Fortis Kupasi FINAL : Kayseri Erciyes - BJK

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Cengiz Akgun wrote:B I$te oynadiklarinda A takiminda ah mah dedirten iclerinde bir Arda cikti.
o da bugun, su genc yasta gs'a yasattiklarinin karsiligini almis bazi kendini bilmez nokta noktalardan. artik nokta noktalara, akliniza gelen en agir hakareti yazabiirsiniz. icimden gecen bu. muhtemel o terbiyesizler, lafi acildiginda "gencleri oynatalim, onlerini acalim" laflarinin bayraktarligini da yapiyorlardir. boyle taraftara bu gs bile cok. yazi yahu. o gencecik cocuga yazik.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:Bu Gerets'e giydirilme i$ini pek anlami$ degilim. Biz Hagi'yi da gorduk. Kac tane genci oynatabildi birader. $ampiyonluk alinan yildan daha iyi durumda iken adam bir kapris yuzunden $ampiyonlugu verip 100. yilda herkesi eli bogrunde birakti.

I$te yabancilar da ortada. Kim gelicek saniyorsunuz Gerets gidince? Marinho mu? Sir Ferguson mu? Del Bosque'tan Tigana'ya Daumdan Zico'ya kadar gorduk. Bence Gerets bunlarin yaninda gul suyu gul suyu. Bir gencler tutturmu$ gidiyorsunuz. I$te oynadiklarinda A takiminda ah mah dedirten iclerinde bir Arda cikti. Gerisi sagda sola gitti. 2 ay icinda amanin bu adami niye kiraya yolladik diye uzuleceginiz biri cikti mi bugune kadar. kim nerede destan yaratiyor da neden GS da oynatilmadi diye sac ba$ yollaniniz var icinizde. Birakin PAF maclarini.

Bakin Yilmaz Vural FB macindan sonra gosteri yapiyormu$. Yerli maliyim ama Koln spor enstitusu mezunuyum hepsini okuturum demi$. Getirsinler gorelim. Kolaydi oyle GS da TD'lik yapip bu ha$at heriflerele ugra$mak.

Ha anladim bir de Lucescu var. Bir i$aret etseler ko$arak gelir. O gelsin bu gitsinle olacak i$ degil bunlar. Adam gibi futbol oynayabilecek adam lazim. Gerets bu durum kar$isinda dalgasini geciyor. Bakti ki ya oyle ya boyle alttan oyuyorlar. O kacin kurasi o. Boyle ba$a boyle tra$ dedi ve vurdu usturayi dazlak iyice gozukmeye ba$ladi. $imdi yerseniz ben giderim demi$ aman dur demi$ler i$te.

Gerets GS'ya muhtac degil bunu kafanizdan cikarin. O gider yine Avrupada daha iyi bir takimi bulur cali$tirir. Ac filan kalmaz. Boyle agiz kokusu da cekmez. GS bu butce bu yonetimle ne yapabilir bir cozum yolu varsa soylesin Gerets gitsin di$inda. Kim gelecek onu da soyleyiverin.
Cengiz Abi,

Ben Gerets'in gonderilmesi taraftari degilim(degildim),daha once yazdiklarimi okuduysan.Sadece anlayamadigim bazi seyler konusunda elestiriyorum,o kadar da olur.

Her genc futbolcu Arda kadar oynayamaz tabii ki.Bazilari buyuk takimlarda gorev de yapamayacak belki de.Bazilari duzenli olarak oynuyorlar gittikleri takimlarda.Esasinda blok olarak sezon basinda bir 2.Lig takimina gidebilselerdi,daha da iyi durumda olurlardi.
Bu oyuncularin buyuk cogunlugu en az su anda A takimda oynayan agabeyleri kadar yetenekli,cogu da daha yetenekli.Onlarin problemi sureklilik,bir mac varlar,2-3 mac yoklar.Mehmet Guven Inamoto kadar sans bulsaydi,ondan daha iyi durumda olurdu.Ugur Ucar gitti Kayserispor'a,su anda bizim takimin sag bekinde oynayamaz mi?Ferhat hata yapti diye oyundan alindi 1-2 defa,Orhan Ak,Tomas,Hasan Sas,vb. hatasiz mi oynuyorlar?Ferhat'ta israr edilseydi,bugun Orhan kadar iyi hatta buyuk ihtimalle daha iyi bir sol bekimiz olurdu.Carrusca alindi Arjantin'den;yetenekli ama gucsuz,devamli dengesini kaybediyor.Cafercan da onun kadar oynardi,bu konuda bana inanabilirsin.

Ben PAF maclarina giderim,cunku cogu macta A takimdan daha iyi futbol oynuyorlar.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

BJK macini alsinlar, hersey unutulur, Manisapor'a atilan 4 gol misali. Hasan
Sas'in son dakikalarda (aslinda mac boyunca) kepaze hareketleri, takimin
beyinsizler takimi olusu (basta Sabri, Umit Karan ve Cihan olmak uzere
Tomas vesayre), Umit Karan'in ne kadar golcu oldugu (o bir sirk artisti, ben
bunu hep söyluyorum). Hasan Kabze'nin bu haliyle ilkonbirde olmayisi,
genclere deger veren hoca olarak lanse edilen Gerets'in Mehmet Guven,
gencleri katledisi vesayre. Ne oyuncular ona, ne de o oyunculara guveniyor.
Guvendigi yegane isim yan pas, geri pas ustadi Inamoto. Her ne kadar görev
adami olarak gözuksede takima katkisi yok denilecek kadar az bence. Gerets
tutucu bir TD, ve israrci. Oyunu Mondragon kadar okuyanbilen bir adam, SARLATAN.

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Sayin site admin,

Oyunculara, Gerets'e sovunce ne oluyor, kendimizi mi rahatlatiyoruz?
Yani koca adamlara yakisan uslup buysa her kotu oyundan sonra foruma giren saydirsin...

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Hasan Tezcan wrote:Gerets tutucu bir TD, ve israrci.
Gerets ilk geldiginde kasmiyordu. Simdi kasiyor. Bu ortamda kasmamak mumkun mu? Kimin karsisina Adnan Polat gibi bir tuhaf adami cikarsalar, kasar!

Gec bile kalmis Gerets. Kimse supermen degil!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Osman Kiciman wrote:Sayin site admin,

Yani koca adamlara yakisan uslup buysa her kotu oyundan sonra foruma giren saydirsin...
Kusura bakma Osman, ama nasil bir boktan mac sonrasi (Manisapor) GS pohpohlaniyorsa
kötu bir netice sonrasi bazi sözcukler kullaniliyor. Beni digerlerinden ayiran,
bu tur benzetmeleri devamli yapiyor olmam. Gerets benim gözumde TD
degil, bunu defalarca belirttim. GS'in gidisatini hic ama hic begenmiyorum bu
iki. Umit Karan, Mondragon gibileri tuttugu yerin adamlari degiller, bu 3
vesayre. Bunu her mac sonrasi bangir bangir dile getirmem kimseyi
rahatsiz etmesin. Sende GS hakkinda guzel seyler yazarsin olur biter.
Benim amacim moral bozmak degil. Öyle algiliyorsaniz yorumumu
okumayin.

GS'da anormal isler oluyor. Oyuncular harcaniyor, maclar veriliyor, bana
göre yanlis isler yapiliyor. Cikip hersey iyi, ne guzel top oynuyorlar,
Gerets bir deha diyecek mide yok bende. Bana göre Gerets bir
sahtekardir, diplomasi olsun olmasin fark etmez. GS'in degerli vaktini
caliyor, tas ustune tas koymadan cekip gidecek gunun birinde, o zaman
gecmis senelerin muasebesini yapariz seninler.

Dedigim gibi GS BJK macini alir hersey unutulur, ama kötu bir netice
akabinde tansyon daha da artar. Hafizamiz cok zayif malesef, ben halen
o verilen puanlarin, yapilan hatalarin muasebesini yapiyorum, cunku kolay
kolay unutmam. Dunku maci da unutmayacagim. GS'in Erciyez gibi bir
takima elenmesini gercekten hazmedemiyorum. Bunu hicbir sey ile örtbaz
edemezler.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Hasan Tezcan wrote:
Osman Kiciman wrote:Sayin site admin,

Kusura bakma Osman, ama nasil bir boktan mac sonrasi (Manisapor) GS pohpohlaniyorsa
kötu bir netice sonrasi bazi sözcukler kullaniliyor. Beni digerlerinden ayiran,
bu tur benzetmeleri devamli yapiyor olmam. Gerets benim gözumde TD
degil, bunu defalarca belirttim. GS'in gidisatini hic ama hic begenmiyorum bu
iki. Umit Karan, Mondragon gibileri tuttugu yerin adamlari degiller, bu 3
vesayre. Bunu her mac sonrasi bangir bangir dile getirmem kimseyi
rahatsiz etmesin. Sende GS hakkinda guzel seyler yazarsin olur biter.
Benim amacim moral bozmak degil. Öyle algiliyorsaniz yorumumu
okumayin.

GS'da anormal isler oluyor. Oyuncular harcaniyor, maclar veriliyor, bana

Dedigim gibi GS BJK macini alir hersey unutulur, ama kötu bir netice
akabinde tansyon daha da artar. Hafizamiz cok zayif malesef, ben halen
o verilen puanlarin, yapilan hatalarin muasebesini yapiyorum, cunku kolay
kolay unutmam. Dunku maci da unutmayacagim. GS'in Erciyez gibi bir
takima elenmesini gercekten hazmedemiyorum. Bunu hicbir sey ile örtbaz
edemezler.
Galatasarayin Erciyesden kotu oynayipda turu verdigine katilmiyorum. Erciyes mucadehele etti , oyunu kitledi, pozisyon yaratmadi, yarim pozisyondan penalti oldu, mac berabere bitti.

Gecen sene sampiyon olan takimla bu sene kadrolari arasinda cok az bir fark var. Performanslara bakarsanizda en bariz fark , bu sene golculerin formsuz olmasi, ozetle 4 dort forvetin attigi gol sayisini karsilastirin. En basitinden Necati 18 kusur gol atti,bu sene gol attigini hatirlamiyorum. Veya Hasan Sas gecen seneki verimini dusunun. Hasan Galatasaray'da sezon sonu imza atacagi zaman etkili olur , geri kalan zamanda aklina gore takiliyor, sahada kavga ediyor. Eger takiminda sene icinde 5 penaltidan 4 'u kaciyorsa , hocaya yuklenmenin yarari olmaz.

Galatasaray takiminda genclerin az oynatilmasinada katilmiyorum. 3 mac arka arkaya yenilse , forumda yazanlarin cogu baslar biz dedik ama oyle oynatilsin demedik.

Futbol denge isi, Gerets Felkamp zamani disinda Galatasaray'da gencleri en fazla oynatan hoca. Mehmet Guven az oynamis, ayip olmus, bir daha oynayamaz diyenleri duygusal buluyorum.

Futbolcularin tavri , yonetimin hocaya tavri bu seneki durumun ozeti. Akillica bir isti hoca ile sozlesme yenilenmesi, gec kalinmadiysa sonuclarini gorecegiz.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote: GS'da anormal isler oluyor. Oyuncular harcaniyor, maclar veriliyor, bana
...
Gerets sahtekar lafini ilk senden duymuyorum Hasan. Bu cakar da aynisini soyluyor. Hakikaten ne gibi bir sahtekarligi var. Kim iyi de oynatmadi ve maci verdi. Ba$kasi olsa ne yapardi. Bak ne guzel sayiyorsun. Umit karan falan filan diye. Adam bugun GS'da en cok gol atmi$ adam. Onu mu kesecekti. Bu saydiginiz gencler oyunda olduklarinda ne yapiyorlarda Gerets ulan bunlar ba$arili olursa ben kahrimdan olurum diyerek adamlarin onunu kesmekte. Dun Ozandan da duydum. Beyinsiz Mehmet Guven'i oyundan aldi pekala da oynuyordu dedi. TRT'de maci anlatan adam adami tanimiyor herhalde Mehmet Guven diye birinden adam cikana kadar bahsetmedi. Ne yapti hakikaten Mehmet dun de Gerets sahtekarligi yuzunden bu cocugu harcadi. Adamin elinde cerden copten adamlar var. Evet Gerets'in tembellik edip bunlari cali$tirmadigi dogru. Ama adama asilik ediyorlarsa ben de cali$tirmam acikca soyleyeyim. Ikincisi adam arakasinda bu sene yonetim filan olmadigini biliyor. Bu durumda i$ zevki filan kalmaz. Aslinda ben de merak ediyorum ne diye Gerets GS'da vaktini bo$a harciyor diye. Cevabi onunda tembelligi. hazir parasi gelirken sonuna kadar gidecek. Ondan sonra Allah kerim dedi belki. Burasi profesyonel bir klup. Adamlarin futbolu ogrenmeye degil oynamalari icin takima girmeleri lazim. $u Sabri ya da hasan $a$'in yerinde olsam hergun antremandan sonra 100 friki atarim. Ayagimi ali$tiririm. Artik mekanik olur. vurdugumda top daglara ta$lara gitmez. Attigim her korner kavis ile Kalenin onune istedigim noktaya du$urturum. Insanin icinde olmali icinde. Bunlar tam anlami ile haysiyetsiz herifler. Turkiyede senelerce dirsek curutmu$ bir meslek sahibinin hayal edemeyecegi paralari almaktalar ama bu paranin kar$iligini verememekteler. I$in kotusu onu bunu suclamakla me$guller.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote: GS'da anormal isler oluyor. Oyuncular harcaniyor, maclar veriliyor, bana
Hasan, GS'in kiymetli vaktini Gerets mi kaybediyor cidden? Yarin al Mourinho, Capello, Hiddink, getir bu kadronun basina, ne olursun, belki Erciyes'i elersin, o da belki. Bu mu GS'in vaktini degerlendirmek?

GS'in artik pek de kiymetli olmayan vaktini durustce cikip kimseye GS'in kendilerinin de kismen sorumlu olduklari durumunu anlatmayan, hocasina bizim birkac sene iddiali oyuncu alacak durumumuz yok, lutfen gencleri kullan diye yon vermektense hocanin oynadigi kumara islerine gelince rastgele deyip, islerine gelmeyince hocayi gunah kecisi yapan yonetim harciyor.

Ya hocana biz senden acil basari beklemiyoruz, bir temel kur, iyi gunde de senin olacak bu takim dersin (hoca dinlemiyorsa sepetlersin) ya da iyi adam alirsin. Sen yabanci diye millete Marek'i Inamoto'yu sok (yildiz subjektif birseydir diye de herkesi ahmak yerine koy), sampiyon olunca cik basariliyiz de, is terso olunca hocaya kabahat bu, ne iyi hayat yahu.

Hoca ayni adam, Hollanda'da da, Almanya'da da, burada da. Bizim hafiza problemimiz kimsenin cikip bunlara hoca iyi degilse babam mi Hagi'yi kovup getirdi bunu buraya diye sormamasinda, baska birseyde degil.

GS mecburen curuk bir futbol oynuyor, cunku bunu acik acik yazalim, kadrosunda bir tane duzgun orta saha oyuncusu, bir tane bek/kanat adami yok. Gerets de gidip elinde nisbeten iyi olan forvetlerle kotu Turk takimlari arasinda idarei maslahat yapma derdinde (cunku kendisinden beklenen o, idarei maslahat). Forvetler de sakat/formsuz olunca o da catliyor. Erciyes'i elesek ne olacak, 6 puan farkla lider olsak ne olacak, kadron yalan iste, adam gibi her Avrupa takimi yarim saatte iki gol atiyor, onu saklayabilir misin?

Real'in cokusunden beri diyelim, yani son 3-4 sene icinde Avrupa'da futbol iyice degisti (tabii bu surece Rehhagel'in Yunanistan ile Avrupa sampiyonlugu, Mourinho'nun Porto ile CL kazanmasi, Chelse'nin yukselisi, Liverppol'un CL kazanmasi vs. falan da dahil onceden). Gecer akce son derece saglam orta saha ve defanslar, Real usulu o hucum yildizi, bu hucum yildizi diye takim kuranlar catladi. Iki istisnasi vardir, ya da bir bucuk, biri Barcelona: o saglam defans ve orta saha yerine hala Ronaldinho, Eto'o, Messi, Deco, Xavi, Guily gibi ofansif ozelliklerii cidden olaganustu bir kadro ile saldiriyor (yanlis anlama olmasin, Edmilson, Marquez, Puyol, Belletti, van Bronkhorst vs. kotu adamlar degiller, ama takimin odagi bunlar degil, kalecileri de fecaat, Barca forveti ile yasayip, forveti ile oluyor).

Senin elinde o forvet varsa bu dogru hesap olabilir, ama Chelsea, Man. U., Lyon, Liverpool (ve yarim istisna Arsenal--o da ofansif yetenekleri cok fazla oldugundan), tum Italyanlar hep son derece saglam orta sahalar, iyi defanslar ile oynayip, yeri gelince 1-0 mac kazanip (Drogba'ya bakin bu sene) isine bakiyor.

Sen simdi Ayhan, Okan, Inamoto, Mehmet o, Mehmet bu ile ne yapacaksin, defansinda bek yok, ortada biri cezali sakat oldu mu Tolga oynuyor. Tabii Hakan, Umit, Necati, Hasan K. arasinda formda olanlari oynatir, daha cok atip mac kazanmaya bakarsin.

Gerets buna ne yapsin?

Ama adamlar burasi babamizin mezunlar dernegi gibi yonetiyor. Gerets yollanir, yeni gunah kecisi gelir-- kim isterse gelsin, GS'in artik kiymetli vakti falan da yok, bes senelik cycle bitti, GS kirk yilda bir Avrupa'da parlayip sonen kenar ulke takimlari arasina katildi, UEFA siralamasinda kimbilir kacinciyiz seneye--sarkida dedigi gibi, sen de artik herkes gibisin, her kenar ulke takimi gibisin. Cunku maddi durumu batirmisin, bir Lucescu-FT isi yapmisin, bunlari gorup birseyler yapacak bir yonetim yerine ayni beceriksizleri iki senede bir secip secip duruyorsun, onlar da Luce gitsin, FT gelsin, FT gitsin Hagi gelsin, Hagi gitsin Gerets gelsin yapiyorlar.

Cidden Gerets mi bu tabloda problem? NFL'in TV sozlesmesi milyarlarca dolar, adamlar salyalar akitarak futbola bakiyor, emekli olan NFL commissioner Paul Tagliabou bir demecinde "Amerikan futbolu hic bir zaman futbol popularitesinde olamaz, bu bizim ruyamiz olur, ama biz elimizdeki pazar ile yapilabilecegin en iyisini yapiyoruz" dedi. Adamlar Ingiltere'de takim satin almaya basladilar, Emirates stad yapti. Futbol bilmem kac milyar dolarlik bir pazar olmaya, dunya capinda cok onemli bir "business" olmaya gidiyor.

Bizim uc-bes sene once bu surecin akintisina kapilip birseyler yapma sansimiz oldu: musluman ulkelerde, ucuncu dunya icinde marka ol, kutuplasan dunyada ezilmislerin bayragi ol. Real'e, Chelsea'ye, Man U.'ya, Bayern'e, Milan'a, Inter'e sempati duyamayanlarin ama futbolsevenlerin, sevdigi takimi yukarilarda gormek isteyenlerin takimi ol. Simdi bu parsayi Barcelona topluyor (bir final oynasa Lyon dahi toplayacak), Kosta Rika'da toplasan uc yuz kisi yoktur bir koye gir, acik bir kahve, etraf Barca bayraklari, atkilari, Ronaldinho posteri dolu. Bir kismi Ispanyolca konusmaktan tabii, ama adamlar Hasan Sas'in adini da biliyor, Hagi'yi de biliyor. Ezilmisi temsil eden kimse olmayinca "Katalan ezilmisler'" (Allah herkese boyle ezilmislik versin) o rolu dolduruyor.

Biz o treni kacirdik, kiymetli vakit bitti. Biz de artik herkes gibiyiz, vaktimizin kiymeti falan da yok, gidecegimiz bir yer de yok, bu beceri, bu yonetimle bu kadar olur bizden de. Erciyes'i eleyip eleyemedigi olay olan bir klup olduk. Gerets GS'in hangi vaktini harciyor Hasan?

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kemal Bakircioglu wrote: Futbol denge isi, Gerets Felkamp zamani disinda Galatasaray'da gencleri en fazla oynatan hoca. Mehmet Guven az oynamis, ayip olmus, bir daha oynayamaz diyenleri duygusal buluyorum.
Hayir... Duygusal, kirilgan, her an var olmayla, yok olma arasinda gidip gelenler biz degil, GS'in genc oyunculari. Bakiniz sekil 1-A da Ferhat'in soyledikleri. Ferhat Gerets'in yoyo yapip, aptala cevirdigi cevherlerden.
Ferhat Oztorun wrote:
Galatasaray genç futbolcusu Ferhat Öztorun, kendini geliştirmek için oynamasının gerektiğini vurgulayarak,"Galatasaray'da oynamıyorsam gitmem gerekiyordu. Ancak Gerets ile konuştum. Beni düşündüğünü söyledi. Hocam bana bu savaşı bırakacak mısın? diye sordu. Bende hayır bırakmayacağım dedim. Ve takımımda kaldım. Benim özgüvenim her zaman var. Bu özgüven oynadıkça daha da artacaktır. Oynasam da oynamasam da her zaman kendime güveniyorum. Her geçen yıl fizik olarak gelişiyorum" dedi.

Geçen yıl Trabzonspor maçlarında Gerets'in kendisini erken çıkardığı zaman çok üzüldüğünü ifade eden Öztorun, "Trabzonspor maçında oyundan erken çıktığımız zaman moralim çok bozuldu. Kendi kendime sordum, acaba bir yerde yanlış mı yaptım? görevimi iyi yerine getiremediğimi düşündüm ve moralim çok bozuldu. Ama profesyonellikte oyundan erken çıkmakta var. Ama o anda benim moralim çok bozuldu. Ama maçın sonunda hocam yanıma geldi. Benimle konuştu. Bana o anda o şekilde gerektiği için beni çıkardığını söyledi. Bende tamam hocam diyerek konuyu kapattık" dedi.
Bu cocuklarin oynamasi lazim. Kimse bunlarin hepsi Messi falan demiyor. Oynarlarsa olacak.

Bakin size ornek verdim. Tigana kotu hoca. Bir suru hata ustune hata. Bir de kotu niyetli hoca. GS'a asla istemem. Simdi de soyunma odasinda bulmaca cozdugunu soylemisler. Adamin aklinda tazminattan baska bir sey oldugunu sanmiyorum. Transferlerde de Besiktas'i cok pis yoldu. Del Bosque da ayniydi. Gerets bu kategoride degil bence. Ama...

Tigana'nin tek yaptigi dogruyu yapamiyor. Serdar Kurtulus ilk alindiginda Bursa'dan ikinci ligden geldi. Adam sag bek diye alindi. Oynadigi her macta rezalet oynadi, bir suru adam kacirdi. Tigana bunu on libero yapmaya karar verdi. Ilk 4-5 mac gercekten kotuydu. Her top ya geriye ya rakibe. Surekli fauller, hic bir topu kesememe. Simdi mac basina 20 top kesiyor, pas yuzdesini arttirdi. Hic bir kafa topunu sektirmiyor. Cok kuvvetlendi 3-4 ayda, her omuz mucadelesini kazaniyor. O ve Koray olmasa, yuruyen Ricardinho ve ayakta duramayan, paslarin yarisini rakibe atan Delgado lu orta sahayi kaldiramaz Besiktas. Dikkatle seyredin, bu haftasonu macin gizli yildizi olacak Serdar.

Milli takim icin de seviniyorum. Huseyin gibi kazmalarin, Aurelio'larin falan oynadigi yerde Serdar yetisiyor. Aferin onlara.

Cengiz abi israrla sorup duruyor, hani nerde genc vardi da biz mi goremedik. Oyle olmuyor isler iste. Hazir pismis oynayan adama bakip abi bu cok iyi cocuk demekle GS futbol takimi yonetilemez. Onu sokaktaki adam da yapar. Oynatacaksin, sabredeceksin, adam edeceksin. Bana gore Mehmet'te cok daha fazla potansiyel var, vardi.

GS'in bu gencleri de harcadiktan sonra neyi kaliyor sorarim? Kimi alacak, getirecek parasi var? Hadi alin Antep'ten Bekir'i, Kayseri'den Gokhan'i... Var mi 5 milyon euronuz sayacak, masaya koyacak. Benim begendigim Vestelli 18 yasindaki Caner 4 milyona satilmadi mi?

Gerets mi cikip gol atacak demek kolay. Kazansin 1 milyon bilmem ne kac euroyu. Boyle mi hak ediyor aldigi parayi?

Geciniz geciniz geciniiizzzz...

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali guzel yazmi$ Ozan. O zaman adama arkada$ bizim icin bir iki senenin onemi yok. Kupa lig onemli degil bize iyi bir iskelet ve omurga lazim. Al i$te eti senin kemigi benim bunlari yeti$tir dersin. Hem lig hem kupa hem Avrupa diyeceksin sonrada al $u genclerden olsun diyerek suyundan da koy diyeceksin. Kimi getirirsen getir hoca diye kicinla gulerler.

Gecen sene umut yoktu gaz verildi FB sendeledi kaptilar. Bu sene gecen sene nasil yaptik ayagi ile garibanlar ordusunda $anzopanzo edasi ile yeldegirmenlerine saldirir gibiler. Ne olacak peki? Yine iyi idare ediyorlar. BJK ve FB birer servet doktu getirdikleri ortada ve rezil rusvalar. Bu sene bir iki milyona (ki o da sokaga atildi Tolga filan ile) bundan iyisi $amda kayisi oynaniyor. Mehmet topal di Ahmet cakal di Mehmet guvendi Ferhat buyulendi ile bundan iyis mi olacakti? Al i$te uc gol atti diye herif ikiye bir arkasi kaleye donuk revo$ata ile soytarilik pe$ine du$tu Umit efendi. Dun penaltiyi dahi atamadi. Hasan $a$ her sahaya ciki$inda harmandalina takiliyor. Sabri desen kaleyi birakti tribunleri dovuyor. Ayhan zaten $ahdi $ahbaz oldu. Orhan Ak desen ak mi kara mi belli degil. Ergun efendi daha ben de cok i$ var bir iki sene daha oynarim diyor. Hakan $ukur kilim batti parmagim dondu derdinde. Sizler hala Gerets ile ugra$in. O da Canbaygin agam Polat pa$am diye $arabin iyisini icmege bakiyor. $eyinde idi sanki GS.

$imdi macin ozetini seyrettim. Sahtekar ariyorsaniz Tomas'dan oteye gitmeyin. Bir milyon dolar para aliyor bu oyunu ile.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:Ali guzel yazmi$ Ozan. O zaman adama arkada$ bizim icin bir iki senenin onemi yok. Kupa lig onemli degil bize iyi bir iskelet ve omurga lazim. Al i$te eti senin kemigi benim bunlari yeti$tir dersin. Hem lig hem kupa hem Avrupa diyeceksin sonrada al $u genclerden olsun diyerek suyundan da koy diyeceksin. Kimi getirirsen getir hoca diye kicinla gulerler.
Ali guzel yazmis da hep ayni seyleri yazip duruyor. Ben de ayni seyleri yaziyorum.

Yok oyle bir sey yeniden yapilanalim ama sampiyonluk avrupa onemli degil. Arsene Wenger kac yillik on liberosunu Vieirayi Juventus'a satip, yerine 18 yasindaki Fabregas'i koyup Sampiyonlar ligi finali oynuyor. Van Persie'lerle Afrika'dan bulup getirdikleriyle. Yapan yapiyor. Ustune de "iyi ki Vieira gitti, Fabregas 2 sene daha beklemek zorunda kalmayacak" diyor. Fabregas kim? Bizim cocuklarin senelerdir minikdi, gencti milli takimlarda karsiya karsiya oynadigi bir Ispanyol cocuk.

Hep deniyor bizde Fabregas Van Persie yok. Iyi de kimse GS'dan CL'de final oynamasini beklemiyor. Her sey ona gore goreceli.

Kemal bir de Feldkamp demis. Aman ne iyi demis, onu da yazar dururum. Onun yasi Feldkamp'i iyi hatirlamaya yetmeyebilir eger abisi Hakan'in ikizi degilse.

Adam koca seneyi, 20 yasin altinda Hakan Sukur'le, Okan Buruk'la, Bolic'le, Arif Erdem'le, Tugay'la gecirdi, takimi sampiyon yapti, Avrupa'da ilk 16 ya mi ceyrek finale mi ne getirdi. 2 mac oynat, 3 mac yatir yapmadi. O Arif topa vuramiyordu Zeytinburnu'ndan geldiginde. Salaklar gibi kosardi. Uzerinde israr etti, sene sonunda bir top oynamaya basladiydi ya bu cocuga ne oldu dediydik. Firtina gibiydi, Manchester'li Giggs'e benzetirdim o Arif'in o sene oynadigi futbolu.

Feldkamp'la Gerets'in ismin yanyana getirip, guzel gunumun icine limon sikildi yine. Yaz baba yazalim, ayni seyleri tekrar eder dururuz.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Adam koca seneyi, 20 yasin altinda Hakan Sukur'le, Okan Buruk'la, Bolic'le, Arif Erdem'le, Tugay'la gecirdi, takimi sampiyon yapti, Avrupa'da ilk 16 ya mi ceyrek finale mi ne getirdi. 2 mac oynat, 3 mac yatir yapmadi. O Arif topa vuramiyordu Zeytinburnu'ndan geldiginde. Salaklar gibi kosardi. Uzerinde israr etti, sene sonunda bir top oynamaya basladiydi ya bu cocuga ne oldu dediydik. Firtina gibiydi, Manchester'li Giggs'e benzetirdim o Arif'in o sene oynadigi futbolu.

Feldkamp'la Gerets'in ismin yanyana getirip, guzel gunumun icine limon sikildi yine. Yaz baba yazalim, ayni seyleri tekrar eder dururuz.

Ozan Ersoy
Ben Gerets'in tembelligini kabul ediyorum. Adamin oyle ideali filan yok yoktan yaratayim filan gibi. Boyle angaryalara karni tok. Ama hep birlikte gorduk ki hemen hemen bu saydiklarin yukardaki oyuncular ustune koyacaklarina koyduklarindan yediler. Bir Tugay kaldi son demlerinde $apkayi onune koyan. O da GS'dan kovulduktan sonra. Dun yine gorduk. Bir Bulent Korkmazin yeri doldurulamami$. Arif'in MU macindan sonra Fatih Terim'in ikinci donu$unde parlayi$ini hatirliyorum. En son aklimda kalan ise tufek arkada$i Hagi'nin zorlamasi ile ciktigi sahada yuhalanip yollanmasi. Okan ise ba$ka bir alem. Yine de hirsi ile cikinca bugun takimdaki orta saha oyuncusu denilenlerin hepsinden iyi gibi duruyor. Gerets'den oturup bu gencleri onune katip cali4tirmasini filan beklemeyin. Bunu Keser denilen o balta yapmiyorsa Gerets asla yapmaz. Artik Bulent Korkmaz'indan kulagina kar suyu kacti. Gel desen asla TD yardimciligini kabul etmez dunden sonra.

Yollayin gitsin Gerets. Denizli mi gelecek Vural mi yapin hesabini. Genc futbolcudan anlar denilen Ersun'un hali de ortada ustelik zaten taraftar adini duyunca cin carpmi$a dondu. Sanki adam varmi$ gibi ortada. Feldkemp'in bu ya$ta e$ofman giyip bebe buyutecegi gibi bir $ansta yok artik. Yine bir kumar oynanacak Nasreddin'in gole maya cama hesabi gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hep ayni seyleri yazdigim dogru, elimde degil.

Arsenal cok ilginc vaka Ozan, ve tam senin yazdigin gibi olmayan tarafi da var. CL'de final oynadilar, hatta kazanmak uzereydiler, ama surprizdi. Ingiliz ligini kazanamiyorlar 3 sene oldu sanirsam, bu sene ile 4, yani onlar da kendi capinda genclerle oynamanin bedelini oduyor. Ayrica, belki de en onemli nokta su: gecen sene CL'den ceyrek finalde elenseler degisen bir sey olacak miydi?

Ikimiz de cevabi biliyoruz: tabii ki hayir. Yani Wenger kimseyi kandirmiyor, kandirmak zorunda degil. Genclesiyorlar, bu sene iyice azitarak, ama goz boyama dertleri yok. Klubun sahibi, yonetimi hocayi gunah kecisi olarak kullanmiyor.

Senin dedigin cok dogru, bu cocuklari oynatman lazim, ozellikle GS su durumdayken. (Bir de hadi oynatmiyorsun, cocugu ilk 11 cikarip yarim saatte oyundan alma bari). Ama calistigin insanlardan gunu kurtarmak yonunde baski aliyorsan kolayla genc oynatmazsin. Arsenal'den farkimiz bu, gunu kurtarma baskisi olup olmamasi. Gerets sampiyon oldu, ertesi sezon iki ay icinde kovulup kovulmayacagi muhabbeti basladi, en sonunda da adama seni tutmayacagiz dediler, Aralik'ta takim ikinci iken.

Bu adamin da bir kariyeri var, is arayacak Ozan seneye. Wenger kac senedir Arsenal'de, Ferguson Man. U.'da? 20 falan? Sen Gerets'in yerinde olsan gercekten Mehmet Guven, Topal, Ferhat, Aydin ugrasir misin yonetim ile iliskin bu durumdayken, samimiyetle soyle? Muhtemelen hayir, gunu kurtarmaya bakardin. Gerets'in yaptigi da o, GS klubu yonetimi Feldkamp zamaniyla simdi cok farkli Ozan. Ha, ama tabii keske Feldkamp olsa Gerets yerine, Gerets matah bir hoca degil, ama daha buyuk dertlerimiz var, benim yazdigim hep o.

GS yeniden yapilanabilir, seyirci de bunu kabul eder, ben de ederim, sen de edersin ama cikip anlatilirsa, bir planin varsa, hocana o guveni verirsen olur (tabii 10 senede yedi sampiyonluk sozunu de yutacan). Herkes (Gerets de dahil) bes senede kac hoca gelip kimin ne kadar kaldigini biliyor, kendine alinan oyuncu kalitesini de.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Arsenal gecenlerde Chelsea ile kupa maci oynadi. Wenger kupada o noktaya kadar hep genclerle geldigi icin bu macta da ayni kadroyla oynayacagiz demis ve 18 yas ortalamali bir takim cikarmis diye duydum. Ve mac uzatmalara kadar gitti, hatta kavga cikmis, seyreden var mi bilmiyorum. Sonuc olarak Chelsea kazanmis maci, ama Wenger'in idealistligine hayran kaldim. Burada yonetimin de payi buyuk, Chelsea macini mutlaka kazanmaliyiz deyip Wenger'in gozunu korkutabilirlerdi.

Bizim gecen devre yine Erciyes'e 4-1 yenilip kaybettigimiz kupa macindan once sakatliklar ve izinlerle birlikte 15 tane oyuncumuz yoktu, ama Gerets yine de elindeki oyunculardan en yaslilarini secip oynatmayi basardi. Mesela, o macta PAF takimdan Anil'i stoperde denemekten baska caresi olmadigini dusunuyordum, ama o gitti hayatinda tandem oynamamis Mehmet Topal'i oraya koydu. Aykut kirmizi kart alinca da ilk is hemen Ozgurcan'i oyundan aldi daha ilk dakikalarda. Burada iki kulup zihniyetinin arasindaki fark ve iki hoca arasindaki fark belli oluyor. Gerets gozumuzun icine baka baka milyonlarca GSlinin dusundugunun tam tersini yapiyor bu konuda. O macta genclerle oynayip yenilsek hic uzulmezdim, ama hem gencleri denemedik hem de M. Topal'in bariz hatalarindan kolay goller yiyip rezil olduk.

Post Reply