Galatasaray-Ç.Rizespor 4-0 (Lincoln, Volkan, Hakan(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan Can

Post by Hakan Can »

Genel anlamda posizyon vermeden maçı tamamladık diyebiliriz..

Bunu Rize'nin korkak futbolna bağlayanda olcaktır illa ki...

Bence çok baskılı oynadık ve çok güçlü ve teknik kapasitesi iyi orta sah oyuncuları ile bir maç oynadık..Rize açık oynamaya kalkıştımı kalkışmadımı youma çok açık..Bence bizim baskılı oyunumuz ve presimiz Rizenin isetediklerini yapamamasına ve sürklase olmasına yol açtı..

Nasıl Galatasarayı bir maçta şampiyon ilan etmeyin diyorsanız aynı şekilde bir maçta Rize'yi de küme düşecek diye yargılamayın derim...

Zaten bakıldığında kaliteli takım denecek çok takım yok karşımızda...

Derbileri alan hiç bir zamn şampiyon olmadı..Geçen sene düşmekten son anda kurtulan Rize'ye mağlup olduğumuz unutulmasın ve galibiyetin anlamı yadsınmasın derim...

Maç Analizi olarak ilk yarı yorumumdan çok farklı diyeceğim yok...

İlk yarıki baskılı oyunumuz 2.yarıda da devam ettiği için artık Rize2nin Gardı düşüverdi...

Linderoth konusunda tek bir cümlem var;

Maçın sadece 81. dakikasında geriye pas yaptı..ne enine ne de geriye maç boyu oynamadı...İllaki isttaistiklerini tutmuştur gazeteler ama benim gördüğüm hatalı pas yapmadı hemde dikine oynarken...

Lincoln ise sakat ayağına çok tekme yedi..Maç sonu açıklamalarına göre yarın ki görüntülemelerden(röntgen,mr v.s) sonra perşembe günkü maçta oynayıp oynamayacağı belli olacak...adele sakatlıkları kolay geçmez umarım önemli değildir...

Arda Perşembe günkü avrupa maçında cezalı olduğu için mi ilk 11 çıkmadı bu maça yoksa Kondüsyon yetersizlğinden mi çıkmadı önümüzdeki haftalarda ortaya çıkar ama sol açık oynarken tüm sahayı gözlemleyebilme şansı olan bir oyuncunun 10 numara mevkisinde topu aldığında arkasının dönük olması ve döndüğünde de ona basan 2-3 oyuncuyla karşı karşıya kaldığı bir mevkide hiç sırıtmadan oynamış olması yeteneğini ortaya koyar cinsten...Nitekim birde asist yaptı...

Barış büyük bir kazanç...

Ayhan süperdi...

Volkan ha keza...

Ümit Karan acilen kendini toparlamalı konsantrasyonunu üst düzeye getirmeli...

İlk yarı maç analizimde bahsetmediğim Hakan Şükür hakkında 2 gol atmasından sonra göklere çıkarmamı beklemeyin...

Hakan Şükü 37 yaşındadır ve bu takıma kazandırdıkları ortadır ve tartışılamaz cinstnedir...

Bu dakikadan sonra Hakan Şükür'den benim herhangi ir beklentim yoktur...Takım adına yaptığı her artı(+) alkışlanacak cinstendir.Bugünkü kattıklarıda benim ayakta alkışımı hakeden cinstendir..Egale ettiği rekoru kırmasının ona yeni bir stres yaratmamasını diliyorum...

Trübünlerden bir anektod ise Galatasaraylılık duruşu ile ilgili taraftarın ders alacağı cinsten idi ;

Canaydın ve Terim'in yan yana maç seyrediyor olmasından bahsediyorum..Çok açıklama yapmama gerek yok..Galatasaraylık duruşunu bilen anlar bilmeyene ise ne anlatsak boş...

Samet Aybaba;

Tek bir atak yapamayan resmen sürklase olan takımı ile ilgili maç sonrası açıklamaları içler acısı idi yerli bir teknik adam için...

2 tane yeni transferimizi oynatamadık..Çok yeni bir takımız..Daha bir stoper eksiğimiz var onuda halledecez..O yüzden bu lig bize yeni çalışmamaız lazım ama hakemlerinde çok çalışması lazım tarzı bir açıklama neden senelerden beri beşiktaş'ın başına geçemediğinin açık göstergesidir benim açımdan...

Galatasaray çok iyi yolda arkadaşlar...Kimse canını sıkmasın ve ilk haftanın liderini alkışlasın...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: Cengizcigim, Schalke Lincoln'u birakmadi, adam ayrildi, oynamayacagim sizin icin artik dedi. 4-5 tane ciddi tekme yedi. Anadolu takimlari gol yenilince kiz kardesleri tecavuze ugramis gibi savunma yapiyor, Lincoln'e kizginlikla bir suru tekme attilar golden sonra.
;;;;

Ali
Orasi i$in cazi. Kalbimi kirdiniz artik kalbim kirik ve Kizdim gidiyorum ayagi yani. Almanya ligi gibi bir ligi birakip Turkiye ligini secmek icin aklindan zoru olmasi lazim insanin. Olayin aslini bilen obur Alman takimlarinin cekirdek parasi sayilacak (bakiniz Bayern'in Ribery'e odedigi para) bonservisi veren de cikmami$ olmasi ve aportta bekleyen Ispanya ve Italyanlarin burun kivirmasi i$in cabasi. Yani bunlara inaniyorsan belki de Noel babaya da inaniyorsundur. Bu i$in tra$ tarafi. Bu adamlarin dini imani para oldugunu bilmez gibi konu$ma lutfen. Schalke elinde kontrati olan kendisine cok yararali olacak adami kusse bile maa$ini artirir gonlunu yapar yollamaz. Gorecegiz bakalim. Elbette tekme yiyecek. Hagi az mi yedi idi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: Cengizcigim, Schalke Lincoln'u birakmadi, adam ayrildi, oynamayacagim sizin icin artik dedi. 4-5 tane ciddi tekme yedi. Anadolu takimlari gol yenilince kiz kardesleri tecavuze ugramis gibi savunma yapiyor, Lincoln'e kizginlikla bir suru tekme attilar golden sonra.
;;;;

Ali
Orasi i$in cazi. Kalbimi kirdiniz artik kalbim kirik ve Kizdim gidiyorum ayagi yani. Almanya ligi gibi bir ligi birakip Turkiye ligini secmek icin aklindan zoru olmasi lazim insanin. Olayin aslini bilen obur Alman takimlarinin cekirdek parasi sayilacak (bakiniz Bayern'in Ribery'e odedigi para) bonservisi veren de cikmami$ olmasi ve aportta bekleyen Ispanya ve Italyanlarin burun kivirmasi i$in cabasi. Yani bunlara inaniyorsan belki de Noel babaya da inaniyorsundur. Bu i$in tra$ tarafi. Bu adamlarin dini imani para oldugunu bilmez gibi konu$ma lutfen. Schalke elinde kontrati olan kendisine cok yararali olacak adami kusse bile maa$ini artirir gonlunu yapar yollamaz. Gorecegiz bakalim. Elbette tekme yiyecek. Hagi az mi yedi idi.
Hagi az yemedi tabii ama ayni Hagi icin sen neler diyordun acaba. :D

Lincoln Hagi degil, kimse Hagi olmak zorunda da degil. Ben bir mac canli izledim, bir iki mac da TVden (Schalke'yi saymiyorum, GS formasi ile), iyi oyuncu.

Cengiz, bana guven, adam iyi, cok iyi (Hagi ismini anmayalim ama lutfen, o bir kere geldi muhtemelen bizim cocuklar belki bir tane daha ya gorur ya gormez) ama tekme atiyorlar, bizim hakemler genelde kotu, ilk sari kart gelmesi gerekenden 38 dakika sonra geliyor.

Schalke'den gelisi isinde isi problemi yanlis yerde ariyorsun. Futbol piyasasi degisti Cengiz. Bayern yillardir diger klupler gibi transfer yapmayip Avrupa'nin gerisinde kalmak konusunda elestiriliyordu Almanya'da (bak, Bayern dusmani Almanlar bile ne bu rezalet, Bayern Avrupa'da nasil bu kadar zayif olur diyorlar) ve bu sene nihayet CL'e dahi kalamadilar. Bu Bayern ve Almanlar icin cok agir bir ceza. Peki ulan deyip parayi basip kim varsa aldilar, eskisi gibi sadece Almanya ici degil disaridakileri de (bak ama Henry degil) onun disinda bir de Liverpool Ingiltere de 150 yildir sampiyon olamamanin ama CL gelirlerinin getirdigi transferler yapti, klanlar sifir, Chelsea bile para harcamadi bu sene, flas transfer Malouda.

Lincoln kimsenin 20 milyon Euro verecegi oyuncu degildi, oyunculugundan degil Schalke'nin yasadigi esekten dusmuse donemeden, adam buna bozuldu. Sen de adamin herkesten istedigi kibarligi goster (bana da goster, 1980lerin basinda GS kombinem vardi dedim), adami sirf futbolcu olarak izle, adi Ahmet, Mehmet ya da bilmemne de Souza olsun. Ondan sonra begenmez isen eywallah ama bir once izle. Iyi futbolcu, cok iyi, rakibin derdi futbol degil iken dahi, sakat falan degil, Ha, sakat ise mactan once aldigi ilactan ben de istiyorum.

Lincoln iyi, GS'in bu sene problemi sahaya cikarken rakibe Lincoln'e futbol disi bir sey yaparsaniz en iyi oyuncunuzun ....... buradan zor cikarsiniz mesajini verebilmek. Adami bir sekilde koruman lazim, yoksa uzuluruz. Ama bizim memlekette isleyen lisan bu, macin basinda rakibe futbol ici hersey eywallah ama disi birsey olursa aha bu seyirci var ya lime lime eder wallahi biz de kurtaramayiz diyeceksin. Adam Hagi degil, ama Hagi'nin TDu kenarda duruyordu, adi Fatih Terim idi, sen tekme atarken biraz dusunuyordun karsimda kim var diye :wink: burasi Turkiye Cengizcigim, bu adama da sadece Hagi'ye atilan kadarini atsinlar, baska bir sey istemez. Sonra Hagi olur olamaz baska is, ben sana soyleyeyim olamaz muhtemelen ama kim olur ki?

Ali

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Cengiz Akgun wrote:Yani bunlara inaniyorsan belki de Noel babaya da inaniyorsundur. Bu i$in tra$ tarafi.
Cengiz Abi,

Muhalefet yorumlara aynen devam! Iyi bir yabanci yasi ilerlemis olsa 'Katar'a gidecegine bize geldi', yasi kismen daha genc olsa 'Kesin sakattir, en olmadi kafadan sakattir'....

Lincoln'un gecmisten kalan bir sakatligi olabilir, olmayan futbolcu var mi ki? Onemli olan bu sekilde oynayip oynayamayacagi. Eger 1 mac oynayip 10 mac oynayamayacaka ve bu sakatlik transferden once olan bir sakatligin nuksetmesi ise, zaten anlasma sartlarinda boyle bir durumda klubu koruyan maddelerin olacagini tahmin ediyorum.

Ben iyimser dusunmek istiyorum, ve ozellikle biraz once LigTV'den Bahri Havadir'in verdigi 'Kone' kaberi de dogruysa, her acidan guzel bir sezon gecirecegimizden eminim.

Aklima takilan birsey var bu arada. Yedek kaleci olarak klubede Firat'i gordum. Aykut'a ne oldu acaba? Sakat mi?
Last edited by Hakan Bakircioglu on Mon Aug 13, 2007 4:17 pm, edited 1 time in total.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: Hagi az yemedi tabii ama ayni Hagi icin sen neler diyordun acaba. :D
...
Ali
Hagi'nin futboluna, teknigine, profesyonel ya$amina ve GS verdiklerine tek laf ettiysem Arap olayim. Benim butun ele$tirim onun cirkefligine idi. Bugun de bu fikrim degi$medi. Karakter sorunlari vardi ve ka$ yaparken goz cikardigi az olmadi hani. Bugun de ayni sorunlardan muzdarip ve TD'luk ile bir yere varamadi. Varamazda. Cunku TD'luk sahada cikip oynamaya benzemiyor.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Aug 13, 2007 2:05 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hakan Bakircioglu wrote:Ben iyimser dusunmek istiyorum, ve ozellikle biraz once LigTV'den Bahadir Avadir'in verdigi 'Kone' kaberi de dogruysa, her acidan guzel bir sezon gecirecegimizden eminim.
Muhtemelen yalan bu haber, maksat rating, bu adam bir suru ciddi klubun gundeminde idi bu transfer sezonu (Premiership de dahil), Turkiye'ye gelmesi surpriz olur ama gelirse de cok gulerim, cok ama cok gulerim. Yani Lincoln ile bu adami ayni yari sahada izlemek cok eglenceli olur. Ama Lincoln ile Hakan da fena degiller.

Ali

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: Hagi az yemedi tabii ama ayni Hagi icin sen neler diyordun acaba. :D
...
Ali
Hagi'nin futboluna, teknigine, profesyonel ya$amina ve GS verdiklerine tek laf ettiysem Arap olayim. Benim butun ele$tirim onun cirkefligine idi. Bugun de bu fikrim degi$medi. Karakter sorunlari vardi ve ka$ yaparken goz cikardigi az olmadi hani. Bugun de ayni sorunlardan muzdarip ve TD'luk ile bir yere varamadi. Varamazda. Cunku TD'luk sahada cikip oynamaya benzemiyor.
Arap olma yahu, biraz elestirdigini hatirladim sanki o kadar, sebebini de hatirlamiyorum, artik cirkelflik su bu.

Hakan Sukur ile roportaj yapiliyor, Lincoln'e cok kotu tekmeler atildi dedi Hakan Cengiz.

Lutfen Schalke falan bosver, tabula rasa, kimse degil gibi izle adami, iyi futbolcu yahu, sakat falan da degil, ciplak gozle izledim.

Ali

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan Bakircioglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Yani bunlara inaniyorsan belki de Noel babaya da inaniyorsundur. Bu i$in tra$ tarafi.
Cengiz Abi,

Muhalefet yorumlara aynen devam! Iyi bir yabanci yasi ilerlemis olsa 'Katar'a gidecegine bize geldi', yasi kismen daha genc olsa 'Kesin sakattir, en olmadi kafadan sakattir'....
Niye boyle lafi tersinden anliyorsunuz. Ben Lincoln kotu demedim ki Adami izlemedim bile attigi golu gordum ve adamin kailtesi ortada. Avrupada oynayan vasatin oldukca ustunde bir oyuncu oldugunu soyluyor o gol. Kalli adami hazirlik maclarinda oynatmadi. Yuttunuz mu Istanbula sakliyorum lafini. Hele sen fellik fellik soruyordun bu adami niye takima alipta bir denemedi bu ne bicim i$ yahu diye. Bunlar mantikli i$ler degildi. Ortada bir sakatlik olma olasiligi yuksekti ki zaman tandi. Ve adam ilk macinda da sakatlandi. Bunlar tesaduf olabilir ama olaylara bakarsaniz tesaduf olma olasiligi mide bulandiriyor. In$allah muzmin bir sakatligi yoktur da seneler sonra adam gibi bir adam getirdiler deriz. Tovbe tovbe.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Aug 13, 2007 2:13 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Kalitesi hayli dusuk ama, hic yoktan iyidir diyerekten, ve de kaldirilmadan :) izlemek isterseniz: TRT'den ilk yari ozeti:

http://www.youtube.com/v/S5OFfkF3TFs
Özgür

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Niye ikinci yariyi koyamami$ bilmiyorum. TRT de ben de ilk seyrettigimde pek acik gorememi$tim. Ayhan'a iyi dediniz de orada ilk dakiklarda geli$ine vole yerine o topu gogsu ile indirerek (gerci acele edip biraz one cikmi$) donup vursa i$ o dakika da bitecek. Ama o varyate yapiyor. Sanki oyle vuru$larla cok gol atmi$ gibi. Evet atsa Lincoln olacakmi$ ama kolay degil Lincoln olmak herhalde. Gerci icinden oyle geldi denemesi bile olumlu diyenleriniz olacaktir. Bu sene Hasan'dan cok daha fazla takimda yer bulacagi belli olmu$.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Aug 13, 2007 2:35 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Kalitesi hayli dusuk ama, hic yoktan iyidir diyerekten, ve de kaldirilmadan :) izlemek isterseniz: TRT'den ilk yari ozeti:

http://www.youtube.com/v/S5OFfkF3TFs
Bu da 2. yari:

http://www.youtube.com/watch?v=Dxsyj9EaB9A
Özgür

Oguzhan__Gurses

Post by Oguzhan__Gurses »

İyi oynadık,üç puanı aldık.

Takımda en zayıf halka Ümit'di, kendini bir an evvel toparlaması lazım yoksa kulübeye çekilecek.
Bu Aşk Bitmez ..

Salih Bora

Post by Salih Bora »

İçerideki "yasaklı" 5 maç Galatasaray için çok kritik.
Önümüzde iki ihtimal bulunuyor.
1- Oyuncular seyirci baskısını üzerinde hissetmezler ve oynarken kendilerine güvenleri artar.
2- Seyircinin yokluğu bu maçlarda, özellikle de derbi maçında (Beşiktaş), takım adına dezavantaj teşkil eder.
Bugün seyircinin yokluğu takım üzerinde olumsuz etki yaratmadı.
Başka bir korku daha vardı içimde.
Olimpiyat Stadı'nın malum koşulları (rüzgar vs.) futbolu oynanmaz hale getirebilirdi.
Öyle gözüktü ki ya yetkililer bunun üstesinden gelmişler ya da Galatasaray takımı rüzgarı müzgarı kafasına takmaksızın çıktı kendi oyununu oynadı.

Lincoln müthiş bir yetenek. Attığı golü Hagi'den bu yana atabilen tek Allah'ın kulu yok. Tam bir beyin. Oyunu okuyor, iyi organize ediyor, saha içinde koşuyor, aralara iyi paslar atıyor.
Attığı gol, şut yeteneğinin yüksek olduğunun ispatı.
Tek eksiği, fizik kapasitesinin henüz lige hazır olmayışı. 30. dakikada pili bitti.

Özellikle Feldkamp'la beraber yenilenen savunma formasyonuna dikkatinizi çekmek isterim.
Artık ilerideki oyuncunun maçı eli belinde seyretmesi dönemi yok.
Hakan'ından Ümit'ine, Lincoln'ünden Ayhan'ına herkes koşuyor, pres yapıyor, savunmasına yardımı dokunuyor.
Ç.Rizeliler topu ayağına alır almaz üçlü ve güçlü bir sıkıştırmaya maruz kaldılar bugün. Bu da geriden oyun kurma planlarını etkiledi.
Linderoth tam bir görünmez adam. Sesi soluğu çıkmıyor ama duracağı yeri iyi biliyor. Yüksek toplarda iyi pozisyon alıp karşılamayı biliyor.
Servet-Song ikilisini de çok tuttum.
Barış iyi oyuncu ama biraz cesaretsiz. Risk almaya korkuyor gibiydi. Sıkça yan paslara başvurdu. Maçlar ilerledikçe düzelir.
Volkan 40 yıllık Galatasaraylı gibiydi.
Ayhan çok çalıştı. Enerjisi bitmek bilmedi ama ofansta verimliliği ikinci yarının ortalarında azalmaya uğradı.
Bir diğer önemli taraf, Hakan'ı uzun yıllar sonra ilk defa bu denli savaşır, çalışır, çabalarken gördüm ben. Sahada adım basmadık yer bırakmamaya çalışması güzeldi.
Ümit'te de bu çalışkanlığı gördük diyebilirim.

Feldkamp'ın takımı koşuyor, savaşıyor, ısırıyor.
Defans çok sağlam. Hücumda daha korkusuz, daha dikine oynarsa tadından yenmez.
Takım iyi yoldadır.
Hem artık frikiklerde güven duyabileceğimiz birileri var...

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Biraz sansliydik. Ayhan cok rahat kirmizi kart gorup penalti'ya sebep verebilirdi. Hakem es gecti.

Ikinci yarinin baslarinda oyun cok zevksiz gecti. Her iki takimda dan dun oynadi. Bir Allah'in kulu topu yerine indirmedi Rize bir iki tehlikeli pozisyon bulana kadar. Lincoln ciktiktan sonra Arda oyunu iyi toparladi. Lincoln ve Volkan'in golleri super.

Iyi oldu. Ilk mactan guzel skor. :twisted:

Ve evet, Sabri sac bas yoldurdu bana.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Cengiz Akgun wrote:In$allah muzmin bir sakatligi yoktur da seneler sonra adam gibi bir adam getirdiler deriz. Tovbe tovbe.
Kisa bir Google taramasi yaptim sakatlik ile ilgili ve su iki yazi gozume carpti. Ilki Schalke'ye gelmeden once, digeri Schalke'de oynarken. Schalke'ye gelmeden onceki kasik problemi cok ciddi olsa Schalke'deki performansini yakalamasi zor olurdu. Antremanda sakatlanmasi da cok olagan disi bir olay degil.
Bugunku macin tekrarini izliyordum biraz once. Lincoln oyundan cikmadan once aci icindeymis ya da zorlaniyormus gibi gorunmedi pek. Tabii yarin belli olur kesin durumu ama Maraton'un sonuna dogru Sansal persembe oynamasi zor olabilir diye duyduklarini soyledi.

Ben Kalli'nin hazirlik kampinda oynatmamasindan cok, sebebinin duzgun aciklanmayarak insanlara ileri geri yorum yapma ortami verilmesini anlamsiz buluyordum. Neyse gecti gitti. Pozitif dusunmekte fayda var.

Post Reply