6.hafta: Kasimpasa- G.Saray 0-1 (U.Karan 74')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

UZUNDUR KUSURA BAKMAYIN

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Murat Gokcigdem wrote: Bugun FB macini izlerken Umit'in Bursa'da attigi golu ve o sahadan nasil 3 puan cikardigiimizi dusundum. Tek vurus, Vega'yi ne guzel avladiydi. 2 macta 6 puan kazandirdi. Ikisi de deplasman... Ikisi de zor maclardi. Devami gelir insallah.

Ozan Ersoy
Demek Umit iki macta 6 puan kazandirdi. Bu ilginc yorum olmus. Umit penaltiyi kacirmasa sanirim o uc puanin bir kismi penaltiyi yaptiran Hasan Sas'a yazilirdi, mesela 50-50 dagitalim, Umit iki macta 4.5 puan kazandirmis olacakti, Hasan Sas da 1.5.

Buradan devamla Umit'in penaltiyi kacirip 74teki golu atarak 6 puan kazandirdigini dusunursek, Umit penalti kacirarak, ya da baskalarinin puan kazandirmasini engelleyerek takima kendi faydasini arttiriyor.

Yani neredeyse Umit icin rasyonel hareket mesela Nonda gol pozisyonundayken gidip Nonda'ya mani olmasi ve mumkunse macin kalan bolumunde kendi bir gol atmasi olur.

Ozan, bir futbol takiminin puanlarinin insanlara boyle dagitilmayacagini bilmek icin bu orneklere gerek de yoktu, cunku senin hesapla baktik Umit bu sezon hem Lincoln hem de Linderoth'tan daha cok puan kazandirmis bize.

Ikisi de zor macti demissin de, penalti kacirilmasa Kasimpasa maci hic zor olmazdi bence, kim zorlastirmis maci?

Simdi bir-iki konu. Umit'in golu cok guzeldi ancak Avrupa'da haftanin ya da ayin golu secmeden Valladolid'in dun aksam Real Madrid'e attigi golu bir izleyin derim.

Simdi su Umit, Hakan meselesini hem onlar bazinda hem de forumdaki sahislar bazinda daha da kemiklestirmeden forvette ne aradigimiz konusunda bir seyler yazmak istedim. Jardel konusunda Ozan'la hemfikirim, gorup goremeyecegimiz en iyi golcu idi herhalde. Hakan'la karsilastirmaya ben de gerek duymadim, cok farkli oyuncular ama o zamanlarda GS'in ne kadar buyuk bir krize girmis durumda oldugunu bilmeyen bir taraftar olarak hep ikisini yanyana forvet oynarken gormeyi arzu etmistim. Ha, egolarindan tutun da oyun stillerine o maya tutar miydi bilmem, ama bu ikisi forvet olup tutsaydi da belki hayatimizda gorup goremeyecegimiz en etkili forvet ikilisini izlerdik. Ne yerden oyunda, ne hava toplarinda, ne ceza sahasi icinde, didsinda bu iki oyuncuya kolay defansif care bulunamazdi. Ama kismet degilmis, GS da zaten cokmekte olan bir mali yapi icindeymis o sirada, olmasi zaten mumkun degilmis.

Neyse, gelelim forvette ne arandigina.

Ben futbol maclarinda anlik hatalara ya da becerilere bakmaktansa 90 dakikanin icinde iki tarafin neler yaptigina ve bunlarin sonucunda neler olduguna bakmanin daha saglikli analiz oldugunu dusunuyorum.

Burada yuzucu cok, yasi yetenler Vladimir Salnikov'u hatirlayacaklardir, uzun mesafe (1500, 3000 vs.) tum dunya sampiyonalarinda ve olimpiyatlarda rakiplerine tur bindire bindire sampiyon olur, son turlari hep yalniz yuzerdi.

Herhangi bir oyuncunun bir anlik hareketine bakmak ve degerlendirmek, Salnikov'un son 50 metresine bakip 3000 metre yarisini degerlendirmek gibi.

Ayni konu NBA icin de gecerli, sporu pek derin takip etmeyenler hep NBA'de son ceyregi seyretseniz yeter, butun mac orada belli oluyor derler. Tabii oyle oluyor ama dorduncu ceyrege baslayan takimlar dordunce ceyrege sifirdan degil, uc ceyregin yorgunlugu, vucuttaki carpismalarin etkileri, fauller, nefes, rakibe karsi uc ceyregin psikolojik ustunluk ve eziklikleri ile basliyorlar.

Ornekleri arttirmaya gerek yok, su topu da boyledir, buz hokeyi de, boks da, hangi spora bakarsan bak galibi ve maglubu karsilasmanin sureci ve onemli anlardaki becerinin bir bileskesi belirler.

Simdi ben bir forvette ne aradigimiza bakarken tabii ki adamin gol noktalarindaki becerisine bakilmasi gerekir ama bakilacak tek sey bu degildir diyorum.

Bir forvet 90 dakika boyunca rakip defansa yaptigi fiziksel, psikolojik vs. her cesit zararla da degerlendirilmeli. Bu zarar illa fiziksel olarak da degerlendirilmemeli.

Jardel belki rakip defanslarla mac boyunca temasta dahi bulunmuyordu ama sirf ortalikta dolasarak defansin konsantrasyonunu dengesini bozuyordu. Inzaghi de bunu cok yapan bir ornek. Yani fiziksel olmasa da rakibi psikolojik olarak yoran, yipratan oyuncular, her an kacacak bir sey yapacak diye her an full konsantrasyon da olmak zorundasin. Insanlar icin uzun sure ful konsantrasyonu devam ettirmek mumkun degil, hata yapmaya zorlaniyorsun en sonunda.

Diger bir uca da Jan Koller'i koyun, neredeyse iki metre, vucudu cok guclu, birinci dakikadan itibaren yanyana kosuyorsunuz, carpisiyorsunuz, kafaya cikiyorsunuz ve gittikce yoruluyorsunuz. Bu adam da sizi yipratir.

Bu yipranmalarin sonucu sadece son 20 dakika icin de degildir. 10 dakikalik bir donemde cok baski yiyerek de hata yapabilirsiniz, macin daha 20. dakikasi bile olsa.

Simdi ben her forvete butun bu etkilerin toplami olarak abkmak lazim diye dusunuyorum.

Ama maalesef bu forumda ve futbol kamuoyunda Hakan konusu insanlari siyahci beyazci gibi ayirdigindan futbol analizi olara bakmak (analizi begenirsiniz begenmezsini baska mesele) gittikce zorlasiyor. Hakan gol noktarinda en iyi zamaninda vasat bir adam oldu. Ama fizik gucunun ust oldugu zamanlarda simdi sehir efsanesi dedigimiz kosulari, baskisi, kafaya cikisi vesaire ile rakip defansi hep yipratti.

Buna Hakan baglaminda sehir efsanesi diyenler tabii bu arada Kenneth Anderson'un, PvH'un, Nobre'nin (FB doneminde) neden Turkiye'de basarili olup, Hakan'in neden Turkiye ligi gol krali oldugunu tesaduflere falan baglayip, Drogba karsisinda cani cikan defanslarin sonunda hata yapisini da inkar ediyorlar.

Yani futbol golculerin boslukta, hic mac yokmus gibi bir anda saniyelik hareketleriyle sonucu belirlenen bir oyun oluyor. Bence oyle olmadigi cok bariz. Yukarida saydiklarim kolay ornekler gibi, Umit de, Jardel de belli sekillerde mac boyunca kendi son vuruslari ile sonucu belirledikleri gibi, ayni madalyonun bir diger yuzu olan rakibe baskilari ile de sonucu belirliyorlar. Bu sahadaki 11 kisi icin de dogru aslinda.

Zaten gunun sonunda bir macin sonucunu bu faktorlerin toplami belirliyor. Yani biz sadece kacan bir penalti atisina ya da atilan rovesata golunu yazarken burada, dunku maci Hakan Balta'nin rakiplerle yanyana yaptigi kosular,carpismalar, Hasan Sas'in deparlari gibi bir suru sonsuz faktorun karsilikli tartilmasi belirliyor.

Tabii gol alanlarinda bu faktorler sivriliyor ama bu faktorlerin sivrilmesi bir sey, digerlerini inkar edip, Hakan cok tartsimali, Drogba diyelim, Drogba'nin maca etkisi 90 dakika boyunca son vurus alanlarinda yaptigi 3-5 vurustan ibarettir demek baska bir sey. Kusura bakilmamasini rica ederek, ben ikinciyi absurd buluyorum.

Hakan iyiyken bu ikinci boyutu cok ust seviyede idi, o kadar ki son vuruslarda o kadar iyi olmamasina ragmen rahatlikla Turkiye'nin en iyi golcusu oldu. 15 senedir tiyatro falan oynamiyor: Turkiye tarihinde esini gormedigimizbir beceri birlesimi ile rekor alt ust ediyor.

Ama yaslandikca oyununun bu ikinci boyutunun etkisi azaliyor, gol vuruslarindaki zayifligi da iyice ayyuka cikiyor. Ama hala nedense her hoca adamdan bir sekilde faydalanma derdinde, cunku diger alternatiflerin toplamda verdiklerinin Hakan kadar olmadigini goruyorlar. Yani bir suru TD'un Hakan'dan neden vazgecemedigi sorusunun cevabi da orada zaten (Kalli Fetullah hocadan baski yiyor demek arzusunda olanlara kolay gelsin diyorum bu arada).

Hakan sezonun ilerleyen zamanlarinda formdan dusecektir muhtemelen ve o noktada Umit eger kendini hazir tutmus ve profesyonel ise formayi alir, isini yapar. Ama Umit'in de iki boyutunu toplayip baktigimda benim sahsi dusuncem oyle aman aman bir sonuc olmadigi, ozellikle de cok daha iyi bir nokada olacakken kafasindaki sebeplerden o noktaya gelemedigidir.

Ben yine de bu analizi yapip Umit'i daha ustun bulanlarla bu konuyu konusmak cok kolay diyorum. Ama Hakan tiyatro oynuyor, Umit'in pozisyonlari cevirme yuzdesi fazla denince olay sanki futbol analizi degil tartisma kazanmaya donmus gibi dusunuyorum. Umit etrafinda kimse yokken surekli yere dusuyor yahu.

Umit Hakan'dan daha yetenekli olabilir, ama gunun sonunda yetenek ya da girilen pozisyonu gole cevirme yuzdesiyle puan alinmiyor. Hakan 20 taneye girip iki tane atiyorsa, Umit 3 taneye girip bir atiyorsa esit surelerde ben iki gol atmis olmaya bakarim, futbolda nihai sonuca puan veriliyor.

Ali

Hakan Can

Post by Hakan Can »

Savunma yaparak puan koparmaya çalışna bu KASIMPAŞA 'ya karşı puan kaybetmediğimiz için çok mutluyum öncelikle...Çünkü bu tür maçlarda kaybedilen puanlar hep şampiyonluklara mal olmuştur...Kayserispor gibi Sivasspor gibi Manisa gibi takımlara puan kaybetsende zaten rakiplerininde bu takımlara puan kaybetme olasılığı yüksek olduğu için Kasımpaşa tarzı takımlara puan kaybı yaşamamamız gerekmekteydi ve neyse ki yaşamadıkta...

Devre sonunda Ümit Karan'nın kafasının hep karışık olduğunu yazdım...Umarım bu attığı muhteşem gol onun performasını eski düzeye getirmeye ve kafasındaki karışıklığı giderir...

Bursa maçından sonra bu maçta da 3 puan Ümit Karan'nın golü ile geldi...Formsuzken bu takıma 6 puan kazandırdı..Artık kendine güvenmeli ve kesik yese dahi surat asmayıp çalışıp tekrar formasını almalı...Ona bu takımın ,ihtiyacı var sonuç olarak...

TMM Hakan Şükür bu yaşına rağmen çok iyi performans gösteriyor ama Hakan'nı bu kadar arka arkaya oynatmaya devam ederse Feldkamp uzunca süre yaralanamayabilirz Hakan'dan...

Bouzid konusuna gelince Servet'in yerine neden oynamadığı belli oldu bu maç...Çünkü Bouzid sol stoper değilmiş..Sağ stopermiş..Dolayısyla Song'un yedeği...Sezon başı Song'un gönderilme ihtimaline karşın yapılmış bir transfer olarak bakıyorum artı ben Bouzid olayına...

İlk toplara basan aralara giren cengaver bir oyuncu...Gözünü budaktan sakınmıyor...Tekniğide iyi üstelik..Ama bir ağırlığı olduğu kesin sonuçta karşısındaki Erhan 'da ağır bir forvet ama kötü kaçıdı 2-3 posizyonda...Birde en geriye top ona açıldığında topu Orkun'a bırakma alışkanlığından vazgeçmeli kendisi uzaklaştırmalı...

Hakan Balta vasattı..Ama iyi oyuncudur...Çok yerde kullanacaktır Kalli onu...Ama mizaç olarak çok sosyal bir oyuncu değil bunu Ersun Yanal'da demişti zaten...Dolayısyla uyum sorunu yaşayacağı kesin...

Bunun dışınada takım çok yorgundu buda herhalinden belliydi...Üstelik rüzgarın etkisi inanılmazdı maça...Barış çok dinamik bir oyuncu 4-5 ciğeri olduğunu düşünüyorum...Ama son paslarını geliştirmeli..

Orkun ise 5. maçında da gol yemedi 1.ligde:))

Haftaya Bjk maçındada bu gol orucuna devam eder umarım...

Hasan Şaş ilk yarı süperdi sakatlanmasaydı saha erken golü bulurduk...

Oguzhan__Gurses

Post by Oguzhan__Gurses »

Kontrollü oynadık, fazla risk almadık kaçan bir penaltıya rağmen bir tane atıp maçı kazandık.Olimpiyat stadında fazla iyi oyun beklenmemeli ben iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum.

Takımdan memnunum.
Bu Aşk Bitmez ..

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Macin sadece ozetlerini izleyebildim.. Umit in golu hakikaten muhtesem.. Gogsune aldiktan sonra rovesataya kalkmasinda ki cabuklugu etkileyici.. Biraz agir kalsa muhtemelen defans oyuncusu kafasini sokacak vakit bulabilir ve cift vurus olabilirdi..

Bu golun Umit e moral verecegini umuyorum.. Moralli, guclu bir Umit e cok ihtiyacimiz var..

Hakan milli mac, lig, UEFA demeden surekli oynuyor.. Fena da oynamadi simdiye kadar ama vucut bu tempoyu kaldiramiyor gibi gorunuyor.. Hakan Can in da dedigi gibi arada dinlendirilip son 20 dk ihtiyaca gore degerlendirilmeli artik.. Cok mac var ve Umit ve Hakan maca gore tercih edilebilir..

Bir de "Umit 2 gol atti 6 puan aldik" diyenlere ufak bir duzeltme yapayim.. Evet bize 2 galibiyet kazandirdi ama 1-0 biten maclarda, o goller olmasaydi kaybedecektik, diye birsey yok.. En kotu berabere biter birer puan alirdik.. Yani 4 puan yapalim biz Umit in kazandirdigini 8) ..

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bosverin Umit'i ondan ne bag olur ne bahce...bakin ne buyurmuslar.

http://www.fotomac.com.tr/gal105.html

Gördugumde inanamadim. Servet daha iyi top cikartiyormus guya :)
Servet kötu demiyorum, ama Ismail bu mac daha saglam gibi me geldi,
topu hic olmazsa daha iyi oyuna soktu...asil görevi bu olmamali ama
Kalli iste...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Marco van Basten den daha guzel gol atmis :D ...bu
özguvenini sahada göstersen ne iyi olurdu...biraz da akillansan. Ben Basten'in
Avrupa finallerinde Sovyetlere attigi bir golu hatirliyorum, ve daha nice
gollerini...futbolu cok erken birakti, sakatlik yuzunden...ulan hirbo sen kimsin
o kim...demeden edemeyecegim. Ben senin kale cizgisinde topa dokunuslarina,
baskalarinin golunu calma gibi hareketlerine sahit oldum. Bununla kalmayip,
atmadigin golu sana yazmalarina. Golcu kim sen kimsin be adam.

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1& ... 8&go=81189

Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Umit - Hakan tercihinde herkesin bir fikri vardir heralde.. Yillardir izledigimiz oyuncular.. Ben olsam bjk macina Umit le baslarim..

Ama daha onemlisi Servet - Bouzid karsilastirmasi.. Ben izleyemedim maci.. Izleyenler ne dusunuyor acaba?.. Yani Umit - Hakan yerine bu karsilastirmayi okumak istiyor insan.. Bjk macinda hangisi oynamali?..

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ali Erdogan wrote:Yani Umit - Hakan yerine bu karsilastirmayi okumak istiyor insan.. Bjk macinda hangisi oynamali?..
Umit oynasin...

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ali Erdogan wrote: Ama daha onemlisi Servet - Bouzid karsilastirmasi.. Ben izleyemedim maci.. Izleyenler ne dusunuyor acaba?.. Yani Umit - Hakan yerine bu karsilastirmayi okumak istiyor insan.. Bjk macinda hangisi oynamali?..
kesinlikle servet derim. bouzid bu macta gercekten kotuydu. en buyuk zaafi bir stoper icin fazla yumusak ve agir olmasi. ikili mucadelelere cekingen giriyor, hava toplarina cekingen cikiyor, toplara zamaninda hareketlenemiyor. servet en azindan mucadeleye girmekten cekinmeyen bir oyuncu. kaya gibi sert, korkmuyor. ustelik bouzid'den daha hizli.

ikisinin de ortak zaafi bazen pozisyonlari suzmekte gec kaliyorlar ve kolay calim yiyorlar. servet neredeyse rakibin gosterdigi her feyki yiyor, boyle olunca da kolay geciliyor. kolay gecilince, insanlar onun yavas oldugu fikrine kapiliyorlar, cussesine ve hantal yapisina da bakarak. ama servet gayet hizli kosan bir oyuncu. sion macinda rakip forvetle depara kalktiklarinda, onunla ayni hizda kosabilmisti mesela.

bir baska nokta da, bouzid sag stoper oynadi gecen mac. yani normalde song'un bolgesi. eger o da sag bolge oyuncusu ise, bouzid oynarken song'u sola cekmek gerekecek. bunun song'un performansini olumsuz etkiledigini dusunuyorum.

besiktas macina tereddutsuz servetle baslardim ve nobre'nin pesine takardim. nobre cok hareketli, kosan bir adam ama oyle topu alip, surup, rakibi gececek bir adam degil. o yuzden servet kendisini durdurmakta cok zorlanmayacaktir. servet'in de mac boyu kosup bogusacak enerjisi oldugunu dusunuyorum.

umit-hakan konusuna gelince, besiktas maci icin kimle basladigi benim icin cok onemli degil ama ben olsam nonda'yi direk yazar, diger ikisini de belirli surelerde oynatirdim. ama secim yapmak gerekirse, bu mac icin tercihim umit olur. hem attigi golle morali yerinde, hem hakan son iki macta epey formsuz, hem de umit besiktas maclarini sever.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Marco van Basten den daha guzel gol atmis :D ...bu
özguvenini sahada göstersen ne iyi olurdu...biraz da akillansan. Ben Basten'in
Avrupa finallerinde Sovyetlere attigi bir golu hatirliyorum, ve daha nice
gollerini...futbolu cok erken birakti, sakatlik yuzunden...ulan hirbo sen kimsin
o kim...demeden edemeyecegim. Ben senin kale cizgisinde topa dokunuslarina,
baskalarinin golunu calma gibi hareketlerine sahit oldum. Bununla kalmayip,
atmadigin golu sana yazmalarina. Golcu kim sen kimsin be adam.

http://www.sporx.com/detail.php?Type=1& ... 8&go=81189
Pele'yi izlemedigine yazik, yoksa oradan da iyi bir karsilastirma alirdik.

Herkes van Basten'in golunu konusuyormus (Avrupa sampiyonasinda Rusya'ya attigi), kimse onun golunu konusmuyormus (Turkiye liginden Manisa'ya). Ben de hayretler icindeyim.

Bu soylesinin gercek olmadigini umuyorum.

Ali

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Fatih Mutlu wrote:
kesinlikle servet derim. bouzid bu macta gercekten kotuydu. en buyuk zaafi bir stoper icin fazla yumusak ve agir olmasi. ikili mucadelelere cekingen giriyor, hava toplarina cekingen cikiyor, toplara zamaninda hareketlenemiyor. servet en azindan mucadeleye girmekten cekinmeyen bir oyuncu. kaya gibi sert, korkmuyor. ustelik bouzid'den daha hizli.
Bence cok asiri degerlendirmeler bunlar. Bir kere adamin ikinci ligden geldigini, Brezilya gibi sadece ismiyle adama ozguven veren bir ulkeden gelmedigini, ilk maci oldugunu, ayrica da Olimpiyat gibi ne olacagi belli olmayan bir statta oynadigini unutmayalim. Ilk macta benden gecer not aldi. Neler gorduk biz ilk macindan daha sacmalayan? Tolga Seyhan'lar, Macar stoperler 35 lik De Boer'ler falan.

Bouzid agir ise Emre Asik ne mesela? Ben oyle cok agirligini falan gormedim. Servet agir bir oyuncu. Servet hizli derken 50 metre duz kosu ile kivrakligi (agility) karistirmayalim. Futbolda yapilan deparlarin cok azi 20-25 metrenin ustundedir. Uzun top atin, 30 metre kosulsun, Servet yakalar. Uzun fuleli oyuncu, orada sorun yok ama 3 tane cita koyun aralarinda gecip 10 metre kosacaksin deyin, bizimki ne cita birakir ne de birinci olur. Belini ceviremeyip surekli calim yemesinin sebebi bu.

Bouzid pozisyonunu kaybetmedi. En az 10 tane rakipten once faul yapmadan kestigi top var. Kasimpasa'nin offside diye yanlis kesilen direkten donen topunda yerindeydi ve bana agir cekimlerde o vurdu top direkten dondu gibi geliyor. Hic arka cekimlerde gostermediler bir daha gormek isterim.

Surekli yerden pas vererek topu olumlu kullandi, calima girmedi, topu gereksiz yere kaptirmadi.

Fazla yumusak gozukmesinin sebebi Turkiye liginin pisligini, cirkefligini daha tanimiyor olmasi. Turkiye'de kafa toplarinin hepsinde dirsek, diz omuz yersiniz, farkina varamadi.

Daha oynayacak, bence ilk macinda kotu degildi.

Ozan Ersoy

Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Macin 2. yarisinin 25. dakikasina kadar telefonda oldugum icin cok iyi bakamadim ama seyrettigim kadari ile Bouzid'i ne kadar agir ne kadar duz olursa olsun Servet'e tercih ederim. Servet oynadiginda her topda agzim yuregime geliyor. Bouzid'te belki cozum olmayabilir, bir kac mac sonra belli olur ama Servet hic cozum degil.

Bu arada "Aman Allahim" cinsinden bir haber!

"Hakan 4 yıl daha oynar"

http://www.sporx.com/futbol/superlig/81350/

EDIT: Ilk yari + 2. yarinin 25. dakikasindan sonra diyelim, yanlislik olmasin.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu

Burhan Sağsen

Post by Burhan Sağsen »

Ozan Ersoy wrote:
Fatih Mutlu wrote:
Bouzid pozisyonunu kaybetmedi. En az 10 tane rakipten once faul yapmadan kestigi top var. Kasimpasa'nin offside diye yanlis kesilen direkten donen topunda yerindeydi ve bana agir cekimlerde o vurdu top direkten dondu gibi geliyor. Hic arka cekimlerde gostermediler bir daha gormek isterim.

Surekli yerden pas vererek topu olumlu kullandi, calima girmedi, topu gereksiz yere kaptirmadi.

Fazla yumusak gozukmesinin sebebi Turkiye liginin pisligini, cirkefligini daha tanimiyor olmasi. Turkiye'de kafa toplarinin hepsinde dirsek, diz omuz yersiniz, farkina varamadi.

Daha oynayacak, bence ilk macinda kotu degildi.

Ozan Ersoy
maalesef servet daha iyi... bouzid hiç atak yapmayı düşünmeyen kasımpaşa önünde dahi ağır ve vasatdı... sarı kart görmeyi de başardı...

emre aşık ağırdı demişsiniz ama emre aşık 2 ay hiç forma giymemesine rağmen milli maça çıkabilen ve sırıtmayan bir oyuncudur... yedek kalmasına rağmen kendisini hep hazır tutar...

servet ve bouzid çok ağır oyuncular... eğer song'a birşey olursa vay halimize....
her şey cimbom için

Post Reply