BURSASPOR-GALATASARAY 0-1 (dk 60 ü.karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Maclari radyodan dinliyorum ve Servet'in cikardigi pozisyonu da Telegol'deki macin 20 dakikalik ozetinde seyrettim biraz once. Oncelikle sunu belirteyim, Mondragon begendigim bir kaleciydi ve gittigine uzuldum ama bir penalti ya da % 100'luk bir gol pozisyonu oldugunda topu cikarabilecegine dair bana en ufak bir umit vermiyordu Turkiyedeyken seyrettigim maclarda. Tamam cepheden gelen toplarda ve frikiklerde iyiydi ama bir Tafarel bir Simovic kesinlikle degildi. Hele son donemlerde Avrupa maclarinda kapadigi koselerden yedigi gollere alistirmisti neredeyse.

Orkuna gelince. Bir kaleci hata yapmayacak diye bir kural yok neticede ve gorebildigim kadariyla cepheden koseye giden ve Mondragon'un kesinlikle cikaramayacagina inandigim gayet guzel toplar da cikarmis. Galatasaray tarihinde hic hatirlamak istemedigim ve her derbi macinda herhalde stresten erken kurtulmak icin birkac sutu neredeyse gonullu olarak kalesine alan Hayrettinle Orkunun karsilastirilmasina bir anlam veremedim acikcasi. Tabii bu benim gorusum. Belki Servetin cikardigi top gol olabilirdi ama Orkunu bu hatasindan oturu infaz etmeden once asagidaki linkte arsenal kalecisinin gecen hafta macin 1. dakikasinda daha rakipten baskiyi yemeden topu rakibe ikram ederek Fulham'dan yedigi golu seyretmelerini saglik veririm.

http://www.dailysoccerblog.net/August/1 ... news2.html

Not: Biraz once premier ligin bu haftaki gollerini seyrettim. Blackburn'un beraberlik golu (basrolde yine Arsenal kalecisi Lehman var) ve Tottenham"in 4. golunu seyretmeniz lazim, linkteki golu aratmiyorlar.
Last edited by Mehmet Daskiran on Mon Aug 20, 2007 4:02 am, edited 1 time in total.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Fazla vurmayın Orkun'a.
Bir takımı yerli kaleciye emanet etmek cesaret ve özgüven işidir.
Feldkamp da bilirdi dışarıdan milyon dolarlar sayıp yabancı bir isim getirmesini. Yapmadı.
Orkun'a güvenerek doğruyu yapıyorlar. Kesinlikle kötü kaleci değil.
Refleksleri ve hızı mükemmel. Kimsenin beklemediği anda en ummadık topları zıpkın gibi uçarak çıkarmasını biliyor.
Peki bugünkü hataları hangi etmen yaptırdı ona?
Bana sorarsanız aşırıya kaçan egosu ve özgüveni.
Dikkat edin, kale civarında pozisyon atlattıktan sonra Orkun defans yapısının orkestra şefi olma gayretiyle işi biraz fazla kaçırıyor ve bir noktadan sonra Yılmaz Vural gibi atlayıp zıplayarak şovmenlik kokan hareketlere sarıyor.
Asla karaktersiz bir oyuncu değil. Ama ego ve kendine güven, aşırı motivasyona dönüşünce bu tip histerik hareketlere yol açması normal.
Keza yaptığı hatalarda da nedeni "kötü kaleci olmasına" bağlamayın.
Tek sebebi, aşırı özgüvenin ve motivasyonun yarattığı "işi hallederim" laubaliliği.
Takım için ise, söylenecek birşey fazla yok.
Neredeyse hiçbir şey oynamadık. Kötü oynadık demeye bile dilim varmıyor.
Diyorum ki, acaba Lincoln ile Linderoth'un yoklukları mı bu farklı görüntüye sebep oldu?
İyi de, Galatasaray takımı kalitesini bu iki oyuncuya sigorta edecek kadar hazırlıksız mı?

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Salih Bora wrote: Peki bugünkü hataları hangi etmen yaptırdı ona?
Bana sorarsanız aşırıya kaçan egosu ve özgüveni.
Yaptigi hatanin sebebi cok basit. Egoya showmenlige falan girip neden cikarmak icin zorlamanin geregi var mi bilmiyorum. Bir sonraki hareketi dusundugu icin toptan gozunu ayirdi. Gelen orta lokum gibi bir ortaydi, cok rahat alirim diye cikti, o anda beyni "hemen alayim da elimle oyun kurayim, kime atsam acaba?" seylere girdigi icin kacti.

Futbolcular cok yaparlar bunu, dumduz top gelir, futbolcu topu kontrol edip kafasini kaldirip pas verecegine, kime pas verecegini dusunur, yani kontrolden once, sonra yapacagi ise odaklanir, bir bakmis top ayaginin altindan firt diye kacmis. Futbolun temelinde vardir, ilk once kontrol. Kontrol ederken toptan gozunu ayirmayacaksin.

Tenisciler de cok yapar bunu. Rakip son onda topu kurtarmistir, kurtarirken defansif bir hareketle topu havaya diker. Siz topa bakip bu "overhead shot" dedikleri topu smaclayip sayiyi alacaginiza, rakibe falan bakar, heyecanlanir, toptan gozunuzu ayirir, fileye takarsiniz bu kolay topu.

Kaleci hocalarimizin Orkun'a yarin soyleyecegi seyi cok iyi biliyorum. "Topu oyuna sokmak icin cok acele etme. Ilk once topu tut, kontrol et, sonra etrafina bakin. Hava toplarina cikarken toptan gozunu hic ayirma."

Ali'nin dedigine katiliyorum. Asil sinir bozucu sey, yaptigi hatadan sonra hic yan toplara cikmamasi. Hatta Hakan geldi, Orkun'a kizdi. Orkun'un Hakan'a "tamam abi tamam" dedigi duyuldu ekranlardan.

Mehmet Daskiran'in gectigi video icin tesekkurler. Lehman efendinin yaptigini Orkun yapsa cocugu vurmaya kalkarlar, sokaga cikamaz kac gun. Bizim ulkede adam asmak kolay. Orkun'un yerinde hic olmak istemem acikcasi.

Ozan Ersoy

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Yaptigi hatanin sebebi cok basit. Egoya showmenlige falan girip neden cikarmak icin zorlamanin geregi var mi bilmiyorum. Bir sonraki hareketi dusundugu icin toptan gozunu ayirdi. Gelen orta lokum gibi bir ortaydi, cok rahat alirim diye cikti, o anda beyni "hemen alayim da elimle oyun kurayim, kime atsam acaba?" seylere girdigi icin kacti.
Orkun babanin oglumu falan mi kardesim senin? :D rahat birakta biraz elestirelim yahu... sen ne dersen de ---- ben yan toplarda rahat degilim... ha illa yeni kaleci mi gelsin ben rahat edeyim diye... tabii ki hayir... Kalli rahatsa bize laf dusmuyor...

Bu arada yukari da soyledigin cok dogru... Amerikan futbolunda da cok oluyor bu... ozellikle atilan pasi yakalamaya calisan receiverlar, toptan gozlerini ayirip yakaladiktan sonra ne tarafa kosayim diye gozlerini kaydirinca - kolayca yakalanacak toplari dusuruveriyorlar.

Maci biraz evvel bir daha seyrettim... Bursa'nin orta sahasinda ki Mustafa Sarp'a bayildim... Bulent Erciyes'ten beraberinde getirmis... bu adam her mac boyle mi oynar yoksa bize mi denk geldi bilmiyorum... her mac boyleyse Aurelio'dan da Trabzon'lu Huseyin'den de iyi bu adam --- FT'nin haberi ola... bazen topu ayagindan aciyor ama gordugum tek kusuru o... bunun yaninda Egemen-Omer ikilsini de basarili buldum --- milli takim icin Gokhan-Toraman ikilisine alternatif olabilirler... bana gore defansin ortasina tek tek Servet, Tolga gibi isimler almaktansa birbirleri ile uyumlu boyle ikili tandemleri almak daha avantajli olur...

Bursaspor boyle devam ederse ligde ve ozellikle kupada ses getirir... Tum iyi transfer... yanina iyi bir belesci lazim ama... Bulent adina sevindim...

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mert Tokman wrote:
Ozan Ersoy wrote:Yaptigi hatanin sebebi cok basit. Egoya showmenlige falan girip neden cikarmak icin zorlamanin geregi var mi bilmiyorum. Bir sonraki hareketi dusundugu icin toptan gozunu ayirdi. Gelen orta lokum gibi bir ortaydi, cok rahat alirim diye cikti, o anda beyni "hemen alayim da elimle oyun kurayim, kime atsam acaba?" seylere girdigi icin kacti.
Orkun babanin oglumu falan mi kardesim senin? :D rahat birakta biraz elestirelim yahu... sen ne dersen de ---- ben yan toplarda rahat degilim... ha illa yeni kaleci mi gelsin ben rahat edeyim diye... tabii ki hayir... Kalli rahatsa bize laf dusmuyor...
sevindim...
Spor yazarlari genel olarak kalenin alarm verdigini soylemisler ama gordugum kadariyla tek dayanaklari Orkun'un elinden kayan top. Bu kadar kolay adam harcamamak lazim. Aykut-Orkun tartismasinda taraf olmak icin soylemiyorum ama Aykut'u da seyrettim, o yan toplarda daha kotu. Cizgide cok iyi, penalti da kurtariyor ama yan toplarda daha zayif. Sene basinda Kalenin Aykut , Fevzi'ye verilmesini istiyordum, ama Orkun gelince de sevinmistim acikcasi. Bazi oyuncular bostayken kacirmamak lazim. Bence yerli kaleci oynatmak, almaya degecek bir risktir. Ona verilecek parayla iyi bir forvet alinsa stres olmayiz zaten. Avrupa maclarini ise bilmiyorum, dunyanin en iyi kalecisini getirsek bile isimiz kolay degil. Once orta sahanin iyi olmasi lazim, onlar iyi olmayinca Servet'in , Orkun'un kusurlari ortaya cikiyor.

Yalniz Orkun arkadaslarina cok bagiriyor, umarim arkadaslari buna antipati duymaz ve anlayisla karsilarlar. Yoksa, daha dun geldin, ne bagiriyon diye yuklenirlerse kotu.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dunku macta oynadigimiz futbolu hic begenmedim.Orta saha,mac boyunca,agirlikli olarak Bursaspor'un kontrolu altindaydi.Bursaspor'un topu sisirmeden,yerden paslasarak,defalarca atak baslattigini gordum;GS ise ozellikle ilk yarida bunu neredeyse hic yapamadi.

Ugur genelde iyi oynuyor,fakat bazen kendine olan asiri guveninden,konsantrasyon eksikliginden olmayacak hatalar yapiyor(benim gozlemim).Mehmet Guven'in daha istikrarli oynamasi gerekecek.O da bazen cok guzel paslar veriyor,yerinde mudaheleler yapiyor fakat olmadik yerde, gereksiz,pas hatalari yapabiliyor ve ikili mucadelelerde kolay top kaybedebiliyor.

Servet,son 2 macta gordugum hatalarini,ust duzey maclarda da yapmaya devam ederse isimiz cok zor.

Arda,Sabri,ve Ayhan da kotu oynadilar.

Dun,topu tasiyip,forvetler icin firsat yaratabilecek Hasan Sas neden oynamadi(40-50 dk. bile) anlayamadim.Kalli'nin bir bildigi vardir herhalde...
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kalli ve Gerets. Bu i$ hoca kadar da malzeme meselesi oldugunu bugun anladiniz herhalde. Ha bir de $u var. Futbolcu TD guvenecek ve saygi ile sevgi de kar$ilikli olacak. Gerets ilk senesinde bu oldu ikinci senesinde olmadi. Bir ikincisi de Kalli bu meslegi severek yapan adam. Cali$iyor. Herkesi kabiliyetini ortaya cikartacak 4ekilde cali$tirip eksiklerini uygulamali gosteren bir tip. Volkan'a o frikikleri daha da iyi attirtacaktir. Oburu bu saatten sonra adama bir $ey ogretemezsin diye $arabi cekiyordu. Biliyorum yavan oldu ama uzatip bir araba dolusu laf yapacagima ozetini soyledim.

Mehmet Guven icin atip tutuluyordu. Bugun ortada Guven'in kapasitesi. Ferhat boy $oyle idi ve harcandi idi. Kalli Ferhat'in adini agzina almiyor.
Pi$ecekler ama GS pi$meyi beklemeye vakti yok. Bu ara Arda da ne zaman kondusyion tutuacak. Bu boyle motorda kizin yaninda yatmaya benzemedigi ortada.

Umit Karan Hasan'in ba$ina gelenleri gorunce buzluga hapsedilmi$ Papagana donmu$. Mesaji aldigi muhakkak. Kadinin arkada$i vefat etmi$ kimsesi olmayinca oksuz kalan papaganini o almi$. Ne yapmi$ ne etmi$se papagana yaranamami$. Hergun evde bir muzurluk yapiyormu$ hayvan. Birgun yine kafesteki her$eyi di$ari dokunce kadin can havli ile papagani buzdolabini acip buzluga atmi$. Birkac dakika sonra ofkesi gecip icinden tutunca papagani buzluktan cikarmi$. Bir iki silkinip titremesi gecen papagan "soz bir daha hicbir yaramazlik yapmayacagim. Dersimi aldim. Ne dersen yapacagim. Ama cok merak ettim buzluktaki pilic'in kabahati neydi?" diye sormu$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bir daha bu kadar şanslı olabilir miyiz bilmem ama eğer hep böyle şansımıza yaslanarak birşeyleri götürebileceğine inanıyorsa bu takım işleri gerçekten zor. Takım olarak dün herkes birebir çıkması gereken performansa çıkamadılar. Ne Orkun ne de Hakan hiçbirisi, hatta Hakan gibi artık kırkına merdiven dayamış bir futbolcunun sarı kart görme nedenini ve şeklini mantığımla izah edemiyorum. Orkun'un ve defansın dağınıklığı ve konsantrasyon problemi gözlerden kaçmıyor. Her ne kadar Ümit'in de performansını yeterli görmesem de demek ki Ümitte olmasa, gol atabilecek bir tane adam olmayacak bu takımda. Orta sahadan yine bahsetme gereğini duymuyorum. Ayhan'ın kafasının saha içinden çok dışında olması, Sabri gibi milli takımda oynayan bir oyuncunun bir tane isabetli orta yapamaması da diğer olumsuzluklar. Dün ilk defa bu takımdan ve Kalli'nin getirdiklerinden süphe ettim. Geçenlerde yazdığımı düzeltiyorum;" Bu çocuklar çok iş başaracaklar, başarabilirler ama normalde çalıştıklarının iki katı kadar çalışırlarsa"....

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Dunku macin gosterdigi en onemli noktalalardan biri bence takimdaki derinlik eksikligi oldu. Ben, Linderoth ve Lincoln'un takima donmesiyle oynanan oyunun dinamiklerinin tamamiyle tersine donecegine inaniyorum. Bir kere Lincoln, Arda gibi eli belinde gozmuyor ve 90 dakika kosabiliyor, rakip savunmayi rahatsiz ediyor. Linderoth da orta sahanin yukunu cok iyi tasiyor, izledigimiz maclarda gorduk. Mucadele eden eli yuzu duzgun bir forvetle bu takim is yapar.

Ilk 11 boyle ama maalesef yedeklerden randiman alamiyoruz, ileride de alacagimizi tahmin etmiyorum. Cok ovundugumuz genclerimizin aslinda tahmin ettigimiz kadar iyi olmadigini, gerek fizik, gerekse oyun okuma acisindan Galatasaray A takimina gerekli seviyeden uzak olduklarini lig baslamadan da yazmistim. Mehmet Guven, Ferhat, Aydin, M.Topal ve , ne yazik ki, Arda bunlara ornektir. Bir tek sag bek Ugur bu takimda kalir, o cocukta da buyuk bir hirs ve enerji var, ortalari iyi. Fizik eksikligini oyle kapatiyor.

PAF'tan bir kac oyuncunun en kisa zamanda A takimla calistirilarak Kalli'den faydalandirilmasi gerekir. Bu mactan almamiz gereken ders bence bu...
Tan Erten

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tan Erten wrote:Dunku macin gosterdigi en onemli noktalalardan biri bence takimdaki derinlik eksikligi oldu. Ben, Linderoth ve Lincoln'un takima donmesiyle oynanan oyunun dinamiklerinin tamamiyle tersine donecegine inaniyorum. Bir kere Lincoln, Arda gibi eli belinde gozmuyor ve 90 dakika kosabiliyor, rakip savunmayi rahatsiz ediyor. Linderoth da orta sahanin yukunu cok iyi tasiyor, izledigimiz maclarda gorduk. Mucadele eden eli yuzu duzgun bir forvetle bu takim is yapar.

Ilk 11 boyle ama maalesef yedeklerden randiman alamiyoruz, ileride de alacagimizi tahmin etmiyorum. Cok ovundugumuz genclerimizin aslinda tahmin ettigimiz kadar iyi olmadigini, gerek fizik, gerekse oyun okuma acisindan Galatasaray A takimina gerekli seviyeden uzak olduklarini lig baslamadan da yazmistim. Mehmet Guven, Ferhat, Aydin, M.Topal ve , ne yazik ki, Arda bunlara ornektir. Bir tek sag bek Ugur bu takimda kalir, o cocukta da buyuk bir hirs ve enerji var, ortalari iyi. Fizik eksikligini oyle kapatiyor.

PAF'tan bir kac oyuncunun en kisa zamanda A takimla calistirilarak Kalli'den faydalandirilmasi gerekir. Bu mactan almamiz gereken ders bence bu...
Sevgili Tan, bu konu bence de cok onemli. Bu forumda ve bir anlamda genel olarak taraftarda biraz fazlasiyla romantik beklentiler var genc oyuncularla ilgili, neredeyse bir sezon basinda bir uyanazagiz, 17 yasinda bir 11 cikip CL kazanacaklar gibi (tabii abartiyorum) beklentiler var. Bu gercekci degil, boyle de olmayacak.

GS'in 11inde herhangi bir donemde GS alt yapisindan cikma 2-3 oyuncu olmasi bence normal beklenti, bu sayi 1-2 tane artarsa bu harika olur ama ondan daha fazlasi da olmaz, GS'in yapisi, konumu itibariyle mumkun degil.

Ben 2-3 senede bir Arda gibi bir yetenegin cikmasinin sans oldugunu dusunurum. Ciktiktan sonra iyi hocalarla ve kadro ile yeteneginin izin verdigi potansiyele ulasirsa (bu da 10 senede bir olsa) ben memnun olurum. Bu anlamda bizde bir Emre vardi, simdi belki Arda oraya cikacak.

Sabri, Arda, hatta GS alt yapisindan gelme Orkun uc oyuncu, dun Ugur vardi, Mehmetler oynadi. Yani 11de 5 oyuncu (Mehmetlerin biri girdi biri cikti diye tek sayiyorum). Bence bunlarin hepsinin iyi ya da yildiz olmasini beklemek hata. Daha gercekci bir beklenti ucunun ilk 11 derecesinde, iyi, belki yildiz potansiyelinde olmalarini beklemek, ardindan 2-3-4 tane de her neyse iyi yedek olabilir.

Ondan sonra Antalya'dan Volkan, Danimarka'dan Linderoth, Schalke'den Lincoln, Sivas'tan Servet alinarak, Song ile, Hakan, Umit, Ayhan ile olur.

Boyle dusunulurse bence GS'in su anda iyi takim olmak yonunde iki tane onemli isi var:

1) Arda ve Sabri'nin gercekten oynayabilecekleri en iyi noktaya cikmalari. Ben bu ikisini gunluk elestirmeye karsiyim, Arda dun bir noktadan sonra oyunda yoktu ama bu cocuk hafta icinde bir antremanda sakatlik gecirdi. Sabri bence dun kotu falan degildi, o da sakatliktan yeni cikti. Ama 10 haftalik bir donem kapanir, bu ikisi UEFA ve Ligde bu performans ile devam ederlerse o zaman sorgulamaya baslama zamani gelir. Bir de Sabri dun kotu gozuktu ama bunda Ugur'un onunde oynayip Ugur'un acik vermesi ve Mehmet Guven'in kotu oyunu (burasi cidden onemli, Guven takim tam ataga cikarken cok kotu toplar verdi rakibe, bu ister istemez Sabri, Ayhan gibi oyunculari geriye yasliyor, guvenemiyorlar, cikmiyorlar, ciksalar emanet cikiyorlar) rol oynadi bence. Yani Sabri ve Arda iyi oynayan bir on libero ve beklerle degerlendirilmeli.

2) Bu da yedeklerin performansi, Lincoln'un olmadigi bir suru mac olacak sanirim, Hakan, Umit de sakat olacaklar, yani ideal 11de sakat olduklarinda yasadigimiz dusus (Tan'in derinlik dedigi olay yani) ne kadar olacak, ikinci 11in adamlarinin performansi ne kadar yukseltilir.

Bunun disinda Orkun'un performansi, Servet'i hatalari, forvetin kisirligi (bu arada hepimizin bastan bildigi gibi Kone, Alves ayari bir transfer olmayacak, olanin da Hakan ya da Umit'ten iyi olacagindan son derece supheliyim. Bu saatten sonra alinan adam bence sadece Necati'ye geri donmeyip biraz onur kurtarma transferi olur, yani forvet Inamoto, onu da yapmazlar umarim ama icimden bir ses maalesef yapilacak, gelen adam da seneye yollanacak diyor) bence ikinci derece sorunlar ve acikcasi bizi cok kayiba ugratacaklarini sanmiyorum. Ama iyi takim olmak icin Sabri (daha da dogrusu sag kanat) ve Arda'nin performanslarinin ne olacagi ve de ideal 11imizdeki bazi eksiklerin naisl dolacagi cok onemli ve belirleyici sorunlar.

Ikinci sorun icin Baris ve Serkan gibi oyuncularin performansi ve kullanilislari onemli olacak.

Neyse cautiously optimistic (temkinli iyimser) izlemeye devam.

Ali

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Maci canli izledim.

-Bursa tribunleri tiklim tiklimdi.Besiktas'a dusmanliklari hala suruyor.Hani carsi S.E'ye karsiydi * diye sosyal icerikli bir mesajlari oldu :) Tribunde yapilan bir baska espri de BJK lilerin ozel cep telefonu hattiydi. TURKCELL'IN BJK'LILERE YENI HIZMETI "ESCINSEL" Beni kopartti :)
-Macin basinda klasik Allah askina cimbom p*cleri donsun saskina haricinde kufur yoktu.Kufurler macin sonunda oldu.
-Macin basinda herkes Cihan ve Bulent'le sarilip koklasti.Bursa tribunleri Cihan'i cok sevmis, Cihan'da butun mac boyunca bu sevgiyi karsiliksiz birakmadi yardirdi durdu.
-Maca cocuk alinmama hikayesi fos cikti , VIP tribununde cocuklar vardi, kombineleri de yoktu :)
-Cok sicakti, TV ler kac derece gosterdi bilmiyorum ama ne dediyseler en az 5 derece fazla hissettirecek kadar nem vardi (yada ben bu rakiyi birakicam sicakta carpiyor) :)

-Bulent Korkmaz Bursa'yi cok iyi bir takim yapacak, hucum futbolu oynatiyor, bunlar burada FB ve BJK 'ye sahayi dar ederler, biz iyi yirttik.Her zaman Manisa-Bursa-Kayseri gibi takimlarla sezonun basinda oynamayi tercih ederim, sonra can yakabiliyorlar.

-YENAL - VELI ve Kamerun'lu TUM bizi cok yiprattilar.TUM iyi bir adama benziyor, alti pasin icinden Yenal'in cok iyi kestigi topu disari atinca tamam bu is olmaz dedim.

- Tribunden UMIT KARAN'in penaltisi hadi len gibi gorunsede aksam evde bal gibi penalti oldugu goruldu.Ancak Umit'in bu pozisyondan onceki bir iki yere yatmasi yan hakemi ve orta hakemi élan beni kandiramazsin" psikolojisinde kaynadi gitti.Yoksa hakem penalti oldugunu GORDU VE VERMEDI.

-Bana goremacin en iyi adamlari (macin adami diyecegim ama) AYHAN-SONG ve HAKAN SUKUR'du.UMIT VE HAKAN sadece 5 dakika sag sol yapinca gol geldi.Aslinda ikinci yarinin 5.dakikasindan sonra Galatasaray kipirdamisti.Kirilma noktalari olan bir macti.TUM'un disari giden kafasi, Orkun'un adamin ayaklarindan celdigi top, SAHANIN EN KOTUSU SERVET'in ORKUN'un 15 parmagi olmamasindan dolayi kacirdigi topu kale cizgisinden disari itmesi gibi.

Inegollu ULTRASLANLAR pankartinin yarattigi ve Ayhan'a kufredildigi andi.Mac boyu iyi olan AYHAN o kanatta faullere maruz kaldi ama bunun yani sira bir iki kere de kendini yere birakti.Tribun tepkisi ile oyunda momentum yukselti.Ayhan mac sonunda bir kisim goruslere gore topu tribunlere sutladi, bir kisim yorumlara gore eliyle bir seyler yapti.RADIKAL diye anilan tribun grubu tellerdeydi :) oyle boyle degil bayag bir sayida adam "Doing a Trabzon" denedi.

Trabzon'a hemen bu olaydan dolayi acilen birceza verilmesi lazim yoksa bu olay anadoluda emsal teskil edecek ve sahaya girmek isteyen bir suru adam olacak.Nasil olsa ceza verilmiyor diye dusunerek dun sahaya yuzlerce kisi girebilirdi.Polis hazirlikliydi ve olaya saniyelerle mudahele ett.Zaten mac bitmisti yani Trabzonun basina gelen belki gelmezdi ama sonuc daha vahim olabilirdi.

-Tekrar SERVET'e donelim, aradan yillar gecti ama ERHAN ONAL'dan bu yana beni bu kadar korkutan bir defans oyuncusu gelmedi Galatasaray'a.Bana ne derseniz degin, dun ben savunmada SERVET'in acizligini gordum.Hizli bir adam SERVET'e futbolu biraktirir.

VOLKAN-MEHMET GUVEN-ARDA-SABRI kotu performans gosterdiler.Sabri de takim gibi 5 dakika oynadi.UGUR iyi isler yapti , bazen yol gecen hanina dondu ama Galatasaray takiminda hic bitmeyen oynama arzusu ve ozguvenle yinede ileri cikip pasini verdi gol oldu.Ugur icin cok sevindim.Bir de Ferhat'i bekliyorum o takima ben.

UMIT KARAN cok konustu , az is yapti ama gol atacaksaniz UMIT'i sahada birakacaksiniz.Gol vurusunu gordunuz mu ? Gelen topa direk vurus.JARDEL'e burun cekerdim bu gol O'nu aratmadi.Kalecileri bayiltan vurus teknigidir bu.

Bursa kalecisi VEGA fena bir cocuk degil, Umit'in kesinlikle ofsayt olmayan topunu iyi cikardi.Tribunde milleti (Bursasporlulari)deli eden bu pozisyon Umit'in penalti posizyonunda tavan yapti, herkes Umit'e kufretti ancak posizyon ofsayt degil ve penalti idi.Tekrarlarda herkes gorup artik hak vermistir saniyorum.

HAKAN SUKUR bombos posizyonda topu birazcik daha sureyim yana alayim soole vurayim derken yedi gul gibi golu.Devre arasina yakin elle oynama posizyonunda neredeyse cildirdi sari karti yedi.Halbuki 5 dakika once hakem ayni posizyonu Bursa lehine calmamisti.

Ligin daha basinda zor bir deplasmandan uc puan aldigimiz icin kendimizi sansli saymaliyiz, mac 3-0 bitseydi inanin kimsenin itirazi olmazdi.

Yukarida soyledigim gibi Bulent'in takimi daha iyi olacak, taraftari takimini destekliyor, BJK ve FB nin bu sahada isi zor.

Hayatta iki cesit ilginc OKUZ CINSI tanirim

1-Tibetteki YAK'lar
2-DI VAYO ve SINAN KALOGLU cinsleri

Sinan'in yerine iyi bir forvet olsa biz 5 lenebilirdik,
Boyle biline....

ORKUN'a bir sey soylemek istemiyorum, bu takimin oyle yada boyle 1.Kalecisidir.Kotu oynarsa hesabini ben vermeyecem heralde, hocasi dusunsun, AYKUT'ta sanki her mac oynayacakmis gibi hazir olsun.

ORKUN cok muhtesem goller kurtarabilir, cok FECI goller de yiyebilir.Ama benim en tuttugum yani adam gibi adam olacak bir cocuk olmasi.Mac sonunda beni kurtaran defans oyuncularim abilerime tesekkur ederim demesi bile ozguvenine delalettir.

Unutmayin beyler biz o iki kupayi ozguvenle kazandik.

YURUYEDUR
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Arsenal kalecisi Lehman'in gecen hafta 1. dakikada yedigi golden sonra bu hafta Blackburn'dan yedigi gol. bakalim Wenger haftaya ne yapacak.

http://www.d1g.com/video/show/?id=1271750

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Daskiran wrote:Arsenal kalecisi Lehman'in gecen hafta 1. dakikada yedigi golden sonra bu hafta Blackburn'dan yedigi gol. bakalim Wenger haftaya ne yapacak.

http://www.d1g.com/video/show/?id=1271750
Orkun'u istiyormu$
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote: Biliyorum Kalli'yi seviyorsun ve guvenin sonsuz ama bugunkunu Gerets yapsaydi yerden yere vururdun.
Burada madem istenmis, aciklama yapalim... Gerets'i Subat-Mart ayina kadar elestirmedim. Yeni gelmis hoca, teker tuker hatalar olur ama bakalim dedik bekledik. Sonuc belli. GS'a zirnik vermemis, kazandirmamis birisidir gozumde.
  • 1. Kalli'nin elbetteki bende cok daha fazla kredisi var. Daha onceki deneyimimden, bende biraktigi o Zeytinburun'lu Arif'i, alt yapidan gelen Okan'i, Tugay'i, Bursa'dan gelen Hakan'i soktugu kalibin izlenimlerinden geliyor suphesiz.
  • Ikincisi Kalli yeni yeni takimi taniyor, daha da onemlisi ligi taniyor. Turkiye ligi 15 sene once biraktigi lig degil. Takimlarin geldigi futbol duzeyini disardan suzmek zor olabilir. 15 sene once Bursa ile GS arasindaki fark bu kadar az degildi.
  • Ucuncusu Kalli 5 senedir takimda yer almis olsa bile, bu kadar cok transfer, oyuncu degisikliginden sonra takimin hemen oturmayacagi, zor bir baslangic yapilacagi cok acik olmali bu isle biraz ilgilenen icin. Gidenlerden ilk uce oynayacak takim kurulur, gelenlerden de.
Ama Kalli'de butun bunlari asamayacak kapasite olmadigini dusunmek ancak GS taraftari olmayan birinin arzusudur, gercekle alakasi yok. Alman'larin beyaz tilki demeleri bosuna degil.. Elbetteki yeri gelince Kalli de elestirilere mazur kalacaktir. Zamani degil simdilik. Bu takim bahar aylarinda su futbolu oynuyor, hoca hatalar yapiyorsa soylenecek seyler cikacaktir. Ikinci macta gereksiz.

Arkadaslarim da guzel aciklamislar... Gerets olsa dunku macta gol atacagiz diye defans yari alana kadar cikmisti, kontr uzerine kontratak yiyorduk, M. Guven 25. dakikada cikarilmis, Ugur ikinci yari. Orta sahadan adam cikarilir, forvet uclenirdi. Arda'nin yerine Necati girer, Sabri'nin yerine Hasan Kabze.

Gerets olsa her topu ezen, kaptiran Hasan Sas'la, hala kiritarak oynayan camdan adam Necati'yle ugrasiyorduk.

Daha yazayim mi?

Ben rahatim. Lincoln ve Linderoth olmasa bile bu takim gittikce ilerleyecek.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote: Arkadaslarim da guzel aciklamislar... Gerets olsa dunku macta gol atacagiz diye defans yari alana kadar cikmisti, kontr uzerine kontratak yiyorduk, M. Guven 25. dakikada cikarilmis, Ugur ikinci yari. Orta sahadan adam cikarilir, forvet uclenirdi. Arda'nin yerine Necati girer, Sabri'nin yerine Hasan Kabze.

Gerets olsa her topu ezen, kaptiran Hasan Sas'la, hala kiritarak oynayan camdan adam Necati'yle ugrasiyorduk.
Ozan Ersoy
Bunlara katilmamak elde degil maalesef. Orta saha cikarip forvet almak, santraforu kanatta oynatmak Gerets'in cok yaptigi bir seydi. Rakibi analiz etmeden rastgele kadrolar surup, macin 20. dakikasinda duzeltmeye calismasi vs. 3-3luk Konya maci hala aklimda. Takim cok guzel oynadi 3 gol atti, ama 60. dakikadan itibaren takimdaki dususu butun ulke gordu, Gerets hicbirsey yapmadi ve 90. dakikada puani kaptirdik. Simdi en azindan belli bir sistem var ve herkesin elinde ne varsa ortaya koymasi bekleniyor fiziksel olarak. Arda'yi Hasan'i terbiye etmesi, artik frikiklere herkesin sulanmamasi gibi detaylar uzun zamandir ozledigim seylerdi. Acikcasi su anda Kalli'yi elestirecek fazla sey bulamiyorum. Daha Lincoln'lu, Linderoth'lu kadroyu fazla izlemedik zaten. Kasim'dan sonra bazi seyler daha cok belli olur, ama simdilik iyi gidiyor.

Ben acikcasi bu kadarinin bile olmayabilecegini dusunuyordum, 14 senedir hocalik yapmamis bir adamdan bahsediyoruz. 1993te 3-5-2 modaydi , simdi bambaska sistemler var. Kalli'nin Zaman'daki yazilarini okudugumda futbol bilgesi oldugunu gormustum ama orada taktikler sistemler degil, eski anilar, genel olarak , futbolla ilgili gorusler agirliktaydi. Su anki takimin durumuna, Kalli'nin fiziksel, dusunsel durumuna, konusmalarina baktigimda helal olsun diyorum. Aradan gecen yillarda kendini her acidan zinde tutmus. Masallah diyelim.

Post Reply