5.hafta: GS-Konya 6-0 (Nonda (2),Carusca,Hakan S,Umit,Hasan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Murat Gokcigdem wrote:Benim kendi capimda dilegim ise Nonda'nin cikip girdigi 10 poziyondan 4'unu 5'ini gole cevirmesi....Insallah bu imkan ona verilir...

Haydi Galatasaray basarilar!!!
Murat abi -

Simdilik 2'de 2 gidiyor :D

Dileklerin gercek oluyor...
Yerli $aban bayatladi ama yabancisi iyi cikti galiba.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Derken ikinci gol.. Lincoln yayin oradan sert vurdu. Yerde seken top kalecinin gogsunden de sekti. Nonda dogru yerde dogru sekilde vurdu. Ayaginin iciyle sol koseye plaseledi. Kalecinin temasina ragmen gol.

Simdi Nonda yine attiriyordu. Ceza sahasinda dokturdu, cizgiye indi, son anda defans araya girdi.

Ali anirmaya hazirlan aslan abim benim. Bu adam 15-20 gol atar TR'de.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Carrusca-Volkan-Hakan-Carrusca, tik tik tik attik golu.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Soldan nefis geldik. Volkan Hakani cizgiye indirdi. Onun donup cok guzel bir ortasina Carrusca kafayi vurdu. Mac koptu. Milli mac arasindan sonra cok rahat bir mac oluyor. Cok guzel.

Ozan Ersoy

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

GOOOOOL. Uzun zamandir gordugum en iyi gol.

Mutlaka bir yerlerden indirin. 8-9 pasla mukemmel bir organizasyon oldu, Hakan kesti, Carrusca kafayla atti (tersi olmasi gerekmiyor muydu :) ).

Dakika 35. Konya cozuldu. Muhtemelen erken gelen gol, maci 0-0'a baglamak ve adam adama markaj yapmak uzere cikan Konya'nin taktiksel dengesini bozdu. Hocalari duruma cozum uretene kadar 10 kisi kalip 3 gol yediler.

Nonda cok iyi. Bu futbolu surdururse, cok faydali olur. Geri geliyor, top indiriyor ve cok teknik.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote: Ali anirmaya hazirlan aslan abim benim. Bu adam 15-20 gol atar TR'de.

Ozan Ersoy
Bak bu adam 15-20 atsin, stad yapilsin, degme esege tas cikartir, gulumsemeyle aniririm ben. Nonda'nin sevindirici tarafi sakat durmuyor, rahat topa giriyor.

Ugur cok rahat bir gol kacirdi.

Su adamlar 10 kisi kalmasa da takimi gorebilseydik, ama bu mac trafiginde rahat bir mac da iyi geldi aslinda.

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Aman be...

Nonda nefis geldi sag ic kulvardan. Ceza sahasina girmeden ara pasi cikardi. Arkaya sarkan Ugur kaleciyle karsi karsiya kaldi ama cok kotu vurdu. Hakkaten berbat bir vurus, yandan yerden 5 metre disari cikti.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Bak bu adam 15-20 atsin, stad yapilsin, degme esege tas cikartir, gulumsemeyle aniririm ben.

Yok oyle yagma. Bu adam 5 golun ustunde atsin ben esek gibi aniracagim dedin. Stad olayi ayri olay. Bence sen youtube a nasil video yuklenir ogrensen iyi olur. Adam o 5 i neredeyse bugun bulacak.

Ozan Ersoy

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hakan'in inatciligina hayranim. Adam nasil kosturuyor sahada, sanki 18 yasinda gibi pres yapiyor. Adamda emeklilik korkusu var herhalde. 5 sene daha oynayacak gibi duruyor.

Orkun'dan guzel refleks.

Servet'in sakatligi nuksetti sanirim. Kalli'nin gereksiz inadi. Kendi transfer ettigi adami niye oynatmaz? Servet'ten kotu oldugunu sanmiyorum.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:
Bak bu adam 15-20 atsin, stad yapilsin, degme esege tas cikartir, gulumsemeyle aniririm ben.

Yok oyle yagma. Bu adam 5 golun ustunde atsin ben esek gibi aniracagim dedin. Stad olayi ayri olay. Bence sen youtube a nasil video yuklenir ogrensen iyi olur. Adam o 5 i neredeyse bugun bulacak.

Ozan Ersoy
Wallahi hatirlamiyorum kac dedigimi, 5 dediysem bestir, benim internete yazi yazmayi ogrenmem 2 sene surdu Ozan, ne youtube'a kayit yapmasi. Kaset doldursam?

Ama dedigim gibi, gollerden cok daha onemli olan adamin sakat gibi, korkak oynamamasi. Bir tane daha atacakti bu arada. Ozan, para topladiniz da adama Ali'yi anirtma primi mi onerdiniz? :D

Servet sakatlanir gibi oldu, her sey Ismael'i oynatmak icin calisiyor sanki.

Ali

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Soldan Volkan'in ortasi on direkte Nonda ayagini disiyla uzak koseye birakmak istedi ama olmadi. Yine de tek vurus dusuncesi guzel.

Carrusca gecen seneden farkli oynuyor. Bir iki kere adamin ayagindan topu aldi. Simdi de sol beke kadar takip edip topu kornere atti. Volkan pozisyonunu kaybetmisti.

Simdi kornerden Orkun nefis cikardi. Arka direge bir orta. Fuze gibi bir kafa vurdular. Ust direge vurup iceri giriyordu top. Orkun super bir refleksle topu cikardi. Hafif kenara gitse sansi yoktu.

Simdi Servet sakatlandi. Bu cocuk sakat. Song eliyle ittirdi arkadan. Vurulmus gibi kendini yere atti bagirarak.

Ozan Ersoy

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Konya tehlikeli geliyor. Bizimkiler salmaya basladi oyunu. Simdi arkaya sarktilar soldan Volkan offside i bozmus. 7-9 metreden sol carprazdan yerden ters koseye sert vurdu Washington Orkun iyi uzandi ve celdi topu, donen topu Volkan uzaklastirdi. Dunya kupasinda Ronaldo'nun burnunun ucuyla bize attigi gole epey benzer bir pozisyon.

Derken ilk yari bitti.

3-0 ve Konya'nin 10 kisi olmasi GS'in rolantiye almasina yol acti. Son dakikalar yurumeye baslayan bir epey oyuncumuz oldu.

Ozan Ersoy

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Carrusca fena degil. Guzel kafa golu atti. Topa basiyor, defansa da yardima geliyor. Uzun sureden sonra ilk macinda guzel bir surpriz oldu. Konya'da defansin gobegi cok zayif. Ikinci yarida umarim daha cok gol goruruz. Tahmin yarismasina ilk once 4-0 girdim sonra 3-0'a cevirdim! :) Tuh be! :D

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ali Gursel wrote:Servet sakatlanir gibi oldu, her sey Ismael'i oynatmak icin calisiyor sanki.

Ali
Macin en basini kacirdim, Ismail yedekler arasinda mi?

Bir de bilmem dikkatinizi cekti mi, maci anlatan Ercan Taner surekli yanlis oyuncu isimleri soyleyip duruyor. Korneri kullanan Carrusca'ya Baris dedi, bir pozisyonda Hakan Sukur'e Lincoln dedi, Nonda'nin ikinci golunden once ceza sahasinin disindan sutu kimin cektigini anons bile edemedi, defansa yardima gelen Nonda'yi da Ugur (bu en vahimi!) olarak aktardi. Ya dikkatini toplayamiyor ya da goremiyor! Allahtan radyo spikeri degil de kendi gozumuzle gorup dogruyu anlayabiliyoruz....

Hakan Bakircioglu

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bu macin rakipler uzerinde agir psikolojik tesiri olur,

Besiktas 5 macta 4 atmis, FB 5 macta 5 atmis ve 0 averajda. Farkli kazanirsak ister istemez bu hafta kiyaslama altina sokulacaklar. FB'nin Inter macinda cok ters bir sonuc almasi halinde Zico gidebilir.

Ben Ugur'un mutlaka uzerine yatirim yapilmasi gereken bir oyuncu oldugunu dusunuyorum. Cok cagdas bir sagbek olabilir zamanla, her sene en az 4-kritik asist yapabiliyor. Kendini teknik olarak gelistirmeye cok yatkin.

Carrusca sanki baskiyi kaldiramiyor gibi, golu atti ama insiyatif alamiyor.

Konya maci cok erken cozuldu, buna ragmen Nonda'nin saglam ve teknik bir oyuncu oldugu gozle goruluyor. Sion ve arkasindan gelecek Besiktas maclarinda kalitesini daha saglikli gorebiliriz. Bakalim buyuk maclarin da golcusu olabilecek mi?

Post Reply