Teknik direktor adaylari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

bu haber dogru degildir umarim. cok
kötü bir saka
sabah online`dan alinti :

Galatasaray Ersun Yanal ile anlaştı
Galatasaray'ı gelecek sezon çok büyük bir aksilik çıkmazsa Ersun Yanal çalıştıracak. Fotomaç'ın haberine göre Gerets'le sezon sonunda yollarını ayırma kararını alan Galatasaray yönetimi, Ersun Yanal konusunda fikir birliğine vardı.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Serif Halimler wrote:sabah online`dan alinti :
...
Fotomaç'ın haberine göre ...
Bu da yeni moda cikmis sanirim. Gazetenin teki (sekil 2-a: Fotomac ya da Fanatik! :) ) bir haber ufluyor, sonra, obur gazetelerin web versiyonlari, bunu "haber" olarak, hatta, "son dakika haberi" olarak tekrardan sunuyorlar. Gorkem'le Mehmet'in gectigi Juninho uflemesi de, Milliyet'te vardi bu sabah "Juninho bombası!" diye. 138 kisi de yorum yazmis su an itibariyla!?!...
Özgür

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Serif Halimler wrote:bu haber dogru degildir umarim. cok
kötü bir saka

Galatasaray'ı gelecek sezon çok büyük bir aksilik çıkmazsa Ersun Yanal çalıştıracak. Fotomaç'ın haberine göre Gerets'le sezon sonunda yollarını ayırma kararını alan Galatasaray yönetimi, Ersun Yanal konusunda fikir birliğine vardı.
Eskiden hic olmazsa "iddia edildi, anlastigi soylendi" gibi yuvarlak laflar edilirdi haberlerde. Simdi direk olarak anlasti diyorlar.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:
Serif Halimler wrote:bu haber dogru degildir umarim. cok
kötü bir saka

Eskiden hic olmazsa "iddia edildi, anlastigi soylendi" gibi yuvarlak laflar edilirdi haberlerde. Simdi direk olarak anlasti diyorlar.
Tolgacigim, yukarda vurguladigim kisma dikkatini cekerim. :D Acik kapi birakiyorlar simdi allah icin canim... :)

Yalniz, haberde eksik yanlar var... Genelde boyle uflemelerde, soyle, bizim yonetimle iyi iliskileri olan birilerini de (ne bilem, Vestel yonetimi olmayacagina gore artik Yanal'in amcasi filan olabilirdi mesela!) olaya katip, daha sicak iliskiler gosterip, olabilirligini arttiran eklemeler filan yaparlardi, bu sefer atlamislar.

"Haberin" Sabah'taki haline de baktim simdi, taa Mart ayindaki olaylari, isitip yeniden ortaya getirelim demisler gorunuse gore. Yenilerde de Adnan Polat baskani ikna etmis... O Feldkamp uzerinden aramiyor muydu TD'mizi yahu... :)

Ben cok egleniyorum sahsen bu haberleri okurken, analiz ederken. Bazi yazdiklarimi da tekrar etmis oluyorum bu eglence sirasinda korkarim.... Kusuruma bakmayin artik...
Özgür

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Pek bu forumlarda aktif degilim ama 1998'den beri hemen hemen hergun ziyaret ederim. Cok enteresan basliklar var.

Zaten, "Fotomac'in haberine gore" demi$ Sabah gazetesi. Araya sIkI$tirivermi$ sigortayi.

Player Manager: Tugay gelsin takim yine oynar.
$aka bir yana, ne guzel uyutma politakasi sagda solda vay Juninho vay Petkov. Alsan bu adamlardan birini bir de yeni TD begenmez benim oyun tarzima uymuyor der.. ba$ka problem. Gerets gitti mi kaldi mi, daha belli degil. Icimden bir his sanki Gerets bir sene daha kalacak mi$ diyor. Bakalim...

Yukarida belirttiginiz gibi Koeman yakisirdi.

San Diego'dan Saygilar.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Baskanimiz Canaydin oldugu surece ve kidemli oyuncularin hegamomyasi devam ettikce kariyerli hoca bize gelmez, kazara gelse bile adami rezil ederiz. Benim gonlumden gecen eski Danimarka'li dunya yildizi Micheal Laudrup. Su anda Brody'nin basinda iyi performans gosteriyor. Oyunculugunda ve daha sonraki milli takim yardimci TDligi sirasinda cok duzgun birir oldugunu gostermisti.

Gerets'in gitmesi artik sart oldu. Bazi yabani antrenorler zaman gectikce bizi cok iyi anlayip odunler dagitarak durumu idare edip ceplerini doldurmaya devam ediyorlar. Yoksa hocalik olarak daha iyisini getirmemize pek ihtimal veremiyorum.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Once olmamasi gerekenlerden yola cikalim. Adnan Polat'in parlak fikirleri, Souness, Ersun Yanal, Danisman Fedkamp altinda Bulent Korkmaz. Sonra Hincal lobisinin Mustafa Denizli'si olmamali. Genel baskiyi kaldiramayacaklari icin bence Turk hoca olmamali.

Benim icimden gecen Hiddink. Sistem adamidir, Van Gaal'den ve bilinen Hollanda ekolunden daha saglam futbol oynatir. Kariyeri basarilarla doludur (1990 FB haric). Kendini gelistirmis bir hocadir. Su anda Rus milli takimi ile sozlesmesi suruyor galiba. O yuzden Hiddink sadece icimden gecen isim.

İkinci adayim Lucescu. Keske Besiktas'a degil bize gelse (bu arada Lucescu hakikaten BJK ile anlasti mi?) Dunyanin en gercekci ve pratik hocalarindan biridir. Bu sıkıntılı gunlerde kadro ekonomik acidan ve gencleri kullanma bakimindan bize kurtarici olur.

Son adayim Daum. Takima kondisyon verir, paslasmayi ogretir, inatci ve akilcidir. Galatasaray'a fayda saglar. Turkiye'yi tanidigi icin zaman kaybi yasamaz. Tek sorunu, kafasindaki takim sablonunu pek degistirmemesi ve dogmatik olmasidir. O anlamda gencleri kullanmayabilir.

Bunun disinda elbette Klinsman ve Koeman GS'a cok buyuk fayda saglayacak hocalardir, keske uzun vadeli kontratla basimiza gelebilseler. Ama bunun onlarla konusulmasi ihtimali bile simdilik yok gibi.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fanatik saka gibi haberlere imza atiyor. Guya asagida koyu harflerle yazilmis teknik direktorlere teklif goturmusuz , kabul etmemisler. Insallah Abdullah Avci kabul eder :)

Aslinda Abdullah Avci cok methedilen bir isim. Istanbul IBB'de yeni bir takim olusturup ilk senede birinci lige cikmak kolay degil. Arda ve arkadaslarini altyapidan yetistiren kisi oldugu icin de bize uygun. (17 yas alti milli takimi sampiyon yapmisti zamaninda)
Galatasaray Yönetimi, Karl Heinz Feldkamp'ın altında çalışacak hocaları buldu: Abdullah Avcı ve Arif Erdem.
21.05.2007

Image

Olumsuz yanıt vermişlerdi
Yeni sezonda Gerets ile yola devam etmemeyi düşünen Galatasaray Yönetimi, bir süre önce Almanya’da Karl Heinz Feldkamp ile gizlice el sıkışmıştı. Kalli’yi sportif direktör yapmak isteyen yönetim, onun altında çalışacak bir hoca arıyordu. Teklif götürülen isimlerden Hikmet Karaman, Ertuğrul Sağlam, Falko Götz ve Raşit Çetiner olumsuz yanıt verince, Feldkamp’ın teknik direktör olması gündeme gelmişti. Tecrübeli hocanın tercümanı ve yardımcısı ise Ahmet Akcan olacaktı.

Büyük başarı elde ettiler
Akcan’ın yine tercüman olarak görev yapacağı belirtildi. Ancak Feldkamp ile çalışması için 2 isim daha gündeme geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da müthiş bir iş çıkaran Abdullah Avcı ve yardımcısı Arif Erdem. Sarı-Kırmızılı formayla büyük başarıların altına imza atan Erdem ile genç hoca Avcı’nın teklifi değerlendirmeye aldığı öğrenildi. Galatasaray Yönetimi bir süre önce Felix Magath’ı istemiş fakat Alman teknik adamı ikna edememişti.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de bugun gazetelerde Istanbul BB$ klubunun Superlige ciktigini soyleyen haberleri okudum. Orada bizim Arif'in ismi gececek diye beklerken TD adinin Avci oldugunu gorunce demek ki yanilmi$im dedim. O takimda oynayan bir iki GS PAF oyuncusu da vardi galiba.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:Ben de bugun gazetelerde Istanbul BB$ klubunun Superlige ciktigini soyleyen haberleri okudum. Orada bizim Arif'in ismi gececek diye beklerken TD adinin Avci oldugunu gorunce demek ki yanilmi$im dedim. O takimda oynayan bir iki GS PAF oyuncusu da vardi galiba.
Arif Erdem, Avci'nin yardimcisi. Takimda Erkan Ferin, Cafercan ve Arif'in yegeni Mulayim Erdem oynuyor. Yalniz haftalar ilerledikce daha az dakika almaya baslamislardi. Erkan ilk baslarda banko oynuyordu ama Bulent'in kardesi Mert Korkmaz takima geldikten sonra o oynamaya baslamisti savunmada, benim takip ettigim kadariyla.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Fotomac'a inanilir mi bilmiyorum. Feldkamp'in altinda calismaya razi olmasi sartıyla (bu da guzel) Klinsmann'la gorusme yapiliyormus. Klinsmann randevu talebini kabul etmis, Sali gunu gorusme yapacaklarmis.

http://www.fotomac.com.tr/gal101.html

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Fotomac'a inanilir mi bilmiyorum. Feldkamp'in altinda calismaya razi olmasi sartıyla (bu da guzel) Klinsmann'la gorusme yapiliyormus. Klinsmann randevu talebini kabul etmis, Sali gunu gorusme yapacaklarmis.

http://www.fotomac.com.tr/gal101.html
Inanilamayacak kadar iyi bir haber olur bu. Maalesef, bir asparagas gibi gozukuyor. Ben Feldkamp+Gotz'e, hatta Gotz'e tek basina da raziyim.

Bugun Aksam gazetesinde bir zamanlar Leeds United'i calistiran O'Leary ve Eriksson isimleri geciyordu. O'Leary, genc bir Leeds takimini iyi yerlere getirmisti, bence uzerinde dusunmeye deger.

--------------------------------------------------------------------------------
G.Saray'a çifte talip
Teknik Direktör Erik Gerets’le yolları tazminatsız ayırmanın hesaplarını yapan Galatasaray’a İngiltere’den ilginç teklif. Sarı-Kırmızılı kulübün teknik adam arayışlarını duyan, Sven Goran Eriksson ve David O’Leary, menajerleri vasıtasıyla Galatasaray’da çalışabileceklerini bildirdiler.

http://www.aksam.com.tr/haber.asp?a=78830,2
Tan Erten

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Kalli'den Galatasaray'ın ne şekilde yararlanmayı düşündüğü soru işareti...
Beşiktaş'ın ağzını yakan bir sportif deneyimi var efsane Gordon Milne ile; umarım bu yaşanmışlıktan gerekli dersi çıkartıp, Feldkamp'ın kulüp içi statüsünü, maliyetini ona göre belirlerler.
Ve sağlık durumu ise bir başka istifham...

Lakin; bir zamanların Derwall-Denizli ikilisi, G.Saray'ın önünde zirveye uzanan bir çığır gibi büyüyen bir dönemin hazırlayıcıları olmuşlardı. Derwall'in Türk futboluna ve G.Saray'a aşıladığı ve onlarca yıllık Panzer deneyiminden süzülerek edinilmiş değerler ve öğretiler ışığında Mustafa Denizli de takımımıza ve futbolumuza damgasını vuracak bir teknik adam olarak yetişmiş ve olgun bir şekilde başarılar torbasına düşmüştü.

Yaşlı kurt Feldkamp, genç, kaliteli ve kendini gerek GS PAF'da, gerek genç milli takımlar katmanında, gerekse İstanbul B. Belediye'de pişirmiş bir Abdullah Avcı'yı Türk futbolunun en tepesine adını yazdırmak üzere hazırlayabilir. G.Saray da çıkış yolu aradığı bu fetret döneminden kendini tekrar düzlüğe atmak baabında bir rampa bulmuş olur Kalli ile.
Last edited by Can Baysan on Mon May 28, 2007 10:15 pm, edited 1 time in total.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Geçmiş zaman olur ki...
Image

Image
(1992-93)
Liseli vardı ya ah o liseli...

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Hala populerlik pesindeler. Taraftarin sevdigi FT'yi yediler, Hagi'yi yediler simdi sira Feldkamp'a geldi. Feldkamp biraz genc kalmis Derwall'i bulup getirselerdi.

Populizmin ana dayanagi hep populasyonun (nufusun) cahil oldugu ve hicbirseyden anlamadigi varsayimi olmus. Buradan GS yonetiminin taraftarlari ne sekilde gordugunu anlamak mumkun. Taraftardan hem korkuyorlar hem de gecmisi kendilerine siper ederek gerzek muamelesi yapiyorlar. Tabii ote yandan, yorgan altindan kafalarini kaldirip taraftara meydan okumaca yapmaktan da geri kalmiyorlar. Korkmasalar, boyle taraftarin romantik duygularina dayanarak klup siyaseti yapmak yerine akli basinda, bilimsel secimler yaparak yollarina devam ederlerdi. Bazilari buna vizyon sahibi olmak da diyor.

Simdi ne korkmasi, ne romantigi, adamlar beyinsiz diyenler de cikabilir ve nerede onlarda bu kadar plan yapacak kafa denebilir. Yine de siyasi yaratik ile zeki yaratigi birbirine karistirmamak lazim. Hatta gunumuzde genel olarak zeka ile siyaset ters orantili olarak bile gorulebilir. Bir zamanlar kisa yoldan zengin olan koylulerlerden esinlenerek "zengin olmak icin cahil olmak gerekir" derlerdi. Ben de, su siralar siyasi dahi olmak icin kor ve sagir olmak gerekir diyeyim bari.

Post Reply