Ohh Turkiye Cumhuriyeti en onemli sorunundan kurtuldu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ufuk Elekler

Ohh Turkiye Cumhuriyeti en onemli sorunundan kurtuldu

Post by Ufuk Elekler »

Febe penalti kazandi ve ulkemiz en onemli sorununu asti. Bugun bayram artik. Artik ulkemin onu acik kim tutar bizi. Di mi sevgili basin ve kanaryaciklar???

Ufuk Elekler
Ölüm nerede gelirse gelsin,
Topragimda SARI KIRMIZI güller acacaksa, Mezar tasimda GALATASARAY'li yazacaksa,
el-fatiha'dan sonra GALATASARAY MARSI okunacaksa öyle ölüm hos gelmis sefa gelmis..!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de Cumhurba$kani kim olacak sorununda bir cozum oldu sandim birden. Gerci bu olay da o olay kadar onemli. Nede olsa adi FB Cumhuriyeti oldu ya Turkiyedeki Cumhuriyet. Erdogan, Arinc, Buyukanit, ve Aziz Yildirim el ele ve de habele dubele gubele. Ya$aaaa Fenerbahce!
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Buna karsilik Gaziantep kalecisi Hasagic'in bu yil (kupa dahil) son 3 FB macindan 1 mac once palavradan kirmizi kart gorerek, ozellikle FB maclarinda oynamamasi hic gundeme getirilmedi. Alinti da yapalim : http://www.gaziantephakimiyet.com/news_ ... hp?id=1511

Kutsal medya, sen cok yasa, penaltilar feda olsun sanaa...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

OHA OHA OHA!

Bu herif gerçekten de 3 FB maçından önce kırmızı mı gördü? Kimsenin günahını almak istemem ama bu kadarıda biraz fazla olmuş! Bir değil iki değil, tam üç maçta..
Ufuk Sezekkaplan wrote:Buna karsilik Gaziantep kalecisi Hasagic'in bu yil (kupa dahil) son 3 FB macindan 1 mac once palavradan kirmizi kart gorerek, ozellikle FB maclarinda oynamamasi hic gundeme getirilmedi. Alinti da yapalim : http://www.gaziantephakimiyet.com/news_ ... hp?id=1511

Kutsal medya, sen cok yasa, penaltilar feda olsun sanaa...

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ismail 2 macta. Ama bir mactan once de palavradan sakatlaniyor. Gaziantep 2.baskaninin bir mulakatini okumustum hafta icinde "bu durumdan alenen rahatsiz olduk" diyordu. Ama basinda bu is hic dallandirilmadi...

Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Senede bir gün!
Fanatik - 22/04/2007
Son penaltısını geçen sezon 29. haftada Alex'le kullanan Fenerbahçe, bir yıl sonra ilk penaltısını bu sezonun 29. haftasının 29. dakikasında kazandı...
Taraftarların ilginç önerisi
Bu sezon hakemlerin bir türlü penaltı kararı vermemesi, büyük eleştirilere neden olurken, taraftarlar, “Kazanacağımız ilk penaltıyı taca atalım” önerisinde bile bulunmuştu. Ve 20 Nisan 2007, yani dün. Yine bir 29. hafta mücadelesi. Dakikalar 29’u gösterirken, Oğuz’un Kezman’a yaptığı hareket sonrası hakem düdüğünü çaldı ve bir yıl aradan sonra Fenerbahçe, tekrar Alex’le penaltı golü buldu.
‘Aman Allah’ım penaltı’
FANATİK.com.tr adresinde Gaziantepspor-Fenerbahçe maçını canlı yayında takip eden Sarı-Lacivertli taraftarlar, 29. dakikada verilen penaltı kararının ardından ilginç yorumlarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde, “Kazanılan ilk penıltının taca atılıp atılmaması”nı tartışan taraftarlar, dünkü penaltıdan sonra şu yorumlarda bulundu: “Aman Allah’ım, başımıza taşlar yağacak Fenerbahçe’ye penaltı verildi..! Şampiyon Fenerrrrrrrr.”
“Penaltı oldu, beni biri rüyadan uyandırsın, aman sonra hakemler ve federasyon penaltıyı saymasın maçtan sonra.”
“Şu anda şok içindeyim Fener’e penaltı verilir miydi? Ya hayret yani. Ama bence artık bir tane daha penaltımızı yemeye utandılar da verdiler.”
“Keşke taca atsaydık, neyse sonunda verildi.”
“Bu kadar net bir penaltı olmaz. Ayıp be artık, hâlâ bizimle uğraşıyorsunuz”

Bu da güya spor gazeteciliği yapanların olaya yaklaşım tarzı. Kendi beyinleriyle analiz ve yorum yapamadıklarından, beyne fazla ihtiyaç duymayan "Fanatik" taraftarların yorumlarını aktarmakla yetinmişler.
Kardeşim size mesleğiniz sorulduğunda "Gazeteciyim" demiyor musunuz? Adam gibi bir tane analiz yapsanıza, kırıntı kadar da olsa bilgi, istatistik versenize. Hangi maçlarda hakemler Fener'in kazandığı nizami penaltıları kasten vermemiş listelesenize. Taraftarın, futbolcunun ağzından amigoluk yapmak mıdır gazetecilik?

`Hakkımızı yiyorlar`
Fenerbahçe'nin savunma oyuncusu Edu, maçlarda verilen kararların standart olmamasından yakındı.
22.04.2007 - Fanatik
Samandıra'daki tesislerde antrenmanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Brezilyalı futbolcu, Fenerbahçe Dergisi'ndeki röportajında yer aldığı ifade edilen, ''Ligdeki heyecan bitmesin diye puan farkının açılmasını istemiyorlar'' açıklamasına neden ihtiyaç duyduğunun sorulması üzerine, ''Maçlara teker teker baktığımızda bazen bizim maçlarımızda verilen kararların, lehimize ya da aleyhimize olabilir
("Lehimize de olabilir" Hmmm..), öteki maçlarda aynı kriterlerin uygulanmadığını görüyoruz'' dedi.
Bunları gördüğü için böyle bir yorum yapma ihtiyacı hissettiğini kaydeden Edu, ''Çünkü çoğu maçlarda bize verilen kararlar, bize verilen cezalar öteki takım futbolcularına uygulanmadı. Penaltılara baktığımızda, sezon başından beri çok fazla penaltı kazanmamız gerekirken ilk penaltımızı dün oynanan maçta attık. Bu da gösteriyor ki, biz büyük bir takımız
(Nasıl gösteriyor pardon? Mantığı yakalayamadım..) ve bu kadar uzun süre penaltı atmamamız şaşırtıcı. Bilmiyorum bunlar kasıtlı mı oluyor? Kimseyi de suçlamak istemiyorum. Bunlar benim sadece gözlemlerim'' şeklinde konuştu. (Bilmiyorum bazı onursuz ve kuş beyinli spor muhabirleri bir yerlerden maaş mı alıyor? Kimseye hakaret etmek veya suçlamak da istemiyorum, bunlar sadece gözlem)
...
Turkcell Süper Lig'in 27. haftasındaki Kayserispor maçında hakeme karşı ifadelerinden dolayı aldığı ceza ile ilgili soruya da Edu, ''Bu konu hakkında konuşmayı doğru bulmuyorum. Hatalarımızdan ders alıp onları tekrarlamamak istiyorum. Bu konu hakkında ceza almışsam demek ki hatalıyım. Hiçbir futbolcu kart görmek için çaba sarf etmez. Hakemin kararlarına saygı duymamız gerekiyor, hatalarımızdan ders çıkarmamız gerekiyor, benim için de aynı şey olacak'' yanıtını verdi.
...
Edu, özellikle son haftalarda hakemler üzerinde oluşan baskı konusundaki yorumunun ne olduğu sorusunu ise şöyle yanıtladı:

''Futbolun içinde olan herkesin üzerinde belirli bir şekilde baskı vardır. Saha içindeki futbolcular ve hakemler üzerinde de baskı vardır. Futbolda fanatizm de olduğunu düşünürsek, mutlaka bir taraf daha fazla itiraz edecek veya sevinecektir
(Neden daha fazla?). Son derece normal. İnsanların ders çıkarması lazım. Baskı futbolcuların üzerinde olduğu gibi hakemlerin üzerinde de var. Fakat profesyonel olan herkes sakin olmalı ve işini en düzgün şekilde yapmalı.''

Kendi söylemek istedikleri şeyi futbolcuya söyletebilmek için açıklamasını piç etmişler. Bu kadar kıvırtma Latin Amerika'dan değil ancak Orta Doğu'dan çıkar. Lehine veya aleyhine hata oluyormuş, hakeme saygı duyuyormuş. Suçlamak da istemiyormuş ama suçlamak istemedikleri hakkını yiyormuş.

Birisinin söylemediği şeyi söyledi diye haber yapmak suçtur. Keşke elimizde imkan olsa da açıklamanın orijinalini tercüme edip, şu gazeteci müsveddelerini mahkemeye verebilsek.

İnsanın midesini bulandırıyorlar. Spor sizin neyinize? Gazetecilik onuru sizin neyinize?

Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Ismail 2 macta. Ama bir mactan once de palavradan sakatlaniyor. Gaziantep 2.baskaninin bir mulakatini okumustum hafta icinde "bu durumdan alenen rahatsiz olduk" diyordu. Ama basinda bu is hic dallandirilmadi...
Sakatlık olayı yok, ilk yarıda Antalya maçında kavga/küfür sebebiyle kırmızı görüp 3 maç ceza alıyor, FB ile oynadıkları lig ve kupa maçları 10 gün içerisinde oynanıyor. Yani o 3 maçlık cezasının ikisini FB maçlarında çekiyor.

Geçen haftada Sivas maçında Balili ile tartışıyor ve tartışma/itiraz vs. yüzünden kırmızı görüyor ve yine FB karşısında oynayamıyor.

Post Reply