Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Gerets son roportajinda Inamoto gittikce daha iyi oluyor, Antalya macinda en iyi oyuncumuzdu, gonderilmeyecek demis. Ayni sekilde 10 numara aramiyoruz cunku benim Ilic'im var diye de eklemis. Carrusca da cok klas ama hazir degil demis. Buradan Ocak ayi transferi icin uc ihtimal cikiyor:
1-Hic birsey olmaz, kimse gitmez ve gelmez
2-Carrusca kiralanir ve bir yabanci (kanimca ya da umudumca) sol yada sag bek alinir
3-Kimse gitmez ama bir-iki yerli oyuncu alinir.

Duran toplarda etkili birisini gormek istiyor teknik heyet de, yonetim de, taraftar da. Carrusca madem ilk 11'i zorlayamiyor, ben onun kiralanip duran toplarda etkili bir bek alma fikrini onemsiyorum. Uzun zamandir istedigim bir sey, cok para harcanmadan alinabilecek defansif ve ofansif yonleri dengeli ve belli bir standartta olan gorev adami bir sol/sag bek. Duran toplara da iyi vurursa tamamdir iste. Cesar Prates'in az daha defansif versiyonu yani. 2-3 milyona banko 11'e girecek bir adam alinabilir. Alinamaz mi?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:İÇİNDE GALLARDO GEÇEN TAM TÜRK İŞİ BİR HABER SİLSİLESİ

http://www.sabah.com.tr/spo117.html
http://www.sabah.com.tr/spo118.html
http://www.sabah.com.tr/spo119.html
Bu haberlerin asparagas olma ihtimali cok buyuk... Ama benim dikkatinizi cekmek istedigim bir baska haber var. Gallardo gibi bir transfere baglayacagim.

Milliyet'te yazana gore...
Alex wrote:Sırp futbolcunun yıllık 3.5 milyon Euro aldığını öğrenen Alex, menacerine “Senelik 5 milyon Euro’dan iki yıllık anlaşma istiyorum'' talimatını verdi.
Sezona müthiş başlamasına karşın daha sonra suskunluğa bürünen, ardından müthiş oynamaya başlayan, son haftalarda tekrar performans düşüklüğü gösteren Alex de Souza’nın bu durumu tartışma yaratırken, Brezilyalı oyuncunun Kezman’a verilen parayı kıskandığı öğrenildi. Sırp futbolcunun yıllık 3.5 milyon Euro aldığını öğrendikten sonra tavrı değişen Sambacı’nın, menacerine, “Senelik 5 milyon istiyorum. Bu şartlarda 2 yıllık sözleşmeye imza atarım'' dediği belirlendi.
Dikkatinizi cekmek istedigim konular..

1) Kezman falan iyi ama senede 3,5 milyon Euro... Yaklasik 5 milyon dolar. Yufff... GS'in Canaydin, Cansun, Sardan, Alp Yalman, Suren birlesse tek bedende boyle bir transfer yapma sansi yok.

Rakamlar budur arkadaslar. Isim yapmis transfer isteyenler 30 yasindan genc, taninmis, Avrupa'da oynamis futbolculara imrenen arkadaslarin piyasayi bilmelerinde fayda var.

2) Kezman GS'a gelse, GS'da da Alex'in ruh haline burunecek bir suru topcu var.

Sunu demek istiyorum:

Gallardo gelse, senede 2 milyon Euro alsa, mutlaka mutlaka cok basarili olmak zorundadir. Ama nasil basarili? Senede 20 gol atacak, 20 asist yapacak, 10 tane frikigi doksana takacak, defanslari sapsala cevirecek vs.

Eger bu futbolcu sahada gezinirse, cok fazla bir seye yaramazsa, kirk yilda bir derbilerde ortaya cikarsa veya tam tersi derbilerde hic bir seye yaramayip, Avrupa'da silinip, Rizespora aslan kesilirse, Ricardinho, Ortega, Marcelinho, Felipe, Anelka bilimum benzeri futbolcu gibi performans gosterirse, GS takim olmaktan cikar, isyan baslar.

Diyelim ki bu gelen futbolcu cok iyi performans gosteriyor, aldigi para kimsenin gozune batmiyor, ama yonetim maaslari vermekte 1-2 ay gecikti. O zaman yine GS takimi dagilir.

Bunlarin ikisi de oldu GS'da. Gecmis isyanlarda, GS'in genc Turk oyuncularini kaybetmesinde, takimin harmonisinin bozulmasinda hep bunun etkenleri vardi.

Ben de sizin gibi dusunuyordum. Zamaninda Barcelona'dan ayrilan Rivaldoyu cok istedim, Pires'i istedim, gecen sene de Ze Roberto'yu istedim. Ama rakamlari ogrenince, bu transferlerin buyuk risk oldugunu dusunmeye basladim. Hem de bu parasizlikta. Pires'e 4 milyon verilecekti. Gelseydi de su gordugunuz Ilic'den farki olmasaydi, ne olacakti? Ya da odemeler aksadiginda. Takimin bir arada durmasina imkan olmayacakti.

Yani gonlunuzu biliyorum. Bir Gallardo gelip butun stadi ayaga kaldirsa, hepimiz heyecanlaniriz. Ama ya bir mac iyi, 5 mac yatar, hic bir onemli maci kazandiramaz, sahada yururse ya da Umit Karan "ben 800 bin aliyorum o 3 milyon, o kossun, benim mi derdim bu takimi kurtaramak yahu?" derse ne olacak?

Ozan Ersoy

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Arjantin Futbol Federasyonu'nun milli takımdan sorumlu ismi Nurhay Nakis, Galatasaray'ın ısrarla transfer etmek istediği Gallardo'nun transfer görüşmeleriyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalarla bulundu.

Son günlerde tekrar Galatasaray'ın transfer gündemine giren Arjantin'in River Plate Kulübü'nün yıldız futbolcusu Gallardo transferinde, Sarı-kırmızılı ekip sona doğru yaklaştı. Galatasaray'la River Plate Kulübü arasındaki görüşmeleri yürüten Sivaslı Nurhay Nakis, İhlas Haber Ajansı'na (İHA) yaptığı özel açıklamalarda transfer görüşmelerini doğruladı ve bir kaç gün içerisinde transferin sonuçlanacağını duyurdu.

Nakis, Gallardo'yla yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını ve çoğu konuda anlaşmaya vardıklarını ancak tek sorunun Arjantinli futbolcunun ailesi olduğunu da vurguladı. Gallardo'nun ailesinin Avrupa ya da Türkiye'ye sıcak bakmadığını ifade eden Nurhay Nakis, Gallardo'nun ailesini ikna etmek için kendilerinden birkaç gün süre istediğini ve kesin kararını da bu süre zarfında vereceğini de belirtti. Nurhay Nakis, son olarak, transferin gerçekleşmesi halinde, Gallardo'yu da yanına alarak Türkiye'ye gelebileceğini de ifade etti.

Arjantinli yıldız futbolcu geçtiğimiz yıllarda da uzun yıllardır '10 Numara' arayan Galatasaray'ın gündemine gelmiş ancak transfer bir türlü gerçekleşmemişti.

Kaynak: İHA

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Abdurrahman devre arası Galatasaray'da

Transfer çalışmalarını yoğunlaştıran G.Saray'ın, Ankaragücü'nde forma giyen Abdurrahman Dereli ile söz kestiği öğrenildi. 25 yaşındaki defans oyuncusu için A.Gücü Kulüp Başkanı Cemal Aydın'la Başkan Özhan Canaydın'ın görüştüğü ve transferi için anlaştıkları bildirildi.

SABAH

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Vestel Manisaspor oyuncu satışına açık...

M.Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA (DHA)

VESTEL Manisaspor'da Hakan Balta'dan Caner'e, Johana'dan Burak'a kadar pek çok futbolcunun adı transfer haberlerine konu olurken İdari Menajer Mustafa Turgat, “Kadromuzdaki her oyuncuyu satabiliriz'' dedi.
Takımında alternaftifi olan her futbolcuyu elden çıkarabileceklerini söyleyen Mustafa Turgat, “Herkesin bir değeri var. Bu değeri bulan oyuncuyu neden satmayalım'' diye konuştu.

“ZAMAN GÖSTERECEK“
Devre arasında 1 yabancı, 2 veya 3 yerli futbolcu transfer etmeyi düşündüklerini açıklayan Mustafa Turgat, Rafael'in de Türk vatandaşlığına geçmesi halinde yabancı sayısının ikiye çıkabileceğini kaydetti. Yerli oyuncuları takas yoluyla alabileceklerini söyleyerek mevcut kadrodaki bazı futbolculara gelen teklifleri ciddi olarak düşündüklerini ifade eden Mustafa Turgat, “Her şey olabilir. Bunu zaman gösterecek'' dedi.

Guzel haber. Hakan Balta'yi birak, Caner'e bak. Turkiye'den alinacak ender futbolculardan. Hazir Ersun oynatmazken, piyasa degeri cok artmamisken kapatmak buyuk is demek.

Defalarca izledim. Iyi cigeri var, muhtesem sol ayagi var. Sut ceker, serbest vurus kullanir. Akilli oynuyor. Kafasini kaldiriyor, gol vuruslari akil dolu. Sol kanat oynar, orta sahanin gobeginde oynar, forvet arkasi oynar. Fizigi yasina gore cok iyi. Iyi kafaya cikiyor, ikili mucadelelerde yilmiyor. Yasi cok genc, daha 18-19 olmasi lazim. 3-4 sene sonra GS'in en buyuk yildizi olur.

Genc milli takimlardan GS'li genclerin hepsini taniyor, hepsiyle iyi arkadas. Takima kaynasmasi hic sorun olmaz.

Ozan Ersoy

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan ben onu biraz Okan benzetiyorum, bir zamanlar Genclerde oynayan
Okan'a. Ucuza kapatirlarsa iyi transfer olur...GS'da iyi bir ortam bulmus olur.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Caner meselesine katılıyorum. Ama alabilir miyiz? Hiç sanmıyorum. Biz almaya kalksak, BJK'da hemen atlar. Ersun oynatmıyordu falan hikaye olur. Ligin flaş futbolcusu muamelesi görmeye başlar. İbrahim Üzülmezin yaşı düşünülürse, genç bir sol kanat oyuncusu almak isteyeceklerdir, eninde sonunda. Tigana kalırsa belki şansımız olabilir, Tigana giderse BJK yine ne var ne yoksa silip süpürmeye kalkar.. BJK'dan korkuyormuyuz? Evet, hemde çok :)

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Gallardo konusunda tek isteyen biz değilmişiz. Marsilya ve PSG'de isteyenler kervanına katılmış.

http://www.footmercato.net/mercato-l1-l ... e9999.html

Bu marsilya da çok oluıyor :lol:

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fatih yuvaya dönüyor
Devre arası transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, eski futbolcusu Fatih Akyel ile anlaşmaya vardı. Trabzonspor'da disiplinsiz davranışları nedeniyle Teknik Direktör Ziya Doğan tarafından süresiz kadro dışı bırakılan yıldız futbolcuyla Sarı-Kırmızılı kulübün Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın görüştüğü ve tarafların karşılıklı olarak el sıkıştığı belirtildi.

EFSANE KADRODA VARDI

Bu gelişmenin ardından Fatih, menajer Saffet Sancaklı ile birlikte bonservisini almak için Trabzon'a gitti. Galatasaray alt yapısından yetişen ve Sarı-Kırmızılı takımla birlikte UEFA ve Süper Kupa sevincini yaşayan Fatih Akyel, daha sonra sırasıyla Real Mallorca, Fenerbahçe ve Paok formasını giydi. Ve son olarak transfer olduğu Trabzonspor'da kadro dışı kaldı.

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=60658,2

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Süper transferler yapar sonrada Gerets'i suçlarlar! Bunların yöneticiliği mental masturbasyon!

Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Haber Türkte Karpat canavarının (artık yaşlandı hali yok ya namı kaldı işte) konuğu Osman Şenerdi.

Hem Özhan bey hem Adnan Bey ile görüşmüş.2 tane ÇOOOOK kaliteli adam alacaklarmış ara transferde.PARALARIDA varmış.

Cepteki bozuk 100 kuruşlarla TSE garantili 2 adam alırlar.Biri Fatih Akyel biride Zalenka olur.

Yedikmi?

Yemedik...

Saygılar.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Burak Sağlam wrote:Haber Türkte Karpat canavarının (artık yaşlandı hali yok ya namı kaldı işte) konuğu Osman Şenerdi.

Hem Özhan bey hem Adnan Bey ile görüşmüş.2 tane ÇOOOOK kaliteli adam alacaklarmış ara transferde.PARALARIDA varmış.

Cepteki bozuk 100 kuruşlarla TSE garantili 2 adam alırlar.Biri Fatih Akyel biride Zalenka olur.

Yedikmi?

Yemedik...

Saygılar.
En sevdigim tiyatro yine basliyor, nice yildizlarla konustuk, onlar Ispanya ve Ingiltereye' gitti biz de hocamiz cok istedigi icin Marek Heinz ve Inamoto'yu aldik. :lol:

Zelenka konusunda fazla umitli olma, bu adamlari asar, Vestel Manisa'da oynamis oyuncu bugune bugun, belki konusurlar ama o da Ispanya ya da Ingiltere'ye gider.

Ben artik heyecanla yeni incilerini beklemeye basladim. Neyse, aksamki Liverpool macina bakip ihtiyac olan alanlari belirleyelim.

Bir de aklima takildi, para nereden var acaba, CL puanlarindan mi, yoksa 200,000 bilet satisindan mi? Tabii bir de Japonya'ya satilan milyonlarca Inamoto formasi var. Belki de Ribery icin para yollamistir Marsilya klubu, cok korkmuslar bizim avukatlarin aciklamalarindan.

Ya rabbim, rahmetli Kemal Sunal yonetimde olsa bu kadar guler miydik acep?

Ali

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bilmem hatırlayanız var mı?

Ülker ile yapılan sponsorluk anlaşmasından sonra ben Ülker'in GS'a 4 senelik sponsorluk bedelini(ki toplam 5 senelik sözleşme var) bedeli olarak yaklaşık 25 milyon euro'yu peşin verdiğini kulübün bu parayı nereye harcadığını sormuştum.
GS Ülker'den 4 sene boyunca beş kuruş daha alamayacak.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Soruyu hatırlıyoruzda cevabı hatırlamıyoruz! Varımydı bir cevabı bu canalıcı sorunun?

Başkana ve yönetime sonsuz bir güven hissiyle bağlıyız tabi ama kendilerinden sonra gelecek yönetim içinde emrivaki sayılabilecek bu türden bir tasarrufta bulunmalarını feer-play felsefesine aykırı bulduğumu söylemek zorundayım. Kıymetli başkanımızın bu satırları okuyup fenalaşmasından endişe ediyorum ama o Turgay abimizin köşe yazısından gayrı yazı okumuyordur heralde yani inşallah..
Mehmet Gorgen wrote:Bilmem hatırlayanız var mı?

Ülker ile yapılan sponsorluk anlaşmasından sonra ben Ülker'in GS'a 4 senelik sponsorluk bedelini(ki toplam 5 senelik sözleşme var) bedeli olarak yaklaşık 25 milyon euro'yu peşin verdiğini kulübün bu parayı nereye harcadığını sormuştum.
GS Ülker'den 4 sene boyunca beş kuruş daha alamayacak.

Locked