Fortis Kupasi FINAL : Kayseri Erciyes - BJK

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

2 penalti da verilseydi neden varildi diye soramazdi kimse.
Erciyes in attigi golde ise BJK li oyuncu Erciyes li oyuncuyu ceza sahasi icinde tutarak iterek engelledi Erciyes li oyuncu yere düstü topta onun önüne ve golünü atti. Normalde golün sayilmasi gerekiyordu, kötü niyetli bir hakem golü vermez penalti verirdi önceden programlanmis bir hakem hic birini. Arzuma ise Erciyes li oyuncunun faul yaptigini görmüs, demek ki onun bulundugu mevkiden öyle görünüyormus. Erciyes iyi mücadele etti en azindan penaltilara gelmeyi haketmisti :-(
Last edited by Serif Halimler on Wed May 09, 2007 10:57 pm, edited 1 time in total.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Centilmenlik acisindan Istanbul takimlarinin Erciyesspor'u ornek almasi lazim. Mactan sonra efendiligi hic elden birakmadilar, hakemden hic bahsetmediler. Kupa torenine de sonuna kadar katildilar, helal olsun.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Tolga Girici wrote:Centilmenlik acisindan Istanbul takimlarinin Erciyesspor'u ornek almasi lazim. Mactan sonra efendiligi hic elden birakmadilar, hakemden hic bahsetmediler. Kupa torenine de sonuna kadar katildilar, helal olsun.
Helal Erciyesspor'a, helal Büyük Kaptan ve çocuklarına. Büyük Kaptan Galatasaray'ımıza yakışırdı. Gerets, Götz falan ile olacağımıza Kaptan ile olabilsek keşke. Imparator'dan kaptığı çok şey var, pozitif tarafları da Imparator'dan fazla. En azından kendini bulutların üzerinde değil, sahanın hizzasında görüyor. Bizdeki emeklileri gönderip, Kaptan'ı ve Suat'ı getirsek bu takım gelecek 5 yılda en azından 4 şampiyonluk ve 3 çeyrek final görür Avrupa'da. Katılan var mı?
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Sinan Edil wrote:
Tolga Girici wrote:Centilmenlik acisindan Istanbul takimlarinin Erciyesspor'u ornek almasi lazim. Mactan sonra efendiligi hic elden birakmadilar, hakemden hic bahsetmediler. Kupa torenine de sonuna kadar katildilar, helal olsun.
Helal Erciyesspor'a, helal Büyük Kaptan ve çocuklarına. Büyük Kaptan Galatasaray'ımıza yakışırdı. Gerets, Götz falan ile olacağımıza Kaptan ile olabilsek keşke. Imparator'dan kaptığı çok şey var, pozitif tarafları da Imparator'dan fazla. En azından kendini bulutların üzerinde değil, sahanın hizzasında görüyor. Bizdeki emeklileri gönderip, Kaptan'ı ve Suat'ı getirsek bu takım gelecek 5 yılda en azından 4 şampiyonluk ve 3 çeyrek final görür Avrupa'da. Katılan var mı?
Hem Kaptanin biraz daha tecrube kazanmasi icin, hem de Ozhan Canaydin'dan kurtulmamiz acisindan bir iki sene sonra gelse iyi olur. Yoksa Terim, Hagi gibi Bulent'i de harcayip atabilir Canaydin.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Tolga Girici wrote:
Sinan Edil wrote:
Bizdeki emeklileri gönderip, Kaptan'ı ve Suat'ı getirsek bu takım gelecek 5 yılda en azından 4 şampiyonluk ve 3 çeyrek final görür Avrupa'da. Katılan var mı?
Hem Kaptanin biraz daha tecrube kazanmasi icin, hem de Ozhan Canaydin'dan kurtulmamiz acisindan bir iki sene sonra gelse iyi olur. Yoksa Terim, Hagi gibi Bulent'i de harcayip atabilir Canaydin.
Onu düşünmedim değil ama adamcağız demir attı Galatasaray iskelesinde. Rakibi yok. inşallah söz verdiği gibi yapar ve başkanlığı Adnan Polat'a bırakıp gider bir sonraki seçimde.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

"Moral bozucu" olmanin da otesi, unufak edici birer haftasonu geciren iki finalistten, teselliyi bulan Besiktas, hepten duman olan Erciyes oldu. Mactan sonra roportajda, Orkun "simdi cok uzgunuz ama, yarin sabah, hepimiz cok mutlu olacagiz, cocuklarimiza anlatacagimiz bir animiz oldu" diyordu. Levent'in de birkac kere yazdigi gibi, bu kupanin ligde kalma savaslarinda, hepten hepten daha kotu bir etkisi olmamasi icin, Orkun'un dediklerini hepsinin uygulamasi sart...

Ve evet aslinda, herhangi baska bir takim (hele su anki kafa yapisiyla Fener filan) o penalti pozisyonlarini yasamis olsaydi, bu hakemin de dudugunu birakmasi, serefi, hirsizligi filan ortaya gelmeyen kalmazdi. Sportmenlikleri cok buyuk tebrik hakediyor hemsolarin, umarim ligde kalirlar da, bizden aldiklari puanlar da heba olmaz hepten! :)

Bulent'in gelmesi konusunda, daha onceden burda hazir olduguna dair bir roportaji gecilmisti ama, daha yakin zamandaki bir roportajindan bir alinti yapayim:
Ajansspor wrote:...
Galatasaray konusuna geçelim.. Eski takımınızla adınız her zaman anılıyor. Bir teklif aldınız mı?
Ben düşünmüyorum, istemiyorum! Erciyesspor’la sözleşmem var. 2,5 yıllık sözleşmemi devam ettirmek amacındayım. Ama sezon sonunda oturup konuşacağız. Benim bazı isteklerim var. Tabii bunlar gerçekleşmeden bazı şeyleri elbette ki kabul etmem. İsteklerimi dile getireceğim ve onlar olacak! Yani kontratım 2,5 senelik diye, isteklerim olmadıktan sonra devam etmenin anlamı yok. Tabii bu isteklerim başka takımlar için de aynı. Bu prensipler değişmez benim için.

İsteklerim maddi anlamda şeyler değil. Ben maddi olarak anlaşmamı zaten yaptım.
...
Bir de, 2002 dunya kupasina giden oyuncularimiza otomatik antrenorluk sertifikasi/diplomasi(?) verilmisti sanirim ama, Buyuk Kaptan'in daha aslinda Teknik Direktorluk diplomasi yokmus anladigim kadariyla.
Özgür

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Maci izlemedim ama buradaki arkadaslarin hakem yorumunu dikkate alarak yaziyorum. Dunyanin baska hangi ulkesinde biri en sohretli, oburu en zayif takim kupa finalinde oynarken hala sohretli takim lehine mac yonetilir? Bir sporsever olarak hep zayif takimi tutarim. (GS haric :D )Bugun tipki ekonomide oldugu gibi futbolda da oligarsik yapinin ve kisilerin tum degerleri yiktigini gormek beni cok uzuyor :cry: Sonra niye bizde sadece 4 takim sampiyon, niye kupalara belli takimlar ambargo koymus diye aglayip duruyoruz. Yillarca dandik Turkiye-Fed-Zortis kupasinda da aptalca bir seri basi uygulamasi ile zayif takimlarin ust turlara cikmalari engellenmedi mi? Ne zaman tek macli eliminasyon yapildi, nice surprizler olmadi mi? Ya zartzurt kupasini da ufaklara birakiverin be...

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

PDA ile yazinca mesajlar bazen cift bazen de bitmiden yanlis bir tuslama ile gidiveriyor.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Post Reply