FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tan Erten

Post by Tan Erten »

FB'ye bu akşamki maçında başarılar. Zor bir maç olacağı kesin ama ben kuraların ilk çekildiği günden bu yana Sevilla'nın FB'nin çekebileceği en iyi kura olduğunu düşündüm. FB kontrollü oyununu ortaya koyabilirse orada gol atar, çünkü ilk maç da gösterdi ki Sevilla biraz "saldıray" modunda oynuyor, CL tecrübesi eksik ve savunmaları aslında fazla iyi değil. Hücuma çıkış organizasyonları hızlı ve güzel ama kapanan bir FB'ye karşı bu nasıl işleyecek göreceğiz.Tek dezavantaj ilk maçtaki çok gollü galibiyet. 1-0 filan olsaydı iyiydi ama eldeki skor 3-2, yani beraberlik lazım en azından. Güzel bir maç olacak...
Tan Erten

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

insallah eler fener bugun.

ahmet cakar da fener elerse bikini giyecekmis galiba :D

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ben Sevilla'yi kendi sahalarinda defalarca izledim. O stadtan FB'nin cikmasi icin anormal bir sans lazim mesela Sevilla'nin cok beceriksiz ve de kotu gununde olmasi gibi. Beni de heyecan basti saglam bir Sevilla taraftari olarak. Bir tarafta cok sevdigim bir takim obur tarafta yoneticisi ile futbolcusu ve seyircisi ile hic haz almadigim bir takim. Haydi Sevilla.
Last edited by Kenan Atak on Tue Mar 04, 2008 3:28 pm, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Kasimpasa ile Fener'in bir bagi var mi? Hayir basari diledi diye sormuyorum. Sadece basari dilerken bizim elendigimizi vurgulamasindan dolayi bag olabilir mi diye dusundum.

Edit: Basbakan'dan dolayi herhalde boyle birsey yapmazlar.

Kasımpaşa Kulübü, centilmenlik örneği göstererek, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde bu akşam deplasmanda İspanya'nın Sevilla takımıyla 2. tur rövanş maçına çıkacak olan Fenerbahçe'ye, başarı dileğinde bulundu.

Lacivert-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden, ''Seninle Eğilmez Başımız'' başlığıyla yayınlanan yazıda şu ifadelere yer verildi:

''Devler Ligi arenasında temsilcimiz Galatasaray'ın UEFA Kupası 3. tur rövanş maçında Bayer Leverkusen'e elenmesinin ardından, Türkiyemizi temsil etme yolunda tek başına başarıdan başarıya koşan ve Devler Ligi'nde ortaya koyduğu futbolla adından bahsettirerek milletimizi farklı sevinçlere boğan, ligimizin kardeş takımlarından Avrupa'daki temsilcimiz Fenerbahçe'nin, bu akşam deplasmanda Sevilla ile karşı karşıya geleceği karşılaşmada 13. adam olarak bu kez Sevilla'da dualarımızla yanında olduğumuzu belirtiyor, ligimize ve ülkemize yakışır bir skorla İstanbul'a dönmeleri temennilerimizle bütün Fenerbahçe camiasına sonsuz başarılar diliyoruz.''

http://www.sporx.com/futbol/superlig/101566/
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Celal Gürcüoglu wrote:Kasimpasa ile Fener'in bir bagi var mi? Hayir basari diledi diye sormuyorum. Sadece basari dilerken bizim elendigimizi vurgulamasindan dolayi bag olabilir mi diye dusundum.
Bir turlu acilmadi ama, Google cache'inden filan resmi sitelerine bir bakayim dedim, belki, genel prensip olarak, Avrupa'daki Turk takimlarina basarilar diliyorlardir, gunahlarini almayalim diye... Hem oyleymis, hem de degilmis!?! Bizim BL macindan once de basarilar dilemisler nitekim (Orjinal linki - Google Cache'i):
BAŞARILAR GALATASARAY

Turkcell Süper Ligi' nin 23.haftasında Ali Sami Yen Stadı' nda karşı karşıya geleceğimiz rakibimiz Galatasaray' a UEFA Kupası 3. tur rövanş maçında bugün Saat : 18.00 ' da Bay Arena Stadı'nda Bayer Leverkusen ile karşılaşacağı karşılaşmada, Fenerbahçe' den sonra ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığımızın bilincinde olması dileklerimizle sonsuz başarılar diliyoruz.

Kasımpaşa Spor Kulübü

( 21 ŞUBAT 2008 Perşembe TSİ Saat : 10.51 )
Ordaki "Fenerbahçe' den sonra" ibaresini, onlarin 3-2'lik maclari 20 Subat'taydi da, bizimkisi sonraki gundu diye mi kullandilar, yoksa kendilerince "temsil etme" siralamasi mi yaptilar, bilmiyorum, gunahlari boyunlarina...

Ancak, iste, bu mac sirasi boyleyken, bugunki duyurularinda kullandiklari:
temsilcimiz Galatasaray'ın UEFA Kupası 3. tur rövanş maçında Bayer Leverkusen'e elenmesinin ardından, Türkiyemizi temsil etme yolunda tek başına başarıdan başarıya koşan
ifadesi de, benim gibi Muhendis/mantik-tabanli adamlara batar! :) Bizim elenmemizin ardindan, Avrupa'da daha mac yapmadi ki yahu FB, "başarıdan başarıya koş"sun. Su mubarek dili biraz duzgun kullanin!

Fener'e basarilar! Turu gecerlerse, tarihlerinde ilk defa olarak (bu gruplu CL sisteminde), bizden 1 adim one gecmis olacaklar herhalde Avrupa sahnesinde. Bu bile yeterli motivasyon olmali aslinda! :)
Özgür

Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,
Ozgur Huseyinoglu wrote: Fener'e basarilar! Turu gecerlerse, tarihlerinde ilk defa olarak (bu gruplu CL sisteminde), bizden 1 adim one gecmis olacaklar herhalde Avrupa sahnesinde. Bu bile yeterli motivasyon olmali aslinda! :)
Galatasaray 2000-2001 sezonunda ceyrek finalde Real Madrid'e elenmisdi.
Fenerbahce bu turu gecerse ceyrek finale kalacak.

Hosca Kalin
Birol Önder

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Fener'e basarilar! Turu gecerlerse, tarihlerinde ilk defa olarak (bu gruplu CL sisteminde), bizden 1 adim one gecmis olacaklar herhalde Avrupa sahnesinde. Bu bile yeterli motivasyon olmali aslinda! :)
Ben basarilar dileyemiyecegim kendi adima. Ilk yarida Sevilla Fenerin ilk macta attigi kadar atti, bakalim Fener kendine gerekli iki golu bulabilecekmi. Belki bulurda bir "Kapak" yazisi daha asilir buraya!

Mehmet
Mehmet Daskiran

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fener ilk yariyi 3-1 yenik kapamis. Ilk dakikalarda ust uste iki gol yemisler. Bir de gol atip devre sonunda yine yemisler. Ama isleri imkansiz degil. Gol yemez bir atarlarsa uzatmaya gider.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Birol Önder wrote:Merhaba,

Haklisin yahu, nasil yaptim bu yanlisi ben!? :oops: O sene, RM'e 3-2, 0-3 elemenmeden once, Sturm Graz'la Rangers ve Monaco'yu (Grup D), sonra da Deportivo ile Milan ve PSG'yi gecmistik (Grup B) 2 ayri grup asamasinda degil mi? RM maclari, "gruplardan sonraydi" diye, ilk 8'e kalmistik diye dusunmuyormusum isin dogrusu, sagol duzeltme icin. Fener'e bunun ustune bir tur daha lazim o zaman, bayragi ileri tasimis olmalari icin...

Benim basari dileklerim de, GS'dan nefret edip, kapak olsuncular, oyuncularina filan kufreden FB'liler icin degil bu arada. Cirak ve benim hesap, GS'nin Avrupa maclarinda bizim kadar heyecanlanan, FB'li babalar gibileri icin...

Onceki macta, biraz yanlis anlasmalar filan olmustu, macin videolarinin sayfalarini pesin pesin geceyim bu sefer:
http://www.kralspor.com/haber/20080304/ ... -yayin.php
http://www.ensonhaber.com/Spor/113669/S ... uleri.html

Daha once de dedigim gibi, ikisi de birbirinin kopyasi oluyor ama, bazen, bir video birinde olup oburunde olmuyor, onun icin en saglam video referansi:

http://www.videonuz.com/videolar.php?kat_id=7

Ve de uefa.com Match Cenre:

http://www.uefa.com/Live/Competitions/u ... index.html
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Birol Önder wrote:Merhaba,

Haklisin yahu, nasil yaptim bu yanlisi ben!? :oops: O sene,
Uzulme be birader bu kadar. Insanin hafizasi kitap mi? Nasilsa herkesin gordugun gibi bir dogrucu Davut'u var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

çok ilginç bir maç oluyor. Sevilla öyle beklendiği gibi muhteşem falan değil. FB biraz akıllı olsa ( tabii birazda şanslı ) çok rahat golleri atardı. Maç henüz bitmiş değil ve herşey olabilir. Sevilla buradan çıksa bile bir üst tura çıkamaz. Bu kadar kolay gol yiyen takım, bundan sonrasını götüreceğini sanmıyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Harun Demirci wrote:çok ilginç bir maç oluyor. Sevilla öyle beklendiği gibi muhteşem falan değil. FB biraz akıllı olsa ( tabii birazda şanslı ) çok rahat golleri atardı. Maç henüz bitmiş değil ve herşey olabilir. Sevilla buradan çıksa bile bir üst tura çıkamaz. Bu kadar kolay gol yiyen takım, bundan sonrasını götüreceğini sanmıyorum.
FB atti bir tane daha son 10 dakikaya girilirken. Dedigim cikarsa mac uzar. Sevilla'ya bir boga muamelesi cekebilirlerse ustune geleceklerinden bikinili Ahmet Cakar'i gorecegiz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mac uzatmalara gitti. Bakalim FB dayanabilecek mi? Insallah.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Harun Demirci wrote:çok ilginç bir maç oluyor. Sevilla öyle beklendiği gibi muhteşem falan değil. FB biraz akıllı olsa ( tabii birazda şanslı ) çok rahat golleri atardı. Maç henüz bitmiş değil ve herşey olabilir. Sevilla buradan çıksa bile bir üst tura çıkamaz. Bu kadar kolay gol yiyen takım, bundan sonrasını götüreceğini sanmıyorum.
Bu cok dogru, defanslari kotu. Ama bunda FB'nin de rolu oldu.

Alex harika bir mac oynadi (Jimenez'in onu tutturmaya luzum gormemesi ise ciddi hocalik hatasi, FB'yi calismamis), Ugur Boral ise herhalde hayatinda bir daha boyle mac oynayamaz. Aurelio ve Deivid de iyilerdi.

FB bir kotu gol yedi, spiker iki deyip duruyor, ikinci golde Volkan'in bence hatasi yoktu. Ama cok ciddi epey pozisyon da kacirdi FB, ilk yarinin sonundaki akla ziyandi.

Uzatma nasil biterse bitsin FB'ye tebrikler, cok ciddi bir performans bu.

Ali

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Deivid 98. dakikada ceza sahasi ustunde kaleciyle karsi karsiya kaldi ve kacirdi. Sevilla iplerde, yere dusmek uzere, top tutamiyorlar, FB her topu kontrol edip dalga dalga geliyor 3-4 dakikadir.

Post Reply