Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bende bu konuda bir soru sormak istiyorum Hasan Sas'in Akmet Akcan'a tokat atip atmadigi konusunda... kisa olacak... ben yeni uyeyim ya o yuzden kisa soru...

bunun TRANSFER konusu ile alakasi nedir?

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ercan haklisin, konuyu yazarken yeni bir topic acmayayim dedim.

Eleman transfer kapsaminda diye ve bir iddiaya gore potansiyel transferine neden olan olay bu diye buraya soktum. Durum budur.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Eger tokat olayi dogru ise Hasan Sas'i hemen Trabzonspor'a yollasinlar.

Nasil olsa orada millet birbirine taban giriyor hakem bir sey yapmiyor, taraftar sahaya iniyor ona buna tokat tekme atiyor tipis tipis alinip tribunlere iade ediliyor.

Modern futbol kurallarindan da bir haberleri olmayan TFF kurulu da kafalarindan olaya 15 20 gun sonra daha cok sacmalik getirip olayi halinin altina supuruyor..

Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

transfere dönersek..sanirim Martinez Sakaryada kaldi..ocak ayinda bence güzel olur..piyasasida düsüyo yavas yavas..Fener Serdara Volkana Besiktas Hakan Rüstüye güveniyo..bizde Martinezi alalim..Ufuk Ceylan bence tek maclik bi kaleciydi oldu bitti..zaten kurtaris tarzi bana pek acemice geldi..

ocak ayinda

Carrusca gönderilsin
Martinez ve bi sag bek alinsin

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Dogru, dogru... Resmi site aciklamayi yapistirdigina gore katmerli dogru.
Resmi sitenin her dedigine inaniyor musun? Zaman gazeteside yaziyor tum gazetelerin yazdigi gibi. Simdi diyeceksini ki Zaman'in yazdigi dogru mu? Zaman'in bilhassa Kalli'den sonra bu tip haberleri emin olmadan yazacagina ihtimal vermiyorum. Birde tabii olayda adi gecen Hasan ise bu habere inanmamak elde degil.

Aslinda transfer konusuna yazilmasi cokta yanlis degil. Sonucta Hasan'in gonderilecegi konusuluyor. Transfer sayilir.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

resmi site, olayi yalanlamiyor zaten. sadece "buna kavga denmez saldiri denmez demeye getiriyor. bir de isin teferruatina itiraz ediyor. zaten orasi da biraz garip. hem diyor ki bahsi gecen antreman olimpiyat stadinda yapilmadi, metin oktay'da yapildi, hem de diyor ki mustafa turgun'un olaya mudahale ettigi dogru degil cunku mustafa turgun olimpiyat stadindaki son iki antrenman sirasinda yurt disindaydi.

alelacele, panikle yapilmis bir aciklama oldugu belli. muhtemelen cikan haberde gercek payi hayli cok.

Murat Gökcigdem
Staff Member

İngiliz Premier Ligi takımlarından Newcastle United'da forma giyen Emre Belözoğlu, İngiltere'den ayrılıp, Türkiye'ye ve Galatasaray'a dönmek istediğini söyledi.

İngiliz The Sun Gazetesi'ne açıklama yapan milli futbolcu Emre, "Galatasaray'a dönmek istiyorum. Beni istiyorlar" derken, Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat da bu açıklamayı doğruladı.

Emre'nin ara transfer döneminde Galatasaray'a gelmesinin beklendiği belirtildi.

Emre Belözoğlu, İnter'de top koştururken, 2005'te 5,7 milyon avroya İngiliz ekibine transfer olmuştu.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Murat Gokcigdem wrote:İngiliz Premier Ligi takımlarından Newcastle United'da forma giyen Emre Belözoğlu, İngiltere'den ayrılıp, Türkiye'ye ve Galatasaray'a dönmek istediğini söyledi.
Lincoln alinmamis olsa iyi bir 10 numara alternatifi olabilirdi Emre. Daha birkac ay once yapilan roportajlarda 'Almanya'ya gidebilirim, olmazsa Italya'ya geri donebilirim ama Newcastle birakmak istemiyor' gibi seyler soyluyordu, ne oldu da bu kadar kisa surede butun planlar degisti acaba?

Sahsen herseye ragmen GS'de gormek isterim Emre'yi.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Bana Ingiliz basininda yazilanlar ve son zamanda verilen demecler Newcastle United'la baglarin koptugu gibi geldi...Yaniliyor olabilirim

Galatasaraya geldigini farz etsek. Lincoln, Arda Emre uclusu nasil oynatilir bilmiyorum.

Ben Kalli'nin yerinde olsam. Koyarim Nonda'yi ileri su an yerlerinde duran cift forvert yerine hemen arkasina Emre'yi koyarim. Eminim Lincoln bu iki yetenegi ki her zaman kosuyorlar mutlaka kritik kulvarlarda topla bulusturur.

E defansa ne yapacaksin derseniz. Ayhan'nin ofensini biraz azaltip Servet and/or Hakan Balta'nin performanisina donelim derim

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Insallah gelmez. Bir mac saglam, bes mac sakat olan adami alip ne yapicaz? Ne zaman duysam/okusam, Emre sakat. Umarim geri almazlar.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Gökhan Özçelik

Post by Gökhan Özçelik »

İnşallah Emre Belözoğlu, Ocak ayında bize transfer olur, o zaman müthiş keyif alırım oynanacak olan futboldan. Benim için Emre Türkiye'nin Maradonasıdır. Inter'de ona Diego lakabı bundan dolayı takılmıştı İtalyan oyuncular tarafından.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote: Gene Emre sacmaliklarindan biktim. Adamin kronik Pubis'i var iste (yilda 20 mac maksimum , Galatasaray alt yapisinin armagini bu illet aynen giden Ferhat ve Aydindada oldugu soyleniyor.) . Hic bir antrenor ona dayanarak takim yapmamali. Haa alternatif oyuncu olmak istiyorsa , alir mac basina para oturur asagi.Adam sismanlamis iste.
Ben GS'ye ancak burnunun surtmek, top toplatmak icin alirim. Giderken
nedense menajerim bakiyor bu islere , ama gelirken Adnan agbi, Özahan Baba yilisikliklari, evladimiz teraneleri. Ya tam profesyonel, ya tam amator ol. Bu ayak oyunlarini genclere ogretmek icin mi gelecek?
Toplarin basina gecen bir megolaman daha istemiyorum. Necatiyi bu takimdan yollarken, Okan ve Emreye kucak acmak manasizlik. ''Saglik icin spor yapmiyorlar'' madem, GS'de ''Kronik Sakat ve tekavut futbolculari koruma dernegi'' degil o zaman.
Bugunku demecinde Kalli soyle demis:

Alman çalıştırıcı, Emre Belözoğlu ile ilgili bir soruya da, ''Emre konusuyla hiç karşılaşmadık. Öyle bir şey olursa konuşuruz. Emre bize gelmek istiyorsa önce onun bunu açıklaması lazım'' şeklinde cevaplandırdı.

Ben Alpay ve Celal'in yorumlarina katiliyorum. Emre muzmin sakat. Sene boyunca 10 tane 90 dakika zor cikariyor. Newcastle'a iyi kazikladi Inter Emre'yi. Dogru durust oynadigi ust duzey karsilasma hayal meyal hatirliyorum. Sahada geziniyor, oradan al oraya ver. Cok hircin, surekli onla bunla kavga ediyor, kart goruyor.

Ayrica agzi durmayan, surekli gundemde olmayi seven bir oyuncu. Oynadigi maclardan daha cok taa Ingiltere'lerden verdigi demeclerde duydum ismini. Kulis adami. GS'in gencleri icin tehlikeli bir oyuncu. Arda'ya "ne isin var burada, git benim gibi senede 2 milyon Euroyu her sene cebine indir, 5-6 sene oyna, sonra donersin bak beni de aldilar geri. Hic bir sey olmaz" gibi bir sey cok rahat der. Her gun beynini yikayabilir. Takimi sirtlayacak, zor gunlerde oyununu yukseltip, onculuk yapacak bir oyuncu degil. Emre'ye guvenip takim kuramazsaniz. Bir gun var bir gun yok olan adam takimin ahengini bozar, oturmasini onler. Ayrica maliyetinin de dusuk olacagini hic sanmiyorum. Bonservisi + maasiyla cok pahali bir transfer olacaktir. O kadar paranin karsiligini alacagimiz bir oyuncu degil.

Ozan Ersoy

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

...ayrica Emre biraz göbek salmis galiba. Sakat kalmak kolay degil, yedigine
ictigine dikkat etmezsen göbek salarsin...

GS'da olumlu ve olumsuz seyler ceyran ediyor. Transfer de biraz dur demeleri
gerekiyor. Bu takimi transfere bogarsan takimin benligini sasirtirsin.
Adnan'lar buna cok dikkat etmeli....

Kaleci konusuna gelince. Bence tercih hakkini Orkun'dan yana kullanmali.
Aykut'un özguveni kalmamis...ayrica Fevzi'nin yollanmasi buyuk bir
hataydi, tekrar ediyorum. Bu sene GS kalede sorun yasayacak evet, ama isin
daha da kötusu akabinde tekrar yabanci kaleciye yönelmeleri olacak.

GS cok gol yer bu gidisle, defans organizasyonu diye birsey yok takimda.
Servet hep teketeklere maruz kaliyor, ki zayif yani bu. Ayrica ona zaman
zaman verilen veya kendi ustlendigi Popescu rolu yakismiyor. Song ile
Servet kötu bir ikili olusturuyor aslinda, kaliplari ayni oldugundan.
Önumuzde ki maclarda Kalli bunun önlemini mutlaka almali. Hakan Balta
yerinde bir transfer bu acidan.

Orta saha tam bir karmasa aslinda. Ayhan - Lincoln - Arda uclusu GS'a
biraz 'luks' kaciyor bana sorarsaniz, oyunu yavaslatiyorlar.

Forvet Allahlik, kimi getirirlerse getirsinler. Umit Karan derhal kesilmeli, hatta
satilmali. Hakan Sukur yedege cekilmeli. Hasan Kabze'yi satmayacaklardi,
bugun Nonda ile iyi bir ikili olustururlardi. Özgurcan'i unutmayalim,
Serkan'i da. Iddia ediyorum, kim oynarsa oynasin Hakan - Umit ikilisinden
daha verimli olurdu.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hasan Tezcan wrote: Transfer de biraz dur demeleri
gerekiyor. Bu takimi transfere bogarsan takimin benligini sasirtirsin.
Adnan'lar buna cok dikkat etmeli....

Hasan Kabze'yi satmayacaklardi, bugun Nonda ile iyi bir ikili olustururlardi.
Hasan bey dediklerinize katiliyorum, transfer konusunda Mehmet Cansun donemindeki gibi bir arsizliga gidiyoruz gibi geliyor. Bu arada Bouzid gibi adamlar yedek kaliyor. Cok yakinda Volkan da yedege dusecek.

Hasan Kabze cok deli vuruslar yapabilen bir oyuncuydu, insiyatif de ustleniyordu. Bir superstar degildi elbette ama kalsa ve ilk 11 ciksa cok yararli olabilirdi. Hic uzerinde durulmadi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:İngiliz Premier Ligi takımlarından Newcastle United'da forma giyen Emre Belözoğlu, İngiltere'den ayrılıp, Türkiye'ye ve Galatasaray'a dönmek istediğini söyledi.

İngiliz The Sun Gazetesi'ne açıklama yapan milli futbolcu Emre, "Galatasaray'a dönmek istiyorum. Beni istiyorlar" derken, Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat da bu açıklamayı doğruladı.

Emre'nin ara transfer döneminde Galatasaray'a gelmesinin beklendiği belirtildi.

Emre Belözoğlu, İnter'de top koştururken, 2005'te 5,7 milyon avroya İngiliz ekibine transfer olmuştu.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Kovulacagini anlami$tir. Milli macta gordum halini. Nasil olsa GS gibi yerde rahat eder. Yumruklayacagi $abani 'da almi$lar i$te. Cok guzel olur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Locked