Fortis Kupasi FINAL : Kayseri Erciyes - BJK

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Otoparkta Ricardinho'ya ucan tekme atan adam bir sonraki karede Aziz Yildirim'a bir seyler anlatirken goruluyor. BU adam kimin nesidir acaba??

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=27216
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Sevgili Ali,

Mesajini okudum. Ulusoy'un demecini (satir aralarini) ikinci okudugumda Turkcemin zayif oldugu icin daha once anlamadigim ve senin ipucunla bu sefer Ulusoyun terbiyesizligini fark ettim.

Ali Koc olsam aninda Ulusoy'a dava acardim.

Vay be adamlarda ne dil varmis...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Gokcigdem wrote:Sevgili Ali,

Mesajini okudum. Ulusoy'un demecini (satir aralarini) ikinci okudugumda Turkcemin zayif oldugu icin daha once anlamadigim ve senin ipucunla bu sefer Ulusoyun terbiyesizligini fark ettim.

Ali Koc olsam aninda Ulusoy'a dava acardim.

Vay be adamlarda ne dil varmis...
Sevgili Murat, Turkcende problem oldugunu sanmiyorum, olsa olsa bu seviyede atismalara alisik olmadigindan ilk okumada dikkat etmemissindir. Ama katiliyorum, Ulusoy'un demeci de son derece de yakisiksiz, yani insan hayretler icinde okuyor hepsini. Ama eldeki malzeme, genel soylem bu. Serefsizler diye basliyor, sevgilin degilim diye devam ediyor, mevzu bir futbol maci.

Kameraya cok kotu yakalanmislar. Aurelio sezonu kapatmistir umarim. Ise bak, sahana deplasmana gelen takim oyuncularina stadda saldir, ondan sonra cikip sereften bahset.
Ufuk Elekler

Post by Ufuk Elekler »

Ya allahaskina bjk yede en az febe kadar haksizligin yapildigi bir macta febelilerin bu yaygarasi nedir ya? fb_GS macinda selcuk dereli penaltimizi yerken iyide simdi mi kotu? Akil,fikir,ahlak,vicdan vs.. febe cumhuriyeti sinirlarinada ugrayacak mi acaba? Ligten cekilmeyi dusunuyorlarmis. 2 hafta oncede penaltiyi taca atacaklardi göya. Er kisi sozunde dururmus. Cekilin ligtende Turkiyede Turk sporuda rahat etsin ya. Her isinize gelmeyen sonucta bu kadarda cirkefe yatilmazki ya. Sonra febeden neden nefret ediyorlar? Sizce neden???

Ufuk Elekler
Ölüm nerede gelirse gelsin,
Topragimda SARI KIRMIZI güller acacaksa, Mezar tasimda GALATASARAY'li yazacaksa,
el-fatiha'dan sonra GALATASARAY MARSI okunacaksa öyle ölüm hos gelmis sefa gelmis..!
Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Murat Özaydınlı'nın açıklamasından alıntılar:
''Ben artık burada devlet arıyorum. Devletin rolü nerede bu tiyatronun içinde. Ya devlet bu işe el koyar, ya da işler çığırından çıkar''
'Baktık hiçbir kanun işlemiyor, devlet bir şey yapmıyor, o zaman biz de kendi başımızın çaresine bakıp, FIFA ve UEFA nezdinde başvurularımızı yapmak zorundayız"
'Selçuk Dereli hakem falan değil. Beni dava da edebilir bu sözlerimden ötürü. Bence hakem değil, başka bir şey. Bütün maçlarının kaydını alıp FIFA'ya yollayalım. Üstelik bu şahsa FIFA kokartı verildi. 50 bin kişi sahaya inse ne olacaktı? Futbol Federasyonu Başkanı'na gidip, 'Ben görevi bırakıyorum. Bugüne kadar görevimi yaptım ama bundan sonrası karanlık' demesi lazım. İnsanların sabrı bir yere kadar. Yarın 100 bin kişiyi toplayalım istiyorlarsa. Futbol Federasyonu'nun önünde toplanılırsa veya statta olay çıkarsa ne olacak.''
''Artık Şükrü Saracoğlu Stadı'na gelecek hakemler ona göre davransın. Ayrıca Galatasaray ve Beşiktaş ile iki önemli deplasmanımız var, orada da yönetimlerine dikkat etsinler. Sporun spor için yapılmadığını net bir şekilde kavradık. 'Biz alet olmayalım' diyorduk ama herkes tavrını net belirlesin. Böyle devam ederse ne lig kalır ne başka bir şey. 'Hepsi sizin olsun' der, gideriz. Fortis Türkiye Kupası'nda bunu düşünüyoruz. Çivisi çıkmış artık. Söylenecek bir şey yok''

Fanatik gazetenin hakem yorumu:
Geçen sezon F.Bahçe'nin şampiyonluğu kaybettiği maçın hakemi Dereli, dün de ön plana çıktı.
Karşılaşmayı uzun süre iyi yöneten tecrübeli düdük, Baki’nin Tuncay’a yaptığı ve görmediği faul sonrası kontrolü kaybetti. Sarı kartı bulunan Baki’nin, Tuncay’a topla alakası olmayan bir durumda attığı tekmeyi görmezden gelen Dereli, tribünlerin tepkisini aldıktan sonra adeta dağıldı. Ardından maçın uzatma anlarında Mehmet Sedef’in elle oynamasını da görmeyen Selçuk Dereli, yan hakemin sarı kart uyarısına da kulak asmadı. Hem Baki, hem de Mehmet Sedef’i kırmızı kartla oyundan atmayan Dereli, özellikle uzatma dakikalarında maçı iyice çığrından çıkardı. Fenerbahçeli futbolcular, sinirleri gerildikten sonra oldukça sert müdahelelerde bulunmasına rağmen, Dereli olaylara seyirci kalmakla yetindi. ...

(BJK'lilerin gözünden maç: http://www.youtube.com/watch?v=UEqAX479fC0)

Federasyonun açıklamasının yanına koydukları rezalet Ulusoy resmi:
Image
"FB Yönetimi toplanıyor" haberinde kullandıkları "Reis" resmi:
Image

Ne Türk sporu ne de futbolu nasıl olsa bundan sonra iflah olmaz. Bari federasyonun başına da tarikatten birisi geçsin, belki o zaman doymak bilmeyen bu açlık, hırs, akıl tutulması biraz diner.
Biz de Go, eskrim, yüzmeyle falan daha çok ilgilenir arada bir de PAF'ları desteklemeye gideriz artık :(
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yakında futbola kan lekesi bulaşırsa bunda fenerlilerin katkısı büyük molacak..
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Ya bu Selçuk Dereli zaten adam gibi hakem değildi ki bu adamlar uyandılar da hakemi suçluyorlar. Alın size bir örnek: Yıl 2005, 2005-2006 Galatasaray-Denizlispor maçı. Amerika'dan geldiğim için her maça bilet alıp gidiyorum. Bu maça eşim Vanessa'yı da götürdüm, bol gollü maç seyretsin diye.

Galatasaray lige süper başlamıştır, Hasan Şaş gider mükemmel bir golle 1-0 öne geçirir. Daha sonra şans eseri Denizli gol bulur. Ama ondan sonra bize göre senaryo, şu anda gördüklerime göre sadece kötü hakem olmasından dolayı garip bir oyun başlar. Galatasaray'a fauller verilmez, Denizlispor'un vakit harcamalarına izin verilir. 40 metreden koşulup, Denizlili oyuncuya sarı kart verilir. Maçın sonlarına doğru atılan bir şutu Denizlili bir oyuncu uçup eliyle kornere çıkarır, hakem görmez. Maç 1-1 biter.

Ligin sonunda aynı Denizli Fenerbahçe ile 1-1 kalır ama Fenerliler sanki şampiyonlukları ellerinden çalınmış makaralarına başlarlar. Bu futbol garip bir oyun. Oyun içinde oyunlar sonsuz. Taa ligin başındaki bir maçı kimse hatırlamaz ama oradaki kaybedilen puan ligin sonunda adamı gelip vurur. Tabii o maçı ve o hakemi o gün Fenerbahçeliler eleştirmez çünkü işlerine gelmiştir. Bir sonraki hafta Galatasaray namağlup özelliğini de kaybeder ve Fenerbahçe lider olur.

Sonuç itibari ile ne Selçuk Dereli ne Fenerbahçe masum. Fenerli de değil, GSaraylı da değil. Sadece kötü hakem. Yani gün gelir Selçuk gelip seni de vurur.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şekip Mosturoğlu açıklama yapıyor. Bakalım gündemin bu derece yoğun olduğu bir zamanda gündemi değiştirebilecekler mi? :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şekip diyorki,

- Erman Toroğlu'nun bugünki yazısına aynen katılıyoruz..
- Selçuk Dereli bütün hatalrı bizim aleyhimize yapmıştır.
- Kaostan çıkışın yolu seçimdir. (Herkes erken seçim istiyor şu sıra :)
- Ligten çekilmemiz için 100 bine yakın faks gelmiştir (Bence çoğunu BJK'lı ve GS'liler göndermiştir :)
- Gelecek sene Fortis kupasında yetenekli gençleri oynatacaz (karışık laflar etti anlamadım)
- Şansal Büyüka, bize bir açıklama borçludur.
- Fenerbahçe havuzdadır. (Keyif yapıyor..)
- FİFA hakemleri hakkında dosya hazırlayıp FİFA'ya göndereceğiz. (Bizim hakemleri fifa'ya ispiyonlayacaklarmış???)
Last edited by Ismail Gezer on Sat Apr 28, 2007 1:48 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

FB onumuzdeki yildan itibaren Fortis Turkiye Kupasi'na genc takimlariyla katicalacakmis.

Lige devam edip etmeme konusunda onumuzdeki hafta aciklama yapilacakmis.

Ulusoy'a madde madde ve nisbeten makul cevaplar verildi Sekip Mosturoglu tarafindan, dil son derece makuldu.

Ama Aurelio-Rico olayinda Rico kanahatli oldu, olay iki kisi arasinda kisiseldir, Rico otoparka giderek ve mac sirasinda irkci sozlerle tahrikte bulunmustur dendi. Arada Aurelio'nun yaptiklarindan en ufak bir rahatsizlik, oyuncuyla konusma, ceza vs. ifade edilemedi.

Simdi Lig TV'ye giydiriyor, Sansal'a giydiriyor Sekip Mosturoglu.

Ali
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:
- Ligten çekilmemiz için 100 bine yakın faks gelmiştir (Bence çoğunu BJK'lı ve GS'liler göndermiştir :)
Burada cok guzel bir noktaya isaret etmissin. Bence bu derece icine kapanmis, ortami geren, yenilgiye hazimsiz bir yonetimleri oldugu surece ligden cekilmeleri iyi olur.

Tum BJK, GS, TS ve Andolu takimlari taraftarlari da faks yollamali, yuzbinler degil milyonlar olur. Lutfen cekilin, sakinlesin, sonra FB'yi ait oldugu ligimize geri dondurun. Dondukten sonra da bir mac kaybedince rakibinizi tebrik edin.

Ugur Boral'in kart gormedigi bir macta, goruntu televizyonlarda, youtube'da dolasiyor, hakem butun hatalari FB aleyhine yapti diyor. Adam Besiktas'in verebilecegi bir golunu iptal etmis, kasitli bizi kaybettirmek istedi diyor. Ayni adam FB-GS macinda penalti calamamis, maci FB kazanmis, Ulusoy neden bunu ornek veriyor diyor. Sahalarina gidip kafasi yarilip, yumruk yiyip cikan sporcu sayisi her mac artiyor, SM herkesi ciceklerle cok guzel karsiliyoruz diyor. Yani bir cikip gecen sen Sampiyonlar Ligi'ni de kazandik demedigi kaldi.

Siz Anelka'nin, Nobre'nin, Luciano'nun futbolu voleybola cevirip hakemlerin calmadigi donemde neredeydiniz yahu?

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sat Apr 28, 2007 1:56 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

ten çekilme kararlarını pazartesi verecekelrmiş. Şaşırtıcı birşey oldu ve bir gazeteci: - Neden bu kararı pazartesine bırakıyorsunuz? Maçta puan kaybedede bu kararı alırsanız değişik yorumlara yol açabilir. diye sordu. Şekip, hukuki birtakım sebepler öne sürdü..
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Futbolu çadır tiyatrosuna çevirdiler. Allah belalarını versin.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Hepinize Sam'dan sevgiler.1 aylik is gezisine ciktim bu yuzden foruma 10 gundur ilk kez bakiyorum.

Maci seyretmedim, sadece skor alabildim.EMaillere baktim hic bir BJK'li arkadasim da yazmamis.Gazetelere baktim, ortalik yangin yeri.

Az cok futboldan anlayan, sagduyusu olan olup bitenleri anliyordur eminim.

Bu is artik cigrindan cikti.

AY gecen sene neden istifa ettigini veya ne icin gitmek istedigini simdi daha iyi anliyorum.

FB ligden cekilsin.Hatta Sampiyonlugu matematiksel olarak kazanip ondan sonra ligden cekilsin.

Seve seve ikinci hatta ucuncu ligde kovalarim takimimi.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Can Baysan wrote:Futbolu çadır tiyatrosuna çevirdiler. Allah belalarını versin.
Mosturoglu bence Azizden de, digerlerindende asagilik.
Butun rezillikleri hukuka gore kilifina uydurmakla
ugrasan bir profesyonel. Igreniyorum bu adamdan.

Herifin dedigine cok guldum yalniz. Dedigine gore
Brezilyali Ricardinho Brezilya asilli Turk Aurelioya
irkci laflar etmis. Ne demis cok merak ettim? :-))

''Oglum var ya siz Turkler boylesiniz iste ?''

ya da ne bileyim

'' Sen Brezilyanin koyunden ben sehrinden
ben senden ustunum'' falan
mi acaba?
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply