2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ali Gursel wrote:Hem BJK hem de Sivas puan kaybetti, bu tabii iyi oldu. Sivas'in ki belliydi, daha da epey puan kaybederler. Kayseri de yakalamaya calisacaktir Sivas'i hatta BJK'i.Ali
Ali , BJK'de Serdar OZKAN sakatlanmis sol üst adalesinde tendon yırtığı tespit edilmis.Kafadan bir ay oynamaz.BOBO 'da sakat diye biliyorum.
Ankaraspor macinda bu ikisi yok.

BJK iyi gorundugu bir donemde tokezleyecek.

Sanırım BJK ile oynayacagimiz mac onlarin tamam devam maci olacak.
Bu da beni korkutuyor.Ben bu hafta da (OFTASa ragmen) Sivastan puan kaybi bekliyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Ali Gursel wrote:Hem BJK hem de Sivas puan kaybetti, bu tabii iyi oldu. Sivas'in ki belliydi, daha da epey puan kaybederler. Kayseri de yakalamaya calisacaktir Sivas'i hatta BJK'i.Ali
Ali , BJK'de Serdar OZKAN sakatlanmis sol üst adalesinde tendon yırtığı tespit edilmis.Kafadan bir ay oynamaz.BOBO 'da sakat diye biliyorum.
Ankaraspor macinda bu ikisi yok.

BJK iyi gorundugu bir donemde tokezleyecek.

Sanırım BJK ile oynayacagimiz mac onlarin tamam devam maci olacak.
Bu da beni korkutuyor.Ben bu hafta da (OFTASa ragmen) Sivastan puan kaybi bekliyorum.
Mehmet, BJK bir yenigi ile önemli ölçüde sallandı. Asbaşkan takım için bayan takımı gibi oynuyorlar dedi, hayır, demedi derken Sağlam'ın zorunlu açıklamaları ile falan güç bir hafta geçirdiler.

Onlar da genel (ve de haklı) olarak yönetimden şikayetçi. Gerçekten de bir takımı alıp bir sürü transferden sonra (bu Higuain neden heldi neden gitti ya da Diarra?) Koray'ı da yollayıp Cisse'yi yedeksiz bıraktılar, Cisse sakatlanınca da su balesi takımı gibi çıktılar Kayseri'de sahaya.

Ben transfer politikalarını tam anlamış değilim. Tello, Delgado ve de özellikle Bobo çok iyi yabancılar ama defanslarında müzmin sakat Gökhan Zan, her an kötü hataya meyilli Toraman, İbrahim Üzülmez ve Ali Tandoğan gibi sıradan bekler ile oynuyorlar, bunun üstüne transfer zamanı Koray'ı verip Holosko'yu alıyorlar. Kafası karışmayan var mı?

Defansları zayıf, epey zayıf, böyle de iddialı olamazlar. Hatta insan bir de Avrupa'da devam etseler ne olacak acaba diye düşünüyor.

Neyse, ciddi kırılma noktası Ankaraspor maçı BJK için, puan kaybı olur, hele GS ve FB maçlarını kazanırsa bizimle maçları tamam devam değil de şampiyon adaylarından birine çelme maçı oluverir.

Ali

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bu arada Rize-FB macı oynanıyor ve Rize son 15 dakikada gol yemedi. Bunun sebebi maçın devresi arası olması da olsa Rize için önemli bir başarı, çünkü bende artık devre arasında da gol yiyebilecek takım izlenimi bırakıyorlar.

Neyse, ilk yarıda Rize Altan ile 17. dakikada 1-0 öne geçti. İlk yarı ise 1-4 bitti. Dediğim gibi, Rize devre arasında gol yemedi.

Ben tekrar bu Rize defansının fecaat olduğunu yazayım, takdir size kalsın.

FB'nin golleri Servet'in FB'ye kazandırdığı yıldız Kezman (2), Deivid ve Selçuk'tan.

Ali

Edit: Altan ile 2-4 oldu durum 59. dakikada. Hafif bi GS-Manisa havası var maçta. Rize devre arasından sonraki 15 dakikada da gol yemeyerek bir mucizeye daha imza attı. Bizim ligi 20 takıma çıkartma planları falan varmış, e haklılar tabii bu kaliteye 18 takım yetmiyor.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:Bu arada Rize-FB macı oynanıyor ve Rize son 15 dakikada gol yemedi. Bunun sebebi maçın devresi arası olması da olsa Rize için önemli bir başarı, çünkü bende artık devre arasında da gol yiyebilecek takım izlenimi bırakıyorlar.

Neyse, ilk yarıda Rize Altan ile 17. dakikada 1-0 öne geçti. İlk yarı ise 1-4 bitti. Dediğim gibi, Rize devre arasında gol yemedi.

Ben tekrar bu Rize defansının fecaat olduğunu yazayım, takdir size kalsın.

FB'nin golleri Servet'in FB'ye kazandırdığı yıldız Kezman (2), Deivid ve Selçuk'tan.

Ali

Edit: Altan ile 2-4 oldu durum 59. dakikada. Hafif bi GS-Manisa havası var maçta. Rize devre arasından sonraki 15 dakikada da gol yemeyerek bir mucizeye daha imza attı. Bizim ligi 20 takıma çıkartma planları falan varmış, e haklılar tabii bu kaliteye 18 takım yetmiyor.
Milli takim kalecisinin yedigi iki gole dikkat cekerim.

Kul hakki yemeyin. "Bad karma" Bir gun sizin de basiniza gelir isinizde gucunuzde.

Ozan Ersoy

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kazmalik baki kaliyormus!

Fener'in ikinci golunde ki Victoria'nin hataninin aynisini bizde oynadigi Lucescu senesinde bir Avrupa macinda da (galiba Barca) yapmisti. Rize'de oynadigi senelerde bir arpa boyu yol alamamis.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Marsan wrote:Kazmalik baki kaliyormus!

Fener'in ikinci golunde ki Victoria'nin hataninin aynisini bizde oynadigi Lucescu senesinde bir Avrupa macinda da (galiba Barca) yapmisti. Rize'de oynadigi senelerde bir arpa boyu yol alamamis.
Benim hafizam Roma maci diyor. GS'in dustugu en zor gruptur o. Barcelona-Roma-Liverpool ve GS. Yine de son maca kadar sansimizi surdurmustuk. Victoria topu Cafu'nun onunde iskalamisti, Cafu da cok rahat gol atmisti ki Cafu gol atamaz. Iki senede bir attigi gol de bize denk gelmisti. O zaman Victoria'nin gencligine vermistik ama goruldugu gibi fazla bir gelisme gostermemis. Ne takimdi o yahu? Bir suru kiralik gelmis, 9-10 kisi yollanmisti. GS'in belki de son 10 senede kurdugu en zayif takimdir o. Lucescu Fleurquin, Victoria, Nicalescu, Perez merez demeden son maca kadar dayanmisti. Ama tabii onun da kicina teneke baglamayi bildik biz... Biz derken 70 milyon Teknik Direktorden bahsediyorum, yanlis anlasilma olmasin.

Ozan Ersoy

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozan,

O sene takimda oyniyan yabancilar arasinda Perez'in yeri cok ayriydi. Devamli sakatlik problemi olmasa Turkiye'ye gelmezdi. Fenerli Gokhan'in stilini Perez'e cok benzetiyorum.

Yigit Kavurmacioglu

Ciftetelli'ye devam!!!

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Sanirim ciftetelli oynamayi G.Saray camiasi cok sevdi. Daha bir kac hafta once Rize macinda komik derecede hatali goller yiyen Rize kalecisi hafizalardan silinmeden (ki normaldir kaleci hata yapabilir). G.Saray klubunun yonetim kurulu yedek uyesi mac baslamadan Rize'yi aramis:

Mahmut Uslu'nun konuyla ilgili mac sonrasi aciklamasi:

----------------------
Bu iddia ortalığı karıştıracak!

Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu da yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor-Fenerbahçe maçından 2 saat önce Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Abdülkadir Çakır'a bir telefon geldiğini ifade ederek, şunları söyledi:
''Bu telefon nedeniyle Çakır'ın rengi değişti. Sonra bir telefon daha geldi. Konu, Çaykur Rizespor-Fenerbahçe maçının hakeminin atanmasında Fenerbahçe'nin yönlendirme yaptığı iddiasıydı. Bunu söyleyen ise Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu yedek üyesi Tunca Haznedaroğlu idi. Bunun üzerine başkanımız onu arayarak nereden ne duyduğunu, bunu açıklamalarını istedi. Başkanımız Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ı da aradı, ancak telefonu kapalı olduğu için görüşemedi.''

Uslu, başkanları Aziz Yıldırım'ın daha sonra federasyon başkanıyla da telefon görüşmesi yaptığını ve ihbarda bulunduğunu kaydederek, ''Başkanımız gereğinin yapılmasını istedi. Biz, hiçbir zaman Denizli'yi ve orada yapılanları unutmadık. Bu tür şeylerin üzerine gidilmesi gerektiğine inanıyoruz'' diye konuştu.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/99273/

-------------------------------------

Daha sonra G.Saray'li yonetici Tunca Hazinedaroglu'nun cevabi aciklamasi:

-----------------------

"Sözlerim başka yere çekildi"
Çaykur Rizespor - Fenerbahçe karşılaşmasının ardından, Fenerbahçe yöneticisi Mahmut Uslu, Galatasaray yöneticisi Tunca Hazinedaroğlu'nun, Rizespor Başkanı Abdulkadir Çakır'ı aradığını açıklarken, Tunca Hazinedaroğlu, telefon görüşmesinin farklı bir yere çekildiğini ifade etti.
Kendisine ulaştığımız Hazinedaroğlu, yaptığı açıklamada, arkadaşı olan Rizespor başkanı ile yaptığı telefon görüşmesini doğrularken, görüşme sırasında, sadece uzun zamandır görev yapmayan bir hakemin, karşılaşmaya atandığını ifade ettiğini ama sözlerinin başka yere çekilmiş olduğunu, bundan dolayı da Fenerbahçe'nin böyle bir açıklama yapmış olduğunu belirtti.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/99274
-------------------------------------------------------------

Tunca Hazinedaroglu'nun aciklamasi findik reklamlarindaki "yerseniz" gibi geldi bana gore.

Malum futbol takimi "ciftetelli" ile ile rekabet edelim dedi, yoneticisi ise dansoz olarak katildi cabalara.

Benim icin hic bir sakincasi yok, sadece gulerim..

Buyrun boyle devam edin diyorum, buyrun boyle devam edin. Umarim bu is sadece bir yonetici ile kalir G.saray camiasini sarmissa cok yazik.

Selam ve sevgiler,

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mahmut beyi ozlemisiz. Cikti konustu aciklamalar yapti. Gordugumuze sevindik. Masallah sagligi yerinde.

Birde Nihat beyi gorebilsek. Aman o da fazla ozletmesin kendisini.

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Mehmet Marsan wrote:Mahmut beyi ozlemisiz. Cikti konustu aciklamalar yapti. Gordugumuze sevindik. Masallah sagligi yerinde.

Birde Nihat beyi gorebilsek. Aman o da fazla ozletmesin kendisini.
Forum usulu "ciftetelli" de boyle oluyor herhalde :) Iyi kolay gelsin...

Konu Mahmut Uslu degil, Nihat Ozdemir de degil. Onlar hakkinda da konusulur elbet, herkes etegindeki tasi doker amma yukarda yazdigim konuyla ne Mahmut Uslu'nun , ne de Nihat Ozdemir'in alakasi var!!!

Haa, sonra Aziz Yildirim "futbolun sahada oynanmadigini ogrendim" diyor tu kaka, falan filan oluyor. Tabii ne de olsa "hazinedar" degil , al eline telefonu kiskirt milleti olsun bitsin, sonra da bir ciftetelli "vatan millet sakarya"....

Neyse, ben diyecegimi dedim, siz kapinizin onunu supurursunuz, supurmezsiniz benim ustume vazife degil zaten. :)

saglicakla,

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Yigit Kavurmacioglu wrote: Neyse, ben diyecegimi dedim, siz kapinizin onunu supurursunuz, supurmezsiniz benim ustume vazife degil zaten. :)

saglicakla,
Kapinin onunde supurulecek ne varmis gercekten anlamadim. Bu olayda suclanan GS degil ki, Fenerbahce. FB'nin hakem atamalarina karismasini bilmeyen kalmadi. Daha yakin zamana kadar hem kendi maclari hem de rakiplerin maclarinin hakemleri icin mactan once "begendik, begenmedik, yanlistir, tecrubesiz, degissin, bizi yakacak" diye aciklama yapan Fener yonetimi degil miydi?

GS yonetimi icin yapilan suclama nedir onu anlamadim. Ortaligi karistirma mi? Bu basin aciklamasini yapan GS kulubu olsa anlardim, fakat aciklamayi yapan FB yonetimi. GS yoneticisi macin hakemi konusunda endisesi varsa tabii arayabilir Rize baskanini. Ne var bunda.

Yoksa suclamanin altinda GS yonetiminin Rize'ye gizliden bir tesvik primi mi teklif etmesi var? Rize takimi dusme hattinda ve daha ikinci yarinin basi. Takim bu halde oynamiyorsa, degil tesvik primi top tufekle bile oynatamazsin oyunculari.

Muhtemelen bir sucustu durumu var ortada, kendileri de itiraf etmisler iste, Rize baskaninin da yuzu kizarmis ve FB yonetimi panik halinde bu celiskilerle dolu aciklamayi yapmis.

Son bir kac senede sikesinden tesvik primine kac rezilligi ortbas edildi FB'nin, ve gene kendi basildiklari bir durum var. Yavuz hirsizi oynadiklari yetmedigi gibi hala gulunc Denizli hikayesini anlatiyorlar. Gercekten komik.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sevgili Levent,

Bu bizim "yonetici" vatandasin yaptigi aciklamayi ben de hic hos bulmadim. Bu tip su bulandirmalara gerek yok. Eger bildigin bir sey varsa ya federasyona sikayet et, ya bir basin toplantisi yap, ne yapacaksan yap, Rize baskanini aramanin manasi nedir? Bu tip isler ortaligi gerip bulandiriyor. FB yapiyorsa yapsin, kendi problemi.

Denizli konusunda ise tamamen haklisin. Mahmut Uslu gibiler Denizli'yi hic bir zaman unutamayacaklar. Rakibi dusmemeye oynarken, mac gecikip dusmeyecegi belli olduktan sonra 15 dakika extra mac oynayip yine atamadilar. Neredeyse voleybol takimi kurduklari sene sampiyon olamadilar, kalecilere kundeyle gol atip mac kazandilar sampiyon olamadilar, unutulmuyor tabii Denizli'de olanlar. Elle atilanlari unutun, Denizli'yi hatirlayin, yerseniz. Birseylerin uzerine gideceklerse Anelka'nin yaptigini calamayan hakemin uzerine gitsinler, o zaman samimiyet olur, herkes dinler. Kendi islerine gelen gecikmeyi gol atmayi beceremedikleri icin konusmayi biraksinlar. Hazimsiz bu adam, her kayipta hazimsiz, hep kazanmak isteyip baskasi kazandiginda tebrik ederim demeyi bilmeyen hazimsiz bir yonetici.

Ama konu Denizli degil, bizim yoneticinin yaptigi sacma sapan seyler. Sacmaligi surada: hani GS'a faydasi olabilecek bir sey olsa eywallah, adam hileyle de olsa bir avantaj yakalamaya calismis diyecegim. Burada yakalanacak avantaji da goremedigim icin iyice garip buldum. Ne olacak, Rize baskani bu telefon uzerine, wayyyy, ne demek len deyip oyunculara Rize FB'ye bes mi cekecek? Ne garip mizansendir bu? Asagida siteden kendi aciklamasi, tabii bunu da tatmin edici bulmadim, neymis Rize baskanina sadece hakemin epeydir gorev almadigini belirtmis. Birakin bu isleri, GS ismini de bu sekilde basina dusurmeyin. Yok eger bosbogazlik yaptiysan arkadasinla konusurken, biraz az telefon kullan.
Zorunlu Açıklama: Tunca Hazinedaroğlu

Bugün medya organlarında yeralan bazı haberler üzerine konuya açıklık getirmek zorunda hissettim.

Dün akşam ve bugün, nedense çok abartılarak gündeme taşınan bu olay, iki arkadaş arasında yapılan bir telefon konuşmasından ileri gitmemektedir.

Sözkonusu konuşmanın içeriği, uzun zamandan beri görev almayan bir hakemin karşılaşmada görev alması nedeniyle, bir terslik olmadan maçın selametle bitmesi dileğinden ibarettir.

Türk futbolunda temiz bir sayfanın açıldığı şu günlerde, gündemin bu tip tartışmalarla işgal edilmesini asla arzu etmediğim gibi, Türk futbolunu böyle bir kaosun içine sokmak, isteyeceğim en son şeydir.

Kamuoyuna saygılarımla duyururum.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:Sevgili Levent,

Bu bizim "yonetici" vatandasin yaptigi aciklamayi ben de hic hos bulmadim.
Bu gecen gun gazetelere Basinas transferinin nasil bittigini, Yunanistan'da bir kafede otururken tesadufen Gekas'in geldigini, ona futbolcu sordugunu, onun da Basinas'i onerdigini, boburlene boburlene anlatan yoneticimiz degil mi? GS'in transfer politikasinin curuklugunu nasil afise ettiginin farkina bile varmayan, politik zekasi sifir tecrubesiz bir adam oldugu belli. Bu yaptigi aptalligi da beni sasirtmadi. $oyle aptallik: "cok sevdigim Rize baskani'ni aradim" diyor. Rize baskani da bunu direk Fener'lilere soyluyor. Yani adam kim dost, kime guvenilir onu bile bilmiyor. Rize baskani bunu icinde tutsa bu gurultu hic kopmayacak, bu saftrik de boyle dillere dolanmayacak.

Baskan Kalli gibi bir adam olsa kendisini coktan aciga almisti. Millet Kalli'yi begenmiyor. Aslinda bize bir tane degil, her yonetim biriminin basina birer Kalli lazim.

Ozan Ersoy

Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Ozan Ersoy wrote: Rize baskani bunu icinde tutsa bu gurultu hic kopmayacak, bu saftrik de boyle dillere dolanmayacak.
Söylemeye ağzı yokmuş zaten,tercüman tutmuş.. Zevzeklerin şahı.. :lol:

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Bastan sona salaklik kokan bu 'Zorunlu Aciklama'dan sonra Tunca Hazinedaroglu'nun klup yonetiminden hemen uzaklastirilmasi gerekiyor. Arkadasiyla konusmus da, temennilerini dile getirmis de, vs. vs...

Hakan

Post Reply