Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arsenal’dan Gökhan Zan'a müthiş teklif

Beşiktaş'ta yaklaşan ara transfer dönemi öncesi flaş gelişmeler yaşanıyor.

İngiliz devi Arsenal'ın sezon başından bu yana takip ettiği Gökhan Zan için Siyah-Beyazlı kulübe 10 milyon Euro teklif ettiği ve tarafların prensipte anlaştığı öğrenildi. Gökhan'ın Ocak'ta Ada'ya gitmesine kesin gözüyle bakılırken, Kartal da kadrosunu güçlendirmek için harekete geçti.
FANATİK

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ve Ali Bilgin G.Saray'da 8 Aralık 2006

İlhan SÖYLER

Sarı kırmızılı takımın yeni gözdesi, "Galatasaray’ın teklif yaptığı doğrudur. Bunun dışında Beşiktaş da benimle ilgileniyor. Ama benim amacım futbolu Galatasaray’da sürdürmek" dedi.

GALATASARAY’da üçüncü Özhan Canaydın dönemi özellikle stat projesi ve geleceğin takımını kurmakla ilgili projeler üretirken, genç yıldız adaylarıyla şimdiden temasa geçildi. İşlem de yapılmaya başlandı. Antalya Genel Direktörü Yılmaz Vural’ın Essen’de keşfettiği Ali Bilgin sağ kanattaki başarısıyla dikkatleri üzerine çekti. Büyük takımların gözdesi olan Bilgin için sarı kırmızılı yönetim harekete geçti.

Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin’in de dikkatinden kaçmayan bu oyuncu için menajer Doğan Ercan’a görev verildi. Ercan, Sezgin ile Ali Bilgin’i görüştürdü, yapılan görüşme sonrası genç yetenek önümüzdeki sezon için Galatasaray’a ’evet’ dedi.

Görüştüler anlaştılar

Ali Bilgin yeni sezonda sarı kırmızılı takımın formasını giyecek olmanın gururunu ve mutluluğunu şimdiden yaşadığını söyledi. Antalyaspor’un gözdesi şöyle konuştu:

"Türkiye’ye gelmeyi düşünmemiştim. Ama Yılmaz hoca Almanya’da yıpranacağımı söyleyince gelmeye karar verdim. İyi ki de gelmişim. Yılmaz hoca ile çalışmak benim için ayrı bir zevk oldu. Hem Antalya’yı hem de Türkiye’yi sevdirdi."

Gelecek için de hayallerinin olduğunu, başta büyük takımlarda forma giymek olduğunu sözlerine ekleyen Bilgin, "Galatasaray’ın teklif yaptığı doğrudur. Bunun dışında benimle Beşiktaş da ilgileniyor. Ama benim amacım futbolu Galatasaray’da sürdürmek olacak. Şu anda Antalya’da mutluyum. Seviliyor ve ilgi görüyorum. Sezon sonu hocam ve yönetimin bana izin vereceğini biliyorum.

O zamana kadar da Antalyaspor’u daha yukarılara çıkarmak zorundayız. Önce bu görevi tamamlamam lazım. Bugüne kadar bunları hayal edemiyordum. Şimdi hayallerim gerçek oluyor" dedi. (hürriyet)

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Song olayının perde arkası... (selim benezra - internetspor)

Fanatik gazetesi bugün aklı sıra Song gerçeğini açıklamış. Bir de üstlük "sadece biz yazdık" diye böbürleniyorlar. Vallahi gülmekten bir yerlerim ağrıdı. Bu Fanatik artık Komedik oldu. Adama sormazlar mı biz burada Song olayını bizzat Sayın Sinan Kalpakçıoğlu ile yaptığımız röportajın içinde sorarak yazmıştık ve siz de okumuştunuz. O ilk sayılmıyor mu? Anlaşılan Fanatik'e göre sayılmıyor. Neyse canım ilk biz diyorlarsa öyle olsun deyip Song transferindeki olayları size geniş bir şekilde yazayım da herkes en doğrusunu bilsin.

Song'un menajeri Bruno Heiderscheid 25 Kasım 2005 tarihinde kulübe avukatı aracılığı ile bir ihbarname göndererek Galatasaray kulübünün kendine olan borçlarını bir bir sıralamış.

1.- 15 Nisan 2005 tarihinde Song ile ilgili olarak imzalanan vekillik sözleşmesinden dolayı oluşan komisyon ücreti 100.000 Euro

2.- 23 Mayıs 2005 tarihinde aynı vekillik sözleşmesinden dolayı komisyon ücretine ek olarak 25 Ekim 2005 tarihinden itibaren faturanın düzenlenmesine müteakip yedi (7) gün içinde bu faturanın ödenmemesinden dolayı günlük 1.000 Euro değerinde tazminat. Bu tazminatın toplamı 368.000 Euro'dur.

3.- 26 Ağustos 2005 tarihinde vekillik sözleşmesindeki komisyon ücereti ve buna ek olarak 04 Ekim 2005 tarihinden itibaren faturanın ödenmemesinden dolayı günlük 1.000 Euro tazminat ve 22 Aralık 2005 tarihinden itibaren düzenlenen faturanın yedi (7) gün içerisinde ödenmemesinden ötürü günlük 1.000 Euro ek tazminat. Bu ek tazminatın toplamı 190.000 Euro'dur.

Genel toplam 100.000 Euro + 368.000 Euro + 190.000 Euro = 658.000 Euro...

İşte sevgili okurlarım Galatasaray kulübünden Song transferine karşılık menajer Bruno'nun istekleri aynen burada yazıldığı gibidir. Şikayetin FIFA'ya taşınmasından ötürü Galatasaray kulübü menajer Bruno'nun avukatı ile irtibata geçerek bu rakamı 550.000 Euro'ya çekmişti. Ve ben şahsen bu paranın ilk taksidi olan 50.000 Euro'nun banka dekontunu gözümle gördüm.

Aslında Song transferinin ardında çok şey yatıyor. Örneğin Galatasaray kulübü adına Sayın Mustafa Turgun 07 Temmuz 2004 tarihinde menajer Bruno Heiderscheid ile yaptığı anlaşmada ödenecek komisyon 275.000 Euro idi. Eh peki 658.000 Euro nereden çıktı diye mi soruyorsunuz??? Yani madem kulüp 275.000 Euro'ya anlaşmış neden bu menajer 658.000 Euro talep ediyor ve binbir uğraş sonucu 550.000 Euro'yu kabul ediyor? Yani ne oldu da Galatasaray kulübü 275.000 Euro ödeyecek iken bu rakamın tam 2 katını ödeme mecburiyetinde?

Yazılarımı takip edenler hatırlar, geçenlerde futbolcu Darcheville ile ilgili bir yazı yazacağım demiştim. İşte Song transferinin ardında yatan ve Galatasaray kulübüne ödemesi gerekenden iki kat rakam ödeten olayda burada yatıyor. Hatta olay sadece Darcheville değil, onun yanında bir başka futbolcu Oruma ve teknik direktör Joel Müller de var. Yahu bu isimler de nereden çıktı mı diyorsunuz? Vallahi ilk duyduğumda ben de öyle demiştim ama ne yazık ki işleri bu duruma getiren bir kişi var. Belki de bir gün tüm bu isimleri ve olayları bu duruma getiren kişiyi, üstelik rakamları ve tarihleri ile birlikte yazarım. Kimbilir???

Üstelik bu beyefendi yüzünden aslında Galatasaray kulübünün girdiği zarar tamı tamına 5.769.000 Euro'dur. Şaşırmayın, şaşırmayın ama rakam aynen budur. Kulüp bu parayı ödemekten yurt dışındaki iyi ilişkileri yüzünden son anda kurtulmuştur. Şükürler olsun ki bu kulüpte hala Galatasaray'ı düşünen ve Galatasaray üzerinden para kazanmaya çalışanlara savaş açmış birileri var. Size ( o kişiler kendilerini biliyorlar ) teşekkürü bir borç biliyorum. Sağolun...
Song olayinda yine ak ak yikayip mor mor sermisler Cengiz Abinin deyimiyle. Acaba oynamamasinin altinda boyle bir neden mi yatiyor? Bahsettigi kisi kim acaba? Song transferi sirasinda yonetici olan birisi olmasi lazim.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Vestel ile Galatasaray arasında müthiş takas...

Fanatik Gazetesi

Galatasaray; Vestel Manisaspor’dan Caner, Selçuk ve Hakan Balta’yı resmen istedi... Ege kulübünün cevabı; “Hasan Kabze, 2 genç oyuncu, artı para verin, anlaşalım'' oldu.

Ersun Yanal’a danıştılar
Yerli oyuncu arayışlarına tüm hızıyla devam eden Galatasaray, Vestel Manisasporlu 3 futbolcuya resmen talip oldu. Siyah-Beyazlı ekipte yıldızları parlayan; sergiledikleri performansla büyük kulüplerin transfer listesine giren Caner, Selçuk ve Hakan Balta’yı gözüne kestiren Cim Bom, Ege temsilcisinin yöneticileriyle temasa geçti. Gönderilecek ve kalacak oyuncuları teknik direktörleri Ersun Yanal ile görüşen idareciler, başarılı hocadan aldıkları cevabı, Galatasaray’a iletti.

Hedef: Devre arası
Yanal’ın ilk talebi; Caner, Selçuk ve Hakan Balta’ya karşılık, Galatasaray’ın altın yedeği Hasan Kabze oldu. Kabze’nin yanısıra Cim Bom’un A takımında da forma giymiş 2 genç oyuncu ile Vestel Manisaspor Yönetimi’nin belirleyeceği bir miktar para, Yanal’ın diğer talepleri. Gelişmeler doğrultusunda Ege kulübünün isteklerini değerlendirmeye alan Galatasaray Yönetimi, en kısa zamanda karar verip, transferi devre arasında bitirmeyi hedefliyor.

Bu iş olmaz!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Vestel ile Galatasaray arasında müthiş takas...

Fanatik Gazetesi

Galatasaray; Vestel Manisaspor’dan Caner, Selçuk ve Hakan Balta’yı resmen istedi... Ege kulübünün cevabı; “Hasan Kabze, 2 genç oyuncu, artı para verin, anlaşalım'' oldu.

!

Lutfen bu adi herifleri referans verip haber gecmeyin. Atip tutup duruyorlar. Vestel bir de anasinin nikahini isteseydi bari. Kabze iki de A takiminda oynuyan genc oyuncu ustune de para. Var mi daha ba$ka. Dilaver Canaydin'i istemiyorlar mi ellini opmek icin?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

GALLARDO BUGÜN velez sarsfield MAÇININ RIVER'DAKİ SON MAÇI OLDUĞU ARJANTİN BASININA SÖYLEMİŞ.
http://old.ole.clarin.com/jsp/v4/pagina ... d=01324707

Bu haber de bizim milliyet'ten:
http://www.milliyet.com.tr/2006/12/10/spor/spo03.html

Galatasaray'ın üç sezondur ilgilendiği 29 yaşındaki yıldız için River Plate ile temasa geçtiği ortaya çıktı. Gallardo'yu göndermeye karar veren Arjantin ekibi, sarı-kırmızılı takımdan resmi teklif aldığını açıkladı

MEHMET ÇİFTÇİ / BARCELONA

Galatasaray'ın, Marcelo Gallardo'nun transferi için düğmeye bastığı iddia edildi. Sarı - kırmızılı yönetimin üç sezondur ismi gündemde olan Arjantinli ünlü orta saha oyuncusu için River Plate Kulübü ile görüşmelere başladığı belirtildi.
Arjantin basınına konuşan River Plate'in Sportif Direktoru Hugo Slipak, Gallardo'nun yeni sezonda kadroda yer almayacağını açıkladı.
Slipak, kariyerine Avrupa'da devam etmek isteyen 29 yaşındaki futbolcuyla yollarını ayıracaklarını vurguladı. Gallordo için masalarında çok ciddi teklifler olduğunu belirten Hugo Slipak, bunlardan birinin de Galatasaray'dan geldiğini ifade etti.

Fransızlar da peşinde
Gallordo'nun menajeri Juan Berros ise Arjantinli yıldızın, Galatasaray da dahil olmak üzere kendisine teklif yapan kulüplerle pazarlık masasına oturmak için önümüzdeki hafta Fransa'ya geleceğini açıkladı.
Berros, Fransa'nın ünlü kulüpleri Paris Saint Germain ile Marsilya'nın da, Gallardo ile ilgilendiğini belirterek, tecrübeli futbolcunun durumunun kısa süre içinde netlik kazanacağını dile getirdi.

'Misyonumu bitirdim'
Arjantin basını ise Gallardo'nun, Galatasaray'ı tercih edeceğini ileri sürdü. Ole gazetesi, yıldız futbolcunun her sezon şampiyonluk mücadelesi veren bir takımda oynamak istediğine dikkat çekti. Yeni sezonda Avrupa'da oynayacağını belirten ünlü oyuncu, "River Plate'te misyonumu bitirdim" açıklamasını yaptı.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Daha once buraya gecildigi ise kusura bakmayin

People UK http://www.people.co.uk/sport/football ... page.html ne kadar dogru bilemiyorum...

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

http://www.football365.fr/infos_clubs/p ... ises.shtml

Arjantin ole gazetesinin muhabirine göre Gallardo bavullarını toplamış PSG ile sözleşme imzalayacakmış. Fransayı daha önceden mutlu hatıraları olduğundan tercih etmiş. Bu saatten sonra daha fazla para teklif eden Türk ve japon takımlarının teklifini reddetmiş. Teklifi reddedilen Türk takımı da heralde biz oluyoruz.

PSG ile sözleşme imzalamak için River'la kontratının feshini bekliyormuş.

Bize yine Carrusca'lar kaldı. :lol:

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gorgen wrote:http://www.football365.fr/infos_clubs/p ... ises.shtml

Arjantin ole gazetesinin muhabirine göre Gallardo bavullarını toplamış PSG ile sözleşme imzalayacakmış. Fransayı daha önceden mutlu hatıraları olduğundan tercih etmiş. Bu saatten sonra daha fazla para teklif eden Türk ve japon takımlarının teklifini reddetmiş. Teklifi reddedilen Türk takımı da heralde biz oluyoruz.

PSG ile sözleşme imzalamak için River'la kontratının feshini bekliyormuş.

Bize yine Carrusca'lar kaldı. :lol:
Haberin devamini ve yorumlari okudum. River Platede , antrenor Passarella ile arasinin iyi olmasina ragmen , Passarella Ortega'yi (bizim esek Ortega) tercih edip,
Gallardoyu yedekte bekletiyormus. Gallardo buna bozulmus. Kesin Avrupaya ve Fransaya gidiyormus kisisel ve ailevi sebeplerden.

PSG'de ise ayni konumda oynayan Rohen , İspanyaya gitmek icin evini satisa cikarmis. PSG, kimse bu Rohen onun yerine alacak galiba Gallardoyu. Fakat taraftar onu cok istemiyor. Karizmasi eksik, para pesinde bir star degil,;forma icin mucadele eden birilerini istiyoruz falan diye yazmislar.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu da iyi.

Ankaraspor Başkanı Melih Gökçek, Özhan Canaydın'ın kendisinden Wederson'u istediğini açıkladı.

Ankaraspor Kulübü Onursal Başkanı Melih Gökçek, mavi-beyazlı takımın Brezilyalı futbolcusu Wederson Luiz da Silva Medeiros’a Galatasaray’ın talip olduğunu açıkladı.
Gökçek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın’ın, Wederson’u Ankaraspor’dan resmen istediğini söyledi.
Wederson’un transferi konusunda Ankaraspor yönetiminin karar vereceğini ifade eden Gökçek, "Bana sorarlarsa hangi futbolcu isteniyorsa parası belli. Parayı ödeyen satın alır. Ama kulüp verir mi vermez mi kendi kararları" diye konuştu.
kaynak:AA

Gallardo PSG ile sözleşme imzalayacakmış.Teyit edildi.
http://www.footmercato.net/psg-gallardo ... 10287.html

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:Bu da iyi.

Ankaraspor Başkanı Melih Gökçek, Özhan Canaydın'ın kendisinden Wederson'u istediğini açıkladı.
"Wederson, Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, profesyonel bir futbolcu olduğunu vurgulayarak kulübünün izin vermesi durumunda sarı-kırmızılı takımda oynamak istediğini söyledi." haber ajanslari gecmis.

Bence bu sartlarda fena bir transfer olmayabilir. Turk statusunde oynadigi soyleniyor. Bu bir. Ikincisi GS'in acil sol beke ihtiyaci var. Orhan surekli sakat, Ergun malum, Ferhat ise Gerets sagolsun bitti gitti. Vestel istiyormus versinler gitsin, Caner gibi bir oyuncuyla belki ustune de para verilerek takas edilebilir.

Ucuncusu sol kanatta ileri geri oynayabilen bir oyuncu. Sol bek oynamasina ragmen 5 golu var su ana kadar bu sene, o da Ankaraspor'da. GS gibi hucum oynayan takimda daha cok atar. GS'da 5 gol atan kac tane oyuncu var sayin bakalim. Benim bildigim Karan ve Ilic haricinde kimse yok.

Dorduncusu o attigi gollerin 3'u serbest vuruslardan. Duran top eksigimizi bir nebze kapatabilir.

Sartlara bagli tabii, fiyat uygunsa alinabilir ve bence faydali da olur.Fizigi yerinde, saglam bir eleman, takimin degismezlerinden biri olabilir. UEFA kupasini alan takimin degismezlerinden biri aslinda vasat ama cok faydali Capone idi unutmayalim. GS'in sol bek gibi bir pozisyona cilgin para harcamasina gerek yok, zaten para da yok.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Bu da iyi.

"Wederson, Trabzonspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, profesyonel bir futbolcu olduğunu vurgulayarak kulübünün izin vermesi durumunda sarı-kırmızılı takımda oynamak istediğini söyledi." haber ajanslari gecmis.

Bence bu sartlarda fena bir transfer olmayabilir.
Ozan Ersoy
Aykut Kocaman izin verirse transfer edilmesini cok isterim. Deniz asiri ulkelerden bilinmedik bir adam gelecegine Wederson gelsin. Cok faydali olur.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerin ve BJK'nın yabancı kotası dolu neyseki. Şu an başka talibi olmaz. Makul bir fiyata alınırsa, bencede çok faydalı bir transfer olabilir.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bence yabancı oyuncu secimleri
* iki iyi stoper ( Song, ? )
* bir iyi kaleci (Mondi, ?)
* bir oyunu cevirecek tecrubeli, komple bir oyuncu ( Gallardo :oops: )
* yukarıdakilere ek, kaynak yaratılması durumunda, sol kanada bir takviye seklinde olmalıdır. Inanın gerisi palavradır.

PAF oyuncularını bu yukarıdaki grup ile harmanlayın, bizi hem iceride hem dısarıda her turlu rekabet ortamında temsil edecek ve basarıya ulastıracak kadro tamamlanmıs olur.

Kulup benim listeyi tersten tamamlamaga baslamıs. :lol: Wederson bence de makul bir secim. Gokcek in yuksek bir fiyat isteyecegini ve bu transferin gerceklesmeyecegini tahmin ediyorum. Ayrıca GS a her zaman celme atmayı kendine hedef edinmis AY nin fanatik/koyu FB taraftarı Gokcek e "bu adamı niye GS a yar ediyorsun, 100 yılımızda ayıp degil mi" sitem etme ihtimali yuksek.

Sol mevki icin daha once Gencler de oynayıp Avrupa ya transfer olan Phillip ide dusunurum. Param olsa Schalke den Gurcu Kashvilli yi alırdım ya da Liverpool da yedek oturan Zenden i kiralardım.

Mehmet Gorgen nin devamlı takip ettigi Fransa liginden onerdigi, elimizi yakmadan alabilecegimiz bir iki oyuncu var.

Oyunu cevirecek, tecrubeli, komplo bir oyuncuyu kadroya katamazsak, tempo yapabilen oyunu iki yonde oynayabilecek diri bir orta saha elemanı almakta fayda var. Ben Gorgen nin Florya da karsılastıgımızda bana bahsettigi oyunuları izlemege calısacagım. 6 yabancı kontenjanını doldurmaga gerek yok! Yukarıdaki 4 yabancı ve sartlar el verirse sol a bir takviye bize yeterli.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Wederson henüz Türk statüsünde değil, devre arasında veya sezon sonunda geçeceği söyleniyor. Ama yararlı bir transfer olur.
Ismail Gezer wrote:Fenerin ve BJK'nın yabancı kotası dolu neyseki. Şu an başka talibi olmaz. Makul bir fiyata alınırsa, bencede çok faydalı bir transfer olabilir.
BJK'nin yabancı kotası dolu değil, geçen yaz Nobre Türk olduktan sonra 1 oyuncu hakları daha oluştu. Tigana stoper istiyordu ama istedikleri oyuncuları getiremeyince transfer süresinin de bitmesine çok az kaldığı için o transferi devre arasına bırakmışlardı. Ama bildiğim kadarıyla Tigana sol bek için Vestel'li Hakan Balta'yı istiyor, Wederson'a talip olacaklarını sanmıyorum.

Ama Tigana sağ kanat için Mehmet Topuz veya Antalya'nın sezon başında Almanya'dan transfer ettiği gurbetçi Ali Bilgin'i istiyor. Kayseri'den Topuz transferinde öncelik hakkını almışlar ama Kayseri henüz satmak istemediğinden en azından devre arasında Topuz'u alamıyorlarmış. Bizim de istediğimiz söylenen Ali Bilgin için tek resmi teklif BJK'den gelmiş.

Locked