2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote: Ama daha da onemlisi FB kadrosundaki ciplak imparator Deivid: Alex'in defansif yonu soylendigi kadar zayif olmasa da zayif. Zaten klasik olacak ama Alex bir de iyi defans oynuyor olsa burada degil Manchester United'da, Milan'da olur.

Bunun ustune ilk 11inizde israrla Deivid gibi bir adam oynatinca problem basliyor. Deivid gibi bir adamdan kastim su: Deivid CL maclarinda cok daha gayretli nefis goller atan, terini sahada birakan bir oyuncu, ama Turkiye liginde, misal Ankaraspor diye bir takima karsi ya da Istanbul Buyuksehri Belediyespor diye bir takima karsi heyecanlanamiyor. Heyecanlanmayinca da hucumda var, ataga katilip gol atiyor falan ama defansif olarak ortada olmuyor.

Simdi sahada herkes bir mevkide oynamak zorunda. Deivid genelde sag kanatta gibi. Boyle olunca sag kanat defansif olarak acik veriyor. Ankara macinda takimdaki pembe fili saklamaya calisan Zico Deivid'i sol tarafa koydu, bu sefer de sol kanatlari mac boyunca aksadi durdu. Ilk 11e cikardigin adami saklayamiyorsun sonucta. Herkesin bir Alex/Lincoln/Delgado hakki var diyelim, ikincisi zorlamaya basliyor. GS'in cikisinda Arda'nin ustun hucum oyunu kadar kanadinda kosup defansa yardim etmesinin de rolu buyuk.

Ama Deivid'in bu sizofren performansinin bizim acimizdan bir dezavantaji var, Deivid bizim macta formasini islatarak oynayacaktir. Ayrica Zico'nun kafasina bir saksi dusup bu Maldonado dene adam yerine Selcuk'u oynatmaya karar verirse bizim isimiz daha da zorlasir.

Umarim 4-4-1-1 dusunulur. Ben sol acigi Arda 10 numarasi Lincoln olan bir takimin Karan birkac pozisyon uretecegini dusunuyorum, GS hep 1/13 ile oynamaz, yeter ki bir gol icin 13 pozisyona girmek zorunda olduguna kendi inanmasin.
Haklisin. Deivid iyi futbolcu ama istikrarsiz. Cani ne zaman isterse o zaman oynuyor. Bu sene epey mac kazandirdi. Gecen seneye gore en fazla gelisme gosteren oyunculardan. Ama ligde cogu macta yatti. Ayricana kanat oyuncusu degil. Zico'nun cift forvet oynamamasinin en buyuk sebeplerinden biri de bu. Ilerde Semih Kezman, orta sahada Alex - Deivid, tek on libero oynasa, CL'de sifir ceker, Turkiye'de de Besiktas'dan beter olurdu Fener.

4-5-1 i kesfedip basarili olan Zico ve takimi ne beni korkutuyor ne de etkiliyor. Sadece dogru kadro ve dogru taktik gerekiyor.
Bugun Sinyor Can Bartu wrote:
Karşı ittifak!

Bugün Türkiye’de her kulüp Fenerbahçe’ye karşı bir ittifak içinde. Bu durum da Galatasaray’ın en büyük avantajlarından biri. Fenerbahçe kazanınca, her galibiyeti hakeme bağlıyorlar.

Diğerleri kazanınca hakem hatalarıyla ilgili çıt çıkmıyor. Fenerbahçe’nin son dönemlerdeki atakları ve özellikle de Avrupa’daki başarıları sonrası bu üstünlüğü kabul edemedikleri için oluyor bunlar. Fenerbahçe’ye karşı olan birleşmedeki baltalama harekatı, Galatasaray’ın önünde kalan 4 maçta en büyük gücü olacak.
Si sinyor, si si...

Ozan Ersoy

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eto'o imzaya kaldı!

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, bir büyük hayalini daha gerçekleştirmek üzere. Sarı-Lacivertli yönetim, transferi dünyaya duyurmak için sezon sonunu bekliyor...

İspanyollar emin
Sarı-Lacivertli camiada şampiyonluk yarışının dışında bir de Eto’o heyecanı yaşanıyor. Taraftarlar, Barcelona’nın süper yıldızının Fenerbahçe formasını giymesini dört gözle bekliyor. Bu bekleyişin de sezon sonuna kadar süreceği kesin. Şu ana kadar lig bitmeden hiçbir transferi açıklamayan Başkan Aziz Yıldırım ile arkadaşlarının Eto’o için de aynı yolu izlediği bildirildi. İspanya’da Barcelona’ya yakın kaynaklardan gelen haberler, transferin neredeyse bittiği yönünde.

Hep yalanlanacak
Başkan Aziz Yıldırım’ın bu transferle yakından ilgilenen yöneticilere, “Ayrıntıları kesinlikle basında görmeyeceğim” talimatını verdiği ifade ediliyor. Sarı-Lacivertli yönetimin Barcelona kulübü ve Eto’o ile bir başka konuda da kesinlikle anlaşma sağladığı vurgulanıyor: Biz bu transferi dünyaya duyurana kadar bu konu hakkında hiçbir açıklama yapılmayacak. Fenerbahçe Yönetimi’nin lig bitene kadar Eto’o haberlerini yalanlamaktan çekinmeyeceği de belirtildi.

Fanatik
Bir yere not edelim. Yakında lazım olabilir.. :D

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ismail Gezer wrote:
ifade ediliyor.
Ben bunlari gorunce basini sevimli bulmaya basladim. Adamlar yalan haber yazarken kendilerine yediremeyip pasif cumle kuruyorlar hep, ki bu da yalan haberi hemen ele veriyor. Yani muhtemelen kalemi tutan adamin icinden gelmiyor yalan yazmak ama sayfayi doldurma telasindaki patrondan emir gelince onlar da boyle yaziyorlar. Protesto eder gibi yalan soylediklerini aciga vuruyorlar belki de. Yoksa "ifade etti" dese ne olacak! AY tutup gazeteyi mahkemeye mi verecek agzima laf yapistirmislar diye? Ugrastigina degmeyecegini o da biliyor.

Eminim yasal veya tuzuksel duzenleme filan yoktur kaynagi belirtilmeyen yazilar pasif dille yazilacak diye.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Kara wrote: Cunku futbolun basketboldaki gibi durarak oynanabilecegini dusunmuyorum. O durumda zaman harcamak icin surekli disariya atarlar topu. Saha cok buyuk. Basketboldaki gibi kucuk sahada 10 kisi topun pesinden kosmuyor. Topu saklamak ve zaman oldurmek cok kolay futbolda. O nedenle insan faktorunun devrede olmasi ve yorum yapmasi en dogrusu. Zaman oldurdugu takdirde macin uzayacagini bilen futbolcu da ona gore davraniyor.

.
Ben de zaten oyunun otomatik durmasini saate yatsitan masa basi saatciden bahsetmedim. Hakem kronometreyi durdurmak icin eliyle isaret eder kronometrici de durdurur dedim. Simdi artik kulakligi ve mikrofonu bile var. Isarete de luzum yok. Boylece stadin kronometresini herkes gorur dedim. Hakemin kronometresini stadin ki ile synch etmek daha cetrefilli bir is de ondan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Kara wrote: Cunku futbolun basketboldaki gibi durarak oynanabilecegini dusunmuyorum. O durumda zaman harcamak icin surekli disariya atarlar topu. Saha cok buyuk. Basketboldaki gibi kucuk sahada 10 kisi topun pesinden kosmuyor. Topu saklamak ve zaman oldurmek cok kolay futbolda. O nedenle insan faktorunun devrede olmasi ve yorum yapmasi en dogrusu. Zaman oldurdugu takdirde macin uzayacagini bilen futbolcu da ona gore davraniyor.

.
Ben de zaten oyunun otomatik durmasini saate yatsitan masa basi saatciden bahsetmedim. Hakem kronometreyi durdurmak icin eliyle isaret eder kronometrici de durdurur dedim. Simdi artik kulakligi ve mikrofonu bile var. Isarete de luzum yok. Boylece stadin kronometresini herkes gorur dedim. Hakemin kronometresini stadin ki ile synch etmek daha cetrefilli bir is de ondan.
Evet, elbette bizim bile surada iki dakikada aklimiza gelen pratik cozumler mevcut. Bunlarin uygulanmayisinin arkasinda yatan ise birilerinin ortaya cikan kargasadan cikar saglamalari. O cikar gruplari oldukca boyle basit cozumleri bile birilerine kabul ettirmek cok zor. Yani danisikli dogus.

O nedenle bunlarla mucadele edecek etkili bir klup baskani ve yonetimi elzem. Yoksa is zor. Ozellikle ortam boyle kargasa yaratip, yangindan mal kacirma ortamina donusunce.

Tabii bir ihtimal daha var! O da kargasadan yaralanmaya calisip, ortama bodoslama dalmak. GS'nin bu konuda fazla tecrubesi yok belli ki! Aman olmasin da. Ama o zaman mucadele etsinler buna karsi. Ne yazik ki o da yok!

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

I love you Kezmaaaan, I love you Kezmaaaannnn

hay allah 3. de atti... :(

Ilk yari 1-0 FB lehine kapandi... Kezman'in kacirdigi bir ilk gol var ki akillara zarar - Hakan Sukur'e soz soylemek ayip oluyor.

Saban Kezman :lol:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB masallah bu hafta isini becerdi sayilir. Sivas da yenmis. O halde yarin cuvallayanin durumu hazin olacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Fener cok rahat pozisyona girdi. Denizli pek savasmadi, kaymak gibi mac oldu. Haftaya orta sahada cok savasmak gerek, teknik bir oyunla Feneri yenmemiz zor. Aslinda bu muhabbbetler yarinki maci alirsak baslariz....
Kemal Bakircioglu

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

3 büyüklerin maçlarındaki hakemlerin hataları, eyyamları, kötü yönetimleri günlerce konuşuluyor ama Sivas'ın maçlarında nasıl bir durum olduğunu bilmiyoruz. :?:
Hakem konuşulmasından hiç hoşlanmıyorum ama ('ama' yı koyunca kendimi kulüp yöneticisi gibi hissettim) eğer hakemler tartışılacaksa şampiyonluk adayı olan Sivas'ın maçlarını yöneten hakemler de tartışılmalı.
GS'nin süper lig maçlarını izleyen bir oyuncu takip ekibi var mıdır bilmiyorum, eğer varsa bu ekibe hakem hatalarına da dikkat etmeleri söylenebilir.
Basın-yayında çalışanlar tarafsız, sorumluluk ve meslek ahlakı sahibi insanlar olsaydı, "Basın bu konuya da dikkat etmeli" derdim.

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Besiktas Rize macini aldi, cok kritik 3 puan.

Simdi ligden dusmede ile ilk 4'de versayimlar birbirine girdi. Sampiyon zaten karisikti, ilk ucte ve ligden dusecek takimda belirsiz.

GS 'in Sivas ve FB ile maclari oldugunu dusunursek, BJK'in geri kalan maclarini alarak ilk uce girecegini tahmin ediyorum.

Gencler , Rizespor ile ligde kalma mucadelesinde. Rize uc macinin ikisi kendi evinde 9 puandan 6 puan cikarma olasiligi cok. Genclerin FB ve Sivasspor ile maclari var. Kendi evindeki Istanbul macini alsa dahi birisine celme takmasi lazim ligde kalabilmesi icin.

Bir tek FB'in GS yenmesi ile sampiyonluk cozulur, diger alternatifler son haftaya kadar sampiyonluk, ilk dort ve ligden dusmeyi cozmez.
Kemal Bakircioglu

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Murat Biricik wrote:NECMİ KEPÇETUTAN - Milliyet
Başkan Aziz Yıldırım’ın, maç sonrası soyunma odası koridorlarında karşılaştığı hakem Halis Özkahya’ya, “Utanmaz herifler. Maçı nasıl 35 saniye fazla oynatırsınız” diye bağırdığı öğrenildi

Fenerbahçe’nin Ankaraspor deplasmanında sergilediği futbol ve aldığı skor Başkan Aziz Yıldırım’ı çileden çıkardı. Karşılaşmanın bitiş düdüğü ile birlikte büyük bir hışımla soyunma odasına giderek tepkisi ortaya koydu.
Yıldırım’ın, kaçan penaltı sonrasında son saniye golüyle gelen beraberlik nedeniyle çok sinirlendiği ve soyunma odasında futbolcuları eleştirerek bir hayli sert çıktığı bildirildi.
Yıldırım’ın gazabından, soyunma odası koridorlarında karşılaştığı hakem Halis Özkahya da nasibini aldı. Yıldırım’ın, Özkahya’ya “Utanmaz herifler. Maçı nasıl 35 saniye fazla oynatırsınız” diye bağırdığı öğrenildi. Hakem Özkahya’nın da yanıt vermeye niyetlendiği ancak daha sonra bundan vazgeçtiği, araya giren güvenlik güçlerinin de Yıldırım’ı sakinleştirdiği ifade edildi. Bu arada federasyon temsilcilerinin Yıldırım’ın sözlerini raporlara yazdığı ve Fenerbahçe başkanına ceza geleceği ifade edildi
Bana cok dogru gelmedi bu haber. Mac bitmeden 2-3 dakika once AY'nin stadi terkedip otomobiline bindigini gosteriyordu dun Lig TV. Sonra geri donup soyunma odasina mi girmis. Yoksa once sinirle bos soyunma odasina girip, futbolculari bekleyip, fircayi atip sonra mi arabasina binmis.
Bilimum transfer haberlerini (hatta sonradan gercek olanlari bile!) yalanlamakta pek saniye kaybetmeyen resmi siteleri bunu yalanlamamisti. Netekim, bugun cezasini da almis:
PFDK Kararları - 22.04.2008 wrote:FENERBAHÇE SPOR Kulübü Başkanı AZİZ YILDIRIM'ın 13.04.2008 tarihinde oynanan ANKARASPOR A.Ş.- FENERBAHÇE Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında; müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 21 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ve 20.000.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Demek ki, "degisti, olgunlasti" diye dusundugumuz Yivdivim baskan gergin/olumsuz ortamlarda ozune donuyormus anlasilan... :?

Bu durumda derbide ASY'ye gelecek mi gelmeyecek mi sorusu bile ortada kalmiyor herhalde, son zamanda zaten gelmiyordu ama...

Ayni kararlarda bizim maclarla/bizimle ilgili olan kisimlar soyle:
GALATASARAY A.Ş. SPOR Kulübünün 12.04.2008 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.- TRABZONSPOR A.Ş. Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında; merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 1.000.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. SPOR Kulübünün stada biletsiz seyirci alınmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle uyarınca takdiren 1.000.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların içtimai ile GALATASARAY A.Ş. SPOR Kulübünün neticeten ve takdiren 2.000.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

TRABZONSPOR A.Ş. Kulübünün 12.04.2008 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.- TRABZONSPOR A.Ş. Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında; taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5.000.-YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Özgür

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ilk yari sonuclarina gore...

Ustte BJK ve Sivas galip takibi surduruyorlar...

Altta Gencler galip Rize maglup - maclar bu sekilde biterse saniyorum Rize'nin dusmesi de kesinlesecek altta isler cozulmus olacak.

Ozgur Al

Post by Ozgur Al »

FT Ankaraspor 1 - 0 Genclerbirligi OFTAS

FT Besiktas 3 - 0 Bursaspor

FT Denizlispor 1 - 2 Sivasspor

FT Gaziantepspor 1 - 1 Trabzonspor

FT Genclerbirligi 2 - 1 Istanbul Buyuksehir

FT Kasimpasa 2 - 2 Ankaragucu

FT Kayserispor 3 - 0 Rizespor

FT Manisaspor 2 - 0 Konyaspor

CAYKUR RİZESPOR kume dusmustur..
SUPER MARIO JARDEL

Salih Bora

Post by Salih Bora »

İnşallah bu haber doğrudur.
Vederson sezonu kapatmış.
Bu demek oluyor ki Galatasaray maçı onbiriyle; Deivid solda, C.Kazım sağda oynayacaklar.
Ve, Maldonado'nun da ilk 11'de oynayacağını söylemiş Sabah Gazetesi.
Bunlar bizim için çok iyi haber. Gençlerbirliği için de.
Umarım Zico böyle bir felaket 11'le çıkar, Gençler'in (ve dolayısıyla bizim) ekmeğimize yağ sürer.
Vedersonlandı! Mecburi istikamet Colin Kazım...

Formsuz Kazım'ı yedek bırakmayı planlayan Zico dün Vederson'un sezonu kapatmasıyla zora düştü Sola çekilecek Deivid'in yerini yine Kazım alacak

Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe, Gökhan'ın takımla idmana çıkmasına sevinemeden, Vederson'un sakatlanarak sezonu kapatmasıyla şok oldu. Samandıra'daki çalışmada çift kalenin sonuna doğru sakatlanan Vederson, idmanı tamamlayamadı. Yan bağlarında esneme olan ve bugün MR'ı çekilecek oyuncunun, sezonu kapattığı bildirildi. Önceki gün sol dizinin altında ağrı hissederek çalışmayı yarıda bırakan Semih de dün idmana çıkamadı. Sarı-lacivertlilerde tek teselli ise, sakatlığı geçen Gökhan'ın dün takımla çalışması ve yarınki maça hazır duruma gelmesi oldu.

MALDONADO DA 11'DE
Gençlerbirliği'ne karşı sol kanatta Vederson ve Uğur'u oynatmayı düşünen Zico'nun Uğur'u sol beke, Deivid'i sol açığa çekip formsuz Kazım'a yine sağda forma vermesi, Maldonado'nun da ilk 11'de yer bulması bekleniyor.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bugun Fotomac KANOUTE FB'de diye baslik atmis, berberde gordum Juventus da istiyormus ama KANOUTE'nin gonlu bizim FB'den yana imis.

2009 Transfer haberleri topicigini ac Gorgencim, abiler bizim sampiyonlugumuzu ikinci haber yapma calismalarina basladi bile.

Bi de ZICO'nu LAZIO'ya gidecegi haberleri yavas yavas aragaz olarak verilmeye baslanmis.

Bizde DECO'yu istiyormusuz :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply