Resmi site: Linderoth GS'da..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Okan Bey, benim on libero icin kisisel tercihlerim GS PAF ve genclerden olusuyor. Sizi temin ederim, iki Mehmet in Linderoth tan eksigi yok, fazlası var. Kendilerine sans verilmesi gerekiyor.

GS bu sezon yaptıgı akıllı hamleler ile bordrosunu ya bosaltıyor yada dusuruyor. Bence son derece olumlu ve isabetli bir politika. Bonservisi elinde katma degerli oyuncu alınacaksa alınsın. Yoksa averaj oyuncuları takıma monte etmege gerek yok.

Okuyanlara gına gelmis olabilir ama ben GS ın orta ve uzun vadede bir iyi kaleci, iki iyi stoper, bir oyun kurucu ve sola takviye yapması kanısındayım. Gerisi seyrettigim genclerin yetenekleri, oz guvenleri ve istahları goz onune alındıgında bana palavra geliyor. Bonservisi elinde takıma direkt katkı yapacak, tecrubeli oyunculardan biri Zenden. GS a gelir gelmez ayrı konu, GS ın bu oyuncuya bir teklif yapması lazım.

Mehmet Gorgen nin astıgı ve onerdigi listeyi dikkat ile gozden gecirmenizi tavsiye ederim. Hic abartmasız Gorgen bu isi gercekten cok iyi biliyor. Ben bugun bir futbol kulubunde yetkili olsam mutlaka ama mutlaka kendisini dinlerdim, ne dusunuyor ogrenirdim. Iste butun yazdıkları ve onerdikleri bu forumun database inde duruyor.

Onumuzdeki sezon O Lyon da Belhaj ı seyredin, 3.2 milyon Euroya alınan bir oyuncu. Belhadj ın gelmesiyle, O Lyon Abidal ı 10 milyon Euro nun ustune rahat okutur. Belhadj ı Gorgen bir seneyi askın suredir yazıyor. 06-07 devre arasında bu oyuncu ile temas kurulabilir, sansımızı deneyebilirdik.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Biricik wrote:Okan Bey, benim on libero icin kisisel tercihlerim GS PAF ve genclerden olusuyor. Sizi temin ederim, iki Mehmet in Linderoth tan eksigi yok, fazlası var. Kendilerine sans verilmesi gerekiyor.
Sevgili Murat,

Futbol son derece islek bir pazari olan bir spor. Yani her yil yuzlerce binlerce oyuncu alinip satiliyor. Bizim Mehmet'ler cidden bu adamdan iyilerse neden hicbir Avrupa klubu ya da yerli klup gelip bize bu Mehmet'ler icin 3er milyon Euro onermiyor. Herkes mi yaniliyor, bu adamlari bir biz anlarken?

Sans verilmiyor meselesine gelince, bu iki oyuncu da bu sene GS formasi giydiler, Arda da bu sene GS formasi giydi. Biri formayi bagira bagira alip yildiz oldu, ben Mehmetlerin bunu yaptigini goremedim maclarinda, siz gordunuz mu?

Mehmetlerin biri hatta belki ikisi de uzun sure oynayarak iyi oyuncu olabilirler, ama bu su anda 3 milyon Euroluk ama bir turlu oyuna girip gosteremeyen oyuncu degil bunlar, inanin olsalardi kapimiz caliniyor olurdu. Bak Tekke icin calindi, Tuncay icin caliniyor, istersen Arda icin de calinir ama kimse bizim Mehmetler icin kapi calmiyor.

Bizim Mehmetler 3 milyon Euroluk oyuncu falan degiller, olsalardi zaten biri gelip en az 2.5 verirdi. Linderoth da 3 milyon Euro etmeyebilir ama piyasasinin buna yakin oldugunu umuyorum en azindan yonetim bu parayi veriyorsa.

Ali

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Resmi site:

"Tobias Linderoth Galatasaray’da

Galatasaray Futbol A.Ş. 1979 doğumlu İsveçli orta saha oyuncusu Tobias Linderoth ile anlaşmaya varmıştır.

Tobias Linderoth, 13 Haziran Çarşamba akşamüstü saat 17:30'da Kopenhag'dan Atatürk Havalimanı'na gelecek, 14 Haziran Perşembe sabahı saat 10:30'da Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda düzenlenecek basın toplantısıyla basın mensuplarına tanıştırılacaktır.

Basın mensuplarına duyurulur."

Şu internetin gözünü seveyim. :lol: Yabancı tansferini bile kendi resmi kulüp sitemizden önce öğrenip veriyoruz.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kalli'nin gelip gecmisi tekrar bizlere yasatacagini bekliyen arakadaslarin Linderoth veya onun gibi disiplinli asker futbolcu secimini bekliyor olmaliydilar. Linderoth hakkinda hic bir fikrim yok ama bizim yonetimin 3M Eu gibi para veremeyecegini adim gibi biliyorum. Yakinda fiyat kirdirma turlari baslar. Aksam gazetesinin yazdigi 2M Eu biraz daha mantikli geliyor.

Kadroda cok gedik var. Mehmet Topal belki ama Mehmet Guven GSnin agirligini kaldiracak topcu degil. Kiraya verilenlerin cogunu hic gormedim. Kayseride ki Ugur ve Ist Belediyesinde oyniyanlardan pek umidim yok. Geriye akilda kalan Aydin devamli sakat, geri gelecegi belli olmiyan Ozgurcan kaliyor. Bir once ki nesilden Sabri, simdi ki nesilden Arda cikabildi. Daha fazlasini beklemek cok zor.

Iki Adnan umarim iyi transferler yapabilirler eger birazda olsa para varsa.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Marsan wrote:Kalli'nin gelip gecmisi tekrar bizlere yasatacagini bekliyen arakadaslarin Linderoth veya onun gibi disiplinli asker futbolcu secimini bekliyor olmaliydilar.
Tabii ki. Tam Kalli'ye uygun bir topcu. Dun konusuyorduk arkadaslarla. Orta saha ve savunmaya Kuzey veya Dogu Avrupa ulkelerinden saglam fizikli cok kosan, saglam oynayan, disiplinden kopmayan, basit ama yuksek pas yuzdesiyle oynayan adam gelecek diyorduk. Bence cuk oturan bir transfer. Hocanin istedigi futbolcu, hocanin oynatacagi futbola uyan futbolcu.

28 yasinda tam iyi zamani. Tecrubeli ama yasli degil. Isvec milli takiminin degisilmez oyuncularindan. Dunya kupasi deneyimi var. Ingiltere Premier lig deneyimi var. Sampiyonlar ligi deneyimi var. Kopenhag deyip gecmeyin. Gecen sene bir Yunan takimini ve de AJAX'i eleyerek gruplara kaldilar. Ajax'i elemek her takimin isi degil. Turkiye'den su anda eleyebilecek bir takim goremiyorum. Cogu takim isminden korkar. Grouplarda da sonuncu olmalarina ragmen GS'dan fazla puan topladilar. Kendi evlerinde Manchester United'i 1-0, Celtic'i 3-1 yenip Benfica'dan 1 puan aldilar. Deplasmanlardan 0 puan toplayinca elendiler. Bu basarilarda en buyuk pay Linderoth'a verildi. Takimin en sevilen oyuncularindan.

Cok kosan, cok mucadele eden 94. dakikaya kadar oyunu birakmayan bir takim kurulacak. Linderoth da bu makinanin onemli dislilerinden biri olacak. Cok yerinde bir transfer.

Ozan Ersoy

Not 1: Genclere her zaman yer var. Ekim-Kasim ayinda takimda kim oynuyor, kim kazanilmis Mehmet Guven yetersiz mi, Topal belki mi gorecegiz, o zaman konusuruz. Gerets'in elindeki genclerle Kalli'nin elindeki gencler bir olmayacak.

Not 2: Hasan'ima bakmayin siz. Isvec'de yasar ama Ibrahimovic'i de hic begenmez, kalasin teki der. :)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ozan Ersoy wrote:Not 2: Hasan'ima bakmayin siz. Isvec'de yasar ama Ibrahimovic'i de hic begenmez, kalasin teki der. :)
Kalas demedim, hali saha futbolcusu benzetmesi yaptim.

Hayirlisi diyelim, ama ben umutsuzum. Isvec'liler biraz odun insanlardir, saha
icinde olmasa da saha disinda zorluk cekebilir. Kultur soku yasayabilir. Yapici
degil. Daha cok top/oyuncu bicen bir tarzi var, kasap anliyacaginiz.

Dunga tipinde bir oyuncu olsaydi hayir demezdim, ama bu herif cok duz bir
oyuncu, kötu anlamda söyluyorum. 3.5M avro biraz tuzlu geldi bana, ama
bunlarda para bol. Ustelik mukavelesi 6-7 ay sonra bitecek bir oyuncu icin...
buna ahmaklik derler, yazik oldu. Bu oyuncunun ellerinde patlama ihtimali
yuksek. Gelecek yönetimin elini kolunu bagliyorlar, takimin gelecegi ile
oynuyorlar. Bu sartlar icin böyle bir transfer yanlis, cok pahali.

Sen Caner icin paraya kiymadin, Volkan'i icin halen pazarlik yapiyorsun,
neyine 3.5M avroluk oyuncu. Kimin icin bu transfer, bre ahmaklar...
dusundukce sinirleniyorum...

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Hic izlemedim ama tipik oralarin futbolcusu gibiyse bencede iyi transfer. Verilen parada az degilmis aslinda ama belkide sahiden o kadar edecek bir oyuncudur. Izlemek lazim.

Bu arada kalas degilde hali saha topcusu dendiginin kaniti :)

http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.p ... highlight=
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Futbolcunun iyiliğini kötülüğünü geçmeden önce geçen sene bulunamayan milyon eurolar nerelerden bulundu da bu transferler yapılmaya başlandı? Geçen sene doğrudürüst bir tane transfer yok, bu sene Lincolnlerin bilmemkimlerin peşinden koşuyoruz?Bana çok garip geliyor açıkçası. Öbür taraftan kuzeyli hangi futbolcuda bizim aradığımız ruh var çok merak ediyorum? Takım durduğu anda eminim ki o da duracaktır, takım hep beraber oynarsa ne ala...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir maçta ortalama 14.6 km koşuyormuş saolsun.. Eh yılın futbolcusu falanda seçilmiş. İyi oyuncu olduğu, katkı sağlayacağı -bence- kesin de, 3.5 milyon avrocuks yinede fazla biraz..

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Cok sevindim. 2 nedenle... Birincisi, takimin ciddi bir transfer yapacagina olan inancim sarsilmisti, yapabilecegimizi gordum. İki, cok kosan ve kariyeri istikrarli bir futbolcu Kalli'nin sisteminde mutlaka faydali olur. Bu transfere eskiden bizde oynayan Ljung aracilik etmis diyorlar. Ljung oynadigi donemde basin tarafindan pek de matah blunmayan ama teknik olarak cok faydali bir oyuncuydu. Ben kuzey ulkelerinden gelen oyuncularin faydasiz olanini pek gormedim. Simdi forvete bir striker alirlarsa ne ala. Necati postalanacgina gore bir de forvet arkasi. Super :)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Memleket vergi konusunda muz cumhuriyeti durumunda olursa Isveclinin agzinin suyu akmi$tir. Ona merak etme senin vergini de biz verecegiz eline temiz para gececek dediklerinde aman ruya goruyorum herhalde bile de demi$tir. O yuzden GS sectigi belli.

Sen kalk elinde 2M dolar bonservis verdigin Pilic'i 900 bine ver ondan sonra kim oldugu bile tarti$ilir ama at gibi ko$ar diye Isvecli icin Kopenhag takimina 3.5M Avro'yu sadece bonservis icin ver. Hakikaten iyi yoldalar. Borclari temizleyecek bunlar. Nerde benim Ozanim? Yok mu bu olaya bir yorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:Memleket vergi konusunda muz cumhuriyeti durumunda olursa Isveclinin agzinin suyu akmi$tir. Ona merak etme senin vergini de biz verecegiz eline temiz para gececek dediklerinde aman ruya goruyorum herhalde bile de demi$tir. O yuzden GS sectigi belli.

Sen kalk elinde 2M dolar bonservis verdigin Pilic'i 900 bine ver ondan sonra kim oldugu bile tarti$ilir ama at gibi ko$ar diye Isvecli icin Kopenhag takimina 3.5M Avro'yu sadece bonservis icin ver. Hakikaten iyi yoldalar. Borclari temizleyecek bunlar. Nerde benim Ozanim? Yok mu bu olaya bir yorum.
Ozan'in gecen dedigi cok dogru. Forum sakinlari Canaydin'a karsi olmakla sakin kafayla futbol tartismasini karistiriyor. Para, vergi aldi isleri ayri teknik olarak futbol tarisma ayri seyler. Ikisini karistirmaya baslayinca demogoju oluyor, sen dediydin ben dediydim oluyor. Bir gazete 3.5M, biri 2M yazdi cumleten 3.5M kabul edildi. Ozan takim yapisi icin olumlu transfer diyor cevap ama 3.5M. Peki ben sorayim 2M olsaydi iyi transfermi olacakti?

Cengiz alinma. Senin yazdigini sadece ornek gosteriyorum.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Cengiz Akgun wrote:Memleket vergi konusunda muz cumhuriyeti durumunda olursa Isveclinin agzinin suyu akmi$tir. Ona merak etme senin vergini de biz verecegiz eline temiz para gececek dediklerinde aman ruya goruyorum herhalde bile de demi$tir. O yuzden GS sectigi belli.

Cengiz agbi, konuyu cok karistirmissin. Ilic'le bunun ne ilgisi var ? Sonra adam sirf at gibi kosar diye alinmiyor herhalde, at gibi kosmasi sadece bir fayda. Bonservis icin ne kadar verildigi ve veya bunun arkasinda bir spondor olup olmadigi da daha net degil. Bismillah. Daha adami tanimadan kesip bicmissin...

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Burdayim burdayim. Yukarda yazdim. Gayet iyi bir transfer.

1) Bu Ilic'in yerine yapilmis bir transfer degil. Inamato'nun yerine yapilmis bir transfer.
2) Ilic'i 2 sene kullandi GS. 2 sene yaslanmis, futboluna da hic bir sey ekleyememis bir oyuncudur giderken. 900 bin Eurodan fazla etmezdi. Etse Salzburg'dan daha iyi bir takim kapardi.
3) Hic bir dunya ve avrupa kupasindan eksik olmayan Isvec milli takiminda 69 kere oynamis ve kaptanlik yapmis, 2 kere oynadigi ulkelerde yilin futbolcusu secilmis adama ne oldugu belli degil de, Partizan'dan gelen Sirp Ilic'e uzul.
4) 3.5 milyon Avro bizim basinin uydurdugu bir rakam. Butun yabanci kaynaklarda "undisclosed fee" diye geciyor.

Cengiz abi hatirlamaz, eskiden TRT'de uyduruk bir cizgi film vardi. "yine yanlissin bay Yanlis" diye :)

Acikcasi hani olsa da Alex falan gelse bu kadar icim rahat olmaz. (ki ben Alex'i ilk geldiginden beri cok begenirim. Turkiye'nin en iyi ofansif orta saha oyuncusu oldugunu dusunuyorum) Cunku Alex gibi biriyle Kalli'nin anlasabilecegini, Kalli'nin onun sahada yurumesine izin verecegini dusunmuyorum. Surekli sorun yasanir. Futbolu bilen ne demek istedigimi anlar.

Linderoth elestirilir cunku 3 kisiyi calimlayip, doksana cakamaz ama sahada isini yapacaktir. Iyi transfer iyi.

Ozan Ersoy

Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Su bonservis ucretini kesin bir ogrenip ona gore sinirlensek? Mesela bonservise sadece 1 milyon euro falan verildiyse bence cok iyi transfer.

Post Reply