PAF Ligi 2007-2008 Galatasaray:6 GB Oftas:3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

PAF Ligi 2007-2008 Galatasaray:6 GB Oftas:3

Post by Selcuk Samli »

Galatasaray PAF Takımı Sezonu Açıyor

Profesyonelliğe Aday Futbolcular Ligi'nde üst üste 3. sezon şampiyon olan Galatasaray PAF Takımı, sezonu 1 Temmuz Pazar günü Florya Metin Oktay Tesisleri'nde açıyor.

Galatasaray PAF Takımı, yeni sezon hazırlıklarını günde yapacağı çift antrenmanla sürdürecek.

www.galatasaray.org

Yeni sezon acilirken, tum PAF takimi oyuncularimiza saglikli,ve basarili bir sezon dilerim.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hem 18:30 daki A takım antremanını seyretmek hem de PAF ların yeni sezon acılısının hangi sahada, nerede yapılacagını ogrenmek icin Florya ya ugradım. Bugun 18:30 A takım antremanı iptal edilmis. Kapıdaki guvenlik gorevlisi yarın 10:00 ve 18:00 de A takım idmanları oldugunu soyledi. PAF lar ile ilgili bilgisi yok.

Yeni bir sezona sampiyonluk, iyi futbol, sportmenlik, yuksek etik ve spor ahlakı parolası ile baslıyoruz. Teknik ekibimizi canı gonulden tekrar tebrik ediyor ve basarıları karsısında saygı ile egiliyor, devamını diliyorum. Sporcularımıza saglık dolu, huzurlu, neseli, bilgi ve becerilerini pekistirdikleri yeni bir sezon dilerim. 07-08 sezonunda da elimden geldigince haftasonları Florya da PAF ları izlemege gidecegim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bugun Derwall Antreman sahası yanındaki cim sahada, calıların arasından seyrettigim PAF antremanında PAF li oyuncularımız dortlu gruplar halinde kosu yaptılar. Acma ve germe hareketlerini takiben kısa sahada toplu mac yapıldı.

Antep e kiralık verdigimiz Ates Florya ya gelmis, bu sene PAF statusunde Ozgurcan ile son senesi. Erkan Ferin galiba PAF statusunde degil. Tıpkı Mulayim, Volkan ve Cafercan gibi. Bu dort oyuncunun akibetleri nedir, merak ediyorum. Ozellikle Cafercan ı!

PAF larda bonus sac tipine sahip bir oyuncu gozume carptı. Iyi fizigi var. Yeni transfer midir, yoksa bizim PAF lardan bir arkadasımızmıdır, tam secemedim. Calıların arasından ancak bu kadar gozukuyor, daha detaylı bilgi paylasacagım.

A takım antremanında su an itibarı ile PAF tan yetisen Anıl (stoper-sol ayaklı), Ozgurcan(forvet), Ferhat (defans), M. Guven (orta saha), Arda (orta saha) ve Fırat (kaleci) calısıyor. Ugur Ucar(defans), Aydın(orta saha) ve Oguz(orta saha) un fizik tedavileri oldugunu dusunuyorum. PAF tan toplam sekiz oyuncu ve bir kaleci, hic fena degil! :D :D :D
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Biricik wrote:Bugun Derwall Antreman sahası yanındaki cim sahada, calıların arasından seyrettigim PAF antremanında PAF li oyuncularımız dortlu gruplar halinde kosu yaptılar. Acma ve germe hareketlerini takiben kısa sahada toplu mac yapıldı.
:D:D

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Evet bu sabahki antremanı Murat Biricik ile antremanı seyredip sohbet ettik. PAF takımı antremanını seyretmek için bir yer yok.A takım antreman sahasın yanındaki sahada çalışmalarına rağmen, A takım antreman sahasından ancak çalıların arasından seyretme imkanı var.

Kendimi bir an ormandaki çalıların arasından avını seyreden vahsi hayvanlar gibi hissetmedim de değil. :lol:

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Galatasaray PAF Takımı Sezonu Açtı

Galatasaray PAF Takımı, sezonu bu sabah yaptığı antrenmanla açtı. Galatasaray PAF Takımı, teknik ekibimiz Zafer Koç, Erkan Ültanır ve Uğur Kurt yönetiminde sezonun ilk antrenmanını yaptı. Altyapı Sorumlusu Ali Yavaş ve Altyapı İdari Menajeri Fatih İbradı da sezonunun ilk antrenmanını takip etti.

Altyapı Sorumlusu Ali Yavaş ve Altyapı İdari Menajeri Fatih İbradı'nın yönetiminde Almanya'nın Dusseldorf, Mannheim ve Münih şehirlerinde yapılan futbolcu seçmelerinde beğenilen Tuncay Önal (1990), Adem Denizer (1990) ve Okan Kanarya da (1990) bu sabah yapılan antrenmana katıldı. Üç futbolcuyla önümüzdeki günlerde anlaşma yapılcak.

www.galatasaray.org
nefvakfi.org

Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Image

Merhaba Arkadaşlar bu kadroda isimleri bilen,parlayacak olan çocuklar hangileri söyleyebilecek bir arkadaşımız var mı,Paf Ligi'ni takip edenlerden?
Mesela İrfan? Cem Sultan?
Image

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Son iki senedir GS PAF ta oynayan yada GS PAF tan A takımına yukselip 07-08 Almanya kampına katılan oyuncularımız.

Kaleci
Fırat

Defans
Anıl, Ferhat

Orta Saha
Arda, M. Guven

Forvet
Cagrı, Ozgurcan

Ugur Ucar ve Aydın nın tedavilerine devam ediliyor. Oguz da 06-07 sezon sonu ameliyat gecirmisti. ( bu oyuncular dahil toplam 10 oyuncumuz A takım kadrosunda kendilerine yer bulmaga calısacaklar.)

Yukarıdaki 10 oyuncumuzu oynadıkları mevkilere gore dagıtırsak

Fırat

Ugur Ucar*** X****Anıl****Ferhat
Aydın*** M. Guven**Oguz***Arda
Cagrı****Ozgurcan

Bu yukarıdaki onbirin tahmin ediyorum yas ortalaması 20 civarında. TC de boyle yetenekli 20 yas ortalamalı takımı sahaya surebilecek bir spor kulubu yok; uzun surede ne yazıkki olmayacak.

PAF statusunde yer almayan Cafercan, Erkan Ferin, Mulayim, Volkan tahmin ediyorum kiralık veriliyor. Ozellikle Cafercan ı merak ediyorum, bu cocuga ne oldu ve nerede top kosturacak?

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

G.Saray’ın genç futbolcusu U-16 Milli Takım’da yıldızlaştı
Karadeniz Oyunları’nda herkesi büyüleyen 16’lık Emre Çolak, Kalli tarafından A Takım’a çağrılacak.

Emre Çolak’a Kalli piyangosu

G.SARAY’IN U16 Milli Takımı’nda forma giyen yıldızı Emre Çolak, Karadeniz Oyunları’ndaki performansıyla teknik direktör Karl Heinz Feldkamp’ı kendisine hayran bıraktı. Hagi’den sonra uzun bir süredir 10 numara arayan sarı-kırmızılılar son olarak Brezilyalı Lincoln’ü kadrosuna katarken, bu mevkiinin önümüzdeki yıllarda Emre’nin olmasına kesin gözle bakılıyor. G.Saray’ın PAF Takım kadrosunda yer alan 20 Mayıs 1991 doğumlu Emre, Karadeniz Oyunları’nda da Ay-yıldızlı ekibimizin finale yükselmesinde büyük rol oynadı.

FÜZESİYLE ROMANYA’YI YIKTI

ŞENOL Ustaömer yönetimindeki U16 Milli Takım’ın Karadeniz Oyunları’nda oynadığı tüm maçlarda ilk onbirde sahaya çıkan Emre son olarak yarı final maçında attığı golle takımın finale yükselmesinde önemli bir katkı sağladı. Genç yıldız Romanya ile oynanan mücadelenin 37. dakikasında yaklaşık 25 metreden çektiği şutla Milli Takımı öne geçirirken, attığı bu gol Emre için “Yerli Hagi” yorumlarının yapılmasına neden oldu. Romen yıldız gibi solak olan 16 yaşındaki futbolcunun korner ve frikik atışlarındaki isabetli vuruşları da Hagi’ye çok benziyor.

KAMPA DAVET EDİLEBİLİR

TAKIMIN başına geldiği günden itibaren yeni bir G.Saray yaratmak için çalışmalarını sürdüren teknik direktör Karl Heinz Feldkamp da genç yıldıza çok güveniyor. Milli Takım’ın Karadeniz Oyunları’ndaki maçlarını televizyondan takip eden Alman çalıştırıcı Emre’nin performansından oldukça memnun kalırken, bu oyuncuyu kamp kadrosuna çağırması bekleniyor.

Haber: YALIMCAN SARPYEL/vatan

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Saglık, basarı, nese dolu yeni bir sezon dilerim.

12.08.2007
18:00 Florya
GALATASARAY A.Ş. - ÇAYKUR RİZESPOR

Oguzhan Basyigit

Post by Oguzhan Basyigit »

Mehmet Gorgen wrote: Emre Çolak’a Kalli piyangosu

karadeniz oyunlarını izliyorum,10 numaralı bir çocuk var adı emre,nasıl bir teknik nasıl bir sol ayak,böyle bacak kadar boyu var ama nasıl güçlü bir sol ayağı var..tüm duran topları kullanıyor..Neyse kamera serbest atışta bir zoom yapıyor ne göreyim o hangi takımda diye kendimi yediğim emre meğer bizim emre çolak'mış :) çok şanslıyız gerçekten cem sultan ve emre çok kaliteli çocuklar

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

GS PAF bugunku maci 2-0 kazandi.Maci Murat Biricik'le seyrettik,ve niye bu kadar erken bir saate konulmus anlam veremedik.Oyuncular futbol oynamaktan cok,sicak havayla mucadele ettiler.Hal boyle olunca da fazla zevkli olmayan bir mac izledik.

2. yarida Mehmet Duz ve Erhan'in girmesiyle takimimiz daha iyi futbol oynamaya basladi.Ozgurcan guzel bir kafa golu atti ve ikinci golde de cok akilli bir gol pasi verdi.Bugun Aydin da forma giydi,henuz hazir degil.
nefvakfi.org

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mac 18:00 den 17:00 alınmıstı. Florya ya gelirken hava sıcaklıgının 33 oldugunu digital gostergeden okudum. Muhtesem de bir lodos hava vardı, yaprak kımıldamıyor. Futbol icin ideal bir ortam. :lol:

GS PAF ve Rize PAF lar lodos ve sıcak havaya ragmen iyi mucadele ettiler. Ilk yarı boyunca macın basında bir iki pozisyon yakaladık. Geri kalan surede oyuncular sıcagın etkisi ile dusuk tempoda oyunu goturduler. Kanatlarımızın hemen hic calısmadı.

2. yarı baslarken Selcuk ile oyunun berabere bitecegini dusunuyorduk. Aydın ve Semih in yerine oyuna giren Erhan ve Mehmet GS a dinamizm ve cabukluk getirdi. Hem kanatlarımız calıstı, hem rakip defansı cabuk oyun ile daha cok zorladık. Efe, Erhan, Mehmet uclusu gectigimiz seneden beri beraber oynuyorlar, biribirlerinin oyununu biliyorlar. Bunların arasına Ozgurcan da eklenince skor ustunlugu geldi. Ozgurcan nın kafa ile attıgı bir gol ve bir assist i var. Assist i gole ceviren Erhan. 2. yarı mac 0-0 devam ederken Anıl ın altı pas icinde bos kaleye vuramadıgı, ıskaladıgı bir orta var.

Orta saha gobekte Irfan ile oynayan Eray 90 dakikayı tamamladı, gectigimiz sene bench den oyuna dahil oluyordu. Semih fuleli bir oyuncu ama bana gore yeterli degil. Sut atmaması gereken yerde sut attı, oyunu kanada acması gereken bir iki pozisyonda gereksiz yere oyunu sıkıstırdı. Sag bek Muhammed de bu tip fundamental hatalar gozukuyor. Daha once sag bekte gorev almıs Ates ve Ugur Ucar ı aratıyor.

Dortlu defans, orta saha gobekte Irfan ve Eray/Soner onlerinde Erhan, Mehmet, Efe den olusan hucuma donuk forvet hattı ve tek santrafor Ozgurcan yada Sercan 07-08 PAF ligini yine domine edecektir.

Ben iki sene once seyrettigim takımı (Aydın, Oguz, M.Guven, Volkan orta sahası onlerinde Cafercan, Ugur Erdogan, Ozgurcan uclusunden ikisi)gercekten cok kaliteli, teknigi yuksek, geriye dusse dahi oyunu cevirecek ozguvene sahip bir takım olarak degerlendiriyorum. 07-08 GS PAF takımı iki sene onceki takım huviyetini kendine hedef almıs ilerliyor. Sanslıymısım ki iki sene onceki takımı seyredebildim. Hem teknik, hem yetenek hem de oyuna hukmedisleri gorulmege degerdi.

GS PAF lardan kiraya gidenler arasında Orduspor u dikkat ile takip edelim. Cafercan, Ates, Cihan ve Ugur Erdogan TD Suat Kaya ile 1. Lig vizesini kovalayacaklar. Orduspor lig provası niteligindeki karsılasmada Giresun u 2-0 ile gecti. Gollerden birini Ugur Erdogan atmıs. Ozellikle Cafercan nın Orduspor ve Suat Kaya fırsatını degerlendirmesi lazım. Yetenegi tartısılmaz, bu elemanı kazanmamız lazım. Orduspor da kiralık oynayan Ates ile Aydın ve Ozgurcan nın bu sene PAF larda son seneleri.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Biricik wrote:Mac 18:00 den 17:00 alınmıstı. Florya ya gelirken ...
Kalli de ordaymis resmi sitedeki mac raporuna gore hocam, gorup selamlastiniz mi soyle bir?! :)

Dun yaziyorlardi, jet gibi diye! Polat'in otelinde spor bolumu acilisina katilip, esprilerini filan da yapip sonra ozel ucakla UEFA'daki rakibizimin macini izlemeye gidip, geceleyin de geri donmus, arada dun aksam antrenmaninda oyuncularin durum raporunu almayi da ihmal etmeden. Bugun de PAF macini izlemis gorunuse gore... Allah guc, kuvvet, saglik versin! :D
Özgür

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Eray'i cok begendim macta...Anıl'da uzun paslariyla göz kamastirdi..

Post Reply