Fortis Kupasi FINAL : Kayseri Erciyes - BJK

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu arada Vestel rovans macinda BJK'i 2-0 yeniyor. Ugur Inceman kaleye giden topu elle celdi, ama penaltiyi atamadilar. Onceki maci 4-0 kazanan BJK muhtemelen turu gecer.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Bu arada Vestel rovans macinda BJK'i 2-0 yeniyor. Ugur Inceman kaleye giden topu elle celdi, ama penaltiyi atamadilar. Onceki maci 4-0 kazanan BJK muhtemelen turu gecer.
Rezillik orada da diz boyu desene. Gecseler ne olacak turu?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Tolga Girici wrote:Arsenal gecenlerde Chelsea ile kupa maci oynadi. Wenger kupada o noktaya kadar hep genclerle geldigi icin bu macta da ayni kadroyla oynayacagiz demis ve 18 yas ortalamali bir takim cikarmis diye duydum. Ve mac uzatmalara kadar gitti, hatta kavga cikmis, seyreden var mi bilmiyorum. Sonuc olarak Chelsea kazanmis maci, ama Wenger'in idealistligine hayran kaldim. Burada yonetimin de payi buyuk, Chelsea macini mutlaka kazanmaliyiz deyip Wenger'in gozunu
Gerets'in genclere sans vermemesini, onlarin arkasinda durmamasini bugune kadar hep elestirdim. hala da elestiriyorum. ama sunu da atlamayalim:

gecen sene, kupa maclarinda aykut'u kalede oynatacagina soz verdigi icin, fener karsisina aykutla cikmisti. aykut frikikten golu yiyince, gerets'in medyada nasil topa tutuldugunu da hatirlayalim. adam, o baskilara dayanamadi, rovansa mondi ile cikmadi mi?

hoca nasreddin fikrasindakinin tersine, hirsiz suclu tamam da, ev sahibinin de ihmalkarligi var yani.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:Ali guzel yazmi$ Ozan. O zaman adama arkada$ bizim icin bir iki senenin onemi yok. Kupa lig onemli degil bize iyi bir iskelet ve omurga lazim. Al i$te eti senin kemigi benim bunlari yeti$tir dersin. Hem lig hem kupa hem Avrupa diyeceksin sonrada al $u genclerden olsun diyerek suyundan da koy diyeceksin. Kimi getirirsen getir hoca diye kicinla gulerler.

Kemal bir de Feldkamp demis. Aman ne iyi demis, onu da yazar dururum. Onun yasi Feldkamp'i iyi hatirlamaya yetmeyebilir eger abisi Hakan'in ikizi degilse.

Adam koca seneyi, 20 yasin altinda Hakan Sukur'le, Okan Buruk'la, Bolic'le, Arif Erdem'le, Tugay'la gecirdi, takimi sampiyon yapti, Avrupa'da ilk 16 ya mi ceyrek finale mi ne getirdi. 2 mac oynat, 3 mac yatir yapmadi. O Arif topa vuramiyordu Zeytinburnu'ndan geldiginde. Salaklar gibi kosardi. Uzerinde israr etti, sene sonunda bir top oynamaya basladiydi ya bu cocuga ne oldu dediydik. Firtina gibiydi, Manchester'li Giggs'e benzetirdim o Arif'in o sene oynadigi futbolu.

Feldkamp'la Gerets'in ismin yanyana getirip, guzel gunumun icine limon sikildi yine. Yaz baba yazalim, ayni seyleri tekrar eder dururuz.

Ozan Ersoy
Ozancigim, yasim abime yakindir, GS'i Derwall zamanindan beri severek takip ederim.

Felkamp iyi hocaydi. Gerets'de benim gozumde iyi bir hoca. Felkamp geldiginde 10 sene sureyle milli takimin iskeletini olusturan genc oyunculardan olusan takimi calistirdi. Turkiye futbolundan boyle bir kusak geldi gecti. Bunun yaninda Turkiyede seneler sonra Besiktas tecrubeside oldu. Ne Galatasaray'in , nede Besiktas'in kendisini kovaladigini hatirlamiyorum. Her iki seferde memlekette bir seneden fazla durmadi, ben ne anladim bu isten.

Gerets takiminda hazir olan oyuncuyu oynatiyor. Gecen sene basarili oldu, bu sene daha lig bitmedi. Galatasaray avrupada basari sonuclari istikrarli kenar yonetim ile gerceklesti. Her 6 ayda bir hoca degistirmek cozum degil.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yari Final belli oldu. FB de GB'ni 1-0 ile eleyerek son dortte. Tebrik ederiz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Cengiz Akgun wrote:Yari Final belli oldu. FB'de GB'ni eleyerek. Son dortte. Tebrik ederiz.
Tuh, gecen hafta AZ macini takip etmek cok daha zevkli idi. Bu defa Alex olmadan guzel bir kadro ile ciktiklari macta GB'nin tekrar yenmisler: 0-1 Boylece bir kac yuz bin dolari goturduler. Kupayi alanin odulu milyon dolari geciyor galiba..Tebrikler FB'li arkadaslara..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Dort buyuklerin ucu ve de Kaysei Erciyesspor.

Neyse, iyi oldu lige yukleniriz. :lol: :lol: Yandi ligdeki rakipler.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Insallah TS-BJK eslesir, Ziya Dogan'da gecer BJK'i.

Bu kupayi alacaksak bilmem kac yil sonra bu ancak TS ile our.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Fortis Türkiye Kupası yarı final eşleşmeleri belli oldu:

TRABZONSPOR
KAYSERİ ERCİYESSPOR
*
BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE

İlk maçlar: 4 Nisan
İkinci maçlar: 18 Nisan
Final: 9 Mayıs
Liseli vardı ya ah o liseli...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK yine öptü Feneri: 1-0

İsabetli Pas:
FB:441 BJK:210

Topa Sahip Olma:

FB: %60 BJK: %40

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:BJK yine öptü Feneri: 1-0

İsabetli Pas:

Topa Sahip Olma:

Ilginc bir sonuc; macin istatistiklerine bakarak. FB Turkiye kupasindaki ba$arisini bir yana birakirsak sence Saracoglu icin BJK'a Inonundeki bu 1-0 sonuc yeter mi? Bana kalirsa yetmez. BJK bir gol daha atip i$i saglama almali idi. Ama BJK'in en kotu zamaninda bile $aracoglundan ba$lari dimdik yukarda gururla ciktiklarini da kabul ediyorum. Bunu nedense bir GS yapamiyor kac senedir.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Apr 12, 2007 3:47 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote: Ilginc bir sonuc; macin istatistiklerine bakarak. FB Turkiye kupasindaki ba$arisini bir yana birakirsak sence Saracoglu icin BJK'a Inonundeki bu 1-0 sonuc yeter mi? Bana kalirsa yetmez. BJK bir gol daha atip i$i saglama almali idi. Ama BJK'in en kotu zamaninda bile $aracoglundan ba$lari dimdik yukarda gururla ciktiklarini da kabul ediyorum. Bunu nedense bir GS yapamiyor kac senedir.
Fenerbahce iyi paslasiyor. Daum zamaninda iyi oturttu paslasma olayini. Zico onun mirasini yiyor, ustune pek birsey koyamadi. O da Gerets gibi dezavantajli duruma gecmeden oyuncu degistirmiyor, garip tercihleri var. Deivid'i sag kanat yapmis , Hasan Kabze gibi. Kenarda Yozgatli gibi boyle maclarda iyi oynayan bir adam var. Fenerbahce forvetlerini iyi kullanamiyor. Tuncay'in soldan deparlari olmasa ve Tumerin uzaktan sutlari olmasa pozisyon bulamayacaklar. Kezman niye oynatilmaz onu da anlamiyorum. Appiah'in oynatilmamasini hic anlamiyorum[ekleme: Appiah sakatmis, pardon. ama onu da oynattigi zaman sag kanat oynatiyor.]. Kupayi ciddiye almiyoruz mu demek istiyorlar acaba. FB iki kat pas yaptigi halde iki takimin da 10ar sutu var, bunlarin 3u kaleyi bulmus.

FB seyirciyi de arkasina aldiginda Kadikoy'de epey baskili oynar. Ama isin ilginci BJK ozellikle Kadikoy'de baskiyi cok iyi kaldiriyor ve Inonu'dekinden daha iyi sonuclar aliyor. FB Ilk yari one gecemezse panik olmaya baslar.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB oynamasi gerektigi gibi oynadi aslinda.Fakat zamanla BJK'in uzerlerine gelmemesi ile agresif oynamaya basladi ozellikle ikinci yari ve Bobo oyuna girdikten sonra.Hucumda yerlesik iken kaptirilan bir top ve bizim defansin olagan kademe hatasi ile gol yenildi.Genel olarak FB iyi oynadi,rahatti.BJK kosmuyor,pres yapmiyor.Ricardinho ve Delgado ikilisi BJK'in handikapi bence.Muhtemelen ikinci macta bir tanesini de oynatmayip Kleberson'u yerlestirir ikinci on libero olarak.Nobre'yi de ileride tek birakip canakkale gecilmezi oynar Tigana.

Zico kadro icin elestiriliyor fakat dogruyu yapti Kezman ve Alex konusunda.Hele ki Tumer'in icin olan bu kadar kulisten sonra ikisinin bir arada oynatmasi hata olabilirdi.Zico kafasi rahat bir adam.Hata yapiyor dogru.Ama geldigi futbol kulturunun stili belli.Bunun zaten disina cok cikamaz.Ama stres olmuyor ve bildigini okuyor.Bu yonu hosuma gidiyor.

FB dunku oyununu oynarsa iki hafta sonra gol atar ama yemeyecegi konusunda garanti vermek zor.

FB'nin sampiyonlugu cozecek macin arifesinde BJK ile eslesip Inonu atmosferini yasamasini avantaj goruyorum.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:BJK yine öptü Feneri: 1-0

İsabetli Pas:

Topa Sahip Olma:

Ilginc bir sonuc; macin istatistiklerine bakarak. FB Turkiye kupasindaki ba$arisini bir yana birakirsak sence Saracoglu icin BJK'a Inonundeki bu 1-0 sonuc yeter mi? Bana kalirsa yetmez. BJK bir gol daha atip i$i saglama almali idi. Ama BJK'in en kotu zamaninda bile $aracoglundan ba$lari dimdik yukarda gururla ciktiklarini da kabul ediyorum. Bunu nedense bir GS yapamiyor kac senedir.
1-0 yenen takım biz olsaydık elbette yetmezdi. Gidip 4-0 yenilmekten korkuyor olurduk şimdi :D

Ama BJK, ne kadar rezil durumda olursa olsun FB'ye karşı psikolojik bir üstünlüğü var. O nasıl birşeydir ve neden kaynaklanır anlamam ama vardır :D

FB'nin çok üst düzey bir performans ortaya koyması gerekecek..

Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Benim görüşüm 2. maçta BJK savunmaya çekilmek, tek forvetle skoru korumak gibi bir strateji izlerse bittiğinin resmidir.Bir bakın kaç takım savunma yaparak FB'den puan aldı (münferit 1-2 maça değil genel olarak sezona bakın).Ancak tüm sahada basar ve FB'ye boş alan bırakmazlar, Alex ve Tümeri iyi marke ederlerse sonuç alabilirler.

Saygılar.

Post Reply