Teknik direktor adaylari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Teknik direktor adaylari

Post by Tolga Girici »

Boyle bir baslik acayim dedim, adaylari tartisalim.

Bir iki gazetede Feldkamp ile ortak calisildigini ve Feldkamp'in bir TD bulup onun uzerinde danisman olarak kulupte calisacagini okumustum. BU daha once de burada konustugumuz bir fikirdi zaten.

Ancak Falko Gotz ismi geciyor, ki TD olarak pek bir sey vaadetmiyor bana. Onun disinda Ertugrul Saglam'la konusuldugu ama Saglam'in Feldkamp'la calismak konusunda tereddutlu oldugunu okumustum. ERsun Yanal lafi geciyordu ama Vestel'deki rezaletden sonra hala dusunuyorlar mi bilmiyorum.

Bugun ise 2 ayri grubun gazetesinde Daum lafi geciyor. Daum'u burada cok elestirdik zamaninda, ne dusunuyorsunuz bilmiyorum. FB'ye futbol oynamayi ogrettigi kesin. Hala onun mirasini yiyorlar. Duran top olayi ise apayri bir olay. Yillardir sacma sapan duran toplari izlemekten biktik. Takima iyi kondusyon yukluyor (Koch ile birlikte gelmesi lazim). BUnlar iyi yonleri. Bir de kotu yonleri var. Surekli transfer istiyor. Gencleri kazanmak gibi bir dusuncesi yok. Hatta harcamak gibi bir dusuncesi bile olabilir. Gencler bizim acimizdan cok onemli. Kulubun gelecegi onlarin elinde. O yuzden bize egitimci, idealist bir teknik direktor lazim.\
Last edited by Tolga Girici on Thu May 10, 2007 7:42 pm, edited 1 time in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bir de Koeman vardi, burada cok konustuk. Onu da ekleyeyim,. Gelse cok guzel olur.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tolga Girici wrote:Bir de Koeman vardi, burada cok konustuk. Onu da ekleyeyim,. Gelse cok guzel olur.
psv ile son haftada şans eseri şampiyon olunca mukavelesini uzatmışlar.

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Sevgili Alpay Dedeoglu herhalde "ah bu yurt disindaki eksik ve yanlis bilgili "Galatasaraylilar" :lol: diyecek ama arzum...

Bo Johansson'nin Galatasaray'in TD'si olmasidir.

Hayatimda (Beckenbauer'un futbol oynadigi 70'li Alman Milli takimi haric) 1998 World Cup'daki Danimarkanin Nijeryayi yendigi kadar son derece kaliteli, futbolun ve takim oyununun nasil oynanacagini kelimesine kadar sahaya yansitan bir futbolu cok az gormusumdur.

Danimarkayi Danimarka yapan bu TD Galatasaraya bence cok faydasi olur.

Simdi ne yapar ne yer ne icer bilmiyorum?

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

http://en.wikipedia.org/wiki/Bo_Johansson adresinde hakkinda bilgi var., Nijerya macindan bahsediliyor orada da. Yalniz bir sonraki sampiyonada hayal kirikligi olmus. En son Goteborg'daymis deniyor.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Gitdim baktim wikipedia'ya. Kadro soyleymis.:

1 Schmeichel | 2 Schjønberg | 3 Rieper | 4 Høgh | 5 Heintze | 6 Helveg | 7 Nielsen | 8 Frandsen | 9 Molnar | 10 M. Laudrup | 11 B. Laudrup | 12 Colding | 13 Laursen | 14 Wieghorst | 15 Tøfting | 16 Krogh | 17 Goldbæk | 18 Møller | 19 Sand | 20 Henriksen | 21 Jørgensen | 22 Kjær

Kirmiz ile isaretlediklerim cok onemli oyuncular. Bizde onlar ayarinda malesef oyuncu toplulugu yok. Bir hakan Sukur farki kapamaz :lol:

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

KLINSMANN'S HEADING FOR JOB IN THE PREMIERSHIP
BY ROB DRAPER
29 April 2007
The Mail on Sunday

JURGEN KLINSMANN has confirmed that he is willing to leave his California home and become a coach again next season, making a dramatic return to English football highly likely for the ex-Tottenham and Germany striker.

A job in the Premiership beckons and Klinsmann, who coached his national team during last year's World Cup finals in Germany, could even be considered as England boss.

Klinsmann, 42, who enjoyed two successful playing spells with Tottenham, has made it clear that he is prepared to move and take up a top job in Europe next season.

He has already held initial meetings with Chelsea chief executive Peter Kenyon about replacing manager Jose Mourinho. While the Stamford Bridge club have since said their Portuguese coach will not be sacked this summer, Klinsmann is considering a number of inquiries from several clubs and is even prepared to work for a national team other than his native Germany.

That will alert the Football Association. Their chief executive, Brian Barwick, is currently backing struggling England coach Steve McClaren,despite members of the FA international committee raising doubts about the suitability of Sven Goran Eriksson's successor and discussing the prospect of sacking McClaren in the summer.

Klinsmann reportedly turned down Chelsea's offer on the grounds that he could not be tempted away from his home in Newport Beach, California. But he has now made it clear that he is looking to return to Europe and is considering coaching offers.

He said: 'There are several inquiries from national federations and clubs. I'm considering whether to take them up after the summer break. For me, I could equally imagine working for a national federation or a club.'

Klinsmann resisted all attempts to lure him back into coaching after taking the hosts to third place in their own World Cup. He seemed settled with his wife and two children in California and even refused to move to Europe when in charge of Germany.

He seemed to be reverting to the lifestyle he had adopted after the end of his playing career, keeping football at arm's length so he could enjoy his family growing up. But Klinsmann's desire to be involved again was reignited by his success with Germany. He transformed them from underachievers into one of the most dynamic and exciting teams in the finals.

They were knocked out by eventual winners Italy in a thrilling semi-final and Klinsmann's open management style directly contributed to the carnival atmosphere during the tournament. Klinsmann then resigned, leaving assistant Joachim Low in charge, and turned down offers of work to return to the US. Now he has taken a job as a match-day analyst with German pay-TV company Arena, which he explicitly regards as the first step towards returning to Europe.

'The TV job builds bridges for me back to Europe,' said Klinsmann in an interview with Bild Zeitung, Germany's best-selling newspaper. 'It means my finger is on the pulse of European football again. It depends on what kind of coaching job I accept, but I don't exclude returning to Europe.

'The German job taught me: "Jurgen, this is really what you like doing". It's the right occupation for me.'

He declined to discuss Chelsea but there is the intriguing possibility of England fighting Roman Abramovich for the popular coach's services.

It also means FA chief executive Barwick has an ideal candidate to approach if England struggle in their Euro 2008 qualifier against Estonia on June 6, a scenario that would be likely to see McClaren sacked.

There may still be traditionalists in the FA who would not want a German to run the England team, but having permitted a foreign coach in Eriksson, and come close to appointing a second in Luis Felipe Scolari, there would be no rational reason to object.

Germany's top club job, Bayern Munich, has just been given to caretaker boss Ottmar Hitzfeld. Italian clubs would also be interested as Klinsmann played at Inter Milan and Sampdoria. Real Madrid are looking for a coach to replace Fabio Capello.

Klinsmann added: 'I've spent time analysing the World Cup. At the same time I've also been studying at a Spanish language school. And I've completed some further education seminars at different universities.'

He is unlikely to be unemployed for long.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Görkem KIRGIZ wrote:Bugün bir gazetede Klinsmann'ın ismi geçiyordu Galatasaray için. Bu kadar isim elbette ki uydurma ancak içlerinden en çok Klinsmann'ın gelmesini isterim.
Ben de Koeman koeman diyorum ama yine pragmatik yaklastigim, daha olabilir oldugu icin Koeman diyorum. Aslinda benim de gonlumden gecen Klinsmann. Almanya'yi resmen yeniden canlandirdi adam. Ama sadece milli takimi degil, butun kulupleri. Ondan once Alman ligi yasli oyuncularin oldugu, uyuz bir futbol oynanan bir ligdi. Dunya kupasindan sonra bu sene Alman kuluplerinin oynadigi futbola bakiyorum arada daglar kadar fark var. Basit ama tempolu, ofansif, sonuca direk giden bir futbol oynuyorlar. Ayaga paslar artti, genclerle doldu takimlar. 2-3 seneye Avrupa kupalarinda egemenlik kurarlar. Dunya kupasinda milli takimin oynadigi futbol hem seyirciyi, hem hocalari uyandirdi, canlandirdi. Adamlar neyin ilgi cektigini, begenildigini, beklendigini anladilar.

Klinsmann'in GS'a gelmesi Ronaldinho'nun gelmesiyle esit olasilikta. Adam Amerika milli takim hocaligini kabul etmedi. Amerika'da California'da okyanusa karsi malikanesinde yasiyor. Ve benim gordugumu elbet Avrupa futbolunun devleri de goruyor, Klinsmann hepsinin istahini kabartiyor. Ingiltere'ye gelecek diyorlar. Ingiliz milli takimi hocaligi icin dusunuyorlarmis. Abramovich, Mourinho'nun yerine dusunuyormus. Real'de Capello'nun yerine dusunuyorlarmis. Inter eski futbolcusunu hoca olarak dusunuyorlarmis. Burada gecen hafta Klinsmann hakkinda yazilmis bir makale var.

Yani talep cok bir tane Klinsmann var. Gelir mi, elbette hayir.

Bu arada, Klinsmann'in milli takim hocaligindan once pek bir TD tecrubesi olmadigini unutmayalim. Falanca aday icin "tecrube lazim, daha cok genc" diyenlere ornek gosteririm. Adam olacak cocuk bokundan belli oluyor.

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ligi 4. falan bitirmediğimiz sürece bizim yönetimin yeni hoca alacağını sanmam..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:
Görkem KIRGIZ wrote:Bugün bir gazetede Klinsmann'ın ismi geçiyordu Galatasaray için. Bu kadar isim elbette ki uydurma ancak içlerinden en çok Klinsmann'ın gelmesini isterim.
Ben de Koeman koeman diyorum ama yine pragmatik yaklastigim, daha olabilir oldugu icin Koeman diyorum. Aslinda benim de gonlumden gecen Klinsmann. Almanya'yi resmen yeniden canlandirdi adam.
Ozan Ersoy
Ozan abi almanya zaten dunya kupasindan once futbolunu tamamen degistirdi. Butun alman takimlari alman milli takiminin dunya kupasinda oynadigi futbolu oynuyordu. Sanki birileri toplanmis "bundan sonra boyle oynayacagiz" diye kararlastirmis ve butun kuluplere bildirmis gibi (belki boyle olmustur hakkaten). O yuzden Alman liginden bir hoca olabilir. Gotz de oradan, ama o cok basarili degil maalesef.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:
Ozan abi almanya zaten dunya kupasindan once futbolunu tamamen degistirdi. Butun alman takimlari alman milli takiminin dunya kupasinda oynadigi futbolu oynuyordu. Sanki birileri toplanmis "bundan sonra boyle oynayacagiz" diye kararlastirmis ve butun kuluplere bildirmis gibi (belki boyle olmustur hakkaten). O yuzden Alman liginden bir hoca olabilir. Gotz de oradan, ama o cok basarili degil maalesef.
Tolga, yaniliyor olabilirim tabii ama benim edindigim izlenim oyle degil. Belki dunya kupasindan once bir girisim, bir hareket vardi ama DK butun kuskulari atti ve ulke futbolunun olumlu yonlenmesine neden oldu. Dunya kupasindan once Klinsmann'in cok atak futbol oynattigi soyleniyordu. Takimin cok genc oldugunu yaziyorlardi. Klinsmann'in takimlari hazirlik maclarinda da iyi sonuclar alamiyordu. Turkiye'ye yenildiler buyuk kiyamet koptu hatirlarsaniz. Alman futbolunun patronu Beckenbauer, surekli elestiriyordu Klinsmann'i. Hazirlik maclari tabii pek bir ifade etmiyor. Almanya kupaya direk katildigi icin de resmi mac yapamadi. Her ne olduysa oncesi kampta oldu. Klinsmann oyuncularla kaynasma ve onlara ne istedigini anlatma firsati buldu. Takim hirsla, ruhla ve bir planla oynamaya basladi.

En son kupadan once hem takimlarin hem Voller'li Bierhoff'lu milli takimlarin futbolu beni bayiyordu.

Ozan Ersoy

Not: Daum'a hayir. Feldkamp'i mentor olarak getirmek cok iyi bir fikir.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

En güzeli Bülent ve Suat, başlarında Feldkampf. Kalli baba adamdır, bizim okula geldiğinde sohbet etmiştik 1993'te. Eski heyecanı var mı bilmem ama en azından Bülent ve Suat gibi 1 yıllık teknik adamlara yardımcı olur.

Teknik adamı getirirken bir dolu gereksiz transfer yerine şu andaki takımdan yaşlıları ayırıp gençlerle devam edersek bu takım gelecek 10 yıla ambargo koyar. Ama nerde bizim yönetimde o kadar ileri görüşlülük. Defansa gençleri yetiştirmemiz gerek. Bu da Bülent örneğinde olduğu gibi 10 yıl alabiliyor ama Bülent Kaptan onları daha hızlı hizzaya getirebilir, boş yere ömürlerini harcamazlar.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Alman, sıradan bir takımı ligde iyi bir yere getiren Getafe teknik Direktörü Schuster bence düşünülebilecek bir isim. Kral kupasında bercelona karşısında takımı yarı final oynuyor.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:Alman, sıradan bir takımı ligde iyi bir yere getiren Getafe teknik Direktörü Schuster bence düşünülebilecek bir isim. Kral kupasında bercelona karşısında takımı yarı final oynuyor.
2 hafta önce messi şov yaparken maçı 5-2 barcelona almıştı. Deplasmandaki maçta ise getafe 4-0 önde finale gidiyorlar.
DÜN ROMA-İNTER MAÇI ÇOK GÜZELDİ BUGÜN İSE GETAFE- BARCELONA MAÇI HARİKA GEÇİYOR.
Last edited by Mehmet Gorgen on Fri May 11, 2007 7:35 am, edited 1 time in total.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ilk mac 5-2 idi galiba, her neyse Getafe Barca karsisinda 4-0 kazanip tur atladi. Cidden sok bence.

Neyse, GS'da sorunun kimin TD olmadiginin anlasilmasini umarak (FT, Hagi, Gerets diye uzayan listeye kim eklenirse eklensin) her kim gelirse gelsin 3. sezonunu gormesini umuyorum.

BJK 10 sezonda 9. hocasini degistirmis (Tigana ile). Boyle basarili olunmaz, biz de takip ediyoruz.

Post Reply