Hepsi yalan, bu gerçek.. Lincoln GS'DA(5 m Euro)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Can Baysan

Post by Can Baysan »

Tolga Girici wrote:Belki de GSin makus talihinin yenildigi andir bu. Eskisi gibi buyuk takim olacaksak boyle transferlerin yapilabilmesi gerekiyordu.
Ağzından bal damlamış Sevgili Tolga.

Acaba Galatasaray'ın kaderine ipotek mi koymuşlardı, yoksa Canaydın büyüsü bizi bayıltıp bugüne kadar uyutmuş muydu?..

Bilemem... Ama Galatasaray'ın dönüşü muhteşem oldu.

Teknik adamlık hüviyeti sabıkalarla dolu olan Gerets gibi "ne uzar, ne kısalır" isimlerle zayi olan yorgun yıllara mı yanalım, Özhan Canaydın gibi başkanlık koltuğuna her oturuşunda kongre vitrinlerinde sergilediği vizyon ve vaat ceketini seçilmesiyle beraber sandığa kaldıran, "mahalle bakkalı" zihniyetli lise-avantacı çakalların sayfalarca doldurdukları günah defterine mi bakıp bakıp kahrolalım?..

Gerets'in gönderilip, usta ayak Feldkamp'a sarı-kırmızılı eşofmanların giydirilişi...

Beş yıldır kulüpte görmeye alışmadığımız bu dirilişin mimarı Özhan Canaydın filan değil, bizzat Adnan Polat'ın ta kendisidir... Gerets'in yeterlilik membasının G.Saray gibi bir deryayı dolduramasının mümkünsüzlüğünü ilk kestiren de, devre arasında onunla takımın zoraki evliliğini ayırmaya niyetlenip sonra şu an bilemediğimiz nedenlerle bu müdahaleyi erteleyen de oydu.

Canaydın değil...

Ben Galatasaray'ın bu dirilişini, ulusça direniş meşalemizi Anadolu'nun toprağına diktiğimiz Kurtuluş Savaşımıza benzetiyorum. Çömüş, yıkık, bitap bir ülkenin ayağa kalkması ve çağdaş uygarlık yolunda koşmaya başlamasının öyküsüyle, 2007 senesinin Galatasaray'ının üzerindeki ölü toprağınının içinden dünyaya taşan bir isyankar beden gibi yazgısını yeniden yazmak üzere dimdik doğrulması sanki tıpatıp aynı...

Bu dirilişin bir marka adı olmalı, yazılar yazılmalı, methiyeler düzülmeli:

"Şu Çılgın Adnan Polat"... Bizdeki devrimcinin adı.
Liseli vardı ya ah o liseli...

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Cok sevindim, islerin duzelme yoluna girdigi hissediliyordu. Lincoln'un transferinin bitirilmis olmasi buna daha da inandirdi.

Yeni bir hoca, daha kaliteli yabancilar ve her seyden onemlisi dedigini yapabilen bir yonetim. Takimda su an bulunanlar da yeni atmosferi hissedip kendilerine geleceklerdir. Guzel seyler olacak. Avrupa'daki rakiplerle nasil kapistigimizi tekrar burada tartisacagimiz, gururlanacagimiz zamanlar gelecek.
Tan Erten

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Arkadaşlar daha bitmedi.

Şimdi çok iyi bir yabancı golcü transferi yapılacak. Herkes hazır olsun.

ben salı diyeyim siz perşembe deyin o da bitecek.

Kadronuzu tamamlamak için 1 hafta daha sabredin..

Özhan abi costu bir kere.Tutana aşk olsun.. :lol:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serif Halimler wrote:haberin dogrulugundan emin olun Alman basinida schalke manageri Andrear Müller Lincoln un 5 milyon AVRO karsiliginda GALATASARAY A transfer oldugunu aciklamis
Yok. Bizimkiler Mahmutpa$a taktigi ile bunu 4.85'e filan kapadilar. Niye nagatif olayim yahu. Sadece almak marifet degil tutmakta marifet. Maerikalilar boyle kiclarinin deligini bilmezler gider en luks arabalari kredi borcu ile alirlar. Ondan sonra dort be$ ay sonra ya i$ten atilirlar ya ba4ka bir olay olur bu parayi odeyemez hale gelirler. Bu sefer buzdek buzdek kacarlar. Bankalarda adamlarin pe$ine "bounty hunter" dedikleri adamlari takarlar. Bunlar bunlarin izini bulur ve arabayi gece yarisi kapilarinin onunde cekici ile alip giderler. Bazen piprikliler uyanir kavga filan cikar ama bu adamlar genellikle silahlidir. Yalvar yakar arabanin icinde bazen ki$isel e$yalarini almalarina musade edilir. Bu tur rezilliklere yarin sizler de ali$acaksiniz. Bunlar kapitalist ekonominin gereksinimleri. Nerede bizim Kara? Bakin "mortgage" filan diye yenir mi yutulur mu diye bilinmeyen $eyler Turkiye de girmi$. Insan bunu anla$ilir bir dilde Turkceye uyarlamaz mi be. Hadi anladik kredi'yi herkes ogrendi yarin bunuda ogrenirler demi4lerdi. Yakinda bu kadar serseriden bir "bounty hunter" ordusu yapacak bu bankalar. Boyle borcu alip takanlar oldukca cogalacak. Boyle polis filan yakalarla olmaz bu i$ler. Evet biliyorum bunlar $imdilik emlak icin gecerli ama yarin araba icin de cikacak. Bakin kredi karti yuzunden intihar edenlerin sayisina. Bu tribunde adam dovenler icin aslinda bulunmaz bir firsat. Banaklara fedailer aykinda aranacak. kafasi cali$an uyaniklar icin soyluyorum gelecek ellerinizde. Kolay degil kucuk Amerika olmak. Ama bizim insanlarimiz istidatlidirlar. Boyle i4lere cok cabuk uyarlar kendilerini.

Eskiler ne demi$ borc yiyen kesesinden yer diyo. Almak degil marifet. $anin ve $erifinle kullanamk yararlanmakta bu i$in bir parcasi. Boyle ta$ima su ile degirmenin suyu donmez.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Hadi hayirlisi olsun. Uzun zamandir bir transfere bu kadar sevinmemistim. Kalli'yi haric tutuyorum, onun basa gelmesi en guzeli. Su takimdan Cihan, Orhan, Sukur, Sas (belki) giderse kaymakli kadayif olur.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Cengiz Akgun wrote:
Serif Halimler wrote:haberin dogrulugundan emin olun Alman basinida schalke manageri Andrear Müller Lincoln un 5 milyon AVRO karsiliginda GALATASARAY A transfer oldugunu aciklamis
Yok. Bizimkiler Mahmutpa$a taktigi ile bunu 4.85'e filan kapadilar. Niye nagatif olayim yahu. Sadece almak marifet degil tutmakta marifet. Maerikalilar boyle kiclarinin deligini bilmezler gider en luks arabalari kredi borcu ile alirlar. Ondan sonra dort be$ ay sonra ya i$ten atilirlar ya ba4ka bir olay olur bu parayi odeyemez hale gelirler. .
Cengiz hocam, 4,85 milyon AVRO tahminine katiliyorum, zira buranin yerel haber kaynaklarinda net 5 milyon AVRO yazmiyor. 5 Milyon AVROYA yakin anlaminda bir terim kullaniliyor.
Lincoln gibi futbolcuyu bu fiayata almak kelepir bir sey almak gibi. Lincoln cok iyi bir futbolcu, bize samimi söylüyorum ucuza geldi, degeri daha fazla. Schalke antrenöri ile problemleri vardi oradan ayrilmak istiyordu bu almanya da herkesin bildigi bir sey. Fakat onu Galatasary a ye gelmeye ikna etmek isin aslan payi, bunu basaran aslanlara da ben bravo diyorum. Onun Galatasay i secmesinde Feldkamp in payinin büyük oldugu fikrindeyim.`Simdi Lincoln gibi takimindan problemlerle ayrilmis bir futbolcuyu kIsa zamanda yine problemlerden dolayi kaybetmemek gerek. Iste bu konuda cok dikkatli olunmasi gerek.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

E hala videosu asilmadi Lincoln'un. Lutfen yani... "Biz biliyoruz abi Lincoln'u ne asalim videosunu" mu diyorsunuz?

GS TV icinde samba olan ama aslinda salsa olan bir parca esliginde bir goruntu cesnisi hazirlamis. Buyrun Lincoln... Kapi gibi Alman kalecilerine attigi gollerin 2 katini bizim kova kalecilere atmasini dileyerekten hayirlisi olsun diliyoruz.

Casio Lincoln Navigator

Ozan Ersoy

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Can Baysan wrote:
...

Bu dirilişin bir marka adı olmalı, yazılar yazılmalı, methiyeler düzülmeli:

"Şu Çılgın Adnan Polat"... Bizdeki devrimcinin adı.
konuyla hiç bir alakası olmadığından bu şanlı günde (şuraya yazıyorum, lincoln frikikten gol attığının haftası türkiye çapında adak kurbanı satıcıları bayram edecek :D) fazla yazmıyor, sadece ekşi sözlükte "hagi" müstearıyla yazan birinin yazdığından tek bir satırı geçiyorum. (takma isim de eldiven gibi oturmuş bu arada.)
hayır, bir g.saray yöneticisi mahmut uslu,murat özaydınlı,nihat özdemir tarzı demeçler verme lüksüne ve hakkına sahip değildir.
cimbom.org gibi bir forumda adnan polat methiyesi de görmek çok şaşırtıyor beni açıkçası, "devrimci" olarak, hatta çakma bir atatürk olarak nerdeyse.

farklı başlık olsa da uzun yazsak keşke, ama dediğim gibi frikiklerde umutlanabileceğimizi öğrendiğimiz bir günde adnan polat tartışmak da mantıklı gelmiyor :)

ugur

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote: Bakin "mortgage" filan diye yenir mi yutulur mu diye bilinmeyen $eyler Turkiye de girmi$. Insan bunu anla$ilir bir dilde Turkceye uyarlamaz mi be. Hadi anladik kredi'yi herkes ogrendi yarin bunuda ogrenirler demi4lerdi.
Cengiz abi "Tutsat" seklinde bir isim uydurmus TDK mortgage icin. MOrtgage prosedurunu bilenler neden tutsat dendigini belki anlar, ben pek anlamiyorum o islerden.

Ben de mehter takimli bir link koyayim:

http://www.youtube.com/watch?v=GZPJn110vJM

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ozan Ersoy wrote: Bu isin can alici noktasi bu. Yaklasik 5 milyon dolar indirebildiler. 8.5 milyon verselerdi uzulurdum. Cunku tek basina takimi kurtaracak bir oyuncu degil.
Bu arada kura dikkat etmek lazim. Benim 4.5 milyon Euro'ya almisiz, yani yaklasik 6 milyon dollar. Adamlarda 8.5 milyon dollar istiyorlardi, 2.5 milyon indirebilmisiz. Yoksa 8.5'u 4.5'a indirmedik galiba...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Golcuyum denen bir suru sahtekarin foyasini cikaracaga benzer. Umit karan evladim artik fantaziyi birakip aklini onune almanin zamani geldi. Peki $imdi Hakanimiz ne olacak. Cocuk $u rekoru kirsa bari yav.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Jun 22, 2007 2:58 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Görkem KIRGIZ wrote:
Cengiz Akgun wrote:Peki $imdi Hakanimiz ne olacak. Cocuk $u rekaru kirsa bari yav.
Cengiz abi videoları izlediysen adamın sürüyle direkten dönen topu var. 6 pas içinde falan gezinirse bakarsın bir iki tanesini tamamlar da rekorunu kırar. :)
Ama $imdi o fena kusecek. Ben ITU'de son sinifta iken son somestr'de bitirme odevi yapilirdi. Bir nevi kucuk capta proje ya da tez. Pratikte olabilir ya da teorikte. Elbette artik muhendis cikacaksiniz hem de Elektronik ve Haberle$me bolumunden. O gune kadar eline havya lehim almami$ arkada$lar vardi. Benim de bu konuda kimseye soyleyecek bir lafim olamazdi. O yuzden herkes pratik bir bitirme odevi secerdi. Iyi tarafi profesor ve assistanlari ile yakindan cali$acan oyle salavatla girilen labaratuarlara istedigin gibi girip cikacan.

Profsesor Tahsin Saya diye Elektronik derslerinden birine gelen iyi bir profosorumuz vardi. Adam labaratuarindan cikmaz ve sadece ders icin degil kendi meraki icin bir suru devreler filan yaptigini duyardik. O zamanlar arabalarda elektronik ate$leme devreleri yeni cikmi$ti. Soyledigim 1977-78 yillari. Turkiyede birkac son model Mercedes BMW filan di$inda kimsede boyle araba yoktu. Tahsin hoca boyle bir devreyi yapmi$ saga sola tanidiklarina takiyordu. Boylece bir suru Murat 124 ve Renault 12 platin ve distributoru atiyordu. Platin meme yapti diye yolda kalan varsa eskilerden anlar ne demek istedigimi. Boyle $eyler tarihe kari$ti artik. Neyse bu bir ornek.

Tahsin Hoca kapisina o donem verecegi bitirme odevlerini asmi$ isteyenlerin gelip yazilmasini iceren bir ilan koymu$tu. O zamanlar malum ogrenci olaylari yuzunden bir suru boykotlar olurdu. Bir keresinde Tahsin Hocanin dersinde ipsizin biri cat kapiyi acip iceri girmi$ hadi arkada$lar boykot var demi$ti. Bunun uzerine sinif bo$alinca Tahsin hoca kusmu$ uzun bir sure derse gelmemi$ti. Sonra yalvar yakar getirttiler yine bir sacmalik olup Tahsin hocayi kusturduler. Velhasil Tahsin hocadan aldigimiz feyiz pek fazla olamadi. Neyse ben gidip Guc elektronigi labaratuarindan bitirme odevini aldim. $imdi aklima gelmiyor. Bursali bir akada$ vardi. Adam arpacik kumrusu gibi du$unuyor. Ne du$unuyorsun oglum dedim. Yuzume baktin Cengiz Tahsin hocanin verecegi odevlerden birini gozume kestirdim cok da ilginc. Ama bir sacmalik yapipta Tahsin hocayi kusturursem diye korkuyorum, halim nice olur onu du$unuyorum dedi idi. Aradan 30 sene gecmesine ragmen yerlere yattimdim bunu ciddi ciddi soyledikten sonra.

$imdi Hakan kusecek fena halde. Bu kusme olayi bana Tahsin Saya'yi hatirlatti. Sagsa Allah selamet versin oldu ise Allah rahmet eylesin. Hoca siz Almanya iyi bilirmi$siniz. Ben master icin Almanya ya mi Amerikaya mi gideyim diye kapsina vardigimda gel otur $uraya dedi. Bir de caycisina cay soyledi. "Oglum ben gittigimde Almanyaya Almanlar bizi dost bilirlerdi. Harpten cikmi$lardi. Hala ilk i$ci kafilesinin kar$ila$ilanmasini cok iyi hatirlarim. Docentligim icin ikinci gidi$imdi o zamanlar. $imdi ise Turkleri Almanyadan nasil atacagiz diye du$unuyorlar. Kabahat onlarin degil. Bunun boyle olmasina da sebeb bizleriz. Dogru Amerikaya bunun hic du$unulecek yani yok. Allah anana babana sabir versin uzun yoldur. Iki senein lafi mi olur. Almanya olsa $ip diye gelir gidersin. Anayola cikip elini sallasan seni atarlar Turkiye ye" demi$ti. Bunu da cok iyi hatirlarim. Benimkisi o gidi$ oldu Amerikaya ve hala donecegiz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Bu Nilmar ya da Lima olabilir mi dersiniz? Nilmar ortaligi dagitmis... Inanilmaz goller atmis (55 mac 31gol gol ortalamasi 0.57).

Adriano FB'ye soylentilerine ne diyorsunuz?
Mehmet Gorgen: Arkadaşlar daha bitmedi.

Şimdi çok iyi bir yabancı golcü transferi yapılacak. Herkes hazır olsun.

ben salı diyeyim siz perşembe deyin o da bitecek.

Kadronuzu tamamlamak için 1 hafta daha sabredin..

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozan Kaya wrote:Bu Nilmar ya da Lima olabilir mi dersiniz? Nilmar ortaligi dagitmis... Inanilmaz goller atmis (55 mac 31gol gol ortalamasi 0.57).
Aman ha... Nilmar Lyon'a Elber sakatlanginda alinmisti. Muhtesem oynuyordu. Hatirliyorum burada ozellikle Gorgen sikca yaziyordu. Cok hizli, bilekleri cok kivrak bir cocuk... Yedekten girip takir tukur gollerini atiyordu, herkesi buyulemisti. Sonra Brezilya'ya kiralik yolladilar. Ondan sonra da 10 milyon dolar gibi bir paraya Corianthas almis.

Ama...

Gecen sene sag dizinin carpraz baglarini kopardi 6 ay oynamadi. Bu sene mart ayinda da sol dizinin dondurdu ve yine ameliyat oldu. Kis ortasina kadar yok diyorlar. Iki dizi de ameliyatli. Yasi cok genc ama tamamen kumar. Ustuste gelen agir sakatliklar bu futbolcudan cok sey goturmustur. Ne kivrakligi ne hizi, ne gucu kalir adamin.

Sakatlik olmasa en az 20 milyon euro'luk topcu. GS'la adi bile anilmaz.

Risk edecek paramiz yok. Isi tadinda biraksinlar.

Ozan Ersoy

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:
Ozan Kaya wrote:Bu Nilmar ya da Lima olabilir mi dersiniz? Nilmar ortaligi dagitmis... Inanilmaz goller atmis (55 mac 31gol gol ortalamasi 0.57).
Aman ha... Nilmar Lyon'a Elber sakatlanginda alinmisti. Muhtesem oynuyordu. Hatirliyorum burada ozellikle Gorgen sikca yaziyordu. Cok hizli, bilekleri cok kivrak bir cocuk... Yedekten girip takir tukur gollerini atiyordu, herkesi buyulemisti. Sonra Brezilya'ya kiralik yolladilar. Ondan sonra da 10 milyon dolar gibi bir paraya Corianthas almis.

Ama...

Gecen sene sag dizinin carpraz baglarini kopardi 6 ay oynamadi. Bu sene mart ayinda da sol dizinin dondurdu ve yine ameliyat oldu. Kis ortasina kadar yok diyorlar. Iki dizi de ameliyatli. Yasi cok genc ama tamamen kumar. Ustuste gelen agir sakatliklar bu futbolcudan cok sey goturmustur. Ne kivrakligi ne hizi, ne gucu kalir adamin.

Sakatlik olmasa en az 20 milyon euro'luk topcu. GS'la adi bile anilmaz.

Risk edecek paramiz yok. Isi tadinda biraksinlar.

Ozan Ersoy
Ozan 2. kez sakatlandığı maçı seyretmiştim. hatta foruma da yazmıştım.Yedek kulübesinde bacağı sargılı maçı takip ediyor bir taraftan da nasıl ağlıyordu. Sanırım o da şansızlığına ve sakatlığının ciddiyetinden dolayı ağlıyordu.Bütün yedek kulübesi onu teselli etmeye çalışıyordu.

Post Reply