Galatasaray-Ç.Rizespor 4-0 (Lincoln, Volkan, Hakan(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Valla bu kadar guzelk bir mac olamaz. Lincoln siftah yapti, Volkan da siftah yapti, Hakan rekor'a ortak oldu. Gol de yemedik daha. BIr de Umit Karan atsaydi keske. Ama UMit'in kafasi yerinde degil bugun.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Linderoth out - Mehmet Guven in dk.90

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan Bakircioglu wrote:Lincoln sanirim Kalli'ye cikmak istedigini isaret etti, oyundan ciktiktan sonra sol bacagindan tedavi edilyordu. Ilk yarida da arkadan yapilan bir faulde yerden kalkarken dizini yokluyordu. Umarim ciddi birseyi yoktur...

Hakan 240. golunu de atti!

Umit Karan yolcu gibi gorunuyor...
Bu adam icin sakat diyorlardi. Zaten hazirlik maciarinda saklanmasi da bunu gosteriyor gibiydi. Schalke o kadar enayi degil yani.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Tolga Girici wrote:Valla bu kadar guzelk bir mac olamaz. Lincoln siftah yapti, Volkan da siftah yapti, Hakan rekor'a ortak oldu. Gol de yemedik daha. BIr de Umit Karan atsaydi keske. Ama UMit'in kafasi yerinde degil bugun.
GS - Lincoln'un iyi oldugu ilk 30 ve onun yerine Arda'nin oynadigi son 25 dakika da oldukca iyiydi... Arada ki bolum de Lincoln takimi bir kisi eksik birakti ve orta saha ustunlugumuzu kaybettik...

Lincoln'un ciddi bir durumu yoktur insallah...

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hep de Ersun Yanal'a denk geliyor nedense. Bu macta da yorumcu, simdi Hakan'i ovmemek icin taklalar atacak. 5-1lik macta da oyle olmutu.

Lincoln arka adalesinden sakatlandi sanirim.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Hakan icin cok sevindim... keske 1 tane daha atsaydi diye baktim ama olmadi.. 2. yari cok daha iyiydik.. simdiden lideriz herhalde... hep boyle gider umarim..

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bende Lincoln'a dikkat ettim arka adalesine buz koydular ama adam son yirmi dakika yerde uzaniyordu insallah ciddi bir cekilme filan degildir.

Servet, Volkan ve Ayhan benim begenimi kazandi. Gerci Ayhan ikinciyarida oyundan dustu ama yinede tempoyu o kurmustu.

Tebrikler Galatasaray insallah taraftarinin onune ciktiginda butun makineler rayinda ve yerinde calisir

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ikinci yari Baris ve Linderoth da Ayhanin guzel futboluna katildi ve ilk yari sonundaki gibi bir goruntu bir daha yasanmadi. Ikinci gole kadar Rize de oyuna dahil gozuktu ama sonra dagildilar. 4312 seklinde oynuyoruz. Bekler ileriye cikiyor, orta saha cift santrfora ragmen kalabalik, mucadeleci ve disiplinli. Not verecek olsam Sabri 6, Umit 4, Servet Ayhan ve Baris 8, geri kalani 7 derim. Ben de katiliyorum; hersey yolunda gozukuyor.

Takim oturmus, sorumluluklar/limitler belli, istek var, mucadele, rakibi hafife almama... Umit toparlanmali ya da cani istemiyorsa silahi ve rozetini Kallinin masasina birakmali. Bu tribe girmek icin yanlis zaman, yanlis hocayla yanlis klupte diye dusunuyorum. Ozgurcan olsa daha faydali olurdu.

Hakan Sukuru kutluyorum, tebrik ediyorum, Galatasaraya katkilari icin tesekkur ediyorum bu vesileyle, artik rahatlamistir rekoru ne kadar gelistirebilecegini gorecegiz.

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Cengiz Akgun wrote:Schalke o kadar enayi degil yani.
Schalke'den ayrilmayi Lincoln kendisi istedi diye biliyorum. Gecen sezonun sonunda gordugu kirmizi kart ve cezadan dolayi buyuk tepki almisti Schalke'de. Ciddi bir sakatligi olsa Istanbulspor macinda ve bugunku macin ilk 30 dakikasinda oynadigi oyunu oynayamazdi diye dusunuyorum.

Maca gelince, ilk yarim saat ile son 20 dakikada etkili oynadik, onun arasinda mac rolantide oynandi. Yenilerden Volkan, Linderoth ve Servet cok basariliydi. Sabri pek kendini gosteremedi, Baris fena degildi. Umit yeteri kadar istekli degildi, topu ayagina aldiginda da olumlu kullanamadi. Ayhan bildigimiz Ayhan, cok mucadele etti. Uc tane gol olabilecek pozisyonu vardi. Song saglam. Arda belli ki yedek kalmaktan pek memnun degildi, ama Hakan'a gol attirarak katkisini sagladi. Macta sesi en cok duyulan Orkun'du. Masallah borazan gibi sesi var, surekli defansa direktifler verdi. Hakan Sukur artik psikolojik olarak rahatlamistir herhalde, oynarsa daha da gol atar gibi gorunuyor.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

1- Cok uzun aradan sonra GS mız duran toptan gol kaydetti.
2- M.Guven nin ve M. Topal ın Linderoth tan ogrenecekleri cok seyler var. Sadece takıma degil yetisen genclerde cok katkı yapar umit ediyorum.
3- Hakan nın lige gol ile baslaması muhtesem oldu. Karan nın oyuna konsantre olamadıgı cok acık. Gereksiz topuk pasları yapmaga devam ederse, bench e kurulur, cekirdek cıtlatır.
4- Bana gore macın yıldızı Linderoth. Basit ve etkili oynuyor. Uzun zamandan sonra GS da iyi oynayan bir onlibero goremedigim icin heyecanlanmıs da olabilirim.
5- GS ın bu sene "Teknik Direktor" u var. Takım uzerindeki, oyun uzerindeki etkisi daha cok hissedilecek.

Yensin yenilsin ben bu takıma sonuna kadar destek veririm.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan 4a$ gibi Umit efendide birkac mac tabureye otrtulacak (banka bile degil tabure bulup ona oturtmak lazim). Boyle ayrani yok icmeye ama reva$ata ve topuk pasi ile gider kaleye saplantisindan kurtarilmasi lazim. Kalli dede bunu cok kolay yapar. Kafasina duduk mu atacak kicina tekme mi gorecegiz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

BarisCakan

Post by BarisCakan »

Murat Biricik wrote:1- Cok uzun aradan sonra GS mız duran toptan gol kaydetti.
2- M.Guven nin ve M. Topal ın Linderoth tan ogrenecekleri cok seyler var. Sadece takıma degil yetisen genclerde cok katkı yapar umit ediyorum.
3- Hakan nın lige gol ile baslaması muhtesem oldu. Karan nın oyuna konsantre olamadıgı cok acık. Gereksiz topuk pasları yapmaga devam ederse, bench e kurulur, cekirdek cıtlatır.
4- Bana gore macın yıldızı Linderoth. Basit ve etkili oynuyor. Uzun zamandan sonra GS da iyi oynayan bir onlibero goremedigim icin heyecanlanmıs da olabilirim.
5- GS ın bu sene "Teknik Direktor" u var. Takım uzerindeki, oyun uzerindeki etkisi daha cok hissedilecek.

Yensin yenilsin ben bu takıma sonuna kadar destek veririm.
Linderoth topsuz oyunda, kritik kademelerde, topun sikistigi anlarda sahneye cikiyor. Cok sakin, sogukkanli ve dogru kararlar alabiliyor. Teknik veya atletik ozellikleriyle yildizlasan bir oyuncu degil ama bankonun bankosu. O yuzden cok dogru, Mehmetler gercekten ust sinif orta saha oyunculari olmak icin neler yapmalari gerektigini ogrenmeliler, bundan iyi firsat olmaz.

Feldkamp cok guven veriyor bana da.

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Kalli ile kisa bir roportaj verdi TRT, Kalli orada tercumanin tabiriyle "gol atmamiza yardimci olan ve engelleyenler var" dedi takimda. Karan'in isi artik zor desenize.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Volkan ile frikikten gol atma donemi ba$ladi herhalde. Cok aci ama gercek. Iki sene duran topa vurmaktan aciz Sabri ve Hasan'in eline bakiyorlardi. Ayaklarina degil topu yerden ben atacagim diye kaparken ellerine bakiliyordu.

Adam sol ayagi ile zimbalami$ ayilar frikik boyle atilir diye herhalde.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Aug 13, 2007 12:29 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Lincoln ve Linderoth transferleri icin cok tesekkurler. Hakan'da israr eden tum TDlere de.

GS'da elestirilecek cok cok sey var ama bu gun zamani degil. Bu kadar sey duzeldikten sonra elestirmek haksizlik olur.

Cengizcigim, Schalke Lincoln'u birakmadi, adam ayrildi, oynamayacagim sizin icin artik dedi. 4-5 tane ciddi tekme yedi. Anadolu takimlari gol yenilince kiz kardesleri tecavuze ugramis gibi savunma yapiyor, Lincoln'e kizginlikla bir suru tekme attilar golden sonra.

Kalli'nin takimi atak yemiyor, Bolu haric bu 4 ya da 5. mac, rakip ciddi atak yapamadi.

Rize cok zayif bir takim (belki su anda, ileride farkli olabilir) o yuzden GS'in da eksigi de cok, Umit Karan (hatta son 15 dakikaya kadar Hakan) ne yaptilar diye sorulabilir, bir de ciddi bir forvete karsi bizim defans ne yapar gibi sorular da var.

En son, Rize kalecisi icin futbol tanrilari haindi bugun, 4-0i haketmedi adam onca gol kurtarip.

GS'in cok isi var ama herseye ragmen, onlari da yarin yazalim.

Ali

Post Reply