatligi nuksetmedigi surece GS'in isine yarar - cunku sakatlandi diye vurus teknigini kaybetmedi bu adam.

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

ama Tugay'a sorulup daha detayli bilgi edinebilir yoneticilerimiz - herhalde onu da akil etmislerdir
Ne kadar dogru bilinmez ama Vatan gazetesinin haberine gore sormuslar..
NE DİYORSUN TUGAY?’

G.SARAY’ı Nonda konusunda en çok düşündüren konu ise uzun süren sakatlığıydı. Geçen sezon Blackburn Rovers’ta Tugay’ın takımında forma giyen Nonda’nın durumunu öğrenmek için milli oyuncumuz arandı. Tugay, eski takım arkadaşı Nonda için “Sakatlığı atlattı. Bizde de çok iyi oynadı. Alabiliyorsanız mutlaka alın. Kaliteli bir futbolcu. Pişman olmazsınız” diye çok olumlu referans verdi. Tugay’ın bu sözlerinin ardından Nonda’nın transferi büyük oranda bitirildi. Yöneticilerin Kongolu golcü ile birlikte bugün yarın İstanbul’da olması bekleniyor. Yine de olumsuz bir durum yaşamak istemeyen ve transferde şu ana kadar ince eleyip sık dokuyan yönetimin, Nonda’yı İstanbul’da sıkı bir sağlık kontrolünden geçirip daha sonra basın önünde resmi imza attırmayı düşünüyor.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bir de sagbek almisiz. Bursaspor'lu Omer Aysan. Bu haber kesin midir bilmiyorum ama ben Ugur Ucar'in cok yararli olacagini dusunuyordum.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=275710

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Nonda nin Blackburn de attigi gollerin videosunu pek gormedim, genelde Monaco videolari verilmis.. Veren olduysa kusura bakmasin.. Su iki golde hayli zor ve guzel goller..

http://www2.gazetevatan.com/video/video.asp?vid=1581

http://www2.gazetevatan.com/video/video.asp?vid=1583

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Transfer gündemimizde bir ara yer alan Botafogo'nun 22 yaşındaki santraforu Brezilyalı Andre Lima dün Alman Hertha Berlin takımıyla 3,5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında 4 senelik sözleşme imzaladı.

http://www.uefa.com/footballeurope/news ... 75867.html

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

BJK - Zurih macinda BJK TDsi Ertugrul Saglam 90. dakika da oyuna Nobre'yi sokmak istedi... Nobre saati gosterip yok ya - ben 90. dakika da oyuna girmem deyip oyuna girmeyi reddetti...

Bunun uzerine Sinan az evvel Nobre'nin suresiz kadro disi birakilacagini soyledi ve agir para cezasi da verecegiz dedi...

Acaba Nobre-Necati takasi tarzi birsey gundeme gelirmi?

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Lig TV'nin Şampiyonlar Ligi Özel yayınını izlediniz mi?
Bu akşam oynanan maçların özet görüntülerini izleyip izlemediğinizi merak etmiyorum. Sadece bir ara Tunç diye bir muhabir bağlandı yayına.
Dediğine göre, Nonda ile her konuda anlaşılmış.
Yarın büyük bir aksilik çıkmazsa İstanbul'a geliyor.
Kone'lere umut bağlamışken Nonda'ya tenezzül etmek biraz onurumuzu kırabilir ama gelen adam iyi işler yapabilir.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Ne guzel olurdu alsaydik.
Mehmet Gorgen wrote:Transfer gündemimizde bir ara yer alan Botafogo'nun 22 yaşındaki santraforu Brezilyalı Andre Lima dün Alman Hertha Berlin takımıyla 3,5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında 4 senelik sözleşme imzaladı.

http://www.uefa.com/footballeurope/news ... 75867.html

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Genelde Maraton'un haberleri dogru cikiyor:

NONDA GALATASARAYLI!..

Galatasaray Shabani Nonda ile anlaştı..

Sarı Kırmızılılar iki gündür devam eden görüşmelerin ardından piyasa değeri 4 milyon euro olarak belirtilen Kongolu golcü ile her konuda anlaşırken, kulübü Roma'ya ise bonservis bedeli olarak 500 bin euro ödeyecek..

Nonda ise Galatasaray'dan yıllık 1,3 milyon euro alacak..

Geçtiğimiz sezonu İngiltere Premier Ligi'nde Blackburn formasıyla kiralık olarak tamamlayan golcü futbolcu, yarın İstanbul'a gelerek sağlık kontrolünden geçirilecek ve kendisini Sarı Kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeyi imzalayacak..

MARATON.COM.TR ÖZEL HABER

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mert Tokman wrote:Acaba Nobre-Necati takasi tarzi birsey gundeme gelirmi?
Gerci Nonda transferi ile is isten gecti belki ama FB'de Kezman'la ile iliskiler bugun yarin kopabilir; dun bir gazetede FB'nin 3 milyon Euro bonservis bictigi konusuluyordu (ne derece dogru ayri tabii). Sezon basinda Karan'in FB'ye gitmesi gundeme geldiginde + Necati ile bir Kezman takasi dusunulemez miydi diye aklima geldi.

Locked