Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Wederson bence de makul bir secim. Gokcek in yuksek bir fiyat isteyecegini ve bu transferin gerceklesmeyecegini tahmin ediyorum. Ayrıca GS a her zaman celme atmayı kendine hedef edinmis AY nin fanatik/koyu FB taraftarı Gokcek e "bu adamı niye GS a yar ediyorsun, 100 yılımızda ayıp degil mi" sitem etme ihtimali yuksek.
demistim. Milliyet, Vatan ve spor gazete habelerine inanmama ragmen asagıdaki yazıya itibar ederim.

Fanatik Gazetesinden Yusuf Dursun diyor ki:

Fener’den Wederson atağı
Sarı-Lacivertli ekip, Aslan’ın da istediği Ankarasporlu yıldızı transfer etmek için harekete geçti.

Melih Gökçek faktörü
Fenerbahçe, Galatasaray'ın transfer listesinde bulunan Wederson'a talip oldu. Sarı-Lacivertliler'in vatandaşlık işlemleri sürdürülen ve devre arasından sonra Türk statüsüne geçmesi beklenen Ankaraspor'un Brezilyalı yıldızını kadrosuna katmak için harekete geçtiği öğrenildi. Başkent ekibinin Onursal Başkanı Melih Gökçek'in de Fenerbahçeli olarak bilinmesi bu transferde Sarı-Lacivertliler'i ezeli rakibine oranla bir adım önde kılıyor.

PSV de onu istiyor
Sarı-Lacivertliler geçtiğimiz sezon devre arasında da Wederson ile ilgilenmişti. Takımdaki Brezilyalılar'ın çokluğu ve bu oyuncunun Türk futboluna iyice alışmış olması nedeniyle teknik direktör Zico'nun da transfere çok olumlu yaklaştığı belirtildi. Wederson'u Ankaraspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta PSV'nin yardımcı hocası B. Slot'un da izlediği ve Hollanda ekibinin Sambacı'da ısrarcı olduğu kaydedildi.
Yusuf DURSUN /Fanatik Gazetesi
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Buyuk haber....

CANER ERKİN CSKA YOLCUSU !..

Vestel Manisaspor İdari Menajeri Mustafa Turgat, açıklamada, CSKA Moskova'nın Caner'i resmen istediğini kaydetti.

Caner'in Türkiye'den de birçok ekibin transfer listesinde olduğunu kaydeden Turgat, ''Vestel Manisaspor'dan Türk bir futbolcunun, UEFA kupasını müzesine götürmüş ve Şampiyonlar Liginde mücadele eden bir takım tarafından ısrarla istenmesi, bize gurur verdi. Tüm futbol camiası, bu transferi bitmiş bilsin. Caner'in buradan İspanya ve İngiltere gibi ülkelerin liglerinde söz sahibi olan takımlarının transfer listelerine gireceğine inancım sonsuz.'' dedi.

Vestel Manisaspor'un CSKA Moskova ile 4 milyon dolara anlaşma sağladığı öğrenildi.

Onu U-17 Turk milli takiminda izledigimden beri israrla GS'a istedigim, hatta cogu zaman Turkiye'den alinabilecek tek futbolcu diye vurguladigim Caner Moskova'ya gidiyor.

Onun icin sevindirici bir durum. Moskova'nin hocasi iyi bir hoca, oynattigi futbol olumlu bir futbol. Firsat verilirse orada da oynar.

FB'ye gitse harcanabilirdi niceleri gibi. BJK da senelerdir futbolcu ogutuyor. GS'a gelse GS'in genc nesliyle iyi uyum saglar, forma sansi bulur, cok faydali olurdu. Kacirilmis bir firsattir ama ayni zamanda rakiplere gitmedigi ve kazanacagi Turk uluslararasi tecrubeyle milli takimina faydali olabilecegi icin de sevindirici bir durum.

Daha dogru durust Turkiye 1. liginde futbol oynamamis 19 yasindaki oyuncuya 4 milyon dolar vermisler. Yabanci limitinin kalkmasiyla Turk futbolcusunun fiyatinin dusecegini sanan arkadaslara bir daha dusunmelerini tavsiye ederim. Pazar buyuk bir pazar, rakamlar artik cok buyuk. GS'da oynayabilecek oyuncu sayisi bir cok az. Bu nitelikteki futbolcu artik 17 yasinda bile olsa buyuk para gerektiriyor. Yapilan Transferleri begenmeyen arkadaslara da fiyatlari bir kez daha gosterelim de ona gore yorumlar gelsin.

Ozan Ersoy

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mikael Nilsson diye bir Isvec'li var, defans/orta saha oyuncusu (sag kanat).
Panathinaikos ondan kurtulmak istiyormus. Yasi genc ustelik, milli oyuncu.
GS yönetimine duyurulur. Kedisi begendigim bir oyuncudur (nasil oluyorsa).

Panathinaikos kötu gunler yasiyor, kötu neticeler almakta, firsattan istifade diyorum...

Linderoth'u falan bosversinler bu oyuncuya baksinlar.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Caner'in tranferinin iyi yonleri var kotu yonleri var.

Iyi yonleri

1) Basarili olursa Turk futbolculari icin iyi bir pazarlama olur,talep artar.
2) Basarili olursa milli takima olumlu etki eder.Burada ayri bir parantezi Tugay icin acmakta yarar var.Ne yazik ki bu konuda Tugay ile tren kacti, keske gelip 1-2 sene TR liginde oynasa, ondan ogrenilecek cok sey var.Milli takima dahi donse cok katkisi olur.Tugay cok bilmis Futbol kamuoyunun buyuk bir ayibidr ayrica.
3) Vestel guzel para kazanacak.

Kotu taraf ise,

Manisa'nin paraya ihtiyaci yok.Muessese takimi oldugu icin mali acidan problemi yok, gene muessese takimi olmasina ragmen arkasinda cok atesli olmayan ama duzgunce takimlarini destekleyen bir sehir var.Bugun Gbirliginin ileri gidememesinin sebebi hic bir seyirci kitlesinin arkasinda olmamasidir.Efes Pilsen'i gozunuzun onune getirin bir.Ne zaman ki her takimi destekleyen insanlar Efes'in maclarina akin ettiler o zaman Efes'in basarilari geldi.Bu yuzden genc ve yildiz olacak oyunculari ellerinde tutarak ki baslarinda bunlara guvenen ve onlarin gelismesini saglayan bir hoca var, 3 buyukleri zorlamalari lazim.Bu tabii geceden sabaha olacak bir sey degil ama zamanla kesinlikle olur.Uzerlerinde hic bir baski yok, taraftar abuk sabuk takima karismiyor,yonetim akliselim hareket edip populist davranmiyor vs.

2-3 sene ivme kazanip Uefa'ya katilmayla ufak ufak baslanir sonra gelecek bir basari ile de zaten elindeki futbolcunun degeri de artar kulup de saglam bir yer edinir basarilarla.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ya bir yol verin ya bir yol açın

İLHAN SÖYLER
Forma şansı verilmediği gibi 6 aydır paralarını da alamayan Aydın, Ferhat, Oğuz Sabankay, Mehmet Güven ve kaleci Fevzi, sonunda isyan bayrağını çekti. Gitmek isteyen bu oyunculara G.Saray yönetimi, "En az 50 bin dolar getirin, gidin" dedi.

FUTBOLCU yetiştirmek ve genç yetenekleri keşfedip birer yıldız haline getirmek artık tüm kulüplerin birinci hedefi haline geldi. Real Madrid, Chelsea, Arsenal, Barcelona, Liverpool gibi dünyanın en zengin kulüpleri bile transferde önceliği genç yeteneklere veriyor. Bu kulüpler, gelecek gördükleri 18-19 yaşındaki futbolculara bir çırpıda milyonlarca dolar para sayıyorlar.

Ülkemizde alt yapısı en kuvvetli kulüp olarak kabul edilen Galatasaray ise, ne yazık ki, hepsi de birbirinden yetenekli olan gençlerini kullanamıyor. A takımda oynayabilecek duruma geldiklerini defalarca kanıtlayan Aydın Yılmaz, Mehmet Güven, Ferhat Öztorun, Oğuz Sabankay ve kaleci Fevzi Elmas, haftalardır forma yüzü görmüyorlar. Çoğunlukla PAF takıma gönderilen bu oyuncular, A takıma alınsalar bile oynama şansı bulamıyorlar.

Hepsi de isyan noktasına geldi

Bu durum artık gençleri isyan etme noktasına getirmiş. Hepsi de, "Bizler asansör gibi olduk. Bir yukarı çıkıyoruz, bir aşağı iniyoruz. Tam A takıma girdik dediğimiz anda kendimizi tekrar PAF takımında buluyoruz. Ruhumuz, bedenimiz şaşkına dönüyor" diye dert yanıyor. Mükemmel bir orta saha oyuncusu olan Oğuz Sabankay, bunların dışında bakın neler söylüyor:

"Kırk yılda bir kadroya giriyoruz, tamam şimdi şans bulacağız diyoruz, ama yine hayal kırıklığına uğruyoruz. Bize sürekli pişmeniz gerek diyorlar. Biz çoktan piştik, yanıp kavrulacağız! Genç ve Ümit milli takımlarda Avrupa sahalarında defalarca forma giydim ama Galatasaray A Takımı’nda oynayamıyorum."

Paralarını da alamıyorlar

Bu gençler, oynamamaları bir yana, 6 aydır paralarını bile alamıyorlar. Artık dayanma güçleri kalmayan Aydın, Mehmet Güven, Ferhat, Oğuz ve Fevzi, yöneticilerle görüşerek, "Bizi oynatmayacaksanız, bırakın gidelim. Hiç olmazsa başka takımlarda kendimizi gösterme fırsatı buluruz" dediler. Yöneticilerin verdiği yanıt ise, "Yetiştirme parası olarak bize en az 50 bin dolar verecek kulüp bulursanız, kiralık gidebilirsiniz" oldu.

Genç futbolcular, kendilerine verilen bu cevap üzerine kulüp aramaya başladı. Zaten çok sayıda taliplileri olan bu gençler yakında bir bir yuvadan uçabilirler. Oğuz Sabankay’ı Kayserispor, Aydın ve Mehmet Güven’i Konyaspor, kaleci Fevzi’yi Vestel Manisaspor, Özgürcan’ı ise neredeyse bütün Süper Lig kulüpleri istiyor.

Bir bakarsınız bu genç yeteneklerin hepsi, tıpkı geçen yıl Vestel Manisaspor’da kiralık oynayan Arda Turan gibi, birer yıldız olarak yuvaya dönerler.

Bu arada, yukarıda saydığımız gençler gibi kadroda kendisine yer bulamayan 21 yaşındaki Zafer Şakar dün, Lig A takımlarından Samsuspor ile 1.5 yıllık sözleşme imzalayıp, Galatasaray’a veda etti.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/5658175.asp?gid=53

Bu çocuklara yazık oluyor! Gerets'in bütün öküzlüklerine tahammül ederim ama şu gençlere doğru düzgün şans vermemesi beni delirtiyor!

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Galatasaray'dan Wederson'a müthiş teklif...

Galatasaray’ın, Brezilyalı yıldız için Başkent ekibine Hasan Kabze, Aydın Yılmaz, Özgürcan Özgür ve 2 milyon 750 bin dolar para teklif ettiği öğrenildi.
Adnan Sezgin’in, Ankaraspor genel menaceri Mehmet Şen’e üç oyuncudan birini bonservisiyle birlikte, diğer ikisini de kiralık olarak vereceklerini söylediği kaydedildi.

Temaslar sürüyor
Wederson’u almak için çalışmalarını sürdüren Galatasaray’ın, dün Ankarasporlu yöneticilerle kıran kırana bir pazarlık yaptığı belirtildi. Başkent ekibinin genel menaceri Mehmet Şen ile görüşen Adnan Sezgin’in bu futbolcuya karşılık, Hasan Kabze, Aydın Yılmaz ve Özgürcan Özgür’den birini bonservisiyle, diğer ikisini kiralık olarak önerdiği, ayrıca 2 milyon 750 bin dolar da para teklif ettiği kaydedildi.

Fener de devrede
Galatasaray Genel Menaceri Adnan Sezgin’in konuyla ilgili olarak önümüzdeki hafta Ankaraspor Başkanı Hilmi Gökçınar ile bir kez daha pazarlık masasına oturacağı ve transferin bitme aşamasına geleceği kaydedildi. Galatasaray cephesinde bu gelişmeler yaşanırken, Brezilyalı yıldız için Fenerbahçe’nin de boş durmadığı belirtildi. Ankaraspor Yönetimi de iki devin istediği Wederson’u en fazla paraya satmayı hedefliyor.

http://www.milliyet.com.tr/2006/12/22/son/sonspo04.asp

Milliyet'in haberi olduğu için doğruluğu tartışılır ama bu yönetimden herşey beklenir. Wederson gerekli bir transfer ancak bu fiyatlarlarla değil...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ersin Taner wrote:Galatasaray'dan Wederson'a müthiş teklif...

Galatasaray’ın, Brezilyalı yıldız için Başkent ekibine Hasan Kabze, Aydın Yılmaz, Özgürcan Özgür ve 2 milyon 750 bin dolar para teklif ettiği öğrenildi.
Adnan Sezgin’in, Ankaraspor genel menaceri Mehmet Şen’e üç oyuncudan birini bonservisiyle birlikte, diğer ikisini de kiralık olarak vereceklerini söylediği kaydedildi.

değil...
Sol beke karsilik, 2 golcü forvet, bir hücum orta saha oyuncusu ,sahane alisveris. Hemde verilenlerin yas ortalamasi 20nin altinda, hepsi milli . Bu arada takim en cok gol pozisyonuna giripte atamayan kabiz golcülerle dolu. Tabii bazi yöneticilerimize hareket lazim, maksat para sirkülasyonu olsun diye hareket lazim. Carusca olayini unutmadik daha. Adamlar bizden aldiklari parayla Caruscadan kurtulup, Veron gibi mantikli transfer yapip Arjantin ligi sampiyonu oldular. Adnan-Sinan elele , bizim klub nereye? GS'nin de butun kurulus amaci zaten sportif basari degil, borc alma, rehin verme, satin alma, kontrol disi sirketcikler kurma, abuk sabuk logolar yaratma, maketlere para verme, abuk sabuk transfer ve takas yapma gibi para hareketleri yaratma. Klubun adinida Galatasaray Para Hareketleri Dernegi olarak degistirelim. Haa bir de Divan Kurulu üyelerinin elini öpme, tesislerden ucuza yararlandirma, ve bir daha olursa bedava Avrupa Kupasi maclarina ucurma faktorlerini unutmamak lazim.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Fri Dec 22, 2006 6:31 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Wederson iyi bir oyuncu,transfer edilecekse bedeli odensin ve oyle transfer edilsin.Hasan,Aydin,ve Fevzi gelecekte GS'in kadrosunda muhakkak bulunmasi gereken oyuncular;hicbirinin bonservisi ile verilmemesi lazim.Butcen musade ediyorsa transfer yaparsin,ya da yapmazsin.

Kiralik olarak gonderilmesi gereken(faydali olacak)oyunculardan neden yetistirme bedeli isteniyor?Muhim olan bu oyuncularin en uygun kuluplere gidip duzenli olarak oynamalari.Yetistirme bedeli ile ugrasilacagina,bu oyunculara uygun kulup bulmalari yonunde destek olunsun.Para dikkatli harcanirsa problem cikmaz.

Erciyesspor macindaki yanlisliklari da gordukten sonra gidisatin oldukca kotu oldugunu dusunuyorum.
nefvakfi.org

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan+Aydın kiralık verilebilir ama Fevzi verilemez! Ben Aykuta güvenmiyorum, ilk zamanlardaki formundan çok uzak. Bu takımın 2. kalecisi Fevzi olmalı.. Milliyetin bu haberinin doğruluğunada inanmıyorum. Wederson o kadar etmez!

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ismail Gezer wrote:... Milliyetin bu haberinin doğruluğunada inanmıyorum. Wederson o kadar etmez!
Al benden de o kadar. Bir Wederson'a karsi bu kadar oyuncunun teklif edildigini ben de hic tahmin etmiyorum. Sansasyon amacli bir haber gibi geliyor.
Tan Erten

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:
Ismail Gezer wrote:... Milliyetin bu haberinin doğruluğunada inanmıyorum. Wederson o kadar etmez!
Al benden de o kadar. Bir Wederson'a karsi bu kadar oyuncunun teklif edildigini ben de hic tahmin etmiyorum. Sansasyon amacli bir haber gibi geliyor.
Haber dogru ama carpiltilmis.

Yukarda arkadaslarin gectigi haberde Galatasaray muthis teklif yapti deniyor. Ama teklifi yapan Ankara.

DHA'ya verilen demecte soyle denmis....
Gokcinar wrote: Gökçınar, DHA'ya yaptığı açıklamada, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ile görüştüğünü belirterek, "Wederson karşılığında Galatasaray'dan Özgürcan ve Ferhat'ı bonservisleriyle birlikte istedik. Ayrıca 2 milyon 750 bin Dolar ve Hasan Kabze'yi de kiralık olarak vermeleri için teklif sunduk. Galatasaray yönetimi teklifimimizi değerlendirip, bir iki gün içinde kararını söyleyecek" diye konuştu.

Gökçınar ayrıca, Wederson için yabancı bir kulüpten daha teklif geldiğini vurgulayarak, "Brezilyalı futbolcunun transferi için son aşamadayız.

Galatasaray kesinlikle ilk tercihimizdir. Ancak sarı kırmızılı kulüple anlaşamazsak, diğer teklifleri değerlendireceğiz" dedi.
Boyle bir sacma teklifi GS'daki saskinlar, is bilmezler bile dusunemez. Bir kere 3 milyon dolar nakit para vermezler, bir de ustune Ozgurcan, Ferhat ve Hasan Kabze. Florya'yi da istemisler mi?

Wederson bir bucuk sene daha oynasin Ankara'da gelsin bedavaya GS'a. Seneye bitiyor sozlesmesi, yasi da 25. Daha vakit var. Cok istiyorsa GS'da oynamak, kendi yonetimiyle konusur baski yapar. 2 kiralik futbolcu + 1 milyon dolar ya da 2 milyon dolar nakit para en fazla verecegi GS'in. Olmazsa da olmaz, kim alirsa alsin tepe tepe kullansinlar.

Ozan Ersoy

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 202695.stm

Real almis

Adi GAGO

Kim veriyo bu isimleri bu adamlara yaa, soyadi kanunu ciktiginda bunlara hepsi kafiyeli almislar ZAGO GAGO
TRUST GALATASARAY
MGC

Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Gago diye bağırırken birileri benimle dalga geçiyordu sen cm'mi oynuyorsun diye...HAlbuki Galatasaray yönetiminin Carrusca'yı izlediğinden daha fazla izledim adamı :)
Freddy Guarin'i de Barca alır olur biter...
Image

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

StarTV Ali Güneş'in Galatasaraya gelmeye çalıştığını iddia etti..

Denizlispor TD'sini şutlamış..

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Wederson iyi bir oyuncu,transfer edilecekse bedeli odensin ve oyle transfer edilsin.Hasan,Aydin,ve Fevzi gelecekte GS'in kadrosunda muhakkak bulunmasi gereken oyuncular;hicbirinin bonservisi ile verilmemesi lazim.Butcen musade ediyorsa transfer yaparsin,ya da yapmazsin.

Kiralik olarak gonderilmesi gereken(faydali olacak)oyunculardan neden yetistirme bedeli isteniyor?Muhim olan bu oyuncularin en uygun kuluplere gidip duzenli olarak oynamalari.Yetistirme bedeli ile ugrasilacagina,bu oyunculara uygun kulup bulmalari yonunde destek olunsun.Para dikkatli harcanirsa problem cikmaz.

Erciyesspor macindaki yanlisliklari da gordukten sonra gidisatin oldukca kotu oldugunu dusunuyorum.
Selcuk, selamlar:
UEFA.com da Gago nun 6.5 sene sureli RM transfer haberi detayları ile gecilmis. 20.5 milyon Euro odemisler. Haberin son kısmında

"Madrid are due to make three payments of just under €7m for Gago over the next three seasons, according to Boca Juniors. Gago will not be classed as a non-EU player in Madrid's squad after he was granted an Italian passport earlier this week. He is Madrid's third South American signing of the winter so far, following the arrivals of 19-year-old forward Gonzalo Higuaín from Boca's Argentinian arch-rivals CA River Plate and 18-year-old left-back Marcelo from Fluminense FC."

Her kulup yetenekleri bulup, hem finansal hem organizasyonel risk alıp kadrolarını genclestirirken, dunyanın dort bır yanını harmanlıyor. Caner i bulup CSKA ya alıyorlar. Biz dibimizdeki oyunculardan yararlanamıyoruz.

Bunca futbol meraklısı ve GS asıgı eleman Erciyes macı oncesi belli bir duzenleme uzerinde hemfikirken ve beklerken, ne dusunulur ve ne planlanır da tam 180 alternatif uygulanır. Ben gercekten anlayamıyorum, anlam veremiyorum. Kafayı yemeyelim, iyidir. Super Ligi izlemegi bıraktım, Basketbol maclarına gitmiyorum. PAF larda huzur buldum derken, olay tam bir iskence haline donusuyor.

PAF lardaki gencleri bu macta dahi oynatmayan bir dusunce yapısı bu genclerin gelisimi icin risk almaz, alamaz. Bu cok acık secik belli oldu. Daha once acaba diyordum ama nafile! Gercekten yazık, hem TD icin hem bu gencler icin hem kulubun/alt yapıdakilerin ozverili cabaları icin.

TD miz biraz risk alabilse ki taraftar ona bu kolaylıgı ve esnekligi sonuna kadar tanır ve bu risk gercekten alınabilir ve tasınabilir bir risktir, hem GS hem kendi kariyeri hem genc oyuncularımızın kariyeri icin yepyeni bir baslangıc olurdu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Locked