EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

ALPET rekalaminda Istiklal mar$ini soyleyip arabayi benzinciye ceken Aurello'mu? Bir zamanlar istiklal mar$ini bile soyleyemez ama milli takimda diye kabzimal cok ustune gitmi$ti de. Ondan esinlenmi$ler galiba.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Uzun zamandir seyahatlerden ve isten gucten firsat bulamadik.
Milli maclarida seyredemedim, Yunan macinin ozetlerini gordum.

FT Milana gittiginden beri futbolun ozunden uzaklasip, saha disi islere kendini verdi ve yillar once Umit Milli Takimindan yarattigi sermayenin ve GS bıraktigi mirasin ustune hic koymadan saha disi islere daldi. Bu da artik onu buraya kadar getirdi.

Gokhan Unal benim kararsiz kaldigim bir futbolcu fakat biz ne konusursak konusalim , kayserispor onu bize vermeyecek. Verirsede cok paralara falan gider. FBde ayni baskiyi yaparken, durup durup GS'ye yuklenmeleri
ise paragozluk, AY korkulari, vicik vicik politik duruslariyla aciklanabilir. Tipki Trabzonun Unali, Hamiyi ve de Iskenderi harcamasi gibi, bunlarda kimseyeyaratmeyecekler, yarederlersede degerinden fazla paraya olacak
yada posasi cikinca veya sakatlaninca yollayacaklar.
Muhtemelen disarida gidebilir. GS Gokhana dayali plan yapacagina , umit vaadeden yabancilara bakmalidir. Hakan-Karan-Nonda- Ozgurcan hele bu oyun stiliyle 1-2 yil forvette Türkiyedekilig rekabet icin sorun yaratmazlar.

Bana gore bu saatten sonra Holosko, Mehmet Yildiz, hatta BJK'nin eline yuzune bulastirip kacirmakta oldugu Batuhan daha isabetli transfer denemeleri olur.

Gokhan Unalin dunku oyunu bir olcu degil cunku takim kotuydu. Ayrica Yunanistanin kapali savunmasina bircok unlu takim gol atamamisti.
Gol vuruslari iyi, golu kokluyor, top kale onune daha cok inerse sansi o oranda artar. Bu fikre katiliyorum. Benim Gokhan ilgili icime sinmeyen su: Herseyden biraz var ama bu onu dunya capinda vasat yapiyor. Cok uc ozelligi yok. Yani fizigi cok iyi, veya hizi cok iyi, veya futbol mantigi ve akli cok iyi, kafa hakimiyeti cok iyi , vs... durumu yok. Ilk parladigi maclarda bize gol atmasini FBli olmasi ile alakalandirilmasindan bu yana cok isinamadim.

GS'nin onunu acacak diger bir gelisme Hakan Sukurun ciddi sekilde sakatlanip futbolu birakacak duruma dusmesidir. Artik bu haliyle yeniden temeli atilmakta olan bu takimda kalici problemler yaratacagindan ve o gitmezsede kimsenin onu gonderemeyeceginden (buna itirazim yok)
bu isin dogal yondan olmasi cok isabetli
. Su son kadro disi kalma olayinda yaptigi hareketler bunu gosterdi.

GS'de Orkunun ve Servetin , vede diger
Turklerin oynamasini arzu ediyorum cunku bu size hucumda deneme yapacak yabanci kontenjani saglayacak.
Holosko, Alves, gibi futbolcularin yurtdisinda
kariyerlerinin baslarinda giderek parladiklarini unutmayalim.
Carusca kotu bir denemeydi. Ama deneme fikrinin kendisini takdir etmek lazim.

Bana gore GS'yi cag atlatacak hareket , alt yapisini Ingilizce bazli yabanci egitmenlerinde yer alabilddigi sekilde uluslarasi
hale getirmektir. Niye sadece Turkiyenin yetenegiyle kisitlansin ki adaylar?
Turkiyenin en iyi alt yapisi olmak ile gelinen yer ortada. Takdir edilecek sekilde basarili fakat yetersiz.
En iyisini yapsaniz , ust takima 1-2 oyuncudan fazlasi giremez yilda.
O da sanslari varsa, onunu tikayacak biri yoksa vede her seyden onemlisi genclere onem veren yonetime/Antrenore rastladiklari yillarda.
Ama uluslarasi bir havuz size heryil 3-5 oyuncu cikartir, birde o kadar satarsiniz disariya. Basarili cocuklari Turk vatandasi yaparsiniz. Aurelionun vatandasligi ile Nobreninki arasindaki fark bu iste. Aurelio kendisi Turk olmasa bile, futbola cok genc yasta geldigi Turkiyede gelistirdi. Yani ''Product of Turkey''.
Getirin basa bir tane Hollandali forvet antrenoru, toplayin dünyanin her yerinden fizigi yerinde , yetenekli forvet adaylarini,
3-5 yil dogru durust egitin ,eminimen kotusu Gokhah Unaldan iyi olan birileri cikar.
NO ADNANS, NO CRY !!

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ali Erdogan wrote: Ama sen nasil bu kadar emin olup "TFF sayfasi guncel" diye yazabiliyorsun bilmiyorum, neyse vardir bir bildigin heralde..
Sevgili Ali -

Benim TFFnin her safyasi guncel diye bir iddiam yok - sonucta TC devlet dairesi :roll:

Benim Gokhan Unal'in sayfasi hakkinda emin olmamin nedeni site de gorunen sozlesme baslangic tarihi... yani yeni sozlesmenin tarihi konmus 27 temmuz 2007 olarak... buna gore bitis tarihinin de guncel olmasi gerekir... yanlislikla 2009 yerine 2008 yazmislarsa onu bilemem tabii... cunku Topuz'un ki 2009 gozukuyor...

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

AYIPTIR YAA...
GUN BIRLIK GUNUYMUS
22 KASIMDAN SONRA MEGALOMANINI DA YANINA ALIP GIDECEK MI ?
ONU SOYLESIN

Bu haber bugun AKSAM gazetesinde cikmis,

Birlik günü

Federasyon Başkanı Haluk Ulusoy, Yunanistan’dan alınan tarihi yenilgiyle birlikte gelişen eleştirilere “Birlik mesajı” vererek duruşunu sergiledi.

Yapılan toplantıda geleceği planlandıklarını belirten Ulusoy, “TFF Başkanı olarak tarihi bir sorumluluk taşıdığımın bilincindeyim. Hiçbir zaman bu sorumluluktan kaçmadım, taşın altına elimi koydum. Şimdi de aynısını yapıyorum. 22 Kasım sabahına kadar olağanüstü bir hali yaşayacağız” dedi.

FİNALLERDE BULUŞALIM

BAŞKAN sözlerini şöyle sürdürdü: “Herkes şunu iyi bilmeli ki; Türk Milli Takımı’nın sahibi, Türk milletidir. Türk milleti adına yönetme yetkisi ve erki şahsıma aittir. Gerek benim, gerek teknik heyetimizin bilgi, beceri ve deneyimleri Türk Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası’na gitmesi için yeterlidir.

Yeter ki soğukkanlı olalım, kenetlenelim ve yapılması gerekenleri yerine getirelim. Yazıları ve görüşleriyle katkı yapan spor medyasına teşekkür ediyorum. Eleştirilerden gerçekten akıl ve güç alıyoruz. Başarıya yönetim, teknik heyet, medya ve milletimizin birlikteliğiyle ulaşacağız. Benim görevim bu birlikteliği sağlamaktır. Gün sorgulama günü değil. Gün birlikte olma, ortak bir duruş sergileme, bir kararlılığı sergileme ve hedefe hep birlikte ulaşma günüdür.

LİG ERTELENEBİLİR

ÖNÜMÜZDEKİ bir aylık dönemde tüm halkımızın ve medyanın desteğine ihtiyacımız var. Herkesi bu ortak duruşta duyarlı, yararlı ve kararlı olmaya çağırıyorum. Finallerde buluşmak üzere saygılar sunarım.”

Bu arada Başkanvekili Affan Keçeci, iki ayrı komite oluşturulduğunu açıkladı.

“Milli Takıma Destek Komitesi”nde Haluk Ulusoy, Affan Keçeci, Tahir Kıran, Mustafa Yazıcı ve Kemal Ünsal görev yapacak. İletişim Komitesi’nde de Metehan Bektaş, Cihangir Öngen, Lütfü Arıboğan, Ali Atıf Bir ve Zeki Çol yer aldı. Öte yandan federasyonun; Norveç maçı öncesi ligi bir hafta ertelemeyi, bu ülkeye yakın soğuk bir yerde kampa girme planları yaptığı ileri sürüldü.

BAK BU SOGUK YERDE KAMPA GIRME ISI DE BOKA SARACAK, BUNLAR SOGUK YERDE KAYAK TATILI YAPIP NORVEC TE TERLEYECEKLER, HATIRLARSINIZ BIR ANTALYA TARAFINDA OYNANAN FINLANDIYA MACI VARDI, YANLISSAM DUZELTIN, SICAKTA BAYILTIP SEEDICEZ DEMISTIK VE SEY OLMUSTU...

--------------------------------------------------------------------------------

Fatih Terim, 2 maç sonra istifa ederse kimse şaşırmasın

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası için çıktığımız yolculuk aslında çok iyi başladı. Grupta oynadığımız ilk 5 maçta 4 galibiyet ve 1 beraberlik alarak 13 puan topladık ve liderlik koltuğuna oturduk.

Ancak ne olduysa haziran ayından sonra oldu. Milli takım haziran ayından itibaren oynadığı 5 maçta yalnızca 5 puan toplayabildi. Bosna Hersek, Malta ve Moldova gibi dünya futbolunda söz sahibi olmayan ülkelere karşı toplam 7 puan kaybedildi. Deplasmanda 4-1 yendiğimiz Yunanistan’a İstanbul’da 1-0 mağlup olarak aldığımız yara ise bardağı taşıran son damla oldu.

Ali Sami Yen’i dolduran 10 binler, faturayı kestikleri Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’i ilk kez istifaya davet etti. Bu tepkiyi “Çılız sesler duydum” diye geçiştiren Terim’in aslında bundan çok etkilendiği ancak Türkiye’nin oynayacağı iki kritik maçı gözönünde bulundurarak istifasını Norveç ve Bosna Hersek maçlarından sonraya sakladığı kullislerde yankılanmaya başladı. İddialara göre, Türkiye Norveç’i yenip final vizesi alsa bile Teknik Direktör Fatih Terim görevinden istifa edecek.

BILMEMNE YAPTIRSIN GITSIN
ULUSOY'U DA ALIP GITSIN
KAPALIDAKI AVANESINI DE ALIP GITSIN
IMPARATOR MUS !
PABUCUMUN IMPARATORU
TRUST GALATASARAY
MGC

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Ozan,

Bir de Serkan Aykut var. Onu atlamışsın. Bence karşılaştırma yapabileceğin en iyi örnekler Serkan Aykut ve Zafer Biryol vs Gökhan Ünal.

Sinan

Ozan Ersoy wrote:
burhan sağsen wrote:
kayseri'de 68 gol atmış demişsin... eğer gerçekten farklı bir oyuncu olsaydı kayseri'de çok daha fazlasını atardı... büyük takımda oynamak ve küçük takımda oynamak farklı şeylerdir... 8 kişi defans yapan bir takım karşına çıkar ve topa vuramadan maçı bitirirsin... bakma sen bizim maçta yaptıklarına... servet'i ben bile bu halimle geçerim...
Farkli dusunuyorum. GS'da oynamak zor olabilir ama GS'da cok daha fazla pozisyona girip firsat bulacaktir Gokhan. GS'daki orta saha Kayseri'de yok. Ara pasi atacak, uzun top atacak, iyi orta yapacak adam sayisi daha fazla. GS senelerdir ligin en fazla pozisyona giren takimi. GS'da sut sayisi fazla, seken top fazla, GS daha fazla orta yapiyor, GS surekli hucumu dusunuyor. Bu dusuncemi de su rakamlarla destekliyorum. Cok fazla matematik yok, anlasilir olduguna eminim. GS'a Turkiye'de yetisip Anadolu 1. lig takimlarindan gelen son senelerdeki 3 oyuncumuza bakalim.

Necati Ates
Adanaspor 19 gol 52 macta = Mac basina 0.37 gol.
Galatasaray 72 gol 104 macta = Mac basina 0.69 gol

GS'a transferden sonra arti$ yuzde 32 (yuzde derken 100 macta gol sayisi artisindan bahsediyorum. Gercek yuzde artislari tabii cok daha fazla, ornegin Necati'ininki %86 artmis)

Umit Karan
Genclerbirligi 49 gol 133 macta = Mac basina 0.36 gol
Galatasaray 94 gol 174 macta = Mac basina 0.54 gol

GS'a transferden sonra arti$ yuzde 18

Hakan Sukur
Bursaspor 24 gol 54 macta = Mac basina 0.44 gol
GS'daki ilk uc senesi 65 gol 90 macta = Mac basina 0.72 gol

GS'a transferden sonra artis yuzde 28

Yani GS'da dikis tutturmus her oyuncumuz rakamlarini arttirmis. Eger Gokhan GS'a gelince %20 gol sayisini arttirsa, mac basina 0.8 gol atacak demektir. Nominal %50 artis olsa (Umit Karan'inki gibi) yuz macta 90 gol atacak yani neredeyse her mac gol atan bir adam olacak demektir. Gokhan Sinan Kaloglu gibi istikrarsiz, Zafer Biryol, Serkan Aykut gibi statik agir forvet degil. GS'da cok rahat Kayseri'deki oyununun ustune cikabilir.

Ozan Ersoy

Not: Foruma yeni gelen arkadaslarin yazi stilleri cok benziyor birbirine. Cumle arasi bir suru nokta, buyuk harf kullanmama, ayni gramer hatalari. Cogunun arkadas oldugunu dusunuyorum. Arkadaslarin "bundan cacik olmaz. Servet'i ben bile gecerim. GS'da oynayacak potansiyel yok. Herkes dun aksam gordu" gibi sig ve pek bir sey ifade etmeyen sozlerle bu foruma cok bir sey katmadiklarini dusundugumu soylemek isterim. Biraz daha katki dolu yazilarla okuyucunun ve yazarlarin vaktini degerlendirmeleri icin tesvik ediyorum.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Burhan Sağsen

Post by Burhan Sağsen »

Ozan Ersoy wrote:
burhan sağsen wrote:
kayseri'de 68 gol atmış demişsin... eğer gerçekten farklı bir oyuncu olsaydı kayseri'de çok daha fazlasını atardı... büyük takımda oynamak ve küçük takımda oynamak farklı şeylerdir... 8 kişi defans yapan bir takım karşına çıkar ve topa vuramadan maçı bitirirsin... bakma sen bizim maçta yaptıklarına... servet'i ben bile bu halimle geçerim...
Farkli dusunuyorum. GS'da oynamak zor olabilir ama GS'da cok daha fazla pozisyona girip firsat bulacaktir Gokhan. GS'daki orta saha Kayseri'de yok. Ara pasi atacak, uzun top atacak, iyi orta yapacak adam sayisi daha fazla. GS senelerdir ligin en fazla pozisyona giren takimi. GS'da sut sayisi fazla, seken top fazla, GS daha fazla orta yapiyor, GS surekli hucumu dusunuyor. Bu dusuncemi de su rakamlarla destekliyorum. Cok fazla matematik yok, anlasilir olduguna eminim. GS'a Turkiye'de yetisip Anadolu 1. lig takimlarindan gelen son senelerdeki 3 oyuncumuza bakalim.

Necati Ates
Adanaspor 19 gol 52 macta = Mac basina 0.37 gol.
Galatasaray 72 gol 104 macta = Mac basina 0.69 gol

GS'a transferden sonra arti$ yuzde 32 (yuzde derken 100 macta gol sayisi artisindan bahsediyorum. Gercek yuzde artislari tabii cok daha fazla, ornegin Necati'ininki %86 artmis)

Umit Karan
Genclerbirligi 49 gol 133 macta = Mac basina 0.36 gol
Galatasaray 94 gol 174 macta = Mac basina 0.54 gol

GS'a transferden sonra arti$ yuzde 18

Hakan Sukur
Bursaspor 24 gol 54 macta = Mac basina 0.44 gol
GS'daki ilk uc senesi 65 gol 90 macta = Mac basina 0.72 gol

GS'a transferden sonra artis yuzde 28

Yani GS'da dikis tutturmus her oyuncumuz rakamlarini arttirmis. Eger Gokhan GS'a gelince %20 gol sayisini arttirsa, mac basina 0.8 gol atacak demektir. Nominal %50 artis olsa (Umit Karan'inki gibi) yuz macta 90 gol atacak yani neredeyse her mac gol atan bir adam olacak demektir. Gokhan Sinan Kaloglu gibi istikrarsiz, Zafer Biryol, Serkan Aykut gibi statik agir forvet degil. GS'da cok rahat Kayseri'deki oyununun ustune cikabilir.

Ozan Ersoy

Not: Foruma yeni gelen arkadaslarin yazi stilleri cok benziyor birbirine. Cumle arasi bir suru nokta, buyuk harf kullanmama, ayni gramer hatalari. Cogunun arkadas oldugunu dusunuyorum. Arkadaslarin "bundan cacik olmaz. Servet'i ben bile gecerim. GS'da oynayacak potansiyel yok. Herkes dun aksam gordu" gibi sig ve pek bir sey ifade etmeyen sozlerle bu foruma cok bir sey katmadiklarini dusundugumu soylemek isterim. Biraz daha katki dolu yazilarla okuyucunun ve yazarlarin vaktini degerlendirmeleri icin tesvik ediyorum.
sevgili ozan atasözlerimiz de kısadır ama çok şey ifade ederler.. noktalarımıza gelince, bizim forumda tek noktayla mesaj yazmak yasaktır:)) ordan alıştık..

şaka bir yana çok fazla zaman bulamadığımız zamanlar mecburen kısa mesajlar yazıyoruz.

gelelim gökhan konusuna.. birtakım istatistikler verip gökhan'ın galatasaray'a gelirse çok gol atacağını varsaymışsın. ama varsayımlarda örnek verdiğin necati nedense beğenilmeyip kiralık gönderildi... ümit karan'da hep tartışıldı, hatta o da kiralık gönderilmişti... senede 15 golü aştığını da pek görmedim...

gökhan ünal'ı ayrıcalıklı kılacak tek bir özelliği varmı sence?

mesela tanju gol noktalarına çok iyi sızardı ve pozisyonları çok iyi değerlendirirdi... ayrıca kafa hakimiyeti çok iyiydi ve çok iyi penaltı atardı... sağ ayağının içini mükemmel kullanırdı..

hakan şükür'ün hava hakimiyeti süperdi ve mükemmel pres yapardı... 90 dakika durmadan pres yaptığı halde çok az sakatlanırdı ve devamlılığı çok iyiydi..

mario jardel ceza sahası içinde mükemmel gol vuruşları yapardı.. sağ ayak, sol ayak, kafa hiç farketmezdi. yakaladımı direk kaleyi görürdü... gol/pozisyon yüzdesi çok yüksekti...

gökhan ünal farklı bir golcü değil... ha işe yarar mı? yarar tabiki... ama tanju gibi, hakan'ın genç zamanı gibi, jardel gibi bizi heyecanlandırmaz...

illa yerli bir santrofor alacaksak mehmet yıldız farklı stilde bir oyuncu olarak gözüme çarpıyor.. bence daha mantıklı...
her şey cimbom için

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bir de Serkan Aykut var, rakamlari bilmiyorum ama GS'da iki sezonunda da Samsun'daki gol yuzdesini buldugunu sanmam. Ezcumle, GS'a her gelenin gol yuzdesi yukselmiyor.

Gokhan'la ilgili bana daha ilginc gelen futbol sorusu su: basarili olup olamayacagini burada konusarak kestirmeyiz. Bize nasil gozukurse gozuksun gelip GS'a cok basarili olabilir ya da olmayabilir.

Ama GS'in Kalli ile oynadigi oyuna nasil oturur. Biz cumleten saldirirken kaptirilan toplarda problem yasiyoruz, Lincoln kaptirdi, Kayseri'den gol yedik en son macta. Gokhan ve Umit'in forvetlerimiz olduklarini farzedin, eh Arsenal, Barcelona olmadigimiza gore her atagimiz da mukemmel organize olmayacak, bazi toplar bu adamlara "sisirilecek".

Bu toplarin geri donusu ne olur, ozellikle Song'un Servet'in acikca hucuma katilma emriyle oynadiklari bir oyun planinda?

Ozan, maksadim tartisma kazanmak falan degil, sana ozellikle sormak istiyorum, sence bizim bugunku oyuna Gokhan'i alip koysak aynen bu sekilde devam eder miyiz, edersek bunun bize kontratak olarak donme riski konusunda endisen olur mu?

Benim gorusum Hakan gol yollarinda ne kadar uzunulecek hale duserse dusmus olsun, rakip ceza sahasi ve icine top yollandiginda hala o topu tutacak ve zaman zaman da olumlu kullanmaya muktedir (zaten Kalli de bu yuzden oynatiyor, zaten o yuzden Yunanistan'a karsi direkten donen topu o hazirladi, Ersun boyle oynamadan kazanabilecegini dusundugu icin, Nihat, Yildiray, Tuncay ile tikir tikir atak yapabilecegini dusundugu icin Hakan'i riske edebilecegini dusundu--sonra butun takim 90 dakika orta yaptilar tabii). Tabii Hakan'in da kaybettigi ve geri gelen top oluyor ama bu isler siyah beyaz, hic olmuyor, hep oluyor meselesi degil, mac boyunca kac kere oluyor ve yuzdeler meselesi.

Ben Gokhan'in Hakan'a gore daha cok topta bizim defansi ters durumda birakacagini dusunurum, ozellikle ve ozellikle bizim bastirdigimiz, rakibin defansa cekildigi maclarda (yani Turkiye liginde cogu maclarimizda). Yani Gokhan'i alirsak, hele partneri gercekten de "servis isteyen" Umit olursa bence GS oyun tarzini degistirmek durumunda olur.

Ali

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ozan Ersoy

Not: Foruma yeni gelen arkadaslarin yazi stilleri cok benziyor birbirine. Cumle arasi bir suru nokta, buyuk harf kullanmama, ayni gramer hatalari. Cogunun arkadas oldugunu dusunuyorum. Arkadaslarin "bundan cacik olmaz. Servet'i ben bile gecerim. GS'da oynayacak potansiyel yok. Herkes dun aksam gordu" gibi sig ve pek bir sey ifade etmeyen sozlerle bu foruma cok bir sey katmadiklarini dusundugumu soylemek isterim. Biraz daha katki dolu yazilarla okuyucunun ve yazarlarin vaktini degerlendirmeleri icin tesvik ediyorum
bir suredir eskisi kadar yazmadan izliyorum..yani sorun acaba bende mi yoksa kendini bir sey sanan, surekli sacmalayan su sozlerle terbiyesizligi iyice ele alan kiside mi diye.. "kardesim yazmayin" burada desen daha erkekce bir tavir sergilemis olurdun simdiye kadar.. futbola dair her tartismada pacani asagiya alirim ben...ama surekli dedikodu yapman, laf sokusturmandan o taraflara gelemedik bir turlu.. futbolun ve futbolcunun F'sinden anlamadigin gibi yazdigin sacmlaliklarin uzun olmasi da onlari sig olmaktan kurtaramiyor..hepsi "bullshit" biz burda bunlara kendi aramizda oyle deriz..siz orada ne diyorsunuz?... nedir bu Ali Kiran Bas Kesen havalari? nedir bu klavye delikanligi...ben eskiyim, modum, ustelik amerikadayim havalari? senin gittigin yerden Ercan doneli cok oldu... ( bak noktalari saymayi unutma)...

Cengiz bey'de diger baslikta Ayilarla ilgili bir konudan bahsetmis...Chicago Bulls'ta mesela bu ornekte iyi olur... keske orda bizim burdan gidip kendini birsey sanan sonradan gormeler icinde bir tabir gelistirseler diyesi geliyor insanin...sadece Jerks kifayetsiz kalabiliyor.. elbette beyefendiler de var..onlar zaten belli.. nedir bu ukala tavirlar, nedir bu ulkeden cikip bu ulkenin herseyine burun kivirarak elestirel yaklasimlar.. New York'un köyünde yasamaya baslayinca insanin basi bir anda göge mi eriyor? yoksa orada hergun Ortadogu kökenli bir calisan, göcmen olmanin verdigi bir eziklik midir tum bu forumdaki agresif tavirlarin nedeni..

ayip .. burada 2-3 kelime futbol konusmak istenildi.. gosterilen tavir rezalet.. ortada olanda filanca ne derse ona alkis tutmak... elbette bazilarini tenzih ederek konusuyorum.. onlardan da özür diliyorum.. ama soz konusu durum ortada... ben biliyorum nedenini..cunku ben "evet efendim, sepet efendim" diyerek, kafa sallayan bir tip degilim.. dogru bildigim neyse onu yazdim.. yazdiklarimda bugune kadar futbol kapsamindaydi.. ama yukaridaki gibi satasmalar surekli oldu...hepte ayni kisilerden.. anlasildiki bunun anlami "yazmayin".. bu genel bir talepse benim zaten isim olmaz.. diger yeni gelen arkadaslarda ne dusunuyorlarsa onu yaparlar.. ama bana kimse Turkce ogretmeye kalkmasin onu cumlelerimle burusturup atarim.. "yok...nokta koydun, yok bilmem nerden link verdin, yok kisa yazdin sig oldu"..simdi yeterince uzun ve derin oldu mu? anladin mi ? kafanda tiyatral mac yorumlariyla yasayip, hayali seslendirmeler ve repliklerle mac yorumlari yapmadigimiz icin mi sana oyle geldi? kendini bu forumda mod olunca birsey mi sandin? gercek hayat sana cok mu agir geliyor...

insanlar obsesif olabilir...psikolojik sorunlari da olabilir... ama futbola dair konularin konusulmaya calisildigi bir ortamda bu sorunlarini ve rezalet tavirlarini bana yansitirlarsa cekmem ben... o kisiyi oldugunu dusundugu yerden alir, aslinda oldugu yere birakir giderim..

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Sinan Edil wrote:Ozan,

Bir de Serkan Aykut var. Onu atlamışsın. Bence karşılaştırma yapabileceğin en iyi örnekler Serkan Aykut ve Zafer Biryol vs Gökhan Ünal.

Sinan
Sevgili Sinan, Serkan Aykut'u yazdim. Hatta yukarda Zafer ve Serkan'i ayni cumle icinde kullandim ve Gokhan'in bunlardan cok daha hareketli ve hizli, orta sahadan top alip giden bir oyuncu oldugunu soyledim. Serkan daha cok Tanju tipinde bir golcuydu ama onun ceza sahasinda cok daha yavasi ve hava hakimiyeti olmayaniydi. Tanju'dan bunlari cikar pek bir sey kalmiyor. Serkan GS tarihinin en kotu transferlerinden biridir. Jardel'in geldigi sene Serkan'i da almak ve de ustune ustluk 7 milyon dolar gibi bir para vermek iste burada bazilarinizin cok begendigi, futboldan anladigini dusundugu, ah keske gecen secimlerde secilselerdi diye hayiflandigi Cansun'un eseridir.

Gokhan benim verdigim uc oyuncudan benzese benzese Necati'ye benzer. Adam eksiltebilen, iki ayagiyla sut cekebilen, kafa topu daha zayif, ceza sahasi disinda top almasini seven hareketli bir oyuncu. O da GS'a geldikten sonra rakamlarinda %86, mac basina 0.32 gol artis gostermis. Necati ilk geldiginde cok iyiydi, GS'a faydasi cok oldu. Sonradan sacmalamasi kendi hatasidir su anda da hak ettigi yerde.

Neyse dogrusunu Alpay yazmis. Gokhan zaten bize yar olmaz. Hurma daha once Trabzon'da bir suru oyuncu harcadiydi. Kayseri'de de harcamaya devam edecek. O zaman Kayseri'nin elinin tasin altina sokmasi, daha iyi hocalar getirmesi, Avrupa'dan ciddi transfer yapmasi gerekiyor ki Kayseri Avrupa'ya gitsin, Gokhan Avrupa tecrubesi kazansin, milli takima da faydali olsun.

Ozan Ersoy
nsanlar obsesif olabilir...psikolojik sorunlari da olabilir... ama futbola dair konularin konusulmaya calisildigi bir ortamda bu sorunlarini ve rezalet tavirlarini bana yansitirlarsa cekmem ben... o kisiyi oldugunu dusundugu yerden alir, aslinda oldugu yere birakir giderim..
Anlasilan sizler yakinda kendi forumunuzu kurmak zorunda kalacaksiniz. Daha once ayrildiginiz forumdan neden ayrildiniz veya kovuldunuz bilmek istemiyorum ama burada baskin basanindir misali ustuste altalta ekleyince hic bir sey ifade etmeyen yazilari daha fazla okumak istemiyorum. 1993 senesinden beri orada burada yazarim, su yukardaki satirlara benzer bir yazi kimseye yazmamisimdir.

Yine de tatliya baglayalim siz ben deyince he deyin, ben de siz deyince he deyip gecelim. Ortada bulasacagimiz nokta da olur elbet. Yok derdiniz Ozan Ersoy olunca isler sarpa saracak. Sizlerden en az 5-10 yas buyugum, bana uykusuz geceler gecirtmeyin.

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ozan Ersoy wrote:
nsanlar obsesif olabilir...psikolojik sorunlari da olabilir... ama futbola dair konularin konusulmaya calisildigi bir ortamda bu sorunlarini ve rezalet tavirlarini bana yansitirlarsa cekmem ben... o kisiyi oldugunu dusundugu yerden alir, aslinda oldugu yere birakir giderim..
Anlasilan sizler yakinda kendi forumunuzu kurmak zorunda kalacaksiniz. Daha once ayrildiginiz forumdan neden ayrildiniz veya kovuldunuz bilmek istemiyorum ama burada baskin basanindir misali ustuste altalta ekleyince hic bir sey ifade etmeyen yazilari daha fazla okumak istemiyorum. Derdiniz Ozan Ersoy olunca isler sarpa sariyor.
"Sizler" falan deyip taraf yaratinca kalanlar senle birlikte falan mi oluyor?.. Kendine yandas falan mi ariyorsun?.. Gayet yalnizsin bu konuda.. Cunku bir tek insanlarla sorunu olan sensin.. Hayir insanlari provoke edip, ortami karistirmak ile ne kazaniyorsun onu anlamiyorum.. Bilmiyorum ki bu ucuz taktikler sana ne fayda sagliyor..

Her defasinda insanlara bulasan sensin, zorda kalinca futbol disi her alandan saldiran sensin.. Simdi "kovulma" falan sozcugu ile iftira olayina da girmissin.. Terbiyesizligin tavan yapmaya basladi..

"Derdiniz Ozan Ersoy olunca isler sarpa sariyor" cumlene ise "keske butun dertlerim senin gibi olsa" mi desem, ya da sadece gulmeye devam mi etsem bilemedim.. Allah iyiligini versin, ne saniyorsan kendini..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

ben hic bir yerden kovulmam bunu bil.. benim 6 yil yazdigim yerden de kimse beni kovamazdi zaten... ustelik hergun geri donmem icin telkinler almam bir kenara...

kendi forumumuzu kurma konusunda sanirim kendi tecrubelerinden yola cikarak tavsiyelerde bulunuyorsun...cunku bu seviye tavirlarinla yazmana katlanabilecek tek yer burasi...

senin yazilarina gelince, alt alta koyup ust uste topladiktan sonra yapilacak tek sey "flush it"

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ercan Arslan wrote:ben hic bir yerden kovulmam bunu bil..
Herseyin bir ilki vardir. Sabrimi mi deniyorsunuz? Burada amaciniz katkida bulunmaksa buyrun yazin. Rica ediyoruz anlamiyorsunuz. Hadi tatliya bagliyalim dedik onu da anlamadiniz.

Ozan Ersoy

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

senin burada yapabilecegin tek sey iste bu.. bana nopost vermek veya uyeligimi silmek..uyeligimi silmek konusunda da eger Hasan bey size yetki verdiyse olabilir...yoksa ona bu adam bana soyle davrandi diyerek uyeligimi silmemi istemen gerekecek..

belki farkinda degilsin ama burada sorun yasanilan kisi sensin...forumun geneliyle hic kimse bir problem yasamiyor... yukarida yazdigim bir cumleyi hic bir yerde yazmadigini soylemissin.. elbette kendin gibi bir ornekle karsilasman kolay degil... zaten o nedenle yazilmisti...

ben senin dedigine "he" filan demek zorunda da degilim... bazen sorarim adama "what the hell are you talking about" diye... yazdigin kelimeler yukarida ve bu tartismanin cikmasini saglayan neden de benim cumlelerim degil..

aslinda bekliyorum ne zaman forumda ingilizce yazmakta yasak diye bir uyari gelecek diye...cevabim hazir bu soruyu soracak ukala kisiye..

simdi ne yapmak istiyorsan onu yap... ben kendimi bir forumda cok onemli bir insanmisim gibi hissetmeden de yasayabilecek olgunluga sahibim..yoksa o kisiler benden 10-15 yas buyukmus degilmis umurumda olmaz... ne kadar adam gibi yaziyor benim icin onemli olan o dur...

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ozan Ersoy wrote:
Ercan Arslan wrote:ben hic bir yerden kovulmam bunu bil..
Herseyin bir ilki vardir. Sabrimi mi deniyorsunuz? Burada amaciniz katkida bulunmaksa buyrun yazin. Rica ediyoruz anlamiyorsunuz. Hadi tatliya bagliyalim dedik onu da anlamadiniz.

Ozan Ersoy
Yahu o zaman sabrini zorlama buyur benden basla.. Rica falan ettigini gormedim.. Aksine iftira sende, bel alti vurma sende.. Simdi tehdite de basladin tam oldu.. Ipin ucunu kacirdin, sacmaladin bir kere, toparlamak zor olur..

"Sizler" falan diyorsun, normal olarakta herkes cevap vermek ihtiyaci duyuyor..Sonra bunlar alt alta olunca sanki hep beraber Ozan a savas acmisiz gibi bir durum ortaya cikiyor.. Belki de boyle olmasi isine geliyor.. Hayir tum sonradan gelenler ortak bir metin mi yayinlayalim sirf Ozan bey bizi taraf yapti, ve bizi burda istemiyor diye..

Bence senin usturuplu yazmayi denemen lazim ilk once.. Iddiali olmak guzel sey ama bir fikre bir iddiaya onurun namusun gibi sarilmak kimseye birsey kazandirmayacagi gibi, boyle nahos olaylara sebebiyet verir, insanlarin gozundeki degerini dusurur.. "Ben boyleyim, isinize gelirse" deyip kendinle gurur duymak da marifet degil, marifet kendini yenilemek, efendi kalabilmek.. Yoksa buranin basit bir taraftar forumu oldugunu unutup, bilgini tecrubeni insanlari kirmaya, haddini bildirmeye harcarsan ancak kendince onemli sanal basarilar kazanmis olursun.. Son olarakta "hata yapmisim" demenin o kadarda utanc verici bir davranis olmadigini bil..

Hadi bakalim simdi dedigini yap, birak provokasyonu, tehditi, iftirayi.. Yasat bize su ilki, gorelim bakalim..
Bir tartışma sırasında, kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır, kendimiz için uğraşmaya başlarız. (Goethe)

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Erdogan wrote:
Yahu o zaman sabrini zorlama buyur benden basla.. Rica falan ettigini gormedim..
Bakin ama yarin Orkun topu elinden kaciracak sonra gelip burda bana satasma zevkinden mahrum kalacaksiniz. Dikkatli dusunun derim. ;) Boyle fazla israr ederseniz, israrlari kiramayacagim.

Ozan Ersoy

Post Reply