2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cihan Serbetcioglu wrote:Sinan Enginin Besiktasin basina gelmesi Besiktasin en büyük transferidir bu sezon..
Evet ben de bunu yazacaktim. Ayrica Ertugrul'a tam destek verecektir, o varken kimse Ertugrul Saglam'a gereksiz yere yuklenmez. TUrkiye bir teknik direktor kdaha kazanir hic olmazsa.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:
Cihan Serbetcioglu wrote:Sinan Enginin Besiktasin basina gelmesi Besiktasin en büyük transferidir bu sezon..
Evet ben de bunu yazacaktim. Ayrica Ertugrul'a tam destek verecektir, o varken kimse Ertugrul Saglam'a gereksiz yere yuklenmez. TUrkiye bir teknik direktor kdaha kazanir hic olmazsa.
Ismail ilk gectiginde, tam onay yoktu bu habere, o zaman yazmaya niyetlenip vazgecmistim. Demiroren de YK'da konusacagiz filan diyordu, ama artik bugun resmilesmis, aylik 60,000 YTL (~$47K) maasla basliyormus SE!

Pasaport skandali ciktigi zamandan, sitelerinde cikan haber bulabilir miyim diye baktim ama, (bilmiyorum FB'nin Roberto Carlos yalanlamalari hesabi vardi da kaldirdilar mi, yoksa hic oyle resmi haber cikmadan mi "istife et(tiril)misti"), bulamadim. Yerine sunlari bulmus oldum: Hurriyet, - Sabah (*) - BJK Resmi:
Sinan Engin kardeşimdir. Beşiktaş'a 100. yılda yaptığı katkıları kimse tartışamaz. Onunla her zaman fikir alış verişinde bulunurum ama devam eden davası nedeniyle şu an için görev alması söz konusu değil.
Sabah 2:
Fatura Engin'e kesildi

Beşiktaş yönetimi vize skandalıyla ilgili, "DGM konuşmamızı istemiyor. Soruşturma sürüyor. Çakıcı'nın vize almasında rol oynayan menajer Sinan Engin'in Beşiktaş'la ilişkisi kesilmiştir" açıklamasını yaptı.
Davasi bitmis o zaman herhalde?? Memleketteki davalar acisindan hizli sayilir yine de! :) Once, "BJK Ahlaki" falan filan deyip, sepetle, sonra da, sezon basinda, beraber calisacagiz diyecegin elemanini kovup, yerine Engin'i getir... Bizim BJK'li bir arkadas, "Tup Baskan" diyor... :D Ilginc netekim yonetim sekli bayagi??!!...

Neyse, asil diyecegim, 3 buyukler arasinda, bunca beceriksizliklerine ragmen (gerci son zamanda, (Seyrantepe hepten tepetaklak olmadikca), bayagi tersine cevirdiler o durumu ama) yine de bizimkileri nispeten iyi olan diye dusunmeye baslayacagim!? :)

(*) Burdaki "Ergun Abi", Gursoy mu herhalde?? Onun bu Cakici tayfasina bir bagi oldugu onaylanmis miydi?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Züper Kupa finali başlamak üzere. Robertocuğumuzu izlemeyi ihmal etmeyelim :D

İlk 10 dakka itibariyle heyecanlı bir maç oluyor..

Dakka 20 durum 1-1 gerçekten güzel maç oluyor..
Last edited by Ismail Gezer on Sun Aug 05, 2007 9:24 pm, edited 1 time in total.

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mac muthis basladi. Bir o kalede bir bu kalede. Tigana'nin gidip Saglam'in gelmesi Besiktas'i acmis. Delgado.nun sutu direkten dondu, sonra Carlos ceza sahasindan kacirdi. Fenerbahce de hizli atak yapiyor gecen senenin aksine.

Deivid atti. Kezman cok isabetli bir pas atti.

Besiktas hizli basladi ama Fenerbahce'nin ileri uc oyunculari daha yetenekli, hatayi affetmediler.

Simdi de Bobo atti. Edu top kaptirdi, Yozgatli cizgiden cevirdi ve ortaladi, Bobo gelisine voleyle atti. 1-1

Ugur Boral sol kanatta cok etkili Deivid'i de degismis buldum ben. Baya hizlanmis. Az once Carlos ceza sahasinda yere indi, ama penalti verilmedi.
Last edited by Tolga Girici on Sun Aug 05, 2007 9:28 pm, edited 1 time in total.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Roberto Carlos penaltı bekliyor.. Deivid fena görünmüyor..

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Roberto Carlos'u pek goremedik bu macta. Karsisinda hizli sag kanat oyunculari olursa bu sene epey hayal kirikligi yaratabilir. Yozgatli mesela bugun zorluyor.

Cisse de fena degilmis. Ibrahim Akin da cok gayretli.

FB'de iki frikikci olunca kafa karisikligi olmus. 5 frikikten sonuc yok.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tolga Girici wrote: 5 frikikten sonuc yok.
Fener 3 frikik attı sanırım, ama en az 5 korner attı "0" pozisyon..

Deivid ve Uğur Boral FB'nin en iyileri gibi..

"Ulusoy İstifa!" sesleri :D

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

FB yi bu sezon ilk kez izliyorum. Yeni kadrosunda sag acık ve santrafor eksikligi bagırıyor. Takımdan ayrılan Mehmet Yozgatlıyı cok arayacaklar. Ayrıca Rustu ve Tuncay ın yerlerini doldurma ihtimalleri cok az. Ben Kayseri den alabilecekleri Topuz ve iyi bir santrafor ile FB nin UEFA da yol alabilecegini dusunuyorum. Kalecileri umarım problem olmaz. On libore Aurelio, Appiah, Deniz, hem gobekteki aksaklıkları kapatıyor hem hucuma destek veriyor. Solda Ugur Boral, Tumer ileride Alex etkililer.

FB nin golu atan oyuncusu sag acık degil, oyunun buyuk bir bolumunde hep iceriye kat etti. BJK da Nobre ve Bobo ikilisi sahada olsa, Nobre nin gobektekilere uyguladıgı pres ile buyuk bir ihtimal Bobo sag bek ile bas basa kalacak ve oyun bence BJK ya donecekti. Bobo ileride tek forvet oynadıgı ve BJK sag kanadı yeterli derece kullanmadıgı icin bence fazla etkili gozukmedi.

Mehmet Yozgatlı ve Rustu nun BJK ya buyuk kazanc saglayacagını, FB den cok seyler goturdugunu dusunuyorum. BJK hakkında tek soyleyebilecegim bu takıma biz rahatlık ile Necati yi verebiliriz. Her iki klup icin iyi olur.

BJK ta ideal kadroda sol acık kim oynayacak merak ediyorum? Tello yu izlemedim.

Her iki takımın defansları bana guven vermedi, uyumsuzlar. GS bence bu sezon cok buyuk hata yapmaz ise ligin en buyuk favorisidir. Daha bir takım huviyetinde dah derli toplu oynuyoruz ve ustune koyuyoruz.

2. devre baslıyor, umarım daha tempolu ve gollu bir mac olur.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK 2. yarıya daha iyi başladı.

Roberto Carlos ilk sarı kartını aldı :D

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:BJK 2. yarıya daha iyi başladı.

Roberto Carlos ilk sarı kartını aldı :D
FB ikinci yarida oyun kuramadi. Besiktas onlemler falan aldi herhalde. Ama pek pozisyon yok yine.

Messi Serdar Ozkan oyuna giriyor. Bakalim ne yapacak.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Üzülmez böyle giderse çok üzülür. Eskiden, orta yapamasada topu rakip ceza sahasına kadar taşırdı. Bugün çok etkisiz. Volkan iyi çalışırsa Milli Takımda yeri garanti.

Bu havada meşale yakması için bir insanın ne kadar "mal" olması lazım bilemiyorum!

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Üzülmez böyle giderse çok üzülür. Eskiden, orta yapamasada topu rakip ceza sahasına kadar taşırdı. Bugün çok etkisiz. Volkan iyi çalışırsa Milli Takımda yeri garanti.
Sol kanatta Volkan, Ugur Boral ikilisi super olur.

Yozgatli dizinden sakatlandi galiba, insallah kopma olmamistir.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bu Zico Turk futbolu icin buyuk nimet. :D

Spiker ikinci yarinin basinda macin 45 + 1inci dakikasindayiz, hatta 46inci dakikasindayiz diyebilirz sayin seyirciler dedi. Bir de Delgado'ya surekli Matias Emilio Delgado demek havali mi oluyor?

Adamda nimetler bitmiyor: Brezilya, Arjantin, Uruguay, Venezuela ve Paraguay'da pek cok ulke maci gosteriyor sayin seyirciler.

FB'nin defans organizasyonunu begeniyorum :D

Ali

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Yozgatli ciktigindan beri pek bir sey yapamadi BJK.

Yozgatli'nin sakatligi onemli degilmis neyse ki.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlk yarıdaki maçın tam tersini izliyoruz sanki. İlk yarıda fener daha önde oynuyor, BJK iyi savunma yapıp kontradan pozisyon arıyordu, hatta ilk 10 dakka Fenerin kalesine yaklaşamadılar. Şimdi durum tam tersi. Ortada pek pozisyon yok ama BJK daha önde oynuyor.

Serdar Özkan'da beyin olduğu belli, birşeyler yapmaya çalışıyor :D

Bu Bobo'ya durduk yere 8 milyon teklif etmedikleride ortada..

Tello, güzel bir frikik kullandı. Serdar kurtardı. Memleket bu sene frikikçi kaynıyor :D

Oyunun şekli değişti, FB bastırıyor, BJK orta sahayı geçemiyor..
Last edited by Ismail Gezer on Sun Aug 05, 2007 10:44 pm, edited 1 time in total.

Post Reply