BURSASPOR-GALATASARAY 0-1 (dk 60 ü.karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gurdal Cetin

BURSASPOR-GALATASARAY 0-1 (dk 60 ü.karan)

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Maca Levent ve Ege'yi de goturuyorum
Bu basligi da ben acayim oglanlarin ayagi ugurlu gelsin :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Levent'i anladimda , Egeyi herhalde girdi cikti yapacaksin.
Olay sadece fotograflanip belgelenmek uzere design edilmis bir tertip.

Bu arada sen gelmiyormusun (IST'a) bu taraflara MGC?

Biliyorsun sponsorluk olayi GS'yi teslim almis vaziyette.
Birileri cikulata ve biskuvi ile yirtacagini saniyorsa fena halde
yaniliyor.

Tamam Lıncoln'u getirdinde, birde onu seyredecek
seyirciyi stada getirirsen, iste ben ona delikanli sponsor
derim.

Tacizlerimiz yil boyu surecektir.
NO ADNANS, NO CRY !!

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bu hafta sonu rakibimiz hakkinda birseyler okuyayim diye onlarin resmi sitesine http://www.bursaspor.org.tr/default2.asp gireyim dedim. Eski kaptanimizin bu takimin basinda oldugunu kacirmisim.

Neyse, eskiden sag olsun Bahri bize hep deplasman notlari gecerdi bize.

O zamanlar Bursa maclarinda onlarin fanatik taraftarlarindan bahseder nasil Istanbul plakali arabalari arayip taskinlik yaptiklarini anlatirdi.

Uzakta olunca insan bu adamlari kafasinda azgin insanlar olarak ciziyor. Haydi dedim resmi sayfalarindan http://www.unitimsah.com/ su fanatik taraftar sitelerine gireyim dedim :lol: ve resimlerini gorunce gulmeye basladim :lol:

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bursa'nin timsahligi nereden gelemekte acaba? BJK'in Karakartalligi, GS'yin Aslanligi, FB'nin kanaryaligi nereden geldiyse oradan denebilir. Ama belki MGC bilmedigimiz bir bagalantiyi acikliyabilir.

Bu arada Rumen oyuncuyu artik istemem demi$ buyuk kaptan. Franescue mi ne adi. Ba$ka takimlarla goru$mek istemi$ o da iki gun izin vermi$ ama adam bir hafta sonra donmu$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Sanırım timsahlığı 10-15 yıl kadar önce orada top oynayan Mususi'den geliyor. Adam bunlara timsah dansını öğretmiş, özellikle intertoto'da atılan gollerden sonra timsah dansı yaparlardı (futbolcular yerde birbirlerinin ayaklarını tutup timsah şeklinde hareket ederler). Timsah dansıyla başladı bu lakap diye biliyorum.

Bursa deplasmanlar içinde en sakat üçüncü deplasman (1. Kadıköy, 2. Trabzon). Maçtan sonra Istanbul plakalı kimi bulsalar döverler valla. İş icabı bayağı Bursa'ya gidiyorum, bu kadar fanatik nerede bilmiyorum ama genelde GS, BJK ve Fener'i tutan çok insan var orada. Tabii maçlarda artık bilet verilmediğinden çoğunluk artık Bursalılarda.

Sinan
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Oguzhan__Gurses

Post by Oguzhan__Gurses »

Yalnız maç 21:45'de değil 18:45'de.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=201&ftxtID=1779
Bu Aşk Bitmez ..

Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Oguzhan__Gurses wrote:Yalnız maç 21:45'de değil 18:45'de.

Duzelttim basligi (simdi alakasiz durmasin Oguzhan Hocam'in yazisi) :)...
Alpay Dedeoglu wrote:Biliyorsun sponsorluk olayi GS'yi teslim almis vaziyette.
yaniliyor.

derim.

Alpay Hocam, Sir MGC de Ulker'de ya da D-Smart'ta calismaya mi basladi, Mehmet'ler arasi bir karisiklik mi oldu, yoksa benim bilmedigim Bursa'dan da bir sponsorumuz mu var, nasildir nedir yahu? Hani, yuzyuze gorusmesek de, cogunuzu artik biliyorum, taniyorum, "arkadaslararasi $aka" (inside joke) cinsi seyleri cozerim saniyordum ama, bu yukardaki taciz serisini tam cozemedim isin dogrusu. Bir sorayim, ogrenmis olayim da, sana da cevap verdiginde tacizlere devam etme firsati dogsun hem boylelikle... :)
Özgür

Mehmet Gurdal Cetin

Mac bilet fiyatlari aciklandi.Galatasaray'a 800 bilet verilmesine karsin, bursa tribunlerinde bir cok Galatasaryli olacagina emin olun.Bu sene Bursa yonetimi deplasman taraftar biletini 10 YTL yaparak aslinda bir jest yapmis.Genelde daha pahalli olurdu.

Ege'nin ilk canli maci.

Levent zaten gecen seneki Bursa acilis macina gitmisti.Eski FB maclarinin gazilerindendir.Alpay Bey cok iyi hatirlar konsolosluklardan direk maclara gitmis adamdir.

Istanbul'a gelemiyorum, aslinda geliyorum da futbola ve cimbom.org tayfasina haber vermeden geliyorum :)

Ay sonu Almanya ile fuar sezonuna baslangic yapiyoruz.Ramazan sonu Ekim gibi Istanbul'da 4-5 gun kalacagim.Sonrasi mechul.

Bursa'da mac gunu guzel hava olur insallah, patronum sagolsun Bursa VIP tribunune kombine verdi, Ege kakasini yaparsa bezini nerde degistirecegim bilmiyorum.

Cigdemin odu kopuyor el kadar bebeyi maca goturuyorum diye ama cevremizde koruma cok, emniyet muduru bir yanimda organize suclar masasi diger tarafta.Cocuk masasi amiri karsi komsum.Guvenlik tam yani.

Guzel olacak guzel...Sonra yine yazarim
TRUST GALATASARAY
MGC

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Oguzhan__Gurses wrote:Yalnız maç 21:45'de değil 18:45'de.

Duzelttim basligi (simdi alakasiz durmasin Oguzhan Hocam'in yazisi) :)...
Alpay Dedeoglu wrote:Biliyorsun sponsorluk olayi GS'yi teslim almis vaziyette.
yaniliyor.

derim.

Alpay Hocam, Sir MGC de Ulker'de ya da D-Smart'ta calismaya mi basladi, Mehmet'ler arasi bir karisiklik mi oldu, yoksa benim bilmedigim Bursa'dan da bir sponsorumuz mu var, nasildir nedir yahu? :)
Dogru tahmin ettin.Adres su anda tatilde olan baska Mehmet. O da efendiliginden
ve saygisindan bana cevap vermiyor, yada ''Simdi su deliye
bulasmayayim'' diyor :-))
NO ADNANS, NO CRY !!

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Lincoln ve Linderoth ikisi de antremana cikmamis bugun. Arda da antremanda durup dururken sirtinda bir agri ile yere dusup sakatlanmis.

Yani Koprivnica macina benzer bir durumda cikabiliriz sahaya. Sakatliklairn ciddi olmamasini dilemek disinda soylenecek bir sey yok, bir an once donerler dilerim.

Ali

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Anadolu Ajansinda su haberi vemis...

Teknik direktör Karl Heniz Feldkamp, İstanbul dönüşü Atatürk Havalimanı'ndan sarı-kırmızlı takımı doğrudan Florya Metin Oktay Tesisleri'ne götürerek, antrenmana çıkarttı.

Yaklaşık 1 saat süren çalışmada, Slaven Koprivnica karşısında forma giyen oyuncular hafif koşu yapmakla yetinirlerken, diğer oyuncular ise kondisyon ile pas çalışmasının adından birebirde adam geçip, gol atmaya yönelik bir antrenman yaptılar.

Ayrıca, dün forma giyen oyuncuların grubunda idmana başlayan Hasan'ın, bu grubun tesislere dönmesinin ardından bu kez diğer grupla antrenmanını sürdürmesi dikkat çekti.

İdmana, tedavileri süren Lincoln ile Linderoth katılmazken, hafif sakatlıkları bulunan Aydın, Carrusca, Anıl ve Serkan ise takımdan ayrı bir süre çalıştı.

Galatasaray'da antrenmanın hemen başındaki ısınma bölümünde Arda'nın bir anda yerde kalması paniğe neden oldu.

Yerde acı içinde kıvranan Arda'ya sağlık heyeti anında müdahale ederken, genç futbolcunun sırt kaburga kasında spazm olduğu açıklandı.

Sarı-kırmızılı ekipte sakatlıkları nedeniyle Slaven Koprivnica maçı kadrosuna alınmayan Lincoln ve Linderoth'un tedavisine tesislerde devam edildi.

Kulüp doktoru Murat Çevik, Lincoln'ün koşulara başladığını, ancak Linderoth'un henüz salonda dahi çalışamadığını belirtirken, bu iki oyuncunun da Bursaspor maçında oynayamama ihtimallerinin bulunduğunu ifade etti.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sevgili MGC - maca Levent ve ozellikle Ege'yi goturmeden su haberebir bak istersen sonra kapi da bir sorun cikmasin...

Mehmet Gurdal Cetin

Gordum Mert,

UYUZ OLDUM :evil:

Bunun adi sark kurnazligi, Bursa'da yasayan herkes bilir ki, Bursaspor maclarina giden cocuk sayisi 1000-2000 olur.Saka degil , 20000 kisilik bir stadta bu rakam cok yuksek.Sadece uc buyuklerin maclarinda yapilacak olan bir uygulama bu.Maksat olayi paraya cevirmek.Guvenlik onlemi hikaye, Bursaspor yillardir bu tur maclari oynuyor, Bursa'da guvenlik sorunu YOK. !!

Ancak bir konuya dikkatinizi cekmek isterim.Bu cocuklarin cogu hatta hepsi Bursaspor taraftari, alt yapi okullarinda oyunayan cocuklar.Bursa sehri degisik bir sehirdir.Takim taraftarliginin en ust boyutta oldugu bir yerdir.Sinan'in dedigi gibi GS-FB-BJK taraftari da coktur ama Bursa dendi mi akan sular durur.Kemik bir taraftar yapisi vardir.Bugun TEKSAS adiyla anilan Bursa Curva'si on-onbes sene oncesinin bebeleri.Babalari abileri ile o kucukcuk boylari ile tellerin altindan mac seyretmeye calisan cocuklar buyudu ve Curvanin yeni sahipleri oldular.

Bursa'da gunun her saati Bursa formasi ile gezen (adeta gunluk kiyafetmis gibi) insanlar cocuklar gorursunuz.

10 milyon para degil bizim icin veririz, ancak bu cocuklarin cogu Bulgaristan gocmeni aile cocuklari (Bursa'nin cogunlugu gibi),benim firmam (ogunerek soyluyorum) bu cocuklari destekleyen ve Bursaspora gonul vermeleri icin Bursa stadina Tribun bile yapti.Isın icindeyim biliyorum.Okullarinda basarili ogrencilere burs vermekten tutun kombinelere kadar bu cocuklarin sosyal aktivitelerde bulunmalari kahve koselerine biranelere gitmemeleri icin yapildi bu tribun.Bu sene Uludag Universitesine Makina Muhendisligi bolumu icin sponsor olundu, hedefte Bursa'ya firmanin adini tasiyan bir Universite acilmasi projesi var bu planlarin icinde, artik makine muhendislerimizi kendimiz yetistirecegiz.

Bu tribun ve Bursa'nin taraftar yapisi ile ilgili cok guzel ama eski bir yazi var asagida..

Bursaspor'un kalbi Teksas
Özelliklerini yitiren, klasiklerini küreselleşmenin acımasız çarklarına kaptıran Bursa'da, Bursaspor taraftarı direnebilen klasikler arasına girdi.
Eski kale arkası tribünü olarak yapılan ve tartışmasız takımlarına en bağlı taraftar grubu Teksas'ın konuşlandığı tribün hem Bursa hem Türk futbol kamuoyunun gündeminde .

Bursaspor'un merhum efsane amigosu Yaşar'ın kuruluşunda emek harcadığı, bir süre önce amigolukta jübile yapan Amigo Fiko'nun genişlettiği Teksas Grubu üçe bölündü ama Atatürk stadının yine tek hakimi.

Teksas'ın bölünmesi, kentin sosyo- ekonomik yapısının farklılaşmasının yanısıra çocuk yaşta bu tribünler girenlerin eğitimleri ya da işleri nedeniyle katetikleri aydınlanma yolculuğu rol oynadı. Teksas'ın dünkü çocuklarının okumuşları yani üniversiteyi bitiren, doktora yapan hatta önemli şirketlerin sahipleri olanlar "Grup Çeynç'i" oluşturdular. Genç taraftar, lise ve üniversiteli teksaslılar "Supporters" grubunu kurdular.

Bursa Atatürk stadını bilenler için taraftar dağılımını aktaralım. Eski kapalı tribünde oturanlara, Teksaslılar'ın deyimiyle, "Sosyete " deniliyor. Eski kale arkasının eski kapalıya yakın bölümünü Klasik Teksas tarftarı dolduruyor. Onların yanında Supporters ve Radikal var. Maraton tribünü olarak adlandırılan yeni kapalıda Grup Çeynç var. Maraton'da bir başka grupta kendilerine Partizan adını vermiş. Onların yanında "Ali Durmaz Çocuk Tribünü" var. Bugünlerde okullarında başarılı olup maça bedava girmeye hak kazanan çocuklar, sosyal gelişimlerine göre Teksas, Supporters, Grup Çeynç ya da Sosyete'ye katılabilecekler.

Teksas'ta amigoluk yaparken Bursaspor başkanlığına seçilen Recep Günay, Anadolu'daki ilginç örneklerden biri olarak futbol tarihindeki yerini aldı. Bursaspor'un bu dönem başkanlığını yapan Levent Kzıl'ın da Bursaspor maçlarını seyretmeye Teksas tribününde başladığını anımsatalım. Kızıl sıksık "Ben tribünden gelen başkanım" demesinin yanısıra tribün psikolojisini iyi bilmesi ve kimi amigoları futbol deyimiyle "yemlememesi" de Bursaspor' daki tribün iyileşmesinin önemli adımları olarak gösteriliyor.

http://www.bursaspor.net/sayfa.asp?Cont ... azi&id=196

Valilik takiye yapmis hepsi bu,ben stada 20 aylik oglumu da sokarim 80 yasindaki anneannemi de...

Bursa garip bir sehirdir, valisini de polis muduru de biz seceriz burda :)

DERIN DEVLET
MGC :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Sas 18'lik kadrodan cikarilmis - kendisi de sasirmis :o

Ilk onbir soyle:

Orkun
Ugur-Song-Servet-Volkan
Sabri-M.Guven-Ayhan
Arda
Umit-Hakan

Yedekler:
Aykut-Bouzid-Ferhat-M.Topal-Okan-Baris-Serkan

Macin ilk dakikasinda Arda ve Hakan'la bir pozisyon bulduk - Hakan ustten disari vurdu..

Ugur Pancu'ya yandan sert girdi - sari karti gordu...

Macin ilk 12 dakikasi orta da gecti - Bursa orta saha da kalabalik, ustunluk kurmamiza izin vermiyor... Kaptiklari toplarla ayaga yerden paslarla ceza sahamiza cok cabuk iniyorlar - genelde Veli ile soldan gelip Volkan ileri cikmisken onun kademesine giren Servet'i zorlamaya calisiyorlar...

Biraz evvel defanstan donen topa Sabri musait durumda iyi vuramadi ve golden olduk...
Last edited by Mert Tokman on Sun Aug 19, 2007 7:03 pm, edited 3 times in total.

Post Reply