2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

kayserispor savunmanin sag kanadindan buyuk sikinti yasadi. ertugrul saglam bunu gorup orada daha etkili olabilecek ibrahim akin'i aldi ikinci devre. macin geneilinde besiktas soldan cok etkili geldi, ve ozellikle ibrahim-tello degisiminden sonra baskilari daha da cok artti. besiktas ikinci yari onbes-yirmi dakika abluka altina aldi adeta kayseri kalesini ama sonunu getiremedi.

nihayet tolunay kafkas sag kanada fatih ceylan'i aldi ve buradaki aksakligi biraz telafi etti. sonrasinda besiktas'in da o baskisi kirildi, kayseri daha cok cikmaya basladi.

genele bakarsak, besiktas galibiyete daha yakindi, oyunu daha iyi kontrol etti ama obur tarafta da kayserispor ozellikle mehmet topuz'un isabetli uzun toplariyla daha onemli pozisyonlar buldu. neticede macin hakki beraberlikti ve oyle de bitti.

kayseri bu sene ligde gecen yilki basarisinin otesine gecmek istiyorsa savunmasini, ozellikle de sag kanadini, muhakkak duzeltmeli.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Dünkü golleri az evvel seyrettim. Burada bol övülen kazma kaleci Hasagiç, yine golleri yumurtlamış. Özellikle yediği 2. gol tam evlere şenlik. Bizim Mondi'nin PSV'den yediği gol gibi sıfır çizgiden yemiş ellerinden kaçırmış.

Konyaspor ve Ankaragücü beni tahmin yarışmasında yaktılar 2. golleri 90+ dakikalarda yiyip. Giden 8 puan oldu. :)

Kayserispor taş gibi oynadı. Çirkef lakaplı Cangele BJK'a az çektirmedi. Topuzla Gökhan fazla etkili olamadılar. Özellikle Gökhan yavaş olduğu için 2-3 pozisyonu batırdı. Bence Nonda bu adamdan daha etkili bir transfer olacak. Aslında Tekkeyi alsak süper olur, top tutabiliyor ve garip kafa golleri falan atıyor. Hakan ve Ümit yerine Nonda ve Tekke güzel olurdu.

Hasan Şaş ve Necati'yi Ankaraspor istemiş. Bence ŞAŞ'ı vermeyelim ama Necati'yi kiralık olarak versek iyi olurdu. Tekrar form tutarsa Necati yararlı olabilir bize ileride.

Denizlispor beni çok şaşırtıyor. Kesin küme düşerler derken yine bir kaç son dakika transferi ile takımı düzeltmişler. Rizespor da son transferleri ile toparlanmış gözüküyor. Bakalım lig tekrar renklendi neler olacak ligin sonuna kadar kimbilir?

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçe 1-1 :D

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:Fenerbahçe 1-1 :D
Oftas'in 3 puani gasp edildi - buz gibi golu yan hakemin yuzunden veremedi hakem...

FB igrenc oynadi - Oftas macin buyuk bolumunu tek kale oynadi - FB'nin gol haricinde pozisyonu yok - son 2-3 dakika da RC'nin caresizlikten vurduklari haricinde kaleye sutlari bile yok... resmen aciz bir top oynadilar --- butun mac kapanip gol yememeye oynadilar... Aldiklari bir puani haketmediler...

Macin basinda Oftas'in bir topu da direkten dondu...

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

AY LAV DİZ GEYM !

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:
Oftas'in 3 puani gasp edildi - buz gibi golu yan hakemin yuzunden veremedi hakem...

FB igrenc oynadi - Oftas macin buyuk bolumunu tek kale oynadi - FB'nin gol haricinde pozisyonu yok - son 2-3 dakika da RC'nin caresizlikten vurduklari haricinde kaleye sutlari bile yok... resmen aciz bir top oynadilar --- butun mac kapanip gol yememeye oynadilar... Aldiklari bir puani haketmediler...

Macin basinda Oftas'in bir topu da direkten dondu...
Aziz Yildirim Zico'nun ardinda durmaya devam etsin. Bu kadar paraya takim kurup su futbola nasil eywallah der insan????

FB gercekten cok kotuydu, futbola yetenekli ama yarisi arzusuz 11 adam toplayip sahaya koysan bundan kotusu olur mu bilmiyorum.

Alex'i hala tartismak da garip, bir suru ne yaptigindan habersiz insan arasinda gol atip duruyor.

Ali

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Mert Tokman wrote:
Pozisyon çok net ofsayttı ama Digiturk'teki tekrar gösterimden sorumlu gencolar asıl ofsayt olan pozisyon yerine bir sonrakini gösterdikleri için anlaşılmadı sanırım.

Ugur

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Afakanlar basti maci seyrederken.Ustune ustluk bir de uykusuz kaldik.

Megerse Aston Villa-Chelsea maci varmis ayni zamanda, bileydim bir yandan onu acar seyrederdim.

Mac hakkinda soylenecek hic bir sey yok.

Rezil otesi bir oyun oynadi FB.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ugur Sahin wrote:
Mert Tokman wrote:
Pozisyon çok net ofsayttı ama Digiturk'teki tekrar gösterimden sorumlu gencolar asıl ofsayt olan pozisyon yerine bir sonrakini gösterdikleri için anlaşılmadı sanırım.

Ugur
Ben digiturk'tekilerin cizgisine bakarak ofsayt yok dedim ama dedigin gibi cizgiyi sut ayaktan ciktigi anda cekmemisler... fakat sonra Erman aciklamasini yapti... ofsaytta olan oyuncu topa degmedigi surece yeni kurallara gore pasifmis ve golu atan ofsayt degil... yani golun gecerli olmasi gerekiyordu...

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Mert Tokman wrote:
Ugur Sahin wrote:
Mert Tokman wrote: Oftas'in 3 puani gasp edildi - buz gibi golu yan hakemin yuzunden veremedi hakem...

Ugur
Ben digiturk'tekilerin cizgisine bakarak ofsayt yok dedim ama dedigin gibi cizgiyi sut ayaktan ciktigi anda cekmemisler... fakat sonra Erman aciklamasini yapti... ofsaytta olan oyuncu topa degmedigi surece yeni kurallara gore pasifmis ve golu atan ofsayt degil... yani golun gecerli olmasi gerekiyordu...
Ya pozisyon şu an net aklımda değil ama şöyle hatırlıyorum, yanlış da hatırlıyor olabilirim.

Biri topa vuruyor, kaleciden dönen topa ofsaytta olan adam vuruyor, tekrar dönünce 3. adam golü atıyor. 2. kez kaleciden döndüren adam ofsayttı sanırım.

Ama lig maç özetlerinin internetteki tekeli ligtv'nin sitesi sadece gol görüntülerini koyduğu için göremeyeceğiz sanırım pozisyonu.

Ugur

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ugur Sahin wrote:
Mert Tokman wrote:
Ugur Sahin wrote: Pozisyon çok net ofsayttı ama Digiturk'teki tekrar gösterimden sorumlu gencolar asıl ofsayt olan pozisyon yerine bir sonrakini gösterdikleri için anlaşılmadı sanırım.

Ugur
Ya pozisyon şu an net aklımda değil ama şöyle hatırlıyorum, yanlış da hatırlıyor olabilirim.

Biri topa vuruyor, kaleciden dönen topa ofsaytta olan adam vuruyor, tekrar dönünce 3. adam golü atıyor. 2. kez kaleciden döndüren adam ofsayttı sanırım.

Ama lig maç özetlerinin internetteki tekeli ligtv'nin sitesi sadece gol görüntülerini koyduğu için göremeyeceğiz sanırım pozisyonu.

Ugur
Sevgili Ugur -

Benim hatirim da kalan top kaleciden bir defa donuyor - donusunde ofsayt olan adam topa defansci ile beraber uzandi ama degemedi (degse ofsayt olacak) sonrasin da ofsayt olmayan golu atti (zaten yan hakem de bayragini ofsayt olmayan vurdugu zaman kaldirdi)... hakemlerin 1-2 saniye de karar verebilmeleri acisindan cok zor bir pozisyon fazla ustlerine gitmek gerekmez ama en azindan mac sonrasi FB'li asbaskanin hakem tarafliydi tezini curutecek bir pozisyon - yanli hakem gecerli golu verirdi...

Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ben bağımsız olarak pozisyondan bahsediyordum sadece.

Yoksa FB yöneticilerinin hakem hakkındaki açıklamalarının (hatta genel olarak bütün yöneticilerin ama özellikle de FB'dekilerin :)) doğrulamaya/çürütmeye değecek laflar olarak görmüyorum zaten. Böyle tartışmalı olmasını bırak, o adam 5 metre geriden de çıksa aynı açıklamaları yapar bu adamlar.

Ugur

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Besiktas macinin son dakikalarini seyrettim. Necati, Emre, Orhan Ak oynuyor. 0-0 devam ederken Ankaraspor kalecisinin elinden kacirdigi topa hakem faul dedi ama cok yanlis bir karar oldugu ortaya cikti agir cekimlerde. Besiktas'in 2 puani gume gitti.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

ben de bu basligi ariyordum.. evet bariz goldu... bizim icin iyi olmasina ragmen hafta ici Macar macindaki hakem simdi de bu hata gercekten futbol adina uzucu..
Last edited by Ercan Arslan on Sat Sep 15, 2007 8:06 pm, edited 1 time in total.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Bence Iskoc hakemin hatasindan daha vahim bir hata. Orada hakem yorum yapti, burada tamamen yanlis gordu. Nobre'ye de ders olsun, oyle her ortaya ahtapot gibi kollar bacaklar acik cikarsan insanlari yaniltirsin.

Ankaraspor kalecisi elinden kacirdigi toptan 1 dakika once cizgiden cok onemli bir top cikarmisti. Besiktas son dakika puanlarina devam edecekti, bu sefer hakem durdurdu :)

Post Reply