12 Dejenere, 18 dingoz, ve de iki zirtapoz

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

12 Dejenere, 18 dingoz, ve de iki zirtapoz

Post by Cengiz Akgun »

$ukur kavu$turana demi$ler. Yoklugumda burasi bayagi dinlenmi$ olmali. Ama dondum iki haftalik bunlatici sicakla ba$layan Turkiye tatilimden. Gorduklerimi seyahat bolumune karalarim ama $u cumartesi gune karde$imin aldigi 3.5kg'luk kalkan baligina raki ile yumulurken gordugum rezalet icin ufak bir aci$ yapayim dedim. Gerci biriken e-posta ile i$ i$ine giri$ince ne zaman vaktim olur bilemem.

Bir kere artik $unu kafaniza cakin. Ortada 12 dev filan yok. Ortada olanlar nasil olduysa $ansina bir tufa ile parmagina NBA $ampiyonluk yuzugu takan Okur ile ne yaptigini kendi de bilmez olan sahtekar Hidayet var. Gorseniz butun takimin attiklari $utlar potaya bile anca degiyor birakin icine girmesini filan. Sokaktan toplasalr bu kadar oynanirdi bu oyun zaen. Bunun yaninada Erman merman denen salaklarla hala 12 dejenereye dev adam gozu ile bakilip bel baglaniyor. Yaziktir be. Bu okuzleri kestiklerinde adam gibi 8.'lik bile aldilardi dunya $ampiyonlugunda. Bir ikincisi de bu Tanjavic denen zirtapoz. Bu adamin gorevi nedir yahu? Elindeki bu dejenerelerden takim olmadigini gorememi$ mi hala? Adamlar 5 sayi geriye du$unce kendi kafalarina gore oynuyorlar bu dangalakta seyrediyor herkez gibi. I$te gidip yiyip icip gelecekler Ispanya seyahatinden a,ma hala ortada 12 dev dama mavrasi/ Insaf yahu..

Aaaah asil onemlisi Safi Poz zirtapoz'a gelince. Ulan insan utanir be "ortada kabahat varsa biz yuklenmesini biliriz" demeye. Bu senin kacinci boyle fatura benim diye ortaya cikip her ay cebe 120bin YTL indermeye devam etmen. O nasil kabahati yuklenmek boyle bu faturayi odemek boyle. GS'da da bu boku yedindi $imdi aynisini milli takimda yemege devam ediyorsun utanmadan arlanmadan. Ahlaksiz herif demekten ba$ka hicbir $ey gelmiyor elimden. Takim diye cikardigin ortada. Bu Emre Belezolgu denen adamin bu takimda i$i ne bu hali ile? Bu adam oyun kurucu oyle mi? Hakan $ukur filan saymiyorum artik. Ya BJK kalecisi Hakan'a ne demeli. O yedigi ikinci golu birakin milli takim kaleciligini ikinci ligde yese o kaleci doverler soyunma odasinda. Yazik birader. Malta onunde rezil olmak da varmi$ kaderinde. Hadi anca gidersin diyecegim ama sende o me$in suratr oldugu surece kamera onunde hokkabazliga devam.

12 dejenere, 18 tane dingoz (Ayhan efendi $imdi anladin mi neden Aurello'ya muhtac kaldigimizi? O ne bacak arasi idi oyle) ile iki tane zirtapozun durum vaziyeti boyle.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben ders almam ders veririm demi$ pitik kelek. Cumlenin yuklemesi dogru ve alsa zaten adam olurdu (yok yok oyle para pulla adam olunmuyor malasef) ama yuklemi yanli$ degil/ Onun haline bakip gercekten gordugunden ders alabilen varsa ne mutlu ona.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Erdem Ozdemir

Post by Erdem Ozdemir »

Cengiz Akgun wrote:Ben ders almam ders veririm demi$ pitik kelek. Cumlenin yuklemesi dogru ve alsa zaten adam olurdu (yok yok oyle para pulla adam olunmuyor malasef) ama yuklemi yanli$ degil/ Onun haline bakip gercekten gordugunden ders alabilen varsa ne mutlu ona.

Hakem penaltiyi verseydi ben gorurdum ders almamayi.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Megalomanlik egilimi basgösteriyor. Kisiligi + megalomanlik onu cekilmez
hale getiriyor. Cok talihsiz bir demec vermis, yazik.

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

gercekten bir G.Saray'li olarak ben bile rahatsiz oldum... Selcuk Manav'la mac sonu yaptigi roportajda yerinde duramadi..agzi yuzu surekli degisen sekilde konusup sanki soyleyecegi cok sey varmis, haksizliga ugramista kendini zor tutuyormus gibi tavirlar icindeydi... acikcasi daha sakin ve tevazu icinde olsa cok daha takdir edilen biri olabilir..

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

3-0 bitti diye aldanmayin, takim tel tel dökuldu bu mac. Gene kadro faciasi
yasadik diyebilirim. Ayrica Gera kendini yere atmadi, onu dusurduler. Kartlik
bir durum zaten yoktu.

FT dizginleri eline almis takimi boguyor adeta. Takimda yetenek, yaraticilik
diye birsey kalmamis. TR'nin isi zor, kisir futbol, defansin sallaniyor olmasi,
TD'nin israrci tutumu.

Herhangi bir anadolu takimi milli takimdan daha atik ve istekli.

Murat Kara

Post by Murat Kara »

FT'nin civisi cikmis artik. O vuramadigi yumruk herseyi anlatiyor.

Kariyercilik cok kotu birsey bir insanoglu icin. FT'de bu hastaliktan yakasini kurtaramadigi icin kivranarak yok olacak gorunuse gore. Gozunu iyice hirs burumus. Tabii bu hirs etrafindakileri mutlu etmekten cok kendini on plana cikartma hirsi.

Ne diyelim... Zaman boylelerinin hesabini gormekte cok maharetlidir.

Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

FT hatayi cogu zamandir mutevazilikten uzaklasarak yapti.
Ayda 120.000 YTL(Yaklasik 90 K USD/ay, simdi birde en az %15 zamalanacak, primleri katmadan) kazaniyorsun, bal gibi de elestirileceksin.
Ondan cok daha az kazanan bircok ust duzey yoneticinin ustunde ondan 10 kat yuk ve baski var.

Sonra galip olunca basin tarafindan imparator ilan edilip , egitimine bakmadan yonetim gurusu edasiyla ders verecek kadar mutevaziligi elden birakirsan, soylenenlerede boyle katlanacaksin.
Abartili ovgude mutevazi olmayip havaya girersen,
abarti elestiriyide boyle yutmak zorunda kalirsin.

Alt kadronuda sana kolelik etmeye programlanmis yetenekleri kisitli insanlardan secersen , boyle
gumlersin iste.
NO ADNANS, NO CRY !!

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Aslinda Terim'in ucretinin cok oldugunu dusunmuyorum, yuvarlak hesap yilda 1 milyon $ ediyor. Ustlendigi konum ve sorumluluk icin gayet makul ve buna cok takilmamak lazim. Hasan Sas'tan az kazaniyor olabilir hatta (ben aslinda daha cok gorevi ve misyonu Terim'den sirtina yumruk yemek olan insanlarin aldigi ucreti haksiz buluyorum. Sayelerinde samar oglanligi resmi Devlet tarifesine baglandi :roll: ).

Asil sorun ucrette degil. Davranis bozuklugunda. Sadece Terim'in degil, kamuoyunun davranis bozuklugunda hem de. Adam kelli felli is adamlarina ve yoneticilere Swiss Otel'de isletmecilik dersi verirken niye bir Allah'ın kulu bunu sorgulamadi, simdi mi akillari baslarina geldi?

Sikeci Gokdeniz'i milli takima alip aklayan, Isvicre maci olaylarini yaratan Levent Bicakci miydi acaba, cunku kabak bir tek ona patladi.

Basina az bile soylemis. Ben olsam hepsine ana avrat kufur ederdim, nasilsa 2 mac kazanilinca hepsi yanina kar kalacak.

Kalmiyor mu?

Post Reply