FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: LIVERPOOL onumuzdeki hafta oynayacakmis (niye anlamadim) ama ilk macin skoru ve futbolu haydi haydi yeter.
AC Milan ile aynı sahayı kullanan Inter'in, İngiliz ekibi Liverpool ile yapacağı mücadele ise 11 Mart'ta oynanacak. Bu mücadelenin ardından son çeyrek finalist belli olacak. Liverpool ilk maçı 2-0 kazanmıştı.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Eli Hallufgil

Post by Eli Hallufgil »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Ingilizler cikmasin kim cikarsa ciksin
Ingilizler cikarsa buraya kadar zaten. Ama Fenerbahceliler telaslanmasin; istedikleri mutlaka cikacaktir.

Ben Liverpool veya Manchester istiyorum. Hem icerde hem disarda yenilip elenirsiniz.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Eli Hallufgil wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Ingilizler cikmasin kim cikarsa ciksin
Ingilizler cikarsa buraya kadar zaten. Ama Fenerbahceliler telaslanmasin; istedikleri mutlaka cikacaktir.

Ben Liverpool veya Manchester istiyorum. Hem icerde hem disarda yenilip elenirsiniz.
Ceyrek finale filan gelindiginde isin rengi degisiyor. Final iki adim otede. FB diger takimlara gore ne kadar zayif olsa da, umf faktor devreye gireceginden, kesin konusmak imkansiz. Baksaniza Ugur, Gokhan filan hayatlarinin macini oynamislar.

Kaldi ki FB istedigi zaman oynuyor. Zayif bir takim olsa idi Sevilla'yi elemesi, Inter'i yenmesi imkansiz olurdu. Bir de isi cok ciddiye aliyorlar. Sevilla macina asilabilmek icin 5 puan kaybettiler iki haftada.

Bakalim ne olacak? Olmaz olmaz demeyin... Ingilizler de ciksa belli olmaz. Ben Ingiliz cikmasini isterim. Daha heyecanli olur! Kasatura, tabanca filan konusmaz ise tabii...

evren özyürek

Post by evren özyürek »

Sırf daha az fener formalı görmek için bile fenerin rezil olmasını isterim.Türkiyenin puanı falan hiç önemli değil.

Bu konuma şikelerle ,kara para, mafyozi desteğiyle geldikleri için bile rezil olmalarını çok isterim.

Kuralarda da çok ballıydılar...ön elemede Anderlecht'ten başlayan bir şans silsilesi vardı.Grup kuarlarında da şanslıydılar.En son da İspanya liginde 7-8 sıralarda gezen Sevilla çıktı.

Bir de kibirleri var tabi.Sanki Türkiye'den hiçbir takım daha önce tur atlamamış gibi....Eskişehirspor yıllar önce Sevilla'yı elemişti örneğin.GS yarı finale kalıp ilk 4'e girmişti "Şampiyon klüpler" 'de.İnter'i Trabzonspor da yenmişti, galiba BJK de yenmişti...

Ben de İngiliz isterim. İnter gibi 3 atıp yatmazlar hiç olmazsa.
para...şike...işte fener işte...

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hayrola FB icin takim begenmeye baslamissiniz. Anama avradima kufretti diye yedigi golu hazmedemeyip ingilizce bilmeyen Lincoln'e acimasizca tekme atan ebleh bakisli ise 4 mac ceza ile kurtulmus. Arsenal veya Manchester ciksin da soyle bir arkamiza yaslanip keyifle izleyelim kalbura donuslerini bu duran topla gol atmaktan baska birsey yapmayan takimi ama RTUK muzur yayin diye el koyar, baksaniza artik dilber dudagi bile sansur kapsamina giriyor gunumuz Turkiye'sinde. GS cikti butun bu takimlarla (Real, Barca, Manu, Arsenal, Liverpool, Roma..vs vs) oynadi. Bir de kendilerini gorelim lig basindaki formsuz Inter ve ligte orta siralarda surten Sevilla disinda kimlerle oynadiklarinda ne yapiyorlar ne yapacaklar.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Kader aglarini iki ters bir duz mu oruyor bilmem ama son durum su.

Real Madrid elendi ROMA ceyrek finalist

CHELSEA 3-0 aldi maci ceyrek finalist
Yunan takimi cok hafif geldi Chelsea'ye. Dun maci VCR kaydetti idim ESPN den ve aksam seyrettim. Olympiakos rezil bir takim gorunumunde idi. Iki Sirpli, bir Hirvat, Iki Arjantinli falan filan doldurmuslar takima. Kalede dedem kilikli sut beyaz sacli Nikerofidis olmasa Yunan takimi denemeyecekti az daha. Evet bir iki tane Yunanli daha vardi ama Terim'in zamanindaki GS gibi doldurmuslar takimi video sayredip transfer yaparak. Arjantin'linin birine ESPN deki spikere gore 5M poun bayilmislar. Bes kurus verilmez. Bu kaziklanma isi sadece bize mahsus degil. Yunanlilarda tufaya gelmis. ESPN'de maci anlatanlar Chelsea bile inanamadi SL boyle bir turunda bu kadar zayif bir takimi karsilarinda bulacaklarina bile dediler. Chelsea elini kolunu sallayarak istediklerini yapti. Bir iki duran toptan kalesinde tehlike gordu. Birinde gol olabilirdi ama mac zaten 3-0 idi. Gerci Yunanlilar ikinci tura cikma basarisini gostermisler ve Ocakta takimi kuvvetlendirmege calismislar ama bu is olmamis. FB kolay takima filan dusmemis diyenler var. Chelsea cok daha balli imis bu konuda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Eli Hallufgil

Post by Eli Hallufgil »

Kerem Tezic wrote:Hayrola FB icin takim begenmeye baslamissiniz. Anama avradima kufretti diye yedigi golu hazmedemeyip ingilizce bilmeyen Lincoln'e acimasizca tekme atan ebleh bakisli ise 4 mac ceza ile kurtulmus. Arsenal veya Manchester ciksin da soyle bir arkamiza yaslanip keyifle izleyelim kalbura donuslerini bu duran topla gol atmaktan baska birsey yapmayan takimi ama RTUK muzur yayin diye el koyar, baksaniza artik dilber dudagi bile sansur kapsamina giriyor gunumuz Turkiye'sinde. GS cikti butun bu takimlarla (Real, Barca, Manu, Arsenal, Liverpool, Roma..vs vs) oynadi. Bir de kendilerini gorelim lig basindaki formsuz Inter ve ligte orta siralarda surten Sevilla disinda kimlerle oynadiklarinda ne yapiyorlar ne yapacaklar.
Oyle demeyin Kerem Abi. Bu herifleri begenen cok Galatasarayli var. Sanirsiniz adamlar siir gibi top oynuyorlar. On elemeden beri kura sansi diyorum da, ne zaman desem birileri cikiyor sacmaliyor.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Galatasaray ŞL çeyrek finalinde o sene kupayı alan R. Madrid'le 3-2'nin rövanşına çıkmadan önce basın-yayının yarattığı atmosferi çok iyi hatırlıyorum. "Bir şekilde burada yendik ama GS orada Real'i yenemez, haddimizi bilelim" havası yaratılmıştı. Reha Muhtar denen, ana-haber bülteninde şaklabanlık yaptıran adam iki "muhabir"ini, 2:30'luk Halil İbrahim'le Bay Kubidik diye bir şeyi Real idmanına göndermişti, bunlar da "Aha Figo, figo hooop, aha Roberto Carlos euhehehe" falan diye dolanıyorlardı.

2 sene önce, Liverpool'la deplasmanda ŞL maçına çıkmadan önce "GS'nin hali içler acısı", "GS'nin berabere kalması bile mucize" diye manşet attı bu adamlar.

Aynı durum FB için söz konusu olmaz. Rakip kim olursa olsun, "Haydi kanaryam, Türkiye arkanda" atmosferi yaratılır. Basın-yayının desteği böyle konularda çok önemli.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Eli Hallufgil wrote:Bu herifleri begenen cok Galatasarayli var. Sanirsiniz adamlar siir gibi top oynuyorlar. On elemeden beri kura sansi diyorum da, ne zaman desem birileri cikiyor sacmaliyor.
Yahu bunun begenmekle begenmemekle ne ilgisi var. Iste adamlarin aldiklari sonuclar ortada. Hic aklin aliyor mu, Avrupa'nin en kalbur ustu turnuvasinda ceyrek finale kura sansi ile gelinebilecegini. En sansli kura Sevilla gibi UEFA kupasini son iki senede muzesine goturmus bir takim ise, yeme de yaninda yat boyle sansin.

Hazmedin artik.

Eli Hallufgil

Post by Eli Hallufgil »

Murat Kara wrote:Yahu bunun begenmekle begenmemekle ne ilgisi var. Iste adamlarin aldiklari sonuclar ortada. Hic aklin aliyor mu, Avrupa'nin en kalbur ustu turnuvasinda ceyrek finale kura sansi ile gelinebilecegini. En sansli kura Sevilla gibi UEFA kupasini son iki senede muzesine goturmus bir takim ise, yeme de yaninda yat boyle sansin.

Hazmedin artik.
Anlatilmak istenen oldukca kolay anlasilir ama bir daha soylemekte yarar var anlasilan. "Kimler cikabilirdi kim cikti" diyorum. Arsenal, Liverpool cikabilecekken onelemede Anderlecht cikti. Grup A, B,C veya E'de gormek isterdim Fener'i. Sevilla'ya karsi degil de Arsenal, Liverpool, veya Manchester'a karsi seyretseydik de ne hale geldiklerini gorseydik. Sevilla su an UEFA kupasi kazandigi formda mi? O kupayi kazandiran teknik direktorle mi? Ya geciniz.
Dort kere ceyrek final, bir yari final, 2 kupa tesaduf ise bu tesadufun allahi. Hazmettiler de mi hazmedelim?

Bulent Yesilyurt

Post by Bulent Yesilyurt »

Kerem Tezic wrote:Hayrola FB icin takim begenmeye baslamissiniz. Anama avradima kufretti diye yedigi golu hazmedemeyip ingilizce bilmeyen Lincoln'e acimasizca tekme atan ebleh bakisli ise 4 mac ceza ile kurtulmus. Arsenal veya Manchester ciksin da soyle bir arkamiza yaslanip keyifle izleyelim kalbura donuslerini bu duran topla gol atmaktan baska birsey yapmayan takimi ama RTUK muzur yayin diye el koyar, baksaniza artik dilber dudagi bile sansur kapsamina giriyor gunumuz Turkiye'sinde. GS cikti butun bu takimlarla (Real, Barca, Manu, Arsenal, Liverpool, Roma..vs vs) oynadi. Bir de kendilerini gorelim lig basindaki formsuz Inter ve ligte orta siralarda surten Sevilla disinda kimlerle oynadiklarinda ne yapiyorlar ne yapacaklar.
Sevilla dun 5-0 aldi. Eger FB asiri balli olmazsa Sevilla'nin dumduz edecegine inaniyorum Sevilla'da. Kalbim sadece Sevilla'nin bu turu gecmesini degil kupayi da almasini istiyor. Sene basinda yasadiklari aci olayin etkisini yavas yavas atiyorlar ve ligte iyice yukarilara tirmanmaga basladilar. Eger Sevilla gibi oynarlarsa ve erken gol bulurlarsa FB'nin sansi yok. Kendi sahalarinda rakibi eziyorlar adeta.O yuzden 3-2lik skorun hic onemi yok. Tipki Trabzon'un ve turk takimlarinin 70'lerdeki serefli ve tek farkli kendi saha galibiyetleri gibi.
Bu ustte yazdiklarin ilk mac sonrasiydi...
Onun ustunde yazdiklarin ise rovans maci sonrasiydi...

Demekki insanlar yanilabiliyormus.
hos senin kisi yanilmak degil. Ahmet Cakar gibi olmussun ama neyse...

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Asilan ilk mesaj bu olmamali. Tanimadigin kisiye ilk mesajinda hem icerik , hem uslub olarak boyle hitap etmemelisiniz. Kerem Tezic arkadasiniz filanmi boyle seviyesiz ve bayagi mesaj atiyorsunuz?
O fikre katilmiyorsaniz bunun boyle olmadigini anlatin.

Seviyesiz , hicbir fikir icermeyen , kisacik ve anlamsiz , bir laf sokayim tarzi, provokatif mesajlar icin gelindiyse burasi dogru adres degil. Bunu hala hazirda yapan izin veren bircok site var. Burasi oyle bir yer degil.

Demokratik bir forum ile, duzeysiz ve kuralsiz forumu birbirine karistirmayin.
Bulent Yesilyurt wrote:
Sevilla dun 5-0 aldi. Eger FB asiri balli olmazsa Sevilla'nin dumduz edecegine inaniyorum Sevilla'da. Kalbim sadece Sevilla'nin bu turu gecmesini degil kupayi da almasini istiyor. Sene basinda yasadiklari aci olayin etkisini yavas yavas atiyorlar ve ligte iyice yukarilara tirmanmaga basladilar. Eger Sevilla gibi oynarlarsa ve erken gol bulurlarsa FB'nin sansi yok. Kendi sahalarinda rakibi eziyorlar adeta.O yuzden 3-2lik skorun hic onemi yok. Tipki Trabzon'un ve turk takimlarinin 70'lerdeki serefli ve tek farkli kendi saha galibiyetleri gibi.
Bu ustte yazdiklarin ilk mac sonrasiydi...
Onun ustunde yazdiklarin ise rovans maci sonrasiydi...

NO ADNANS, NO CRY !!

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Sevilla FB macindan tek kare göremedim henüz, tüm hafta i$im dolayIsIyla disardaydim CEBIT fuarInda Hannover'de . Mac ile ilgili oradaki yabancI arkada$lar ve arada telefonda görüstügüm arkada$lardan duyduklarimin özeti söyle. Hemen tüm yabancI arkada$lar FB nin turu gectiginden hic bahsetmeden sizin milli kalecinizin yedigi goleri gördün mü diye soruyordu. Ben de milli takim kalecisi (ASY kabadayIsI Volkan'I savunmak durumunda kaldIm mecburen. Fakat 3 penaltI kurtarmi$ deyip su üstüne cIkmnayI becerdim. Görüstügüm Türk arkada$larin ise hemen hepsi (Galatasaray'li) Hacli Sevilla formasIni görünce FB nin mutlaka kazanmasInI istedik diyorlardi.
Sonucta FB de bizim daha önce "tesadüfen" elde ettigimiz ba$arIlara yekinla$mi$ oluyor. Tabiiki bunun gibi her ba$arIyI alkI$lamak gerek sporda. Belki bunun faydaSinI bizler de görürüz ba$arI elde edince gelecekte GS - FB rekabetinde daha medeni davranIrlar umarIm.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bulent Yesilyurt wrote:
Hele bir kendi dilinde kendini dogru ifade edip adam gibi cumle kur sonra bana yazarsin. Yanilmissin dersin olur biter. Hem sonra yanilsam SANA NE? Cakar yanilmissa size ne? Ne adamlarsiniz bu futbol yahu, adam gorusunu belirtmeyecek mi yanilma payi olmayacak mi? Övmek zorunda mi kimse bir takimi? Ayrica birak futbolu hangi konuda insanin tam bilgisi var? FB turu gecmis bu benim gozumde onlari iyi bir takim yapmiyor cunku istikrarin olmadigi yerde duzenli bir durumdan soz etmek olanaksiz boyle olunca basari olsa olsa rassal olur. Kaldi ki bunu senin baskanin bile GS icin hakli olarak ifade etti. Ama butun bunlar bir yana bu sana lumpen populer kultur agzinla gelip boyle aklinca Cakar makar diye laf sokma hakkini verir mi? Ama kime neyi anlatiyorsun? Yazik!
Last edited by Kenan Atak on Sun Mar 09, 2008 1:45 am, edited 2 times in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

FB nin gruptan cikmasi ve Sevilla yi elemesi orta vadede kendilerine buyuk kazanc sagladi ve saglamaga devam edecek.

Bu sene CL ne kalmak icin on elemelere gelirken

66.siradaydilar ve Fenerbahçe Tur 5.5400 2.1450 10.7735 7.3200 11.0125 36.791

36,791 UEFA puanlari varmis.

Sevilla maci sonrasi cepte

Tur 2.1450 10.7735 7.3200 11.0125 18.0525 49.303

49,303 punlari var. Son uc senede topladiklari puanlar 36,000 nin uzerinde. 07-08 de ceyrek finalde bir galibiyet ve onumuzdeki sene CL katilim senaryosuna bagli, sansli bir kura ile 3. torbaya bile kalabilirler. 3. torba cok az ihtimal ama olur mu olur.

Onumuzdeki iki sene CL katilmasalar, UEFA da basarisiz olsalar dahi ucuncu sene UEFA ya kalmalari durumunda yine seri basi olma sanslari buyuk.

Bu sene kuralarin kendi avantajlarina oldugu dogru ama bundan iyi yararlandilar ve avantaji realize ettiler. Biz ise ite kaka 9 puan topladik ve bes senelik toplamamimiz 30,000 i gidim asiyor.

A.Wien, Panionios lu, Bordo ve Helsinborg lu gruptan en azindan bir alti puan cikarmaliydik. Kura sanslari gercegi bir yana FB bu sene cok iyi performans gosterdi ve ilerisi icin cok iyi bir puan kredisi topladi.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply