Fortis Kupasi FINAL : Kayseri Erciyes - BJK

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maçın görüntüleri yayınlanmadı dedim ama az önce TRT2 yayınladı, belki diğer kanallarda yayınlamıştır.

Maç sonu Zico'nun basın toplantısını izledim, bana -maç kaybetiği zamanlarda- lucescu'nun çıldırdığı zamanları anımsattı. Kıpkırmızı olmuş, saydırıyorda saydırıyor..

VATAN gazetesinin anketine katılabilirsiniz: Fener haklı mı haksız mı? :)

Anket

MİLLİYET gazetesi'nin anketide burdan:

Anket
Last edited by Ismail Gezer on Fri Apr 27, 2007 10:40 am, edited 1 time in total.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bu gidişle kupayı ve ligi Beşiktaş alır, hatta bizde lig ikincisi olursak hiç şaşırmayacağım.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ben bu forum sayfalarında GS yonetimini cok eleştirdim ve de hakikaten cok elestirilecek tarafları var ama dünkü izlediklerimi bize yasatmadıkları icin minnettarım.

Tribundeki seyirci takımı terso olan bir maçta küfür eder, sahaya onu bunu atar, nahostur, tatsızdır ama olur.

Futbolcular kaybedilen bir karsılasmadan sonra kontroldan cıkabilir, hatta dudak da patlatabilir, nahostur, tatsızdır ama olur.

Hatta teknik direktör de kontrolünü kaybedip yakışıksız demeçler verir, o da nahoştur, arzu edilmez, ayıptır, ama olur.

Ancak bir klüpte yönetici hem de en üst kademelerde yönetici sıfatı tasıyan insanlar bu dünkü lafları edemezler, siz imamsınız, cemaat ne yapsın yahu? Ne başbakan kaldı, ne bakanlar, ne federasyon, ne şeref, ne hırsızlık, ne bu is kötü yerlere gidiyor diye aleni tehditler. Ne o, hakem hata yapmış. Bu ülkede hakem kime sarı kart gösteriğinin hesabını tutamadı diye şampiyonm değişti yahu, ilk hakem hatası mı bu?Hayretler icinde izledim, yarın öbürgün bir FBli galeyana gelip bir BJKlıyı bıçaklasa, biri bir hakeme saldırsa nasıl uyuyacak bu insanlar?

Eger canın bu lafları sarfetmek istiyorsa amigo ol, FBTV'de programcı ol vs. ol yöneticilik koltuğunda ne işin var? Bir insan tepki verirken benim oturduğum makam neresi diye hiç mi düşünmez?

Dünkü tabloyu FB klubüne hic yakıştıramadım. Umarım çıkıp kısa zamanda hakemden ve BJK camiasından ve de kamuoyundan özür dilerler, ama zannetmiyorum açıkçası, pusula şaşmış gibi duruyor.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ismail Gezer wrote:Maalesef bu sene maçla ilgili görüntüleri TRT dahil hiç kimse sayın alıp yayınlamıyor. 3 dakikalık özet bile izleyemiyoruz yani :)

Ali Koç vb fenerli kolpaların acı haykırışlarını duyunca 'bu hakem maçta ne halt ettide bunlar bu derece şirazeden çıktı' diye düşünüyor insan!

Bu konuda fikrine itimad edilecek belkide tek insan Ahmet Çakar olsa gerek:
......
Buyuk lider, buyuk dusunur, buyuk insan, Ahmet Cakar

http://www.youtube.com/watch?v=Bt11l6C4RA8&NR=1

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Açık söylemek gerekirse; Türk futbolunda her daim yerinden feragat etmemiş çakıl taşlarından ziyade, onların bu kepaze duruşuna ciddi ciddi kafa yoran, şaşıran insanlar olması benim zihnimin hayret derinliklerinde pıhtılaşır daha çok.

Örneğin, sıkça dile getirilen bir endişe: "Herkes aklını başına devşirsin, yoksa maçlarda kan akabilir..."

Genelde kulüplerin yönetici saflarından yükselen bu nağmelerin tercümesi; "Aklınızı başınıza devşirin, yoksa sizi 25 milyon taraftarıma hedef gösteririm, başınıza bir iş gelir, ayağınızı denk alın"dan başka bir şey değildir.

Hadi onları bir tarafa alalım. Fakat, beyazcam stüdyolarında, gazete sayfalarında, internet forumlarında, her kurban bayramı öncesi muayyen krizler geçiren hayvansever kuruluşlar gibi, düşmanlaştırılmış cahil-lümpen taraftar kitlesinin sokaklarda birbirini doğrayacağına ihtimal verenlerin özellikle dünkü Fener sorumsuz yöneticiliği örneği sonrası daha çok vücut bulmasına ne demeli?

Ben şahsen, bu taraftar kitlesinin sokaklara dökülmesini ve alanları hınca hınç kan havuzuna çevirmesini canıyürekten dilerim...

Türkiye Cumhuriyeti'nin, kuruluş tarihinden günümüze adım aldıkça durmaksızın değişip, kurgu hataları sebebiyle 21. yüzyıla girmeden alt üst olan demografik nitelikleri; köylü, feodal ahlakın ikiyüzlülüğünden sıyrılamamış, uyanık, puşt, buna karşın "kaderin sillesini yemiş" gibi görünen geniş kitlelerin büyük şehirlerde yuvalanmasına neden oldu. Ulusal, laik kent kültürü bu insanları sistemine entegre edemedikçe de bu zihniyet, habis ur dokuları gibi ülkenin organizmasına yerleştikçe, bütün yerleşik teamülleri kendi meşrebine çevirdi tabii. Bu sıkıntının acılarına Türkiye kaç yıl sonra çare bulmayı akıl eder, belli değil.

Kent dokusunun yırtılmasının sportif mecradaki karşılığı Fenerbahçe Spor Kulübü'dür. Dikkat ederseniz; sürecin işlemesi, F.Bahçe'deki mafyöz, dolandırıcı, kaçakçı, kara para aklayıcısı, hortumcu başkan/yönetici tipinin spor ortamına salınmasıyla eşzamanlı olmuştur.

Ali Gürsel büyüğüm, feveranlarında haksız gözüküyor. Keşke Türk futbolunun kaderi onun öngördüğü gibi yazılsa, yöneticileri peygamberleştiren müritler ardı arkası kesilmeyen galeyan travmaları geçirerek işi cinnete dökse, birbirinin boğazını kesse, sporumunun tabanını delik deşik bırakan lağım çukurlarının içine kan dolsa, oyun bitse... Anlaşılsa nasıl bir canavar yarattıkları...

Türkiye'de o vakit "akıl kuşu" birilerinin de başına pisleyecek ve "büyüklerimizin" şapkayı önüne alıp düşünme zamanı gelecektir. Tıpkı İtalya'da olduğu gibi.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Mac sonrasi yorumlarda hakem kokenli yorumcular hakemin iki tarafa da haksizlik yaptigini soyluyor. Fanatik Fenerli yorumcular disinda Fener'in hakki yendi yazik oldu diyen yok. Butun kararlar Fenerbahce aleyhine olur anlariz, yok boyle bir sey. Hakem hatalarin otesinde, macin sert oynanmasina izin vermis, kart cikartmak istememis, daha sert oynayan Besiktas avantaj kazanmis. Sonra macin kontrolunu kacirmis.

Fenerbahce'ye cok buyuk ceza gelmesi lazim, ama sanmam. Maksimum cikacak ceza, Aurelio'ya uc mac , Ali Koc'a 3 ay hak mahrumiyeti, sonra konu kapanir gider.

Bir an GS'in bir Luksemburg takimiyla 90'larin basinda oynadigi Avrupa kupasi macini hatirladim. Kaleye giden topu defans oyuncusu hakemin gozu onunde ucarak elle cikarmisti. Hakem devam karari vermisti, sonra gozlemci sahaya inip hakeme "Daha fazla abartma, artik yeter" falan demisti.

Boyle hakemler lazim aslinda Fener'e. :)

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Macin dusundurdukleri:

*Turkiye-Isvicre macida dahil olmak uzere neden hep bu stadin tunellerinde ve soyunma odalarinda nahos seyler oluyor?

Kafasindan ve vucundundan yaralanan kacinci teknik adamdir bu?
Memnunmusunuz tribunun dibinden sahayi baslatmaktan yada malini gordugu halde file cekme gibi bir onlem almamaktan?

Butun bunlardan sonra Inonude ve ASYde nasil bir karsilama bekliyorsunuz?

*Koc ailesinin bir bireyi aldigi o kadar birikime ve tatmine ragmen
nasil oyle bir konusmayi yapar? Nasil bu kadar kisa sure icinde Aziz-Mahmut-Murat-Sekip vs nin etkisi altina girip kendini inkar eder?

Biz onun FB'de satndardi yukseltecegi icin takdir etmistik, gördukki uzum uzume baka baka kararmis.

*Kezman gibi bir forvete 4,5 milyondolar/yıl veripte su rezil oyununu gordukten sonra sucu nasil baska yerlerde arayabilirsiniz?

*AY'nin ne kadar buyuk bir tehlike oldugu gorulmuyor mu? Demiroreninde,
Polatinda gelmesi, AY ve MU;MO gibi yoneticilerin varligindan oturu oldugu gorulemiyor mu? Daha cita ne kadar dusecek?

* UEFA'nin Türkiyeye uyguladigi kriterler uygulanirsa ,
FB ne ceza alirdi?

* 25 yil cok uzun degil mi? :-)).
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

simdi de devletten yardim istiyorlar :D lafa bak yahu...

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Levent Guntay wrote:Mac sonrasi yorumlarda hakem kokenli yorumcular hakemin iki tarafa da haksizlik yaptigini soyluyor. Fanatik Fenerli yorumcular disinda Fener'in hakki yendi yazik oldu diyen yok. Butun kararlar Fenerbahce aleyhine olur anlariz, yok boyle bir sey. Hakem hatalarin otesinde, macin sert oynanmasina izin vermis, kart cikartmak istememis, daha sert oynayan Besiktas avantaj kazanmis. Sonra macin kontrolunu kacirmis.
Bence Fener'e haksizlik yapildi. Baki'nin atilmasi gerekirdi. Yalniz oyun boyunca Baki'yi attirmaya calistilar. Bazi pozisyonlar faul degildi, ama Fener taraftari hepsini protesto etti. Butun duduklerde protesto yapilip Selcuk gol gol gol denilince isler cigrindan cikiyor. Lugano ve Ugur Boral atilmasi gerekiyor ama dakika olarak en once atilmasi gereken Baki. Onu atamayinca Lugano'nun da kasapliklarina goz yummak zorunda kaldi, macin kontrolunu kaybetti.

Asil buyuk hata Selcuk Dereli'nin bu maca atanmasi oldu. Gecen seneki Denizli macinin hakemi, Fenerliler nefret ediyor. Aslinda gordugunu calan bir hakem(di) benim gozumde. Bizim de cok penaltimizi vermedi. Ama o Denizli maci sonrasinda bu hakemi bir kupa yari finaline vermek mantikli olmadi. Ustelik Sansal'in dedigine gore bu sene epey formsuzmus. Ben bu hakem atamasinda bir artniyet ariyorum acikcasi.

Onun disinda Ali Koc'un konusmalari felaketti. Kendini bitirdi. Aurelio, Ugur Boral, Lugano ceza alacak, saha kapanacak, gercekten FB acisindan bir felaket oldu.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Artık çok önemli değil ama sanırım ilk atılması gereken Baki değil Kezman olmalıydı, İbrahim Toraman'a arkadan attığı tekme yüzünden. Ancak unutulmamalı ki; dün akşam Selçuk Dereli Kadıköyde kartlarına olabildiğince az başvurarak bir maç yönetmeye çalıştı. Fakat Fenerbahçe'nin kendi "POLİTBÜRO"su önünde kaybetmeye artık tahammülü olmaması ve yakaladıkları pozisyonlarda kaçırdıkları gollerin üzerlerinde yarattıkları stres yüzünden hakemle oynamaya başladılar. Eğer Fenerbahçe dün ikinci yarıda ki pozisyonlarının üçünde gol yapsaydı, bugün kimse Selçuk Derelinin hakemliğini tartışıyor olmayacaktı. Lugano'nun,Edu'nun,Kezman'ın attığı tekmeler ve dirseklere bugün hiçbir Türk hakemi kadıköyde Aziz Yıldırım'ın önünde kart gösteremeyeceği için Baki'yi de oyundan atamadı. Çünkü o tekmelere ve dirseklere kart göstermeden Bakiyi oyundan atmak adalete sığmazdı ki Selçuk Dereli de öyle yaptı.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Besiktaslilarin hazirladigi bir video var:

http://www.youtube.com/watch?v=UEqAX479fC0

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Turk medyasinda Ali Koc'un mac sonrasi tepkileri yer ailyor.

Dusunuyordum da bu Ulusoy ve yanindaki yoneticler TFF dunyanin en zengin federasyonu yapacaklarina "eh gencligine veriyorum" "yok mac sonrasi uzuntusune bagliyorum diye hakemlere federasyona yonelik tepkilerin ustunu kapatiyorlar.

Bu adamlar Turkiyede kulup ayirmadan NBA veya NBA'nin yonetim tarzini kopyasalar TFF cok zengin olur

Mesela Dallas yoneticisi Mark Cuban'a verilen para cezalari soyle:

November 14, 2000: Fined $5 000 for criticising an official after a loss against the Sacramento Kings.

November 20, 2000: Fined $15 000, after having to be physically removed from the court after confronting an official during a Mavericks game against the Phoenix Suns.

November 22, 2000: Cuban was levied $25 000 after verbally abusing and publicly criticising referees after a game against the Seattle Supersonics.

January 4, 2001: Cuban was hit with a $250 000 fine for criticising the referees following a game aginst the Detroit Pistons.

January 11, 2001: Cuban was penalised $100 000 after sitting on the baseline during a game aginst the Minnesota Timberwolves. He claimed it was because there were no open seats behind the bench and he didn't want to take one of the coaches' seats.

February 16, 2001: Fined $10 000 and suspended for two games after running onto the court to break up a fight when the Mavericks played the Cleveland Cavaliers.

April 13, 2001: Cuban is fined $100 000 for making a derogatory gesture after the Mavericks lost in Phoenix.

January 8, 2002: Cuban was penalised $500 000 for griping about the officiating after a 105-103 loss to the San Antonio Spurs. This is the largest fine to ever be paid by a single person in NBA history, owner or player. Cuban is quoted as saying about referee Ed T. Rush that "He might be a good referee, but I wouldn't hire him to manage a Dairy Queen." After being hit with the hefty fine, Cuban received even more publicity after angry Dairy Queen employees invited him to manage a Dallas-area franchise for a day, where he experienced just how hard it is to manage a DQ.

November 15, 2003: After going almost 2 years without a single fine, Cuban is levied $100,000 by the league for comments he made about the officiating following an overtime loss in Memphis.

March 17, 2004: Cuban is fined $10,000 for what the league called "inappropriate public comments" after the Mavericks lost to the San Antonio Spurs on March 5. After the 113-110 loss, the Mavs owner was so angered by the overtly physical play of the Spurs that he stated he would pay any fines incurred by his players if they used a ball swipe move against the Spurs' Bruce Bowen.

Current Total: $1 115 000

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu görüntüleri hazırlayan fenerli olsaydı, yani fener lehine bir video hazırlansaydı, adım gibi biliyorumki, şu an milliyet.com.tr'de kocaman harflerle haber verilir, reklamı yapılırdı...
Tolga Girici wrote:Besiktaslilarin hazirladigi bir video var:

http://www.youtube.com/watch?v=UEqAX479fC0

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Gokcigdem wrote:Turk medyasinda Ali Koc'un mac sonrasi tepkileri yer ailyor.

Dusunuyordum da bu Ulusoy ve yanindaki yoneticler TFF dunyanin en zengin federasyonu yapacaklarina "eh gencligine veriyorum" "yok mac sonrasi uzuntusune bagliyorum diye hakemlere federasyona yonelik tepkilerin ustunu kapatiyorlar.
Sevgili Murat, ben Milliyet'te Ulusoy'un konusmasi olarak verilen metinden bir kisim kopyaliyorum:
Ulusoy soyadını ağzına aldığı zaman daha dikkatli konuşması gerekir. Bir kez daha söylüyorum konuşmalarına gerçekten dikkat etmeli. Ben onun sevgilisi değilim. Cevap vermek istemiyorum. Eski günlerime de dönmek istemiyorum. Çünkü eski günlerdeki gibi bir Haluk Ulusoy konuşmaya başlarsa bunun altından ne Ali Koç ne de bir başkası kalkabilir.".
Ben burada ustunu kapatmayi bir tarafa birak epey agir laflar var (neredeyse akilli olsun demedigi kalmis, serefsiz, hirsiz denilen cumleye adam ben onun sevgilis degilim demis, satir aralarini dikkatli oku). Ben Koc ailesinin bir aile uyeleri hakkinda once bir futbol yorumcusundan elbise giymekle adam olunmuyor, ardindan da TFF baskanindan ayagini denk alsin tipi laflari basinda okumaktan hosnut olacagini hic mi hic zannetmiyorum. Elestirilerin cogunda aileye referans var, o ailenin de o ismi futbol maclarinda hakem kararlari ile ilgili olarak bu sekilde dile dussun diye bu hale getirdigini zannetmem.

Videonun ve tum mac goruntulerinin FB adina en kotu tarafi Baki'nin verilmeyen golu: adeta hakemin kotu niyetli olmadiginin ispati gibi. Golde kaleciye mudahele var, iptal karari dogru, ancak en ufak bir gizli niyeti olan hakem verir bu golu (bu memleket Anelka'nin Konya'ya attigi golu yasadi, bu mu problem olacakmis?). O gol verilse FB'nin uc gol atmasi lazim yemeden, uc gun oynansa tur atlayamaz.

Yani Selcuk Dereli'nin (dunku yonetimi ne kadar kotu, Baki ve Mehmet Sedef ne kadar atilmayi haketmis olursa olsun) en ufak bir art niyeti olsa verirdi o golu, cikardi isin icinden.

Tabii bu arada her gun hakemler, TFF, o, bu hatta butun galaksiler bize dusman nakarati ile beslenen taraftar adama mac boyunca tepki gostere gostere macin ilerleyen dakikalarinda adami FB'ye dusman etmisler midir onu da FB yoneticileri dusunsun.

Bu arada Baki, Mehmet Sedef atilmaliydi deyip Lugano ne zaman atildi, ne zaman atilmaliydi diye sormayanlara da selam olsun, ne guzel yontuyor bu keser.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ulusoy'un hakem hatalari konusunda GS hatirlatmasi cok hosuma gitti. Lafi iyi koymus.

Uulusoy, yöneticilerin daha duyarlı olmasını söyledi. Haluk Ulusoy şunları belirtti:
"Yöneticilerimizin biraz daha dikkatli, duyarlı ve ahlaklı konuşmalarını istiyorum. İnsanlar liglerin sonu yaklaştıkça daha duyarlı olması gerekir. Verdikleri kararla ortamı germemeleri lazım. Hakem hataları oluyor. Olmuyor değil. Dün oynanan maçta da hakem hatası yapıldı. Beşiktaş’a da Fenerbahçe’ye de hakem hatası oldu. Keşke hakem hatası olmasaydı. İki takım da çok iyi mücadele etti. Gönül isterdiki sıfır hatası olsun. Dünya’nın her yerinde maçta hakem hatası oluyor. Bunun altında kimse art niyet aramasın. Aynı hakem Galatasaray - Fenerbahçe maçını yöneten hakemdi. Selçuk Dereli, Fenerbahçe - Galatasaray maçının son dakikalarında Galatasaray’ın penaltısını vermedi. Burada art niyet ve kasıt mı aramak lazım?. O anda selçuk Dereli’nin yorumu o oldu ve penaltıyı vermedi.".

Post Reply