Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ERCAN ARSLAN BEY DEMİŞ Kİ ANKARASPOR'A VERDİĞİMİZ ÜÇ OYUNCU KARŞILIĞINDA ÖZER'İ VERSİNLER DEMİŞ.

BENCE DE GELECEK ADINA ÇOK İYİ BİR TRANSFER OLUR.BU GİDİŞLE A MİLLİ TAKIMIN GELECEKTEKİ YILDIZI.BENCE İYİ BİR TRANSFER...1 SENE DAHA SÜPER LİG TECRÜBESİ KAZNDIKTAN SONRA SENEYE ÇOK DAHA SÜPER OLUR.

Özer Hurmacı Ankarasporun alt yapısında yetişti. 20 yaşında ve gecen sene Süper Ligte Ankaraspor forması ile ter döktü. Şuanda üç büyüklerin transfer listesinde. Ofansif sağ kanat ağırlıkta oynasada, orta sahada basmadığı yer bırakmıyor. Güçle ve hızlı. Fakat Ankaraspor değerini 5 Milyon Euro olarak belirledi. Ve hiç bir takımlada transfer konusunda görüşmek istemiyor. Arda´dan sonra Özer´i gördükçe içimizde mutluluk artıyor. Çünkü genç oyuncular göz dolduruyor. Türkiye ligleri artık daha zevkli olacak.

Seyretmeyenler var mı o halde buyurun

youtube.com da videosu - Özer Hurmacı

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Katilliyorum Mehmet. Super transfer olur! :D

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Iyi de bu Ozer'i Kalli tek pasi ogrenene kadar oynatmaz ki :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Gidenler:
Necati (Ankaraspor) kiralik Onumuzdeki yil kendi isterse 1 milyon USD'ye
bonservisi birakilacak.
Emre (Ankaraspor) Kiralik
Orhan (Ankaraspor) Kiralik
Özer Hurmaci (Ankaraspor) Kiralik
Ferhat (Vestel) Bonservisi ile
Anil (Vestel) Kiralik 1 yil
Aydin (Vestel) Kiralik 2 yil

Gelenler:
Hakan Balta (Vestel)
Özer Hurmaci (Ankaraspor) Bonservisi alindi ama 1 yillik gerisin geriye kiraya verildi.
Selcuk (Onumuzdaki yil icin alim opsiyonu alindi).

1-) Herseyden once transfer komitesi calisiyor. 2-3'lu barterlar icin alt yapiyi onceden hazirlamak ve cok calismak lazim. Bu yilki performanstan memnunum. En az 3 nokta transfer, gelecek vaadeden 4 futbolcu, ve dogru denemeler.

2-)Gidenlerle birlikte 3-4 milyon dolar /yil bir tasarruf yapildiki
bu da Lincolnun gelisine denk.Ayni zamanda kadro ideal 24-26'ya dustu.

3-) Aksam Pazarinda zor durumdaki Ankaraspor'un zaafindan yararlanildi ve ne olursa olsun gelecek icin potansiyel vaadeden iyi bir gencin bonservisi alindi. Gokcek su ve secim ile ugrasirken, takimla ilgilenemedi ve takim dipte. Zaman kisitli. Herhalde Aykut Kocamanda bastirdigi
icin aksam pazarinda kalani aldilar. Buyuk bir ihtimalle Necatiyide hulle ile alip FB'ye satarak zararlarini cikaracaklar. Boylece FB'ye bir tane daha pimi cekilmis el bombasini yolladik. AY prensip olarak GS'ye bonservis odemeyecek akli sira Necatiyi alirken , ama dolayli yoldan Ozer Hurmaciyi GS'ye kaptirdigini farketmeyecek. Ne de olsa disaridan gelip kendisinden futbol yonetimi icin gipta edip danismanlik aliyorlar :lol:

4-) Nazif Zorlu giderayak kiyagini yapti ve Manisayi GS'nin 2. takimi yapti Orduspor ile. Tabii ticari cikarlar gozetilerek. Hakan Balta alt yapisi Almanya olan ve oteden beri bizim Ozanin begendigi adam. Bir Ozanin birde Mehmetin begendiklerine 2. defa bakarim. 2sinin kriterleri farkli oldugu icin Hakan Baltadan ne beklenmesi gerektigini biliyorum. Gerci Mehmetin begenmedikleri ile her zaman ayni fikirde olamiyorum ama begendiklerinde is var. Hakan Baltanin Deniz Barisin sol ayaklisi ve biraz daha teknik olani oldugunu zannediyorum ki stoper bile oynayabilir. Selcugun ise satin alma opsiyonu daha da iyi bir hareket.

5-)Alt yapimiz ile ilgili soyle bir yanlis anlama var. Isteniyorki butun yetisenler A takimina girsin. Sampiyon olsalarda bu imkansiz. Her sene 1 tane iyi, 2 tane ise harika basaridir GS icin. Sabri, Arda, Ugur, Ozgurcan, Mehmet Guven. 5 kisi buyuk basaridir ve sadece nasyonel yani Turk tabiyetlerle sinirli oldugu icin buyuk basari. Ajax gibi dunya genclerine acik olsak ve basindada o mantalitede hoca olsa belki daha fazlasi cikar ama bu imkanlarla bu yeterli.

GS altyapisindaki genclerin esas fonksiyonu o genel kalite standardinitutturup rekabetiayakta tutmak. Sonraki adimlar ise yeteneklerine gore degisiyor. Umutsuz olanlar ne yazikki gidiyor, disarida gelismesi gerekenler disariya kiraya verilip bakiliyor, umit vaadetmeyenler ise boyle barterda kullanilibilirki boylece GS kendi parasini basmis oluyor.
Zaten oyuncu iyiyse Orkun gibi daha sonra tekrar GS'ye donebiliyor. GS altyapisi Hakan Baltayi yetistiremezse bile , onu baska takim icin ikame edilecek ve maddi deger olabilecek Ferhati yetistiriyor.
Gerci bu konudada Murat Biricik'in ve Selcugun goruslerini bekliyorum ama bana gore dogru hareket.

6-) Kalli kendi alt yapimizdan gelenleri yetersiz buluyorsa , Turkiye icin basarili olan GS alt yapisinin kendini uluslararasi seviyeye cikarmasi sart.
Kaleci yetistirmeeksikliklerinden bahsettik , ben ise fiziki gelisim ve sut atma yetenegi eksikliklerine inaniyorum. Forvette topsuz oyun, topu saklama, sut , gibi konularda eksik olduklarina inaniyorumki Ozgurcan , Mulayim ve digerlerinde bu eksikleri goruyorum.
Ben olsam Holandadan forvet alt yapi calistiricisi, Almanyadan ise kaleci altyapi antrenoru getiririm veya Turk hocalari buralara kursa /staja yollarim.

Not:
Bu arada Ozer Hurmaciyi seyrettim, adam gecme stili Zidanê'a benzettim.
Nitekim roportajinda baktim onu taklit ettigini soylemis. Cocuk Trabzonlu bir Almanyada yetismis gurbetci, hasta TS'li, eski futbolcu Lemi de dayisiymis.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:Arda´dan sonra Özer´i gördükçe içimizde mutluluk artıyor. Çünkü genç oyuncular göz dolduruyor. Türkiye ligleri artık daha zevkli olacak.

Seyretmeyenler var mı o halde buyurun

youtube.com da videosu - Özer Hurmacı
Futbol teknigi ile Christiano Ronaldo'nun TR subesi diyebilirmiyiz :)

Ankara'da biraz fazla kendi kendine oynuyor - GS'da takim oyununa adapte olmasi gerekecek --- bu sene Hasan ve Arda'nin gecmeye calistigi imtihandan gecmeyi basarirsa onumuzde ki sene takim da kalici olur. Takima uyum saglar ve biraz daha sade oynamayi ogrenirse cok faydali olabilir. Solda Arda, Orta da Lincoln, Sag da Ozer ile bu sene bile cok iyi ofansif gucumuz seneye daha da iyi olabilir --- onlarin onune macina gore bir veya iki golcu konabilir.

Bunun haricinde seneye Selcuk Inan'da orta sahaya derinlik kazandirir - M.Topal buyuk ihtimal gonderilir. Kaleye ya bir yabanci yada Ufuk transferi yapilabilir. Sagbek transferini ligin devre arasinda bekliyorum. Seneye Song'un kontrati bitiyor saniyorum - onun yenilenmesi sorun olabilir ki bence lig bitmeden o is halledilmeli. Song'un yanina dogru durust bir adam almalari lazim --- benim adayim daha once FT'nin Milan'dan getirip sagbek oynattigi Mohamed Adama Sarr... Simdiler de Standard Liege de oynuyor ve her mac ilk onbir de... Hala da 23-34 yas civarinda... Baresi (ki bana gore dunyanin gelmis gecmis en iyi stoper-liberosu) Sarr icin benim sahip oldugum butun ozelliklere sahip - benim yerimi alabilecek bir futbolcu demis. Avrupa'nin onde gelen klupleri Sarr'i mercek altinda tutuyorlar.

Bunun haricinde yine bir golcu arayisi olacak. Hakan seneye artik emekli olur --- Nonda'nin bu sene ki performansi seneye ne olacagina karar vermemizi saglar. Umit'e bu istikrarsiz yapisi ile uzun vade de guvenilmez. Alves Heerenveen'de kaldi ise seneye yine onun pesinden gitmek lazim... Arkasinda Arda-Lincoln-Ozer uclusu ile sene de 30-40 gol atar o adam....

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Alpay Dedeoglu wrote:6-) Kalli kendi alt yapimizdan gelenleri yetersiz buluyorsa , Turkiye icin basarili olan GS alt yapisinin kendini uluslararasi seviyeye cikarmasi sart.
Kaleci yetistirmeeksikliklerinden bahsettik , ben ise fiziki gelisim ve sut atma yetenegi eksikliklerine inaniyorum. Forvette topsuz oyun, topu saklama, sut , gibi konularda eksik olduklarina inaniyorumki Ozgurcan , Mulayim ve digerlerinde bu eksikleri goruyorum.
Bu konuya yuzde yuz katiliyorum, altyapidan gelen oyuncularin eksiklikleri konusunda onceden de bir seyler yazdim, Alpay olayin temeline inmissin, iyi de yaptin.

Altyapidan gelen oyuncularimiza karsi bir "romantik" yaklasim var, onlara kusur bulamiyoruz, bulsak da fazla dile getirmek icimizden gelmiyor. Tamamiyle normal tabi, bizler taraftariz gunun sonunda. Ama isin bir de gercekleri var. Asil kadroya giren gencler, ki bunlarin altyapinin en ama en iyileri oldugunu biliyoruz- cok onemli eksiklere sahipler. Nitekim, Kalli de bunu gordu ve yapilmasi gerekeni yapti. Kimse bu gonderilenlere yeterince sans verilmedigini de lutfen soylemesin. Eger Manisaspor'daki sanslarini iyi kullanip kendilerini gelistirlerse ne ala, Galatasaray'in kapilari kendilerine aciktir. Arda orneginde goruldugu gibi.

Yeni transferler hayirli olsun. Galatasaray'da takimin omurgasinin Turk oyuncularla olusturulmasi gerektigini dusunen biri olarak Ozer ve Hakan Balta'nin takima katilmasini cok olumlu buluyorum.
Tan Erten

Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

Ufuk denilen adam pazar günkü Kaleci ufuksa insallah alinmaz derim..adam acayip sansli günüdeydi yahu..Firat ondan yetenekli..Aykutun üstünde durulsa oda cok yetenekli ve cikardigi toplarla bunu gösteriyor..

Alves Heerenvende kaldi..ama ocakta Konenin yerini alir PSVde ordanda ingiltereye ispanyaya atlar...

alincaksa Ocak ayinda Chevanton alinsin..bu yil forma sansi bulmasi cok zor önünde Kerzhakov,Kanoute,Kone,Luis Fabiano gibi üst düzey forvetler var..eger o olmazsa Holoskoyu uzun süredir cok cok begeniyorum..daha 23 yasinda..uzun boyu süratli driplingleri ve düzgün vuruslariyla Henrye benzetiyorum stilini..tek maca göre yorum yapmadigimi yineliyim..Manisaya geldiginden beri hosuma giden bir isim..

Hakan Baltaya gelince...Ferhat cok sevdigim oyuncu olsada fiziginde bi gram ilerleme yok..bek icin cok cok ciliz..Collin Kazim ciksa karisinda atacagi bi omuzla ferhat on dakika yerinden kalkamaz..Hakan Balta ise Kallinin aradigi joker

Volkan sakat veya formsuzsa beke..sol acik aksarsa aciga..Servet sacmalarsa stopere...Linderotha bisey olursa ön liberoya koyabilcegi bi isim..yasida genc..üstelik orda devamli oynayabilcek 2 genc gönderdik..aydin ve anil arda gibi kendisini gösterirse seneye 2 transfer daha yapmis oluruz..

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

LigTV haberlerine gore Hakan Balta GS'da stoper pozisyonunda oynayacakmis ve Feldkamp onu Servet'in alternatifi olarak dusunuyormus...

Feldkamp - Alman altyapili Turk futbolculari seviyor... cok yakin bir zaman da H. Balta yi ilk onbir de gorebiliriz :)

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Görkem KIRGIZ wrote:
Mert Tokman wrote:LigTV haberlerine gore Hakan Balta GS'da stoper pozisyonunda oynayacakmis ve Feldkamp onu Servet'in alternatifi olarak dusunuyormus...

Feldkamp - Alman altyapili Turk futbolculari seviyor... cok yakin bir zaman da H. Balta yi ilk onbir de gorebiliriz :)
Bu zaten çok belliydi, Kalli her açıklamasında defansta bir çok pozisyonda oynayabilecek bir oyuncu alacağız diyordu. Volkan olmadı mı koy sola, ihtiyacın varsa koy stopere.. Bence yerinde bir transfer oldu.
4 senede 22 gol atmis ayrica, hic fena skor degil. Bence Almanci futbolcu almak iyi fikir, cunku genelde cok mevkide oynayabiliyorlar, ve temelleri saglam, ayaklari duzgun oluyor. Ben mesela Almanya'dan yetismis, Sabri veya Tuncay gibi bir adam gormedim. Genelde Umit Davala gibi adamlar cikiyor. Baris Ozbek de Davala'ya benziyor baya.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Gelenler:
Hakan Balta (Vestel)
Özer Hurmaci (Ankaraspor) Bonservisi alindi ama 1 yillik gerisin geriye kiraya verildi.
Selcuk (Onumuzdaki yil icin alim opsiyonu alindi)
.

Ozer ve Selcuk ile ilgili blgilerin kaynagini sorabilirmiyim. Bence Selcuk iyi bir tercih, olursa tabii.

Tesekkurler,

Apsua Cemal

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozer Hurmaci icin GS yoneticisi Haldun Ustunel soyledi radyoda diye kalmis aklimda.
Oburunu bir yerlerde okudum ama simdi unuttum

Cemal Savas wrote:
Gelenler:
Hakan Balta (Vestel)
Selcuk (Onumuzdaki yil icin alim opsiyonu alindi)
.

Ozer ve Selcuk ile ilgili blgilerin kaynagini sorabilirmiyim. Bence Selcuk iyi bir tercih, olursa tabii.

Tesekkurler,

Apsua Cemal
NO ADNANS, NO CRY !!

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

http://www.skysports.com/story/0,19528, ... 33,00.html

bakalim Ocak'ta nereye gidecek bu adam..

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Hasab Sas'in antrenor Ahmet Akcan'a yumruk attigi iddia ediliyor. Bu dogru olabilir mi? Isin garibi, Adnan Sezgin de "sadece tartistilar" demis.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=3 ... 2007/09/06

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Hasab Sas'in antrenor Ahmet Akcan'a yumruk attigi iddia ediliyor. Bu dogru olabilir mi? Isin garibi, Adnan Sezgin de "sadece tartistilar" demis.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=3 ... 2007/09/06
Kesin dogrudur. Bunlar simdi eski ya, kabadayi hepsi. Sen kimsin lan demistir Ahmet Akcan'a. Insallah Necati gibi olur sonu. Boyle terbiyesiz oyunculari Galatasaray'da gormek istemiyorum, hemde hic. Hasan'da bence oyle abartildigi gibi ahim sahim bir adam degil. Yoklugu hic fark etmez.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Dogru, dogru... Resmi site aciklamayi yapistirdigina gore katmerli dogru.

http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=301077

Zorunlu Açıklama: Ahmet Akcan/Hasan Şaş

"Bugün Takvim, Zaman, Türkiye, Star ve Fotogol gazetelerinde yayınlanan haberlerde, oyuncumuz Hasan Gökhan Şaş'ın bazı resmi müsabakalarda yer almamasının nedeni olarak bir antrenmanda ya da bir hazırlık maçı öncesi ısınma esnasında Galatasaray Profesyonel A Takımı Antrenörü Sayın Ahmet Akcan'a sözlü ve fiziki saldırıda bulunması gösterilmiştir.

Bu haberler tamamıyla asılsız ve gerçek dışıdır.

Şevk ve uyum içinde, çalışma isteğiyle sürdürdüğümüz antrenmanlarda pozisyon gereği zaman zaman ritmin, dolayısıyla da elektriğin yükselmesi olağan karşılanmalıdır. Ancak bu kavga olarak algılanmamalı, gerek oyuncuların gerekse teknik heyetin yüksek konsantrasyon gereği oluşan elektriği anlayışla karşıladığı bilinmelidir.

Haber yukarıda adı geçen yayın organlarının her birinde farklı şekilde detaylandırılmıştır. Ancak;Bursaspor karşılaşması öncesi Atatürk Olimpiyat Stadında yapılan son taktik idman; ya da Profesyonel Takım Menajeri Mustafa Turgun'un olayın büyümesini engellemesi örnekleri gibi, diğer tüm detaylar da ne yazık ki gerçek dışıdır.

Slaven Koprivnica karşılaşması ertesinde takımımızın, 17 Ağustosta İstanbul'a döndüğü bilinmektedir. Maç ertesi rejenerasyon antrenmanı ve 19 Ağustos tarihinde deplasmanda oynanan Bursaspor karşılaşması öncesi son antrenman Atatürk Olimpiyat Stadında değil Galatasaray Metin Oktay Tesislerinde yapılmıştır. Atatürk Olimpiyat Stadında basına ve taraftara kapalı yapılan son iki antrenman, Turkcell Süper Ligi 2008 sezonunda takımımızın 12 Ağustos tarihinde Atatürk Olimpiyat Stadında seyircisiz olarak oynadığı ilk karşılaşma olan Çaykur Rize maçı öncesine denk gelmektedir.

Bununla birlikte, Sayın Turgun profesyonel nedenlerle yurtdışında bulunması nedeniyle Atatürk Olimpiyat Stadında basına kapalı yapılan son iki antrenmanımıza nezaret edememiştir. Dolayısıyla olaya müdahil olması mümkün değildir.

Kamuoyunun gerçekleri bilmesinin bizim için çok büyük önem teşkil ettiğini belirtmek isteriz."

Simdi sadece altini cizdigim yerlere bakin. Turkce meali su:

Hasan Sas'la Ahmet Akcan kapismislar, yer, mekan, taniklar o gazetede yazdigindan farkli olabilir. Ama bu tur kapismalar kavga olarak algilanmalidir. Elektrik yukselmistir, cereyan olmustur, cereyan carpmistir.

Suleyman Demirel gibi aciklama mubarek.

Yonetimden 5 kurus umudum yok ama Eger Kalli hala Kalli ise, bu Hasan'i Florya'ya sokmamaliydi.

Locked