EURO 2008: Turkiye-Yunanistan 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Bu macin sonucu nedir?
Cengiz Akgun wrote:Neyse Livescore'dan sonucu gorup ba$ligi duzelttim. Bu arada bizim groupta \ki Bosna'yi Hirvatlar be$ golle ok4ami$lar (5-3). Norvec'de Arjantini 2-0 yenmi$. Bizimkilede Ru$tu, Hakan'la filan Romenlerden her zaman oldugu gibi iki tolat yemi$ler. laf ola beri gele idi zaten Terim icin. Maksat haneye bir cizik atmak evet hazirlik maci yaptik diye.
Yine sondan baslayip gerilere giderken, benim ve Tolga'nin yazilarini gormedin miii, gordun de, illa nihai sonuc yazilmamis diye mi soruyorsun hocam? (Benim yazimda goller de yoktu ama, livescore filan diye adres girmene gerek kalmadan TFF'den canli anlatim linki vardi, ordan hemen bakiverip ogrenebilirdin hani sanki)

Yazili anlattiklariyla, resimli halinde gosterdikleri oyuncu degisiklikleri tam birbirini tutmuyor (Halil'i Gokhan Zan'in degil, Unal'in yerine sokuldu diye yazdilar) ama, kadronun son hali de asagi yukari boyleydi (Yani Hakan ve Rustu dakika almadilar bu macta - "Hakan'i zaten biliyorum, tartismaya konusmaya gerek yok" diye acikladi FT oynatmamasini):
Image
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Yine sondan baslayip gerilere giderken, benim ve Tolga'nin yazilarini gormedin miii, gordun de, illa nihai sonuc yazilmamis diye mi soruyorsun hocam? (Benim yazimda goller de yoktu ama, livescore filan diye adres girmene gerek kalmadan TFF'den canli anlatim linki vardi, ordan hemen bakiverip ogrenebilirdin hani sanki)
Bir toplanti da idim ve yazilari geldigimde gordum ama macin coktan bitmi$ oldugunu bildigim halde Tolga $imdi Mutu atti 2-0 oldu dedikten sonra mac bitti diye gormedigimden ve senin yazinda da atv veriyor demenden can havli ile atv'ye gidip baktim acaba ucundan yakalar miyim diye ama $arkilar vardi. Genelde boyle ba$ligi olan macin skoru da ba$likta olmali ve ben boyle bagli oldugumda bu skor i$ini aksatmadan yapmaya cali$iyorum. Ama diger yonetim uyeleri icin onemli olmayabiliyor bu i$. O yuzden sordum o soruyu ama malum Tolga'dan ba$ka kimse buraya oynanirken ragbet etmemi$ canli yayina gitmi$ler herhalde. Mac bittigini kesin anladigimda artik TFF'den filan canli takibin de bir i$e yaramayacagi icin livescore'a bakip bugun oynanan maclar hakkinda bilgi edinip ikinci yaziyi yazdim. Bugun hazirlik kar$ila$malari oldugunu tahmin ediyordum ki bunun yaninda asil group eleme maclar bile oynanmi$ bizim grubun haricinde (A,D, E, F gruplari gibi). Asil eleme maclarindan haberim yoktu. Livescore bu yuzden daha detay alirim diye tercih ettim ve de oyle oldu. Bu arada sonucu ba$liga hayrima ben gecirdim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Terim Romanya iyiydi demis...

Sonrasin da Toraman ve Hamit bakalim ne demisler...
İbrahim Toraman ise ikinci yarıda kötü oynadıklarını belirterek, "Yenilmeyi istemezdik ama gol pozisyonunda rakibim bana faul yaptı. Hakem de faul vermedi ve sonucunda gol yedik. Puan maçları farklı olur" dedi.

Hamit Altıntop da ilk yarıda iyi bir oyun sergilediklerini vurgulayarak, "Takım yavaş yavaş hazırlanıyor. Malta ve Macaristan maçlarını kazanarak yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.
Toraman'in pozisyonunun faulle hic alakasi yok --- kicini rakiple top arasina koymak istemis - rakip yana kaykilinca becerememis - simdi sucu hakeme atiyor - mesuliyet alsa iyi eder...

Hamit'te Macaristan'i geceriz falan demis ama buyuk laf etmemek lazim - o Macaristan bugun Italya'yi dagitmis atmis...

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Dun aksam gordukki Marco cok hayati bir futbolcu milli takim icin.. Defans zaten hata yapmak icin apartta bekliyor, birde rakip orta sahayi hic bir engele takilmadan gecerse defans kevgire donuyor..

Servet, Zan, Toraman olacaksa bu takimin stoperleri Allah kalecimize guc kuvvet versin.. Kaleci demisken Serdar in yaptigi bir iki sacmalamayi ilk maci olmasina veriyorum..

Hamiti de kanatlardan iceri cekmeninde yanlis oldugunu gorduk.. Sag kanatta oynadiginda zaten yeteri kadar iceriye destek veriyor.. Bir de Sabri - Hamit ikilisi gibi dunyada sayili hale gelmis ikiliyi bozmak hic akillica degil..
Yalniz bu Hamit sut cekmiyor ates ediyor resmen.. Toplara bu kadar sert vuran en son Koeman i gorduydum.. Birde sutlari kalecinin ustune degilde hafif yanlara gelse benim diyen kaleci cikaramaz o sutlari..

Takim duzeni bu kadar bozulunca diger bolgelerde otomatiman aksadi.. Ne hucumda Arda nin sutu disinda pozisyon bulabildik ( Arda sen oyle vurabiliyomuydun, devamini ligde gormek isteriz ) ne adam gibi organize olabildik..

Ben Gokhan Unal i pek pozisyona girmesede bayagi diri buldum.. Chivu karsisinda cogu mucadelede basarili oldu, bir cok faule magruz kalmasina ragmen.. Ama cok yalniz kaldi.. Bu adami seneye mutlaka almaliyiz..

Nihat in donmesi sevindirici.. Ama oyuna girer girmez Hamit in onunden frikigi kullanmasi cok antipatik geldi..

Valla dun aksamki mac cok hayirli oldu bizim icin.. Bu denemeleri, bu hatalari resmi macta yapsaydik husrana ugrayabilirdik.. Takima tek tek bakinca, stoperler haric, bayagi iyi bir takimimiz var.. Takim oyununa yansitirsak Avrupa Sampiyonasi nda bile ses getiririz..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

İkinci yarısı izlemesi çok zor bir maçtı Türk seyirciler için.

İlk yarı, özellikle ilk 20 dakika oyunumuz sayesinde dengeli gözüktü hatta bu ilk bölümde Romenler bayağı afalladılar ama ondan sonrası yavaş yavaş Romenlerin üstünlüğnde geçip ikinci yarıda ise bizim açımızdan trajediye dönüşen bir maç oldu.

Marco bizim takım için önemli ama elinde Marco olmayınca onun yerinde Hamit'i falan neden oynattı diye düşündüm. Tek mantıklı açıklaması önümüzde nisbeten (yani Romanya'ya göre nisbeten) zayıf iki takımla, Malta ve Macaristan ile, maçlar var. Zaten hücumu pek seven Terim herhalde Malta ve Macaristan'ı ROmanya'ya karşı ilk yarının 20 dakikasındaki oyunla bir devrede bitririz, ona göre bir takıma bakayım demiş olabilir (daha kötüsü ne yaptığını bilmeden bu 11i sahaya sürmüş olması ama ihtimal vermiyorum). Yine de bence yanlış hesaptı, Aurelio yoksa Koray Avcı, Serdar Kurtuluş, Hüseyin ya da her kim varsa bir ön libero onunla başlamalı. Futbol hata affetmiyor, Terim isim olarak Hamit, Emre, Mehmet Topuz, Tuncay, Arda vs. hiçbirinden vazgeçip yerine Koray, Hüseyin oynatmak istemediği için insanlara mevki değiştirdi, sonuç da felaket oldu. İkinci yarı Romenler dakikada bir bizim kaleye bomboş akın yaptıkça bir ara bizim 6-0lık maçı izliyorum sandım.

Terim ısrarla ders almıyor, maç 2-0 oldu ama 5-0 da olabilirdi rahatlıkla, bizimki hala oyuna forvet sokma derdindeydi. Hüseyin'i sokunca biraz da Romenlerin yorulup gevşemesi ile daha düzgün gözüktük.

Kurgusu bu kadar bozuk bir takımda tek tek oyuncu değerlendirmek de ne derece doğru bilmiyorum ama Toraman'a golde faul falan yoktu. Tıpkı Servet'in Koprovnica maçında topu rakibe vermemek için kaptırıp penaltı yaptırması gibi Toraman da topu kornere atmamak için risk aldı ve gol yedik.

İbrahim Üzülmez felaketti, ben Toraman ve Zan'ı da beğenmedim. Bu arada adaşım Serdar için bir-iki saçmalama deyip kibarlık etmiş, Serdar bütün maç saçmaladı, eğer FB'de de böyle oynuyorsa vay FB'nin haline derim. Benim saydığım 4-5 pozisyonda çıkmak yerine kalesinde kaldı bazıları tehlike oldu. Bu arada topu ayakla oyuna sokuşu, hele top yerde iken çok kötüydü, bir-iki tanesi doğrudan Romen atağı oldu.

Ama bu eleştirilerin çoğunda sadece hücumcularda kurulu ve defansif oynayamayan orta saha kurgusunun da rolü büyük olabilir.

Ben adaşımın aksine Gökhan Ünal'ı çok kötü buldum. Diri olmanın top ayağına geldiğinde rakibe veriyorsan takıma bir faydası yok. Zaten az gelen topların da tamamını ezdi, doğrudan rakibe vererek. Eğer bu her zamanki performansı ise (ki öyle değil biliyorum) bize gelmesin lütfen. Türk futbolunun Hakan'ın yerini doldurma sancısı sürüyor.

Hazırlık maçları takımı görüp değişiklik ve ayarlama içinmiş. Fatih Terim umarım derhal Marco yoksa bir ön libero bulup çok sevdiği ofansif oyuncuların birinden ilk 11de feragat eder. Hamit'i de sağ kanada iade ederek tabii.

Ali

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ali Gursel wrote:Bu arada adaşım Serdar için bir-iki saçmalama deyip kibarlık etmiş, Serdar bütün maç saçmaladı, eğer FB'de de böyle oynuyorsa vay FB'nin haline derim. Benim saydığım 4-5 pozisyonda çıkmak yerine kalesinde kaldı bazıları tehlike oldu. Bu arada topu ayakla oyuna sokuşu, hele top yerde iken çok kötüydü, bir-iki tanesi doğrudan Romen atağı oldu.
Fenerin bir kac macini izledim ve Serdar in bu sekilde hatalarini pek gormedim.. Dunku macta heyecanina ve defansin rezil performanina baglamak gerekir.. Aslinda bir daha forma bulmasi zor zaten.. Rustu saglamsa bence su an icin maalesef vazgecilmez..

Ben adaşımın aksine Gökhan Ünal'ı çok kötü buldum. Diri olmanın top ayağına geldiğinde rakibe veriyorsan takıma bir faydası yok. Zaten az gelen topların da tamamını ezdi, doğrudan rakibe vererek. Eğer bu her zamanki performansı ise (ki öyle değil biliyorum) bize gelmesin lütfen. Türk futbolunun Hakan'ın yerini doldurma sancısı sürüyor.
Tek katilmadigim yer burasi.. Zaten tum takimin ailece hic bir pozitif is yapmadigi bir macta ben futbolcunun birebirde yaptiklarini referans alirim.. Bence iyi yolda.. Sunuda unutmamak gerekirki tek basina ileri konulmus.. Bu Gokhan in oynayabilecegi bir pozisyon degil cunku pivot santrafor oynayabilecek bir oyuncu degil.. Yaninda hicbirsey yapmayan Arda, Tuncay vs ile zaten bir sey yapamazdi.. Neyse ileriki haftalar yine bakariz.. Kayseri de bayagi iyi basladi..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mod'lar basligi Malta'ya cevirelim lutfen...

Beklenen 11:

Hakan
Sabri-Servet-Toraman-Uzulmez
Arda-Hamit-Emre-Tuncay
Hakan-Halil

Maci ATV canli yayini ile internet uzerinden seyretmek isteyenler:

[url]mms://213.74.5.104/atv?sid=[/url]

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Macaristan - Bosna'yi 1-0 yenmis. Bu skor su an icin isimize geliyor, Bosna 13 puanda kalmis oldu. Ama isler iyice karisiyor, cunku Macaristan'in da sansi artti.

Code: Select all

Teams	Pld	W	D	L	GF	GA	Pts
Greece	7	6	0	1	12	5	18
Bosnia	8	4	1	3	14	15	13
Turkey	6	4	1	1	16	6	13
Norway	7	4	1	2	17	6	13
Hungary	8	3	0	5	8	14	9
Malta	7      1	 1	 5	 5	 15	 4
Moldova	7	0	2	5	4	15	2
Last edited by Tolga Girici on Sat Sep 08, 2007 7:35 pm, edited 2 times in total.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tolga Girici wrote:Macaristan - Bosna'yi 1-0 yenmis. Bu skor su an icin isimize geliyor, Bosna 13 puanda kalmis oldu. Ama isler iyice karisiyor, cunku Macaristan'in da sansi artti.
Sevgili Tolga,

Tablo biraz bozulmus ama Macaristan'in 9 puani var gibi gozukuyor. Matemaktik olarak cikmalari belki mumkun olabilir ama kalan dort maclarini da kazansalar 21 puana cikarlar. Bu grupta 22 ve ustunde 2 takim olmamasi neredeyse imkansiz. Yunanistan, Turkiye, Norvec ve Bosna'nin Malta, Moldova'ya falan yenilip kendi aralarinda da berabere kalmalariyla belki olabiliyordur ama pratikte pek bir sanslari yok.

Macaristan son hazirlik macinda Italya'yi yendi, bugunku skorun dusundurucu tarafi formda olduklarini gosteriyor olmasindan bence.

Ali

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ali Gursel wrote:
Tolga Girici wrote:Macaristan - Bosna'yi 1-0 yenmis. Bu skor su an icin isimize geliyor, Bosna 13 puanda kalmis oldu. Ama isler iyice karisiyor, cunku Macaristan'in da sansi artti.
Sevgili Tolga,

Tablo biraz bozulmus ama Macaristan'in 9 puani var gibi gozukuyor. Matemaktik olarak cikmalari belki mumkun olabilir ama kalan dort maclarini da kazansalar 21 puana cikarlar. Bu grupta 22 ve ustunde 2 takim olmamasi neredeyse imkansiz. Yunanistan, Turkiye, Norvec ve Bosna'nin Malta, Moldova'ya falan yenilip kendi aralarinda da berabere kalmalariyla belki olabiliyordur ama pratikte pek bir sanslari yok.

Macaristan son hazirlik macinda Italya'yi yendi, bugunku skorun dusundurucu tarafi formda olduklarini gosteriyor olmasindan bence.

Ali
Evet aslinda onu fazla dusunmemistim. Ama Inonu'deki ilk macimizda onlarla karsilasacagiz ve isimiz biraz zor. Aslinda isimiz bugun de zor olabilir, cunku surekli sakatliklar oluyor ve kadroyu oturtamadik daha. Pozisyon sikintimiz yok, ama gol kaciriyoruz, bir de kolay gol yiyoruz. Orta sahamizin iyi basmasi lazim. Tuncay umarim iyi durumdadir, gittigi yerde duzenli oynayamiyor. Aurelio da yok. Emre'nin son yillarda hicbir faydasini goremedik. Bugun Sabri'nin hem iyi orta yapip hem de orta sahayi iyi kapatmasi lazim.

Hakan Arıkan, Sabri, İbrahim Toraman, Servet, İbrahim Üzülmez, Arda, Hamit, Emre, Tuncay, Hakan Şükür, Halil Altintop

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tolga Girici wrote: Hakan Arıkan, Sabri, İbrahim Toraman, Servet, İbrahim Üzülmez, Arda, Hamit, Emre, Tuncay, Hakan Şükür, Halil Altintop
Evet, hem Macarlar celme takici rolunde iyi gidiyorlar hem de Sabri, Ibrahim Toraman, Servet, Ibrahim Uzulmez diye defans okuyunca rakip Kiribati olsa korkarim.

Ali

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yunanistan'in milli bayramini zehir etmistik, bugun de Malta'nin bayrami.

Arda sakatlandi, Gokdeniz girecek galiba.

Ibrahim Toraman pek guven vermiyor bugun.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

dostlar, maci hangi kanal veriyor?

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Kaya wrote:dostlar, maci hangi kanal veriyor?
Atv veriyor.

5 dakikadir ard arda pozisyonlar yakaladik. Arda hala cikmadi ama yakinda cikacak.

Ayhan girecek birazdan. Dogru karar. Orta sahada top kapmamiz lazim.

Ibrahim Toraman faulsuz top oynayamiyor.
Last edited by Tolga Girici on Sat Sep 08, 2007 9:03 pm, edited 1 time in total.

Post Reply