2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sivas'a bugun liderligi teslim etmis bulunmusuz. Hadi bakalim. Ak ak yikayip mor mor sermege devam.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

trabzon - antep maci muthis gecti.
3-2

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Ercan Arslan wrote:-Kayserispor malum oyuncularini satmadigi gibi Cangele'yi filan aldi.. bence iyi olacaklardir..

-G.antepspor'da gayet iyi durumda..Ugur Yildirim transferiylede guclendiler..

- Trabzon bu sene de sampiyon olamaz.. ama gecen yilin basinda ki gibi bir travma yasamazlar..

-Ankaraspor'da bu sene problemler yasayacaktir.. sattiklari adamlarin yerine is yapacak pek kimse gelmedi..

Sivas, Konya, Vestel ortalarda rahat takimlar olurlar..

benim tahminim bu sekilde..
Ercan sana muhalefet yapayim. :?

- Kayseri'de bu sene hoca riski var, Tolunay o takimin degerini dusurur.
- Gaziantep'te futbolcu paralari saglikli odenemiyor, yonetimleri karisik durumda. Yansimalarini lig icinde gorecegiz.
- Trabzon 7-8 hafta icinde Ziya'yi kovar, baskanlari da gidici. Yine travma olabilir. Gallati ile basladi zaten.
- Ankaraspor Aykut'la ve saglam defans sistemi ile oyuncu kaybetse de gecen senenin tekrari olur, hic risk yasamaz. 5. bitirir.
- Vestel bence ucurum kenarinda. Ilk basarisizlik halinde Ahmet Zorlu finansal destegini cekecek.

Tabii hepsi tahmin.

Selamlar.
Bugun Gaziantep ile ilgili bir iki yazi okudum, Mesut Bakkal istifa etmis, kulubun durumu maddi acidan oldukca zordaymis. Gidici gozukuyorlar.

Sene basinda yaptigimiz tahminler aklima geldi, buldum. Gerci daha sezon ortasina gelmedik ama bir goz atayim dedim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Semih istim ustunde demek. Dokuzuncu dakikada 1-0 maglup durumdan 85. dakikada Semih'in ikinci golu ile FB maci 2-1 almis. Cavcav'in obur GB takimi da Denizliyi evinde yenmis. Gelecek hafta bizimle Ankarada oynayacaklar.

Hoppa: Oftas yenilmis ben kandim Oftas'a vermistim. Yanlis girmisim. Aslinda Denizli yener diyordum. O zaman gelecek hafta pek sorun yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

FB'nin 2.golunde, Semih kafayi vurdugu anda 2 FB'li kalecinin onunde armut gibi ofsayt degil mi? Topun direkt kaleye gitmesi sonucu degistiriyor mu?

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Yemisim ben boyle "Besiktasli Durusunu"... Klasik laflaridir hani. Gerci, bizim sirketten bir arkadasin deyimiyle "Tup Baskan"lari geldi geleli, o durusu ne derece saglam devam ettiriyorlar, cogu taraftari da suphededir herhalde ama, benim takildigim, artik bir baska "BJK klasigi" olan durum...

16 Kasim'da, BJK resmi sitesinden yayinlamismis, Holosko konusunda, "öngörüşme yapılmış olup, kesinleşen herhangi bir durum bulunmamaktadır" diye.

Simdi, bugun, tekrardan cosmuslar, "görüşmeler henüz netlik kazanmamıştır" diye bir aciklama daha yayinlamislar.

N'ooluyoruz yahu dedim, bayram degil, seyran degil. Zaten 3 hafta kadar filan once, yoneticilerinin agzindan duymustum, "bonservisi cok pahali, dusunmuyoruz" anlaminda ifadeler. Nitekim, dun Sinan Engin de demismis benzer yonde seyler:
Dün akşam oynanan Beşiktaş - Ankaragücü maçının ardından takımın genel menajeri Sinan Engin ise Filip Holosko tranferini bonservis bedelinin yüksek olması sebebiyle dondurduklarını açıklamış ve bu futbolcu için istenilen ücretin çok fazla olduğunu ifade etmişti
Sonradan aklima geldi, hele bakayim su 17. haftanin programina bir dedim...Veee, tabii ki de, BJK Manisa deplasmanina gidiyor!!!

BJK'nin bilimum Anadolu takimlariyla maci oncesi, o takimin yildiz oyuncularina dair transfer soylentilerini arttirmasindan, herkes bayilmadi mi artik yahu?! :x
Özgür

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

FB - TS 1-0
Dakika 3
Deivid ampul gibi takti topu ceza sahasinin disindan. Cok sert vurdu.

-----

dk 17. Fb:2 TS:0
Firsatci Semih H. Cimsir'in kotu geri pasini calip gol atti.
TS hizla cimlere gomuluyor.

Sari kartlar da cikmaya basladi.
---------
dk. 21
Ceyhun.

FB:2 - TS:1
-------------
dk.32
Alex
FB:3 - TS:1
----------------

Dk.32
Ceyhun
FB:3 - TS:2
Guzel mac oluyor
----------------------

ilk yari bitti.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Fener 3-2 kazandı ve bir günlüğüne liderliğe oturdu. Umarım yarın Oftaş'ı yener ilk yarıyı lider bitiririz.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ilk yari bitti.FB'nin puan olarak ve siralama olarak bitirdigi yer dogru.Her iki sezonu karsilastirinca Zico'nun takimi gec form tutuyor.Bu gecen sene de boyleydi ozellikle ilk devre ve ikinci devre sonlarina dogru aldigi puanlarla sampiyon oldu.Bu senede son 9 macin 8'inde galip geldi.GS'da ise tam tersi oldu ilk yari icin.Tabii sakatlar da etkiledi, Linderoth'dan ziyade Ayhan ve Lincoln diyemeyecegim Lincoln tarzi bir adamin eksikligi GS'in kilitlendigi maclari cevirememesine neden oldu.Bu arada Ilic bile katki saglardi ve Kalli tarzi bir oyuncu oldugu icinde sorun cikmazdi herhalde.

Ikinci yarida FB'nin fiksturu cok zorlu.Tum derbiler deplasmanda ayrica Antep,Sivas ve Rize gibi zorlu deplasmanlar da var.Kendi sahasinda oynayacagi takimlar cok zorlu degil bu yuzden oncelikle ic sahada fire vermeyip deplasmandan 4 galibiyet cikartirsa sampiyon olur.

Oyun ve kadro olarak en iyisi FB.Bazi maclari cok kolay alabiliyor.Moral kondisyonun yuksek olmasi, Zico'nun takim ustunde komple agirligi ve kadro-taktik konusunda son 2-3 aydir hatasiz olmasi ikinci devre FB'nin en buyuk avantajlari olacak.

Gorunen o ki Aurelio gidici ve Appiah'dan da yararlanamayacak.Bu durumda bir on libero transferi sart oldu.Deniz-Selcuk ikilisi Aurelio-Deniz veya Aurelio-Appiah ikilisi kadar basarili olamaz.Bu durumda ya Aurelio'nun yeri dolacak ya da Zico sistem degisikligine gidecek.

7 milyon Euro bonsveris iyi para.Bosnervislerin olmadigi ortamda iyi bir kazanc Aurelio tarzi bir oyuncu icin.Baskanin Aurelio hayranligi malum belki de kolay kolay birakmaz.Ama cok da onemli degil.Bugun kimse Tuncay'dan bahsetmiyor.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Sevgili Savas,
Soylediklerinle hem fikirim.

Aurelio konusuna gelince, yanlis dusunuyorsunuz. Kezmana, Carlos'a,
Alex'e 3-4 milyon eurolar veriyorsan, Aurelioyada vereceksin. Hatta daha fazlasini vereceksin. Dunyada da bu tip oyuncular(Central, defensive and offensive) iyi kazaniyor. Viera, lampard, Gerrard, Xavi, gibi adamlar golculerden daha cok para aliyorlar. Ayrica adam bir de turk tabiyetinde.
AY, Tuncaydaki hatayi yaparsa, yani menajeri dislarim, oyuncu cocugum, FBden buyuk takimmi var falan gibi palavralara ve dolduruslara kanarsa,
Aurelioda kacar. Ver 4,5 milyoneuro/yil arti 4 senelik sozlesme ne Valencia kalir, ne Sevilla. Bırak devre arasi, devre sonunda bile o ayarda ve de uyum sorunu cekmeyecek adami zor bulur FB. Ama ben gitmeyecegine inaniyorum.Appiah'i da yollarlar, en azindan askiya alirlar ki yabanci kontenjani acilir. Ustune farki vererek Kezmanida takasta kullanirlarsa FB guclenir. Ama bize transfer falan lazim degil havasi var.

Fikstur zorlugune cok inanmam fakat daha ziyade yipranan adeleler ve alttaki dusme yarisindaki takimlarin can havliyle mucadelesi sorun olabilir. Bir de tabii Alexin nukseden sakatligi var. Bence bunlar daha buyuk sorun ama FBde taslar oturdu.Ben genede sevmesemde agir aksak , alan paylasmali futbolu, sonuc aliyorlar. Ama FB'nin en buyuk sorunu medya pohpohlamasi ile kendi kendini gereksiz havaya sokmasi. FB bence bir puan ileride degilde , geride bitirseydi ilk yariyi kendisi icin daha hayirliydi. Daha ciddiye alabilirlerdi.

GS'de isler karisik. H.Sukur ve ekibi takimin altini oymayi birakirsa, gonderilmesi gerekenler yollanip libero ve forvet takviyesi olursa,Lin'ler ve AYhan kalici iyilesirse, Kongre hasarsiz atlatilirsa(Canyadin kalsin falan demiyorum), ve bu butun bu -sa'lar birlikte olursa sansi var. Ama bu yil arinma ve yapilanma yili. SL veya UEFA garantiye alinirsa yeter. GS'nin yapmasi gereken sey onumuzdeki yilki gercek antrenorunu bulup , 4 senelik sozlesmeyi imzalamasi.

BJK'de ise Demiroren ve Sinan oldugu surece sans yok. Devre arasi Del Bosque tazminati ile birlikte yapilan transferlerle 30-40 milyon dolar daha eksi borc yazar BJK'ye.
NO ADNANS, NO CRY !!

Alpay Dedeoglu

2.yariya girerken

Post by Alpay Dedeoglu »

FB sancili baslayacak 2. yariya.

Alex vitesi kucultecek.
http://www.radyospor.com/detay.asp?CID=38479

Aurelio gidebilir. Gitmese bile Valencia'yi ve Dunya Kupasini dusunup rolantiye alabilir. Appiah malum. Tumer askere veya yurt disina gidiyor ki nitekim Ibrahim Kutluay'da FB'den ayrilip askerlik sebebi ile yurt disinda oynayacak. Kaleci Serdar iyilesti ama kalede zaten sorun yoktu.

BJK'de transferler var.
Holosko geldi. Libero alacaklar. 1-2 transfer daha olabilir. Yalniz Korayi yollamalari akilllica degil. Cisse sakatlansa oranin adami yok.

Galatasarayda
muhtemelen Linderoth askiya alinip kaleci gelecek.
Emre Gungor Song'u yedekler. Linderoth'un bolgesi icin Mehmetlere mi guvenecekler, yoksa takviyemi yapacaklar acaba? Bence Koray cok iyi alternatif. Manisaya gitmeden alinmali.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ufuk Sezekkaplan

2 sezondur cok ilginc bir dongu icinde oyuncu kaybeden takim Trabzonspor.

Ilgincligi, her oyuncunun takimi ve sehri terk ederek ve UEFA'ya siginarak kacmasi. Syzmkoviak, Eller, Marcelinho, Musampa ve Ersen Martin facialarindan sonra simdi Yattara da kacmaya calisiyor.

Soylentiler uzerine gidersek, gecen hafta Yattara'nin bize transferi bir iki gazetede gundeme geldi. Hatta Ersun Yanal guya Kaleci Aykut + Umit Karan'i istemis ama simdilik ses yok (zaten Kalli Yattara'yi ister mi ve hatta Kalli kalacak mi gibi 2 buyuk soruya cevap verilmesi bunun icin).

Keza gecen hafta icinde Umit Karan-Nobre takasindan da bahsedildi, ama 2 yil onceki Okan Koc vakasindan sonra BJK ile bu tip isler yapilabilir mi belli olmaz. Ayrica Nobre'ye yatirim yapmaktansa Umit Karan'i zorlamak cok daha gercekci olur bence, zaten Nobre gelse ona kim top atacak.

Sezon basinda Umit Karan'in FB'ye gidecegi gunlerde acaba Kezman'la takasi dusunulur mu diye icimden gecirmistim. Bu takas her 2 takima ve futbolcuya cok fayda saglardi ama bizim yoneticiler boyle basit ve ucuz olasiliklarla vakit kaybetmiyorlar. Onun yerine sezon basi Arjantin'de yetenek kesfetmeyi daha cok seviyorlar.

Simdi de -basina ters manyel verilmiyorsa- hic onceligi olmayan kaleci pozisyonuna efor sarfediliyor, top atacak ve gol atacak adam olmayan takima.

Bir de bizim kulubede anlamadigim birsey var, Ozgurcan her mac yedek. Ama 90 +'da bile dusunulmedi. Ilk devre 1 dakika bile sure almadi. Bu kadro yetersizliginde son 5 dakika bile oynayamayacaksa, bu cocuk niye tutuluyor. Bir de Anil'a ne oldu?

Alpay beyin FB ile ilgili yazdiginin linkini vereyim, Sabah'ta da cikmis bugun. Hatta Alex, doktorlar "11 saat ucamazsin dedikleri icin" Noel'de Brezilya'ya bile gidememis.

http://www.sabah.com.tr/haber,0E58C5CFA ... 56BC6.html

FB'deki durumun Tumer ve Appiah tarafini bence abartmamak lazim, bunlar zaten yoktular. Alex ise durarak da olsa sezonu tamamlar herhalde. Ama FB'nin bu sene Inonu ve ASY deplasmanlari var, CL'de beklentiler yukseldi. Ayrica Alex bu sezon hep formda gitti, 2.devre dogal bir inis baslayabilir.

Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Alex'in kasiginda yirtik varsa FB-CSKA maci -ki en kritik mac- Aralik basindaydi. Niye ameliyat olmadi. Mart ayindaki sampiyonlar ligi macina kadar 4 ayda herhalde iyilesip oynamaya baslardi.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Aurelio iyi bir oyuncu.Gitmek istiyorsa yapacak bir sey yok.

Onun yerinde olsaydim gitmezdim.Neden?

1) 30 yasinda.Kazanacagi para FB'den cok farkli olmayacak.
2) Valencia'nun ligdeki konumu belli.CL'e katilmasi onumuzdeki sene zor olacak.
3) FB'de kalirsa ustuste en az iki sezon CL'de oynama sansi devam eder.
4) Takim icinde cok uyumlu oldugu Brezilyali vatandaslari var.Tanidigi bir ulke ve hem FB'de hem Milli takimdan kazanacagi primlerin degeri yuksek.

Gidecegi takim sampiyonluga oynayan ve dolayisiyla CL gediklisi olabilecek bir takim olsa ve yasi 27-28'den fazla olmasa gitmesi uygun olurdu.

Genede gitmek istiyorsa,hayalleri bu konuda farkliysa yolu acik olsun.FB'nin son yillardaki sampiyonluklarinda etkisi cok fazlaydi.Profesyonel ve sorunsuz bir oyuncu olmasi da ona saygi duymamizi saglayan ozellikleridir.

FB nasil etkilenir?

Aurelio cok top kazaniyor ama FB'nin zaman zaman agir oynamasinin en buyuk nedenidir.Aurelio yerine Selcuk veya Deniz ne yazik ki cok seyi degistirmez gene agir oyun olur.Onun yerine oynayacak ve tempoyu arttiracak tek oyuncu Appiah'tir ve ama ne yazik ki bu sezon kesin yok bundan sonrada 1 sene uzak kalan bir adamin yarari ne olur bilinmez.

Kisaca Appiah olsaydi etkilenmezdik ama bu durumda kesinlikle Aurelio yerine bir transfer sart oldu.Bu tranferde cok kosan ve topu oyuna iyi sokan bir adam lazim.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Ufuk Sezekkaplan

Sivasspor Trabzon onunde 2-0 onde. Ikinci gol penaltidan geldi, hakem Trabzonlu Cagdas'i son adam kuralindan oyundan atti. Mac cok soguk havada oynaniyor, spiker (-20)'lerden bahsetti.

Hafta ici TS teknik yonetimi Ceyhun'un sozlesmesini feshetmisti. Dun de bizim takimin otobusu Rize'den donerken -nedense ve ne alakasi varsa- taslanmis.

Trabzon tam anlamiyla bir fenomen olmaya gidiyor. Azgin seyircisi ile, kacan futbolculari ile, dikis tutturamayan hocalari ve yonetimi ile tam bir vaka incelemesi haline geldiler.

Post Reply