EURO'08: Yunan-Turkiye 1-4 (Tuncay, Gokhan, Tumer, Gokdeniz)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Utku wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Bu arada Yunan kalecesi bir zamanlar FB'de Datcu'dan evvel kova bir kaleci vardi. Bir GS macinda boyle 3 gol yedi idi. Adi aklima gelmiyor. Sonra kovdular adami. Datcu geldi hapi yuttu idik.
Kovulan kimdi,ben de hatırlayamadım..,Tekrar tarif et şunu,meraklandırma beni.. :D

Datcu ise iyiydi hakikaten..
Yavuz'du.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote:
Yavuz'du.
Haaa... :)

Ama Yavuz ve Datcu aynı zamandadırlar hemen hemen..Dediğin maç da,75'de,bir şeker bayramı günü,benim de seyrettiğim maçtır.

Yıllardır kural pek değişmez..G.Saray Fener'i daha az yener,ama yendi mi veya şampiyon oldu mu, birilerini ya kovdurur ya kaçırtır..Son yıllarda ikincisi moda oldu.. :D

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Cengiz Akgun wrote:Bu da ESPN'den:
Match Stats
Greece Turkey
Shots (on Goal) 7(3) 12(4)

Millet diline doladı ya kaleye dört şut buldurmuşuz,hepsi gol olmuş.Sanki Yunanlılar çok matahmış gibi.

Kaleye atılan şutları da saymıyoruz artık,şut zenginiydik çünkü..Maksat bahane olsun..

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Utku wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Yavuz'du.
Haaa... :)

Ama Yavuz ve Datcu aynı zamandadırlar hemen hemen..Dediğin maç da,75'de,bir şeker bayramı günü,benim de seyrettiğim maçtır.

Yıllardır kural pek değişmez..G.Saray Fener'i daha az yener,ama yendi mi veya şampiyon oldu mu, birilerini ya kovdurur ya kaçırtır..Son yıllarda ikincisi moda oldu.. :D
Evet o macti. 3-1 bitti ve Yavuz bir daha FB kalesini goremedi. Dedigin gibi Datcu gelmeden asil kalecileri idi sonra yedegi oldu bir sure. Ayni bizimkilerin Hayrettin'i yolladigi gibi Yavuz da oyle gitti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Eh bir şeyler yazılacaksa bu maçın üstüne yazılır.

Bu maçta yenilsek dahi en önemli nokta takım olarak soğuk kanlılığımızdı.Yahu o kadar pankart,sahaya atılan onca edevat,birde 5. dakikada yenen gol...
Beklentim 2. bir rezalettti.Ama olmadı (çok şükür :) ).

Fatih Terim o olaylı maçtada doğru yapmıştı fikrimce.O rezil halden kurtulmanın tek çaresi pür ateş olup sahaya çıkmaktı.Ancak Türk insanının yapısı, hırsını işine aktarmaktan çok eline,diline aktarmaya meyilli.Bir yerden sonra herkes kendini kaybetti zaten.Bunun sebebide olaya profesyonelce değil vatan millet kurtarma aşkıyla bakılmasındandı.

Bugün ise 9 puanımız ile o güne göre rahatttık.Futbolcularda işini doğru yaptı.

Fakat bu maç kesinlikle ölçü olmamalı.Çok farklı bir skor ilede bitebilirdi.2 çok net pozisyon kaçırdılar.Onlar gol olsa yada kalecileri bu kadar kötü olmasa pek sevinemezdik.

Sabri ile Tuncay her daim bu takımda olmalı.Canhıraş oynuyorlar.Tuncaya, egoist olmama,adam gibi sevinme, Sabriyede nasıl şut çekilir ve itiraz etmeden futbol nasıl oynanır öğretilmeli.(Genel olarak söylüyorum bu maç için değil.)

Maçın benim için en güzel hareketi tartışmasız gökdenizin golü idi.Futbolu niye sevdiğimi hatırlatan ve gururumu okşayan bir gol oldu.

Gelelim Norveç maçına.Yan toplarda ki zaafiyetimiz, Carewin yetenekleri ve hızı her şeyi berbat edebilir.Çok iyi düşünülmesi gereken bir maç.Her zaman bu maçtaki kadar şanslı olamayacağımız gerçeğide göz önünde bulundurulunca beni korkutuyor.

Yunanistan maçında bir şey daha dikkatimi çekti (az gelselerde) ceza sahası civarından ya 1 tane kullandılar yada hiç serbest vuruş kullanmadılar Yunanlılar.Buda onların en büyük avantajını yok etti.Servet dikkatiyle önemli pay sahibi bu durumda.

İnşallah böyle devam ederiz.Kazanma alışkanlığı önemli.Hepsini tebrik ediyorum.

Saygılar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

"Yallah Tazzik" TV'den Yunanlilarin golu:

http://www.youtube.com/watch?v=FUETPnvW ... ed&search=

Boylece eksik golleri tamamladim.

Hadi elim degmi$ken oburlerini de koyayim. bayagi komik Arapca Futbol maci dinlemek. Kale "hedef" galiba.

http://www.youtube.com/watch?v=RJfj7dqW5gw

http://www.youtube.com/watch?v=DQRlDgJON4c

http://www.youtube.com/watch?v=91mVRbFn8yE

http://www.youtube.com/watch?v=rm53KteT ... ed&search=

Dorduncu golde Fatiha okur gibi sonunda El Yunani'nin ruhuna
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yavvaş fotospor yavvaş... :D
Image

YİNE O. ÇOCUKLAR

Yunanlı’dan dost olmaz sözü bir kez daha kendisini gösterdi. 700 yıllık kuyruk acısını çıkartmak için dün gece de yapmadıkları pislikleri bırakmadı

YUNANLI, nerede olsa Yunanlı. Dost gibi görünmeleri hep onların iki yüzlülüklerinin göstergesi. Karşılaşma öncesi yapılan dostluk çağrıları da maç başlar başlamaz yerini kin ve nefrete bıraktı. Yine gerçek yüzleri ortaya çıktı. Megalo İdea’larına (Büyük İdeal) ulaşmak için her yolu mubah gördüler. Güney Kıbrıs’tan yüzlerce destek geldi Yunan’a... Polis de maç öncesi statta çok sıkı güvenlik önlemleri aldı. Ancak ay-yıldızlı ekibimiz sahaya çıktığı anda Yunanlılar yine aşırı tepki göstermekten geri kalmadı. Milli takımımızı yuhalayan Yunanlılar, sahaya konfeti ve patlayıcı madde attılar. Osmanlıya, Büyük Atamıza pankartlarla saldırmak cüretini göstererek 700 yıllık acılarını bir kez daha dile getirdiler. Hakan Şükür’e pet şişe attılar, Allah’tan tutturamadılar. Taraftarların bu aşırı hareketlerine Yunanlı futbolcular da katıldı ve ilk yarıda İbrahim Üzülmez’i sakatladılar. Attığımız golden sonra da aşırı fanatikler kendilerini yine kaybetti. İkinci yarıda da beraberliği hazmedemeyen Venizelos’un torunları, idealleri uğruna kendilerine UEFA’dan gelecek cezayı bile göze alarak sahaya atladılar.

Post Reply