5.hafta: GS-Konya 6-0 (Nonda (2),Carusca,Hakan S,Umit,Hasan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cok yazacak sey var, bir iki noktaya dokunayim.

Geriden oyun kurma

Fatih'e katiliyorum. Stoperlerin ilk 30 dakikada topa oyuna sokuslari korkunctu bu da GS'in kotu gozukmesine sebep oldu. Katilmadigim cok kotu GS'in cok kotu gununde bu sonucun cikmis olmasi savi. Eger GS geriden oyun kuramiyor diye kotu oynuyorsa hep kotu oynuyor. Bu ilk degil son da olmayacak. Song 2 milyon Euroluk adam degil derken bundan bahsediyorum. Dun savunmasi 10 uzerinden 8 alsa, topu kullanisi belki 5-6 idi. Servet'e hic girmeyelim.

Avrupa'da cok belli olacak bu zaafimiz. Bu savunmayla fazla basari beklemeyin. Avrupa'da ileri sisirerek ciddi sekilde ilerlemeniz cok zor. Bu sonuclara bakip gaza gelen varsa hemen indirelim havalarini.

Baris Ozbek
Mehmet Guven'e cok kizdiydim 2-3 hafta once Bursa macinda yanilmiyorsam. Simdi karsilastirayim belki daha iyi anlasilir neden kizdigim. Fizik hemen hemen ayni. Mehmet Guven'de Baris kadar yetenek var. En az onun kadar iyi sut cekiyor, oyunu okuyabiliyor, surekli ileri oynuyor, zekice verdigi paslari cok. Ama bir garip oyun. Adinin aksine guvensizlik, cekimserlik, yavas kalma, topa basmama, aval aval rakibi seyretme vs.

Arkadasim 20 yasindasin. GS gibi bir takimda forma savasi veriyorsun. Sana sans veriyorlar, cikacak olene kadar kosacaksin. Her yerde olacaksin, bacagin kopana, cigerin dagilana kadar calisacaksin. Omuz atacaksin, yikilmayacaksin, toplara dalacaksin, ayagini uzatacaksin, rakibe yapisacaksin. Gol koklayacaksin, pozisyonlara gireceksin, sut cekeceksin. Suratina top gelecek burnun dagilacak, ayaga kalkip arkana bakmadan takimi hucuma kaldiracaksin. Yanlis pas vereceksin, gidip aninda kapacaksin, rakibi kendi ceza sahana kadar takip edeceksin.

Bu is boyle, baska turlu bu formayi nasil alacaksin? Al sana Baris. Yukarda dediklerimin hepsini ve fazlasini yapti cocuk. Helal olsun dedirtti, bana gore formayi da kapti. Mest oldum izlerken onu dun. Maci anlatirken de farkina varmissinizdir. Allah nazardan saklasin.

Utanmiyor musunuz yetmedi mi ulan?

Baska hoca olsa, GS dun 3 atar persembeye kupa maci var der yatardi. Kalli olunca popo korkusuyla dun 7.ciyi ariyorlardi, olsa 8.ciyi de ararlardi. Bizim meshur 8-0 Ankaragucu maci var sike denilen. Onu hatirladim dun. Kalli imzasidir bu maclar. Baska turlu tempo arttirilmaz diyor adam. Bir saldin, bir bahane uretmeye basladin, bir yetinmeye basladin mi corap sokugu gibi sokulursun.

Orkun ne is?

Vallahi ben de sasirdim. Kalli'nin ne yapacagini buradan sonra kestirmek zor. Ya iki mac Orkun bir mac Aykut, bir mac Orkun, 2 mac Aykut oynayacak ya da Aykut'u gecen hafta begenmedi. Orkun'a haksizlik yaptigini dusundu.

4 macta sifir gol, insallah bu sene GS tarihinin gol yememe rekorunu kiracak Orkun. O kadar guvenim var. Dun hatasizdi.

Serkan nerede?

Bilmem nerede? Serkan'dan umit kesmeyin. Kalli'yi biliyorsam ondan yararlanacaktir. Daha hazir degil demek ki cocuk. Bomba gibi bir Serkan gelebilir ligin ikinci yarisina. Nerden cikti simdi bu? Benim gordugum duydugum cok yetenekli cocuk. Ikincisi Arif Erdem ornegi var. Arif hayatinin en iyi topunu Kalli zamaninda oynamistir. Ilk yari fos, hep yedek, bir iki mac sonradan girer. Hatta Kalli kizip kesmisti onu. Ikinci yari oyle bir Arif ciktiydi ortaya ki, inanamamistik.

Aynisi Serkan'a da olabilir. Elinde yedek cephane veya asil surpriz diye bekletiyor olabilir Kalli. Dediklerimden epeyini tutturuyorum bunu da demedi demeyin ;)

Ekim Kasim ayi geliyor asil GS'a izlemeye hazirlanin.

Nonda

Mac sonrasi soylesisinde etkiledi beni. Insan guzeli bir insan. Yuz guzeli, kibarligi, efendiligi takima yakisti. Bu adami biz asla alamazdik eger o ciddi sakatligi olmamis olsaydi. Yine de eski Nonda degil ama bu bile TR'ye yetecek, Avrupa'da faydali olacak. Gollerinden cok mac icindeki hareketlerini cok begendim. Kisa mesafede cok hizliyd. Ani donuslerini, calimlarini, sahayi ve bos adam arayisini cok begendim. Ugur'a al da at dedigi ara pas inanilmaz guzeldi. Ceza sahasinda iki metrede calimi basip sifira inmesi cok guzeldi. 3 kisi arasindan topu cekip gol pozisyonu yaratmasi inanilmazdi.

GS bu sene futbol konusunda kotu talihini dondurdu. Allah devamini ve tamamini erdirsin.

Ozan Ersoy

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:Cok yazacak sey var, bir iki noktaya dokunayim.

GS bu sene futbol konusunda kotu talihini dondurdu. Allah devamini ve tamamini erdirsin.

Ozan Ersoy
Kalli maçtan sonra GS TV'ye verdiği beyanatta, futbolcuların gaza gelmemesi adına da olsa maçın skoru için "rakip penaltı ve 10 kişi kalmayla işimizi çok kolaylaştırdı" dedi.

Carrusca ile ilgili soruya da "zaten 3-4 haftadır antremanlarda çok çalışıyordu formayı kendisi kaptı" dedi.Demek ki kalli hemen öyle 1-2 günlük çok iyi antreman performansına bakıp da forma vermiyor.

Gençlerin de özellikle Serkan'ın da antremanlarda 3-4 hafta süper performans gösterip Kalli'ye forma şimdi benim demeleri gerekli.Yoksa Kalli'nin hiçbir fuybolcuya haksızlık edeceğini sanmıyorum.

Son olarak Ümit karan başta olmak üzere (ki bu Hakan şükür de de var) yedek kalınca ve sonradan oyuna girince hoşnutsuzluklarını sözle olmasa bile mimikleriyle belli etmelerine kıl oluyorum. GS'da forma giyeceksin sahada eli belinde dolaşacak sonra da yedek kalınca ben niye yedeğim gibisinden söyleneceksin.Gel de sinirlenme.Sanki üst üste goller atıyordu da Kalli onu yedeğe bıraktı.Bence böyle hareket ve mimik gösteren futbolcuya kalli ve yönetim ceza vermeli ki bir daha başkası da yapmaya kalmasın.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gorgen wrote:"rakip penaltı ve 10 kişi kalmayla işimizi çok kolaylaştırdı"
Gercek de bu degil mi?
Bence böyle hareket ve mimik gösteren futbolcuya kalli ve yönetim ceza vermeli ki bir daha başkası da yapmaya kalmasın.
Ceza falan fayda etmez adamin huyu bu. Yedek oturmayi sevmeyebilir, bari
iyi olsa...

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Birseye dikkat cekmek istiyorum...

Atilan alti golun hicbirin de ne hazirlanisin da nede son vurus bolgesin de rakibe calim girisimi yok...

Ilk gol... Nonda ve Hakan yardimlasmali pres ile El Saka'da topu kapiyor --- Ozan Nonda pres yapti top Hakan'in onune dustu dedi maci anlatirken ama daha dikkatli bakildiginda Hakan Nonda ile birlikte sikistirmaya gidiyor El Saka'yi - Saka Nonda'dan kacayim diye obur tarafa donmek isteyince Hakan cikiyor karsisina ve topu alip gole giderken dusuruluyor...

Ikinci gol... Lincoln bel ustunden gelen bir topu rakibinden kurtarip sutunu cekiyor donen topu Nonda tamamliyor...

Ucuncu... ustuste 4-5 tek top pas ve Carrusca'nin attigi gol...

Dorduncu'de... Nonda'nin uc rakipten topu kurtarisi var ama bu bir calim degil --- yani topla rakibin ustune gitmiyor... topu kurtarip hemen Ugur'a aciyor pasini ve Ugur'un tek topunu Hakan gol yapiyor...

Bes ve alti yine ayni... tek top paslar sagdan ataga donusuyor... tik tik gol...

Bu Kalli'nin eseri - topla oynayan adamlara duduk atti, sahadan atti, kadroya almadi ve mesajini verdi --- topu ayakta tutup calim atmak yok. Sonuc belli - cabuk tek top paslarla dikine oynayan, hizla rakip ceza sahasina inerek tempo ile oynayan bir takim... oyuncularimiz hareketli ve ayaginda top olan adam icin karar vermeyi kolaylastircak sekilde sag sola rakibin bos alanlarina kosular yapiyorlar ve kendilerini bosa cikariyorlar. Etrafinda bos takim arkadisini gordunmu karar vermek kolaylasiyor, ayaginda daha az top tutuyorsun ve calim atma ihtiyaci kalmiyor. Aksi halde futbolcular duragan oynayinca rakip pas hizasinda yerini aliyor - ayaginda top olan topu nereye atacagini sasiriyor ya geriye donuyor ya calim atmaya kalkiyor yada topu uzun vuruyor (bakiniz FB).

Orta saha da bircok oyuncu yeni ve daha tam olarak birbirleri ile uyumlu degiller - bu uyum ilerledikce bu tek top oyunda gelisecek ve GS daha da iyi oynamaya basliyacak --- ben ilerisi icin cok umitliyim...

Bu gosteriyor ki futbol calimsiz daha guzel aslinda... bu futbol'da calim belki sadece rakip ceza sahasi icinde veya etrafin da cok gerekli olursa atilmali - yoksa takimin temposunu dusurucu bir etken.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Calimi rakibi bozmak icin dogru yerde ve dogru zamanda atarsin,
gösteris veya inat icin degil. Lincoln'e bu yuzden kanim isindi. Gercekten
Hagi gibi degerlendirmeleri oluyor mac esnasinda...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugunku modern futbolda calim ustune kurulmu$ oyuna yer yok zaten. Oyun langirt masasindaki oyuna doncu cunku. Ama elbette Hasanim'in dedigi gibi calima da yer var gerektiginde. Gokdeniz'in hizla inerken yaptigi hareketler gayet guzel ve teknik hareketler ama Hasan $a$'in ba$ini one egip yaptigi calimlar ise igrenc.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Sep 18, 2007 7:30 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bir de bolge olarak calim yerleri olabilir, ceza sahasi onu ve kaleyi goren yakin bolgeler. Ama tek calim ve suratli pas atmak kaydiyla. Ve bu imtiyaz belli oyuncuya taninmali. Bunun aslina ustasi Ribery idi, calimi atar atmaz hizlanir ve top cikartirdi.

Hasan Sas'i o yuzden sevmiyorum. Orta sahada calim atiyor ve ustuste 4-5 tane...

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Aslinda calim atmak problem degil, deneyip atamamak, ustelik top kaptirmak problem. Hasan 2000-2002'de daha ozguvenliydi, bol miktarda calim atiyordu ve 2-3 adam eksiltiyordu. Tek basina mac cevirdigi oluyordu bu sekilde. Cunku calim atabilmek hakkaten buyuk avantaj, 2-3 adami geride biraktigin anda dogru adama topu verirsen gol olma ihtimali yuzde 90.

Hasan'in su anki problemi calim atamamak, adamin uzerine gidiyor saga cekiyor, inat yapiyor, ve cok sinir bozucu sekilde topu kaptiriyor. Sabri'de de benzer huy var, o da rakibin uzerine gidiyor sola cekiyor sonra geri pas veriyor.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Bu Kalli'nin eseri - topla oynayan adamlara duduk atti, sahadan atti, kadroya almadi ve mesajini verdi --- topu ayakta tutup calim atmak yok. Sonuc belli - cabuk tek top paslarla dikine oynayan, hizla rakip ceza sahasina inerek tempo ile oynayan bir takim... oyuncularimiz hareketli ve ayaginda top olan adam icin karar vermeyi kolaylastircak sekilde sag sola rakibin bos alanlarina kosular yapiyorlar ve kendilerini bosa cikariyorlar. Etrafinda bos takim arkadisini gordunmu karar vermek kolaylasiyor, ayaginda daha az top tutuyorsun ve calim atma ihtiyaci kalmiyor. Aksi halde futbolcular duragan oynayinca rakip pas hizasinda yerini aliyor - ayaginda top olan topu nereye atacagini sasiriyor ya geriye donuyor ya calim atmaya kalkiyor yada topu uzun vuruyor (bakiniz FB).

Orta saha da bircok oyuncu yeni ve daha tam olarak birbirleri ile uyumlu degiller - bu uyum ilerledikce bu tek top oyunda gelisecek ve GS daha da iyi oynamaya basliyacak --- ben ilerisi icin cok umitliyim...

Bu gosteriyor ki futbol calimsiz daha guzel aslinda... bu futbol'da calim belki sadece rakip ceza sahasi icinde veya etrafin da cok gerekli olursa atilmali - yoksa takimin temposunu dusurucu bir etken.
Mert hocam bana Arsenal ve Wenger'e neden hayran oldugumu hatirlattin. O inatla havadan orta yapmayan, topu yerden kaldirmayan futbol yok mu catnip denen merete bulasmis kediler gibi cildirtiyor beni. Senelerdir yazarim burada futbolun boyle oynanmasi gerektigini. Del Bosque senesinde Real Madrid de boyle oynuyordu. Toptan hizli kimse gidemez. Topu kosturabiliyorsaniz en hizli sizsiniz demektir.

Daha gidilecek cok yol var. GS sahasindan cikarken sisirmeden cikamiyor. Arsenal Lehman'dan baslayarak topu dolastirip en fazla 5-6 saniyede rakip kaleye inebiliyor, eveleyip gevelemeden, topu dikmeden. Bu arada Henry'siz Arsenal'i izleyin siir gibi oynuyorlar.

Benim mantigima gore bu futbol icin 3 sey olmali.

1) Paslar yerden yapilacak.
2) Oyuncular bos alana surekli kacacaklar. Direk gibi durarak bekleyen olmayacak.Baklava olmazsa ucgenlerle oyuncular birbirlerine yaklasacaklar.
3) Topa herkes ortalama 2 kez degecek. Bir kontrol bir pas. 3 cok fazla, tek pas riskli.

Calim konusundan bence sorun cogu oyuncunun ne zaman atip ne zaman yeter artik demeyi bilmemesi. Hasan birini calimliyor, onune birisi daha geliyor ama solunda ya da saginda bos bir arkadasi var, onu kullanip paslasarak savunmayi gececegine yine calima giriyor.

Kalli konusunda boyle olacagini ilk gunden soyledik. Hasan'in basinin cok belaya girecegini soyledim Bolic ornegini vererek. Bazi arkadaslar kosmuyordu o yuzden kesildi dediler ama gereksiz calimlari cildirtiyordu Kalli'yi.

Ozan Ersoy

Not: Hakan'in ruzgari El Saka'ya hata yaptirdi diyorsunuz.. Eyvallah ne diyeyim.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote: Not: Hakan'in ruzgari El Saka'ya hata yaptirdi diyorsunuz.. Eyvallah ne diyeyim.
En son lig macinda sirti kaleye donuk oldugu halde Hakan'i tutan defans oyunculari hata yapmisti, bu sefer El Saka, senin aciklamani merak ediyorum ben de Ozan, efsunlu mu dersin adam? Nonda ile beraber res yaptilar, pres hata zorlar. Kafasi duzelip Umit karan da yapsa o presi arada bir onunde hata yapan bir defans oyuncusu bulur. Burasi atisma kismi. Asagida hemfikiriyet bolumune geciyorum.

Arsenal hakikaten uzun sure dunyada goze en hos gelen futbolu oynadi bence de. Ozellikle de top ayaklarina gelip paslasmaya baslayinca. Ama su veya bu sebepten defanslarinda tutarli devamli iyi olamadilar, Chelsea, Man. U., Milan, Liverpool, Barca'ya olandan daha yukzek bir yuzde de maclarin ilk yarim saatinde yenik durumua dusup geriden gelmek zorunda kaldilar. Sebebini anlayamadim tam, ama galiba defans oyuncularinin kalitesi bu tip rakiplere gore birazcik daha azdi, belki butceleri de az oldugundan.

Su calim konusunda baska bir gorus belirteyim ama, baskette sahanin bir yanini bosaltip bir hucumcuyu mudafaci ile basabas birakma vardir, o adam savunmacisini gecer, bossa cembere gider, ikinci bir savunmaci gelirse bosalan adama pas cikarir.

Bir ara Barca buna benzer bir sey yapiyordu, sol tarafi bosaltip Ronaldinho'yu teke tek birakiyorlardi. O da pozisyona gore bolca calim atiyordu. barca CL ve La Liga kazandi. Ozellikle kanat oyuncularinin silahlari arasinda hep olmali calim cunku dogru yerde yapilinca cok zor durumda birakiyor savunmalari. Bir de tek pasini da ezberlemeye baslar bir gun saunmalar, arada calim gayet iyidir bence.

Ali

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ilk olarak Konya kadar direncsiz oynayan bir takim daha gormedim.. Umurlarinda degil gibi oynadilar.. Takimimizin genel olarak iyi, istahli oyunu hepimizi cok mutlu etsede, Konya nin bu oyunu bazi konularda bizi yaniltabilir..

Sartlar beklenmedik sekilde lehimize gelisti.. El Saka nin o garip maskesini macin basinda gordugumde "bizim icin buyuk sans" dedim.. Cunku rahatsiz oldugu, gorus acisinin kapandigi, aklinin surekli orda oldugu durmadan duzeltmeye calismasindan belliydi.. Yanilmadigimi 5. dk da sacmalamasindan gorduk.. Yaptigi hata sonucu macin basinda maci bize verdi zaten..

Ama o bile onemli degil bence.. Biz Konya yi o gol olmasaydi da, Sabin sacma sapan bir sekilde atilmasaydi da rahat yenerdik.. Cunku hakikaten rakip diye birsey yoktu.. Ve deli gibi saldiran, kalecisi haric her futbolcusuyla hucuma cikan bir takimimiz var..

Pazar gecesi en cok dikkatimi ceken futbolcu Baris idi.. Daha once ilk onbir icin erken oldugunu soylediydim ama hic de oyle olmadigini gordum.. Bu cocuk cok faydali.. Yaptigi pres, kazandigi toplar, kendine guveni, teknigi vs.. ile, cok iyi futbolcu oldugunu ve her zaman bu takimin formasini rahatlikla tasiyabilecegini gosterdi.. Ben cok begendim.. Sadece kendini cok artistik sekilde yerlere atmayi seviyor.. Tek yakismayan yani bu.. Bir de ayakta kalmaya calissa, bu tur ucuz seylerden uzak dura 10 numara bir futbolcu olur..

Bir diger begendigim futbolcu Ugur idi.. Ugur un ozellikle fiziksel acidan hep yetersiz oldugunu dusunmusumdur.. Bu dusuncemde bir degisiklik olmasada ozellikle hucum yonunden kendine guveni, verdigi gol paslari, rahatligi vs.. beni etkiledi.. Bravo.. Ama yukarda belirttigim Konya nin direncsiz futbolu, Ugur u zorlayacak bir kanat oyuncusunun olmamasini da dusunmek gerekir.. Bu tur bir kanat karsisinda sol acik gibi oynayamazdi.. Boyle rahat cikip goller attiramazdi.. Neyse oyunu cok iyiydi, ama yinede bir Sion ve bjk maclarindan sonra daha saglikli degerlendirebilecegimizi dusunuyorum.. Eger bu performansi ozellikle bjk macinda da gosterirse zaten sagbek transferine gerek yok.. Zira bjk nin sol kanati en saglam yeri.. Hem Uzulmez hem Tello etkili geliyorlar..

Nonda yi da begendigimi soyleyebilirim.. 2 antremana ciktigi takimla ilk macinda ancak bu kadar oynanir.. Kaliteli bir futbolcu oldugu her hareketinden belli.. Top surebilen, adam gecebilen bir futbolcu tipi degil gibi.. Ama cok zeki, guclu, futbolu bilen bir futbolcu.. Bize cok faydasi olur.. Ama bir yildiz mi, onu ilerleyen maclarda, takima biraz alistiktan sonra, biraz daha guclendikten sonra soyleyebiliriz..

Hakan Sukur GS da milli takimdaki performansindan cok farkli oynuyor.. Mucadele etmesi, kosmasi yonunden zaten kimsenin suphesi yoktu ama gercek bir forvet gibide oynadi pazar aksami.. Hele Carrusca nin golunde pas verip, bindirip, yaptigi orta 1. sinifti.. Boyle oynarsa Umit daha cok bekler.. Beklesin de ayrica.. Neydi o suratinin hali, golden sonra Baris in elini itmesi falan.. Iyice terbiyesizlesti..

Tobias ve Volkan diger begendiklerimdi.. Onlari zaten uzun uzadiya yazmaya gerek yok.. Ilk mac icin ne yazdiysak her macta ayni oyunu oynuyorlar.. Super transferler..

Lincoln un ilk sonuk maciydi.. Belki de skor bir anda belli olunca yormadi kendisini.. Batista da katil gibi oynayinca, hic gerek yok diye dusunmus olabilir.. Cani sagolsun..

Song, Servet ve Orkun icin birsey demek cok zor.. Bu mac onlar icin hicbir sekilde olcu degil.. Sadece Servet icin bir cumle yazayim.. Hatalari, performansi bir kenara, adam gibi bir futbolcu.. Kimse ile tartismaz, itiraz etmez, hep elinden geleni yapar.. Kirik kaburga ile acilar icinde oynamasina buyuk saygi duyuyorum.. InsAllah performans olarakta istedigimiz seviyeye gelirde uzun yillar oynar..

Gelelim Carrusca ya.. Ben simdiye kadar Carrusca nin futbolcu falan olmadigini soyledim durdum.. Macin basinda baktim bayagi hareketli.. Golde iceri kosusu vurdugu kafa harika idi.. Zaten mac boyu ceza alanina girip gol kovaladi.. Herlde beni mahcup edecek falan derken, sonrasinda hicbirsey yapamadi.. Mac boyu attigi gol, bir de Nonda ya verdigi guzel bir pas var.. O kadar..
Elestirdigimiz Ayhan, Arda veya Hasan Sas hatta Aydin onun hem hucum hem defans yonunden 10 katini oynuyor.. Zaten Hasan Sas oyuna girdikten sonra 3-0 bitmesi muhtemel maci 6-0 a tasiyan isim oldu.. Yani onu gordukten sonra Carrusca icin "iyi oynadi" demek enteresan..Ne surati var, ne gucu var ne baska birsey.. Bize hicbir faydasi olmaz.. Yabanci hakkimizi boyle kullanmak uzuntu verici..
Medyanin, Kalli nin Carrusca yi begenmis olmasi sasirtici.. Neyse galiba ben birseyleri kaciriyorum, ilerde yine konusuruz..

Sonuc olarak takimdaki istek, hirs, gayret, hucum zenginligi beni cok mutlu ediyor.. Heyecan verici bir takimiz.. Ozellikle diger takimlari gorunce cok sansli taraftariz diye dusunmemek elde degil.. Zaten attigimiz gol ve girdigimiz gol pozisyonu diger 3 buyuklerin girdigi pozisyonlaradan cok daha fazla.. Seneye bir iki takviye ile Samp Liginde yukarilari zorlar duruma geliriz.. Ligi zaten bitirdik..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ali Erdogan wrote: Yani onu gordukten sonra Carrusca icin "iyi oynadi" demek enteresan..Ne surati var, ne gucu var ne baska birsey.. Bize hicbir faydasi olmaz.. Yabanci hakkimizi boyle kullanmak uzuntu verici..
Medyanin, Kalli nin Carrusca yi begenmis olmasi sasirtici.. Neyse galiba ben birseyleri kaciriyorum, ilerde yine konusuruz..
Adasim, meslek pazarlama ya da satis ile alakali degil tahmin ediyorum. Bizim satilik malimiz var, elbetteki de iyi. GS'da iyi olmayan adamin isi ne? Turkiye'de Carrusca icin canini vermeyecek takim dusunemiyorum. Ozellikle Ricardinho'nun sakatligindan sonra BJK milyonlari gozden cikaracaktir. Insallah acele ederler de FB'ye kalmaz adam yoksa basimiza cok is acar FB'yi acaip guclendirerek. Tabii en iyisi bir an once Milan'in teklif ettigi 7 milyon Euro'ya razi olup vermemiz ve yurt disina gitmesi.

Ne diyorduk? Ha, gelecek. Bu sene lig bitmedi, hatta tam baslamadi bile sayilir. Once bir 11 ayin sultanini gecirelim, derbi oynayalim, bir-iki ters sonuc alalim sonra tekrar bakariz. Hala olasi ciddi problemler var, tekrar saymaya gerek yok.

Ama hersey yolunda giderse, onumuzdeki sene alinacak bir-iki adam ve de hocanin devami zurnanin zirt dedigi yer olacak ozellikle Avrupa acisindan. Tabii bir de hocaya Derwall-Denizli, Piontek-Terim tarzi bir kalfa bulmak. Hala iyi bir golcu ve sag bek ihtiyacimiz olacaktir, Hakan futbolu birakir, Umit'ten ben artik umidi kestim, Nonda'ya bagli olarak belki de iki golcu almak dahi gerekebilir. Bu sene ara transfere dikkatli bakmak lazim.

Ama gelecek bugun 6 ay oncesinden cok daha guzel gozukuyor, ona suphe yok.

Ali

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ali Gursel wrote:
Ali Erdogan wrote: Yani onu gordukten sonra Carrusca icin "iyi oynadi" demek enteresan..Ne surati var, ne gucu var ne baska birsey.. Bize hicbir faydasi olmaz.. Yabanci hakkimizi boyle kullanmak uzuntu verici..
Adasim, meslek pazarlama ya da satis ile alakali degil tahmin ediyorum. Bizim satilik malimiz var, elbetteki de iyi. GS'da iyi olmayan adamin isi ne? Turkiye'de Carrusca icin canini vermeyecek takim dusunemiyorum. Ozellikle Ricardinho'nun sakatligindan sonra BJK milyonlari gozden cikaracaktir. Insallah acele ederler de FB'ye kalmaz adam yoksa basimiza cok is acar FB'yi acaip guclendirerek. Tabii en iyisi bir an once Milan'in teklif ettigi 7 milyon Euro'ya razi olup vermemiz ve yurt disina gitmesi.
Haklisin, hem satis pazarlama, hem satin alma konusunda hep pazarliksiz alan ya da uzatmadan zararina satan kisi olmusumdur.. Kacirdigim nokta bu galiba, umarim bir satis stratejisidir..
Kalli yi ve yonetimin begenisini boyle acikladik diyelim, medyada ki ulemalari nasil aciklayabilyiriz.. "Arda gucsuz oynayamaz, Hasan bitmis, Ayhan istikrarsiz" yazanlar mac boyunca sadece bir gol atmis ve bir pas vermis adami nasil boylesine overler?.. Zaten neyi dogru degerlendirip neyi dogru yaziyorlar ki..
Ne diyorduk? Ha, gelecek. Bu sene lig bitmedi, hatta tam baslamadi bile sayilir. Once bir 11 ayin sultanini gecirelim, derbi oynayalim, bir-iki ters sonuc alalim sonra tekrar bakariz. Hala olasi ciddi problemler var, tekrar saymaya gerek yok.

Ama hersey yolunda giderse, onumuzdeki sene alinacak bir-iki adam ve de hocanin devami zurnanin zirt dedigi yer olacak ozellikle Avrupa acisindan. Tabii bir de hocaya Derwall-Denizli, Piontek-Terim tarzi bir kalfa bulmak. Hala iyi bir golcu ve sag bek ihtiyacimiz olacaktir, Hakan futbolu birakir, Umit'ten ben artik umidi kestim, Nonda'ya bagli olarak belki de iki golcu almak dahi gerekebilir. Bu sene ara transfere dikkatli bakmak lazim.

Ama gelecek bugun 6 ay oncesinden cok daha guzel gozukuyor, ona suphe yok.
Hakikaten suphe yok.. Bir de ulkenin diger 3 sampiyonluk adayinin oynadigi izleyenlere eziyet eden, insanin icini karartan futbolunu izleyince sukur etmek lazim.. Allah taraftarlarina sabir versin :) ..

Neyse ki ulkede futbol oynayan bir takim var..

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ali Erdogan wrote:Kalli yi ve yonetimin begenisini boyle acikladik diyelim, medyada ki ulemalari nasil aciklayabilyiriz.. "Arda gucsuz oynayamaz, Hasan bitmis, Ayhan istikrarsiz" yazanlar mac boyunca sadece bir gol atmis ve bir pas vermis adami nasil boylesine overler?.. Zaten neyi dogru degerlendirip neyi dogru yaziyorlar ki..
Sevgili Ali, sen de cok insafsizsin, onlar Emre olayindan beri sokta, aci icindeler, camia olarak incinmis, kirilmis, tarifsiz kederler icindeler. Ben ne yaptigimi biliyor muyum denir ya, onlar ne yazdiklarini biliyorlar mi? Ama kuvvetli camiadir bizim spor basini, bu olayi da 1-2 sene icinde atlatip, toparlanip, kedi bilgisizlikleri ve cehaletleri sebebiyle sacmalamaya donerler ama onlari bir sure maruz gor, hakl mazeretleri var. Kol gormusler yahu, dusunebiliyor musun?

Carrusca bu kadar, no cacik, birilerine kakalanmasi onemli basari olacaktir.

Ali

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

komplo teorisinde biraz daha dipleyelim..

Carrusca ortanin solunda oynuyor....yani

Barıs------Linderoth-----Carrusca
------------Lincoln-----------------
------Nonda--------Hakan--------

gibi oynatildi ve oyle de oynar..

Emre gelirse de bu takimda oynayacagi yer..

Barıs------Linderoth-----Emre B.
------------Lincoln-----------------
------Nonda--------Hakan--------

Emre gelmesin istiyorsan... o zaman Carrusca'ya "ver coskuyu..ver coskuyu" olayi mi?

bu kadar planli olabileceklerine inanmasam da hakikaten abartildi..Carrusca'da Emre'nin olayi da..

Post Reply