2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Sevgili galatasarayli arkadaslar...

Gecen gb-ibb macini izledim 1 hafta once.

Simdide ibb-ts macini izliyorum.

Tek bir sebebten izliyorum bu maclari: Aydin Yilmaz.

Futbol oynamanin 4 sarti vardir. Fiziksel guc, zeka, teknik, Takim oyunu. Aydin Yilmazi bu 4 verinin isiginda degerlendircegim. Ayrica 5. kalite insiyatiften bahsedicegim. Cunku gercek futbol playstation futbolu gibi degil.

Aydin fiziksel olarak cok guclenmis. Eski aydina hic benzemiyor son derece iri ve guclu gozukuyor. Bu ayrica Aydinin calisma etigininde cok iyi oldugunu gosteriyor. Kendim yaptigim icinde biliyorum, hergun o agirliklarin altina yatmak cok zor ve sikintili gelir insana. Irilestigi halde suratinden hicbirsey yabetmemis, demekki dogru beslenmis...

Oyun zekasi gecen seneden daha iyi. Bu naturel bir zeka, arda turanda oldugu gibi. Nerede ne yapicagini iyi biliyor, pas atmak daha VERIMLI ise pas atiyor, yoksa sut, yoksa calim. Nerde ne yapicagini cok iyi biliyor. 2 sene once konya macindada gordugumuz gibi INSIYATIF sayibi. Yenik durumdalarsa ceza alanina giriyor karsi kanattan gelen ataklarda santrfor gibi. Bence bu konuda ardanin bile onunde.

Teknik yetenek turkiyede cok yanlis anlasilan bir olgu. Eger basite indirgemek gerekirse teknik yetenek, bir oyuncunun topa hukmetme becerisidir. Top ayagina ne kadar yakin? neresine ansil yurursan nasil gider? Bu ve but tip sorulara dogru cevabi ne kadar kolay ve cabuk verirse bir oyuncu, o kadar tekniktir denebilir.
Bir oyuncu ne kadar suratli hareket ediyorsa, yukardaki sorulari cevaplamasi o kadar zorlasir. Aydnin iste en buyuk ozelli yusek suratle bile giderken dotru hareketleri yapabilmesi. Bir baska degisle Sabri ne akdar kotu orta yapiyorsa Aydin o kadar iyi orta yapiyor.

Takim oyunu konusunda aydinin artilari var. Belliki aile egitimi iyi verilmis. Bir takima aidiat hissi kuvvetli. Defansif ve ofansif varyasyonlarda takimla bir butun olarak hareket ediyor. Sahsi oynamiyor, takim arkadaslarinda sempati uyandirdigi cok acik.

Bu veriler isiginda Aydin Yilmaz benim son 10 senede ergun penbeden sonra en efektif kanat oyuncudur. Ustune cokda suratli bir oyuncudur. Su anda ergun seviyesinde degildir, ama cok iyi durumdadadir ve cok iyi olucaktir.

Tecrune eksigine gelince. Tecrubenin getirisinin takim oyunu ve oyun zekasi oldugu dusunulurse, bu oyuncu GS nin banko sag kanat oyuncudur 4 4 2 veya 4 4 1 1 de.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Denizli Oftaş'a 2 atmış.. Bu Oftaş'ı haftaya çok rahat geçeceğimize inanıyorum. yeterki yarınki maçı kazanalım..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Valla gozlerden uzak kalip kacmasin. Bugun Fener'in ilk golunu Edu bariz eliyle atmis. Entrasan... Sari verilmesi golun iptal edilmesi gerekiyor. Ucuncu golde Kazim topu eliyle duzeltiyor kontraya cikiyorlar sonucunda gol geliyor. Genclerbirligi kontraya cikiyor son adam Gokhan GB'li oyuncuyu dusuruyor top onunde kaliyor kalkip oyuna devam ediyor. Bir daha izlemek lazim ama bana ilk izlenim faul ve kirmizi kart gibi gozuktu.

Haftaya GS'in stadinin kapatilmasi icin buyuk bir propaganda var. Maraton'da Sansal ve Erman resmen kimsenin duymadigi ama gozlemcilerin rapor ettigi sozde kufurler icin stadin kapatilmasi gerektigini soyluyorlar. Kurallar neyse oymus. Eh herhale 25 milyon insana toplu halde kufur ettirmenin en guzel yolu budur. Ben de soyle "hassstt... " diye baslik acarim guzel olur.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Show da "GS, şampiyonluk turu atamayabilir!" diye altyazı geçiyorlar. Demekki bunlarda Erman abilerinin sakızını çiğnemeye devam edecekler!
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ozan Ersoy wrote:Valla gozlerden uzak kalip kacmasin. Bugun Fener'in ilk golunu Edu bariz eliyle atmis. Entrasan... Sari verilmesi golun iptal edilmesi gerekiyor. Ucuncu golde Kazim topu eliyle duzeltiyor kontraya cikiyorlar sonucunda gol geliyor. Genclerbirligi kontraya cikiyor son adam Gokhan GB'li oyuncuyu dusuruyor top onunde kaliyor kalkip oyuna devam ediyor. Bir daha izlemek lazim ama bana ilk izlenim faul ve kirmizi kart gibi gozuktu.

Haftaya GS'in stadinin kapatilmasi icin buyuk bir propaganda var. Maraton'da Sansal ve Erman resmen kimsenin duymadigi ama gozlemcilerin rapor ettigi sozde kufurler icin stadin kapatilmasi gerektigini soyluyorlar. Kurallar neyse oymus. Eh herhale 25 milyon insana toplu halde kufur ettirmenin en guzel yolu budur. Ben de soyle "hassstt... " diye baslik acarim guzel olur.

Ozan Ersoy

Katiliyorum , Erman hoca bugun Sivasspor renklerini giymis. Tipik eyvamci, pazartesi yorumcusu ettigiyle buldu.

Yanlis mi gordum, FB macinin tartismali pozisyonlarini vermediler, yorum dahi yapilmadi. Isin garip tarafi iki tane bariz elle oynama ve bunun sonuncunda atilan iki gol ve uc puan. Ustune oyuncusuda elle atmadim , omuzuma carpti dedi, vay anasini ....

Maraton neler yapiyorsun maraton .....
Kemal Bakircioglu
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Kemal Bakircioglu wrote:
Ozan Ersoy wrote:Valla gozlerden uzak kalip kacmasin. Bugun Fener'in ilk golunu Edu bariz eliyle atmis. Entrasan... Sari verilmesi golun iptal edilmesi gerekiyor. Ucuncu golde Kazim topu eliyle duzeltiyor kontraya cikiyorlar sonucunda gol geliyor. Genclerbirligi kontraya cikiyor son adam Gokhan GB'li oyuncuyu dusuruyor top onunde kaliyor kalkip oyuna devam ediyor. Bir daha izlemek lazim ama bana ilk izlenim faul ve kirmizi kart gibi gozuktu.

Katiliyorum , Erman hoca bugun Sivasspor renklerini giymis. Tipik eyvamci, pazartesi yorumcusu ettigiyle buldu.

Yanlis mi gordum, FB macinin tartismali pozisyonlarini vermediler, yorum dahi yapilmadi. Isin garip tarafi iki tane bariz elle oynama ve bunun sonuncunda atilan iki gol ve uc puan. Ustune oyuncusuda elle atmadim , omuzuma carpti dedi, vay anasini ....

Maraton neler yapiyorsun maraton .....
Genclerbirligi cok bagirmadi diye miymis atladiklari?! Hayret birsey, simdi BJK macinin tartismali bir pozisyonunu gosterdiklerine gore, demek ki, hepten atliyorlar filan gibi bir durum da yok?!? Tuttular iki saat "FB Ligde cok farkli, CL'de cok farkli, seneye transfer yapilmali mi yapilmamali mi" onu konustular... Ne geyiklik yahu... TR'de olan birileri SMS atip soruversin madem!? :) :x

O lafini ettikleri Milliyet haberinde de, tutup kuluplere bildirilmenin Cuma gunu olmasi vurgulaniyordu. Haberde yazilana gore (*) normali hemen pazartesinden bildirilmesiymis. Bu gecikme sayesine, FB'nin evindeki kritik macini seyircisiz oynama olasiliginin filan ortadan kalkmis olmasi, normalde Erman'in kacirmamasi gereken birsey ama, "yeni federasyon"a birkac ufak elestiri disinda yaglanmayi pek seviyorlar nedense...

EDIT: Gerci, simdi dusundum, tam detayini bilmeden, olayin boyle geciktirilmis olmasi, sadece FB'ye kiyakciliktan ote, bizim sampiyonluk macini (eger gerekli geciktirmelerle karar ertelenebilecekse) seyircisiz oynatmamak icin bir "alternatif" de olabilir. O zaman da bir taraftan oburune cok fazla adaletsizlik olmayacagi icin pek kizmaya da dilimiz gitmez herhalde... :?

(*)
Milliyet'ten Cemal Ersen wrote:Bugüne kadar yapılan uygulamalarda söz konusu suçu işleyen kulüplerin haftanın ilk günü, yani pazartesi günü PFDK’ya sevkleri yapılırken, bu kez her iki kulübe de tam 4 gün gecikmeli olarak, cuma günü tebligat yapılması kafaları karıştırdı.
Her iki kulübün PFDK’ya sevk edilmesinin ardından üç gün içinde savunma vermeleri istendi. Hafta sonu tatiline rağmen savunmaların pazartesi günü mesai bitimine kadar gönderilmesi gerekirken olay dosyalarının salı günkü PFDK toplantısında görüşüleceği belirtildi.
Last edited by Ozgur Huseyinoglu on Mon May 05, 2008 6:40 am, edited 1 time in total.
Özgür
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Maraton program formati bugun Sivasspor yenilgisinden sonra sasirdi. Cok ilginc 3 ve 4'cu takim olasi bir FB beraberliginde sampiyonlar ligi potasina girecek vede ustune Trabzon maci deplasmani. Sirf sampiyon olabilme sanslari azaldigi icin digerlerini onemsemediler.

Butun sezon boyunca hakem hatalariyla prim saglayan ikili , program boyunca enerjilerini saha kapanir mi geyigine cevirdiler. Kendi adlarina buyuk hata.
Kemal Bakircioglu
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ahmet ÇAKAR'a göre top Edu'nun sağ göğüs altına çarpmış :roll: :roll:

Ulen Çakar, "ben malım" diye bağırsan yeridir! Top 90 derece yön değiştiriyor göğüs altı diyorsun yahu??
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy
Yigidi oldurup hakkini teslim edelim.

FB'nin ikinci golunde Alex'in saga verdigi pas, Gokhan Gonul'un sagla gosterip sola cekerek sol ayagiyla yaptigi orta ve Semih!in yukselisi ve kafasi cidden harika. Bu sene seyrettigim en guzel gollerden biri.

Gerisi teferruat.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Kemal Bakircioglu wrote:Maraton program formati bugun Sivasspor yenilgisinden sonra sasirdi. Cok ilginc 3 ve 4'cu takim olasi bir FB beraberliginde sampiyonlar ligi potasina girecek vede ustune Trabzon maci deplasmani. Sirf sampiyon olabilme sanslari azaldigi icin digerlerini onemsemediler.

Butun sezon boyunca hakem hatalariyla prim saglayan ikili , program boyunca enerjilerini saha kapanir mi geyigine cevirdiler. Kendi adlarina buyuk hata.
Hata falan degil Kemal kardesim. Bu isler boyle burasi Turkiye. Kimsenin de umrunda degil. Duzen boyle. Sahtekarlar her pozisyonun incigine cincigine kadar 8 acidan izleyerek, durdur oynat, yavas yavas, geri al diye diye konusurlar. Hoop bunu direk es gectiler. O kadar cok malzeme var ki halbuki. Kimbilir nerelerden emirler geliyor, telefonlar geliyor, sahipler kayislari cekiyor ki gak guk bile edemiyorlar. Viiyk vivykk ancak cikan.

Yigidi oldur hakkini yeme. Hadi gectim GS'i. Bu sene FB leyhine yapilmis hatalarin 2 tanesini cikar, Besiktas aleyhine yapilmis hatalara ekle, bakin bakalim Besiktas ligin tepesinde mi neresinde yer aliyor?

Gerisi teferruatmis. Gorurum ben teferruati bunlar son 10 senenin belki de en temiz derbilerinden birinden sonra uyduruk sebeplerden GS'in sahasini kapattiklarinda.

Seytan teferruatta gizlidir.

Ozan Ersoy
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ismail Gezer wrote:Ahmet ÇAKAR'a göre top Edu'nun sağ göğüs altına çarpmış :roll: :roll:

Ulen Çakar, "ben malım" diye bağırsan yeridir! Top 90 derece yön değiştiriyor göğüs altı diyorsun yahu??
Gogus alti ? :)
Ben gogusu baska bir sey bilirdim ,Ulan beni yillarca kandirmislar !

FB voleybol takimi Halkbank karsisina FB futbol takiminin cikmasiicin imza topluyormus .. :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Isimiz yamyam M. Ali Yilmaz'a kalmis.... En cok ulke adina el opemezsin lafini sevdim ve de icime bir kere daha oturdu, Turkiye'yi yonetenleri bir kez daha gozumun onune getirince.

Ozan Ersoy

M.Ali Yılmaz: “Futbolun patronu Aziz Yıldırım”

Türk futbolunun önemli isimlerinden Eski Bakan ve Trabzonspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, futbol ve siyaset gündemindeki bir çok konuyla ilgili çok tartışılacak açıklamalar yaptı

- Bugün futbolun özerk olduğunu düşünüyor musunuz?
MEHMET ALİ YILMAZ- Hayır. Paraların kullanımı bakımında özerkte, yönetimi ve seçimleri açısından değil.

- Bunun nedeni beceriksizlik mi?
YILMAZ- Bu yaygınlık ve dağınıklık kimin hoşuna gidiyor bilmiyorum. Sarınım yönetenlerin, tutucukları ve ellerindeki yetkileri paylaşmamak isteyişlerinden geliyor. Son zamanlarda siyasetçiler özerk yapıya karışmaya başladılar. Gelen, kanunda bir değişiklik yapmaya başladı. Futbol’da çok büyük paralar döndüğü için herkes bu kuruma müdahale etmeyi bir vazife saydı.

“SANKİ AYNI KAHVEDE KAĞIT OYNUYORLARDI”

Sizce son federasyon seçimlerinde neden tüm süper lig takımları Hasan Doğan’ı istedi.
YILMAZ- Çok açık. Bütün kulüpler hükümetle olan meselelerini Hasan Doğan veya o vesileyle gündeme taşıyıp, çözüm buldukları için. Sanki bunlar, daha önce aynı kahvede kağıt oynuyorlardı. Birbirlerini çok iyi tanıyorlarmış gibi, oturup Kulüpler Birliğin toplantısında durup dururken “adayımız Hasan Doğan’dır” diyebiliyorlar. Bu kanunun ve kulüpler birliğinin arızasından geliyor. Kulüpler Birliği TFF üzerinde bir birlik değildir. Kulüpler Birliğine ihtiyaçta yoktur. Bu birliğin sonucu yeni bir Futbol Federasyonudur

“AFFEDİLEN VERGİLER MİLETİN CEBİNDEN ÇIKIYOR”

Hasan Doğan seçildikten sonra kulüplere vergi affı getirilmesi “rüşvet” mi?
YILMAZ- Milletin, bu iktidara böyle bir yetki verdiğini zannetmiyorum. Vermediğimiz yetkiyi iktidarın kullanması çok abes. Akıbetini takip ediyoruz ayrıca muhalefet olarak ben hep varım zaten. Af yapmayacağız yani.

Masaya yumruğunuzu vurmaya mı hazırlanıyorsunuz?
YILMAZ- Biliyorsun, tüfek çıktı mertlik bozuldu. Bu dönem mertliğin bozulduğu dönem. Ortamın düzelmesini bekliyoruz.

Peki iktidar nasıl oluyor da futbolun bu kadar içinde ve yönlendiren konumda?
YILMAZ- Bu yüzde 47’nin getirdiği şovalyelik. Yüzde 47 doğru mu bilmiyorum ama öyle bir oy var. Seçimlerde şaibe olduğuna dair birçok rivayette var ama yüzde 47 tescil edildi. Şimdiki tartışmaların temelinde de o var. Türban olayının çıkışı, bugünkü tartışmaların çıkışı alınan oyun getirdiği cüret. Güçlendikçe devletin bütün birimlerini kontrolleri altına almaya başladılar.

FUTBOLU YÖNETENLER GÖBEKTEN BAĞLI
Futbol- tarikat ilişkileri hakkındaki yorumunuz ne olacak?
YILMAZ- Kulüp yönetimlerinin hatası. Hiç birinin tam olarak şahsiyeti gelişmiş, özgüvenleri oluşmuş değil demek ki. Hepsi göbekten, menfaatler doğrultusunda bağlı. Ne olursa olsun, biz burada kalalım diyen zihniyetleri var. İdeoloji ve idealizm yok

“BANA HER ŞEY SÖYLENMEZ”

Futbol Federasyonu Başkanlığı hedefiniz var mı?
YILMAZ- Başkanlığım, bakanlığım, federasyonları yönetişimde eyyam yoktur. Bana her şey kolay kolay söylenmez. Ben varken futboldaki çirkinliklerin yüzde 60’ı kendiliğinden yok olur.

Kulüpler Birliği federasyon üstü bir kurum oldu dediniz. Aziz Yıldırım’da birlik başkanı olduğuna göre Aziz Yıldırım futbolun patronu mu?
YILMAZ- Evet öyle görünüyor. Kulüpler Birliği, federasyonu belirlemek için bir kurum olamaz. O zaman seçilen federasyon nasıl çalışacak?

“GÖZÜ KARA İNSANLAR VAR”

Siyasi ortam çok gergin ve gözü kara insanlar var. Ülkenin geçmişini iyi incelememiş. Gelişigüzel konuşan siyasetçilerimiz var. Başbakan’dan başla işte! Hepsi rahat rahat her şeyi söylüyorlar. Bu ortam içinde demokratik hak ve özgürlüklerini rahatlıkla konuşacağın, savunacağın ortam yok.

“ÜLKE ADINA EL ÖPEMEZSSİN”

Tarihimizi bilmiyor bu millet. Tarihimizi bilse, Suudi Arabistan kralı, aşirat reisi gelip otele oturduğunda Cumhurbaşkanı, Başbakan elini öpmeye gitmez. Bizim adamlarımız küçük olsa bile makamımız çok büyük.

“ATV VE SABAH’IN SATIŞI KURGULANMIŞ

Sabah ve Atv’nin satışın bir yerlerden kurgulandığı belli. Talip olanın hiç parası yok. Ayrıca devlet bankalarına ne tür teminat gösterirseniz gösterin, satın alacağınız ticari işletmenin, bilançosuna göre kredi verilir. Sabah ve Atv’nin satışında birçok soru işareti var.

DTP YÜRÜYORDA İŞÇİ NİYE YÜRÜYEMİYOR

1 Mayıs’ı yapmak Türkiye’de mesele haline geldi. Askeri, polisi olan büyük bir devletiz. Taksim’de yürüyecek olan işçi kardeşlerimizin bayramlarını sevince dönüştürmek, konuşmalarını dinlemek neyi gocundurdu, neyi kontrol edemeyiz korkusunu getirildi anlayabilmiş değilim. Demokratik Toplum Partisi (DTP) her ilde yürüyor da bizim işçiler Taksim’e çıksa ne olur?

“ATATÜRK’Ü DAHA ÇOK ÖZLÜYORUM”

Atatürk’e özlemim her geçen gün kat kat artıyor. Atatürk’ün koyduklarını süratle bozduk. Onun tehlikeli olarak görüp, kapattıklarını süratle açtık. 1950’lilerde gelen Amerikan furyasıyla 60’a zor girildi. İhtilal döneminden sonra 65’li yıllardan sonra tamamıyla imam hatipleştik. Tekkeler, türbeler, zaviyeler yeniden açıldı. O çalışma sonucunda yeniden iktidar oldular.

“CENNETTEN ARSA SATIŞLARI BAŞLAYABİLİR”

Din bizim tamamen Allah ile aramızda. Öbür dünya ile olan bağlantımızı güvene almak için. Varsa tabi onu da bilmiyorum. Yarın, öbür gün cennete, cehenneme göndermeye karar verebilirler. Orta Çağ’da yaşanan kilisenin Endülüjans meselesi gündeme gelebilir. Cennetten arsa satışları başlayabilir. Cenneti özelleştirebilirler.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ali Gursel wrote: Yigidi oldurup hakkini teslim edelim.

FB'nin ikinci golunde Alex'in saga verdigi pas, Gokhan Gonul'un sagla gosterip sola cekerek sol ayagiyla yaptigi orta ve Semih!in yukselisi ve kafasi cidden harika. Bu sene seyrettigim en guzel gollerden biri.

Gerisi teferruat.

Ali
Ali bazen senin FB'li oldugunu dusunuyorum :D Tamam gol guzel olabilir de oyle dedigin kadar falan degil. Sivas macinda attigimiz ilk gol bence daha guzel mesela. Son vurustan bahsediyorsan (bence golun genelinden bahsediyorsun) tamam ama golun tamamina bakarsan bizim gole bir daha bak derim.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ali Gursel wrote: Yigidi oldurup hakkini teslim edelim.

Gerisi teferruat.

Ali
Ali bazen senin FB'li oldugunu dusunuyorum :D Tamam gol guzel olabilir de oyle dedigin kadar falan degil. Sivas macinda attigimiz ilk gol bence daha guzel mesela. Son vurustan bahsediyorsan (bence golun genelinden bahsediyorsun) tamam ama golun tamamina bakarsan bizim gole bir daha bak derim.
Celal,

FBli olmam kismi iyi olmus :lol:

Obur tarafa yazdim, bizim mac sirasinda yolculukta idim, izleyemedim. Sonra otelime gelip boluk porcuk maclari izlemeye basladim, ilk FB'nin bu golu gorup yazdim.

Lig TV ilk 10a almamis Semih'in golunu, bizim bes golden ucu ilk 10da. Arda'nin ilk golu gercekten cok cok guzel. Ama yukariyi yazarken izlememistim.

Semih'in golunde hem hazirlanis hem de son vurus cok guzel geldi bana (yani ustuste bir dizi becerili hareket oldu). Alex'in saga pasi guzeldi, Gokhan'in ortasi cok guzeldi, Semih de havada asilip koseye vurdu kafayi iki adam arasindan. Ama senenin en guzel golleri arasinda olmasi abarti olmus olabilir.

Bu arada ilk gollerini Edu elle atmis, dogru karar olan elle oynama verilse takimlar devreye 0-1 girecek, biz de muhtemelen sampiyonlugu kutlamaya baslayacaktik, ama cok takilacak bir tarafi yok bence. Ucuncu gollerinde top Kaizm'in eline carpmis, yani gol nizami duruyor.

Ali
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Sezonun ilk transfer haberleri benden olsun.

Kayserispor seneye 2 adet ucuzundan oyuncu ayarlamis. Ikisinde Ingiliz Wigan takiminda oynuyorlar.

Salomon Olembe - Kamerun - mudefa
Julius Aghahowa - Nijerya - forvet
Post Reply