Sevincimizi de uzuntumuzu de...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozan sevincimizi üzüntümüzü de paylasir olduk diye
baslik atinca , herhalde yeni bir bebek, evlenme falan beklentisiyle
actim. Tabii sonra aci haberi okudum.

Bende , İsmail Gezer gibi vefat haberlerinde bir müddet paralize oluyorum.
Ne diyecegimi bilemiyorum, hemen telefonu kaldirip bassagligi diliyemiyorum, dilemis olsamda sanki aci karsisinda soylediklerim cok kuru ve yetersiz kaldigi gibi fikre kapiliyorum. Fazlasi zaten cok abarti ve suslu gibi oluyor boyle aci haberler karsisinda. Demek ki daha onumuzde bir uzun bir yol var bu tip aci haberi karsilama konusunda daha dogal, olgun ve paylasimci karsilama aliskanligini kazanana kadar.

Disarida yasarken bu tip yakin akraba vefati olmasi kotu. Amerikadayken anneannemi kaybetmistim de bana bir süre sonra soylemislerdi. Gelememistim, kacirmistim.O zaman iste cok koymustu . Donus kararimi etkileyen en onemli etkenlerden biri olmustu bu.

Cengiz Agbiye bassagligi ve metanet dilerken, Merhumeye Allahtan rahmet diliyorum. Yani gene samimi olarak ''En iyi dileklerimle''.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sevgili Cengiz,

Ozellikle forumda daha onceki yazilarinda annenden bahsetmeni, hatta bir seferinde en son ne zaman gorecegimizi de bilmeden her seferinde ayrilip Amerika'ya geliyoruz demeni hatirladim bu postu okuyunca.

Gecen sene bu siralar babami kaybetmistim. Burak'in da dedigi gibi burasi gercekten kelimelerin bittigi yer belki de, ne tarifi, ne de sozlerle hafiflemesi mumkun.

Zamanla aci geciyor diyemeyecegim ama zamanla aciyi biraz bastirip, birlikte gecirilen zamanlarin hatiralari ile ortmek daha mumkun oluyor.

Basin sagolsun, bu zor gunlerinde bu kadar cok dostun oldugunu bilmek seni az da olsa teselli eder umuyorum. Sana sabir diliyorum, annecigine de Allah rahmet eylesin.

Ali

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Abi basiniz sagolsun.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Basin sagolsun Cengiz abi - mekani cennet olsun insallah saygideger validenin...

Yazilarindan tanidigimiz kadari ile cok ileri goruslu ve dunyasi genis bir hanimdi. Insallah gocup gitmaden evvel penceresinin altinin boyandigini da gormustur.

Biz gurbettekiler bu tip olaylarda uzakta olmanin suclulugunu hissediyoruz ama Cengiz abi inan annen herseyden evvel senin nerede mutlu isen orada yasamani temenni etti; uzakta olsaniz birlikte seyahatlere ciktiniz ve cok guzel anilariniz oldu... Kac kisi aldim anami Brezilya'lara goturdum diyebilir... sen evlat olarak elinden gelenin en iyisini yaptin; kimse aksini iddia edemez - onemli olanda o - sevgili validen goctugu vakit senin onu ne kadar sevidigin ve saydigin konusunda en ufak suphesi yoktu...

Allah rahmet eylesin,

MT
Last edited by Mert Tokman on Thu Dec 14, 2006 8:10 pm, edited 1 time in total.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ilgilenen ve soran arkadaslar icin, cenaze bugun kalkmis. Cengiz abi zar zor bilet bulmus yarin Istanbul'a geliyor. Ilgilenenlere cok tesekkur etti.

Mert'in yazdiklarina ne kadar katilsam da ve anne babalarimiz bize Mert'in dediklerini söylese de insan cok kötu bir ikilemde kaliyor. Ulke biraz yasanmaga deger halde olsa bir dakika durmam dönerim, sanirim bu forumda yurt disinda yasayanlarin hemen hepsi ayni seyi dusunuyordur. Bundan kastim ekonomik durum falan degil tabii ki, o sadece bir detay. Su anki deve kesen zihniyet, yobazlik, uc kagitcilik, tum degerlerin minimuma inmesi. Bu sokagin fotograflara yansimasi. En buyuk korkum dun Cengiz abinin dustugu duruma dusmek ama bir gun bizim de basimiza gelecek. Nasil altindan kalkacagiz hic bir bilgim yok, bir de uzakta onlari orda birakmanin verdigi uzuntu ve pismanlik biniyor. Cetin Altan babayi kaybedince bir buyuk raki devirmis. Ama insan anne babayi salt ayni kandan oldugu icin degil onlarin insani nitelikleri icin sevince bu karsiliksiz sevgiyi kaybetmek özellikle hassas insanlar icin cok guc. Dedigim gibi nasil kalkacagiz altindan cogu zaman kabus gibi insanin ustune cökuyor cunku bir formul de yok.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,

Merhuma Allah'tan rahmet, Akgün Ailesine bassagligi dilerim.

Birol Önder

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sevgili dostlarim, karde$lerim ve arkada$larim.

Acim cok buyuk. Annem hayatta en onemli varligimdi su son gunlerde sarildigim ve kendime en aziz bildigim. Rahmetli babam da ona guvenir hemen hemen cocuk yeti$tirme konusunda her $eyi ona birakmi$ti. 75 ya$inda idi. Herkesin anasi babasi cok kiymetlidir elbette bunu kiyas etmek icin soylemiyorum. Annem Gungor Akgun bizim yeti$memizdeki yaptigi fedekarliklar kelimelere sigdirmam mumkun degil. Bugun ne isem ona borcluyum. Bo$lugu dolmayacak.

Burada bana ba$ sagligi dileyen sizler gerek telefonla gerek e-mail ile ayrica arayip acimi paylasanlar da dahil hepiniz pirlanta gibi insanlarsiniz. Sizlerle acimi sevincimi her turlu duygumu payla$makta sevinc ve gurur duyuyorum. Bana sen yalniz degilsin sakin boyle du$unme diyenler haklilar. Hakikaten cok destek oldunuz. Eger hayatiniza buradaki yazi$malaimla bir renk katabildiysem ne mutlu bana.

Annem "oglum kaykilip yatip kalmaktan cok korkuyorum kimselere yuk olmak istemiyorum. Allah hastahane ko$elerinde de dert verip derman aratmasin. Acisiz agrisiz sizisiz bir olum versin" derdi. Kayinpederi dedeme bakti, kayinvaldesine babaanneme bakti, babama bakti, en son kendi anacigina bakti boyle yataga du$ulen hastaliklarinda. Ne dedigini cok iyi biliyor ve anliyordum. Ne derler hulisi pak kadinmi$. Istedigi gibi bir olum oldu. Sabah gule oynaya karde$imle kahvalti edip ak$ama beyin kanamasindan uyku gibi komada ucup gitti. Dogumdan ba$ka kendisi hastahane odasinda yatmami$ti. Ama bu ani gidi$in gerek karde$imde gerek bende yarattigi $ok ve uzuntuyu herhalde istemezdi. Her zaman iyi ki sizleri dogurmu$um bundan iyi evlat olamaz dese de $u ayrilik yuzunden bana biraz kirgindi. Elimden geleni yapip hayir duasini aldim ve icimde ah $unu yapabilseydim diye bir ukte kalmasa da yaninda olup elinden tutup o nur yuzunu son bir kere daha opup ote dunyaya ugurlamak kismet olmadi.

Unutmayin cennet analarin ayaginin altindadir. Sagsa ananiniz babaniz kiymetini bilin. Bu arada $u olumlu dunyada kirginligin darginligin hele hele aile icinde hic yeri yok. Gelmekte olan yeni yil ve kurban bayrami huzusu hurmetine her tirlu husumete son vermeye bakin. $u kubbede baki kalan ho$ bir seda imi$ denmi$ unutmayin.

Tekrar acimi payla$an ve payla$mak icin burada yazacak sizlere ayri ayri te$ekkur eder Allah'in sizi sevdiklerinize ve sizin sevdiklerinizi de size bagi$lamasini ve bu olum denen aci ayriligin her zaman gecinden vermesini dilerim. Buralarda bir muddet olamayacagim. Geldigimde tekrar goru$mek uzere.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Dec 14, 2006 9:29 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Sevgili Cengiz,

Basin sagolsun. Kaybin cok buyuk.

Annelerimiz karsiliksiz sevgisi bizleri ve ailelerimizi buralara kadar getirdi.

Umarim Istanbul ziyaretin biraz olsun gonlune su serper.

Mehmet

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Değerli büyüğüm Cengiz Akgün'ün kıymetli annesi hakkında tek okuduğum, birkaç ay evvel yazdığı duvar boyama meselesinin onu ne kadar üzdüğü idi. Olayı detaylıca okumuştuk bu forum alanından. Şimdi vefat haberini okuyunca oldukça şaşırdım ve üzüldüm. Boşuna dememiş Veysel, "Dünya bir han, konan göçer" diye...

Anayla babanın boşluğunu doldurmak kolay değil. Bazen kızsak da onlara, bazen özlesek de, ne kadar yaşlı da olsalar, bir gün yanımızdan bizden önce ayrılıp gideceklerini biliyor da olsak, "Sessiz Gemi"ye binip gittiklerinde hazmetmesi kolay olmuyor. Bu veda insanın içine oturuyor.

Rahmetlinin mekanı Cennet olsun. Cengiz Ağabey senin de başın sağolsun.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Allah rahmet eylesin Cengiz Abi, mekani cennet olsun insallah.

Basin sagolsun, Allah sabir versin sana da.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Allah rahmet eylesin, geriye kalanlara sabir dilerim.

Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Cengiz Akgun wrote:Sevgili dostlarim, karde$lerim ve arkada$larim.

Unutmayin cennet analarin ayaginin altindadir. Sagsa ananiniz babaniz kiymetini bilin. Bu arada $u olumlu dunyada kirginligin darginligin hele hele aile icinde hic yeri yok. Gelmekte olan yeni yil ve kurban bayrami huzusu hurmetine her tirlu husumete son vermeye bakin. $u kubbede baki kalan ho$ bir seda imi$ denmi$ unutmayin.
Ne guzel sozler soylemis olum acisiyla kavrulan yurek..Sanirim gencken kucuk daglari ben yarattim havasinda olup kimselere boyun egmeyen bizler hayatin bir noktasinda bir yerinde bu turden olaylarla karsilasinca biraz olsun goruyoruz hayatin gerceklerini.

Allah rahmet eylesin, gunahlarini affetsin Cengiz abi. Size ve ailenize de Allah sabir versin..Guzel Istanbul'a selamlar..
Mehmet

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Abi başınız sağolsun :(

Selim Yurdakul

Post by Selim Yurdakul »

Sevgili Cengiz Akgun,

Basiniz sagolsun, annenizin mekani Cennet olsun.

Allah rahmet eylesin.

Selim Yurdakul

Cem Oflaz

Post by Cem Oflaz »

Başınız Sağolsun, Allah geride kalanlara sabır ve uzun ömür versin...

Acılar paylaşıldıkça üstesinden gelinir. Allah Rahmet eylesin.

Post Reply