FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

today's top 20: most european cup matches won (1955-2007)
23 October 2007
The Independent

In Today"s top 20 we list the clubs who have won the most games in European Cup history.

1 Real Madrid Spain 178 European Cup matches won

2 Bayern Munich Germany 115 matches won

3 Milan Italy 108 matches won

4 Manchester United England 101 matches won

5 Barcelona Spain 97 matches won

6 Juventus Italy 94 matches won

7 Benfica Portugal 83 matches won

8 Liverpool England 82 matches won

9 Dynamo Kiev Ukraine 79 matches won

10 Ajax Netherlands 77 matches won

11 Porto Portugal 65 matches won

12 Anderlecht Belgium 61 matches won

12= Celtic Scotland 61 matches won

12= Rangers Scotland 61 matches won

15 Internazionale Italy 60 matches won

16 Red Star Belgrade Serbia 55 matches won

17 PSV Eindhoven Netherlands 54 matches won

18 Arsenal England 50 matches won

19 Galatasaray Turkey 48 matches won

20 Sparta Prague Czech Republic 44 matches won

Mehmet Daskiran

CSKA 1 Inter 2

Post by Mehmet Daskiran »

Interin CSKA'yi yenmesi Fenerbahce icin pek iyi olmadi. Bugunku mactan puan cikaramazsa ilk iki icin uc takim son maca kadar kapisir muhtemelen. Bakalim Fener ne yapacak birazdan.

Ali Gursel

Re: CSKA 1 Inter 2

Post by Ali Gursel »

Mehmet Daskiran wrote:Interin CSKA'yi yenmesi Fenerbahce icin pek iyi olmadi. Bugunku mactan puan cikaramazsa ilk iki icin uc takim son maca kadar kapisir muhtemelen. Bakalim Fener ne yapacak birazdan.
Wallahi ben de mac basindan beri bizim spikerlerin habire gonlumuzden Inter galibiyeti geciyor demesine dumur oldum, acaba anlayamadigim bir sey mi var diyorum.

CSKA'nin yenilmesinin tek faydasi FB'ye UEFA'yi garantilemesi ama grup uc takimli grup oldu, ikisi cikacak, bu ucunden CSKA'ya puan veren su ana kadar tek takim da FB.

Beraberlik hatta CSKA galibiyeti cok iyi olurdu FB icin bence.

Jo iyi oyuncu, CSKA defansi kotu. Kalecileri ise yabanci kaleci isteyenler icin izlenmesi gereken bir oyuncu. :D Son olarak, bu Inter ne kadar antipatik bir takim, oraya giden oyuncular da antipatiklesiyor.

FB'de Semih ve GokhanGonul var Kezman ve Onder Turaci yerine, hayirli olsun. Basarilar FB'ye.

Ali

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Ali Gursel wrote:Wallahi ben de mac basindan beri bizim spikerlerin habire gonlumuzden Inter galibiyeti geciyor demesine dumur oldum, acaba anlayamadigim bir sey mi var diyorum.

CSKA'nin yenilmesinin tek faydasi FB'ye UEFA'yi garantilemesi ama grup uc takimli grup oldu, ikisi cikacak, bu ucunden CSKA'ya puan veren su ana kadar tek takim da FB.

Ali
Bizim akilli spikerlerimize gazete mansetleri de eklenmis. Demek Inter'in yenmesi Fenerbahce icin iyi olmusmus, demek ki ucuncu olup UEFA'ya gitmeyi yeterli goruyorlar o zaman. Bu arada yeni Alaattin Metin olarak Ercan Saatci'yi atamislar FB'de anlasilan. Eleman muzisyen guya, sarki ismini dogru yazamamis ama (bakiniz: Autman lives :lol: ) Carlosla cok iyi muhabbet etmis :lol:

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 1&sz=51330
Mehmet Daskiran

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

PSV - FB ilk yari 0-0 sona erdi. TV'yi henuz acip sadece skoru gorebildigim icin, ilk yarinin nasil oynandigi hakkinda bir fikrim yok. Sadece son dakikada FB ceza sahasi icinde bayagi bir itis kakis gorebildim. Bakalim 2.yari nasil gececek?

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Daskiran wrote:
Ali Gursel wrote:Wallahi ben de mac basindan beri bizim spikerlerin habire gonlumuzden Inter galibiyeti geciyor demesine dumur oldum, acaba anlayamadigim bir sey mi var diyorum.

Ali
Bizim akilli spikerlerimize gazete mansetleri de eklenmis. Demek Inter'in yenmesi Fenerbahce icin iyi olmusmus, demek ki ucuncu olup UEFA'ya gitmeyi yeterli goruyorlar o zaman. Bu arada yeni Alaattin Metin olarak Ercan Saatci'yi atamislar FB'de anlasilan. Eleman muzisyen guya, sarki ismini dogru yazamamis ama (bakiniz: Autman lives :lol: ) Carlosla cok iyi muhabbet etmis :lol:

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 1&sz=51330
Link cikmiyor ama merakimi cezbetti, Autman lives, autumn leaves mi oluyor? :D

Ilk yari 0-0 bitti. Genel olarak FB'nin istedigi tempoda oynandi oyun (aheste-i latin makaminda). Bunda oyunun iki tarafin da faulleriyle sIk durmasinin rolu oldu. Gokhan'a kac kez faul yapildi sayamadim.

Alex sakatlanip cikti bence zaten tam saglam da degildi, yerine ALi Bilgin girdi, Semih de kaptan oldu. Maskaralik bu is, Brezilyali kaptan yapabiliyorsan sahada Roberto Carlos var, onu da yap ne olacak. Semih cok agresif kaptanlik yapmak icin.

PSV topa sahip olup organize olamadi, ortadan gelmeye calistilar, iki-uc tane yarim pozisyonlar var, birinin bir olu topta yapilan ortaya Volkan'in nedense cikmamasindan oldu.

FB iki kanattan da iyi gelerek hem PSV'yi savunmaya zorladi, topla oynamasini engelledi, hem kendi pozisyon buldu.

Bu mac ne olursa olsun FB'nin bu seneki Avrupa futbolu benim omrumde gormedigim kadar iyi ve olgun acikcasi. Ama buna ragmen hem on eleme turunda hem de gruplar da cok iyi kura cektiler, bu takimlar geldikleri torbalar icin ideal rakipler. Hani sirf GS degil iyi kura ceken diye soyluyorum.

Alex'in sakatlanmasi kotu oldu, umarim ciddi degildir.

FB atarsa Deivid'den gelecek gol.

A

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ali Gursel wrote: Bu mac ne olursa olsun FB'nin bu seneki Avrupa futbolu benim omrumde gormedigim kadar iyi ve olgun acikcasi.
Al bende de o kadar. CL maclarina iyi baslamalari, birde bunu Inter'e karsi yapmalari, ozguvenlerinide yerine getirdi. FB aslinda iyi oynamiyor ama cok akilli oynuyor. Iyi uyguluyorlar verilen taktigi. Kisacasi olmasi gerektigi gibi oynuyorlar.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Oooo. Deivid'e 65.dakikada kirmizi kart. Yandan sert girdi, hakem kasti gordu, kirmiziyi verdi. Bizim lig maclarinda sari verilmeyecek bir pozisyon diyebilirim. Hakem teredut etmedi, Deivid de itiraz...

Celal Gürcüoglu

Deivid kirmizi gordu. Bence cok agir bir kart. FB 2. yari daha iyi.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Fener cok iyi oynuyor, hakem cok iyi derken Deivid cok basit faulle kirmizi kartla atildi.

Celal Gürcüoglu

Ben Gokhan'i ilk defa seyrediyorum, cok cok iyi bir transfer yapmis FB.

Celal Gürcüoglu

10 kisi kalmasina ragmen hala iyi mucadele ediyor FB. Kaybederlerse cok yazik olur. Macin hakki en kotu beraberlik olmali.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote:Ben Gokhan'i ilk defa seyrediyorum, cok cok iyi bir transfer yapmis FB.
Aynen oyle, ben de cok begendim bu cocugu.

Deivid'in kirmiziyi anlayamadim ben, topa girdiler, bunun icabi carpistilar, ne kasti, ne kirmizisi?

FB yine de iyi. Vederson ve Carlos ile sol kanat iyi, Gokhan ve Deivid ile sagda iyiydi.

PSV Koevermans ile gol kacirdi.

Semih cikip Colin girdi, Deniz kaptan. PSVde bakkal cikti Ismail girdi. Hollanda'nin en buyuk yabanci gruplari Turkler ve Faslilar. Bu ikisi Fas asilliymis.

Boyle bitse iyi artik. Bu arada Arsenal Slavia Prag karsisinda 6-0 onde.

7 atmis Arsenal, FB 0-0 bitti. Iki hafta sonra Istanbul'da yenerse PSV'yi FB gruplardan cikar. Berabere kalirsa ilginc devam eder. Lugano ve Deivid olmayacak o macta maalesef.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Tue Oct 23, 2007 11:46 pm, edited 1 time in total.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hakem iyi sapitti. Aurollio ceza sahasi icinde arkadan yere indirildi, yerdeyken topa elle mudahale etti. Ya penaltiyi vermezse Aurollio'ya 2. saridan kirmizi vermesi lazim oyuna devam ettirdi.

Mac dan, duna dondu.

BITTI
Last edited by Mehmet Marsan on Tue Oct 23, 2007 11:43 pm, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

PSV de Otman Bakkal diye biri oynuyor. Babasi filan Turk mu acaba? Bakkal soyadi Dutch olmasa gerek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply