Ulusoy ve Yönetimi İflas Etti

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Federasyonun kararı dürüst bir karar mı?

Poll ended at Tue Sep 04, 2007 10:41 pm

Evet
4
20%
Hayır
16
80%

Total votes: 20

Sinan Edil

Ulusoy ve Yönetimi İflas Etti

Post by Sinan Edil »

Böyle bir kararı açıkçası beklemiyordum. Komedi gibi.

Sinan

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Turkcell Süper Lig'in ilk haftasında yapılan ve uzatma dakikalarında sahaya seyircilerin girmesi üzerine hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilen Trabzonspor-Sivasspor maçının, tarafsız sahada ve seyircisiz olarak yeniden yapılması kararı aldı.

Federasyonun Beylerbeyi'ndeki Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi'nde 6.5 saat süren toplantı sonrasında, yönetim kurulunun aldığı kararı, Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci yaptı. 12 Ağustos'ta Trabzon Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yapılan ve 90 artı 2. dakikada hakem tarafından tatil edilen maçın yönetim kurulunda görüşüldüğünü belirten Keçeci, toplantıya çağrılan karşılaşmanın hakem, gözlemci ve temsilcilerinin de beyanlarını sözlü olarak verdiklerini, ayrıca yönetim kurulu üyelerinin sorularını yanıtladıklarını söyledi.

Keçeci, ''Bu tamamiyle, konunun tam manasıyla adaletli ve vicdani olarak verilecek kararda sıfır hatayla hareket edebilmek için yapılmıştır. Yönetim kurulumuzda, hakem gözlemci ve temsilcilerin verdiği tüm yazılı raporlar da okunmuştur. Sonra gözlemci ve temsilciler birer birer odaya alınarak tekrar kendileriyle görüşüldü. Sonuç olarak, hakemin müsabakayı tatil kararı uygun görülmediğinden, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 29 B maddesinin son fıkrasına göre müsabakanın yeniden oynanmasına; aynı talimatın 18 A maddesine göre de tarafsız saha ve seyircisiz olarak oynanmasına yönetim kurulu tarafından karar verilmiştir'' dedi.

Keçeci, maçın gözlemci ve temsilcilerinden alınan ek rapor doğrultusunda, maçın hakemi Bülent Demirlek hakkında soruşturma açılmasına, ayrıca basında yer alan demeçleri nedeniyle Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yöneticiler Abdullah Başer ve Zeyyat Kafkas'ın da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkine, yönetim kurulunun oybirliğiyle karar verildiğini açıkladı.

''Adaletli ve vicdanlı bir karar aldık'' diye Keçeci, sorular üzerine gerekçeli kararın daha sonra açıklanacağını söyleyerek toplantıyı bitirdi.

-TRABZONSPOR YÖNETİMİ TOPLANDI-
Ajansspor'un edindiği bilgiye göre Trabzonspor yönetimi toplanarak kararı değerlendiriyor!

İstanbul'da bulunan Başkan Albayrak'ın telefonla katıldığı toplantı sonrası bordo mavili yönetimin bir açıklama yapması bekleniyor!
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Yaziklar olsun!

Bilgisiz, anlayışsız, bir suru beceriksiz insan bu kararlari ile Sivassporun hakkini yediler...

Girtlaklarinda kalir insallah. Bu kadar da olmaz birader...

Salih Bora

Post by Salih Bora »

İflas mı?
Bu kaçıncı iflas efe'm?
Bir insan mütemadiyen senede üç beş kere iflas ederse artık onun başkanlığından hayır gelir mi?
Bu konuda çok ustadır Federasyon Başkanı.
O makamı yeniçerilerine kendisini devirmesin diye ulufeler gibi dağıtan padişahları örnek alır. Nabza göre şerbet vermesini iyi bilir.
Mesela ülkemizde bir takımın sahası seyirciye kapanmışsa, o maç mutlaka İzmir Olimpiyat Stadı'nda oynanır. Böylece verilen ceza, ödül olarak katlanarak geri döner.
Hukuk mu?
Geçen seneki Vestel-Sakarya maçında tüm hukuk teamüllerinı ve bilirkişi raporlarını yırtıp atıp, tamamen keyfe keder bir ceza uydurulurken ortada hukuk diye bir şey bıraktılar mı?
Etik mi dediniz?
Eş, dost, milletvekili, hemşeri, hepsini bir uçağa doldurup Federasyon kesesinden Kore'lere Dünya Kupası turu düzenlerken etik mi vardı?
Buradaki mesele Haluk Ulusoy'un Trabzonlu olması filan değil.
Ulusoy, herkesin ve her kesimin koynuna girmiştir. Herkesle hoşbeş etmiş, herkesle akraba olmuştur.
Arkasında kale gibi duran Trabzonspor kulübünü kaybetmek istemedi, tek açıklaması bu.
Zaten günlerdir ortalıkta gözüktüğü yok. Yüzünü göstermeye bile korkar hale geldi. Tepki yememek için.
Perde arkasından kukla oynatıyor.
Trabzon'un gönülü yapıldı.
Darısı diğer hatırı kırıkların başına.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Yaziklar olsun!

Bilgisiz, anlayışsız, bir suru beceriksiz insan bu kararlari ile Sivassporun hakkini yediler...

Birde cuvaldizi kemdimize batiralim. Gecen sezon oynadigimiz FB maci Avrupa'nin hangi ulkesinde tamamlanilmasina musade edilirdi ??? yada Saracoglunda kafalar yarilirken uyuyanlardan simdi adalet beklemek hayalden ote gidemez.
Sonrada anarsi var deniyor. Adam gibi mac seyretmeyi ogreninceye kadar stadlar taraftarlara kapatilsin.

Apsua Cemal

Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Suçlu olarak bulunan da hakem olmuş. Yani Trabzonlu taraftarlar haklı, icabında girip dövmek gerekiyormuş. Gelecek Fener maçında Galatasaray önde giderse, Fenerliler sahaya girip bizimkileri döverse cezası 5 maç seyircisiz + maç tekrarı. Oh ne güzel. Trabzon yönetimi maçın tekrarına karşı çıkmış :)

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu, Futbol Federasyonu'nun, Trabzonspor-Sivasspor maçının tarafsız sahada ve yeniden yapılması kararının, kabul edilebilir ve tatmin edici bir karar olmadığını savundu.

Yönetim kurulu, bordo-mavili kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, bordo-mavili takımın 12 Ağustos Pazar günü Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yaptığı Sivasspor karşılaşmasının, hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilmesi üzerine Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun aldığı kararı ibretle öğrenmiş olduğunu bildirdi.

Kurulun açıklamasında, ?Yönetim kurulumuz için söz konusu karar kabul edilebilir ve tatmin edici bir karar değildir. Oyunun uzatma dakikaları oynanırken tüm güvenlik tedbirlerinin alınmasına ve bu yönde kendisine garanti verilmesine rağmen ısrarla maçı tatil eden, üstelik aynı müsabakayla ilgili hakkında soruşturma açılmasına karar verilen, federasyon yönetim kurulu üyeleri tarafından hatalı bulunan bir hakemin tavrı üzerine alınan bu karar oyuncularımızın emekleri, alınterleri ve iyiniyetli yaklaşımlarının karşılığı olamaz? denildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

?Trabzonspor Yönetim Kurulu olarak sahada yaşananların karşılığı 5 maç seyircisiz oynama gibi ağır bir cezaya çarptırılmamız üzerine bir de 3 puanımızın verilmemesini, ayrıca Sivasspor maçının tarafsız bir sahada tekrar edilmesini adalet ve hakkaniyet ölçüleri içinde kulübümüze vurulmuş bir darbe olarak görmekteyiz. Ayrıca kulübümüze yapılan bunca haksızlığın yanısıra bir de sayın başkanımız Nuri Albayrak, basın sözcümüz Zeyyat Kafkas ve yönetim kurulu üyemiz sayın Abdullah Başer'in hangi gerekçelerle disiplin kuruluna sevkedilmiş olduklarını da doğrusu merak ediyoruz. Tüm bu gerçekler ışığında Futbol Federasyonu'nun aldığı bu kararı kınıyor, sorumluları da vicdanlarıyla başbaşa bırakıyoruz.?
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Murat Gokcigdem wrote:Yaziklar olsun!

Sivas'in hakki yenmedi aslinda.HU karsiti olan tum kuluplerin hakki yenmis ve guzelce bir baska gozdagi daha verilmistir.

Bu karar eger Trabzon icin degil de herhangi bir TFF muhalifi icin olsaydi, TFF tarihinin en agir karari verilir sonrada kurum olarak Turkiye'de futbolun gelecegi icin boyle bir karar aldik ve kimsenin gozunun yasina bakmadik denirdi.

Bugune kadar bu federasyon baskaninin nasil secim kazandigi da ortada.Kendinizi simdi bir anadolu kulubunun baskani yerine koyun, bir sonraki secimde ne yaparsaniz? Duzen bu.Anadolu kulupleri kendi camialarina veya halklarina bunu TFF diye aciklayamaz ki.Bu sebepten dolayi da Haluk Ulusoy'un kurmus oldugu duzene ayak uydurmak zorunda.

Benim hic bir zaman bu adama guvenim olmadi,olmayacakta.Ancak ben kendisini suclamiyorum cunku o da halkini,insanini iyi taniyor ve nasil cobanlik yapmasi gerektigini biliyor.Yazik olmus ona, keske politikaya atilsa cok iyi is yapar.

Kulupler Birligi neden susar?

At kosturmasi gerekirsen TFF'ye biat ediyor, TFF diyemorum cunku bir kurum degil tamamen ahbap-cavus iliskisine dayanan bir ciftlik.

Rekabet adina, guc kuvveti adina bu noktaya gelinmesinde 3 buyuklerin de cok kabahati var.Her yerde yirtik dondan firlar gibi konusan Ilhan Cavcav simdi konussun.Madem ki kendini turk futbolunun agir topu saniyor ciksin desin bakalim "TFF,PKK gibi boluculuk yapiyor "diye.

Trabzon ve BJK dokunulmazdir bu federasyon varoldugu surece.

Trabzon'a diyet borcu odendi, BJK gecen sene en az 15 puan hakem hatasindan aldi, Federasyon kupasi rezaleti yasandi.Bunlar tesaduf degil, kimse de bana inandiramaz boyle olmadigini.

Basbakan alsin gorevden topunu ve HU doneminde gorev yapan ne kadar adam varsa hepsinin herseyi incelensin.TFF ozerktir lafi da hikaye.Hasan Pulur ne guzel yazmis " Turkiye'de demokrasi tepeden inme gelmistir, ugruna mucadele edilmemistir.Bu tarlada bu kabagi veriyor"

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..

Murat Gökcigdem
Staff Member

Her ne kadar iki benzetmede cok cirkin olsa bile Ilhan Cavcav hakkkindaki yanlisini viewtopic.php?p=38522&sid=0527e56ea435a ... 4391a2e5a2 yine bu forumda 2005 yilinda yazilanlarla duzeltmek istedim.

Hayret ozellikle gecen sene bas bas aglayip butun kamuoyunu etkileyen FB'liler bu sene "Trabzon ve BJK dokunulmazdir bu federasyon varoldugu surece" diyebiliyor demekki...

Bence TFF'nin bu yanlis karari en cok Fenerbahceye yaradi.

Fenerbahce kendi stadinda biraz zorlansin, hakem onlara karsi bir iki yanlis karar versin, taraftar sahaya inip karsi takim oyuncularina yumruk atsin, Fenerbahce Cumhuriyetinin resmi fotorafcisi da siniri bozulsun gidip karsi takimin TD'sine tokat atsin...

Eh ne olacak canim mac tatil edilsin nasil olsa mac 10 gun sonra hic bir sey olmamis gibi tekrar oynanancak......

Cemal_Sarici

Post by Cemal_Sarici »

Asiri sagin iyice merkezi olmus bu kentin takimi, tehditlerle filan sampiyonluga uzanabilir sanirim !

Tiksiniyorum senden Trabzonspor...tiksiniyorum senden Federasyon !

Yaziklar olsun !

Cemal

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Murat Gokcigdem wrote:
Bence TFF'nin bu yanlis karari en cok Fenerbahceye yaradi.
Bu isin sencesi bencesi yok.Olan var.O da ortada.

Bu bir yanlis karar degil, kayirmacadir.

Murat Bey, siz simdi kalkip da Trabzon HU ile olan iliskilerinden dolayi dokunulmazdir diyebiliyormusunuz?

Evetse cok fazla bir sozum olmaz.Ama hayir demiyorum derseniz o zaman ayni iliskideki BJK icin ayni seyi soylebelirmisiniz?

Bugun TS veya BJK destegini cektigi anda HU gidiyor.Bu kadar basit.Bu koltuga yapismis biri olarak da bunu engellemenin yolu da belli.

Selamlar
Savas

Murat Gökcigdem
Staff Member

Savas bey,

Bir hukukcu olarak merak ettim gittim TFF'nin 18-19 ve 20. talimat http://bim.tff.org/talimatlar/futbolmusabaka.doc aciklamarini okudum.

Biliyorum HU Trabzonlu. Sizin dediginiz gibi kaytarilma karari benim icin goreve getirilen buyuk sorumlulugu olan birisinin cok genis capda yazilmis kurallardan bu kadar basit sekilde ustunden gecmesi buyuk yanlis.

Mac 15 kusur gun once oynanmis raporlar gozlemciler, Tv goruntuleri aninda kendisine sunulmustur. Bu karar niye 15 gun sonra alindi?

Bu kadar uzun suren beklenti Sivassporu etkiledi...siz onlar yerinde olsaydi ne yapardiniz?

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Murat Bey,

Saniyorum bir yanlis anlama var.Ben "sadece Sivas'in degil tum kuluplerin yendi" demek istedim.Yazima donunce giris cumlesine baktim ve bu yanlis anlasilmayi duzeltmek istedim.

TFF bu karari skandaldir.Hatirlarsaniz gecen sene PFDK ceza verdigi bir futbolcunun cezasini ayni gune Tahkim degistirebiliyordu.

Bugun buyuk bir olay oldugunda Avrupa'daki federasyonlar veya UEFA 24-48 icinde cezayi veriyor.

Aynisi uygulanmaliydi.Ayni hatayi GS macindan sonrada yaptilar.Herhalde herkesi bir yokluyorlar ve akillarinca bir orta yol bulmaya calisiyorlar yahut pazarlik yapiliyor.Baska bir aciklama gelmiyor aklima.

Ve goreceksiniz hic bir sey olmamis gibi devam edecek.

Turk futbolu HU yandlaslari ve karsitlari olarak ikiye bolunmustur.Bunun acilen degismesi lazim.

Selamlar
Savas

Murat Gökcigdem
Staff Member

Savas Macun wrote:
Ve goreceksiniz hic bir sey olmamis gibi devam edecek.

Savas
Uzulerek size katiliyorum Savas bey,

Bu ortam nasil degisir, veya toplumumuz daha iyi calisan bir sistem beklentisini gorevlilere nasil ifade eder bilemiyorum.

ABD'de NBA hakem skandali cikti David Stern'un etekleri ucustu eyvah seyirciler bizi izlemiyecek diye, NFL'de kopek kavgasi & kumar oynayan superstar'lar imajimizi etkiliyor diye sert kararlar almaya calisiyorlar.

Ben kendi capimda kendi insanimdan futboldaki bu lackaligi kolay kabul edemiyorum

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Karar cok hayirlidir. Ataturk "ehveni ser serlerin en beteridir" demisti. Bu Federasyonun ne mal oldugunu ortaya koymasi acisindan bu karar mukemmel olmustur, bir yonetsel devrim olacaksa ancak bundan sonra olabilir. Bu karar, HU rezilliginin ecelini getirecektir.

Artik HU'nun karsina buyuk ve kararli bir kamuoyu cikacak. Her macta, her cikan olaylarda bu karar emsal alinip tartisilacak. Ileriki maclarda Federasyonu ve Tahkimi cok zor gunler bekliyor.

Anadolu'da takimlari 3-0 maglup olan bir takimin taraftari -mesela Ankaragucu, Bursa, Diyarbakir- 10 seyircisini sahaya indirerek macin tekrar oynanmasini saglayabilecek. Ellerinde korkunc bir ornek var cunku. Bu yil ozellikle kume dusme maclarinda bunu gorecegiz.

Basta GS yonetiminin ve Kulupler Birliginin bu karar uzerine sesini oldukca yukseltmesi gerekiyor. HU ile mucadele futbolu seven herkes icin bir gorev olmali, bu mucadele sadece Fenerbahce'ye birakilmamali.

Sorunun mutlaka FIFA ve UEFA ayaklari olacaktir kanimca, yapilacak bir sikayet veya basvuru uzerine bu konu uluslararasi duzeyde ele alinabilir ve Federasyona mueyyide uygulanabilir.

Levent Bicakci bu anlamda durustlugu ile Turk futbolu icin buyuk bir sansti ama harcandi. Yine de ben umutluyum. Bu karara da baska bir nedenle -rezilligin ortaya dokulmesi bakimindan- sevindim.

Simdi sadece zamana ihtiyac var. Bu adam mutlaka gidecek.

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Karar cok hayirlidir. Ataturk "ehveni ser serlerin en beteridir" demisti. Bu Federasyonun ne mal oldugunu ortaya koymasi acisindan bu karar mukemmel olmustur, bir yonetsel devrim olacaksa ancak bundan sonra olabilir. Bu karar, HU rezilliginin ecelini getirecektir.

Dediklerine cok inanmak isterdim ama ne yazik ki oyle olmayacak.Bu karar ilk ve son degil skandal listesinde.

Isin aci tarafi ve insanin sinirlerini bozan sistemin bu sekilde isledigini gorup bir sey yapamamak.

Kimin eli kimin cebinde belli degil, taviz tavizi doguruyor ve herkes pis oldugu icin de kestirip atilamiyor.

En iyimser haliyle bu yonetim lagvedilir devlet tarafindan(boyle bir hak var mi bilemiyorum) ondan sonra bir de derdini UEFA'ya anlat.Muhetemelen cezalar yagacak ve dibin dibini gorecegiz.

Kuluplerin veya genel kurulun bu ise cozum getirecegine zerre kadar inanmiyorum.

Bir baska secenek de Ulusoy ailesinden birinin kalkip bu adama bir dur demesi, cekil demesi.

Selamlar
Savas

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Karar cok hayirlidir. Ataturk "ehveni ser serlerin en beteridir" demisti. Bu Federasyonun ne mal oldugunu ortaya koymasi acisindan bu karar mukemmel olmustur, bir yonetsel devrim olacaksa ancak bundan sonra olabilir. Bu karar, HU rezilliginin ecelini getirecektir.
Cok ama cok iyimser bir yaklasim olmus!!!

Ne bekliyordunuz ki? Ne olmus? Magnumla mi ates etmisler?

Baska soze gerek var mi?

Selam ve sevgiler,
YK

Post Reply