19. Hafta: Kayserispor-Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

19. Hafta: Kayserispor-Galatasaray 0-0

Post by Tolga Girici »

Hakan Şükür, Aydın, Cihan, Mehmet Topal, Mehmet Güven sakat.
Kayseri'de Bulent Bolukbasi sakatmis.

Zor mac olacak. Herhalde asagidaki gibi bir kadro cikar.

...............Mondi

Sabri Song Tomas Ferhat

...Hasan..Inamoto..Arda

..................Ilic

.........Necati ..Umit

Takim bu kadar isteksizken bu tek on libero olayi bir gun fena patlayacak, ki bu macta patlayabilir. Kayseri bize karsi hicbir zaman dis gecirememenin verdigi bir hirsla oynayabilir. Gokhan Unal da oynayacaksa isimiz zor.

Bugunlerde en cok canimi sikan seyler, Hasan ve Arda'nin formsuzlugu. Arda'ya hemen elestirmeyeyim diyorum, ama ligin son 4-5 haftasinda ciddi bir dusus icinde. Iki forvetle oynayinca kanattan isabetli ortalar gelmesi lazim, ama pek goremiyorum.

Son haftalarda takimda en begendigim oyuncular Mondi, Song, Tomas, Sabri ve Umit Karan. Zaten bu ilk ucu formda oldugu icin kotu oynamamiza ragmen yenilmiyoruz. Saha ve hava sartlari kotu olacagi icin Carrusca yerine Hasan'i oynatmak ve iyi oynamasi icin dua etmek lazim. Hasan sahaya ciktigi zaman dikkatli bakalim, eger psikopat bakisiyla bakiyorsa etrafa, o zaman kotu oynayacak demektir.

Bu arada Mehmet Guven'e ne oldu anlamadim. Florya gunluklerine bakiyorum, sakatligi hakkinda birsey goremedim. Yalandan sakatlik mi acaba?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

MAÇ KADROSU

-------------Mondragon----------
Sabri-----Tomas--Song--Orhan
H. Şaş--Ayhan--Inamoto--Arda
--------İliç-----Ümit Karan-----

YEDEK KULÜBESİ
16 Carrusca
25 Ferhat
*Adnan Sezgin saha zeminin Erciyes'le yapılan kupa maçından daha iyi olduğunu söyledi... Sezgin, Kayserispor'la yapacakları maçın ikinci yarının en zorlu maçlarından biri olduğunu söyledi.
* Kayserispor Menajeri Süleyman Hurma, medyada yer alan Mehmet Topuz ve Gökhan için Galatasaray'a söz verildiği iddialarını yalanladı..
* Atatürk Stadı'nın zemini şu an futbol için müsait. Ancak herkesin ortak görüşü bir süre sonra saha zemininin Erciyes maçında olduğu gibi buz tutabileceği belirtiliyor
* Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, saha avantajını kullanarak kazanmak istediklerini söyledi..
* Kar yağışı nedeniyle sahanın üstü muşamba örtüldüğü için maçtan bir süre önce kar makinalarla temizlendi.
MARATON

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mac basladi, daha koyu renk bir top secilse iyi olurdu belki.

MOndragon daha ilk dakikadan yavas oynamaya basladi, beraberlige mi oynuyoruz acaba?

Valla saha cok kotu insallah sakatlik cikmaz.

Kayseri seyircisi cok agresif geldi bana.

Gokhan karsi karsiyada auta atti. Dakika 9.

Bu sahada oyun kurulmaz. Ceza sahasi disindan yere carptirarak bir vurus yapmasi lazim Umit'in

Cok iki uc pas yaptik, Sabri direk ortaladi, umit'in volesi disarda.

BU sefer biZ yukleniyoruz. Ama henuz gol pozisyonu yok.

Bu zeminde iyi oynuyoruz bence. Ilk toplara iyi basiyoruz, Kayseri oyun kuramiyor. Bizim de halen pozisyonumuz yok ama.

Sagdan serbest vurus kullaniyoruz. Sonuc yok.

Sagdan bol bol orta yapiyoruz, bu guzel. Arda da soldan bir seyler yapsa iyi olacak.

Inamoto carpisti bir sure yerde kaldi. Dakika 25.

Hakem bize faul verdi Sabri'nin mucadelesinde ama aslinda Sabri faul
yapmisti.

Umit cok kotu kacirdi be. Sabri Ilic'e cok guzel arapasi verdi, o da cok guzel bir sekilde Umit'e cevirdi ama Umit ayagindan kacirdi.

Kayseri'de Ugur Ucar Arda'yi iyi tuttu su ana kadar. Gerets goruyordur herhalde.

Hasan kotu vurdu ceza sahasi disindan.

BIr gol atsak her sey guzel olacak. BUgun begendim takimi. 4-5 gun Kayseri'de kalmak takima yaramis.

Kayseri oyun kuramadigi icin devamli topu ileri dikiyor. O durumda da Song ve Tomas ilk toplara iyi mudahale ediyorlar. Bu arada Gokhan sut sansi buldu aut.

Top kaptirmamaya dikkat etmek lazim. Gokhan bir sut daha atti. Simdi korner kullanacaklar.

Umit Rovesata atmaya calisirken Aydin'a denk geldi.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bu zemine gore her iki takım da iyi oynuyor. Biz Karan ve Sas ile iki Kayseri ise bir pozisyonu kacırdı. Inamoto ikili mucadelede zayıf, yedek kulubesinde ise Inamoto ile degisecek orta saha oyuncusu yok gibi. Ilk yarı boyunca kaleye attıgımız sut yok;halbuki bu zeminde kalyeyi gordugu anda bizimkilerin sutları cekmeleri lazım.

Risk alınacaksa, Inamoto Tolga degisikligi yapar, Tolga yı sag bek e Sabri yi orta sahaya alırdım. FB ye verilen ceza adamlara hediye gibi geldi. Ulkedeki cetin hava sartlarının en az hukum surdugu Izmir de oynadılar, tam piyango!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mondi yuzde yuzluk kafayi yere yatarak kurtardi.

Ragip sari kart gordu.

Top direkten disari cikti korner. Sonuc yok.

BU dakikadan itibaren biraz endiselenmeye baslayabiliriz. Pek gol gelecek gibi gozukmuyor. Kayseri atmaz insallah. 10 dakika kadar sonra ikinci forveti sokmayi dusunebiliriz.

Hasan cok kotu toplar kaybediyor. Ne yapmaya calistigini anlayamiyorum.

Kabze girecek. Okan da. Benim fikrim Arda'yi cikar, Ayhan'i sola cek.
Last edited by Tolga Girici on Sun Feb 04, 2007 9:20 pm, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ümit Karandan gol bekliyorum :D

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Arda cikiyor Kabze giriyor.

Hasan cikiyor, OKan giriyor. Dogru degisiklikler.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Gerets kendinden beklenmeyecek kadar iyi degisiklik yaptı. Akıllı risk aldı. Uc mucadeleci orta saha onlerinde uc forvet. Arda ve Sas vasat altında oynayıp cok top kaybettiler.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Inamoto uzaktan vurdu aut. Gerets hakkaten dogru adamlari degistirdi. Yalniz Kabze yine kanatta oynuyor, bence forvete gecmeli. Iceri bol orta yapilmali.

Ah be Umit bir anda karsi karsiya kaldi, asirtmayi denedi, kalecide. Iki oyuncu yerde simdi.

Eder giriyor Kemal cikiyor.

Kabze cok guzel indirdi vurdu ama savunmadan dondu.

Ayhan panik halinda sacma paslar atiyor.

Defansimiz su ana kadar cok iyiydi.

Tomas yerlerde yuvarlaniyor. BIr oyuncu bu kadar yuvarlaniyorsa aslinda artistik yapiyor demektir.

Umit yine kacirdi bee.. Uzun topu cok guzel indirdi yere ama keske daha iyi vursaydi.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Song penalti yapti hakem vermedi.

Necati girecek oyuna.

Ayhan kotu oynuyor bugun.

Ilic cikiyor.

Ilhan Parlak girdi oyuna. Gokhan cikti.

4 dakika dedi hakem.

AZ daha yiyorduk Inamoto mudahale etti.

Mac bitti. Ozellikle savunma oyuncularinin emeklerine yazik oldu. Umit Karan atabilirdi, Kabze atabilirdi olmadi.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Song un mudahelesine penaltı calsa kimse itiraz etmez. Bana gore devam ettirmek ile dogru olanı yaptı. Kayserili penatlı kazanmak icin cıt kırıldım misali papates cuvalı seklinde yere kapaklandı, hakem yemedi.

2. yarı Umit ile iki pozisyon degerlendiremedik. Bu zeminde takım oyunu ve yapılan degisiklikler olumlu. Inamoto ikili mucadelede zayıf kalmasına ragmen dogru yer tutuyor. Yaptıgımız 2 oyuncu degisikligi sonrası daha iyi oynadı. Bunda bana gore solunda Ayhan sagında Okan nın oynaması da etkili oldu.

Takım uc forvet oynadıgı zaman mucadeleci uclu bir orta saha, tempo yukunu belli bir sure kaldırıyor. Necati nin formsuzlugundaki surecin istikrarlı bir sekilde devam ettigini gorerek elimizde biri sakat, Ilic, Karan ve Kabze den olusan dort hucum elemanı var.

Orta sahayı Ayhan, Okan, Inamoto, M. Guven, M Topal dan secilecek bir uclu ile kurup onlerine Umit, Sukur, Kabze, Sas, Arda, Carrusca ve Ilic icinden secilecek bir uclu koymak en akıllı secim gibi. Ister 4-4-2, ister 4-5-1, 4-3-2-1 oynamaga plan yapılsın, bu yukarıdaki iki gruptan yapılan oyuncu secimleri nedeni ile 4-1-5 yada 4-2-4 oynuyoruz.

Ben bugun yapılan oyuncu degisikligi ve secimlerini begendim.

Hakan Yılmaz

Post by Hakan Yılmaz »

hasan şaş işaret parmağıyla rakibi tehdit ediyor. kendi arkadaşlarına bağırıyor. ümit karan da ona uyuyor.

hasanın necati ile saha içindeki kavgası hala hafızamda . necati o günden beri top oynamıyor.

kısacası hasan şaş bir galatasaraylı olarak beni utandırıyor. yönetim seyrediyor.

hasan galatasaraya yakışmıyor.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hasan 10-15 dakikalik oyuncu oldu artik. Ergun'e katlanamayip yedege
gönderen Gerets Hasan Sas'i joker oyuncu göruyor galiba. Takimi böylelikle
baltaladiginin farkinda degil. Adam sahada resmen terör estiriyor. Mac esnasinda
Sabri serbest vurus kullanmak icin topu dikiyor, Hasan Sabri'yi koluyla
kenara cekip ben kullanacagim diyebiliyor. Bilhassa Hasan Sas serbest
vuruslardan, kornerlerden uzak tutulmali...

Takimda, Sabri haric, kondisyon eksikligi göze carpiyor. Pas yuzdesi
dusuk. Saha sartlari iyi olsa bile dusuk, kroniklesmis hatali pas alisverisi var.
Uretken degiller, plansiz programsiz ataga kalkmalari cabasi. Idare ediyorlar
diyebiliriz. Defans biraz daha dikkatli. Ilerde depar yapan sadece Ilic ve
Hasan Kabze. Hasan Kabze'ye haksizlik yapiliyor kanimca. Ilkonbirde
oynatilmasi gerekiyor. Ayrica Mehmet Guven'in takimla calismasini
sabirsizlikla bekliyorum....bu takimin temel sorunlarindan bir kaci rutbe
olayi ve uretkenliksizliktir...Hasan Kabze, Mehmet Guven ikilisi bu eksigi
bir nebze giderecek oyuncular.

Hatali ilkonbirlerden biktim artik, GS'in +45 dakikasini carcur etmeyi birak
artik Gerets.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Turgay Seren sasirtmaya devam ediyor. Ugur'un Umit Karan ile girdigi
mucadelede, yerde yatarken, Umit'e attigi tabani görmemis galiba. Cocuk
cok centilmen canim:

"Ben size dün akşamın kahramanı Kayserispor'un sağ beki Uğur'dan
bahsedeceğim; Uğur, Galatasaray'dan Kayseri'de kiralık.. Gerets'in gözünden
çıkardıklarından. Dün akşam ben Uğur'a hayran kaldım. Hem sahadaki
mücadelesine, hem de sportmenliğine" - SABAH

Bu macin yorumu bile olmaz ama gene de yazilanlari okuyoruz iste...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

ATv'de Santra denilen salak programdaki ozetlere bakarak Kayseri'nin bayagi iyi oynayip GS bu mactan bir puan kurtarmasini $ansli buldum.
Turkiyede sabahin ikisi dort salak hala Song'un yaptigi penaltimi idi degilmi idi onu tarti$iyordu. Bir de bir cenabeti reklam olarak az sonra diye ikiye bir cikarip Haluk Ulusoy $oyle adam boyle adam demesini gorunce kendime de nalet ettim biraktim. Halbuki BJK macina da bakmak istemi$tim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply