2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Sevgili Mert gercekten Holosko cok iyi bir futbolcu ve bize yakisir katiliyorum sana...ayrica Selcuk inan'da ayni sekilde... hatta ayagi kirik olan kaleci Ufuk'ta mutlaka alinmasi gereken 3 Manisa'li... M.Guven, Topal, Ozgurcan vesaire verilip alinmasi gereken en onemli adamlar bunlar....

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ercan Arslan wrote:hatta ayagi kirik olan kaleci Ufuk'ta
bildigim kadariyla kolu kirik.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

evet dogru kolu kirikti..milli macta olmustu sanirim..

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Manisa Holosko ile 2. yarinin basinda golu buldu ama Holosko gol sevincini abartinca ikinci sari'dan atildi... golu atana kadar Manisa Trabzonu kendi sahasina hapsetmisti...
Gecti borun pazari. Holosko hakkinda daha ilk seyrettigim mactan sonra burada yazmistim "bu cocuk 21 yasinda, boylu poslu, hizi gucu var, gol vuruslari da epey iyi" diye. GS'a karsi ilk oynadigi macta da 2 tane gol atmisti. Sonra da her Manisa macindan once dile getirdim. 2 senedir oynuyor Turkiye'de. Daha yeni yeni herkesin gozu aciliyor. Juventus seyrederse de "tamam bu iyi topcudur" oluyor.

Avrupa boyle degil, 18 yasindayken aliyor, 4 sene sabrediyor, 22 yasinda yildiz yapiyor.

Afrika'da Fransa'da adam arayacagina gozunun onundekini goreceksin ilk once. GS bir, bir bucuk milyona kapatirdi ilk senenin sonunda. Simdi 5 milyona zor alirsin. BJK'la FB kapismak da cabasi.

Sener'i begenmem. Senelerdir oynar TR'de. Acaip sert oynayan, kasabin teki. Su anki Ugur'dan iyi midir, dersen iyidir tabii, en azindan tecrubeli ama kucuk takimin iyi kosan takozu bana gore. Kucuk takimdan alip buyuk takima koyunca ve "oglum her mac 15 kere sifira inecek, geri geleceksin, en az 10 tane duzgun orta yapacaksin" denince Cihan'dan farki olmayacaktir.

Ufuk konusunda da sasiriyorum. Iyi kaleci oldugu olacagi belli ama kim ne zaman izlemis su GS maci haricindeki? Bir macta nasil degerlendirdik? Orkun Ufuk'un GS'a karsi cikardigi macdan 15 tane cikardi gecen sene. Orkun'un dun yedigi 2. gol hata ise, Ufuk'un Hakan'dan yedigi gol haydi haydi hata degil mi? Neye gore degerlendiriyoruz onu merak ediyorum.

Ozan Ersoy

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tahkim Ulusoy'un takiye ile aldirdigi karari bozup 3 puani Sivas'a vermi$. Herhalde Sion maci yuzunden kaynadi.

Turk basinindan bahsediliyordu. Bugun Hincal Uluc kendinin gencliginde ne spor me sanat konusunda hicbir boka yaramadigini ve kendisinde boyle $eylere kabiliyet olmadigini itiraf etmi$. Utanmadan sikilmadan mahallaye beyzbol getirip ogrettigi palavrasini da bu arada araya siki$tirmi$. Celik comak oyununu beyzbol sandi idi herhalde. Ulan Allahin hiyari baban asker imi$ Doguda Cemi$kezek Diyarbakir dola$misiniz. Sen nereden beyzbolu duydun da ogrendin diyecek biri olmadigi icin boyle sallamasi kolay.

Bugun ise anlamadigi konu yok haspanin. Tiyatro de Sheakspear kesilsin . Opera de Pavarotti viz gelsin, Futbol de Pele ile Sir Ferguson ayagina ibrikle su doksun, Kultur de kar$inda bir filozof bul. Moda de aklina gelebilecek en buyuk homo kesilip sana degme pezevenklere ta$ cikartircasina mankenin nasil yuruyecegini filan anlatsin. Gazetecilik de bundan evvel gazetecilik yapilmadigina emin olursun. Yaptigi en guzel $ey ise bedavacilik, yalaklik, hayati bele$e cikarma. Sorsaniz gazeteciligi 60'lara iner 70'lerde bir numarali adamdi. Turkiyeden 1978 yilinda ayrildim birakin beni Allahin tek bir kulu acaba Hincal Uluc diye birini ne okumu$ ne de duymu$ idi?
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Sep 23, 2007 12:42 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Abi bir de kızı yaşındaki kızlarla ortalıkta dolanmak var iyi yaptığı işler içinde onu atlamışsın. :)

Hıncal Türkiye'de geyik dediğimiz sohbetin babalarından. Fazla ciddiye almadan geyik muhabbeti kuralları içinde okumak gerek. Takma sen kafana, okuma bitsin gitsin.

Sinan
Cengiz Akgun wrote:Tahkim Ulusoy'un takiye ile aldirdigi karari bozup 3 puani Sivas'a vermi$. Herhalde Sion maci yuzunden kaynadi.

Turk basinindan bahsediliyordu. Bugun Hincal Uluc kendinin gencliginde ne spor me sanat konusunda hicbir boka yaramadigini ve kendisinde boyle $eylere kabiliyet olmadigini itiraf etmi$. Utanmadan sikilmadan mahallaye beyzbol getirip ogrettigi palavrasini da bu arada araya siki$tirmi$. Celik comak oyununu beyzbol sandi idi herhalde. Ulan Allahin hiyari baban asker imi$ Doguda Cemi$kezek Diyarbakir dola$misiniz. Sen nereden beyzbolu duydun da ogrendin diyecek biri olmadigi icin boyle sallamasi kolay.

Bugun ise anlamadigi konu yok haspanin. Tiyatro de Sheakspear kesilsin . Opera de Pavarotti viz gelsin, Futbol de Pele ile Sir Ferguson ayagina ibrikle su doksun, Kultur de kar$inda bir filozof bul. Moda de aklina gelebilecek en buyuk homo kesilip sana degme pezevenklere ta$ cikartircasina mankenin nasil yuruyecegini filan anlatsin. Gazetecilik de bundan evvel gazetecilik yapilmadigina emin olursun. Yaptigi en guzel $ey ise bedavacilik, yalaklik, hayati bele$e cikarma. Sorsaniz gazeteciligi 60'lara iner 70'lerde bir numarali adamdi. Turkiyeden 1978 yilinda ayrildim birakin beni Allahin tek bir kulu acaba Hincal Uluc diye birini ne okumu$ ne de duymu$ idi?
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Besiktasta bizden asagi kalmamis Sion macindaki gibi. 15 dakikada Denizliden iki gol yedikten sonra ilk yariyi berabere bitirmis. Saglam'in defansi da bayagi acik veriyor anlasilan.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ajansspor'da Stumpf Genclerbirligi ile anlasti seklin de bir haber var. Bir kac gun once Gerets dedikodusu vardi, reddetti dendi. Merak ediyorum, nasil olacak. Stumpf basarili olur insallah. O zaman belki Kalli'nin veliahti olur, pek sanmiyorum ama neyse. Bize Kalli'den sonra onun kadar otoriter, isim sahibi bir adam lazim.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Tolga Girici wrote:Ajansspor'da Stumpf Genclerbirligi ile anlasti seklin de bir haber var. Bir kac gun once Gerets dedikodusu vardi, reddetti dendi. Merak ediyorum, nasil olacak. Stumpf basarili olur insallah. O zaman belki Kalli'nin veliahti olur, pek sanmiyorum ama neyse. Bize Kalli'den sonra onun kadar otoriter, isim sahibi bir adam lazim.
Demekki Gençlerbirliği az gol atıp az gol yiyen zorlu bir takıma dönüşecek. Stumpf'un futbolculuğunu hatırlayanlar bunu tahmin edebilirler. Daha önce sanırım Kaiserslautern'i de çalıştırmıştı.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Suat Kaya nın calıstırdıgı ve GS PAF lardan kiralık bir hayli oyuncuyu kadrosunda bulunduran Orduspor un performansını takip etmege devam edelim.

Ilk dort hafta boyunca sag bekte oynayan Ugur Akdemir "Ates" ilk 11 de baslamıs. Cafercan sure alıyor, son iki macta 2. yarılarda degistirilmis. Erkan Ferin bir tek Fortis Turkiye kupası macında yer almıs, o macat ne yazık ki yenilmisler.

GS altyapısından gelen oyuncular ve GS A takımına olabilecek potansiyel katkıları uzerine:

1- Sol kanatta hem bekte hem sol acıkta kadrodan katma degerli oyuncumuz ne yazık ki A takıma katılamadı, yada istenilen katkıyı saglayamadı. Bir tek Ferhat vardı, sans buldu bulamadı orası farklı bir konu, artık Vestel Manisa da. Sol acık Volkan, Altay da devam ediyor.

2- Sag kanat icin daha iyimserim ve umitliyim. Ates in hem fizigi hem hırsı artıları. 88 dogumlu ve bu sene PAF larda son senesi. Suat Kaya Orduspor da ilk 11 de oynatıyor. Bence GS A takımına onumuzdeki senelerde katkı yapacak yegane oyuncu. Sag acık yada forvette Ugur Erdogan oynuyordu, bizim Arif stilinde bir oyuncu. Uzun zamandır seyredemiyoruz, soru isareti.

3- Cafercan. Suat Kaya ile umarım her turlu sansı degerlendirir. Yetenegi tartısılmaz, fizik ve mucadele gucunu arttırmadan isi zor.

Ovguyle bahsettigimiz GS PAF lardan bugun itibarıyle Ordusporda oynayan Ates ve Vestel de oynayan Oguz A takıma en yakın isimler.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Oguz daha Vestel'in degismez adami olamadi..bizim A takima yolu uzun

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Fener maci basladi, Bursa iyi oynuyor ama Kamerunlu damlari Herve Tum ofsayt kavramindan uzak. Bizim macta da cok poZisyon yakalamis ama atamamisti.

Bursaspor cok iyi. Ama fazla pozisyon yakalayamadilar. Fenerbahce iyi kapandi. Semih'e pek top gelmedi daha.

Yalniz Bulent KOrkmaz'in da uzun top hastaligi var. O toplar da islak zeminde yere carpip hizlaniyor veya uzun dusuyor. Bursa pek kenarda orta yapamadi.
Fener'in daha kaleye sutu yok. Ama ne olacagi belli olmaz. Fener atarsa Bursa'nin oyununa yazik olur.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Inter fatihi FB muhtesem bir ilk yari cikardi. 0 sut, 0 pozisyon, 0 futbol.

Zamanimi harcadigima degmez. Ben gideyim bari spor falan yapayim.

Ozan Ersoy

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bu FB'yi anlayan beri gelsin. Ya yorgunlar ya da Turkiye'deki maclar onlar icin angarya olmus. Ilginc.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Sinan'in pozisyonu penalti olabilirdi, ama hakem devam dedi. Tartismali bir pozisyon.

Hakemler karar almislar, itiraza direk sari veriyorlar anlasilan.

Post Reply