2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Rize'de düsmemeye oynar... bizimle yapacaklari ilk macin sonucu ne olursa olsun durumlari boyle...

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ercan Arslan wrote:-Kayserispor malum oyuncularini satmadigi gibi Cangele'yi filan aldi.. bence iyi olacaklardir..

-G.antepspor'da gayet iyi durumda..Ugur Yildirim transferiylede guclendiler..

- Trabzon bu sene de sampiyon olamaz.. ama gecen yilin basinda ki gibi bir travma yasamazlar..

-Ankaraspor'da bu sene problemler yasayacaktir.. sattiklari adamlarin yerine is yapacak pek kimse gelmedi..

Sivas, Konya, Vestel ortalarda rahat takimlar olurlar..

benim tahminim bu sekilde..
Ercan sana muhalefet yapayim. :?

- Kayseri'de bu sene hoca riski var, Tolunay o takimin degerini dusurur.
- Gaziantep'te futbolcu paralari saglikli odenemiyor, yonetimleri karisik durumda. Yansimalarini lig icinde gorecegiz.
- Trabzon 7-8 hafta icinde Ziya'yi kovar, baskanlari da gidici. Yine travma olabilir. Gallati ile basladi zaten.
- Ankaraspor Aykut'la ve saglam defans sistemi ile oyuncu kaybetse de gecen senenin tekrari olur, hic risk yasamaz. 5. bitirir.
- Vestel bence ucurum kenarinda. Ilk basarisizlik halinde Ahmet Zorlu finansal destegini cekecek.

Tabii hepsi tahmin.

Selamlar.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bakalim ilk 5 hafta sonunda biraz durum sekillenmeye baslar zaten..

Oguzhan Basyigit

Post by Oguzhan Basyigit »

Ben de kendimce Süper Lig ekiplerini bir değerlendireyim ,

-uğursuzluğuna inandığım murat erdoğan ı alan ankaragücü,kadrosuna bir zamanlar bize geleceği iddia edilen kritayı kattı bunun yanında sansasyonel transfer kamburov,eski milli kalecileri zafer ve futbol katili ibrahim egeyi kattılar kadrolarına..herzamanki sirkülasyonlarını gerçekleştirdiler,müthiş(!) sağ bekleri abdurrahman dereli yi de kaybettiler..hans petar brigel i takımın başına getirdiler ama hikmet karamanı yakalayacağını hiç sanmıyorum..devre arasında teknik ekip değişimi muhtemel gözüküyor.

-Ankaraspor ise çok akıllı bir politika izledi..2005 u-17 şilide Türk milli takımının ve turnuvanın yıldızı Tevfik Köse yi şaşırtıcı biçimde kadrolarına kattılar..bunun dışında tayfun ve eski oyuncuları tita da kadroya eklendi..hakan,volkan,murat,jevric gibi adamları da göndererek bütçede küçülmeye gittiler..çok yetenekli gençleri var geçen seneden başlayan u-16 transferlerinin meyvesini sezon sonunda görecekler

-Beşiktaş,zaten güçlü olan kadrolarına ekstra birşey katmadılar Tello dışında..Diattaya gelince hernekadar sağ bek dense de aslında stoperdir Türkiye de iş yapar..
kleberson mu cisse mi deseler 10 kere kleberson derim..tek artıları müthiş bir yetenek olan BOBO..

-Bursaspor..En sevmediğim ekiptir..ancak tebrik ediyorum MBESUMA gibi mükemmel bir oyuncu aldıkları için..İngiltereden üstelik Pompeyden 23 yaşında bir golcü almak büyük başarıdır..pompeyde sadece 4 maçta göre v alıp maritimoya kiralandı ve 17 maçta 7 gol kaydetti zambia lı santrfor milli takımda 9 maçta 5 gol attı..pompeye gelişi ise güney afrikanın madeni kaizer cheifste 43 maçta 37 gol atınca gerçekleşti..biliyorsunuz kaizer afrikanın yeni umudu mokoena nın takımı..bunun dışında vega dikkat çeken başka bir oyuncu..bursa için güçlendi diyebiliriz

-ve gelelim rakibimiz Çaykur Rize'ye;genelde takım oyuncuları aldığını görüyoruz..cumhur emre toroman gibi bunun dışında ligin en kaliteli sol beklerinden ergun teberi de kadrolarına kattılar..ve bir şehir efsanesi olan sadi çolak ı..tijikuzu,özellikle ibrahim said bence çok büyük kayıptır.Ama en büyük kayıp kaptan altan..bu arada son dakika transferi Igor Gal ı da unutmayalım..i.saidden boşalan alanı sanıyorumki gal giderecektir

-fb,bütün transferleri harika gerçekten..vederson,kazım richards ve özellikle yasin çakmak sırf rakipler bu adamları almasın diye alınan yıldız adayları..özellikle yasin ve ilhan müthiş oyuncular ama harcanacaklar

-Gaziantepspor,ayakta alkışlıyorum Armand Deumi gibi bir adamı getirdikleri için..adam imza attığı gün dünya karmasında oynamak üzere Türkiyeden ayrıldı..onun dışında uğur yıldırım yine müthiş bir transfer,açıkçası çok şaşırdım,umarım sağ yerine forvet oynatırlar..sedlak yine iyi bir oyuncu..antep in tüm transferleri çok yerinde bence giden adamlarda kayıp değil..büyük ihtimalle kaysereinin yerini alırlar bu yıl

-ve gençlerbirliği ; Nick Carle youtube da bir film efekti mi yoksa gerçek bir futbolcumu göreceğiz :) yalnız efekt olmasa gerekki asya kupasında avusturalya milli takımı kadrosundaydı..yıllardır 3 büyüğün alamadığı Burhan Eşer i de kadrolarına katmakla beraber mantıksız bir transfer olan tolga doğantez ile bir çuval inciri berbat ettiler..engini ve mehmet çakırı takımda tutmaları büyük başarı..dramanın gitmesi ise büyük kayıp..bu sene isaacin gitgelleriyle boğuşacaklar belliki

-istanbul büyükşehir,murat ocak,die,tijikuzu,adriano,ilyas,kerim ve bu senenin yıldız adaylarından eski altaylı SANCAK!! en geç devre arasın sancak ı 3 büyükler de görürüz.İ.B.B gerçekten de lige çıkanlar içinde en iyi transfer politikasına sahip ekip..ligi iyi tanıyan yerli ve yabancılarla ilk etapta ortasıraya yönelik iyi bir taklım yaptılar

-kasımpaşa,barbaros bulut mehmet akgün..dikkat edeceğimiz 2 isim..coulibaly için çok iyi şeyler söyleniyor

-kayserispor,koray iyi bir futbolcu karakter açısından ise zaafları olan bir stoper..cagnele kayseri de patlama yapabilir bunun dışında serhat iyi bir traansfer..ali camdalinin iyi bir futbolcumu menajer kazığı mı olduğunu ise göreceğiz..ali turan da kadroya dahil oldu,milli takım için iyi bir stoper

-konyaspor...bir tebrik de konyaya MUHAMED AKINCI yı aldıkları için..bunun dışında da burak özsarac gerçekten kaliteli bir stoper malesef Galatasaray maçından sonra yerden yere vurulsa da çizgi defansın en iyilerinden..tunuslu dos santosu transfer etmek için yoğun çaba harcayan konya bunu başarırsa büyük iş yapmış olur

-trabzonspor..jabi bu ülkedeki en iyi sağ bek,tolgayı,serkan ve adnanı da kadroya kattılar ancak kadroları yeterli olsa da başındaki hocaları vasıfsız..

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

istanbul büyükşehir,murat ocak,die,tijikuzu,adriano,ilyas,kerim ve bu senenin yıldız adaylarından eski altaylı SANCAK!! en geç devre arasın sancak ı 3 büyükler de görürüz.İ.B.B gerçekten de lige çıkanlar içinde en iyi transfer politikasına sahip ekip..ligi iyi tanıyan yerli ve yabancılarla ilk etapta ortasıraya yönelik iyi bir taklım yaptılar
bence en önemli transferleri kaleci Hasagic.. ligin en iyi 2-3 kalecisinden birisi..

Oguzhan Basyigit

nasıl olur da gözden kaçırırım oysaki cümleye hasagic ile başlayacaktım..inanılmaz hızlı gelişim gösteren bir kaleci..ben bjk yerinde olsa idim rüştü ve hakanı alacağıma hasagici koyardım kaleye..kesinlikle 3 büyüklerde şuan banko oynar

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

bence Besiktas'tan once bizim dusunmemiz daha iyi olurdu..cunku kendisi hem Bosna Hersek hemde Turk pasaportu tasiyor..

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/ ... rofil.html

Oguzhan Basyigit

orkun transferi sırasında ve geçen sezon boyunca zaten bu özelliğini dile getirdim hatta bosna nickli arkadaş idi sanırım buna cevap veren .. bizde görmek istedim..özellikle trabzon maçlarında müthişti, ancak orkun tercih edildi malesef..hasagic yer tutma vs açısından çok daha üstün bir kaleci

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

2007-2008 sezonunun, ilk golunun haberini vereyim. Istedigimiz sekilde basladi sezon, sonuna kadar da oyle gitsin insallah! :lol:

Eski FB'li Kerim Zengin golu atti eski takimina 19. dk'da. IBB:1 FB:0...

Aziz Yildirim hak mahrumiyeti nedeniyle (ya da belki Haluk Ulusoy'la muhatab olmamak icin, bilemem, o da mactaymis cunku) seref tribununden degil, normal tribunden izliyormus maci...
Özgür

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

LigTV artik internet uzerinden izlenmiyormu?

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur Huseyinoglu wrote:2007-2008 sezonunun, ilk golunun haberini vereyim. Istedigimiz sekilde basladi sezon, sonuna kadar da oyle gitsin insallah! :lol:

Eski FB'li Kerim Zengin golu atti eski takimina 19. dk'da. IBB:1 FB:0...

Aziz Yildirim hak mahrumiyeti nedeniyle (ya da belki Haluk Ulusoy'la muhatab olmamak icin, bilemem, o da mactaymis cunku) seref tribununden degil, normal tribunden izliyormus maci...
2-0 yapmis IBB... Dk. 35-36 civari

Ilk yari 2-0 IBB lehine sonuclandi... FB'de Alex, Lugano ve Appiah yok ama en cok aradiklari adam aslinda Tuncay... Tuncay cok maci hirsi ile yenikken FB lehine ceviren adam di gecen senelerde... FB arayacak onu...
Last edited by Mert Tokman on Fri Aug 10, 2007 10:40 pm, edited 1 time in total.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mert Tokman wrote:LigTV artik internet uzerinden izlenmiyormu?
Izleniyor canim. Ama eski abonelere verdikleri beles yayin dun bitti. Detaylari sayfalarinda: http://www.digiturkwebtv.com/paketler.aspx (Aylik 20, ya da 22 (otomatik yenileme yoksa), Sezonluk (Temmuz sonuna kadar) 159)...

Bu arada, internette yayin lafi gecmisken, haberini vereyim. Eski TurkishSoccer.TV'cilerin devami sanirsam, bizim deplasmandaki UEFA macini http://www.vatanimtv.com verecegiz biz diyor. Gerci, LigTV'ciler biz de verecegiz diyordu bu maci sanirsam... Tam cozemedim o durumu, linkini vereyim diyordum, kendi sayfalarinda surda olmasi gereken sayfa bos cikiyor, ama google'in cache'inde verecegiz dedikleri gorunuyor. Degisti belki de durum...

Ilk yari bitti 2-0. Murat Ocak atti ikinciyi.
Özgür

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

az önce eve geldim fanatik.com.tr ye baktim FB 2 Ist. B. B. 0 yaziyor.
Fakat golleri atan futbolculat FB li degil.
Daha sonra TRT nin teletxinden dogru sonucu ögrendim.
Inanmayanlar olur diye fanatik.com.tr nin yanlis sonucu gösteren sayfasini jpeg olarak sakladim. Eger hata ise böyle bir hata nasil yapilir anlamak mümkün degil.
Ilk gIcIklIk kurallara göre ev sahibi olan takimin önce yazilmasi gerekir, fakat misafirtakim önce yazilmis. Sanirim sonuc ta bu yüzden yanlis girilmis siteye. Hey gidi Fanatik adin gibiymissin gercekten de.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Dakika 88 hala 2-0 durum. Uzatmalara gecildi bu arada, boyle bitecek gibi. Sonucu tersten bildim haftanin ilk macinda baska gol olmazsa. Yinede gulmeyelim komsumuza, bizimde gelebilir basimiza.

Carlos ilk macinda isliklanmis. Bir Fenerli guzel bir yorum yapmis geceyim bari: "Takimin cigeri Ingiltere´ye gitti‚ beyni de ciddi sekilde sakat."

Tan Erten

Post by Tan Erten »

istanbul belediye cok iyi bir takim kurmus. Teknik ve hizli futbolculari var, orta sahada topa basiyorlar. Mac 5-1 filan bitebilirdi, kontradan cok uygun pozisyonlari degerlendiremediler.

FB cok daginik bir goruntu verdi. Bir iki uzaktan sut disinda bir pozisyon yok. Ali Bilgin'i Zico'nun neden yedek tuttugu anlasildi, olumlu hic bir hareketi olmadi.

Sonucta FB iki gol yedi, aldiklari 4 sari kart da tuzu biberi oldu. FB seyircisi Deniz'i yuhaladi, mac sonunda takimi da protesto etti, IBB'yi alkisladi.
Tan Erten

Post Reply