FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Dün sırf başkan olmak için yeri yurdu yaşı başı belli olmayan adamalar Beşiktaş'a seçim için üye yapılmamışmıydı şimdi öyle başkan olanın yöneteceği takımda bu kadar olur. Bu takıma gelen her oyuncu acaba ne zaman ipi çekilecek diye düşünürken İbrahim Üzülmez gibi miyadı dolmuş adamlara birileri tarafından kol kanat geriliyor. Beşiktaş maalesef çağdışı kalmıştır, birilerine posta koymaya kalkarak kendine yer edinmeye çalışmakla bu işler yürümez. Beşiktaşlı büyüklerin bu işe el koyması gerekmektedir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dun maci video kasete cekmistim. Kaset eskiymis. Cok kotu kayit olmus. Ama zaten BJK ezilmesinin disinda seyredilecek bir sey olmadigi icin hizli hizli gollere baktim. Ilk golde Pter Crouch hareketlerini gordunuz mu? Adam vuruyor Hakan kurtariyor bu sefer seken topu obur ayagina alip yine onune kesmege calisan adamin yanindan iceriye atiyor.

Ben Hakan'i yedigi 4. golle kadar suclu bulmadim. Ondan sonra olay cividi zaten. Ustten asirtma ile filan yedigi goller Uc gol atip iki golde attiran kisa boylu bizdik Israelli filan mi? Yuani mi ne ise ismi Museviye benziyordu. Adam duman etti o boyu ile BJK defansini. Langirt oynasa bu kadar olurmus. ESPN'deki Tommy ve obur Ingiliz asilli adam bayagi Besiktasi ve Turk futbolcularinin adini sanini duzgunce soyleyebiliyorlardi. Ertugrul Saglam'in filan BJK oynadigini forvet oyuncusu oldugunu filan soylediler. Adamlar ev odevlerini gayet guzel yapiyorlar.

Bir de gipta ettigim tribundeki seyircilerin efendiligi ve anons yapan adamin gur ama efendice her golden sonra golu atanin adini sakince soylemesi idi. Turkiyede olsa gol diye birkac dakika anirdiktan sonra "bilmem kim" diyerek haykirir (bu arada ses duzeni bu haykiristan bogulur ve bogazlaniyor sanirsiniz duydugunuzda) soyadini filan soraradi. Zipciktilar bunu bir marifet filan saniyorlar. Adam 8 golu de ayni tonda ve ayni nezaketle duyurdu. Ben boyle asillikleri ariyorum. Cunku medeniyet dedigin tek disi kalmis canavarin isirdigi toplumlarda Turkiye gibi geri kalmis uygarligi icine sindirememis gelismekte olan toplumlarin aksine bu tur pespayelik olmuyor. Ben bundan gozunuyorum acikcasi. Avrupali olmak isteyip hala cakal gibi ulumanin bir alemi yok. Bu arada 6. golden sonra BJK taraftarinin biri belden ustu ciplak avanak avanak bakiniyordu tribunde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

FB 2- PSV 0, Goller Kazim 28dk Semih 30dk.

Fener dersini iyi calismis, isi siki tutmus, iyi oynuyorlar.

Mehmet Daskiran

Inter 4 CSKA 2

Post by Mehmet Daskiran »

Ayni sekilde Interde evinde 2-0 maglup. Fener garantiliyor sanirim neredeyse bu sonuclarla.

Inter 2-2'ye getirmis maci, livescore guncelleyene kadar 2 gol sigdirmislar :shock:

Inter ucuncuyu de bulmus.

Inter 4'lemis.

Bu arada Slavia Prag'i evinde 7'leyen Arsenal orada gol atmayi beceremedi henuz.
Last edited by Mehmet Daskiran on Thu Nov 08, 2007 12:22 am, edited 3 times in total.

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Fener Avrupa'daki her macina dersini cok iyi calisiyor zaten. Gruptan lider cikarlarsa hic sasirmam.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Celal Gürcüoglu

Mehmet Daskiran wrote:Ayni sekilde Interde evinde 2-0 maglup. Fener garantiliyor sanirim neredeyse bu sonuclarla.
2-2 olmus

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Celal Gürcüoglu wrote:
Mehmet Daskiran wrote:Ayni sekilde Interde evinde 2-0 maglup. Fener garantiliyor sanirim neredeyse bu sonuclarla.
2-2 olmus
Fenerbahce ilk yariyi cok akilli ve sogukkanli oynadi. Gruptan cikip BJK'nin skandalini biraz ortsunler, ulke puanini artirsinlar bari.
Last edited by Levent Guntay on Wed Nov 07, 2007 11:36 pm, edited 1 time in total.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:
Bir de gipta ettigim tribundeki seyircilerin efendiligi ve anons yapan adamin gur ama efendice her golden sonra golu atanin adini sakince soylemesi idi. Turkiyede olsa gol diye birkac dakika anirdiktan sonra "bilmem kim" diyerek haykirir (bu arada ses duzeni bu haykiristan bogulur ve bogazlaniyor sanirsiniz duydugunuzda) soyadini filan soraradi. Zipciktilar bunu bir marifet filan saniyorlar. Adam 8 golu de ayni tonda ve ayni nezaketle duyurdu. Ben boyle asillikleri ariyorum.
Bosuna ariyorsun abi. Belek'te kesilen 500.000 agaci, Kaz daglari gibi esi dunyada zor bulunur bir yerin delik desik edilmesini butun dogal guzelliklerinin bir bir yerle bir edilmesini umursamayan ve onun yerine futbol, td, taktik konusan bir toplumun oldugu yerde bu anirmalari daha cok duyacaksin (bu kuzey ulkelerinde sokaktaki iki agaci kes butun mahalle nasil kafasina biner adamin, bizde futbol konusuluyor cok degerli Hakan Sukur efendi tartisliyor). Daha ulkede lösemili cocuklar icin arsa alinamazken Aslantepe icin ellerini acmis bekleyen insanlarin oldugu yerde civikligin ve insan degerlerinin yerlerde surunmesi hic tesaduf degil. Gorgusuzluk, zevksizlik, umursamazlik, onursuzluk pacalardan akiyor ulkede. Balik en bastan kokarmis zaten. Bu arada Norvec futbolunu kucumseyenler yari amator Rosenborg'un yaptiklarina bir goz atsin derim. Acikcasi uzun zamandir tutuyorum Rosenborg'u. GS'a karsi oynasalar yurekten desteklerim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

e- postalarda dolaşan "8-0 şakaları"

. İşte maillerde dolaşan esprilerden birkaçı...

• Çarşı 8-0'a da karşı!

• Her yıl 6 kasımın Galatasaray (FB: 6 GS :0 ) ile birlikte kutlanması çalışmaları başlatılacaktır.

• Beşiktaşın ismi Sekiztaş olarak değiştirilecektir: '5iktaş out, 8taş in!'

• 8-0'lık skorlar kulağa garip gelmesin diye kalan tüm Avrupa maçlarına da PAF takım değil hentbol takımı çıkarılacaktır.

• Liverpool maçında oynayan futbolcuların Avrupaya çıkışı ikinci bir emre kadar yasaklanmıştır.

• Pancu ve Bobo nun kaleci olması kararlaştırılmıştır. ( Hangisi as hengisi yedek yönetim kurulu toplantısı sonrası açıklanacaktır. )

• Bu arada şampiyonlar liginde 8 gol yiyerek rekor kırılması sebebiyle kulüp binasında tören yapılması bu goleri yiyerek rekora katkı yapan futbolculara şilt ve beratlarının verilmesi kararlaştırılmıştır.

• Maç esnasında kullanılmak üzere Yıldırım Demirören'e de hakemlerde kullanılan telsiz verilmiş olup kendisi tarafından beğenilmeyen pozisyonlara maç içinde anında müdahale hakkı tanınmıştır. Maç Demirören istediği an durdurularak istediği yerden yeniden başlanacaktır.

• Bu maçla ilgili maçtan önce "Beşiktaş Marsilya taktiğiyle oynayacak" diye okumuştum bi yerlerde.. Marsilya tekzip talebinde bulunmuş mudur o gazeteden?

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Fenerbahçe bugün kazandı.
PSV'nin sıkıntılı durumuna bakmayın.
Fener'in ciddiye alınması gereken bir Avrupa istikrarı var.
Ekonomik oynamak diye belki de buna derler. Presiyle, mücadelesiyle rakibi uyutuyor. Uygun anı bulduğunda golü yazıyor.
Ama beni ilgilendiren yönü başka.
Dün Beşiktaş'ın halini gördük.
Galatasaray ise yıllardır Avrupa kupalarında yok.
Galiba, Avrupa'dan bakınca Türkiye'den bir tek Fenerbahçe gözüküyor. Son yıllarda aldıkları başarılı sonuçlarla ün ve prestij kazandılar.
Bir zamanların Galatasaray'ı gibi, Avrupa'da "bir başka oynuyorlar".
GS ile FB yer değiştirdi diyebiliriz.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Boyle gunler olur.

Sonra duzelir, merak etmeyin.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet Gorgen wrote:e- postalarda dolaşan "8-0 şakaları"

. İşte maillerde dolaşan esprilerden birkaçı...
Benim en tuttugum "Carsi, Guinness'e karsi".

Bir de Sinan Engin'in ciddi bir lafi var bana cok komik geldi, "Avrupali acimiyor, attikca atiyor"...

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Dün maçın ilk yarısını seyrettim, zaten 2-0 olunca bu maç 3-0 veya 4-0 olur dedim ve yattım. 2-0 bitmiş. Fenerbahçeye tebrikler. Güzel bir grup, iyi oynanan maçlar, son 3 yılda kazanılan tecrübeler ve hata yapa yapa bunlardan ders çıkarıp doğruyu bulan bir başkanla bizim 2000 yılımızı yakaladılar. Bu yıl 2. turu buldular, belki de çeyrek veya yarı finali görebilirler. Kadrolarını son 4 yılda yeniden inşa edip, bunları tecrübeli yıldızlar ve nokta atış transferlerle düzelttiler. Gereksiz oyuncuları (Nobre, Rüştü gibi) bıraktılar yerlerine iyilerini aldılar. Şu anda en büyük sorunları forvette Semih ve deli Kazım dışında iyi oyuncuları olmaması. Kezman'ın yerine Avrupa kupalarında oynamamış bir oyuncu bulabilirlerse Avrupa'da bu yıl iyi işler yapacaklar.

Bize gelince. Kalli Dedem bugün delilik yapmaz ise Helsinborg'u farklı yeneriz. Ama bizim yerimiz Şampiyonlar Ligi. Galatasaray'a da Avrupa'da başarı için Hasan TEzcan'ın palyaçosu Ümit Karan ve Asık Surat Hakan Şükür yerine iyi bir forvet daha gerekiyor. Bu adam da Mehmet Yılmaz. Galatasaray'ın bu yıl yapabileceği en iyi transfer o. Aralık ayında kaçırmamamız gerek.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Sinan Edil wrote: Bize gelince. Kalli Dedem bugün delilik yapmaz ise Helsinborg'u farklı yeneriz. Ama bizim yerimiz Şampiyonlar Ligi. Galatasaray'a da Avrupa'da başarı için Hasan TEzcan'ın palyaçosu Ümit Karan ve Asık Surat Hakan Şükür yerine iyi bir forvet daha gerekiyor. Bu adam da Mehmet Yılmaz. Galatasaray'ın bu yıl yapabileceği en iyi transfer o. Aralık ayında kaçırmamamız gerek.

Sinan
Abi Mehmet Yildiz demek isedin galiba, bence de cok iyi olur. Tank gibi bir adam, spora guresle baslamis, Umit gibi her pozisyonda yere yikilmaz.

Dun Semih'e hayran kaldim, cok super pivot oynadi, haddinden fazla mukemmeldi gercekten. Terim milli takimda artik Hakan yerine onu dusunmeli pivot olarak, daha ne yapsin adam. 2 sene once de diyordum, Hakan sukurun veliahti diye, ama kendi takiminda bir turlu ilk 11 oynamayinca milli takim isi de olmadi.

Celal Gürcüoglu

Tolga Girici wrote: Dun Semih'e hayran kaldim, cok super pivot oynadi, haddinden fazla mukemmeldi gercekten. Terim milli takimda artik Hakan yerine onu dusunmeli pivot olarak, daha ne yapsin adam. 2 sene once de diyordum, Hakan sukurun veliahti diye, ama kendi takiminda bir turlu ilk 11 oynamayinca milli takim isi de olmadi.
Terim takiminda oynayan adamlari sevmiyor. Hakan Sukur ile Tumer banko diyorum :)

Post Reply