2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Sizin neyin pesindesiniz?
onlar pesinde olduklari seyi yakaladilar ,arkasina takildilar piskince siritarak yol aliyorlar.

Bu arada kupa macinda tac atisi sonrasi kaleciyle karsi karsiya kalinacagi pozisyonda 45.00.00 da ilk yari bitirilmisti degil mi?. Milisaniyenin hesabini yapiyor hakemler.bugunku de hata yapmamistir ustune gitmeyin.
Last edited by İzi Ergil on Sat Apr 05, 2008 10:42 pm, edited 1 time in total.

Ozgur Huseyinoglu

Re: Keske

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Bulent Yesilyurt wrote:Buradaki arkadaslar keske Fortis T.Kupasi Gs-FB macinin hakemiyle birlikte yorum yapsalardi burada....

Fenerbahce Avrupada basarili oldugu icin hakemlerde donmus Fenerbahceye filan.

Bu tarz yorumlar size hic yakismiyor...

Bahsettiginiz takim 70 kusur haftada toplam 2 penalti atmis....

Yorum yaparken bilincli yaparsak daha iyi olur..
Bulent Yesilyurt wrote:Degerli Cengiz Bey in daha fazla bu forumda yipranmamasi ve diger arkadaslarin hakkimda bu kadar kati davrandiklari icin foruma uzun bir sure yazmayacagim....

Forumdan gidiyorum demiyorum. Ileride yazabilirim fakat uzun bir sure yazmayi dusunmuyorum.
...
Amacim futbol konusmakti...

Olsun belki duzelir burasi, belki insanlar buyuklerine saygi gosterirler. Yuz yuze olduklarinda saygidan ayaklari titreyecek insanlar, klavye basinda salliyor...

keske olmasa...
Staff member degil, Ozgur olaraktan: Bulent Hocam, bizim bilincimiz tam yerinde degil, yakismayan seyler yapiyoruz, daha duzelmemisiz... Sen de yeterince "uzun" sure ayri kalmamissin, istersen biraz daha kal...

Bu benim pesin pesin son cevabim sana. Kendisinin yorumlarinin provokatif oldugunu dusunenler varsa (Cunku biz kendi takimimizi yerin dibine sokmaktan hic cekinmiyorken, hala oyle yapmadigimiz iddiasinda bulunuyor, bunu samimi bulamiyorum ben sahsen), forumdaslar cevap yazmasin kendisi bilincli, yakisikli "futbol" yorumlariyla kalsin diyorum, yine de siz bilirsiniz tabii...
Özgür

Ozgur Al

Post by Ozgur Al »

Image
SUPER MARIO JARDEL

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Galatasaray resmi sitesinden "Beyaz Sayfa " adi altinda macla ile igili Federasyon'a yonelik bir yazi yazilmis. Dogru bir yaklasim ama bunlari geciyorum , ilk basta kendi takimina sahip cik sonra baskalarin hatalarini dile getir.

FB yonetimin tavri Chealsea macinin skoruna gore degisir. Elenirlerse mahalle kavgasi baslar ,yoksa laf yetisitrmeye gerek gormezler.
Kemal Bakircioglu

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

üstteki resimde topu göremiyorum. Ayaktan cikmamis durumda mi ?
cekilen cizgi son Kayserili oyuncunun biraz arkasinda bence.
Resimde gözüken yan hakem, ilk yari Kayseri;nin ataklarini ofsayt olmayan durumda birkac kez ofsayt verip kesti.
Bu macta hakemlerin tarafsiz olduguna kimse ikna edemez beni.
Penalti ise senaryonun en amatörce hali. Arkadan bindrime yapan Deivid "galiba ayagi kaydigi" icin cimlere söyle bir uzaniyor ve penalti.
Fenerbahce nin bircok gol pozisyonu var, maci kazanmasi normal.
Fakat maci kazanmasina sebep olan pozisyonlar ve ayrica Kayseri'ataklarinin yanlis kararlar birden cok kesilmesi düsündürücü.
Hakemlerin mac boyunca genel tutumunun FB'nin Chelsea rövan$ macina daha moralli gitmesi icin yapilan bir iyi niyet uygulamasi oldugu fikrine katiliyorum
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Samimiyet burada taraftarligin gozune indirdgi perde ile kendine yapilinca eyvallah karsisina yapilinca bagirip cagirmak olsa gerek
Yazimin hepsini oku ve buraya al sonra yorum yap. Carpitmaya ve okuyanlari yanlis yonlendirmeye gerek yok. Masus ondan sonraki paragraflar silinmis. Bu mu samimiyet?

Hadi... Hadi... Arabanin ikinci vitesi var mi?

Ozan Ersoy
Arabanin dorduncu vitesi de var geri vitesi de var. Bana ne burada ucuncu partilerin ne yaptigindan. Sen buradakileri adini vermiyerek boyle ayni kefeye koy ondan sonra kalk boyle kivirt.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: ...
Bizim Denizli macinda son dakika sans+kaleci hatasi golu vardi, burda Hakem bagisi... Neyse hayirlisi bakalim, hak yerini birsekilde buluyor genelde...
Elma ile armut karsimasi olmus bu. Denizli macinda Suleymanun hatasina bakip maci satti demek icin salak olmak lazim. Bugunku macta sans mans durumu yok ki. Ben FB'li akli basindaki adamlarin bile isyan ettigine sahidim. Olayin sansla filan aciklanir tarafi yok. Dupeduz hakemin icinde oldugu danisikli dogus. Ha bunu FB klubu yaptirtmistir demek istemiyorum. Birileri FB'li olduklari icin ve de klube bunu bir borc bildikleri icin yaranmak icin yapti. Cunku bunu yaptirtmak istesen bu kadar aleni olup infaal yaratirtmazsin. Her seyin bir yolu yordami var. Ortada kendini baliklama yere atan adama calinmis bir penalti var. Su goturen bir endirek atis var. Utanmasa ona da penali calacakti. Bu da olmayinca maci uzattikca uzatip golu beklemek var. FB ilk yarida ayni karsisindaki Chelsea'nin kendisine yatigi gibi onca firsati harcadiktan sonra hakeme el acmasi var. Olmadi elbette.

Bunlari GS'yn onunu kestiler diye soylemiyorum. GS'yin kendigine yaptigini su iki uc senedir kimse yapamiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Katiliyorum Hakan'cim. Senelerce GS adina isledi bu cark. Avrupa'da aslan GS'a ne penaltilar calindi, ne goller verildi annemizin liginde. Bunun hic bir izahi yok. O gun akli selim kac tane GS taraftari vardi, ayiplayan? En cok dedigimiz "kiskanma senin de olur" idi.

.....
Ozan Ersoy
Kendi adina konus once. Boyle Arif'e uzatmalarda calinan yaratilma penlatilar karsisinda susup o gun oturduysan uzulmen ve gunah cikartman icin bugunu beklemen ve itiraf etmen senin sorunun. Elbette alacagin dersler olmali bugun ilerde boyle bir durum karsisinda lehimizedir diye bir daha susup oturmaman icin.

Boyle senin icin yapilan bir haksizligi oldugunda o an soylemek marifet. Degilse burada dedikleri gibi karsi taraf icin yapildiginda soylemek "hem cok az hem de cok gec" malesef.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Keske

Post by Cengiz Akgun »

Bulent Yesilyurt wrote: ....
Bahsettiginiz takim 70 kusur haftada toplam 2 penalti atmis....

Yorum yaparken bilincli yaparsak daha iyi olur..
70 macta kac penalti attigi hic onemli degil bugunku penalti icin yorum yapmak icin. Sen buna penalti diyorsan onu soylemen gerekir yorumlarin bilinci konusunda konusmadan once. Hakem gormedi yanildi filan diyorsan bunlari da soylersin. Futbolda bunlar da var dersin ki var. Chelsea macini anlatan Ingilizler de Kazim'in golu icin ofsayt gibi gozukuyor ama hakeme gore degilse degildir dediler ve gecip gittiler. Bu penlatiyi seyretseler aynisini derler miydi acaba diye iddia edebilir misin? Gerci onlar derler. Cunku boyle bir seye alisik degiller. Ulkelerinde bu isi adam gibi yapiyorlar.

70 macin acisini boyle arada bir olurla baglamak yakismaz bu maci seyreden biri icin. FB tek kale oynamis olabilir. Macin sonuda sonucu atilan goller tayin ediyor. Estetige bakmiyorlar.

FB sampiyon olur. Kayseriye puan verse de yine olurdu. Luzum var mi idi boyle itilmeye. Gelir ASY GS'yi her zaman yaptiklari gibi yener ve giderlerdi. Kimsenin de giki cikmazdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Demin mac yorumlarini okudum da inanmasi gercekten guc. Iki hakem yazar disinda hepsi gobek atmis, buna amigo yazarlik denir, sinyor olsan ne yazar iki kurusluk sevinc icin mazini gomuyorsun. Hadi digerleri bilindik , bundan sonra bilincli taraftar hangi takimi tutarsa tutsun seni takarmi.

Futbolda hatasiz mac olmasini beklemiyorum ama art niyete karsiyim. Bazi kotu hakemler gormeden galyana gelip verir, bazisida olmayan olayi verir. Bugunki hakem suc ustu yakalandi. Olmayan penalti gozunun onunde oldu ve bilerek verdi. Dikkat edelim ,baski yok , pozisyon yok, hakem kosmadan butun pozisyona hakim , ve bilincli penalti veriyor. Kesin arastirilmasi gerekir.
Kemal Bakircioglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serif Halimler wrote:üstteki resimde topu göremiyorum. Ayaktan cikmamis durumda mi ?

...
Al bak burada top da var gulle de ve hatta olmayan penalti da var.

http://www.youtube.com/watch?v=gP0PWuqZ_18

Kaldirtirlarsa karismam. Ama guya buraya ulasilmadigini saniyorlardir belki yasaklandi diye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ridvan'a sordular buna penalti diyen olabilir mi diye? O da olmaz dedi. Daha dogrusu Gultekin once Ridvan'a sordu. Penalti degil dedi. Gultekin bu sefer Hakan Unsal'a sorunca, o da bu arada degil elbette dedi, sen ne diyorsun peki Gultekin diye sordu Ridvan. O da hocam buna penalti diyen olabilir mi diye sorunca, Ridvan olmaz dedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Bizim Denizli macinda son dakika sans+kaleci hatasi golu vardi, burda Hakem bagisi... Neyse hayirlisi bakalim, hak yerini birsekilde buluyor genelde...
Elma ile armut karsimasi olmus bu. Denizli macinda Suleymanun hatasina bakip maci satti demek icin salak olmak lazim. Bugunku macta sans mans durumu yok ki.
Benim yazimdan oyle bir anlam cikiyor muydu, pek sanmiyorum ama, tabii ki de Suleymanou'nun maci sattigi filan anlaminda/niyetiyle yazmadim o cumleleri (hatta o anlama cikabilecek iddiada bulunan Ridvan'a "Yuh" cekmistim mac basligi altinda).

Elma ile armut'un, ikisinin de meyve olmasi baglantisindan burdaki tek ortak yani macin son uzatma dakikasi icinde (veya bugun icin az sonrasinda), liderlik mucadelesi yapan takimin galibiyet golunu atmis olmasiydi. Hem o ortak noktayi, hem de farkliligi vurgulamaya calisiyordum...
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Bizim Denizli macinda son dakika sans+kaleci hatasi golu vardi, burda Hakem bagisi... Neyse hayirlisi bakalim, hak yerini birsekilde buluyor genelde...
Suleymanu'un hatasiyla dogan sans ile bugunku hakem'in bagisini sans diye esitliyerek hakemin kotu niyeti ile Suleymanu ve hatasini ayni kefeye koymusun. Nasil bir sonuc cikarsaydim peki? Suleymanu'nun ki sansizlik. Bunu isteyerek yapmadi. Hakemin bagisi ise sans mans degil neredeyse sikeye girecek cinsten bilerek yapilarak ortaya cikmis bir sans (eger illa sans diyeceksen buna elbette). Hani biraz zorlasan para aldi denecek cinsten halbuki. Nereden bakarsan bak boyle yorumlarsan olay macin sonucuna bilerek ve isteyerek etki etmege giriyor. Zaten Ridvan'a sorsan (ben bunu da dile getirdimdi duydugumda) ben Suleymanu maci satti demedim nereden cikardiniz bunu? Ben sadece bugune kadar ne Hayrettin, ne Orkun ne de Aykut GS'a bu Suleymanu kadar faydali oldu dedim ve ustelik bu da futbolda var zaten dedim diyecek. Yersen elbette.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Apr 06, 2008 6:53 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote:Ridvan'a sordular buna penalti diyen olabilir mi diye? O da olmaz dedi. Daha dogrusu Gultekin once Ridvan'a sordu. Penalti degil dedi. Gultekin bu sefer Hakan Unsal'a sorunca, o da bu arada degil elbette dedi, sen ne diyorsun peki Gultekin diye sordu Ridvan. O da hocam buna penalti diyen olabilir mi diye sorunca, Ridvan olmaz dedi.
Evet malasef korkuyor Ridvan. Kopruleri atmak istemiyor. Aziz beyin kendisini isterse sinek gibi ezecegini, firina ve bakkala haber verip kendine ekmek bile sattirtmayacagini biliyor. Canli yayinda yuzu tutmayip penalti degil diyen adam kalkip Milliyet gazetesindeki kosesinden penalti agir bir karardi diyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply