EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Hakan bir rekor daha kirmis...

Hakan Şükür sahaya kaptan çıkarak Fatih Terim ile Oğuz Çetin''i geride bıraktı.

*(A) Milli Futbol Takımı forması altında birçok başarıya imza atan, son olarak da 241 golle lig tarihinin en golcü oyuncusu rekorunu eline geçiren Hakan Şükür, Malta karşısında sahaya kaptan çıkarak, hocaları Fatih Terim ile Oğuz Çetin''i geride bıraktı.

Daha önce aynı sayıyla 32''şer kez kaptan olarak bu alanda Fatih Terim ve Oğuz Çetin ile aynı sayıda bulunan Hakan, Türk Milli Futbol Takımı''nda Malta karşısına kaptanlık pazubandıyla çıkarak sayısını 33''e yükseltti ve hocalarını bir adım geride bırakmayı başardı.

Hakan Şükür''e maç öncesi kaptanlık bandını teknik direktör Fatih Terim kendi elleriyle takarak tecrübeli oyuncuya jest yaptı.

(A) Milli Futbol Takımı''nın 84 yıllık tarihinde 35 kezle sahaya en çok kaptan olarak çıkan futbolcu Turgay Şeren''e yaklaşan Hakan Şükür, 5 Haziran 1999''da Helsinki''de Finlandiya ile yapılan ve ay-yıldızlı ekibin 4-2 kazandığı Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçında ilk kez kaptanlık pazubandını takmıştı.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:
Ozan Ersoy wrote: Fener elinde olsa her hafta 11 tane yabanciyi cikarir, hatta yedek kulubesini de yabanci yapar, utanmadan da oynatir. Bu kadar anti-Turk, Turk futbolcusuna guvenmeyen bir takim daha yok ulkede.

Ozan Ersoy
Agir kacmis ve yanlis olmus.

Bunu Anti-Turkluge baglamak kafayi kuma gomup laf olsun diye suclamaktan baska bir sey degil.
Savas, anti-Turk lafimi tek basina alirsan FB'yi kafatasci bir takim yaptigimi sanabilirsin. Masus bu kadar Turk oyuncusuna guvenmeyen bir takim yoktur diye ekledim yanina. Tek sozcugu cekersen her yone gidebilir. Elbette irkci bir yaklasimim yok orada.

Kafayi kuma gommek ise ayri bir konu. GS'in alt yapisindan bahsetmisim. Yeterli olmadigindan bahsetmisim. Kafasini kuma gomenden bu sozler cikmaz. Cok guveniyoruz ama daha eksikler belli. Her turlu imkan varken, Istanbul'un gobeginde Emre gibi simarik, Arda Ugur, Ferhat gibi celimsiz, Sabri gibi orta yapamayan, surekli sakatlanan kendine bakmayan cocuklar yetisiyor. Ama aslina bakarsaniz GS'in alt yapisina Avrupa standardinda ciddi yatirim 5-6 senelik bir olaydir. Bunlar ilk meyveleri, ikinci nesil daha iyi olacak diye umuyoruz. Bunun da bir ogrenme, deneyim kazanma devresi var.

Simdi kuma gommeye geri gelelim. Cavcav'a falan suc atmadan once, kendi takimina bakman lazim. Cavcav'in gorevi degil futbolcu yetistirmek. Onlarin ne sampiyonluk ne Avrupa iddiasi var. Kendi bilecegi istir, musterisi hazirdir bu ortami sagmakla mesguldur. Fenerbahce ben bu isin lideriyim, lokomotifiyim, en fazla para, en fazla imkan bende diyorsa biraz elini tasin altina sokmali ve bir seyler ortaya cikarmalidir. Bugun Real Madrid'in Barcelona'nin bile alt yapisindan cikma 3-4 oyuncu A takimda yer alabilyorsa ne FB'nin ne GS'in bahanesi olmamalidir.

Alt yapidan yetistirmek ayri bir mesele onlari oynatmak da ayri bir mesele. Bu da ikinci kafayi kuma gommek. En son alt yapidan cikip bir seyler gosterebilen bir Semih var sizde. Ne oldugu, ona ne yapildigi belli. Cok ayrintiya girmeyelim, herseyi tekrarlamayalim. Umit Karan'dan eksigi yok fazlasi var. Ama yok olanlarin, harcananlarin kitabina onun ismi de girecek elbet.

Sen beni kafayi kuma gommekle sucla ben alinmam. Yabanci oyuncu olayinin milli takima ne yaptigi ortada. FB'nin yabanci sinirlamasi kalkinca bir tane bile Turk oyuncu kullanmayacagi da ortada. Sen saniyor musun, Mehmet Topuz icin gidip 5 milyon Euro verilecek Kayseri'ye oyle bir durumda. Brezilya'nin plajlarindan bir tane getirirler olur biter. Her pozisyona 3 tane yabanci, baslarina da bir yabanci hoca, 5 lisan konusurlar, Turk oyuncu azinlikta kalir, samandira'da Incirlik hava ussundeymis gibi hisseder, olup biter. Senin baskanin soyluyor Turk futbolcusu egitimsiz diye. Tuncay'dan bahsediyor vs. Ama kendi egitim icin hic bir sey yapmiyor. Turk oyuncusuna da firsat verilmiyor. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu. Madem eksikler kendin yetistirsene, sonra da oynatsana. Yok bana hazir gelsin, gelmezse gider Brezilya'dan bulur 6 milyon euro maas verir, kapi gibi oynatirim. Ahan da hepsi burada.

Butun bunlar gercekler. Ridvan'i da su anda orada oynayan Semih'i de, Volkan'i da biliyor. FB'lisi kafasini kuma gommus, gommemis pek fazla bir sey degistirmiyor.

Ozan Ersoy

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Oyle yada boyle Turk futbolcusunu kucumseyerek varilacak yer cok uzak degil. Ayni tip futbolcular ile gecmiste kazanilmis basarilar var. Yani olayi kazmaliga vurmak isi basite indirgemek olur.

Onemli olan bu futbolcularda var olan potansiyeli disari vurabilecek yetenekte yonetimlerin ortaya cikabilmesi. Alman ekolu vs derken 90'li yillarda bir nesil yonetici ortaya cikip bu potansiyeli kinetige donusturmeyi basarmisti. Isin ilginci FT de bu gurubun icersinde bas rolu oynamisti.

Su anda gerceklesen dususe doymusluk demek de basite indirgemek olur. Cunku, her ne kadar bizim piyasada futbolcu fiyatlari artsa da, genel olarak Avrupa sevdasi devam etmekte. Boyle bir motivasyon varken doymusluk deyip gecmek zor. Ayrica maclarda verilen ve Turk ekolu de denilen fiziksel mucadele hala ust seviyede.

Yani Turk futbolcusundaki potansiyel 90'li yillardaki potansiyelden hic de farkli degil.

O zaman geriye sistem ve o sistemi elinde tutanlar kaliyor. FT de artik o kligin bir parcasi oldu. Bu cok acik. Gevsedi! Havaya girdi!

Yoksa eldeki malzeme kendini yillar once kanitladi. Artik bundan geri donus yok ve kimse temelde malzeme kotu, kazmalardan olusan bir milletiz diyemez. Cunku degiliz. Geri kalmis bir ulkeyiz tamam, ama bu, herseyin sonu degil. Basarili sonuclara kendi insan kaynaklarimizla, kendine ozgu bir sekilde ulasabilidik. Yine yapariz. Yeterki malzemeyi kullanmayi bilen adamlar ciksin ortaya.

Bu acidan bakildiginda FT'ye kizmamak elde degil. Onca tecrubeyi car cur ediyor adam.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

FT'nin Milana gidip geldikten sonra artik futbolun ozunden koptugunu,
enerjisinin azaldigini, futbol disi olan kulis, PR, gibi seylerle agirlik kazandirdigini ,
yeni gelen jenerasyonu tanimadigi icin o buyuk egosuyla , emek vermeden birsey anlatmadan onu anlayacak olan eskilerle devam etme kolayligina kactigini goruyoruz.

Nasil Hakan Sukur Turkiyenin gelmis gecmis en iyi forveti oldugunu, FT'nin ise en iyi Turk hoca oldugunu gercegini kabul ediyorsak , her ikisininde gecmis oldugunu , her surecin bir tukenis araligi oldugunu ve dogal oldugunu kabul edelim. Enerji ve istek bitirse, tatmin olmuslukta varsa zor.

Milli takim hocasinin yılda 3-5 maci var. Ne luzum var, 3 gunde Riva tesislerini so called ''5 yildizli otele'' cevirip
sov yapma sacmaliklarina. Bu bir PR sovudur, 'FT milli degerleri koruyor,
bir tesis kazandirdi'' sovudur. Memleketin butun otelleri senin ,
akan zaten bir para var, birak her taraf nasiplensin.
Gercekten bir tesis yapmak istersen uzmanlari cagirir 1-2 yil calisir, dort basi mamur birsey yaparsin. Sonra Samandiraya, Floryaya, Umraniyeye gitsen kapidan mi kovarlar? El ustunde tutarlar, Aziz Yildirim bile gurur duyar,''Milli takim Türkiyenin en iyi tesisini secti'' diye FB medyasinada yazicak bir sey cikar, hatta cok calisirlarsa bundan bir tekim uyduruk istatistiklerle bir rekor bile cikarirlar. :-))
Malta ile oynayacaksan iklimi Malta , sahasi Malta gibi biryere gidersin.
Orasinin adi TFF, otelcilik meslek yüksek okulu degilki.
Futbola bak, futbola yogunlas, yok artik seni futbol baydiysa baska
bir is yap,isin idari kanadina gir, Federasyon Baskani ol.
Ama esofmani cikar artik.

Gene Emre sacmaliklarindan biktim. Adamin kronik Pubis'i var iste (yilda 20 mac maksimum , Galatasaray alt yapisinin armagini bu illet aynen giden Ferhat ve Aydindada oldugu soyleniyor.) . Hic bir antrenor ona dayanarak takim yapmamali. Haa alternatif oyuncu olmak istiyorsa , alir mac basina para oturur asagi.Adam sismanlamis iste.
Ben GS'ye ancak burnunun surtmek, top toplatmak icin alirim. Giderken
nedense menajerim bakiyor bu islere , ama gelirken Adnan agbi, Özahan Baba yilisikliklari, evladimiz teraneleri. Ya tam profesyonel, ya tam amator ol. Bu ayak oyunlarini genclere ogretmek icin mi gelecek?
Toplarin basina gecen bir megolaman daha istemiyorum. Necatiyi bu takimdan yollarken, Okan ve Emreye kucak acmak manasizlik. ''Saglik icin spor yapmiyorlar'' madem, GS'de ''Kronik Sakat ve tekavut futbolculari koruma dernegi'' degil o zaman.

Ayhan o beyani vermeseydi , takima girebilirmiydi? Hayir. Arda sakatlanmasa/iyi oynasa oynarmiydi? Hayir. Dun sahadaki en yararli adamdi Ayhan.Hakan Sukur konusuna girmek istemiyordum , ama soylemeden olmuyor;artik son 20 dakikalik oyuncu oldu, o da cok kosusturmadan kaleye sut ve kafa topu atmaya yogunlasacak sekilde. Ve genede son 15-20 dakikalarin hakkini vererek futbola saygin bir sekilde veda edebilir. Bu sekilde paspas ediliyor. Ona da aciyorum, o kadar tepede olmasina ragmen yanliz, yok mu onun saygi duydugu ''Akil'' birisini onu buna anlatacak. Yapmak istiyor cirpiniyor, olmuyor, adedeler aklin yolladigi sinyali yerine getiremiyor iste.

Su Milli maclarin bize yarari Kallinin onunu acmak ve onun yaptiklarinin saglamasini yapmaktir.
NO ADNANS, NO CRY !!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yapma Alpay, Ayhan oyunu sogutuyor, o en verimli dönemini orta sahanin
solunda gecirdi...ona göbegi teslim edersen rakip takimi zor gafil avlarsin.
Tugay GS'dan sadece para icin gönderilmedi, unutmayalim. Ayhan Tugay'in
daha kötu bir kopyasi gibi, yani...yanisini siz anlayin artik.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Haklisin Hasan. Ben zaten onlibero oynasin demiyorum, solda oynasin
ileri donuk 2. onlibero olsun, forvet arkasi oynasin.
Ama oynasin. Cift yonlu oyuncu ve savasiyor.
Ustelik elinde Aurelio disinda kim var?
Huseyin Simsir ve Deniz Baris. Hangisi daha iyi Ayhandan?
Hasan Tezcan wrote:Yapma Alpay, Ayhan oyunu sogutuyor, o en verimli dönemini orta sahanin
solunda gecirdi...ona göbegi teslim edersen rakip takimi zor gafil avlarsin.
Tugay GS'dan sadece para icin gönderilmedi, unutmayalim. Ayhan Tugay'in
daha kötu bir kopyasi gibi, yani...yanisini siz anlayin artik.
NO ADNANS, NO CRY !!

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Mac hakkinda yorum yapamam cunku izleyemedim ama dediklerinin hepsine katiliyorum Alpay beyin. Fatih hoca artik bence bir sekilde birseyler yapmali. Ya kendini bastan asagiya bir inceleyip (bunu yaptigini soylemisti) duzeltmeli yada bu isi birakmali. Terim'e en cok kizdigim zaman bize 2. gelisidir. Takimi bastan sona bozdu, bozdu ki nasil olsa ben takimi sampiyon yaparim, sonra Lucescu'nun takimini sampiyon yapti demesinler diye dusundu. Hadi tamam bozdun, takiminin hicbirsey olmayacagi asikar iken ve puan olarakta cok geri dusmusken. Al altan gencleri, oynat hepsini. Senin zaten bunu yapacak gucun var, sana kimse ses cikaramazdi. Yine gitti eskilere, taaaa Abdullah'lara kadar... eger Terim deseydi ki; tum planlarim yanlis oldu. Bende artik yeni takim kurucam, yeni oyuncular alip yeni GS yaraticam. Yani Kalli'nin simdi yaptigini Terim 5 sene once yapsaydi, bu sene CL'ye katilmis, sonra yine UEFA kupasini almistik. Bundan eminim. Hirsi ugruna hem kendisini, hemde takimi yakti gitti. Simdi yaptigida hic farkli degil. Orda Gokhan var, Serdar var, vs. oynat onlari. Birak Sukur'u vs. artik. Yeter, ben biktim o oynatmaktan bikmadi. Terim bence (ki aslinda hafifte bitikti) bu sene takimi 2008'e goturemez ise bitmistir. Bu isin artik baska yonlerine bakmali.

Emre'ye gelince transfer basliginda yazmistim. Insallah gelmez. Bir mac saglam bes mac sakat adami istemiyorum ben takima. Birde simdi o geldigi mi, birde hava basar takim icinde. Hir gur cikarip takimin ahengini bozar. "Adnan abi ben artik sporu saglik icin yapiyorum, beni alin mi demis acaba? " Bu kulup ne cabuk unuttu bunlari. Ustelik Hakan Sukur en adam gibi gidendi, parada kazandirdi, onu zar zor kabul etmisken, Okan ile Emre'yi kabul etmeyi icime sindiremiyorum. Hele Emre'yi. Ama sebebim bu degil, habire sakat olusu beni korkutan.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Murat Gokcigdem wrote:Hakan bir rekor daha kirmis...

Hakan Şükür sahaya kaptan çıkarak Fatih Terim ile Oğuz Çetin''i geride bıraktı.

*(A) Milli Futbol Takımı forması altında birçok başarıya imza atan, son olarak da 241 golle lig tarihinin en golcü oyuncusu rekorunu eline geçiren Hakan Şükür, Malta karşısında sahaya kaptan çıkarak, hocaları Fatih Terim ile Oğuz Çetin''i geride bıraktı.

Daha önce aynı sayıyla 32''şer kez kaptan olarak bu alanda Fatih Terim ve Oğuz Çetin ile aynı sayıda bulunan Hakan, Türk Milli Futbol Takımı''nda Malta karşısına kaptanlık pazubandıyla çıkarak sayısını 33''e yükseltti ve hocalarını bir adım geride bırakmayı başardı.

Hakan Şükür''e maç öncesi kaptanlık bandını teknik direktör Fatih Terim kendi elleriyle takarak tecrübeli oyuncuya jest yaptı.

(A) Milli Futbol Takımı''nın 84 yıllık tarihinde 35 kezle sahaya en çok kaptan olarak çıkan futbolcu Turgay Şeren''e yaklaşan Hakan Şükür, 5 Haziran 1999''da Helsinki''de Finlandiya ile yapılan ve ay-yıldızlı ekibin 4-2 kazandığı Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçında ilk kez kaptanlık pazubandını takmıştı.
Merhaba Murat,

Gazetelerden hangisi yaziyordu hatirlamiyorum ama saniyorum rekor 35 macla Turgay Seren'e ait hala. Hakan bu mactaki kaptanligiyla hocalarini gecmis ve Turgay Seren'e yaklasmis ama rekor henuz yok bildigim kadariyla. Yanlissam duzeltin ben gazetenin yalancisiyim :)

Mehmet

Mehmet Daskiran

Turkiye 75 Italya 84 (uzatma)

Post by Mehmet Daskiran »

Maci seyredemiyorum ama netten takip ettigim kadariyla bizim cuce devler yine milleti kabiz etmekte anlasilan. Son 28 saniye ve durum 68-68. Bol bol serbest atis kacirmaya devam ediyorlar. Italyanlarda firsat bu firsat deyip bayagi faul yapiyor galiba macin sonlarinda.
Eli duzgun bir Hidayet var bugun sanirim ve hic olmazsa o kacirmamis bu sefer, 70-68 ve 70-70 bitti, uzatmalara gitti.

Son macta tek basina Tony Parker'dan en az 30 sayi yer gibime geliyor bu takim.

Geriye dustuk, mac bitti sayilir artik.

Gecmis olsun, 84-75 yenildik
Mehmet Daskiran

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Terim kadroyu bastan asagi degistiriyor galiba. Insallah asagidaki kadroyu cikarir. Ben merak ediyorum ne olacagini. Aurelio'nun oynamasi iyi.
İŞTE MİLLİLER'İN MUHTEMEL 11'İ!..

Avrupa Şampiyonası grup eleme maçında geçtiğimiz cumartesi günü Malta ile 2-2 berabere kalarak herkesi şaşırtan A Milli Takım'da yarın oynanacak Macaristan maçı öncesi Teknik Direktör Fatih Terim'in ilk 11'de büyük oranda değişikliğe gitmesi bekleniyor.

Terim'in Malta maçı 11'inden sadece Servet ve Emre Belözoğlu'na şans vermesi beklenirken, tecrübeli teknik adamın kadro konusundaki son kararını bu akşam İnönü Stadı'nda yapılacak antreman sonrasında vereceği öğrenildi.

Fatih Terim'in defansın sağında sakatlandığı için kadrodan çıkarılan Sabri'nin yerine Mehmet Topuz'u düşündüğü ancak hafif sakatlığı bulunan Hamit'in de bu mevkide görev alabileceği belirtildi.

Bu arada forvette Hakan Şükür'ün yerine Gökhan Ünal'ın oynaması beklenirken, bu oyuncunun yanında Gökdeniz'in yer alacağı, Nihat'ın ise sağ kanattan hücuma destek vereceği öğrenildi.

İşte Millilerimiz'in Macaristan karşısında sahaya çıkması beklenen muhtemel 11'i:

Rüştü, Mehmet Topuz (Hamit), Emre Aşık, Servet, Hakan Balta (Deniz), Nihat, Aurelio, Ayhan, Emre Belözoğlu, Gökdeniz, Gökhan Ünal

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Yazik kos koca Milli takimin defans yuku dunyada en cabuk calim yiyen ve bol bol sari kart goren, kac aydir dogru durust ust duzeyde mac yapmayan ikinci sinif defans topcusu Emre Asiga kaldi demek...

Yazik vallahi yazik gecenlerde Fatih Terim'in kendi deyimi ile "70 milyondan birilerini bulup oynatiriz" deyimi bu olsa gerek...

Bu onemli macdan once bu sekilde yazmak istemezdim. Insallah bir mucize olurda cok kolay gol yemegiz :?

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Intihar kadrosu bu ne boyle...

Rustu felaket formsuz... bekler gercek bek degil... stoperlerin ikisinin de beli donmez, anormal yavas adamlar - birebir de ikisi de penalti makinasi... Topuz'un onun de Gokdeniz, Balta'nin onun de Ayhan ile oynayacagiz gibi gozukuyor - hayatlarin da hic beraber oynamamis, uyumsuz bek-acik ikilileri... Orta da halen formsuz bir Aurelio ve yarim adam Emre... ve ileride yine hic beraber bir mac oynamamis Nihat ve Gokhan... offf of... Nihat uzaktan sutlarla gol atarsa atar yoksa isimiz is... tabii gol yememek veya penaltisiz bu maci bitirmek cok buyuk bir supriz olur --- Zoltan Gera, Emre ve Servet'e bir numara buyuk gelir...

Nerede uyumlari ile goze carpan Serdar Kurtulus ve Ozkan ikilisi sag kanatta, nerede bir baska uyumlu ikili Omer Erdogan ve Egemen Bursa'dan, orta da Emre'nin ne hayrini gorduk Malta'da?, niye Aurelio'nun yanina beraber oynadigi takim arkadaslarindan Deniz veya Tumer konmaz - hadi o da olmadi Nuri cok daha faydali olur... Volkan-Ayhan GS'da gayet uyumlular - Volkan'a cok fazla ileri cikma dedin mi sol kanadin saglam - niye yararlanmazsin bu uyumlu ikililerden ah be hocam?

Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

bu kadroda suan 2 soru isareti var

1- Rüstü
2-Emre Belözoglu

Emre Asiga biz Galatasarayli olarak güven duymamamiz ilginc..Emre Asik degilmi Song parami almadim oynamam dediginde aslanlar gibi 6 ay sonra sahaya cikip hatasiz mac cikaran?

Emre Asik degilmi aylarca oynamayip gikini cikarmayan sonra performansiyla milli takima cikan?

o penaltici Emre Bjkde kaldi..Emre en son ne zaman gereksiz penalti yaptirmis? ben Emrenin en son hatasini Terim döneminde Brügge macinda girdigi calimda kaptirip yedirdigi gol olarak hatirliyorum..yoksa Emre Asik cok iyi bi stoperdir ve her zaman Milli Takimda yer almalidir...

sorarim size baska kim var türkiyede? Müzmin sakat Gökhan Malta macinda gördüklerimiz Toraman ve Servet..Yasin Cakmak gibi bi adam varki oynatilmiyo malum takimda..belki Hakan Balta(insalllah)

Servetin elemelerde basarili olmasa bile Yünanistan ve Norvec maclarinda ve her büyük macta basarili olacagina inaniyorum..cünkü hucüm oynamicaz ve Servet rakiple teketek kalmicak..

Yünanistan macinda hata yaptimi Servet? Servet Almanya gol krali Gekas ve golcü Charisteasa adim attirmadimi Gökhan Zanla beraber?

neyse Ayhan Servet gibilerine hep ön yargiyla bakilcak zaten..

soru isaretlerine gelirsek...
Hakan Bjkde formdayken yedegi Rüstünün 11de hatta kadroda isi ne? Orkun 5 macta 1 gol yemisken oynamayan Rüstü gelirmi? Orkunun kapasitesi sinirli demeyin..Rüstüde son 2-3 yilda farksiz degil..bosa cikan ama cizgide basarili bi kaleci..

Emre Belözoglunun performansindan memnunmu kalindi? Nuri gibi bi adam Feyyenoordda neler yaptigi belli bi isim varken yedek Emreden neden medet umariz? Almanya yedekken Kuranyiyi Ballacki kadroya dahi almazken ki bunlar büyük adamlar..biz 7 yildir 3 mac arka arkaya oynamamis adamlari 90 dakika oynatip mucize bekliyoruz...

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Macaristan maçına süper prim: 100 BİN DOLAR

Federasyon, Bosna ve Malta maçlarını kazanamayan futbolcuları prim dopingi ile canlandırmayı düşünüyor

2008 Avrupa Şampiyonası elemelerinde 3-2’lik Bosna Hersek yenilgisinin ardından grubun en zayıf ekiplerinden Malta ile deplasmanda umulmadık şekilde berabere kalarak finallere gitme şansını riske atan A Milli Takım’a prim desteği. Futbol Federasyonu’nun yarın İnönü Stadı’nda oynanacak ve galibiyet dışındaki bir sonuç üzerine büyük bir krize neden olabilecek Macaristan maçının primlerine zam yaptığı öğrenildi.

Henüz resmileştirilmeyen gelişmeye göre A Milli Takım’da forma giyen futbolcular Macaristan’ı yenmeleri halinde 100’er bin dolar pirim alacak. Futbol Federasyonu’nun daha önceden belirlediği prim sistemine göre, bu rakamın yarısı prim havuzuna yatırılacak diğer yarısı yani 50’şer bin dolar ise futbolculara hemen dağıtılacak. 2008 Avrupa Şampiyonası finallerine gidilmesi halinde futbolcular, bu maçın ve diğer maçların havuzda biriken primlerine de sahip olacaklar. Bu arada, cumartesi akşamı berabere biten Malta maçının galibiyet priminin ise 50 bin dolar olduğu ama millilerin bu maçı kazanamadıkları için prim alma hakkını kaybettikleri belirtildi.
Kaynak : Vatan Gazetesi

Ben boyle sistemin ta icine tukureyim.. Ne milli maci prim icin oynayan, Malta yi ve ya Macaristan i yendi diye prim alan futbolculari ne de o primleri dagitan yoneticileri istemiyorum..

Bu maci kazanip Avr. Sampiyonasi na katilamazsak ne olacak?.. Primleri geri mi alacaksiniz?.. Ya da o primleri haketmis mi olacaklar?.. Arkadas kimse adam gibi isini yapmaz mi, hic bir isimiz dogru olmaz mi?..

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Code: Select all

Hakan

Hamit-Servet-Emre Asik-Uzulmez

Gokdeniz-Aurelio-Ayhan-Tuncay

Nihat-Gokhan
Ilk onbir boyle... dun soylenen onbire gore tek fark Emre Belozoglu - yerine Tuncay oynuyor...

Maci internet uzerinden seyretmek isteyenler asagiya tiklayabilir:

[url]mms://213.74.5.104/atv?sid=[/url]

Post Reply